Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1251 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Jeste da pise konkurencija.
Dugo se vec medjusobno optuzuju. Ipak...


Radončić s krvavim parama ulazi u Tuzlu!

Image

Uspaničen zbog toga što se detalji njegovog kriminala ogromnih razmjera sve više razotkrivaju, Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza", na sve načine pokušava da sebe predstavi „uspješnim biznismenom i neimarom". Sada najavljuje početak izgradnje „atraktivnog tržnog i stambeno-poslovnog centra u Tuzli na površini od 30.000 kvadratnih metara i kulom od šest spratova".

Ortaci i šefovi iz Beograda

Šta iza toga stoji? Prema informacijama koje dolaze iz njegovog sarajevskog tornja, Radončić je obezbijedio krvave pare kojima će objekat u Tuzli izgraditi, a radi se o sumi od oko 50 miliona maraka. U najkraćem, „Avaz" je kupio lokaciju u Tuzli i dobio građevinsku dozvolu i njih će Radončić predati svojim beogradskim ortacima i nalogodavcima Miroslavu Miškoviću i Vojinu Lazareviću. Suština je u tome da će formalno „Avaz" graditi objekat u Tuzli, a stvarni finansijeri i vlasnici su Mišković i Lazarević. Drugim riječima, oni će preko Radončića, kojem će isplatiti dosadašnje troškove, ekonomski okupirati Tuzlu i isisavati novac koji će završavati u Beogradu.

Miroslav Mišković je odavno Radončićev ortak, pa su prije dvije godine u Sarajevu osnovali i zajedničku firmu „Prezident nekretnine". Inače, Mišković je bio jedan od glavnih stubova režima ratnog zločinca Slobodana Miloševića i potpredsjednik njegove vlade. Kasnije je u Beogradu otvorio svoju firmu „Delta", nastavio da radi kao finansijer Miloševića i tokom srpsko-crnogorske agresije na BiH enormno se obogatio.

Radončić mu se ponudio, a Mišković je to prihvatio, pa su zajedno krenuli u drugu fazu ostvarenja Miloševićevog plana o okupaciji BiH, ovog puta ekonomskoj.

Finansijer ratnih zločinaca

Crnogorac Vojin Lazarević je stekao veliki novac švercujući naftu tokom rata, a uz saglasnost Slobodana Miloševića i Mile Đukanovića. On je bio i finansijer ratnih zločinaca Željka Ražnatovića Arkana, Vojislava Šešelja i Radovana Karadžića, bio je i osnivač Narodne stranke u Crnoj Gori čiji su članovi počinili brojne ratne zločine u BiH, a danas je vlasnik beogradske firme „Rudnap" koja se bavi prodajom struje. Lazarević je preko Radončića pokušao preuzeti sarajevski „Energoinvest", a on ga je povezao i sa bivšim premijerom FBiH Nedžadom Brankovićem kako bi mu isposlovao da prodaje struju Elektroprivrede BiH. Dio svojih dobro razgranatih poslova u BiH on finansira preko jedne ruske banke koju je osnovao Milošević, a on je preuzeo 2001. godine.

U beogradskim dobro obaviještenim krugovima može se čuti da su Radončića, Miškovića i Lazarevića povezali podzemlje, kriminal i srbijanske i crnogorske obavještajne službe.

- Mišković i Lazarević su stekli ogroman novac na Miloševićevim zvjerstvima u BiH i s tim istim krvavim novcem oni preko Radončića ulaze u BiH. Milošević je vojnim putem htio okupirati BiH, a njih trojica to sada rade novcem stečenim ratnim zločinima - kažu u tim krugovima.

I dok Radončić s tim i takvim novcem gradi zgrade i praktično ga pere, Tuzlak Ilija Jurišić, samo zbog toga što se usprotivio okupaciji BiH, trune u beogradskom zatvoru.
S.N.
(SAN)

http://www.san.ba/index.php?id=10118
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1252 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Jos jedna izlozba fotografija u Tuzli:

Nada Mukic - cetvrta samostalna izlozba fotografija u ateljeu "Ismet Mujezinovic".

Cetvrtak, 28.01.2010.godine u 19,00h.

Image

Image
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1253 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

A sta uradi "Tuzlanski list" sa ("vaznim") priznanjima...uzburka sve redom.

Image
http://img18.imageshack.us/img18/40/20a ... resic8.jpg

"Dnevni avaz", 27.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1254 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Jasna, Jasna...jadna ne bila, o cemu to?
Do juce PR Kantonalnog tuzilastva TK...ccc... koje nebuloze!


Image

http://img194.imageshack.us/img194/8605 ... suboti.jpg
http://img43.imageshack.us/img43/5272/1 ... orjasn.jpg

"Dnevni avaz", 27.01.2010.godine
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1255 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Vala baš, i mene je to jučer iznenadilo... :-) ...a još više činjenica da to Radončić nije pomenuo...
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1256 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Koji dzabalebarosi u OV Tuzla (a doktori se "preselili" u OV - nije ni cudo sto je sve "super" u UKC-u Tuzla.
Ne kaze se dzaba "ko dobije VLAST izgubi PAMET"!
Nazalost, to ne vazi samo za Tuzlu, vec za vlast u celoj BiH.


Komentar: Zovite ih, pitajte, tražite objašnjenje!

objavljeno: 28. 01. 2010

Općinsko vijeće Tuzle nametnulo je građanima još jedan “namet na vilajet”. Izglasali su sramnu odluku o poskupljenju vode za čak 20 posto što je najveće povećanje bilo čega izvršeno u državi u vrijeme recesije, slabljenja platežne moći građana, u vrijeme sve veće nezaposlenosti i sveopćeg siromaštva.

Vlast koju su građani izabrali da ih zastupa i štiti, priklonila se nesposobnom rukovodstvu JP “Vodovod i kanalizacija” i umjesto da stane u odbranu životnih interesa građana, stala je na stranu neradnika, troškalija, nesposobnog rukovodstva koje godinama od JP “Vodovod i kanalizacija” stvara firmu u kojoj se lagodno, sigurno i nimalo stresno - živi!

Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.

Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.

Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…

Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.

Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.

Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.

Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?

Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.

Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.

Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.

Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.

Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!

Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:

Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.

Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.

Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…

Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.

Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.

Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.

Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?

Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.

Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.

Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.

Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.

Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!

Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:

Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.

Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.

Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…

Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.

Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.

Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.

Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?

Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.

Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.

Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.

Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.

Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!

Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:

Godinama iz “Vodovoda i kanalizacije” stiže ista kuknjava, a njihova nesposobnost ogleda se u svakom segmentu, počev od neznanja da naplate dugove firmi i građana, do pomanjkanja pameti da isprojektuju modus da nema rasipanja vode u mreži, do nesposobnosti da se riješe goleme i skupe administracije koju plaćaju porezni obveznici.

Nije, međutim, problem u ljudima koji su na čelu JP “Vodovod i kanalizacija”. Njihovo je da javnost i one kojima polažu račune uvjere da rade dobro i kad ne rade kako treba, da poture raznorazna neuvjerljiva i nimalo korektna opravdanja za milionske gubitke i loše stanje opreme, instalacija i mreže. Oni su koliko jučer, prilikom puštanja u rad Fabrike vode, govorili o najmodernijim postrojenjima i efikasnom radu, za to su neki dobili i općinske plakete, a u stvari, godinama se radi na isti, neekonomičan način, ponajmanje uvažavajući interese onih kojima prodaju vodu.

Zašto se, recimo, vrli vijećnici nisu zapitali kako to da se nikome u gradu i okolici ne dozvoljava instaliranje brojača potrošnje vode, zašto se sistem kao drugdje ne implementira u tuzlanskim stanovima, zašto…

Ne, svima je jasno da će ljudi s brojilima štedjeti vodu, a to znači i manje plaćati. Ovima u JP bitno je da se plaćaju računi koje oni fabrikuju, nekim se stanarima mijenjaju svaki mjesec pridodavajući broj članova domaćinstva kako im “domari dojave”.

Nisu, dakle, krivi ljudi u “Vodovodu i kanalizaciji” koji lažu i poturaju samo njima jasna objašnjenja i izvještaje. Krivi su vijećnici koji to sve znaju, a ipak aminuju, svjesno namećući premorenom i osiromašenom stanovništvu nove namete, čineći život težim, sumornijim, oporijim.

Vijećnici, koji su se zakleli da će služiti narodu, u ovom će gradu, u općini, uskoro početi naplaćivati i zrak koji udišu, a sve da bi budžet bio pun i da se njihove prinadležnosti ne umanjuju.

Oni su davno shvatili da narod postoji da bi njima služio i plaćao njihov nerad. No, da ne generališemo, ovakvu sramotnu odluku o enormnom povećanju vode, nisu izglasali svi vijećnici, nego oni u većini – SDP-ovi, vijećnici iz Stranke za BiH, dva nezavisna – Topčić i Mešanović, dok je pravnik Rado Pejić bio suzdržan!?

Odluku o poskupljenju vode izglasala su dva vijećnika koji se vode kao nezaposleni, dva koji se vode kao penzioneri i da ne nabrajamo.

Kako je njihova obaveza da narodu objašnjavaju zašto su donijeli neku odluku, evo spiska svih koji su danas glasali protiv naroda, a u korist “Vodovoda i kanalizacije”, dakle, u korist ljudi koje po stranačkoj podobnosti oni i postavljaju. Nudimo biračima imena vijećnika, njihove telefone i e-mail adrese.

Zovite ih i pitajte, zašto su donijeli ovako sramotnu odluku! Moraju odgovoriti, jer za to primaju platu! Šaljite im e-mail poruke i pitanja, budite uporni i ne dajte im mira. Tražite da odgovaraju. Zapamtite njihova imena i kad ih sretnete na ulici, u frizerskom salonu, na utakmici, u samoposluzi i drugdje, ne dajte da prođu, kritikujte ih, pitajte i tražite objašnjenje.

Usput, zapamtite dobro sva ta imena, i njihove stranke, kako biste im sve naplatili na idućim izborima. Jer, oni su vas slagali, oni ne rade u vašem, nego u svom i u interesu neradnika iz javnih preduzeća. Oni sve gubitke naplaćuju iz naših sve plićih džepova. Oni nas potkradaju i zato im ne dajte mira. Oni od naših para jedu, oblače se, vozikaju u skipim automobilima, oni idu na more, u inostranstvo, jer samo za regres dobijaju tri, pet ili čak deset nečijih penzija. Pitajte ih, zovite na javno objavljene brojeve mobilnih telefona, šaljite im vaše mišljenje e-mail poštom. Oni moraju odgovarati, jer ih zato plaćamo.

Oni su izabrani da služe, a ne da vladaju, kako je to nekada imao običaj reći jedan od čelnika Općine. Fraza, fraze, prevara!

Ovi vijećnici su, dakle, izglasali sramotnu odluku o enormnom poskupljenju vode i zato ih pitajte:

Nada Mladina – Predsjedavajuća SDP, zaposlena u JU UKC Tuzla 061/143-136, e-mail: [email protected],

Fehret Hrustić, SDP SDP 061/496-026 [email protected]

Zoran Jovanović, SDP , Općinski sud Tuzla, 061/152-326, [email protected]

Elvis Bećirović, SDP, OŠ Tušanj 061/840-257, [email protected]

Zlatan Fatušić, SDP, JU UKC Tuzla 061/728-242, [email protected]

Merima Softić SDP Student 061/725-603, [email protected]

Nada Pavlović-Čalić SDP JU UKC Tuzla 061/193-437, [email protected]

Slađan Ilić, SDP, SDP 061/140-283, [email protected]

Mirsad Bakalović, SDP, Muzej istočne Bosne, 061/280-423, [email protected]

Jozo Nišandžić, SDP, penzioner, 061/560-257, [email protected]

Dževad Šećerbegović, SDP, JU Stadion “Tušanj” 035/281-400, [email protected]

Rafo Jozić, SDP, Rudnici Kreka Tuzla, 061/148-532, [email protected]

Nikola Slavuljica, SDP, penzioner 061/141-108, [email protected]

Emir Mešković, SDP ETF Tuzla 061/721-388, [email protected]

Maja Muharemagić, SDP, nezaposlena 066/645-751, [email protected]

Dragan Keser, SDP,, Dom zdravlja Tuzla 061/474-883, [email protected]

Mehmed Mujić, nac.manjine – SDP OŠ Kiseljak, 061/651-613, [email protected]

Ekrem Topić, bivši član SDA, nezavisni, GIPROM Tuzla 061/567-968, [email protected]

Enes Mešanović, SDA FK “Sloboda” Tuzla 062/636-122, [email protected]

Mensur Alić, SzaBiH DD “Menprom” G.Tuzla 061/725-573, [email protected]

Suad Žilić, SzaBiH nezaposlen, 062/241-397, [email protected]

Rado Pejić, HDZ Centar za ljudska prava, 063/996-297, [email protected]

Vaše demokratsko pravo je da pitate i tražite odgovore od onih koje ste izabrali!

(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/01/komentar-zovite-ih-pitajte-trazite-objasnjenje/

http://gopetition.com/online/33709.html
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1257 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Medjunarodni atelje "Ismet Mujezinovic" u Tuzli - postavka fotografija Nade Mukic.

Prvi put sam "izasla" nakon nekoliko godina, a verovatno ne bih ni veceras da se ne radi o majci moje snajke Adane.

Nada Mukic, osim svog redovnog posla u firmi, dugi niz godina se bavi fotografijom i raznovrsnim rucnim radovima, te je stalni ucesnik na izlozbama rukotvorina, a vecerasnja izlozba njenih fotografija je cetvrta po redu.

Image
http://img682.imageshack.us/img682/4220 ... 010001.jpg

Image
http://img710.imageshack.us/img710/9002 ... 108002.jpg

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
77.- SILUETE (Igor i Adana)

Image

Image

Image

Image
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1258 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ah, ah, dr Sinanovic Osman u zadnji cas predao prijavu?!
Neka, neka Osmane, pokazi sta znaci biti strucnjak i covek.
A ni Dobosnica nije "maciji kasalj"!
Kakav Gargamel...ni do kolena ...

Image

Image
http://img44.imageshack.us/img44/1295/2 ... ansina.jpg

"Tuzlanski list", 29.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1259 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ovo je vise van svake pameti ! Sta (ne)radi Sesenam Cosic?
A VSTV-e ? Vrsi novi raspored i unapredjenja - danas novi vd.gl.disciplinskog tuzioca, a Andjelko Marijanovic ide dalje, verovatno unapredjen (zasluzio?).

Kantonalno tuzilastvo TK je stvarno izgubilo kompas, a Alma Mulabdic jedva docekala da vrati "milo za drago" Dijani Milic koja joj je bas na ovom sudjenju javno ocitala "lekciju" o jednom novom zakonskom propisu za koji Alma nije znala (ne prati izmene zakona?)...
Po svemu sudeci trakavica ce se jos dugo rastezati, a sudije i tuziocipevati "ne moze nam niko nista".

Image
http://img85.imageshack.us/img85/2899/2 ... amulab.jpg

"Tuzlanski list", 29.01.2010.

Kako nastavak tuzlanske trakavice vide danasnji "Dani", 29.01.2010. :
Image
http://img27.imageshack.us/img27/3919/2 ... sic600.jpg
abidsakalas
Posts: 48
Joined: 25/04/2008 09:47

#1260 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by abidsakalas »

TUZLA: Prvi čovjek MUP-a otvoreno za ** No links ** portal
Petak | 29.01.2010
U intervjuu za ** No links ** TV, komesar MUP-a Tuzlanskog kantona Nedim Mutapčić otvoreno govori o bh. medijima i novinaru „60 minuta“ Avdi Avdiću, sigurnosnoj situaciji u Tuzlanskom kantonu, obrazlaže zašto je posve normalno da se određeni postotak policajaca nalazi na ivici zakona, te tvrdi da su građanima Tuzle veća opasnost psi lutalice nego kriminalci

Razgovarala: Dina GANIBEGOVIĆ

U okviru istrage koja se zbog navođenja na prostituciju vodi protiv Joze Banovića, vlasnika ugostiteljskih objekata "Jet star" u Živinicama i "Vila Sensi" u Banovićima, u javnosti su se pojavile špekulacije da je u ovu aferu umiješan i komesar MUP-a Tuzlanskog kantona Nedim Mutapčić. Tim povodom kontaktirali smo prvog čovjeka MUP-a TK i upitali ga da li ima istine u ovim špekulacijama:

- Bože sačuvaj…!, kratko je prokomentirao Mutapčić.

Govoreći o sigurnosnoj situaciji u Tuzlanskom kantonu, Mutapčić ju je okarakterisao kao zadovoljavajuću te naveo “da se građani više boje pasa lutalica nego kriminalaca”, dok je za uposlenike sa kriminalnim dosjeom u MUP-u Tuzlanskog kantona lakonski zaključio:

- Normalno je da u svakoj policijskoj organizaciji imamo jedan postotak ljudi koji su možda na ivici zakona.

Pogledaj VIDEO intrevju!

(** No links **)
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1261 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

abidsakalas wrote:TUZLA: Prvi čovjek MUP-a otvoreno za ** No links ** portal
Petak | 29.01.2010
U intervjuu za ** No links ** TV, komesar MUP-a Tuzlanskog kantona Nedim Mutapčić otvoreno govori o bh. medijima i novinaru „60 minuta“ Avdi Avdiću, sigurnosnoj situaciji u Tuzlanskom kantonu, obrazlaže zašto je posve normalno da se određeni postotak policajaca nalazi na ivici zakona, te tvrdi da su građanima Tuzle veća opasnost psi lutalice nego kriminalci

... - Normalno je da u svakoj policijskoj organizaciji imamo jedan postotak ljudi koji su možda na ivici zakona.

Pogledaj VIDEO intrevju!

(** No links **)
Da, sinoc preslusah video par puta.
Zanimljiv nastavak prethodnog teksta, nesto ipak smrdi ...
Antikorupciona komisija ...
Koja je to komisije ikada opravdala svoje postojanje?
Poznato je ono : ako hoces nesto sakriti - oformi komisiju.

Image
http://img43.imageshack.us/img43/1205/2 ... tarome.jpg

"Dnevni avaz", 30.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1262 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

U tuzlanskom pravosludju nista novo, sve ide "utabanim stazama"!
Da li se ovo tuzioci i sudije medjusobno takmice ili dokazuju javnosti da im niko nista ne moze?
Da, i VSTV-e je odlucilo da vise nece javno objavljivati izrecene opomene svojim "sticenicima...(brinu o njihovom "dobrom" glasu?).

Image
http://img94.imageshack.us/img94/1315/2 ... monstr.jpg
"Express", 28.01.2010.godine

A u VSTV-u (iznenadne) promene. Imenovan novi glavni disciplinski tuzilac (i to vrsilac duznosti-dakle hitno).
Mora da je dosadasnji, Andjelko Marijanovic, po hitnom postupku dobio novo (zasluzeno?) radno mesto!

Image
"SAN", 30. i 31.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1263 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ni Sarajevo nije postedjeno tuzlanskih "profesionalaca".
I tamo prave dar-mar.
"Zasluzili" ljudi prestonicu...
Ima ko i da ih stiti (VSTV).
Vec i otvoreno prete da se ZNA ko ce pobediti!
"Diiivno"...

Image
http://img64.imageshack.us/img64/9640/2 ... lihovi.jpg

"Express", 28.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1264 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Sinoć u Narodnom pozorištu

Obilježeno 40 godina rada Muharema Osmića

Image

U Narodnom pozorištu Tuzla sinoć je upriličeno umjetničko veče pod nazivom "My Way", u povodu 40 godina umjetničkog rada prvaka Narodnog pozorišta Tuzla, Muharema Osmića. Uz klavirsku pratnju Asima Horozića, u ulozi voditelja dobro se snašla glumica Meliha Fakić.

Muharem Osmić jedan je od najznačajnijih bh savremenih glumaca. Diplomirao je Višu pozorišnu školu pri Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, kod profesora Dejana Mijača sa predstavom "Mirandolina" Karla Goldonija (1966). Ostvario je impozantne kreacije kojima je podario teatarske prostore Novog Sada, Niša, Zenice i Tuzle. Na sceni je oživio brojne ajane, kapetane, age, muteselime, derviše, svećenike i duhovnjake.

Dijelove tekstova iz mnogobrojnih uloga govorio je i sinoć pokazujući da zaslužuje pohvale svojih kolega i prijatelja koji su govorili o njemu: reditelj Gradimir Gojer, prvak Narodnog pozorišta Sarajevo Vlado Jokanović, direktor Narodnog pozorišta Tuzla Armin Čatić, načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović, režiser i Muharemov profesor Dejan Mijač.

Specijalni gost večeri bila je prijateljica Muharema Osmića, nekadašnja miss Njemačke, glumica Asli Bajram, koja mu je na solidnom bosanskom jeziku postavila deset, za glumce čestih pitanja. Odgovori Muharema Osmića nasmijali su publiku te ga je na kraju nagradila aplauzom čestitajući mu 40 godina uspješnog rada na sceni.

1. Koja je tvoja omiljena riječ? – Ljubav
2.Koju riječ ne voliš? – Rat
3. Šta te uzbuđuje? – Ljepota
4. Šta te ne uzbuđuje? – Vlast
5. Zvuk, muzika koju voliš? – Aplauz
6. Zvuk koji ne voliš? – Sirene
7. Tvoja uzrečica, psovka? – Boj se ovna, boj se g...., kad ćeš živjeti
8. Kojim poslom bi se bavio da nisi glumac? - Slikarstvom
9. Nikada ne bi bio? – Mesar
10. Ako postoji Bog, šta bi da ti kaže kada jednom dođeš pred njega? - Dobro došao glumče, svi su ti grijesi oprošteni.

S.M.
(tuzlarije.net)

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=34110
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1265 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

nevenkagaragic wrote:U tuzlanskom pravosludju nista novo, sve ide "utabanim stazama"!
Da li se ovo tuzioci i sudije medjusobno takmice ili dokazuju javnosti da im niko nista ne moze?
Da, i VSTV-e je odlucilo da vise nece javno objavljivati izrecene opomene svojim "sticenicima...(brinu o njihovom "dobrom" glasu?).

http://img94.imageshack.us/img94/1315/2 ... monstr.jpg
"Express", 28.01.2010.godine

A u VSTV-u (iznenadne) promene. Imenovan novi glavni disciplinski tuzilac (i to vrsilac duznosti-dakle hitno).
Mora da je dosadasnji, Andjelko Marijanovic, po hitnom postupku dobio novo (zasluzeno?) radno mesto!
Ah...zato je imenovan novi (vd) glavni disciplinski tuzilac?
Smanjuje se broj pritužbi na rad pravosudnih djelatnika

..."VSTVBiH je u septembru 2009. djelomično izmijenio odluku o objavljivanju informacija o disciplinskim postupcima, čime je u suštini nastavio raniju praksu objavljivanja disciplinskih odluka na svojoj web stranici,s iznimkom onih kojima se izriče pismena opomena koja se javno ne objavljuje. ...

...Mjesečno je zaprimano u prosjeku 90,9 pritužbi ili ukupno 1.091. "
(citirani delovi teksta "*** SPAM ***")

Godišnji rezultati rada UDT-a (stranica VSTV-a)

http://www.hjpc.ba/pr/preleases/1/?cid=4617,2,1

Interesantno vidjenje ovog "zadovoljstva" i "uspesnosti" VSTV-a svojim (ne)radom
Disciplina sudija i tužilaca

..."Zadovoljni su u Kancelariji disciplinskog tužioca Visokog sudskog tužilačkog savjeta (VSTS), jer je smanjen broj žalbi na rad sudija i tužilaca pa mjesečno prime samo 1.100 pritužbi....

...Lobisti uspijevaju da nameću zakone, rezolucije, deklaracije, međunarodne tendere, pa i kulturne događaje. U takvom haosu izgubljeni su uglavnom pojedinci, kojima se mišljenje kreira prema ličnim potrebama onih koji optužuju i presuđuju. Šanse da pojedinac vođen vlastitim mišljenjem dobije pravdu od zaštinika pravde u BiH su sadržane u podatku da je pokrenuto tih 15 disciplnskih postupaka od desetak hiljada pritužbi."...

Ceo tekst, koga interesuje :
http://www.nezavisne.com/kolumne/vijest ... ilaca.html

Ako neko misli da ovaj post nema veze sa Tuzlom...IMA, IMA...(uz ostale gradove).
Tuzla je "dala" svoje pravosludne kadrove, od VSTV-a do Ustavnog suda, a te veze su neraskidive.


"Postava" Ustavnog suda.
Image
http://img515.imageshack.us/img515/4092 ... nisud6.jpg[/url]

Hoce li i kako Ustavni sud kazniti Krstana Simica zbog pretvaranja ovog suda u "politicku arenu".
Ili (mozda) nije jedini, pa ce se "zaboraviti" njegov "nestasluk"?
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1266 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

U kom grmu lezi zec? Zasto se skriva? Nadam se da cemo uskoro saznati.

Općina Tuzla namjerava osnovati holding!

objavljeno: 31. 01. 2010
Općina Tuzla skriva od javnosti namjeru osnivanja holdinga, po uzoru na grad Zagreb.

U holding će ući sva javna preduzeća i službe od posebnog značaja za grad. Na taj način planira se držati pod jednom kapom sve što se događa u javnim preduzećima, počev od kadrovske politike do daleko veće kontrole nad poslovanjem nego do sada.

S tim u vezi, trenutno su “zamrznuti” svi planovi investiranja u javnim preduzećima, kako bi se sve to ubuduće radilo i kontrolisalo kroz holding.

I posljednja drastična povećanja cijena komunalnih i drugih usluga javnih preduzeća u vezi su sa osnivanjem holdinga, koji u startu mora imati takve izvore finansiranja da pokrije sve gubitke i počne poslovati sa zavidnim profitom, doznaje tuzlalive.ba iz izvora bliskih Općini.

Potvrdu ove informacije nismo mogli dobiti u Općini, s obzirom da je informacija označena poslovnom tajnom i o tome može govoriti jedino općinski načelnik.

Inače, holding sistem (poslovni sistem), grupa (group, poslovna grupa) i dr. je naziv koji označava preduzeće koje poseduje (u potpunosti, ili znatnim delom) drugo preduzeće, mada se nekad koristi i za cijeli skup ovako povezanih preduzeća (s obzirom da, po pravilu, firma majka ima presudni uticaj na sva podređena preduzeća). (tl)

(tuzlalive.ba)

http://tuzlalive.ba/portal/2010/01/opci ... i-holding/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1267 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Kakve osude javnosti? Jednostavno ga ignorisite, neka visi sam u crkvi.
A vidi mu poze "frajerske"...brrrr...


Novi detalji o životu Vasilija Kačavende: Vladika u seks aferi

Najnovije fotografije vladike zvorničko-tuzlanskog Vasilija Kačavende snimljene u njegovom raskošnom dvoru u Bijeljini, na kojima je u društvu rođaka Dejana Nestorovića, stripera iz Novog Sada, naišle su na osudu javnosti

Image
Raskoš vladičanskog dvora u Bijeljini...Jedna od retkih fotografija no kojoj je vladika Vasilije u „civilu"

Prema rečima sagovornika Pressa, ove fotografije, koje je Press objavio u subotu, najbolje govore o pravoj slici vladike Vasilija.

Profesor Filozofskog fakulteta u Banjaluci Miodrag Živanović kaže za Press da tvrdi da luksuz vladičanskog dvora u Bijeljini nije ni jedini ni najveći greh vladike Kačavende!

Skandal iz sela Zagoni

- Postoji dosta indikatora prema kojima su mnogi odigrali jednu jako nečasnu ulogu u vreme rata u Bosni, a jedan od učesnika vezanih za ta vremena upravo je i vladika Kačavenda. On je bio povezan sa mnogim aferama iz tog vremena, vezivan je za ratnu huškačku politiku i zloupotrebu položaja. Međutim, pored svega toga, postoje i još nečasnije stvari. Konkretno, mislim da bi morala da se istraži njegova uloga iz ratnih vremena u selu Zagoni pored Banjaluke. Ne znam da li znate da je isti vladika tražio da se svaki novodošli paroh u ovom selu odrekne svoje žene sedam dana kako bi ona došla kod njega! Zbog toga je u ovom kraju bilo i oružanih sukoba. Tako da priča o njegovom luksuznom životu, uz sve ovo, govori da on nema moralni dignitet - priča Živanović.

Predsednik Centra za humanu politiku u RS Momir Dejanović, koji živi na teritoriji Zvorničko-tuzlanske eparhije, upozorava da vladika Vasilije Kačavenda nije jedini predstavnik Crkve koji se odao „srebroljublju i raskoši".

- Značajan deo sveštenstva u ovoj eparhiji je komercijalizovao i gotovo potpuno privatizovao Srpsku pravoslavnu crkvu, otuđio je od Hrista, Jevanđelja, vernika i naroda, odao se srebroljublju i neprimerenoj raskoši. To sveštenstvo je postalo bezosećajno za probleme poniženih, opljačkanih, obespravljenih i beznadežnih građana. Cenovnici kojima se plaćaju krštenja, sahrane, osveštenja potpuno su neprimereni duhu Hristove crkve. Tako da primer vladike zvorničko-tuzlanskog nije jedini, on je samo ilustracija stanja i problema u kojim se nalazi SPC - priča Dejanović.

Image

Vladika Vasilije: Ne zanima me!

Vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije Kačavenda odbio je razgovor za Press i nije želeo da odgovori na ove optužbe, niti da prokomentariše fotografije koje je na internetu postavio njegov rođak Dejan Nestorović.

- Uopšte me ne interesuje šta ko priča i to što pišete. Ne želim ništa da komentarišem! I sada ću da prekinem vezu - kratko je izjavio vladika Vasilije.

Niko od vladika SPC nije želeo da komentariše objavljivanje novih fotografija raskošnog zdanja vladike Kačavende. Međutim, rođak vladike Dejan Nestorović kaže da on „nema ništa da doda o svom dedi i prijatelju Vasiliju Kačavendi". Na pitanje Pressa da li je vladika ljut zbog fotografija, on kaže:

- Mi smo se čuli posle svega. I mogu samo da vam kažem da je zaključak tog našeg razgovora zapravo poruka raznim analitičarima da oni mogu da sude o našoj spoljašnosti, a Bog će da sudi o našoj unutrašnjosti - dodaje Nestorović.

Patrijarh Irinej: Estetika, lepota, nije to bitno

Jedno od novinarskih pitanja koje je prošle nedelje upućeno njegovoj svetosti patrijarhu Irineju prilikom njegovog prvog susreta s medijima bilo je i kako gleda na kritike jednog dela javnosti da Crkva ne deli sudbinu naroda i da pojedine vladike žive veoma luksuzno.

- Tu ima novinarskih gledanja i rasuđivanja. Svakako se razlikuju u mnogo čemu, pa i u tome. Da. Neki bi hteli i želeli, ali ništa loše ne čine da svoju eparhiju unaprede... Danas je savremeno vreme, ljudi gledaju red i poredak. Estetika, neka lepota u svemu, nije to ništa bitno, je li - izjavio je patrijarh Irinej.
S. VOJINOVIĆ
(PRESS)

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... 98772/Novi

A nisu ni drugi daleko od njega...
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1268 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Afera Index: Osuđeno 19 profesora, posrednika i studenata zbog kupoprodaje ispita

objavljeno: 01. 02. 2010

Županijski sud u Zagrebu osudio je 19 profesora, posrednika i studenata zbog kupoprodaje ispita na zagrebačkom Ekonomskom fakultetu. Među njima je i bivša predsjednica saborske komisije za odlučivanje o sukobu interesa, profesorica Deša Mlikotin-Tomić. Ona je osuđena na 14 mjeseci zatvora i tri godine zabrane rada u struci. Prvooptuženi Milan Čevid, posrednik u kupoprodaji ispita, osuđen je na 28 mjeseci zatvora.

Stidite li se imalo tuzlanski tuzioci i sudije?

http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/afer ... je-ispita/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1269 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Hmmm...stidi li se IKO? Tesko...
Hoce li IKO odgovarati? Slabo...
Hoce li biti unapredjenja? Najverovatnije...

Treba pogledati "60 minuta" od 12.02.2007.godine...
Sta je od tada uradjeno po ovom pitanju : Kantonalno tuzilastvo TK (tada gl.tuzilac Adnan Gulamovic), ministar MUP-a Omerbegovic, Skupstina TK, Ministarstvo obrazovanja... NISTA! Zasto? Ko je pokrovitelj?
Godinama se zna za sve ovo i skolu koja ne "pripada" drzavi BiH.
No, sada je ocigledno stigla naredba (iz inostranstva), inace se ONI ne bi bas tako digli u akciju!


Velika akcija u Gornjoj Maoči
Uhapšene selefije prebačene u Sarajevo
http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /100202106
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1270 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ccc..."ozbiljni" ljudi?
Vahid Ibrisimovic : vlasnik "Tuzlanskog lista",
Enes Mesanovic : vecnik OV Tuzla.


MUP TK: Vahid Ibrišimović prijavio Enesa Mešanovića
objavljeno: 02. 02. 2010
Odjel za informiranje javnosti MUP-a TK potvrdio je danas incident o kojem se već nekoliko dana priča, a u koji su umiješani vlasnik Tuzlanskog lista, Vahid Ibrišimović i bivši sportski direktor Slobode, Enes Mešanović.

Image

Naime, tokom obilježavanja 80. godišnjice osnivanja Zmaja od Bosne, a sada NK Tuzle, u noći na 28. januar, u restoranu “Rondo” kod Pošte, došlo je do verbalnog prepucavanja između Mešanovića i Ibrišimovića. Fizički obračun, prema izjavi svjedoka, spriječio je jedan od domaćina skupa, Enes Babajić, te ih je zamolio da nesporazum riješe vani.

Image

Ispred objekta, u Ul. Dž. Bijedića, rasprava je nastavljena, a Mešanović je, prema navodima jednog od svjedoka, udario Ibrišimovića nogom u cjevanicu.

Ujutro, oko 7,15 sati, Ibrišimović je dežurnom PS Istok prijavio Mešanovića za vrijeđanje i prijetnje, ali nije naveo da je udaren. Policija provjerava činjenice o ovom događaju.

Portal Tuzlalive.ba ima saznanja da je Ibrišimović odlučio Mešanovića tužiti za uvredu i prijetnje. (tl, ri)

(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/mup- ... esanovica/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1271 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Gledala sam sinoc Jasminu Sarac na dnevniku, bas je pricala o ovom slucaju.
Tuzlanski novinari su, izgleda, jos dobro prosli...


Vehabije napale novinarku Nezavisnih

Datum: 02.02.2010 20:24
Autor: N.N.

MAOČA - Grupa vehabija jučer je napala novinare nekoliko medijskih kuća, a na novinarku "Nezavisnih" Jasminu Šarac su fizički nasrnuli i razbili joj fotoaparat.
Image
Pres-ekipe su se po završetku akcije "Svjetlost" zaputile u Gornju Maoču, međutim vehabije su zabranile ulazak u selo. U to vrijeme nije bilo nijedne policijske patrole iako su novinari bili na terenu. Incident, koji je kasnije prijavljen policiji, izbio je pola kilometra od Gornje Maoče, nakon što su dvojica vehabija vratila ekipu "Associated pressa", koja se zaleđenom cestom uspjela popeti do sela.

Jedan vehabija je prišao do naše novinarke, koja je stajala pored svog automobila, i pokušao je na silu ugurati u vozilo, vičući da svi novinari odu iz sela. Kako nije uspio, odgurnuo ju je u stranu i iz automobila izvukao fotoaparat i bacio ga na zemlju. Aparat je udario o šaht, a novinari su uzaludno pokušavali da smire situaciju.

"Odlazite s našeg imanja, ovdje ste nepoželjni. Što ste došli", galamile su vehabije. Vehabija našoj novinarki nije dozvolio niti da uzme oštećeni fotoaparat, prijeteći novim napadom.

"Pošao sam po Jasminin fotoaparat i taj vehabija me uhvatio za jaknu. Prijetećim tonom mi je rekao da se vratim, nakon čega je otišao do mjesta gdje je aparat pao i nekoliko puta ga udario", kaže Miren Aljić, novinar "Tuzlanskog lista".

Fotoreporter Darko Zabuš ne krije da je osjetio strah da će vehabije novinarima oštetiti svu imovinu, pa je kolegama iz Brčkog, koji su prvi krenuli iz sela, dodao ruksak sa vrijednim fotoaparatom.

"Sa druge strane sam vidio kombi sa vehabijama, koji nam je prepriječio put. Tražili su da izbrišemo sve fotografije iz aparata i mislio sam da nas neće pustiti dok to ne uradimo. Ne znam kako je kolega Amel Emrić uspio da ih smiri da nas puste nazad i da uzmemo oteti fotoaparat", kaže Zabuš.

Novinari, koji su se jučer našli u nezavidnoj situaciji, na mjestu gdje nema ni telefonskog signala u slučaju da trebaju pomoć, kažu da su očekivali prisustvo bar jedne policijske patrole. Istina, novinare su brčanski policajci, koji su bili na punktu sedam kilometara dalje od sela, upozorili da možda nije sigurno da idu u selo.

"Policija je znala na šta su vehabije spremne i mislim da je trebalo da obezbijedi prisustvo makar jedne patrole dok smo mi pokušavali saslušati i drugu stranu, odnosno vehabije", kaže novinar Aljić.

Novinare koje su napali vehabije su automobilom pratile sedam kilometara od sela Gornja Maoča i na taj način označavale "svoju" teritoriju, na kojoj niko, osim njih, nije poželjan.

(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/dogadjaji/vije ... isnih.html
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1272 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

U pravu je moja draga Nevzeta Salihovic, inace divna zena i profesionalac, kad kaze : "Posao defektologa niko drugi stručno ne može obavljati kao lice koje se profesionalno školuje upravo za taj poziv˝.
Eh, da je drzava-DRZAVA (kako treba), nikakav problem ne bi bio da se mladi ljudi zaposle i u drugom entitetu.
Nazalost, tako je kako je, tamo fali, ovde visak...


Defektolozi u Tuzli na birou, a u RS-u neophodan kadar

8:31, 3 Februar, 2010
Diplome: BiH nema strategiju zapošljavanja.

Na evidenciji biroa za zapošljavanje u Tuzlanskom kantonu trenutno je više od 150 diplomiranih defektologa, od kojih većina nikada nije imala priliku da u praksi pokaže svoje znanje.

Profesionalni poziv

˝Osim što nedostaje novac, ovdje je problem i neodgovarajuća strategija zapošljavanja, prilagođavanja nastavnog kadra i obrazovnog programa djeci s posebnim potrebama, a ne obratno. Posao defektologa niko drugi stručno ne može obavljati kao lice koje se profesionalno školuje upravo za taj poziv˝, kaže za ˝Dnevni avaz˝ dekanica Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Tuzli prof. dr. Nevzeta Salihović.

S druge strane, diplomirani defektolog je i jedan od najnezastupljenijih i u isto vrijeme najtraženijih stručnih kadrova u ustanovama Republike Srpske. Zbog toga ne čudi podatak, kako kaže Salihović, što većina stručnjaka iz RS-a nakon završenog studija odmah i dobije posao.

Za sada u našoj zemlji ne postoji ni studijski plan zapošljavanja kadrova koji su na listi prioriteta i visoko na skali profesionalne nezastupljenosti. ˝Na birou u Banja Luci nema defektologa, a postoji velika potreba za njima. No, na birou imamo veliki broj socijalnih radnika, za kojim postoji potreba u drugi gradovima naše zemlje ˝, navodi direktorica Centra za socijalni rad u Banja Luci Borka Vukajlović.

Najteže djeci

BiH je još 2002.godine potpisala Deklaraciju u kojoj se obavezuje da će stvarati uvjete za inkluziju u školama i ustanovama, u čemu su defektolozi nezaobilazan kadar. ˝Škole su otvorile vrata i za djecu ometenu u razvoju i za djecu s posebnim potrebama, ali im se ne odgovara adekvatno od stručnjaka u ustanovama, koji su neophodni, nastavnog kadra i roditelja druge djece˝, kaže Vukajlović.

(TIP/Dnevni avaz/V.Stevanović)

http://www.tip.ba/2010/02/03/defektoloz ... dan-kadar/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1273 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Podignuta i potvrdjena optuznica protiv Joze Banovica... zbog "organizovanja", "navodjenja" itd...
A sta je s konzumentima? "Akademskim" gradjanima? Tipovima koji "obrazuju" mlade generacije pravnika?
Prema dosadasnjim rezultatima (ne)rada tuzlanskog (i malo viseg) pravosudja bice "pojeo vuk magarca":


http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=125

Potvrđena optužnica protiv Joze Banovića zbog organizovanja prostitucije

objavljeno: 03. 02. 2010

Kantonalni sud Tuzla potvrdio je optužnicu protiv Joze Banovića iz Živinica zbog navođenja na prostituciju dpet jevojaka u periodu od 2004. do 2009.godine, a sutra će odlučiti o produženju pritvora u kojem se nalazi dva mjeseca.

Djevojke, od kojih dvije maloljetnice, prema navodima iz optužnice, seksualne usluge su pružale u Bavnovićevom motelu Jet star u Živinicama, Vili Sensi na izletištu Zlača kod Banovića, a ponekad i u Banovićevoj kući.

Banović je, nakon pokretanja istrage o organizovanju prostitucije, suspendovan sa mjesta potpredsjednika kantonalnog odbora HDZ-a.

U optužnici, koju zastupaju tužitelji Damir Alić i Dijana Milić, navedeno je da je Banović sa E.K., B. M. i M.H. u posljednjih pet godina dogovarao prostituisanje. Po njih bi slao vozača ili bi ih sam dovozio u svoje ugostiteljske objekte, gdje im je na raspolaganje stavljao sobe, kroz koje je prošlo na desetine klijenata. Od oktobra 2007. do decembra 2008.godine za ovaj biznis je vrbovao i dvije učenice 2.razreda srednje škole, a cijena usluga je bila od 50 do 200 KM.

E.K., B. M. i M.H. su u istrazi potvrdile da su pružale sekusalne usluge za novac, uglavnom bili uglednim i bogatim građanima. Maloljetnice su također izjavile da su seksualno zadovoljile najmanje petnaest klijenata, sa kojim bi ih povezao Banović. One su navele da je Banović, kao organizator, imao novčanu koristi ili korist u vidu povećanja obima posla u njegovim ugostiteljskim objektima.

Jedan od svjedoka je naveo da je seksualna usluga bila redovna djelatnost u Banovićevim objektima u Živinicama i Banovićima, te da se Banović, osim pronalaskom klijenata, brinuo i za nabavku prezervativa.

Optuženi Jozo Banović je negirao da je organizovao prostituciju u svojim objektima i da je imao bilo kakvu korist od toga. On je naveo da su se razne djevojke samoinicijativno sa klijentima pojavljivale u njegovim objektima . Za jednu od maloljetnica je naveo da ga je sama zvala i tražila da bude prisutna na zabavama u njegovim objektima.

Djevojke su vodile evidenciju klijenata koje su proteklih godina intimno zadovoljavale, među koji su direktor KPZ Tuzla, Hasan Hodžić, bivši direktori hotela Tuzla, Damir Bora i Midhat Salihović, jedan od direktora Tuzlanske banke, te vlasnik Tuzlanskog lista, Vahid Ibrišimović. Oni su negirali da su Banoviću plaćali za intimna druženja sa ženskim osobama, zbog čega se na suđenju može očekivati njihovo suočavanje sa svjedocima.

Inače, Banovićev motel Jet star se pominje i u predmetu “Pravni fakultet”. Prema tvrdnjama studentica i drugih djevojaka u Banovićevom motelu su se “družile” sa sarajevskim profesorima, a zauzvrat su dobijale novac ili prolazne ocjene.
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/potv ... stitucije/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1274 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Jubilej najbolje gradjevinske firme u gradu.
"Tehnograd" doo Tuzla - 25 godina postojanja i uspesnog rada.


Image
http://img64.imageshack.us/img64/3996/7 ... 210600.jpg
"Tuzlanski list", 05.02.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1275 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Odakle Sejli Jugo-Turkovic sve ove informacije?
Da li je to Tuzla najgora u FBiH, ili je ciljano predmet njenog interesovanja?


Image
http://img192.imageshack.us/img192/1302 ... anhodz.jpg

Image
http://img193.imageshack.us/img193/7830 ... njavul.jpg

"Express", 04.02.2010.godine
Post Reply