Kako prezivjeti kraj

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
moimoi
Posts: 5064
Joined: 01/07/2006 12:59

#126 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by moimoi »

KraljicaIzJajca wrote: 27/12/2023 17:54
moimoi wrote: 27/12/2023 17:52
KraljicaIzJajca wrote: 27/12/2023 17:17

Brak se planira, ne idealizira.

Zato uvijek treba imati plan B, pravnim putem. ;-)
Ne slazem se. Brak ne treba da je posao niti ga gledati kao na posao. Naravno da ne treba idealizirati. .. nista u zivotu nije idealno.
Plan B ne postoji, ne mozes sve planirati,a pogotovo ne zivot i sta ti nosi.
Zivi ga najbolje kako znas.
Brak je projekat, a ti se ne moraš slagati sa mojim stavom, ali zato imamo ovakve teme. :mrgreen:
Poznajem osobu koja vazda sve planira i ima planove b,c,d … pa je vazda zivot pukne po glavi, a ona haman zavrsi na psihijatriji :D
Toliko o planiranju i hladnokrvnosti prema zivotu, braku etc.

Brak ne treba biti projekat vec zajednicki zivot dvoje ljudi koji djele iste ciljeve,snove, postovanje, ljubav ma koliko sladunjavo to zvucilo.
Last edited by moimoi on 27/12/2023 18:23, edited 1 time in total.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#127 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by auspuhc »

Treba uvest predmet u skolama u vezi izbora zivotnog partnera. Zene definitivno nisu sposobne da to urade kako treba i vode se pogresnim vrijednostima.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#128 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by KraljicaIzJajca »

auspuhc wrote: 27/12/2023 18:07
hamos wrote: 27/12/2023 17:06
KraljicaIzJajca wrote: 27/12/2023 17:03

Kolegica je pametno reagirala. :thumbup:
Da frajer nasao drugu i mislio u stanu uzivat s njom sam,ona ostavila djecu i otisla..rekla i ti si otac
Imas smece za kolegicu.
Zato su takvi ocevi med i mlijeko, odu i to je to. :lol:

A onda se muškarci jave na temu, i ženi buducoj samohranoj majci kazu da ne bude sebicna, samo sabura, a nijedne ruzne ni kriticne rijeci o ocu. :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#129 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by KraljicaIzJajca »

moimoi wrote: 27/12/2023 18:09
KraljicaIzJajca wrote: 27/12/2023 17:54
moimoi wrote: 27/12/2023 17:52
Ne slazem se. Brak ne treba da je posao niti ga gledati kao na posao. Naravno da ne treba idealizirati. .. nista u zivotu nije idealno.
Plan B ne postoji, ne mozes sve planirati,a pogotovo ne zivot i sta ti nosi.
Zivi ga najbolje kako znas.
Brak je projekat, a ti se ne moraš slagati sa mojim stavom, ali zato imamo ovakve teme. :mrgreen:
Poznajem osobu koja vazda sve planira i ima planove b,c,d … pa je vazda zivot pukne po glavi, a ona haman zavrsi na psihijatriji :D
Toliko o planiranju i hladnokrvnosti prema zivotu, braku etc.
Ja sam napisala za brak, a ne za sve u zivotu. :mrgreen:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#130 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by KraljicaIzJajca »

auspuhc wrote: 27/12/2023 18:12 Treba uvest predmet u skolama u vezi izbora zivotnog partnera. Zene definitivno nisu sposobne da to urade kako treba i vode se pogresnim vrijednostima.
Treba se osobno upoznati sa zakonom u vezi razvoda sa djecom i podjelom imovine. ;-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32496
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#131 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Bobi »

mnjonja wrote: 26/12/2023 14:52 Ima li neka jaca droga gdje otupis i zaboravis?
Ovaj forum je najbolji lijek...samo pišeš...pišeš...pišeš...i zagori ti ručak kao meni :D :skoljka:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#132 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by n+1 »

auspuhc wrote: 27/12/2023 18:12 Treba uvest predmet u skolama u vezi izbora zivotnog partnera. Zene definitivno nisu sposobne da to urade kako treba i vode se pogresnim vrijednostima.
Šta misliš, ako bi izabrale tebe, da li bi se vodile ispravnim vrijednostima?
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#133 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by auspuhc »

n+1 wrote: 27/12/2023 18:32
auspuhc wrote: 27/12/2023 18:12 Treba uvest predmet u skolama u vezi izbora zivotnog partnera. Zene definitivno nisu sposobne da to urade kako treba i vode se pogresnim vrijednostima.
Šta misliš, ako bi izabrale tebe, da li bi se vodile ispravnim vrijednostima?
Vidis dobro pitanje. Morat cu razmisliti malo prije nego ti odgovorim.
Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#134 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Babbuka »

Obzirom da je iz pisanja vidljivo da je pokretačica teme posvećena djeci, kao majku koja brine o dvoje djece smatram da će je vrlo brzo proći ljubavni jadi, a problemi vezani za život i odgoj djece će popuniti tu prazninu bez problema.

Savjetujem joj da se fokusira na to kako da što bolje organizuje svoj život i porodicu u narednoj godini, objektivno analiziranje propale veze može se tek sa vremenske distance.

Gutanjem tableta neće sebi pomoći, a ozbiljno rizikuje negativne posljedice po djecu.
Ja kad osjetim da mi je porodica ugrožena na neki način, zaboravim da imam i srce i ćunu, bukvalno postanem k'o robot sa isključivim ciljem da otklonim smetnju po svaku cijenu.

Razumijem i da nismo svi isti i da ne reagujemo na isti način.
no_sikiriki
Posts: 18015
Joined: 11/12/2012 13:21

#135 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by no_sikiriki »

Ne razumijem čemu toliko savjeta ženi da se mani tableta i da je to kao nešto veoma štetno.
Ne vidim nikakav problem da uzme tablete za smirenje jedan kraći period. To su upravo životni trenuci kada je to sasvim ok, žena prolazi vjerovatno kroz najteže razdoblje u životu. Ako će joj to pomoći da bude smirenija, to može biti samo dobro i za nju i djecu.

A naravno, život mora nastaviti dalje, najbolje je okupirati se i prilagoditi se promjeni, nema smisla pokušavati nešto na silu s nekim ko to ne želi.
Uhvatiti se prijatelja, rodbine, ne provoditi previše vremena u samoći, dumajući o razlozima i šta i kako će dalje.
Dogovoriti se za buduće korake s (bivšim) oko svega relevantnog, djece itd. i prihvatiti da može/mora postojati život i bez njega.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17459
Joined: 31/03/2019 14:56

#136 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by vjeshalica »

auspuhc wrote: 27/12/2023 18:12 Treba uvest predmet u skolama u vezi izbora zivotnog partnera. Zene definitivno nisu sposobne da to urade kako treba i vode se pogresnim vrijednostima.
E cuj...
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#137 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by auspuhc »

vjeshalica wrote: 27/12/2023 21:43
auspuhc wrote: 27/12/2023 18:12 Treba uvest predmet u skolama u vezi izbora zivotnog partnera. Zene definitivno nisu sposobne da to urade kako treba i vode se pogresnim vrijednostima.
E cuj...
Tvoje misljenje cijenim vjeshalice. Reci ako nije tako. Mene strah imat zensku djecu iskreno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67328
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#138 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by _BataZiv_0809 »

Svaki kraj je ujedno i novi pocetak.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17459
Joined: 31/03/2019 14:56

#139 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by vjeshalica »

auspuhc wrote: 27/12/2023 21:58
vjeshalica wrote: 27/12/2023 21:43
auspuhc wrote: 27/12/2023 18:12 Treba uvest predmet u skolama u vezi izbora zivotnog partnera. Zene definitivno nisu sposobne da to urade kako treba i vode se pogresnim vrijednostima.
E cuj...
Tvoje misljenje cijenim vjeshalice. Reci ako nije tako. Mene strah imat zensku djecu iskreno.
Napravis musku i nemas problema. Budu slika i prilika tebe. Jednostavnije ne moze biti.
Babbuka
Posts: 154
Joined: 18/08/2014 17:46

#140 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Babbuka »

no_sikiriki wrote: 27/12/2023 21:05 Ne razumijem čemu toliko savjeta ženi da se mani tableta i da je to kao nešto veoma štetno.
Ne vidim nikakav problem da uzme tablete za smirenje jedan kraći period. To su upravo životni trenuci kada je to sasvim ok, žena prolazi vjerovatno kroz najteže razdoblje u životu. Ako će joj to pomoći da bude smirenija, to može biti samo dobro i za nju i djecu.
Može biti da sam previše konzervativan kada su u pitanju tablete za smirenje, nisam ih nikad trošio unatoč teškim iskušenjima. Ne zato što mi nije bilo potrebno, svakome bi lakše bilo sa njima, nego zato što u takvim situacijama osoba mora biti svjesna i fokusirana kako da savlada problem koji ima.
no_sikiriki
Posts: 18015
Joined: 11/12/2012 13:21

#141 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by no_sikiriki »

Babbuka wrote: 28/12/2023 01:49
Može biti da sam previše konzervativan kada su u pitanju tablete za smirenje, nisam ih nikad trošio unatoč teškim iskušenjima. Ne zato što mi nije bilo potrebno, svakome bi lakše bilo sa njima, nego zato što u takvim situacijama osoba mora biti svjesna i fokusirana kako da savlada problem koji ima.
Svjesna i fokusirana upravo moze biti kad popije tabletu za smirenje, ako je izvan sebe i ne moze sama da se smiri.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#142 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by dr_Evil »

hamos wrote: 27/12/2023 16:51
Ne moze u Bosni,moze na zapadu gdje je uredjenije.Mada vidim i da muskarci na zapadu nakob razvoda vecinom zele da odrze djecu dok na Balkanu nestaje

Sto govori dosta o balkanskim ocevima
Zato se u Bosni x puta manje razvodimo, sto mnogo govori o balkanskim ocevima.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14043
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#143 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 28/12/2023 08:54
hamos wrote: 27/12/2023 16:51
Ne moze u Bosni,moze na zapadu gdje je uredjenije.Mada vidim i da muskarci na zapadu nakob razvoda vecinom zele da odrze djecu dok na Balkanu nestaje

Sto govori dosta o balkanskim ocevima
Zato se u Bosni x puta manje razvodimo, sto mnogo govori o balkanskim ocevima.

Bojim se da to puno više govori o balkanskim majkama i društvu koje ne gleda blagonaklono na razvode. U široj obitelji sam imao par slučajeva, ja ću samo reći kako je vazda bolje razvod nego nefunkcionalna obitelj.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#144 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 28/12/2023 08:59
Bojim se da to puno više govori o balkanskim majkama i društvu koje ne gleda blagonaklono na razvode. U široj obitelji sam imao par slučajeva, ja ću samo reći kako je vazda bolje razvod nego nefunkcionalna obitelj.
Da, ima tu istine, kod nas su zene cesto junaci.

Iskreno komentar kolege je bio jako glupav, familija na zapadu ne funkcionise ni izbliza kako bi trebala, razvodi su cesti, a varaju i lazu pod normalno.

Bosna jos nije dosla tu, ali bogam krece se ispravnim putem da dodjemo tu za 15-20 godina, odavno su poceli sretni brakovi na instagramu, ali samo dok se jabuka ne potrosi.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8579
Joined: 15/04/2015 11:26

#145 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Thorgerson »

no_sikiriki wrote: 27/12/2023 21:05 Ne razumijem čemu toliko savjeta ženi da se mani tableta i da je to kao nešto veoma štetno.
Ne vidim nikakav problem da uzme tablete za smirenje jedan kraći period. To su upravo životni trenuci kada je to sasvim ok, žena prolazi vjerovatno kroz najteže razdoblje u životu. Ako će joj to pomoći da bude smirenija, to može biti samo dobro i za nju i djecu.

A naravno, život mora nastaviti dalje, najbolje je okupirati se i prilagoditi se promjeni, nema smisla pokušavati nešto na silu s nekim ko to ne želi.
Uhvatiti se prijatelja, rodbine, ne provoditi previše vremena u samoći, dumajući o razlozima i šta i kako će dalje.
Dogovoriti se za buduće korake s (bivšim) oko svega relevantnog, djece itd. i prihvatiti da može/mora postojati život i bez njega.
Pa zato sto sa tabletama moze najebati.

Leks, apaurini izazivaju ovisnost. Zato kod nas imas hrpu ovih penzica i generalno ljudi koji "ne mogu da spavaju". Koji je samo belaj nastao kad su uveli da se mora na recept dizati... isto horsasi.

Kako ce spavat kad su od 40te poceli krkat apaurine ko bombone. I sad ko zombiji. Znam jbt po svojoj familiji, svi su na tome.

Nije ti bas tako bezopasno kako se predstavlja. Uostalom evo ovdje ima doktora pa nek i sami potvrde.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#146 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by dr_Evil »

Thorgerson wrote: 28/12/2023 09:31
Pa zato sto sa tabletama moze najebati.

Leks, apaurini izazivaju ovisnost. Zato kod nas imas hrpu ovih penzica i generalno ljudi koji "ne mogu da spavaju". Koji je samo belaj nastao kad su uveli da se mora na recept dizati... isto horsasi.

Kako ce spavat kad su od 40te poceli krkat apaurine ko bombone. I sad ko zombiji. Znam jbt po svojoj familiji, svi su na tome.

Nije ti bas tako bezopasno kako se predstavlja. Uostalom evo ovdje ima doktora pa nek i sami potvrde.
Zao mi je, potvrdjujem samo damama :evil:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#147 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by KraljicaIzJajca »

Thorgerson wrote: 28/12/2023 09:31
no_sikiriki wrote: 27/12/2023 21:05 Ne razumijem čemu toliko savjeta ženi da se mani tableta i da je to kao nešto veoma štetno.
Ne vidim nikakav problem da uzme tablete za smirenje jedan kraći period. To su upravo životni trenuci kada je to sasvim ok, žena prolazi vjerovatno kroz najteže razdoblje u životu. Ako će joj to pomoći da bude smirenija, to može biti samo dobro i za nju i djecu.

A naravno, život mora nastaviti dalje, najbolje je okupirati se i prilagoditi se promjeni, nema smisla pokušavati nešto na silu s nekim ko to ne želi.
Uhvatiti se prijatelja, rodbine, ne provoditi previše vremena u samoći, dumajući o razlozima i šta i kako će dalje.
Dogovoriti se za buduće korake s (bivšim) oko svega relevantnog, djece itd. i prihvatiti da može/mora postojati život i bez njega.
Pa zato sto sa tabletama moze najebati.

Leks, apaurini izazivaju ovisnost. Zato kod nas imas hrpu ovih penzica i generalno ljudi koji "ne mogu da spavaju". Koji je samo belaj nastao kad su uveli da se mora na recept dizati... isto horsasi.

Kako ce spavat kad su od 40te poceli krkat apaurine ko bombone. I sad ko zombiji. Znam jbt po svojoj familiji, svi su na tome.

Nije ti bas tako bezopasno kako se predstavlja. Uostalom evo ovdje ima doktora pa nek i sami potvrde.
Glas razuma na temi. :thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#148 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by dr_Evil »

KraljicaIzJajca wrote: 28/12/2023 09:40
Glas razuma na temi. :thumbup:
Pa kud ces tako, a ja se bas trudim :)
User avatar
JohnnyS
Posts: 14043
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#149 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by JohnnyS »

Lijekovi za smirenje postoje s razlogom, ali se isto tako trebaju piti s razlogom i pod nadzorom.

S jedne strane je glupo kljukat se bilo kakvim lijekovima što nije strano našem narodu koji pije antibiotike za virusne upale grla, ali je sasvim neopravdana demonizacija bilo kojeg lijeka za psihičke teškoće pa se ljudi srame jer piju antidepresive, antipsihotike ili evo apaurine.

Ja sam liječnik i ne bih na svoju ruku uzeo lijek koji nije iz moje domene, ali npr kad bih imao opravdan razlog i uputu od psihijatra kojem vjerujem ne bih se bojao uzet bilo koji lijek za psihičke poteškoće
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#150 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 28/12/2023 09:47 Lijekovi za smirenje postoje s razlogom, ali se isto tako trebaju piti s razlogom i pod nadzorom.

S jedne strane je glupo kljukat se bilo kakvim lijekovima što nije strano našem narodu koji pije antibiotike za virusne upale grla, ali je sasvim neopravdana demonizacija bilo kojeg lijeka za psihičke teškoće pa se ljudi srame jer piju antidepresive, antipsihotike ili evo apaurine.

Ja sam liječnik i ne bih na svoju ruku uzeo lijek koji nije iz moje domene, ali npr kad bih imao opravdan razlog i uputu od psihijatra kojem vjerujem ne bih se bojao uzet bilo koji lijek za psihičke poteškoće
Hecime samo oraha i meda, svi psiholoski problemi nestanu :bih:
Post Reply