Koji dzabalebarosi u OV Tuzla (a doktori se "preselili" u OV - nije ni cudo sto je sve "super" u UKC-u Tuzla.
Ne kaze se dzaba "ko dobije VLAST izgubi PAMET"!
Nazalost, to ne vazi samo za Tuzlu, vec za vlast u celoj BiH.
Komentar: Zovite ih, pitajte, tražite objašnjenje!
objavljeno: 28. 01. 2010
Općinsko vijeće Tuzle nametnulo je građanima još jedan “namet na vilajet”. Izglasali su sramnu odluku o poskupljenju vode za čak 20 posto što je najveće povećanje bilo čega izvršeno u državi u vrijeme recesije, slabljenja platežne moći građana, u vrijeme sve veće nezaposlenosti i sveopćeg siromaštva.
Vlast koju su građani izabrali da ih zastupa i štiti, priklonila se nesposobnom rukovodstvu JP “Vodovod i kanalizacija” i umjesto da stane u odbranu životnih interesa građana, stala je na stranu neradnika, troškalija, nesposobnog rukovodstva koje godinama od JP “Vodovod i kanalizacija” stvara firmu u kojoj se lagodno, sigurno i nimalo stresno - živi!
Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.
Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.
Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…
Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.
Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.
Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.
Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?
Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.
Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.
Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.
Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.
Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!
Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:
Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.
Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.
Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…
Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.
Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.
Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.
Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?
Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.
Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.
Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.
Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.
Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!
Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:
Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.
Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.
Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…
Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.
Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.
Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.
Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?
Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.
Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.
Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.
Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.
Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!
Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:
Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.
Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.
Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…
Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.
Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.
Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.
Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?
Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.
Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.
Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.
Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.
Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!
Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:
Nada Mladina – Predsjedavajuća SDP, zaposlena u JU UKC Tuzla 061/143-136, e-mail:
[email protected],
Fehret Hrustić, SDP SDP 061/496-026
[email protected]
Zoran Jovanović, SDP , Općinski sud Tuzla, 061/152-326,
[email protected]
Elvis Bećirović, SDP, OŠ Tušanj 061/840-257,
[email protected]
Zlatan Fatušić, SDP, JU UKC Tuzla 061/728-242,
[email protected]
Merima Softić SDP Student 061/725-603,
[email protected]
Nada Pavlović-Čalić SDP JU UKC Tuzla 061/193-437,
[email protected]
Slađan Ilić, SDP, SDP 061/140-283,
[email protected]
Mirsad Bakalović, SDP, Muzej istočne Bosne, 061/280-423,
[email protected]
Jozo Nišandžić, SDP, penzioner, 061/560-257,
[email protected]
Dževad Šećerbegović, SDP, JU Stadion “Tušanj” 035/281-400,
[email protected]
Rafo Jozić, SDP, Rudnici Kreka Tuzla, 061/148-532,
[email protected]
Nikola Slavuljica, SDP, penzioner 061/141-108,
[email protected]
Emir Mešković, SDP ETF Tuzla 061/721-388,
[email protected]
Maja Muharemagić, SDP, nezaposlena 066/645-751,
[email protected]
Dragan Keser, SDP,, Dom zdravlja Tuzla 061/474-883,
[email protected]
Mehmed Mujić, nac.manjine – SDP OŠ Kiseljak, 061/651-613,
[email protected]
Ekrem Topić, bivši član SDA, nezavisni, GIPROM Tuzla 061/567-968,
[email protected]
Enes Mešanović, SDA FK “Sloboda” Tuzla 062/636-122,
[email protected]
Mensur Alić, SzaBiH DD “Menprom” G.Tuzla 061/725-573,
[email protected]
Suad Žilić, SzaBiH nezaposlen, 062/241-397,
[email protected]
Rado Pejić, HDZ Centar za ljudska prava, 063/996-297,
[email protected]
Vaše demokratsko pravo je da pitate i tražite odgovore od onih koje ste izabrali!
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/01/komentar-zovite-ih-pitajte-trazite-objasnjenje/
http://gopetition.com/online/33709.html