Smoluca 1992

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#126 Re: Smoluca 1992

Post by tranquil »

O gle ko se ponovo javlja, mlada dama "u Srebrenici treba biti oprezan s brojevima". :roll:

Nemam namjeru da pričam o temi s tobom, ali offtopic, zanima me šta tvoji navodni prijatelji i rodbina muslimani kažu kada pred njima izgovoriš ovu svoju gornju rečenicu? Ili u takvim situacijama mudro šutiš i izbjegavaš izjašnjavanje?
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#127 Re: Smoluca 1992

Post by Paco »

....
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#128 Re: Smoluca 1992

Post by Bosanac sa dna kace »

mudro suti, mudro.....jah steta a fina kazu pitoma i obradiva zemlja.......
xsudox
Posts: 10
Joined: 18/06/2009 22:20

#129 Re: Smoluca 1992

Post by xsudox »

1. Dobro je kada omladina Smoluce zna odakle je a ona mladja,poslije 1992,odkle su im roditelji. Dobro je da su i ponosni na to...znaci ima nade za sume... 2. Samo je jedna istina o sukobu oko Smoluce i samo je jedna istina o izlasku naroda iz Smoluce. Zanimljivo jeste ali tako su Smolucani htjeli.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#130 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

lanna_sm wrote:
a pa zato što se opanak popapučio :D ...e moj bosanac čudni smo ti mi seljaci...okusimo malo asfalta pa nam i djedovina mrska :x

smoluća je jako prosperitetno selo...i svako ko se izvlači na nemoguć život laže....imaju i polja i livada više nego okolna mjesta....al eto.....nešto him se ne ide :roll:
:shock: ma nemoj ajde da te vidim da obradjujes zaraslu zemju koja nije obradjivana vec 17 godina...neko u punoj snazi to ne bi mogao a ne stariji ljudi kao sto su moji djedovi...
ili da zimi sece drva iz sume...jao sad se setih suma nam je posecena.nezakonito naravno.
pa draga moja i ti si ta koja je "smolućanka"prema tome u punoj si snazi s godinama,pa se vrni pa obrađuj...imaš snage....ja sam se na svoju djedovinu vratila,....moj opanak i dalje je opanak :D ja ga sse ne stidim,ko neki koji vidješe komad grada pa namah pomisliše da je to svetinja :roll:
User avatar
lanna_sm
Posts: 59
Joined: 24/04/2009 23:39
Location: gde Dunav ljubi nebo...

#131 Re: Smoluca 1992

Post by lanna_sm »

zelenashica wrote:
lanna_sm wrote:
a pa zato što se opanak popapučio :D ...e moj bosanac čudni smo ti mi seljaci...okusimo malo asfalta pa nam i djedovina mrska :x

smoluća je jako prosperitetno selo...i svako ko se izvlači na nemoguć život laže....imaju i polja i livada više nego okolna mjesta....al eto.....nešto him se ne ide :roll:
:shock: ma nemoj ajde da te vidim da obradjujes zaraslu zemju koja nije obradjivana vec 17 godina...neko u punoj snazi to ne bi mogao a ne stariji ljudi kao sto su moji djedovi...
ili da zimi sece drva iz sume...jao sad se setih suma nam je posecena.nezakonito naravno.
pa draga moja i ti si ta koja je "smolućanka"prema tome u punoj si snazi s godinama,pa se vrni pa obrađuj...imaš snage....ja sam se na svoju djedovinu vratila,....moj opanak i dalje je opanak :D ja ga sse ne stidim,ko neki koji vidješe komad grada pa namah pomisliše da je to svetinja :roll:
Pretpostavljam da pod ovim popapucenim opancima ubrajas i mene. Ja sam u gradu odrasla i volim gradski zivot ali nikad se nisam stidela niti cu toga da su mi roditelji sa sela i to ne bilo kog nego iz Smoluce.
Imam snage i volje ali dobro znas da nije samo to za ovakav poduhvat potrebno.Tako masivan projekat ne mogu organizovati samo Smolucani,treba velika pomoc drzave koja se bas i nije pokazala zainteresovanom preterano za to.
2. Samo je jedna istina o sukobu oko Smoluce i samo je jedna istina o izlasku naroda iz Smoluce. Zanimljivo jeste ali tako su Smolucani htjeli.
Ajde molim te objasni mi sta su to oni hteli?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#132 Re: Smoluca 1992

Post by Bosanac sa dna kace »

lanna_sm wrote:
2. Samo je jedna istina o sukobu oko Smoluce i samo je jedna istina o izlasku naroda iz Smoluce. Zanimljivo jeste ali tako su Smolucani htjeli.
Ajde molim te objasni mi sta su to oni hteli?
nijesu šćeli da žive u RBiH, tako da su dobili ono što su tražili
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#133 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

lanna_sm wrote:

Pretpostavljam da pod ovim popapucenim opancima ubrajas i mene. Ja sam u gradu odrasla i volim gradski zivot ali nikad se nisam stidela niti cu toga da su mi roditelji sa sela i to ne bilo kog nego iz Smoluce.
Imam snage i volje ali dobro znas da nije samo to za ovakav poduhvat potrebno.Tako masivan projekat ne mogu organizovati samo Smolucani,treba velika pomoc drzave koja se bas i nije pokazala zainteresovanom preterano za to.
a pa naravno da ubrajam.....draga moja šta ti misliš da će neko iz opštine Lukavac,da vas moli da se vratite,valjda ste vi ti koji trebate početi tu incijativu,niko vam povratak neće osporavati....to treba je l da vam sve napravimo ,sredimo,još ako je ikako moguće i njive uzoremo...... :roll: draga,mah šta i ja tebi džaba tepam :D :roll: ...ako želite lako je se vratiti,ali problem je što vi to ne želite,...i naši se za povratak u RS bore,hodaju po opštinama,organizacijama..a ti bi eto go na gotovo...e neMere to tako u Bosni... :D...i fkt ne znam šta planirate sa onom zemljom,eto ja sam voljna da je kupim...... :D naravno po istim uslovima po kojima Bošnjaci prodavaše svoje anamoonima.....što no rekli budzašto :roll:

de se ti malo skontaj,....oklen si ti i oklen su ti korijeni,...pa ćeš vrlo lahko skontat i kako da se vratiš..... :D haj ba šta fali moRe se u štiklama i po smolućoj hodat... :roll:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#134 Re: Smoluca 1992

Post by Bosanac sa dna kace »

zelenashica wrote:
lanna_sm wrote:

Pretpostavljam da pod ovim popapucenim opancima ubrajas i mene. Ja sam u gradu odrasla i volim gradski zivot ali nikad se nisam stidela niti cu toga da su mi roditelji sa sela i to ne bilo kog nego iz Smoluce.
Imam snage i volje ali dobro znas da nije samo to za ovakav poduhvat potrebno.Tako masivan projekat ne mogu organizovati samo Smolucani,treba velika pomoc drzave koja se bas i nije pokazala zainteresovanom preterano za to.
a pa naravno da ubrajam.....draga moja šta ti misliš da će neko iz opštine Lukavac,da vas moli da se vratite,valjda ste vi ti koji trebate početi tu incijativu,niko vam povratak neće osporavati....to treba je l da vam sve napravimo ,sredimo,još ako je ikako moguće i njive uzoremo...... :roll: draga,mah šta i ja tebi džaba tepam :D :roll: ...ako želite lako je se vratiti,ali problem je što vi to ne želite,...i naši se za povratak u RS bore,hodaju po opštinama,organizacijama..a ti bi eto go na gotovo...e neMere to tako u Bosni... :D...i fkt ne znam šta planirate sa onom zemljom,eto ja sam voljna da je kupim...... :D naravno po istim uslovima po kojima Bošnjaci prodavaše svoje anamoonima.....što no rekli budzašto :roll:

de se ti malo skontaj,....oklen si ti i oklen su ti korijeni,...pa ćeš vrlo lahko skontat i kako da se vratiš..... :D haj ba šta fali moRe se u štiklama i po smolućoj hodat... :roll:
uh ne bi vas smio zamislit uzivo:=)
xsudox
Posts: 10
Joined: 18/06/2009 22:20

#135 Re: Smoluca 1992

Post by xsudox »

Postoje audio i video zapisi,postoje i pisani dokumenti. Cinjenice je da je Smoluca bila u okruzenju,cinjenica je da su mnoga Bosnjacka mjesta bila u okruzenju. Istina je da je narod Smoluce izvucen uz pomoc vojske RS. lanna,ti mi navedi barem jedno blokirano Bosnjacko mjesto iz kojeg je narod izvucen a nije protjeran? Ipak niste culi rijeci "ili cete opstati ili nestati". Neko je vash, za vas odlucio.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#136 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

Bosanac sa dna kace wrote:
zelenashica wrote:
lanna_sm wrote:

Pretpostavljam da pod ovim popapucenim opancima ubrajas i mene. Ja sam u gradu odrasla i volim gradski zivot ali nikad se nisam stidela niti cu toga da su mi roditelji sa sela i to ne bilo kog nego iz Smoluce.
Imam snage i volje ali dobro znas da nije samo to za ovakav poduhvat potrebno.Tako masivan projekat ne mogu organizovati samo Smolucani,treba velika pomoc drzave koja se bas i nije pokazala zainteresovanom preterano za to.
a pa naravno da ubrajam.....draga moja šta ti misliš da će neko iz opštine Lukavac,da vas moli da se vratite,valjda ste vi ti koji trebate početi tu incijativu,niko vam povratak neće osporavati....to treba je l da vam sve napravimo ,sredimo,još ako je ikako moguće i njive uzoremo...... :roll: draga,mah šta i ja tebi džaba tepam :D :roll: ...ako želite lako je se vratiti,ali problem je što vi to ne želite,...i naši se za povratak u RS bore,hodaju po opštinama,organizacijama..a ti bi eto go na gotovo...e neMere to tako u Bosni... :D...i fkt ne znam šta planirate sa onom zemljom,eto ja sam voljna da je kupim...... :D naravno po istim uslovima po kojima Bošnjaci prodavaše svoje anamoonima.....što no rekli budzašto :roll:

de se ti malo skontaj,....oklen si ti i oklen su ti korijeni,...pa ćeš vrlo lahko skontat i kako da se vratiš..... :D haj ba šta fali moRe se u štiklama i po smolućoj hodat... :roll:
uh ne bi vas smio zamislit uzivo:=)
ma šta me imaš zamišljati :D helem nit se dstidim opanaka a vala i u štiklama plaho uspravno hodam,....helem sve za odaabranu priliku.........al fkt sam sita više onih koji prekonoći se stide balege i sijena,............. :roll:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#137 Re: Smoluca 1992

Post by Bosanac sa dna kace »

zelenashica wrote:ma šta me imaš zamišljati :D helem nit se dstidim opanaka a vala i u štiklama plaho uspravno hodam,....helem sve za odaabranu priliku.........al fkt sam sita više onih koji prekonoći se stide balege i sijena,............. :roll:
to ja ba nako malo=)
zaboravila si i dimije :D i ja sam iz njih ispo'
vala shto jes jes, ja nikako da se opapucim i popapucim, sto sam vise u gradu sijeno i balega mi sve vise i vise mirisu kad god se vrnem iskonskom zavicaju za odmor:wink:
maki77
Posts: 57
Joined: 27/04/2009 23:43

#138 Re:

Post by maki77 »

babanovac wrote:Nije lokalno stanovnistvo probilo obruc,nego je JNA sa Ozrena tenkovima probila obruc,usput napravila masakr i izvukla stanovnike Smoluce.
Bili su u okruzenju oko 2 mjeseca,a imali su helikoptersku komunikaciju.
Selo je u lukavackoj opstini.
da te ispravim nije jna vec 1. ozrenska lpbr vrs,dio 2.okbr vrs i 1.semberska lpbr-panteri...oni su nosioci proboja...to je bila vrs,i proboj je izvrsen tek poslije 3 mjeseca okruzenja krajem avgusta 1992. god.a koliko ste vi smolucana pobili,tukli ste ih u okruzenju...
pozdrav
maki77
Posts: 57
Joined: 27/04/2009 23:43

#139 Re:

Post by maki77 »

[quote="goshpar"][quote="car-x"]selo smoluca je komplet na lukavackoj opstini, a granici sa selima koja pripadaju opstini srebrenik (tinja, potpec, ratis, ...)

kad je poceo rat na mom otoku (negdje u junu 1992. kad su uvezeni cetnici na magistralnom putu koji prolazi kroz potpec i tinju ubili vozace hitne pomoci srebrenickog doma zdravlja) srpska sela na opstini srebrenik uglavnom su predali oruzje (spionca, zubovo brdo, jasenica, ...)..

u tinji i potpecu samozvane cetnicke vojvode su uspjele ubijediti lokalno stanovnistvo da se "dignu" tako da je poceo oruzani sukob izmedju tadasnje teritorijalne odbrane i samozvanih cetnika. sukob je trajo tri dana, u medjuvremenu je lokalno srpsko stanovnistvo izbjeglo iz potpeca i tinje u susjednu smolucu, pa su se i cetnici povukli jer su bili visestruko slabiji u ljudstvu.

tako su se sami zatvorili u smolucu (s lukavacke strane oko smoluce su sve bosnjacka sela, a sa srebrenicke strane potpec i tinja su skoro komplet zapaljeni). okruzenje je trajalo od kraja juna do pred kraj avgusta.

smolucani su redovno dobijali pomoc u naoruzanju helikopterskom linijom sa ozrena.

onda je potkraj ljeta 1992. krenula ofanziva u kojoj su cetnici i JNA tenkovima presli sprecu i napravili koridor kroz koji su se svi smolucani izvukli na ozren..

stanovnistvo sa opstine srebrenik a koje se naslo u smolucoj tih dana, skoro bez izuzetka se naselilo na podrucju vec od bosnjaka ociscenog brckog.

nakon zatvaranja smoluckog ratista, tadasnja 21. srebrenicka brigada prebacena je na gradacacko i brcansko ratiste, a sjecam se i jedne anegdote iz tog vremena.




da ispravim ne JNA vec VRS
User avatar
lanna_sm
Posts: 59
Joined: 24/04/2009 23:39
Location: gde Dunav ljubi nebo...

#140 Re: Smoluca 1992

Post by lanna_sm »

zelenashica wrote:
lanna_sm wrote:

Pretpostavljam da pod ovim popapucenim opancima ubrajas i mene. Ja sam u gradu odrasla i volim gradski zivot ali nikad se nisam stidela niti cu toga da su mi roditelji sa sela i to ne bilo kog nego iz Smoluce.
Imam snage i volje ali dobro znas da nije samo to za ovakav poduhvat potrebno.Tako masivan projekat ne mogu organizovati samo Smolucani,treba velika pomoc drzave koja se bas i nije pokazala zainteresovanom preterano za to.
a pa naravno da ubrajam.....draga moja šta ti misliš da će neko iz opštine Lukavac,da vas moli da se vratite,valjda ste vi ti koji trebate početi tu incijativu,niko vam povratak neće osporavati....to treba je l da vam sve napravimo ,sredimo,još ako je ikako moguće i njive uzoremo...... :roll: draga,mah šta i ja tebi džaba tepam :D :roll: ...ako želite lako je se vratiti,ali problem je što vi to ne želite,...i naši se za povratak u RS bore,hodaju po opštinama,organizacijama..a ti bi eto go na gotovo...e neMere to tako u Bosni... :D...i fkt ne znam šta planirate sa onom zemljom,eto ja sam voljna da je kupim...... :D naravno po istim uslovima po kojima Bošnjaci prodavaše svoje anamoonima.....što no rekli budzašto :roll:

de se ti malo skontaj,....oklen si ti i oklen su ti korijeni,...pa ćeš vrlo lahko skontat i kako da se vratiš..... :D haj ba šta fali moRe se u štiklama i po smolućoj hodat... :roll:
Ne nikad nece biti na prodaju.Makar se ne mogli nikada vratiti ta se zemlja nece prodati!
Ne brini se ti za mene ja Bogu hvala znam odlicno ko sam,sta sam i odakle sam i sa ponosom to isticem.
A za povratak vise necu da diskutujem sa tobom jer vidim da ti imas nekakvo ograniceno misljenje o tome i uopste ne sagledavas stvari na pravi nacin kad je rec o obnovi i povratku u Smolucu.
Bosanac sa dna kace wrote:
lanna_sm wrote:
2. Samo je jedna istina o sukobu oko Smoluce i samo je jedna istina o izlasku naroda iz Smoluce. Zanimljivo jeste ali tako su Smolucani htjeli.
Ajde molim te objasni mi sta su to oni hteli?
nijesu šćeli da žive u RBiH, tako da su dobili ono što su tražili
Presede mi dorucak.
uh ne bi vas smio zamislit uzivo:=)
zasto?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#141 Re: Smoluca 1992

Post by Bosanac sa dna kace »

@maki jesmo to sad mi sami na sebe izvrsili agresiju? kad je to uspostavljena VRS, kada se javllja pojam ''republika srpska''? :oops:
lanna_sm wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
lanna_sm wrote:
Ajde molim te objasni mi sta su to oni hteli?
nijesu šćeli da žive u RBiH, tako da su dobili ono što su tražili
Presede mi dorucak.
a shto ti prisjede dorucak jadna? pa eto sta su to oni sceli a nijesu dobili? :? :? :? :?

lanna_sm wrote:
uh ne bi vas smio zamislit uzivo:=)
zasto?
pa zene ko zene :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#142 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

lanna_sm wrote:
zelenashica wrote:
lanna_sm wrote:

Pretpostavljam da pod ovim popapucenim opancima ubrajas i mene. Ja sam u gradu odrasla i volim gradski zivot ali nikad se nisam stidela niti cu toga da su mi roditelji sa sela i to ne bilo kog nego iz Smoluce.
Imam snage i volje ali dobro znas da nije samo to za ovakav poduhvat potrebno.Tako masivan projekat ne mogu organizovati samo Smolucani,treba velika pomoc drzave koja se bas i nije pokazala zainteresovanom preterano za to.
a pa naravno da ubrajam.....draga moja šta ti misliš da će neko iz opštine Lukavac,da vas moli da se vratite,valjda ste vi ti koji trebate početi tu incijativu,niko vam povratak neće osporavati....to treba je l da vam sve napravimo ,sredimo,još ako je ikako moguće i njive uzoremo...... :roll: draga,mah šta i ja tebi džaba tepam :D :roll: ...ako želite lako je se vratiti,ali problem je što vi to ne želite,...i naši se za povratak u RS bore,hodaju po opštinama,organizacijama..a ti bi eto go na gotovo...e neMere to tako u Bosni... :D...i fkt ne znam šta planirate sa onom zemljom,eto ja sam voljna da je kupim...... :D naravno po istim uslovima po kojima Bošnjaci prodavaše svoje anamoonima.....što no rekli budzašto :roll:

de se ti malo skontaj,....oklen si ti i oklen su ti korijeni,...pa ćeš vrlo lahko skontat i kako da se vratiš..... :D haj ba šta fali moRe se u štiklama i po smolućoj hodat... :roll:
Ne nikad nece biti na prodaju.Makar se ne mogli nikada vratiti ta se zemlja nece prodati!
Ne brini se ti za mene ja Bogu hvala znam odlicno ko sam,sta sam i odakle sam i sa ponosom to isticem.
A za povratak vise necu da diskutujem sa tobom jer vidim da ti imas nekakvo ograniceno misljenje o tome i uopste ne sagledavas stvari na pravi nacin kad je rec o obnovi i povratku u Smolucu.

hm.....čuj ja ograničenog mišljenja :roll: eto samo tebe čekah da mi daš dijagnozu :D

e ne ide povratak tako kako ti misliš,ja koliko znam prvo se vrati na svoju ledinu pa se krene potrošiti đonova i đonova do kojekakve konstruktivne pomoći,tako bar moja tetka prođe u RS :roll: ...A kako bona krivu stvar da sagledavam ko pravu :lol: ..niko vas nije istjero helem niko vas neće ni moliti da se vratite...gluho bilo kakvog sve naroda ima :roll: ....nego lako se bona vratiti al nije lako možda navići na navike i način života koji je davno prevaziđen....eto ja jutros sasvim slučajno naletih u goste kumovima....ljudi kose pšenicu,....helem trebam se je l praviti da ne znam voziti traktor ili kombajn pa glumiti novopečenu damu :roll: ..draga lako je štikle skinuti,lahno opanci se navlače.....pa bujrum....

iskreno peče koža od oštre slame,ali ipak postoji ono zadovoljstvo u duši koje ti govori da si samo čovjek :-)..treba samo nešto HTJETI.....a ostvariti je lako kad se hoće....e tebi i takvima sličnima fali ovo veliko HTJETI :thumbup:
User avatar
lanna_sm
Posts: 59
Joined: 24/04/2009 23:39
Location: gde Dunav ljubi nebo...

#143 Re: Smoluca 1992

Post by lanna_sm »

E glupa ti je vise ta prica o opancima i stiklama.Smisli nesto bolje.Mislim meni je eto bas drago zbog tebe i tvojih opanaka i stikli ali smorila si s tom komparaijom.
Vi vrtite svoju pricu kako su Smolucani sami hteli otici i da su zaboravili Smolucu ja niti imam nameru niti mogu vas ubediti u suprotno. Ovo je igleda kao u Merlinovoj pesmi "ostace istine dvije" . Jbg...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#144 Re: Smoluca 1992

Post by Bosanac sa dna kace »

lanna_sm wrote:E glupa ti je vise ta prica o opancima i stiklama.Smisli nesto bolje.Mislim meni je eto bas drago zbog tebe i tvojih opanaka i stikli ali smorila si s tom komparaijom.
Vi vrtite svoju pricu kako su Smolucani sami hteli otici i da su zaboravili Smolucu ja niti imam nameru niti mogu vas ubediti u suprotno. Ovo je igleda kao u Merlinovoj pesmi "ostace istine dvije" . Jbg...
haj molim te, evo molim te objasni nam shta su to Smolucani 1992. godine htjeli???
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#145 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

lanna_sm wrote:E glupa ti je vise ta prica o opancima i stiklama.Smisli nesto bolje.Mislim meni je eto bas drago zbog tebe i tvojih opanaka i stikli ali smorila si s tom komparaijom.
Vi vrtite svoju pricu kako su Smolucani sami hteli otici i da su zaboravili Smolucu ja niti imam nameru niti mogu vas ubediti u suprotno. Ovo je igleda kao u Merlinovoj pesmi "ostace istine dvije" . Jbg...
de ba znam da sam glupa.....eto samo tebe čekah da mi to kažeš :lol: :lol: :lol:
:shock: :shock: :shock: :shock: bona......de ne pričaj gluosti savršeno znam da ste otišli jer ste to htjeli.....ja sam ti kona preko brda.....i na vas niko nije ni obraćao pažnju........helem samo ste tražili od vojske RS ILI JNA da vas vadi iz tkz obruča....čak vam i arkanovci došli pripomoć.....ako ste već htjeli otič ko ljudi vala mogli ste i bez paljevine i ubijanja.....vala takvim ko tebi nikad neću halalit onaj natpis na kući što ga jedva prekrečih:OVDJE SU BILI ARKANOVI TIGROVI :x ...a ti smolučanko,iskreno suze mi niz leđa ljevaju hoš se vratit il nećeš,samo ne pričaj šuplju niti da ti se ne da ,niti da nemate uslove....pa nije Bosna expres restoran pa da namah lete da te usluže čim ti pomisliš,....ZATRAŽI,opet kažem ZATRAŽI i DOBIT ĆEŠ.......... :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#146 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

Bosanac sa dna kace wrote:
lanna_sm wrote:E glupa ti je vise ta prica o opancima i stiklama.Smisli nesto bolje.Mislim meni je eto bas drago zbog tebe i tvojih opanaka i stikli ali smorila si s tom komparaijom.
Vi vrtite svoju pricu kako su Smolucani sami hteli otici i da su zaboravili Smolucu ja niti imam nameru niti mogu vas ubediti u suprotno. Ovo je igleda kao u Merlinovoj pesmi "ostace istine dvije" . Jbg...
haj molim te, evo molim te objasni nam shta su to Smolucani 1992. godine htjeli???
de ba ja ću ti kazati.....samo htjeli otići a tada je i Ozrencima to odgovoralo jer im je trebala vojna snaga,koja ja džaba sjedila u smolućoj,....e ne bi oni po njih došli da su bili samo žene i djeca..... :D
User avatar
lanna_sm
Posts: 59
Joined: 24/04/2009 23:39
Location: gde Dunav ljubi nebo...

#147 Re: Smoluca 1992

Post by lanna_sm »

blablablablabla...imas jos nesto da mi kazes?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#148 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

lanna_sm wrote:blablablablabla...imas jos nesto da mi kazes?
ma nemam ja vala tebi ništa za kazat........sve ti znaš ko i ja al se zavaravaš....helem ljepše ti je tamo đe Dunav ljubi nebo neg đe Spreča ljubi Ozren :D
User avatar
lanna_sm
Posts: 59
Joined: 24/04/2009 23:39
Location: gde Dunav ljubi nebo...

#149 Re: Smoluca 1992

Post by lanna_sm »

zelenashica wrote:
lanna_sm wrote:blablablablabla...imas jos nesto da mi kazes?
ma nemam ja vala tebi ništa za kazat........sve ti znaš ko i ja al se zavaravaš....helem ljepše ti je tamo đe Dunav ljubi nebo neg đe Spreča ljubi Ozren :D
pa ako nemas onda uciti.bolje i to nego "pricati" gluposti.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#150 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

lanna_sm wrote:
zelenashica wrote:
lanna_sm wrote:blablablablabla...imas jos nesto da mi kazes?
ma nemam ja vala tebi ništa za kazat........sve ti znaš ko i ja al se zavaravaš....helem ljepše ti je tamo đe Dunav ljubi nebo neg đe Spreča ljubi Ozren :D
pa ako nemas onda uciti.bolje i to nego "pricati" gluposti.
joj tebe jesi naivna,ja da sam mogla na ovom forumu ćutati ne bi sad imala 10000postova :lol: a vidim ti nešto malo :roll: ,.....samo se vrtiš oko smoluće,helem znam ja da tebe duša boli što ja sad po njoj gacam....i što moje ovčice pasu nako rosnu travu :D al kažu stari ljudi ko drugom jamu sam u nju pada.....eto bona ima svako naFake,džaba što ste mi sve popalili komšije moje drage,ja opet sad se skućih,šućur Allahu fala :thumbup: ....a ti haman poistha mi nešto oko Smoluće,nešto dižeš hampu ko ne da ti neko se vratiti,a i sama moliš boga da se ne vratiš :lol:...nego evo tebi adresa Opštine Lukavac,ureda za povratak....ulica Branilaca Bosne br 14,pa ti fino se zaputi imaju oni plaho razumljive obrazce :oops: i na latinici a i na ćirilici vala,samo meni se čini neJma na ekavici,al budem ti ja to džaba prevela :D ,šta ti fali popuni pa čekaj....a vala moRem i ja na čisto komšijskoj osnovi da ti ustupim jednu sobu,da imaš dok ganjaš svoja prava........ :D svakako ona đe još probija natpis:OVDJE SU BILI ARKANOVI TIGROVI! je prazna.....ponekad samo kad je oluja strpam kokoši :-) pa bujrum,il šuti...ne voLjem nešto lažne domoljube,a haman si mi ti jedna od takijeh :D


odo draga ,....imam ja pametnija posla nego trošiti vrijeme na tebe.....a i nešto iz poštovanja prema Srebreničinama mi se ne da sa tobom ovdje raspredati dok jadne majke,sestre i djeca plači :cry: :cry: :cry:
Post Reply