"Oslobodjenje" Muje Selimovica
Moderator: anex
-
HomeArt
- Posts: 2076
- Joined: 02/09/2004 13:33
- Location: Hrasno Hill :)
#126 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Oslobodjenje je davno trebalo biti ugaseno, ovo mijenjanje uredinika i vlasnika skoro svake godine samo ga jos vise gura u provaliju. Na zalost nemamo nesto kvalitetniju alternativu bez razlike sto je tirazem veca i jaca.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#127 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Posto se Tihic pokazao kao prepreka energetskim projektima sponzora i vlasnika Oslobodjenja, izdat je nalog da se na sljedecim izborima u SDA, podrzi Izetbegovic.
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=46
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=46
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#128 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Oslobodjenje ce vjerovatno nestat iz medijskog prostora BiH... ALi nikad, nijedna dnevna novina sa ovih prostora nece moci dostici nivo koje je imalo Oslobodnjenje u normalnoj drzavi i dok je bog hodao po zemlji...sahan wrote:Oslobodjenje je davno trebalo biti ugaseno, ovo mijenjanje uredinika i vlasnika skoro svake godine samo ga jos vise gura u provaliju. Na zalost nemamo nesto kvalitetniju alternativu bez razlike sto je tirazem veca i jaca.
Ona druga dnevna novina nestace u okviru rusenja imperije od perja, koja ce se desit malo kasnije...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#129 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Sa tri vijesti dnevno.seka wrote:nova web stranica
- Vincent Raine
- Posts: 374
- Joined: 30/06/2008 18:58
#130 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
seka wrote:nova web stranica
Odavno nisam vidio losije web rijesenje s obzirom na potencijal novine.....
ODRON!!!!
EDIT:
ni "ispod haube" stanje nije bolje..... Team Consulting = 0
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#131 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Naprotiv, web rjesenje savrseno odrazava potencijal novine.Vincent Raine wrote:Odavno nisam vidio losije web rijesenje s obzirom na potencijal novine.....seka wrote:nova web stranica
ODRON!!!!
Vrijedi istaci zapazeno mjesto koje biznis.ba i njegov vlasnik, Safet Orucevic, imaju i na web stranici i u uredjivackoj politici Oslobodjenja.
Jos samo u vremensku prognozu nisu uvrstili ublehoznu mantru "Hecini projekti su trebali donijeti sedam milijardi ..."
- Vincent Raine
- Posts: 374
- Joined: 30/06/2008 18:58
#132 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
VjecitiStudent wrote:Naprotiv, web rjesenje savrseno odrazava potencijal novineVincent Raine wrote:Odavno nisam vidio losije web rijesenje s obzirom na potencijal novine.....seka wrote:nova web stranica
ODRON!!!!
Necu se sloziti s tobom. Oslobodjenje jos uvijek vrijedi daleko vise nego mislis.........
Od te iste novine ja bih napravio web portal da se ukenjas u gace od dobrile.....
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#133 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Novinari Oslobodjenja su nezavisni taman koliko i Fahrini, a trenutno ih razlikuje jedino brutalnost s kojom Fahro odradjuje protivnike.Vincent Raine wrote:Necu se sloziti s tobom. Oslobodjenje jos uvijek vrijedi daleko vise nego mislis.........VjecitiStudent wrote: Naprotiv, web rjesenje savrseno odrazava potencijal novine
Od te iste novine ja bih napravio web portal da se ukenjas u gace od dobrile.....
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#134 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
-
pridearijana
- Posts: 54
- Joined: 15/04/2009 04:16
#135 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Cinjenica je da u BiH nema objektivnih medija i svako lobira za nekog svog ali prije cu procitati Oslobodjenje jer su novinari daleko obrazovaniji za razliku od Dnevnog Avaza...addem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#136 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Super, sa jedne strane imamo nepismene lazi, sa druge pismene.pridearijana wrote:Cinjenica je da u BiH nema objektivnih medija i svako lobira za nekog svog ali prije cu procitati Oslobodjenje jer su novinari daleko obrazovaniji za razliku od Dnevnog Avaza...addem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#137 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Istina recena na prelijep nacin.VjecitiStudent wrote:Super, sa jedne strane imamo nepismene lazi, sa druge pismene.
P.S.
Ne bi bilo lose "pogledati" kako funkcioniraju novine u kapitalistickim zemljama. I kakav su put one prosle. Mi smo negdje sada na nivou kao iz Gradjanina Kejna(neodoljivo me taj lik podsjeca na Fahru, a Selimovic je ko Hauard Hjuz - i on ima fetis prema avionima).
-
halo_ba
- Posts: 1582
- Joined: 05/10/2005 21:06
#138 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Ako nista drugo, bar su kolumnisti pismeni i nisu pokupljeni sa pijace.VjecitiStudent wrote:Super, sa jedne strane imamo nepismene lazi, sa druge pismene.pridearijana wrote:Cinjenica je da u BiH nema objektivnih medija i svako lobira za nekog svog ali prije cu procitati Oslobodjenje jer su novinari daleko obrazovaniji za razliku od Dnevnog Avaza...addem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
-
strujnik
- Posts: 340
- Joined: 28/02/2003 00:00
#139 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Vidi se koje ti novine citas, samo sto jos nisi spomenuo Momu Mandicaaddem wrote:Oslobodjenje je dnevni list sa dugom i blistavom tradicijom i nikakvom buducnoscu. Jednostavno dok su Selimovici vlasnici ove novine ona a i njeni novinari ce biti nista drugo do poslusnici u rukama post ratnog kapitaliste, seljacine i covjeka koji je pobjegao iz Sarajeva kad je bilo najteze, a onda se vratio i poceo da kupuje firme, i da do maksimuma sisa BH gradjane. Fahro je sve isto kao i on osim sto nije pobjegao u ratu iz Sa (zato je valjda u tom svijetu medija vise i dogurao). Kada neko kaze da je oslobodjenje alternativa avazu ja se pitam dal taj ima pri sebi imalo zdrave pameti? Oslobodjenje je jedna jadna urusena novina, koju rijetko ko cita, koja je dovedena kao i sve firme koje Selimovic drzi pred stecaj.
Ovo da Oslobodjenje cita manje inasana u ovoj drzavi, to si u pravu, ali meni je to samo pokazatelj kakvo je bh. drustvo, koliko misli svojom glavom, kakve ga informacije (tracevi) zanimaju. Da se razumijemo, Oslobođenje nije idealno, ali ono što nudi je sigurno puno bolje nego što nudi Dnevni avaz. Neko spomenu novinarski kadar, Avaz nikad nece imati novinare i kolumniste kao sto su Gojko Beric, Zija Dizdarevic, vec (nazalost) zaboravljeni Hamza Baksic, i sve sto vrijedi na medijskoj sceni u BiH uglavnom je prolazilo kroz Oslobodjenje.
I da se osvrnem na web, iskreno nisam ni ja zadovoljan, kad su ga najavljivali ocekivao sam vise. Jedino sto mi se svidja je ovaj banner sa logom Oslobodjenja.
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#140 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Sta se desava u Oslobodjenju posljednih par dana? Jeli im mozda otkazao uredjaj za klimatizaciju pa su poceli da prave pocetnicke greske? Prvo Muharem Bazdulj u srijedu se prosu koliko je dug i tezak
- http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p2813345 a danas evo i Vildana Selimbegovic:
(Da nije smijesno sad bi zaplakao.)
Njena druga katastrofalna greska je sto nije u stanju da postavi stvari po redoslijedu. Tako npr. zaboravila je da si postavi pitanje a ko je Dodika uopste bio potpalio, ko ga citavo ovo vrijeme podrzava, bez cije bi pomoci i savjetovanja Dodik bio manji od makovog zrna, gdje je Dodik bio i s kim je razgovarao prije nego je citava ova frka pocela, itd, itd.
Treca, i najveca, greska je sto nije u stanju da ovaj tzv. incident postavi u siri kontekst. Da li zvanicna Srbija jos uvijek ima pretenzije na BiH i da li se oslobodila svoje fasisticke ideologije? Neka nam gdja Selimbegovic odgovori samo na to pitanje pa nek se zapita da li joj je na mjestu prijedlog da se u Tadicu trazi saveznik. (smajlikojipovraca)
Prva katastrofalna greska je sto se gdja Selimbegovic distancira od realnosti i gleda na nju samo kroz medijsku prizmu. Iako svjesna da se u politici (pogotovo kod nas) na TV-u jedno govori a u stvarnosti drugo radi (citaj: suprotno), gdja Selimbegovic eto vjeruje da je Tadic taj koji je smirio Dodika.
Tadićevi grijesi
Piše: Vildana Selimbegović
25/06/09 12:49
http://oslobodjenje.ba/index.php?id=1225
Posjeta srbijanskog predsjednika Banjoj Luci konačno je ujedinila i poziciju i opoziciju u Federaciji: gotovo da nije bilo političara od imena i prezimena koji nije pohrlio osuditi Tadićev boravak u gradu na Vrbasu, napose vrijeme provedeno u Dodikovoj veleljepnoj zgradi Vlade
Prekršio je Dejtonski mirovni sporazum, pokazao da Srbija ne prihvata odluku visokog predstavnika o stavljanju van snage odluka Narodne skupštine RS-a o prenosu nadležnosti s entiteta na BiH, miješa se u unutrašnje stvari BiH, razgovarao samo sa srpskim poslanicima, pokazao da je njegova platforma zloglasni memorandum SANU...
I da nisam tu noć provela uz ekran RTRS-a slušajući srbijanskog predsjednika, vjerovatno bih ostala iznenađena žestinom federalnih reakcija. No, kako jesam, dužna sam ubilježiti: otkako je Milorad Dodik osvojio RTRS, sve zajedno nije bilo više države BiH na TV ekranu koliko je boravila s Tadićem u studiju. Ne mogu osporiti da se u Banjoj Luci sastao samo sa srpskim poslanicima, no - koliko znam - ni bošnjački ni hrvatski i nisu digli ruke za odluku NSRS-a koju je visoki predstavnik stavio van snage. A istina je da je NSRS upravo s Tadićem šapatom pala: iza kulisa teatra u Dodikovoj režiji i prijećenja prstom (Inzko, ovo ti je zadnji put da se laćaš bonskih ovlasti) visokom predstavniku, ostala je realna pljuska SNSD-ovoj zahuktaloj mašini nasrtaja na državu BiH. Zaustavljenih odlukom visokog predstavnika i adaktiranih upravo zahvaljujući Borisu Tadiću. I to su zapravo najvažniji efekti njegove posjete.![]()
![]()
Da ima države BiH u bošnjačkim planovima makar onoliko koliko njome mašu politički prvaci, kako pozicije tako i opozicije, davno bi u Tadiću potražili saveznika umjesto da ga jednako proglašavaju neprijateljem.Pa makar i oni u te svrhe angažirali orkestar za specijalne veze, kao prethodnicu federalnom sporazumu.
Njena druga katastrofalna greska je sto nije u stanju da postavi stvari po redoslijedu. Tako npr. zaboravila je da si postavi pitanje a ko je Dodika uopste bio potpalio, ko ga citavo ovo vrijeme podrzava, bez cije bi pomoci i savjetovanja Dodik bio manji od makovog zrna, gdje je Dodik bio i s kim je razgovarao prije nego je citava ova frka pocela, itd, itd.
Treca, i najveca, greska je sto nije u stanju da ovaj tzv. incident postavi u siri kontekst. Da li zvanicna Srbija jos uvijek ima pretenzije na BiH i da li se oslobodila svoje fasisticke ideologije? Neka nam gdja Selimbegovic odgovori samo na to pitanje pa nek se zapita da li joj je na mjestu prijedlog da se u Tadicu trazi saveznik. (smajlikojipovraca)
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#141 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Postoje neke kljucne rijeci u novinskim clancima koje ih automatski lansiraju na naslovne strane nasih novina. Novine imaju svoje "bijele" i "crne" liste kljucnih rijeci.
Tako su u Avazovoj "crnoj listi" kljucnih rijeci obicno Lagumdzija, SDP, a u zadnje vrijeme i Haris Silajdzic i SBiH ...
S druge strane, "bijela lista" Oslobodjenja visoko vrjednuje bilo sta sto ima veze sa energetskim lobijem za kojeg radi Oslobodjenje.
Najsvjeziji primjer se desio danas (3.7.2009.) gdje je jedna sasvim marginalna izjava trenutnog direktora EP BiH bila dovoljna da vijest odmah ide na naslovnu stranu, jer u izjavi je bila kljucna rijec, "Apet grupa" za cije interese lobira jedan od utjecajnih ljudi Oslobodjenja.
Nisam jos prelistao Dane, ali nesto mi govori da ce i tamo ista vijest naci zapazeno mjesto, po istoj logici.
Tako su u Avazovoj "crnoj listi" kljucnih rijeci obicno Lagumdzija, SDP, a u zadnje vrijeme i Haris Silajdzic i SBiH ...
S druge strane, "bijela lista" Oslobodjenja visoko vrjednuje bilo sta sto ima veze sa energetskim lobijem za kojeg radi Oslobodjenje.
Najsvjeziji primjer se desio danas (3.7.2009.) gdje je jedna sasvim marginalna izjava trenutnog direktora EP BiH bila dovoljna da vijest odmah ide na naslovnu stranu, jer u izjavi je bila kljucna rijec, "Apet grupa" za cije interese lobira jedan od utjecajnih ljudi Oslobodjenja.
Nisam jos prelistao Dane, ali nesto mi govori da ce i tamo ista vijest naci zapazeno mjesto, po istoj logici.
- vee-jay
- Posts: 9839
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#142 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
prelistaj Dane:VjecitiStudent wrote:Postoje neke kljucne rijeci u novinskim clancima koje ih automatski lansiraju na naslovne strane nasih novina. Novine imaju svoje "bijele" i "crne" liste kljucnih rijeci.
Tako su u Avazovoj "crnoj listi" kljucnih rijeci obicno Lagumdzija, SDP, a u zadnje vrijeme i Haris Silajdzic i SBiH ...
S druge strane, "bijela lista" Oslobodjenja visoko vrjednuje bilo sta sto ima veze sa energetskim lobijem za kojeg radi Oslobodjenje.
Najsvjeziji primjer se desio danas (3.7.2009.) gdje je jedna sasvim marginalna izjava trenutnog direktora EP BiH bila dovoljna da vijest odmah ide na naslovnu stranu, jer u izjavi je bila kljucna rijec, "Apet grupa" za cije interese lobira jedan od utjecajnih ljudi Oslobodjenja.
Nisam jos prelistao Dane, ali nesto mi govori da ce i tamo ista vijest naci zapazeno mjesto, po istoj logici.
MinusMinusMinus Željko Komšić
Veliki državnik Željko Komšić nije imao vremena da se sretne s jednom od najznačajnijih delegacija Američkog kongresa koja je ikada posjetila Bosnu i Hercegovinu. U skladu s praksom koju je inaugurirao bizarni Borislav Paravac, a koju je svojski prihvatio Nebojša Radmanović, i Komšić je na sastanak s 11 uglednih američkih senatora i kongresmena poslao uposlenika svog kabineta. Precizna informacija o najnovijoj bruci iz Predsjedništva BiH tako bi glasila da je brojna američka delegacija vodila iscrpne razgovore o ključnim problemima naše države sa članom Predsjedništva BiH Harisom Silajdžićem i uposlenicima kabineta Nebojše Radmanovića i Željka Komšića. Teško je procijeniti da li je uvredljivija po ugledne senatore i kongresmene bila odmah raskrinkana laž Radmanovićevog delegata - po kojoj se njegov šef nalazi van zemlje, ili Komšićevog - po kojoj njegov šef ima unaprijed zakazane obaveze, a vikend na Jadranu je svakako jedna od takvih. O profilu svojih nesuđenih sugovornika, prethodno dobro informirana, američka delegacija nije bila iznenađena Radmanovićevim i Komšićevim gestom. U kuloarima su komentirali Komšićev raskošni hedonizam, prepričavajući pritom i začuđenost pripadnika američkih službi sigurnosti koji su tokom njegovog posljednjeg službenog boravka morali Komšića voditi i u prodavnicu kaubojske opreme i suvenira, u kojoj je državnik iz Bosne i Hercegovine galantno potrošio čak 7.000 dolara.
PlusPlusPlus Oslobođenje
Kada je prije nešto više od osam mjeseci dotadašnja glavna urednica našeg magazina Vildana Selimbegović postala glavna urednica najstarijeg sarajevskog dnevnog lista, napisali smo da za "Oslobođenje dolaze bolji dani". Znajući Vildanu, nismo ni najmanje sumnjali u utemeljenost naše prognoze, ali je brzina s kojom je uspjela, zajedno sa svojim suradnicima, vratiti dignitet jednom od simbola ne samo bh. novinarstva, već i Bosne i Hercegovine - frapirala je i one koji je dobro znaju. Naravno, i čitatelji su prepoznali promjene najuglednije bh. novine te je, zahvaljujući njima, i u uslovima teške ekonomske krize u državi Oslobođenje postalo novina s najvećim rastom tiraža u Bosni i Hercegovini u posljednjih šest mjeseci. Sjajni napredak Oslobođenja i rast tiraža rezultirali su, za trenutni bh. poslovni ambijent, značajnim ostvarenjem: prvi put nakon više od 20 godina Oslobođenje je u maju 2009. godine poslovalo s ostvarenim profitom. Kolegica Vildana Selimbegović je još jedan dokaz da čak i u uslovima potpune entropije sistema, kakva je vladala u Oslobođenju prije njenog dolaska, samo jedna prava osoba na pravom mjestu može napraviti - čudo.
.......Iako je do samo prije nekoliko sedmica izgledalo da se država Bosna i Hercegovina nepovratno nalazi na prudskim tračnicama vlastite eutanazije, posljednja sjednica Upravnog odbora Vijeća za implementaciju mira radikalno je promijenila perspektivu države. Novi divljački performans Milorada Dodika te racionalan i ubjedljiv nastup Harisa Silajdžića, presudno su utjecali na promjenu odnosa međunarodne zajednice prema BiH. No, u sjeni ovog sraza bh. političkih aktera, javnosti je ostao nepoznat pravi mali diplomatski rat koji se povodom zaključaka PIC-a vodio između predstavnika Rusije i Turske .......... + citavo izlaganje Harisa Silajdžića na sjednici PIC-a
Intervju Dana: Vahid Hećo, ministar energetike, rudarstva i industrije u Vladi Federacije BiH
Tihić se ponaša kao neformalni centar moći
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#143 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Sto je to Oslobodjenje prestalo sa komentarima?
Zadnji put su napisali nesto 25. juna - http://oslobodjenje.ba/index.php?c=2
-
doktor78
- Posts: 3939
- Joined: 14/09/2006 11:02
#144 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Mozda misle da ce time povecati prodaju stampanog izdanja. Realno, komentari su ono sto vrijedi procitati u tim novinamaAbacija wrote:Sto je to Oslobodjenje prestalo sa komentarima?Zadnji put su napisali nesto 25. juna - http://oslobodjenje.ba/index.php?c=2
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#145 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Pa sta cu ja sada "copy and paste" bez komentara iz Oslobodjenja?doktor78 wrote:Mozda misle da ce time povecati prodaju stampanog izdanja. Realno, komentari su ono sto vrijedi procitati u tim novinamaAbacija wrote:Sto je to Oslobodjenje prestalo sa komentarima?Zadnji put su napisali nesto 25. juna - http://oslobodjenje.ba/index.php?c=2
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#146 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
ja ne kontam sta je zanimljivo u citanju komentara u bilo kojim novinama. dovoljno sam pametan da mi niko drugi ne mora govoriti sta da mislim.
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#147 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Od sada cu citati tvoje postove kad su ovi zavrnuli pipu. Samo nemoj se ljutiti ako dadnem komentar na nacin kao sto komentarisem prave kolumne.Neelix wrote:ja ne kontam sta je zanimljivo u citanju komentara u bilo kojim novinama. dovoljno sam pametan da mi niko drugi ne mora govoriti sta da mislim.
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#148 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
ja ne osjecam potrebu da svoje laprdanje o politickoj situaciji iznosim u javnost
na tom podforumu me najmanje ima 
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#149 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Ponekad se stvarno zapitam je li Vildana Selimbegovic premalo ili previse informisana (zna nesto sto mi ostali ne znamo).
Kako god da je imam osjecaj da pise svoje kolumne samo za uski krug ljudi koji znaju da citaju izmedju redova... Mislim, skontao sam da vodi "bitku" protiv nekoga ali mozda bi joj bilo bolje kad bi pisala malo otvorenije. Znam cesto postaviti njene tekstove i prokomentarisati ih sa
, ali ponekad me stvarno izbaci iz cipela jer ne kontam koji efekat zeli da postigne (kao npr. u danasnjoj kolumni - http://oslobodjenje.ba/index.php?id=1715).
Moze li mi ko pojasniti fenomen zvani Vildanini tekstovi?
Kako god da je imam osjecaj da pise svoje kolumne samo za uski krug ljudi koji znaju da citaju izmedju redova... Mislim, skontao sam da vodi "bitku" protiv nekoga ali mozda bi joj bilo bolje kad bi pisala malo otvorenije. Znam cesto postaviti njene tekstove i prokomentarisati ih sa
Moze li mi ko pojasniti fenomen zvani Vildanini tekstovi?
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#150 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Koja ljiga mora biti glavni i odgovorni urednik ove nekada ugledne novine, pa da umjesto mnostva bitnih vijesti iz domace i medjunarodne politike, za naslovnu stranu odabere slucajno rukovanje Billa Clintona sa vlasnikom Oslobodjenja.
U koju smo samo mi rupu propali.
U koju smo samo mi rupu propali.
