"Oslobodjenje" Muje Selimovica

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#126 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by HomeArt »

Oslobodjenje je davno trebalo biti ugaseno, ovo mijenjanje uredinika i vlasnika skoro svake godine samo ga jos vise gura u provaliju. Na zalost nemamo nesto kvalitetniju alternativu bez razlike sto je tirazem veca i jaca.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#127 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Posto se Tihic pokazao kao prepreka energetskim projektima sponzora i vlasnika Oslobodjenja, izdat je nalog da se na sljedecim izborima u SDA, podrzi Izetbegovic.
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=46
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#128 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by nosara »

sahan wrote:Oslobodjenje je davno trebalo biti ugaseno, ovo mijenjanje uredinika i vlasnika skoro svake godine samo ga jos vise gura u provaliju. Na zalost nemamo nesto kvalitetniju alternativu bez razlike sto je tirazem veca i jaca.
Oslobodjenje ce vjerovatno nestat iz medijskog prostora BiH... ALi nikad, nijedna dnevna novina sa ovih prostora nece moci dostici nivo koje je imalo Oslobodnjenje u normalnoj drzavi i dok je bog hodao po zemlji... :D

Ona druga dnevna novina nestace u okviru rusenja imperije od perja, koja ce se desit malo kasnije... :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#129 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

seka wrote:nova web stranica :thumbup:
Sa tri vijesti dnevno.
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#130 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Vincent Raine »

seka wrote:nova web stranica :thumbup:

Odavno nisam vidio losije web rijesenje s obzirom na potencijal novine.....

ODRON!!!!


EDIT:
ni "ispod haube" stanje nije bolje..... Team Consulting = 0
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#131 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Vincent Raine wrote:
seka wrote:nova web stranica :thumbup:
Odavno nisam vidio losije web rijesenje s obzirom na potencijal novine.....

ODRON!!!!
Naprotiv, web rjesenje savrseno odrazava potencijal novine.
Vrijedi istaci zapazeno mjesto koje biznis.ba i njegov vlasnik, Safet Orucevic, imaju i na web stranici i u uredjivackoj politici Oslobodjenja.
Jos samo u vremensku prognozu nisu uvrstili ublehoznu mantru "Hecini projekti su trebali donijeti sedam milijardi ..."
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#132 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Vincent Raine »

VjecitiStudent wrote:
Vincent Raine wrote:
seka wrote:nova web stranica :thumbup:
Odavno nisam vidio losije web rijesenje s obzirom na potencijal novine.....

ODRON!!!!
Naprotiv, web rjesenje savrseno odrazava potencijal novine

Necu se sloziti s tobom. Oslobodjenje jos uvijek vrijedi daleko vise nego mislis.........
Od te iste novine ja bih napravio web portal da se ukenjas u gace od dobrile.....
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#133 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Vincent Raine wrote:
VjecitiStudent wrote: Naprotiv, web rjesenje savrseno odrazava potencijal novine
Necu se sloziti s tobom. Oslobodjenje jos uvijek vrijedi daleko vise nego mislis.........
Od te iste novine ja bih napravio web portal da se ukenjas u gace od dobrile.....
Novinari Oslobodjenja su nezavisni taman koliko i Fahrini, a trenutno ih razlikuje jedino brutalnost s kojom Fahro odradjuje protivnike.
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#134 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by addem »

Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
pridearijana
Posts: 54
Joined: 15/04/2009 04:16

#135 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by pridearijana »

addem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
Cinjenica je da u BiH nema objektivnih medija i svako lobira za nekog svog ali prije cu procitati Oslobodjenje jer su novinari daleko obrazovaniji za razliku od Dnevnog Avaza...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#136 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

pridearijana wrote:
addem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
Cinjenica je da u BiH nema objektivnih medija i svako lobira za nekog svog ali prije cu procitati Oslobodjenje jer su novinari daleko obrazovaniji za razliku od Dnevnog Avaza...
Super, sa jedne strane imamo nepismene lazi, sa druge pismene.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#137 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Haris.ba »

VjecitiStudent wrote:Super, sa jedne strane imamo nepismene lazi, sa druge pismene.
Istina recena na prelijep nacin. :thumbup:

P.S.
Ne bi bilo lose "pogledati" kako funkcioniraju novine u kapitalistickim zemljama. I kakav su put one prosle. Mi smo negdje sada na nivou kao iz Gradjanina Kejna(neodoljivo me taj lik podsjeca na Fahru, a Selimovic je ko Hauard Hjuz - i on ima fetis prema avionima).
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#138 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by halo_ba »

VjecitiStudent wrote:
pridearijana wrote:
addem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
Cinjenica je da u BiH nema objektivnih medija i svako lobira za nekog svog ali prije cu procitati Oslobodjenje jer su novinari daleko obrazovaniji za razliku od Dnevnog Avaza...
Super, sa jedne strane imamo nepismene lazi, sa druge pismene.
Ako nista drugo, bar su kolumnisti pismeni i nisu pokupljeni sa pijace.
strujnik
Posts: 340
Joined: 28/02/2003 00:00

#139 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by strujnik »

addem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
Vidi se koje ti novine citas, samo sto jos nisi spomenuo Momu Mandica
Ovo da Oslobodjenje cita manje inasana u ovoj drzavi, to si u pravu, ali meni je to samo pokazatelj kakvo je bh. drustvo, koliko misli svojom glavom, kakve ga informacije (tracevi) zanimaju. Da se razumijemo, Oslobođenje nije idealno, ali ono što nudi je sigurno puno bolje nego što nudi Dnevni avaz. Neko spomenu novinarski kadar, Avaz nikad nece imati novinare i kolumniste kao sto su Gojko Beric, Zija Dizdarevic, vec (nazalost) zaboravljeni Hamza Baksic, i sve sto vrijedi na medijskoj sceni u BiH uglavnom je prolazilo kroz Oslobodjenje.
I da se osvrnem na web, iskreno nisam ni ja zadovoljan, kad su ga najavljivali ocekivao sam vise. Jedino sto mi se svidja je ovaj banner sa logom Oslobodjenja.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#140 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Abacija »

Sta se desava u Oslobodjenju posljednih par dana? Jeli im mozda otkazao uredjaj za klimatizaciju pa su poceli da prave pocetnicke greske? Prvo Muharem Bazdulj u srijedu se prosu koliko je dug i tezak :x - http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p2813345 a danas evo i Vildana Selimbegovic:

Tadićevi grijesi


Piše: Vildana Selimbegović
25/06/09 12:49
http://oslobodjenje.ba/index.php?id=1225

Posjeta srbijanskog predsjednika Banjoj Luci konačno je ujedinila i poziciju i opoziciju u Federaciji: gotovo da nije bilo političara od imena i prezimena koji nije pohrlio osuditi Tadićev boravak u gradu na Vrbasu, napose vrijeme provedeno u Dodikovoj veleljepnoj zgradi Vlade


Prekršio je Dejtonski mirovni sporazum, pokazao da Srbija ne prihvata odluku visokog predstavnika o stavljanju van snage odluka Narodne skupštine RS-a o prenosu nadležnosti s entiteta na BiH, miješa se u unutrašnje stvari BiH, razgovarao samo sa srpskim poslanicima, pokazao da je njegova platforma zloglasni memorandum SANU...

I da nisam tu noć provela uz ekran RTRS-a slušajući srbijanskog predsjednika, vjerovatno bih ostala iznenađena žestinom federalnih reakcija. No, kako jesam, dužna sam ubilježiti: otkako je Milorad Dodik osvojio RTRS, sve zajedno nije bilo više države BiH na TV ekranu koliko je boravila s Tadićem u studiju. Ne mogu osporiti da se u Banjoj Luci sastao samo sa srpskim poslanicima, no - koliko znam - ni bošnjački ni hrvatski i nisu digli ruke za odluku NSRS-a koju je visoki predstavnik stavio van snage. A istina je da je NSRS upravo s Tadićem šapatom pala: iza kulisa teatra u Dodikovoj režiji i prijećenja prstom (Inzko, ovo ti je zadnji put da se laćaš bonskih ovlasti) visokom predstavniku, ostala je realna pljuska SNSD-ovoj zahuktaloj mašini nasrtaja na državu BiH. Zaustavljenih odlukom visokog predstavnika i adaktiranih upravo zahvaljujući Borisu Tadiću. I to su zapravo najvažniji efekti njegove posjete. :shock: :-)

Da ima države BiH u bošnjačkim planovima makar onoliko koliko njome mašu politički prvaci, kako pozicije tako i opozicije, davno bi u Tadiću potražili saveznika umjesto da ga jednako proglašavaju neprijateljem. :x Pa makar i oni u te svrhe angažirali orkestar za specijalne veze, kao prethodnicu federalnom sporazumu.
Prva katastrofalna greska je sto se gdja Selimbegovic distancira od realnosti i gleda na nju samo kroz medijsku prizmu. Iako svjesna da se u politici (pogotovo kod nas) na TV-u jedno govori a u stvarnosti drugo radi (citaj: suprotno), gdja Selimbegovic eto vjeruje da je Tadic taj koji je smirio Dodika. :lol: (Da nije smijesno sad bi zaplakao.)

Njena druga katastrofalna greska je sto nije u stanju da postavi stvari po redoslijedu. Tako npr. zaboravila je da si postavi pitanje a ko je Dodika uopste bio potpalio, ko ga citavo ovo vrijeme podrzava, bez cije bi pomoci i savjetovanja Dodik bio manji od makovog zrna, gdje je Dodik bio i s kim je razgovarao prije nego je citava ova frka pocela, itd, itd. :roll:

Treca, i najveca, greska je sto nije u stanju da ovaj tzv. incident postavi u siri kontekst. Da li zvanicna Srbija jos uvijek ima pretenzije na BiH i da li se oslobodila svoje fasisticke ideologije? Neka nam gdja Selimbegovic odgovori samo na to pitanje pa nek se zapita da li joj je na mjestu prijedlog da se u Tadicu trazi saveznik. (smajlikojipovraca)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#141 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Postoje neke kljucne rijeci u novinskim clancima koje ih automatski lansiraju na naslovne strane nasih novina. Novine imaju svoje "bijele" i "crne" liste kljucnih rijeci.
Tako su u Avazovoj "crnoj listi" kljucnih rijeci obicno Lagumdzija, SDP, a u zadnje vrijeme i Haris Silajdzic i SBiH ...

S druge strane, "bijela lista" Oslobodjenja visoko vrjednuje bilo sta sto ima veze sa energetskim lobijem za kojeg radi Oslobodjenje.
Najsvjeziji primjer se desio danas (3.7.2009.) gdje je jedna sasvim marginalna izjava trenutnog direktora EP BiH bila dovoljna da vijest odmah ide na naslovnu stranu, jer u izjavi je bila kljucna rijec, "Apet grupa" za cije interese lobira jedan od utjecajnih ljudi Oslobodjenja.

Nisam jos prelistao Dane, ali nesto mi govori da ce i tamo ista vijest naci zapazeno mjesto, po istoj logici.
User avatar
vee-jay
Posts: 9839
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#142 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by vee-jay »

VjecitiStudent wrote:Postoje neke kljucne rijeci u novinskim clancima koje ih automatski lansiraju na naslovne strane nasih novina. Novine imaju svoje "bijele" i "crne" liste kljucnih rijeci.
Tako su u Avazovoj "crnoj listi" kljucnih rijeci obicno Lagumdzija, SDP, a u zadnje vrijeme i Haris Silajdzic i SBiH ...

S druge strane, "bijela lista" Oslobodjenja visoko vrjednuje bilo sta sto ima veze sa energetskim lobijem za kojeg radi Oslobodjenje.
Najsvjeziji primjer se desio danas (3.7.2009.) gdje je jedna sasvim marginalna izjava trenutnog direktora EP BiH bila dovoljna da vijest odmah ide na naslovnu stranu, jer u izjavi je bila kljucna rijec, "Apet grupa" za cije interese lobira jedan od utjecajnih ljudi Oslobodjenja.

Nisam jos prelistao Dane, ali nesto mi govori da ce i tamo ista vijest naci zapazeno mjesto, po istoj logici.
prelistaj Dane:
MinusMinusMinus Željko Komšić

Veliki državnik Željko Komšić nije imao vremena da se sretne s jednom od najznačajnijih delegacija Američkog kongresa koja je ikada posjetila Bosnu i Hercegovinu. U skladu s praksom koju je inaugurirao bizarni Borislav Paravac, a koju je svojski prihvatio Nebojša Radmanović, i Komšić je na sastanak s 11 uglednih američkih senatora i kongresmena poslao uposlenika svog kabineta. Precizna informacija o najnovijoj bruci iz Predsjedništva BiH tako bi glasila da je brojna američka delegacija vodila iscrpne razgovore o ključnim problemima naše države sa članom Predsjedništva BiH Harisom Silajdžićem i uposlenicima kabineta Nebojše Radmanovića i Željka Komšića. Teško je procijeniti da li je uvredljivija po ugledne senatore i kongresmene bila odmah raskrinkana laž Radmanovićevog delegata - po kojoj se njegov šef nalazi van zemlje, ili Komšićevog - po kojoj njegov šef ima unaprijed zakazane obaveze, a vikend na Jadranu je svakako jedna od takvih. O profilu svojih nesuđenih sugovornika, prethodno dobro informirana, američka delegacija nije bila iznenađena Radmanovićevim i Komšićevim gestom. U kuloarima su komentirali Komšićev raskošni hedonizam, prepričavajući pritom i začuđenost pripadnika američkih službi sigurnosti koji su tokom njegovog posljednjeg službenog boravka morali Komšića voditi i u prodavnicu kaubojske opreme i suvenira, u kojoj je državnik iz Bosne i Hercegovine galantno potrošio čak 7.000 dolara.
:shock: :shock: :shock:
PlusPlusPlus Oslobođenje
Kada je prije nešto više od osam mjeseci dotadašnja glavna urednica našeg magazina Vildana Selimbegović postala glavna urednica najstarijeg sarajevskog dnevnog lista, napisali smo da za "Oslobođenje dolaze bolji dani". Znajući Vildanu, nismo ni najmanje sumnjali u utemeljenost naše prognoze, ali je brzina s kojom je uspjela, zajedno sa svojim suradnicima, vratiti dignitet jednom od simbola ne samo bh. novinarstva, već i Bosne i Hercegovine - frapirala je i one koji je dobro znaju. Naravno, i čitatelji su prepoznali promjene najuglednije bh. novine te je, zahvaljujući njima, i u uslovima teške ekonomske krize u državi Oslobođenje postalo novina s najvećim rastom tiraža u Bosni i Hercegovini u posljednjih šest mjeseci. Sjajni napredak Oslobođenja i rast tiraža rezultirali su, za trenutni bh. poslovni ambijent, značajnim ostvarenjem: prvi put nakon više od 20 godina Oslobođenje je u maju 2009. godine poslovalo s ostvarenim profitom. Kolegica Vildana Selimbegović je još jedan dokaz da čak i u uslovima potpune entropije sistema, kakva je vladala u Oslobođenju prije njenog dolaska, samo jedna prava osoba na pravom mjestu može napraviti - čudo.
:-)
.......Iako je do samo prije nekoliko sedmica izgledalo da se država Bosna i Hercegovina nepovratno nalazi na prudskim tračnicama vlastite eutanazije, posljednja sjednica Upravnog odbora Vijeća za implementaciju mira radikalno je promijenila perspektivu države. Novi divljački performans Milorada Dodika te racionalan i ubjedljiv nastup Harisa Silajdžića, presudno su utjecali na promjenu odnosa međunarodne zajednice prema BiH. No, u sjeni ovog sraza bh. političkih aktera, javnosti je ostao nepoznat pravi mali diplomatski rat koji se povodom zaključaka PIC-a vodio između predstavnika Rusije i Turske .......... + citavo izlaganje Harisa Silajdžića na sjednici PIC-a
:lol:
Intervju Dana: Vahid Hećo, ministar energetike, rudarstva i industrije u Vladi Federacije BiH
Tihić se ponaša kao neformalni centar moći
:zzzz: :zzzz: :zzzz:
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#143 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Abacija »

Sto je to Oslobodjenje prestalo sa komentarima? :? Zadnji put su napisali nesto 25. juna - http://oslobodjenje.ba/index.php?c=2
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#144 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by doktor78 »

Abacija wrote:Sto je to Oslobodjenje prestalo sa komentarima? :? Zadnji put su napisali nesto 25. juna - http://oslobodjenje.ba/index.php?c=2
Mozda misle da ce time povecati prodaju stampanog izdanja. Realno, komentari su ono sto vrijedi procitati u tim novinama
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#145 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Abacija »

doktor78 wrote:
Abacija wrote:Sto je to Oslobodjenje prestalo sa komentarima? :? Zadnji put su napisali nesto 25. juna - http://oslobodjenje.ba/index.php?c=2
Mozda misle da ce time povecati prodaju stampanog izdanja. Realno, komentari su ono sto vrijedi procitati u tim novinama
Pa sta cu ja sada "copy and paste" bez komentara iz Oslobodjenja? :cry: :sad: :oops: :-) :skoljka: :run:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#146 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Neelix »

ja ne kontam sta je zanimljivo u citanju komentara u bilo kojim novinama. dovoljno sam pametan da mi niko drugi ne mora govoriti sta da mislim.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#147 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Abacija »

Neelix wrote:ja ne kontam sta je zanimljivo u citanju komentara u bilo kojim novinama. dovoljno sam pametan da mi niko drugi ne mora govoriti sta da mislim.
Od sada cu citati tvoje postove kad su ovi zavrnuli pipu. Samo nemoj se ljutiti ako dadnem komentar na nacin kao sto komentarisem prave kolumne. ;-) :sax:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#148 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Neelix »

ja ne osjecam potrebu da svoje laprdanje o politickoj situaciji iznosim u javnost :P na tom podforumu me najmanje ima :)
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#149 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Abacija »

Ponekad se stvarno zapitam je li Vildana Selimbegovic premalo ili previse informisana (zna nesto sto mi ostali ne znamo). :?

Kako god da je imam osjecaj da pise svoje kolumne samo za uski krug ljudi koji znaju da citaju izmedju redova... Mislim, skontao sam da vodi "bitku" protiv nekoga ali mozda bi joj bilo bolje kad bi pisala malo otvorenije. Znam cesto postaviti njene tekstove i prokomentarisati ih sa :thumbup: , ali ponekad me stvarno izbaci iz cipela jer ne kontam koji efekat zeli da postigne (kao npr. u danasnjoj kolumni - http://oslobodjenje.ba/index.php?id=1715).

Moze li mi ko pojasniti fenomen zvani Vildanini tekstovi?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#150 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Koja ljiga mora biti glavni i odgovorni urednik ove nekada ugledne novine, pa da umjesto mnostva bitnih vijesti iz domace i medjunarodne politike, za naslovnu stranu odabere slucajno rukovanje Billa Clintona sa vlasnikom Oslobodjenja.

U koju smo samo mi rupu propali. :(
Post Reply