blicanje prije radarske kontrole???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

harisl
Posts: 509
Joined: 25/10/2002 00:00

#126 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by harisl »

Od firme u kojoj radim (Detroit, SAD) do autoputa ima jedno kilometar i po. Ogranicenje na tom putu je 40 km/h i svi se tu zaletimo. Prije autoputa ima jedna okuka gdje se cesto sakrije policija. Oko 4 sata (prije nego sto podjemo kuci) dobijemo e-mail od HR 'da pazimo jer je ogranicenje na putu 40 km/h' sto je znak da je danas policija iza okuke... Nesto kao blicanje...
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#127 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by CharlesBukowski »

HudiRobin wrote:
CharlesBukowski wrote:Blicanje prije radarske/policijske kontrole = blicanje svome potencijalnom ubici.
Ne zelim da ikome blicam, niti zelim da mi neko blica.
Znaci tebi sam ja koji vozi 76km/h na putu gdje je se moze voziti do 70 potencijalni ubica. Aferim. Ti mislis da ces ti svojim blicanjem sprijeciti tog nekog rejsera u svojoj naumi da divlja. Jel mislis da oni uopste i razmisljaju o policiji i da ima vremena gledat tvoja blicanja.

Poenta je u tome da normalne ljude upozoris. Zasto da neko popije kaznu bezveze zbog par kilometara gore, dole na putu gdje se moze voziti malo iznad ogranicenja. Neko nije vezan il sta ja znam. Hebaji ga, ako nista vezat ce se i mozda ces mu spasit zivot.

Kad vec ides tom nekom svojom cudnom logikom, bolje je onda da blicas, jer ce taj tvoj potencijalni ubica onda usporiti. Mislim, ako vec zelis da spasis zrtve potencijalnog ubice.

I ako ti vozis sve po ogranicenju, nikad nisi presko km gore, ja evo obecavam da cu se pljunut sam u čelo i postavit video na youtube.
Ako se zapucas u mene, naravno da jesi. :) I ja sam tvoj potencijalni ubica. Ako je ogranicenje 70 km/h a vozis 76 km/h policija te nece ni zaustaviti. Cak i ako te zaustavi, nece te kazniti vec ce te opomenuti. Osim ako kamera nije u pitanju. A racera necu sprijeciti ja vec kazna koju bi mogao da "popije" ako ga uhvate radarom. Btw, ne znam ja ko je danas normalan a ko nije. Naravno da ne vozim uvijek po ogranicenju, ali dobro procijenim kada mogu voziti malo brze a kada ne mogu. Ali ako stoji da je ogranicenje 60 km/h, vjerovatno ima dobar razlog i zasto. Ako me uhvate, neka me kazne. Necu se buniti. Napisao sam da necu nikome da blicam i ne zelim da meni neko blica. Sto se tice usporenje na blicanje, ti vjeruj u to. Dzaba ti blicanje kad budala krene da pretice. Ako se nemas gdje skloniti ili na vrijeme zakociti mozes blicati do ujutro.
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#128 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by amortizer »

ocammog wrote:... zato što su u BiH uglavnom izumrli oni koji su poznavali i "kulturu" i"blicanje", a dijelom zato što je tih civizovanih dinosaurusa ostalo jako mao da bi mogli uticati na širu, očigledno neuku masu....
Par slova gore dole, ali ovo sto si napisao se odnosi i na puno vaznije stvari od blicanja... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
jazzer
Posts: 7230
Joined: 20/12/2004 14:44

#129 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by jazzer »

upozoravao uvijek..i dalje cu.

Znam proci po kilometar, kilometar ipo dalje pa ako neko naidje blicnem mu..
da zna da je murija blizu.. I meni su hiljadu puta blicnuli..

Ne kosta me to nista...I po meni je ok.
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#130 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by amortizer »

CharlesBukowski wrote:
Ako se zapucas u mene, naravno da jesi. :) I ja sam tvoj potencijalni ubica. Ako je ogranicenje 70 km/h a vozis 76 km/h policija te nece ni zaustaviti. Cak i ako te zaustavi, nece te kazniti vec ce te opomenuti. Osim ako kamera nije u pitanju. A racera necu sprijeciti ja vec kazna koju bi mogao da "popije" ako ga uhvate radarom. Btw, ne znam ja ko je danas normalan a ko nije. Naravno da ne vozim uvijek po ogranicenju, ali dobro procijenim kada mogu voziti malo brze a kada ne mogu. Ali ako stoji da je ogranicenje 60 km/h, vjerovatno ima dobar razlog i zasto. Ako me uhvate, neka me kazne. Necu se buniti. Napisao sam da necu nikome da blicam i ne zelim da meni neko blica. Sto se tice usporenje na blicanje, ti vjeruj u to. Dzaba ti blicanje kad budala krene da pretice. Ako se nemas gdje skloniti ili na vrijeme zakociti mozes blicati do ujutro.
Kakvo blicanje!? Da spasavam one koji voze nedjeljom od npr. 21h do 23h nezamislivih 45 ili 50km/h u blizini skole gdje je ogranicenje u ta doba i dalje 40 km/h ?
Necu! Neka te "ubice za volanom" dere policija, opasniji su od pistoljdzija 16 puta! :shock:

P.S. Sigurno je policija u blizini skole, pogotovo nedjeljom navecer da bi nekoga naucila pameti, a ne da bi od kakvog jade bar cenera zavrnula.
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#131 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by CharlesBukowski »

Da spasavam one koji voze nedjeljom od npr. 21h do 23h nezamislivih 45 ili 50km/h u blizini skole gdje je ogranicenje u ta doba i dalje 40 km/h ?
Ti si vjerovatno jedan od onih koji "voze" nezamislivih 45 ili 50 km/h u blizini skole, cim ti to ogranicenje toliko smeta. Btw, pogledaj koliko ljudi godisnje pogine u saobracajnim nesrecama a koliko od pistolja. Ovdje je rijec o saobracajnoj policiji. Ne ocekujes valjda da ti saobracajna policija hvata kriminalce?!
User avatar
madner
Posts: 56807
Joined: 09/08/2004 16:35

#132 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by madner »

Ocekujem da policija nije utjericav dodatnog poreza.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#133 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Dr.Mr.Fr. »

žohari na putu :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#134 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by zonna »

ocammog wrote:"Kultura" u dejtonskoj ( poslijeratnoj Bih)? A još blicanje?

Mislim da je to malo previše za očekivat od našeg današnjeg prosječnog BHdejtonca.


Prosječan BHdejtona ne zna ni osnovne manire, a kamoli još da upozorava sugradjane na brzu vožnju il radar, djelom zato zato što su u BiH uglavnom izumrli oni koji su poznavali i "kulturu" i"blicanje", a dijelom zato što je tih civizovanih dinosaurusa ostalo jako mao da bi mogli uticati na širu, očigledno neuku masu....a i na izmaku su snage u ovakvom okruženju....



Dovoljna je jedna vožnja ovom dejtonijom i nakon tri sekunde čuješ nekog iskomplelsiranog gradskog živću ili neku provincijalnsku sirovinu kako liječi inferiorne kompleske tako što se nasloni na sirenu, ko fol da "upozori" onog ispred sebe što nije prošo na narandžasto, jer on zaboga žuri u NASU da spasi planetu....

Ako postoji mjesto idealno za proučavanje krkanluka i kompleksa, mislim da ova dejtonska BH zaslužuje titulu šampiona....

nego dobro je dok ne počnu blicat pištolji i na autoputevima kopto blicaju po kafanama i ulicama....
:thumbup:
pored blicanja, mene jako iznenadi vozac kamiona koji stane pored puta da prodje kolona...
User avatar
Edin H.
Posts: 47244
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#135 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Edin H. »

Blicah, blicam, blicacu :oops:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#136 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by zonbirile »

svako pametan zna da je najviše murije od 9-16h kada je i ulov najbolli,i to u gradu naravno.statistike govore da najviše se gine i dešavaju saobraćajke sa teškim posljedicama od 23-05h i to na prilazima gradu,e tu murije nema,slab ulov.
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#137 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by amortizer »

CharlesBukowski wrote:
Da spasavam one koji voze nedjeljom od npr. 21h do 23h nezamislivih 45 ili 50km/h u blizini skole gdje je ogranicenje u ta doba i dalje 40 km/h ?
Ti si vjerovatno jedan od onih koji "voze" nezamislivih 45 ili 50 km/h u blizini skole, cim ti to ogranicenje toliko smeta. Btw, pogledaj koliko ljudi godisnje pogine u saobracajnim nesrecama a koliko od pistolja. Ovdje je rijec o saobracajnoj policiji. Ne ocekujes valjda da ti saobracajna policija hvata kriminalce?!
Ti si vjerovatno jedan od onih koji "voze" nezamislivih 45 ili 50 km/h u blizini skole, cim ti to ogranicenje toliko smeta.
Ti si vjerovatno drot dok ovako rezonujes! Necu te zamoliti da ponovo procitas moj post, jer vidim da te citanje umara.
Ogranicenje mi apsolutno ne smeta i treba da bude i 30 km/h, ali ne 31, nego 30 km/h pored skole!
Medjutim, nedjelja, kasni sati, drotovi zaustavljaju vozace u automobilima '89-'92 radi prekoracenja brzine od 5-10km/h, dok takvi kao ti uzivaju gledajuci iste.....
Btw, pogledaj koliko ljudi godisnje pogine u saobracajnim nesrecama a koliko od pistolja.

100% ispravan rezon, a vidjevsi da vise ljudi pogine od strujnog udara, nego od pistolja, najbolje je da policajce "zaduzene za pistoljdzije" prekvalifikujemo u elektricare. :D
Ovdje je rijec o saobracajnoj policiji. Ne ocekujes valjda da ti saobracajna policija hvata kriminalce?!
Da, ja ocekujem da saobracajna policija hvata kriminalce, kako one za volanom, tako i ostale. Suvisno je da ti pojasnjavam na koji nacin saobracajna policija moze "hvatati" kriminalce.


Zapitas li se nekada zasto sluze prazne kutije od radara? Zasto u normalnim zemljama prije istih stoji upozorenje da je radar, a ne drot (poslije znaka) koji trlja ruke?
Spasi nekoga kada vidis budalu da vozi brzo i blicaj mu, pa nek on konta je li radar ili nije, a nemoj se nasladjivati tudjoj nevolji, jer kazne placa i osjeti ih samo sitna buranija.

P.S. Radi tvoje informacije, nikada nisam bio kaznjen niti zaustavljen za gore navedeni prekrsaj!
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#138 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Hemel »

zonna wrote:
:thumbup:
pored blicanja, mene jako iznenadi vozac kamiona koji stane pored puta da prodje kolona...
e to je kultura...ili kada covjek sa traktorom stane da propusti kolonu...ne mora ali uradi tako finu stvar...
:thumbup:

ovdje se mijesaju babe i zabe...ne treba blicati onim manijacima sto divljaju jer blic'o ti njima ili ne oni su uvijek isti, manijaci koji krse zakon na svakom koraku pa tako i u saobracaju
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#139 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Dr.Mr.Fr. »

Hemel wrote:
zonna wrote:
:thumbup:
pored blicanja, mene jako iznenadi vozac kamiona koji stane pored puta da prodje kolona...
e to je kultura...ili kada covjek sa traktorom stane da propusti kolonu...ne mora ali uradi tako finu stvar...
:thumbup:

ovdje se mijesaju babe i zabe...ne treba blicati onim manijacima sto divljaju jer blic'o ti njima ili ne oni su uvijek isti, manijaci koji krse zakon na svakom koraku pa tako i u saobracaju
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#140 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by sparky »

vozio sam 31.12. od sarajeva ka brckom i 1.1. od brckog ka sarajevu
vidio sam dosta patrola jer ipak je nova godina...
eh sad,ja sam blicao i onim malo brzim i onim sporijim,onim sto ne radi jedno svjetlo ili sto voze "pod dugim".
ja sam vozac iz ovog novijeg doba u kojem ne znate ni kako vam se zove prvi komsija,ali sam se vozio sa tatom(koji je znao kako mu se zove komsija) i od tad mi je to ostalo.
blicali su ljudi i meni,mozda neki i nisu jer su nam ceste pune rupa ali eto lijepo je kad vidis da neko sa kim se mimoilazis u nekoj vukojebini ipak ima malo merhameta.
ja sam za blicanje
:run:
User avatar
srklet
Posts: 157
Joined: 11/01/2011 18:20

#141 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by srklet »

Bio sam se malo salio na ovoj temi a sad bih ozbiljno.

Ja dakle sebe definitivno svrstavam u kategoriju ozbiljnih vozaca. Tu svoju ozbiljnost sam izmedju ostalog znao dokazivati i tako sto sam policiju obavjestavao o nekim prekrsajima a jedne prilike je bilo bas gutavo - neki, ocito nadrogirani, manijaci su se igrali ruleta na cesti :x i ja sam pojurio za njima a kad ih je patrola zaustavila stao sam, dao svoje podatke i ponudio se za svjedoka!
Za to vrijeme su mi oni banditi prijetili pred policijom!

Sljedeci dan sam, skoro na istom mjestu, platio kaznu zbog "preticanja" teretnog kamiona (brat, bratu isao je 30km/h) na punoj liniji, sto je za mene bilo obilazenje, ali mi to nije pomoglo!
:x :x :x

Od tada sam definitivno shvatio da je nasa saobracajna policija dio naseg problema.

Prema tome, draga moja saobracajna sabraco, moj vam je savjet dvojak - pomozite nasoj nesposobnoj policiji u borbi protih ulicnih gangstera i zavodjenja reda na cesti, ali istovremeno budite i solidarni i spasavajte jedni druge od besmislenih policijskih sacekusa!
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#142 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Hemel »

srklet wrote:Bio sam se malo salio na ovoj temi a sad bih ozbiljno.

Ja dakle sebe definitivno svrstavam u kategoriju ozbiljnih vozaca. Tu svoju ozbiljnost sam izmedju ostalog znao dokazivati i tako sto sam policiju obavjestavao o nekim prekrsajima a jedne prilike je bilo bas gutavo - neki, ocito nadrogirani, manijaci su se igrali ruleta na cesti :x i ja sam pojurio za njima a kad ih je patrola zaustavila stao sam, dao svoje podatke i ponudio se za svjedoka!
Za to vrijeme su mi oni banditi prijetili pred policijom!

Sljedeci dan sam, skoro na istom mjestu, platio kaznu zbog "preticanja" teretnog kamiona (brat, bratu isao je 30km/h) na punoj liniji, sto je za mene bilo obilazenje, ali mi to nije pomoglo!
:x :x :x

Od tada sam definitivno shvatio da je nasa saobracajna policija dio naseg problema.

Prema tome, draga moja saobracajna sabraco, moj vam je savjet dvojak - pomozite nasoj nesposobnoj policiji u borbi protih ulicnih gangstera i zavodjenja reda na cesti, ali istovremeno budite i solidarni i spasavajte jedni druge od besmislenih policijskih sacekusa!
:lol: :lol:

dobar si. ti njih tjerao a istovremeno si cinio prekrsaj. ni policija ne smije prebrzo voziti (ugrozavanje tudjih zivota) ako nemaju upaljeno plavo rotaciono svjetlo.
ti pretekao kamion na punoj liniji (30 km/h) :-) ako si tako ozbiljan, valja durati taj kanion dok se ne pojavi prilika za preticanje.

ziv ti meni bio i jos dugo vozio drumovima.
radostan dan
Posts: 27101
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#143 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by radostan dan »

.
Last edited by radostan dan on 21/10/2011 20:09, edited 1 time in total.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#144 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Brat »

Mislim da je blicanje jedna od cestih stvarih na nasim cestama i stvarno svaka cast svakome ko na vrijeme te upozori, jer ne moze se sa gamadi ni pricati normalno :x Nasi su gradjani tj. vozaci veoma pazljivi, jedni druge stitimo :D s tim da ne treba ni susjede zaboraviti i oni znaju blicnuti
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#145 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by sokkia »

Naravno da treba blicati, pa nismo svi manijaci na cesti mada ima i njih.
Mene jako iritiraju te policiske sačekuše i to po pravilu na istim mjestima.
Na primjer kad se ide iz Olova prema Sarajevu pa u prvom naselju (ima par kuća) ima malo pravca ali je puna tu ti je uvjek murija.Znaju ljudi ako ti se utrpo neki kamion ispred tebe da ga nemožeš proći do tog mjesta i taman kad ti se ukaže to malo pravca ti zagaziš i ode 20 KM.
Ili na putu Turbe Travnik kod crkve na Kraljevicama.Tu su non stop ko na sraži, a isti fol malo pravca a puna. iIma još takvih saćekuša po BIH koliko hočeš.Zbog takve policije treba blicati.
User avatar
srklet
Posts: 157
Joined: 11/01/2011 18:20

#146 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by srklet »

Hemel wrote:
srklet wrote:Bio sam se malo salio na ovoj temi a sad bih ozbiljno.

Ja dakle sebe definitivno svrstavam u kategoriju ozbiljnih vozaca. Tu svoju ozbiljnost sam izmedju ostalog znao dokazivati i tako sto sam policiju obavjestavao o nekim prekrsajima a jedne prilike je bilo bas gutavo - neki, ocito nadrogirani, manijaci su se igrali ruleta na cesti :x i ja sam pojurio za njima a kad ih je patrola zaustavila stao sam, dao svoje podatke i ponudio se za svjedoka!
Za to vrijeme su mi oni banditi prijetili pred policijom!

Sljedeci dan sam, skoro na istom mjestu, platio kaznu zbog "preticanja" teretnog kamiona (brat, bratu isao je 30km/h) na punoj liniji, sto je za mene bilo obilazenje, ali mi to nije pomoglo!
:x :x :x

Od tada sam definitivno shvatio da je nasa saobracajna policija dio naseg problema.

Prema tome, draga moja saobracajna sabraco, moj vam je savjet dvojak - pomozite nasoj nesposobnoj policiji u borbi protih ulicnih gangstera i zavodjenja reda na cesti, ali istovremeno budite i solidarni i spasavajte jedni druge od besmislenih policijskih sacekusa!
:lol: :lol:

dobar si. ti njih tjerao a istovremeno si cinio prekrsaj. ni policija ne smije prebrzo voziti (ugrozavanje tudjih zivota) ako nemaju upaljeno plavo rotaciono svjetlo.
ti pretekao kamion na punoj liniji (30 km/h) :-) ako si tako ozbiljan, valja durati taj kanion dok se ne pojavi prilika za preticanje.

ziv ti meni bio i jos dugo vozio drumovima.
To se ja sad i tebi trebam pravdati za ono sto sam ucinio!
- Da, pojurio sam za njima da im uhvatim broj tablice.
- Da, ZAOBISAO sam kamion pun zemlje, na punoj liniji jer ti je sad od Kaknja do Kaonika puna linija, zbog izgradnje autoputa (zato tu sad i ima toliko natovarenih i sporih kamiona) a policija u svem tom haosu "pripomaze" tako sto, umjesto da natjera one gradjevince da naprave KVALITETNE bajpase (je li neko skoro isao preko onog bajpasa u Ticicima. STRAVA), znaci umjesto da ucine nesta da nam olaksaju patnje, oni ovo gradiliste koriste kao dobro LOVISTE za NORMALNE vozace! :x

Kako rezonujes, ili si policajac ili neko ko se sprema da to bude.
I ti meni ziv bio i dosta se nalovio.
PHANTOM_SA
Posts: 58
Joined: 16/12/2010 19:53

#147 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by PHANTOM_SA »

srklet wrote:
Hemel wrote:
srklet wrote:Bio sam se malo salio na ovoj temi a sad bih ozbiljno.

Ja dakle sebe definitivno svrstavam u kategoriju ozbiljnih vozaca. Tu svoju ozbiljnost sam izmedju ostalog znao dokazivati i tako sto sam policiju obavjestavao o nekim prekrsajima a jedne prilike je bilo bas gutavo - neki, ocito nadrogirani, manijaci su se igrali ruleta na cesti :x i ja sam pojurio za njima a kad ih je patrola zaustavila stao sam, dao svoje podatke i ponudio se za svjedoka!
Za to vrijeme su mi oni banditi prijetili pred policijom!

Sljedeci dan sam, skoro na istom mjestu, platio kaznu zbog "preticanja" teretnog kamiona (brat, bratu isao je 30km/h) na punoj liniji, sto je za mene bilo obilazenje, ali mi to nije pomoglo!
:x :x :x

Od tada sam definitivno shvatio da je nasa saobracajna policija dio naseg problema.

Prema tome, draga moja saobracajna sabraco, moj vam je savjet dvojak - pomozite nasoj nesposobnoj policiji u borbi protih ulicnih gangstera i zavodjenja reda na cesti, ali istovremeno budite i solidarni i spasavajte jedni druge od besmislenih policijskih sacekusa!
:lol: :lol:

dobar si. ti njih tjerao a istovremeno si cinio prekrsaj. ni policija ne smije prebrzo voziti (ugrozavanje tudjih zivota) ako nemaju upaljeno plavo rotaciono svjetlo.
ti pretekao kamion na punoj liniji (30 km/h) :-) ako si tako ozbiljan, valja durati taj kanion dok se ne pojavi prilika za preticanje.

ziv ti meni bio i jos dugo vozio drumovima.
To se ja sad i tebi trebam pravdati za ono sto sam ucinio!
- Da, pojurio sam za njima da im uhvatim broj tablice.
- Da, ZAOBISAO sam kamion pun zemlje, na punoj liniji jer ti je sad od Kaknja do Kaonika puna linija, zbog izgradnje autoputa (zato tu sad i ima toliko natovarenih i sporih kamiona) a policija u svem tom haosu "pripomaze" tako sto, umjesto da natjera one gradjevince da naprave KVALITETNE bajpase (je li neko skoro isao preko onog bajpasa u Ticicima. STRAVA), znaci umjesto da ucine nesta da nam olaksaju patnje, oni ovo gradiliste koriste kao dobro LOVISTE za NORMALNE vozace! :x

Kako rezonujes, ili si policajac ili neko ko se sprema da to bude.
I ti meni ziv bio i dosta se nalovio.
e svasta se covjek ovdje nacita :bih:
Post Reply