Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#126 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Dr.Mr.Fr. »

Dr.Mr.Fr. wrote:
frngla wrote:u vodovodu nije primljen radnik na neodredjeno cca 8 godina...
problem je jednostavno sto je voda prejeftina, a isto tako naplata je minimalna, jer po zakonu ne smije se nikome uskratiti voda za pice, tako da postoje ljudi koji imaju preko 8k KM duga...

da se razumijemo, ne radim u ViK

ma hajde brate nije problem, kada je sve živo (i mrtvo) poskupilo onda može i voda...recimo 20% :roll: :x

Edit: 25% :x :x :x :x
lol_sa
Posts: 99
Joined: 11/05/2007 18:07

#127 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by lol_sa »

Sad gledam racun za vodu. Zivim u neboderu u kojem imaju 162 stana. Prema podacima VIK-a u neboderu zive 224 osobe (al u q...). Vec ranije smo se obracali predstavnici zgrade zbog visokih racuna za vodu, jer je evidentno da je broj stanara puno veci i da ostali placaju za neprijavljene stanare, al...prema njenim rijecima ona nije duzna da vodi brigu o tome ko sve zaista zivi u neboderu. Ciji je to onda posao?????
Cetvero nas prijavljeno, troje nas zivi u stanu, dvoje radi po 8,9 sati. Za oktobar je dosao racun u iznosu od 35 KM, sto ce reci da smo potrosili 28,68 m3 vode... :roll:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#128 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by BHF_Manijak »

Pa vrlo jednostavno, odjavi tog jednog viska clana, ha ya! I upravi ti je zena iz VIK-a oni nemaju nista s tim, to rjesavas sa predsjednikom kucnog savjeta, ili covjekom koji radi na odrzavanju zgrade, njemu kazes da vas je 3. a ne 4. i rijesen problem! A sto se tice potrosnje vode, tu ne mozes u kraj stati, ista je i situacija kod mene, oboje nas nema po 8-9 sati u kuci, fakat minimalna potrosnja vode ali je racun reodvno 20+ KM radi ljudi koji po cijeli dan lindhonae i presjede u kuci, a ne "silaze" s pipe! Tu ti je jedino rjesenje poseban vodomjer, ja vec odavno razmisljam o tome, ugradnja izadje negdje oko 300KM, na dugorocno gledano isplati se, onda fino koliko potrosis toliko platis, a siguran sam da mi tad racuna ne bi prelazio 10KM! :wink:
User avatar
Truba
Posts: 82719
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#129 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Truba »

neplatiše su krive
a to što niko nije primljen na određeno... ne znači ništa kad dobiva platu na određeno x 100 :roll:
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#130 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by žulijan asanž »

stanje se samo pogoršava. uskoro niko neće imati vode. moramo nešto uraditi po tom pitanju zajedničkim snagama. molim sve one koji su voljni da nešto urade, skupljam potpise, pravimo peticiju.

ja ću napraviti dokument u kojem izražavam nezadovoljstvo sa uslugama koje pruža VIKSA. isti takav dokument ću napraviti sa "bjanko" poljima koje ćete vi koji imate s njima probleme ispuniti i meni vratiti skeniran potpisan primjerak.

kad skupimo dovoljno potpisa šaljemo na vodovod i Vladu KS.

oni moraju vidjeti da se ljudi bune i da ljudi nisu stoka koju svi mogu iskorištavati!!! bez neke reakcije s naše strane, oni će i dalje sjediti u svojim foteljama i ništa ne raditi!! molim vas da se pokrenemo!!! ja više neću sjediti kući i trpiti, ja ću se pokrenuti jer nas vraćaju u srednji vijek a mi šutimo i trpimo!!!
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#131 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by jesaha »

žulijan asanž wrote:stanje se samo pogoršava. uskoro niko neće imati vode. moramo nešto uraditi po tom pitanju zajedničkim snagama. molim sve one koji su voljni da nešto urade, skupljam potpise, pravimo peticiju.

ja ću napraviti dokument u kojem izražavam nezadovoljstvo sa uslugama koje pruža VIKSA. isti takav dokument ću napraviti sa "bjanko" poljima koje ćete vi koji imate s njima probleme ispuniti i meni vratiti skeniran potpisan primjerak.

kad skupimo dovoljno potpisa šaljemo na vodovod i Vladu KS.

oni moraju vidjeti da se ljudi bune i da ljudi nisu stoka koju svi mogu iskorištavati!!! bez neke reakcije s naše strane, oni će i dalje sjediti u svojim foteljama i ništa ne raditi!! molim vas da se pokrenemo!!! ja više neću sjediti kući i trpiti, ja ću se pokrenuti jer nas vraćaju u srednji vijek a mi šutimo i trpimo!!!
:thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#132 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by PipiDugaDevetka »

lol_sa wrote:Sad gledam racun za vodu. Zivim u neboderu u kojem imaju 162 stana. Prema podacima VIK-a u neboderu zive 224 osobe (al u q...). Vec ranije smo se obracali predstavnici zgrade zbog visokih racuna za vodu, jer je evidentno da je broj stanara puno veci i da ostali placaju za neprijavljene stanare, al...prema njenim rijecima ona nije duzna da vodi brigu o tome ko sve zaista zivi u neboderu. Ciji je to onda posao?????
Cetvero nas prijavljeno, troje nas zivi u stanu, dvoje radi po 8,9 sati. Za oktobar je dosao racun u iznosu od 35 KM, sto ce reci da smo potrosili 28,68 m3 vode... :roll:
Jeste dužna voditi brigu o tome koliko članova domaćinstva ima svaki stan/etaža. Na izvodima ViKSA stoji njeno ime kao predstavnice EV zgrade. Izvod VIKSA se dobija po posebnom zahtjevu u Centru za potrošače u Ulici J. Černi.
User avatar
Dammme
Posts: 1175
Joined: 18/04/2007 10:35
Location: Sarajevo

#133 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Dammme »

žulijan asanž wrote:stanje se samo pogoršava. uskoro niko neće imati vode. moramo nešto uraditi po tom pitanju zajedničkim snagama. molim sve one koji su voljni da nešto urade, skupljam potpise, pravimo peticiju.

ja ću napraviti dokument u kojem izražavam nezadovoljstvo sa uslugama koje pruža VIKSA. isti takav dokument ću napraviti sa "bjanko" poljima koje ćete vi koji imate s njima probleme ispuniti i meni vratiti skeniran potpisan primjerak.

kad skupimo dovoljno potpisa šaljemo na vodovod i Vladu KS.

oni moraju vidjeti da se ljudi bune i da ljudi nisu stoka koju svi mogu iskorištavati!!! bez neke reakcije s naše strane, oni će i dalje sjediti u svojim foteljama i ništa ne raditi!! molim vas da se pokrenemo!!! ja više neću sjediti kući i trpiti, ja ću se pokrenuti jer nas vraćaju u srednji vijek a mi šutimo i trpimo!!!
Evo ja sam za!
User avatar
cyber_kurajber
Posts: 83
Joined: 15/06/2011 09:36
Location: Na dnu dna

#134 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by cyber_kurajber »

žulijan asanž wrote:stanje se samo pogoršava. uskoro niko neće imati vode. moramo nešto uraditi po tom pitanju zajedničkim snagama. molim sve one koji su voljni da nešto urade, skupljam potpise, pravimo peticiju.

ja ću napraviti dokument u kojem izražavam nezadovoljstvo sa uslugama koje pruža VIKSA. isti takav dokument ću napraviti sa "bjanko" poljima koje ćete vi koji imate s njima probleme ispuniti i meni vratiti skeniran potpisan primjerak.

kad skupimo dovoljno potpisa šaljemo na vodovod i Vladu KS.

oni moraju vidjeti da se ljudi bune i da ljudi nisu stoka koju svi mogu iskorištavati!!! bez neke reakcije s naše strane, oni će i dalje sjediti u svojim foteljama i ništa ne raditi!! molim vas da se pokrenemo!!! ja više neću sjediti kući i trpiti, ja ću se pokrenuti jer nas vraćaju u srednji vijek a mi šutimo i trpimo!!!

Imaš i moju podršku
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#135 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by O'zone »

žulijan asanž wrote:stanje se samo pogoršava. uskoro niko neće imati vode. moramo nešto uraditi po tom pitanju zajedničkim snagama. molim sve one koji su voljni da nešto urade, skupljam potpise, pravimo peticiju.

ja ću napraviti dokument u kojem izražavam nezadovoljstvo sa uslugama koje pruža VIKSA. isti takav dokument ću napraviti sa "bjanko" poljima koje ćete vi koji imate s njima probleme ispuniti i meni vratiti skeniran potpisan primjerak.

kad skupimo dovoljno potpisa šaljemo na vodovod i Vladu KS.

oni moraju vidjeti da se ljudi bune i da ljudi nisu stoka koju svi mogu iskorištavati!!! bez neke reakcije s naše strane, oni će i dalje sjediti u svojim foteljama i ništa ne raditi!! molim vas da se pokrenemo!!! ja više neću sjediti kući i trpiti, ja ću se pokrenuti jer nas vraćaju u srednji vijek a mi šutimo i trpimo!!!
pridružujem se :thumbup:
User avatar
piatc
Posts: 252
Joined: 06/05/2010 17:27

#136 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by piatc »

U Hrasnom su do neki dan od ponoci drasticno smanjivali pritisak, sada je potpuno gase, u raspravi sa prijateljima dobijam informaciju da imaju do 70% gubitaka u mrezi, ne znam da li je ovo istina ali ako jeste stanje je i vise nego alarmantno, ovo se mora mijenjati! Podrzavam asanzovu inicijativu!
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#137 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Stihy »

Da vode ima samo 30 minuta na dan, da je hljeb 5km, da je gorivo 7km/l i dalje bi ljudi na sa-x tapkali po tastaturi a ispred vodovoda, velepekara, ministarstava samo cuvari, lagano cigara na cigaru
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#138 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by LaCici »

Stihy wrote:Da vode ima samo 30 minuta na dan, da je hljeb 5km, da je gorivo 7km/l i dalje bi ljudi na sa-x tapkali po tastaturi a ispred vodovoda, velepekara, ministarstava samo cuvari, lagano cigara na cigaru
:thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#139 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by BHF_Manijak »

Koji im je qrac ba, nikad mi nije nestajalo vode, sem ako je generalno nestanak vode u gradu, niti su smanjivali pritisak i slicne stvari, i sad odjednom nestade, zena mi se moeade hladnom, bukvalno hladnom, vodom okupati, picka im materna bezobrazna, koga vise prave budalama!!! Halo ba, ja PLACAM tu vodu, ne dajete mi je dzaba debili jedni maloumni! I na kraju krajeva, sta mene zaboli djon za vase gubitke, VI to treba da sanirate kako znate i umijete, ja hocu da imam potpunu uslugu koju placam, a vi se snalazite za te popravke, cuj gubitak, pa sta sad, treba je zavrnuti u 10, mater vam nespsobnu! :x :x :x Ogorcen sam i gnjevan nenromalno, sad bi provalio u ViK, ja sto mi debili zivce izvukose, za nepovjerovat!!! Sta treba, da gradjani snose posljedice za njihov javasluk??? FUJ FUJ FUJ!!!! :x :x :x :x
HALO.BA
Posts: 78
Joined: 08/05/2010 00:46

#140 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by HALO.BA »

Pumpe za vodu u zgrada prestanu raditi da ne bi crkle kada nestane vode tj kada padne pritisak vode, a u mnogim zgradama ljudi koji odzavaju hidrofor ne znaju nastimati BIMETAL da se pumpe ugase tek kada gradski pritisak vode spadne na 1 bar tako da mnogi gradjani Sarajeva ostaju bez vode odmah iza 24h je gradski pritisak vode koji je inace 4-5 bara spadne na caa 2 bara.

U GRADU IMA VODE ALI VAM BIMETAL NA PUMPAMA NIJE DOBO NASTIMAN !

Zovite predstavnika etaznih vlasnika, pa neka on zove upravitelja ili firmu koja odzava pumpe u vasoj zgradi da Vam rijese problem.

SRETNO

PEV jednog nebodera od 20 spratova u kojem ima vode 24 h ;-)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#141 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by MAN-lion's coach »

HALO.BA wrote:Pumpe za vodu u zgrada prestanu raditi da ne bi crkle kada nestane vode tj kada padne pritisak vode, a u mnogim zgradama ljudi koji odzavaju hidrofor ne znaju nastimati BIMETAL da se pumpe ugase tek kada gradski pritisak vode spadne na 1 bar tako da mnogi gradjani Sarajeva ostaju bez vode odmah iza 24h je gradski pritisak vode koji je inace 4-5 bara spadne na caa 2 bara.

U GRADU IMA VODE ALI VAM BIMETAL NA PUMPAMA NIJE DOBO NASTIMAN !

Zovite predstavnika etaznih vlasnika, pa neka on zove upravitelja ili firmu koja odzava pumpe u vasoj zgradi da Vam rijese problem.

SRETNO

PEV jednog nebodera od 20 spratova u kojem ima vode 24 h ;-)
Znamo mi da ima vode,ali redukcija je činjenica sa pumpom ili bez pumpe sa PEV-om ili bez PEV-a.
Sada ispade da 90% Sarajeva nema dobro naštimane pumpe,jer zaboga vode ima,a rješenje problema vidimo u zivkanju PEV-a iliti održavatelja da popravi pumpu?
Smiješno. :skoljka:

Nešto naglo svima u Sarajevu kihnule pumpe u isto vrijeme već godinu dana.
A pogotovo u posljednje vrijeme kada u potpunosti vode nema iza 23 sata. :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#142 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by BHF_Manijak »

Jedva cekam da svane, sutra cu da im jebem majku milu, aaaa ako mi "teta" kojim slucajem spusti slusalicu prilikom razogovora idem na lice mjesta, u 21. vijeku da nemam vode, nema sanse, a kao vodimo se kao Evropa, e pa neces majcin sine, ako u gradu ima xxx hiljada ovaca, ja ne zelim biti dio stada, havariju cu im napravit u ViK-u!!! :x :x :x :x
semso_bonaparte
Posts: 308
Joined: 01/04/2011 09:27

#143 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by semso_bonaparte »

Jos malo pa cemo morati ici po vodu, ko u ratu. Ima li ko onih kanistera od ulja, onih od 5l.
Ozbiljno se bavim mislju da im placam pola racuna ili ni to pola. To oni sada nesta nas kaznjavaju sto im vlada nije dozvolila povecanje cijena.
Na vojnickom su odavno redukcije od ljetos, ili skroz nesnate vode ili pritisak ne moze da izbaci na visocije spratove.
Koliko vidim dobro nam je, niko se ozbiljnije ne buni, osim ovog forumskog lajanja na pun mejsec.
Ima li ovdje koji novinar, evo ja ga (ih, vas) ovim putem molim da malo aktuelizira pitanje vodosnadbijevanja, da pita premijera ima li on vode, da pita direktora ViK-a ima li on vode itd itd. Ili je mozda vaznije sto Laktaski traktoriska hoce reprezentaciju itd itd itd.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#144 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by mrgreen »

žalila bih se i ja al ne znam kome :x :)
User avatar
iVar
Posts: 72
Joined: 09/03/2011 09:42
Location: Sarajevo

#145 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by iVar »

'ebem im i rod i familiju radi ovog sto nam rade s vodom! :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#146 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

Ja fakat još ne osjetih tu redukciju - AP, B-Faza, visoka zgrada, ja na vrhu.
Doduše, neki dan je navečer bio malo slabiji pritisak ali ništa specijalno.
Svaki dan ima vode, uredno.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#147 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by sokkia »

e ako je neko gledao onu emisiju "VOX SPECIJAL" OBN (27.11 nedjelja) direktor VIK-a je lijepo "objasnio" kako stvari stoje sa vodosnabdjevanjem .ali nije nikako mogao da objasni visinu plata u VIK-u. :x
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#148 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by didgeridoo »

@chuchu
svako vece oko ponoci nestane vode (AP), kad dodje - ne znam... vise ne mozes ni jeftinu struju ganjati kad nema vode :skoljka:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#149 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

furuna wrote:@chuchu
svako vece oko ponoci nestane vode (AP), kad dodje - ne znam... vise ne mozes ni jeftinu struju ganjati kad nema vode :skoljka:
Ja svako veče upalim veš mašinu (kako kada, najčešće oko 23-24), odem spavati tako negdje, bude vode, ustanem na piš u neka doba, jope ima vode... :roll:
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#150 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by didgeridoo »

zadnje 4 noci oko ponoci nestalo, pis u neka doba - nema vode :D
Post Reply