Sarajevski kafici nekad i sad...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#126

Post by water »

suncokret13 wrote:
water wrote:
basta sljezove boje wrote:http://tratincica.blogger.ba/arhiva/2006/08/04

doduse iz 2006

OUT:

1. S.O.S. uz Gabelinu, kod CDA, na Mejtašu. Otkako je taj neki Sljivo poceo dolaziti gore na brdo, krenuli su i problemi. Uvijek neko pucanje, i belaji. Malo su bili pretjerali sa narodnjacima i turbo folkom.

:shock: :(
cuj SOS kod CDA; valjda CDA kod Sosa :D
ko je bilo vlasnik SOS-a do pred rat ?

Mile S. ????
kolko ja znam Mustafa
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#127

Post by basta sljezove boje »

suncokret13 wrote:
water wrote:
basta sljezove boje wrote:http://tratincica.blogger.ba/arhiva/2006/08/04

doduse iz 2006

OUT:

1. S.O.S. uz Gabelinu, kod CDA, na Mejtašu. Otkako je taj neki Sljivo poceo dolaziti gore na brdo, krenuli su i problemi. Uvijek neko pucanje, i belaji. Malo su bili pretjerali sa narodnjacima i turbo folkom.

:shock: :(
cuj SOS kod CDA; valjda CDA kod Sosa :D
ko je bilo vlasnik SOS-a do pred rat ?

Mile S. ????
:shock:

Mustafa, stanovao u zgradi iznad, poslije otisao u Cesku, ne znam ko to danas drzi.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#128

Post by amrica »

JKG wrote:Teatar kod Cobanije...cini mi se '84. Mogao si uci samo ako si punoljetan...usla sa prijateljicom, a konobar pridje, izvinjava se i trazi licnu.
Ja u zemlju da propadnem, a tek poslije puno godina skontala da mi je to bio najbolji kompliment...
I U Dedanu su oko Olimpijade drotovi provjeravali ko je punoljetan.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#129

Post by amrica »

water wrote:
basta sljezove boje wrote:
water wrote:[quote="Nancy D
ta doba bila je samo jedna strafta: Kaktus-Djerdan-Besvijest :lol: :lol:
Water, vjerovatno smo se nekad sreli na toj strafti
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#130

Post by callmethebreeeze »

jel' neko spomenuo, cini mi se da se zove, hybrid, na carsiji. blizu barhane? meni se pravo dopao, jako volim takva mjesta :D
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#131

Post by suncokret13 »

basta sljezove boje wrote:
suncokret13 wrote:
water wrote: cuj SOS kod CDA; valjda CDA kod Sosa :D
ko je bilo vlasnik SOS-a do pred rat ?

Mile S. ????
:shock:

Mustafa, stanovao u zgradi iznad, poslije otisao u Cesku, ne znam ko to danas drzi.
bio je jedan mlijecni restoran u okolini.
ko se sjeca njegovog naziva i imena vlasnika ?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#132

Post by amrica »

zvao se samo Milk bar, a vlasnik je imao kg za par ljudi, ali stao mozak, ne mogu se sjetiti kako se zove
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#133

Post by suncokret13 »

da,Amrice,
taj......,


da nije vlasnik bio Mile S. ?
shatroultra
Posts: 54
Joined: 15/07/2007 16:08
Location: Sarajevo

#134

Post by shatroultra »

I "ITD" malo iznad
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#135

Post by callmethebreeeze »

muha_sa wrote:--kockasti stoljnjaci-časa s kuhanim jajima na svakom stolu :lol:
'

oprostitet mladom i neukom na pitanju, ali me zanima koliko su cesta pojava po kafanama kuhana jaja bila? jel se to stavljalo umjesto kikirikija?! :D vidjao sam to i fakat mi nije jasno :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#136

Post by amrica »

suncokret13 wrote:da,Amrice,
taj......,


da nije vlasnik bio Mile S. ?
mislim da jeste
bos
Posts: 538
Joined: 14/08/2006 00:51
Location: Sarajevo

#137

Post by bos »

Stariji ljudi su mi pricali da su dosta poznati bili

Adams i Ambasador na cengic vili 1

zna li iko za ove kafice


navodno se cekalo u redu da se udje u Adams ????
bordouze
Posts: 111
Joined: 22/09/2007 16:52

#138

Post by bordouze »

amrica wrote:zvao se samo Milk bar, a vlasnik je imao kg za par ljudi, ali stao mozak, ne mogu se sjetiti kako se zove
Vlasnik se zvao Frejzer. Sad drzi kafanu pored groblja, starog katolickog izmedju pijace i stadiona. Vlasnik SOS je bio Mustafa Sosic, bivsi satro mornar, mislim da je jos u Sa.

Niko ne spomenu RS koji je bio tamo gdje sada Bicakcic. Drzao ga Sara Hrapovic. Bili dobri ustipci sa kuhanim govedjim jezikom. Pa Mond na carsiji koji je drzao rahmetli Asaf Hadzic gdje se jela odlicna maslenica.

Stari Sat je bio nenadmasan samo sto se tamo nije imalo sta pojest osim tosta. Kad pravo zaglavis sidjes u kafanu pored pijace koja je radila za pijacare i cekas da se otvori Hadzibajcic. Onda pace pa u krevet
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#139

Post by water »

bos wrote:Stariji ljudi su mi pricali da su dosta poznati bili

Adams i Ambasador na cengic vili 1

zna li iko za ove kafice


navodno se cekalo u redu da se udje u Adams ????
ama ko je to cekao y redu da usje u adams :lol: :lol:

da oprostis sve su to bile pomalo papanske kafane dole na CVili u to doba. Adams sjecam se da je bio u jednom od nebodera do kina kumrovec, ko ce ga vise znati: ambasador nemam pojma;

U pravu si za Stari Sat to je bila dobra kafana iako sam tamo u rijetko zalazio. pade mi na pamet kafana Jockey, tu se znalo navrati na pokoju, onda Lovac za ovako malo blentave: Lisac je definitivno bio in sminkerski kad ja to nisam bio. Ma nidje nije bilo ljepse nego u Morica Hanu
talijan
Posts: 1081
Joined: 18/08/2006 19:49

#140

Post by talijan »

bas nesto razmisljam da je od onih bircuza sto su se zvali po planinama...romanija, kozara, vlasic itd...ostao samo velez...ili grijesim?
User avatar
Edin H.
Posts: 47275
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#141

Post by Edin H. »

mamica 31 wrote:
basta sljezove boje wrote:
idic wrote:U moje vrijeme je bila popularna Crvena galerija, Kogo, Teatar kod Narodnog pozorišta, Rock Teatar na Čobaniji, Estrada, CDA i SOS, Miris dunja itd.

Mnoga od ovih mjesta koja ste nabrojali i ovih mojih mjesta za izlazak ne postoje više. :(
koje li si ti godiste :D

Teatar se otvorio 1989 ili 1990, a na otvorenju je nastupila Ciccolina. U ljeto 1990 je pola Sarajeva tamo provodilo noci do sikteruse u 5 ujutro. Estrada je bila bas kao sto joj ime i kaze, prepuna estrade i wanna be estrade. Miris dunja, onaj gore na Visnjiku, je nekako brzo ispao iz fola, ali zato se staza slonova od Koga do SOS-a jos i danas pohodi. Crvena galerija je bila fina bastica sa dobrim izlozbama unutra. Neko vrijeme se islo i u Kinemu preko puta ulice. Sjecam se i otvorenja kafica Gogo 8. marta 1992. Taj kafic postoji i danas ali poslije mi nekako vise nije "legao".


Ja nikad kod Goge nisam usla (ako mislis na onaj kafic na Ciglanama)
Vazda neke "tetice" u izlogu sjedile :D
a izgleda da smo tu negdje po godinama. Samo sto ja nikako ne mogu da se sjetim gdje je bio Miris dunja :roll:
Miris Dunja je drzao rahmetli Armin sa Zanom
Na Visnjiku izmedju Piramide i SOS-a gore u brdo
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#142

Post by fantom slobode »

Nema sexa bez Stelex-a!Zimi najledenije pivo grada Sarajeva.Lasko, u svim varijantama, pa kada nestade, predje se na Unski biser i nektar, jer sarajevska nije dolazila u obzir zbog dugova prema pivari:-)
Petkom samo za clanove kluba, na vratima blizanci i jos dvojica, a Kirk vozi gdje treba sa svojim svojerucno prefarbainim ljubicastim stojadinom na plin:-)nekada sendvici iz Maestra, nekada iz Caprija, a naravno tu su i Mahirove pizze.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#143

Post by basta sljezove boje »

bordouze wrote: Niko ne spomenu RS koji je bio tamo gdje sada Bicakcic. Drzao ga Sara Hrapovic. Bili dobri ustipci sa kuhanim govedjim jezikom. Pa Mond na carsiji koji je drzao rahmetli Asaf Hadzic gdje se jela odlicna maslenica.

Stari Sat je bio nenadmasan samo sto se tamo nije imalo sta pojest osim tosta. Kad pravo zaglavis sidjes u kafanu pored pijace koja je radila za pijacare i cekas da se otvori Hadzibajcic. Onda pace pa u krevet
iz Starog Sata se znalo ici u restoran Palata na Carsiji. Vlasnik se inace prezivao Palata. Jos se sjecam fantasticne maslenice koju sam tamo jela
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#144

Post by basta sljezove boje »

fantom slobode wrote:Nema sexa bez Stelex-a!Zimi najledenije pivo grada Sarajeva.Lasko, u svim varijantama, pa kada nestade, predje se na Unski biser i nektar, jer sarajevska nije dolazila u obzir zbog dugova prema pivari:-)
Petkom samo za clanove kluba, na vratima blizanci i jos dvojica, a Kirk vozi gdje treba sa svojim svojerucno prefarbainim ljubicastim stojadinom na plin:-)nekada sendvici iz Maestra, nekada iz Caprija, a naravno tu su i Mahirove pizze.
Maestro, Capri, evo ne mogu se sjetiti kako se zvao restoran u zgradi Lorisa :(
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#145

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 11:58, edited 1 time in total.
boucheron
Posts: 110
Joined: 20/10/2003 00:00

#146

Post by boucheron »

Vidim da niko nije spomenuo magicni trokut; Muppet, Mozart i Teatar u Tome Masarika :-D .Dobra stara vremena :)
User avatar
black
Posts: 17249
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#147

Post by black »

Nancy Drew wrote:Nurija Palata :thumbup: plaćalo se onako po procjeni, bez računa.

I zašto danas ne postoje takvi 'domaćinski' restorani u Sarajevu?
I gdje izvesti gosta a da se ne obrukaš?
Danas Sarajevo, nažalost, nema ni ovakve 'starinske' ni nove, šminkerske restorane.
Kad mi neko kaže Park prinčeva :roll:
...i 'urbani' restorani :lol: :lol:

nancy..ja mislim da se malo njih sjeca nurije..:D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#148

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 11:56, edited 1 time in total.
bordouze
Posts: 111
Joined: 22/09/2007 16:52

#149

Post by bordouze »

Radio je Nurija i poslije rata. Jedini problem s Palatom je bio sto se poslije tamosnje seanse moras oporavljat par dana. Ne samo da je odokativno naplacivao nego je vrlo cesto znao donijet klopu a da nije narucena. Sjecam se leso jaretine. Najbolje je bilo kad iznese oval s lubenicom i vocem da se presjece a onda se poslije toga nastavi sa rostiljem. Imao je i rijetko dobru ponudu vina, narocito za sarajevske kriterije.
Nancy Drew wrote:
black wrote:
Nancy Drew wrote:Nurija Palata :thumbup: plaćalo se onako po procjeni, bez računa.

I zašto danas ne postoje takvi 'domaćinski' restorani u Sarajevu?
I gdje izvesti gosta a da se ne obrukaš?
Danas Sarajevo, nažalost, nema ni ovakve 'starinske' ni nove, šminkerske restorane.
Kad mi neko kaže Park prinčeva :roll:
...i 'urbani' restorani :lol: :lol:

nancy..ja mislim da se malo njih sjeca nurije..:D
ah, i ja kroz maglu :roll: :D

urbano :thumbup:

a mislim da je Nurija tu, živ i zdrav, al kome sad :-? za ove iz Expressa :roll: a srednja klasa svakako više i ne postoji :zzzz:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#150

Post by basta sljezove boje »

Nurija Palata, gastronomski genijalac

sjecam se da je mesa donosio kao da nas je 20 i da ja poslije predjela (maslenice) obicno nisam mogla nista vise jesti. A sjecam se i jednog restorana negdje kod Vrbanja mosta u ulicici kod danasnjeg OHR-a u podrumu gdje su Romi svirali starogradske i gdje je bila isto dobra klopa, kako se zvao ne mogu se sjetit. Kasnije je bio toliko posjecen da nije islo bez prethodne rezervacije
Post Reply