BH Telecom - plata
Moderator: anex
-
za_sada_bez_dobrog_nicka
- Posts: 1137
- Joined: 28/09/2007 23:31
- Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو
#126 Re: BH Telecom - plata
Eh, kolega, ima svega, ima svega. Ima bolonjaca jedu ove "a" za doručak -- i obratno...
Sve je individualno, ako čovjek hoće znanje, naći će ga i kopajući po đubretu...
Sve je individualno, ako čovjek hoće znanje, naći će ga i kopajući po đubretu...
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#127 Re: BH Telecom - plata
Fakultet ne pravi inženjera. Fakultet daje atest da je isti prošao opću obuku, i to je to. Ništa više i ništa manje.za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Eh, kolega, ima svega, ima svega. Ima bolonjaca jedu ove "a" za doručak -- i obratno...
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#128 Re: BH Telecom - plata
aha to je tonellington wrote:A zašto bi nešto moralo biti ekvivalent nečemu?za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Na dunjaluku još postoji ljudi čija je škola starija od ove vaše "Bolonje", i ti ljudi još uvijek rade.
Po starom je to SSS, VKV, VŠS VSS ili 4, 5, 6, i 7. "Bolonjci" se u to uklapaju nekako kao 3 bi bilo ekvivalent VŠS, a 3+2 ekvivalent VSS...
Pa tako svi sad gledaju, kosto ti rece
Gledajuci po platama samo, ima dosta nasih privatnih firmi gdje bi imao vecu platu nego u telecom-u. Cak i ako si ono naucio sam od sebe (znas raditi).. I ovo sto sad nellington kaze, potpisujem - ako znas radit nije ti problem, ali vecina ne zna..
-
za_sada_bez_dobrog_nicka
- Posts: 1137
- Joined: 28/09/2007 23:31
- Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو
#129 Re: BH Telecom - plata
Realno, plata u Telekomu uopće nije neka pljačka, kad se uzme samo promet (ne govorim o dobiti). I kao u svakom velikom sistemu imaš ljudi koji se polomiše i zaslužiše dvije nečije plate, a imaš i onih koji su zbog slomljenog prsta mjesecima na bolovanju... može im se... državno vlasništvo i strogo se primjenjuju svi propisi, pod PIO/MIO, ZZZ, pa do bolovanja i naknada... Ustvari Telekomu treba dobar domaćin PRIVATNIK. Da malo rasčisti....
Kad kažem privatnik - ljudi se odmah štrecnu i pomisle na Bašoviće, Alemka, Hadžibajrića, Lijanovića itd. Treba dobar bogat kapitalist sa dobrim namjerama...
Kad kažem privatnik - ljudi se odmah štrecnu i pomisle na Bašoviće, Alemka, Hadžibajrića, Lijanovića itd. Treba dobar bogat kapitalist sa dobrim namjerama...
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#130 Re: BH Telecom - plata
evo jedno pitanje u vezi posla inace, jel se moze i jel ofirno opet pokusati se zaposliti u istu firmu (ukoliko te nisu vec ranije primili). Npr. sad si obrazovaniji/imas vise iskustva pa bi mogao da radis taj posao..
- Mis mekinjas
- Posts: 42278
- Joined: 01/07/2009 22:33
- Location: U svemiru ili u Krležinim romanima
#131 Re: BH Telecom - plata
Zavisi jel' čovjek dao ili dobio otkaz.shiljak wrote:evo jedno pitanje u vezi posla inace, jel se moze i jel ofirno opet pokusati se zaposliti u istu firmu (ukoliko te nisu vec ranije primili). Npr. sad si obrazovaniji/imas vise iskustva pa bi mogao da radis taj posao..
Ja nikad ne bih vratila onog ko je dao otkaz, pa da je doktor nuklerne fizike.
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#132 Re: BH Telecom - plata
Doktor nuklearne fizike u BiH ne može ni dati otkaz, kao takav je vjerovatno na birouMis mekinjas wrote:Zavisi jel' čovjek dao ili dobio otkaz.shiljak wrote:evo jedno pitanje u vezi posla inace, jel se moze i jel ofirno opet pokusati se zaposliti u istu firmu (ukoliko te nisu vec ranije primili). Npr. sad si obrazovaniji/imas vise iskustva pa bi mogao da radis taj posao..
Ja nikad ne bih vratila onog ko je dao otkaz, pa da je doktor nuklerne fizike.
- Mis mekinjas
- Posts: 42278
- Joined: 01/07/2009 22:33
- Location: U svemiru ili u Krležinim romanima
#133 Re: BH Telecom - plata
a ima i to.. svoje.....nellington wrote:Doktor nuklearne fizike u BiH ne može ni dati otkaz, kao takav je vjerovatno na birouMis mekinjas wrote:Zavisi jel' čovjek dao ili dobio otkaz.shiljak wrote:evo jedno pitanje u vezi posla inace, jel se moze i jel ofirno opet pokusati se zaposliti u istu firmu (ukoliko te nisu vec ranije primili). Npr. sad si obrazovaniji/imas vise iskustva pa bi mogao da radis taj posao..
Ja nikad ne bih vratila onog ko je dao otkaz, pa da je doktor nuklerne fizike.
A opet nije nemoguće
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#134 Re: BH Telecom - plata
mislio sam kao da nikad nisi radio u toj firmi, i pokusao jednom da se zaposlis ali te nisu primili, i ti onda opet pokusas za 1-2...godine
- npr u bh telecomu probas 5 puta da se zaposlis, i na kraju te prime 
-
leigh
- Posts: 223
- Joined: 26/03/2008 20:52
#135 Re: BH Telecom - plata
Topli obrok se plaća samo na dane kad si na poslu, tj. 20-22 dana mjesečno, ne cijeli mjesec.shiljak wrote:znaci:
(topli obrok 16KMx30, +50KM karta) = 530KM
sss: 1000 = 1530 KM
vss: 1750 = 2280 KM
inzinjer: 2150 = 2658 KM
Inžinjer je valjda vss, nije posebna kategorija.
- Mis mekinjas
- Posts: 42278
- Joined: 01/07/2009 22:33
- Location: U svemiru ili u Krležinim romanima
#136 Re: BH Telecom - plata
inžinjer je všs, dipl ing. je vssleigh wrote:Topli obrok se plaća samo na dane kad si na poslu, tj. 20-22 dana mjesečno, ne cijeli mjesec.shiljak wrote:znaci:
(topli obrok 16KMx30, +50KM karta) = 530KM
sss: 1000 = 1530 KM
vss: 1750 = 2280 KM
inzinjer: 2150 = 2658 KM
Inžinjer je valjda vss, nije posebna kategorija.
- Mis mekinjas
- Posts: 42278
- Joined: 01/07/2009 22:33
- Location: U svemiru ili u Krležinim romanima
#137 Re: BH Telecom - plata
nadaj se da te ne pamte....shiljak wrote:mislio sam kao da nikad nisi radio u toj firmi, i pokusao jednom da se zaposlis ali te nisu primili, i ti onda opet pokusas za 1-2...godine- npr u bh telecomu probas 5 puta da se zaposlis, i na kraju te prime
Možda uđeš u drugi krug razgovora...
-
kone
- Posts: 972
- Joined: 03/10/2008 18:02
#138 Re: BH Telecom - plata
Zar nije zakonski vrh za topli obrok 15KM!?Otkud u telekomu 16???Oni su izgleda drzava u drzavi...I naravno pored ovih plata dobijaju raznorazne stimulacije svake godine umjesto trinaeste plate...Da ne bi naron cuo da je bila trinaesta plata,vec dvije tri godine im isplacuju kao neke stimulacije razvodnjene na 2 mjeseca(tipa 2x600KM pocetkom godine).Ali kao sto neko rece,moze im se i to je to
Hajde neka je makar nekome dobro u ovoj drzavi....
Hajde neka je makar nekome dobro u ovoj drzavi....
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#139 Re: BH Telecom - plata
heheMis mekinjas wrote:nadaj se da te ne pamte....shiljak wrote:mislio sam kao da nikad nisi radio u toj firmi, i pokusao jednom da se zaposlis ali te nisu primili, i ti onda opet pokusas za 1-2...godine- npr u bh telecomu probas 5 puta da se zaposlis, i na kraju te prime
Možda uđeš u drugi krug razgovora...
Nije to moj slucaj, nego ovako gledam, dobro je ako recimo hoces da se zaposlis npr u bh telecom, i sad bolje ti je dok ne uznapredujes vise ... nego dok si "nizi" pa onda logicno imas manje sanse da te prime.
Posto znam dosta raje sto se zaljecu, jedno na 5 poslova se prijavili gdje nisu bas sposobni za tu poziciju, a zna da ce za koju godinu imati vise iskustva i biti napredniji.
-
leigh
- Posts: 223
- Joined: 26/03/2008 20:52
#140 Re: BH Telecom - plata
Zakonski vrh je 2% prosječne plate u FBiH po danu; dakle, kako plate rastu (kone wrote:Zar nije zakonski vrh za topli obrok 15KM!?Otkud u telekomu 16???Oni su izgleda drzava u drzavi...I naravno pored ovih plata dobijaju raznorazne stimulacije svake godine umjesto trinaeste plate...Da ne bi naron cuo da je bila trinaesta plata,vec dvije tri godine im isplacuju kao neke stimulacije razvodnjene na 2 mjeseca(tipa 2x600KM pocetkom godine).Ali kao sto neko rece,moze im se i to je to![]()
Hajde neka je makar nekome dobro u ovoj drzavi....
- sposa0408
- Posts: 308
- Joined: 09/09/2007 10:04
- Location: SARAJEVO
- Contact:
#141 Re: BH Telecom - plata
Procitala sam sve postove i ja bih da dodam da je tacno to da se moze zaposliti u bh telecom bez stele... Znam dosta primjera i nije samo ljudi koji su bili stipendsti, vec regulare oni koji su se prijavili na konkurs...
BH telecom objavljuje konkurse, najcesce u Dnevnom Avazu, znam da je nedavno bio objavljen konkurs za koordinatora u kontroli prihoda u BH line u Sarajevu, pa prije toga konkurs za knjigovodju saldo kontista, pa opet prije toga za saradnika u kontroli prihoda... Citam novine svaki dan i vidim da su za razliku od ranijih godina, poceli objavljivati konkurse... Prema tome, moze se
A stela opet ima svugdje, i to nije nista novo, ali bitno je da i drugi ljudi imaju sansu.
Sto se plate tice, gore je vec neko napisao za sss, vss i to su u dobre cifre. Fama oko zaposlenja u telecomu nije u visini plate, vec u tome sto si na neki nacin bezbrizan... Pa odatle ima i onih koji olako shvate posao u telecomu, misleci da su se osigurali za citav svoj vijek, ne trude se i lezihljebare... Na njih je svak ogorcen, i oni u telecomu zato sto ih vuku, a i oni izvan telecoma koji rade u recimo privatnim firmama pa ne mogu sebi dopustiti da se segace sa ranim mjestom, a rade ko konji pa cak i ako im je ista plata kao u telecomu, sto cesto nije slucaj.
BH telecom objavljuje konkurse, najcesce u Dnevnom Avazu, znam da je nedavno bio objavljen konkurs za koordinatora u kontroli prihoda u BH line u Sarajevu, pa prije toga konkurs za knjigovodju saldo kontista, pa opet prije toga za saradnika u kontroli prihoda... Citam novine svaki dan i vidim da su za razliku od ranijih godina, poceli objavljivati konkurse... Prema tome, moze se
Sto se plate tice, gore je vec neko napisao za sss, vss i to su u dobre cifre. Fama oko zaposlenja u telecomu nije u visini plate, vec u tome sto si na neki nacin bezbrizan... Pa odatle ima i onih koji olako shvate posao u telecomu, misleci da su se osigurali za citav svoj vijek, ne trude se i lezihljebare... Na njih je svak ogorcen, i oni u telecomu zato sto ih vuku, a i oni izvan telecoma koji rade u recimo privatnim firmama pa ne mogu sebi dopustiti da se segace sa ranim mjestom, a rade ko konji pa cak i ako im je ista plata kao u telecomu, sto cesto nije slucaj.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#142 Re: BH Telecom - plata
znaci kao pocetnik dobro je raditi u raznim privatnim firmama, a kasnije, kad napunis 30-40 god, zena, djeca, onda predjes u telecom i rahat - bude ti isto koda si u penziju otisao
Naravno ne mislim da ne radis nista, ali ti bude lakse i to sto kazes sigurniji si (da neces dobit otkaz
)
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#143 Re: BH Telecom - plata
------------------------------sposa0408 wrote:Procitala sam sve postove i ja bih da dodam da je tacno to da se moze zaposliti u bh telecom bez stele... Znam dosta primjera i nije samo ljudi koji su bili stipendsti, vec regulare oni koji su se prijavili na konkurs...
BH telecom objavljuje konkurse, najcesce u Dnevnom Avazu, znam da je nedavno bio objavljen konkurs za koordinatora u kontroli prihoda u BH line u Sarajevu, pa prije toga konkurs za knjigovodju saldo kontista, pa opet prije toga za saradnika u kontroli prihoda... Citam novine svaki dan i vidim da su za razliku od ranijih godina, poceli objavljivati konkurse... Prema tome, moze seA stela opet ima svugdje, i to nije nista novo, ali bitno je da i drugi ljudi imaju sansu.
Sto se plate tice, gore je vec neko napisao za sss, vss i to su u dobre cifre. Fama oko zaposlenja u telecomu nije u visini plate, vec u tome sto si na neki nacin bezbrizan... Pa odatle ima i onih koji olako shvate posao u telecomu, misleci da su se osigurali za citav svoj vijek, ne trude se i lezihljebare... Na njih je svak ogorcen, i oni u telecomu zato sto ih vuku, a i oni izvan telecoma koji rade u recimo privatnim firmama pa ne mogu sebi dopustiti da se segace sa ranim mjestom, a rade ko konji pa cak i ako im je ista plata kao u telecomu, sto cesto nije slucaj.
pa valjda je normalno primiti svog stipendistu,ili nije?Izbor stipendista je druga priča.Ovo o oglasima je šprdnja i ne pričaj što ne znaš-bez štele ni usnu ne možeš se zaposliti u BH Telecomu.
- sposa0408
- Posts: 308
- Joined: 09/09/2007 10:04
- Location: SARAJEVO
- Contact:
#144 Re: BH Telecom - plata
Zavisi kakav je ugovor o stipendiranju, u vecini slucajeva stipendisti bivaju primljeni, ali ne mora znaciti. Postujem tvoje misljenje i imas pravo na njega, ali ne mozes biti siguran da ja neznam sto pricam. I te kako znam i sve sto sam rekla je u redu. Koji bi bio moj motiv da lazem? - Govorim kako jeste.zonbirile wrote:------------------------------sposa0408 wrote:Procitala sam sve postove i ja bih da dodam da je tacno to da se moze zaposliti u bh telecom bez stele... Znam dosta primjera i nije samo ljudi koji su bili stipendsti, vec regulare oni koji su se prijavili na konkurs...
BH telecom objavljuje konkurse, najcesce u Dnevnom Avazu, znam da je nedavno bio objavljen konkurs za koordinatora u kontroli prihoda u BH line u Sarajevu, pa prije toga konkurs za knjigovodju saldo kontista, pa opet prije toga za saradnika u kontroli prihoda... Citam novine svaki dan i vidim da su za razliku od ranijih godina, poceli objavljivati konkurse... Prema tome, moze seA stela opet ima svugdje, i to nije nista novo, ali bitno je da i drugi ljudi imaju sansu.
Sto se plate tice, gore je vec neko napisao za sss, vss i to su u dobre cifre. Fama oko zaposlenja u telecomu nije u visini plate, vec u tome sto si na neki nacin bezbrizan... Pa odatle ima i onih koji olako shvate posao u telecomu, misleci da su se osigurali za citav svoj vijek, ne trude se i lezihljebare... Na njih je svak ogorcen, i oni u telecomu zato sto ih vuku, a i oni izvan telecoma koji rade u recimo privatnim firmama pa ne mogu sebi dopustiti da se segace sa ranim mjestom, a rade ko konji pa cak i ako im je ista plata kao u telecomu, sto cesto nije slucaj.
pa valjda je normalno primiti svog stipendistu,ili nije?Izbor stipendista je druga priča.Ovo o oglasima je šprdnja i ne pričaj što ne znaš-bez štele ni usnu ne možeš se zaposliti u BH Telecomu.
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#145 Re: BH Telecom - plata
Moje kolege sa faxa koji su stipendisti BHT ove godine su ostali bez pripravničkog. Dobili su obavještenje od telekoma da nemaju potreba i mogućnosti da im obezbijede obavljanje pripravničkog staža.
- metar_drva
- Posts: 1202
- Joined: 26/08/2009 18:51
#146 Re: BH Telecom - plata
kako su neljubazni i kakvu uslugu pružaju, da im je 500 maraka plata, previše im je.
-
leigh
- Posts: 223
- Joined: 26/03/2008 20:52
#147 Re: BH Telecom - plata
Koja direkcija? Znam dvoje njih, nisu još počeli raditi, ali su dobili pozitivan odgovor.Zvek wrote:Moje kolege sa faxa koji su stipendisti BHT ove godine su ostali bez pripravničkog. Dobili su obavještenje od telekoma da nemaju potreba i mogućnosti da im obezbijede obavljanje pripravničkog staža.
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#148 Re: BH Telecom - plata
Ne znam tacno, ali nije u SA...Mozda TZ, ZE, GD...
-
Gospoda Ministarka
- Posts: 4111
- Joined: 04/07/2009 12:46
#149 Re: BH Telecom - plata
Zanima me da li neko zna, kako KCUS plaća pripravnike?
Iko?
Last edited by Gospoda Ministarka on 06/05/2011 13:39, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#150 Re: BH Telecom - plata
Pala vlada koja je obezbjedila posao, ovaj stipendije djeciZvek wrote:Moje kolege sa faxa koji su stipendisti BHT ove godine su ostali bez pripravničkog. Dobili su obavještenje od telekoma da nemaju potreba i mogućnosti da im obezbijede obavljanje pripravničkog staža.
