hrvatska-more

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1251 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Ja sam mogao opet prevuc top. :D

Nisam siguran ni da li sam izvadio utoku iz steka, no nisu me ni pogledali.

Vidio sam jedno trkeljanje novog BMW-a i dvojce tipova u istom, no mislim da je bilo ili kurcenje ili dojava.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1252 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

madner wrote:Ja sam mogao opet prevuc top. :D

Nisam siguran ni da li sam izvadio utoku iz steka, no nisu me ni pogledali.

Vidio sam jedno trkeljanje novog BMW-a i dvojce tipova u istom, no mislim da je bilo ili kurcenje ili dojava.
isao si sa stelom, ja dojavio da te ne peglaju... :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1253 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Hrvatski granicari: ozbiljni, gledaju pasos i po 5 sekundi.
Nasi: Hadzo igra igricu, stavio slusalice i mrko me pogledo sto ga ometam. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#1254 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

Šta sam puta travnički sir za poklona prebacio, mogao sam biznis razvit :mrgreen:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1255 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

madner wrote:Hrvatski granicari: ozbiljni, gledaju pasos i po 5 sekundi.
Nasi: Hadzo igra igricu, stavio slusalice i mrko me pogledo sto ga ometam. :D
Imas srece sto zivot nije izgubio zbog tebe :) vidio bi tek onda belaja.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1256 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

Warashii wrote:
madner wrote:Hrvatski granicari: ozbiljni, gledaju pasos i po 5 sekundi.
Nasi: Hadzo igra igricu, stavio slusalice i mrko me pogledo sto ga ometam. :D
Imas srece sto zivot nije izgubio zbog tebe :) vidio bi tek onda belaja.
hahahahahhaa :thumbup:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1257 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:Šta sam puta travnički sir za poklona prebacio, mogao sam biznis razvit :mrgreen:
ultima radi s bijelim... sirom...

ja sam se specijalizirao za zuto... (livanjski)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#1258 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

Alfons Kauders wrote:
ultima_palabra wrote:Šta sam puta travnički sir za poklona prebacio, mogao sam biznis razvit :mrgreen:
ultima radi s bijelim... sirom...

ja sam se specijalizirao za zuto... (livanjski)
Ne diram te, ne diraš me :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1259 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

Tiger 033 wrote: Image
:cry:

ne bih u ovu guzvu da mi neko plati :run:

ovo je dobro samo za turisticke radnike, ali kome je ovo odmor :-)

prazne plaze ( :?: ) u hrvatskoj samo mogu privuci vise ljudi koji fakat zele odmor :)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1260 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Warashii wrote:
madner wrote:Hrvatski granicari: ozbiljni, gledaju pasos i po 5 sekundi.
Nasi: Hadzo igra igricu, stavio slusalice i mrko me pogledo sto ga ometam. :D
Imas srece sto zivot nije izgubio zbog tebe :) vidio bi tek onda belaja.
Razumijem covjeka :D
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1261 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Nocna mora mog odmora
Image

A tek ovo :)

Image

Al fakat morat cu otic u CG kad tad, bez dok ja ne vidim svojim ocima ne vjerujem nikom i nicemu :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1262 Re: hrvatska-more

Post by mO k3 »

Warashii wrote:
madner wrote:Hrvatski granicari: ozbiljni, gledaju pasos i po 5 sekundi.
Nasi: Hadzo igra igricu, stavio slusalice i mrko me pogledo sto ga ometam. :D
Imas srece sto zivot nije izgubio zbog tebe :) vidio bi tek onda belaja.
:lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1263 Re: hrvatska-more

Post by StupskaBitanga »

Vala ovo u CG izgleda jedno na drugom
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#1264 Re: hrvatska-more

Post by JaneEyre »

Moje iskustvo:

sada u subotu prelazila granicu na Doljanima, išla preko dana na more. i u jednom i u drugom pravcu na prelazak granice čekala oko 20-30 minuta. Nisu me ništa pitali, niti pregledali, samo pasoše i to je to. Međutim, vidjela sam da su sa strane izdvojili jedno auto, čovjek i žena su bili u pitanju, nekog starog marutija i sve im izvadili iz auta, između ostalog i dosta kesa DP marketi. Dakle, otprilike, svako 100-to auto pregledaju...

S druge strane, mislim da nema potrebe toliko nešto puno hrane nositi sa sobom - cim uđete u metkoviće imate npr. i unicredit i raiffaisen bankomate, i imate više trgovačkih marketa: merkator, veliki konzum, lidl...ulazila sam u lidl, cijene su slične kao u BiH ili nešto više, sveukupno ako kupite uzmete veliku korpu hrane doći će vas uvrh 10 KM skuplje nego u BiH, tako da ne znam isplati li se radi toga vući kompletnu hranu iz BiH...

p.s. ne reklamiram hrvatsku, jer već godinama ljetujem u CG, samo nekad odem na more preko dana obzirom da imam smještaj u čapljini pa mi blizu...CG mi je bolja što se tiče i smještaja, i cijena, i cijena u ugostiteljskim objektima i ljubaznosti:)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1265 Re: hrvatska-more

Post by StupskaBitanga »

Prošle godine iz Mostara Bingo puno auto hrane i na granici nas niko ništa nije pitao a mislim da ove godine to neće biti moguće :D
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1266 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

Warashii wrote:Nocna mora mog odmora
Image

A tek ovo :)

Image

Al fakat morat cu otic u CG kad tad, bez dok ja ne vidim svojim ocima ne vjerujem nikom i nicemu :)
Vidjeces bolji provod, bolje zene i neces moci vjerovati da more ne mora biti zara skupo :D
Neces vidjeti red, cistocu i kulturu :D

Ono sto se meni svidja je da ne jebu2% kad cuju strani jezik. Dakle isto se ponasaju prema svim turistima
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#1267 Re: hrvatska-more

Post by Tiger 033 »

BEZ KILOMETARSKIH KOLONA

"Ovako izgleda nedjelja u špici turističke sezone na hrvatskom Jadranu"

15.07.2013.

Ako planirate da se zaputite za jug, nećete imati problema sa gužvama i kilometarskim kolonama. Fotografija je uslikana u nedjelju, 14. jula 2013. na magistrali pred Makarskom...

Image

FOTO:Oslobođenje

Na magistrali pred Makarskom ranije su bile kilometarske kolone, a na fotografijama koje su izašle u današnjem izdanju Oslobođenja prikazana je nešto drugačija situacija.

Image

Inače, ovih dana prevladavaju ovakvi prizori... Najbrojniji gosti, bh. turisti, kao da su se zaputili na neke druge plaže van prostora najmlađe članice Evropske unije.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#1268 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

Mene su Crnogorci iznenadili uslužnošću, puno bolje nego kod Hrvata... nema šanse da ti konobar ne dođe u roku od 2 minute, i ne donese piće u roku od još 2... bez obzira kolika je gužva.
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1269 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

NNNN wrote:
Warashii wrote:
NNNN wrote:i šta bi na kraju, može li se unijeti hrana, pregledaju li auta na granici, vagaju li voće........... :D
MA jok, nit se puno pregleda nit se sta vaga.
U biti je isto kao i proslih godina.
Za hranu smo vec pisali, nije bas neka potreba da se sta unosi jer su i kod nas cijene vec davno paprene, razlike su skoro pa zanemarive.
Npr. http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr
nije stvar u razlici u cijenama nego u patriotizmu. volim ostaviti pare domaćim proizvođačima a i na neke naše proizvode sam se navikao. dakle ipak otvaraju gepek i pregledaju prtljag? smiju li se unositi konzerve (argeta, tuna i sl)
:lol: :lol: :lol:
Inace se tuna u vrbasu izlovljava :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#1270 Re: hrvatska-more

Post by Tiger 033 »

Velika nagradna igra Konzuma u Hrvatskoj:
Pronađi Bosanca na plaži i osvoji popust od 20% na sve proizvode :D
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1271 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

al tiger propagandu provodi :lol: :lol:

Imas i ti nekretnine u CG?


btw to su sve napuhane lazi, plaze dalmacije su popunjene
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#1272 Re: hrvatska-more

Post by Tiger 033 »

Smajic.smajo wrote:Imas i ti nekretnine u CG?
AMIN
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#1273 Re: hrvatska-more

Post by Nokija »

Ljubomora per se je i pozitivna osobina. Tjera te da budes bolji, ljepsi, pamtniji, uspjesniji i blablabla. A sta se desava kad ode u suprotnom pravcu moze se procitati u komentarima na klixu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1274 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

Smajic.smajo wrote:al tiger propagandu provodi :lol: :lol:

Imas i ti nekretnine u CG?


btw to su sve napuhane lazi, plaze dalmacije su popunjene
nisu :D

sudeci po temi, dalmacija je prosjecnom bosnji zapravo makarska i 3-4 okolna sela... a njima ne ide dobro...

ostatak dalmacije za dobrog bosnju u golfu dvici i ne postoji... da ne pricamo o istri ili otocima
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1275 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

Alfons Kauders wrote:
Smajic.smajo wrote:al tiger propagandu provodi :lol: :lol:

Imas i ti nekretnine u CG?


btw to su sve napuhane lazi, plaze dalmacije su popunjene
nisu :D

sudeci po temi, dalmacija je prosjecnom bosnji zapravo makarska i 3-4 okolna sela... a njima ne ide dobro...

ostatak dalmacije za dobrog bosnju u golfu dvici i ne postoji... da ne pricamo o istri ili otocima
Ja govorim uopste o dalmaciji, bar koliko znam i koliko sam vidio. Plaze definitivno nisu puste.
Post Reply