Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Bodkin wrote:Ma nikakve veze sudje ne sa gradnjom mosta.
I dajte malo bar istrazite prije sto pocnete pisati nebuloze. Lijepo vam alfons objasni da ne postoji ta racunica gdje se luka isplati pored luka bar, ploce i gore slovenskih luka ali dzaba vama.
Ovdje je najbolje traziti od hrvatske druge stvari ili olaksice ali jok. Bolje se kaciti sa eu clanicom i traziti 100 metara visok most..
Pa oni se kače sa nama .
Šalu na stranu,ali koliko god je neozbiljno tražiti most od 100 metara, isto tako je neozbiljno reći, gradite, nas se to ništa ne tiče.
Ono što je najtužnije u svemu je da je i unutar ovoga foruma, jedina odrednica po kojoj se dijele podržavači i nepodržavači gradnje mosta, zapravo nacionalnost.
palermo wrote:Ono što je najtužnije u svemu je da je i unutar ovoga foruma, jedina odrednica po kojoj se dijele podržavači i nepodržavači gradnje mosta, zapravo nacionalnost.
Ne bih se baš složio, iako je tačno da gotovo svi BH Hrvati zdušno podržavaju gradnju mosta... Što je meni posebno čudno, posebno kada se radi o Neumljanima... Ovo će im vjerovatno dovesti grad u izolaciju i kakva im korist od toga?
Bodkin wrote:Ma nikakve veze sudje ne sa gradnjom mosta.
I dajte malo bar istrazite prije sto pocnete pisati nebuloze. Lijepo vam alfons objasni da ne postoji ta racunica gdje se luka isplati pored luka bar, ploce i gore slovenskih luka ali dzaba vama.
Ovdje je najbolje traziti od hrvatske druge stvari ili olaksice ali jok. Bolje se kaciti sa eu clanicom i traziti 100 metara visok most..
Pa oni se kače sa nama .
Šalu na stranu,ali koliko god je neozbiljno tražiti most od 100 metara, isto tako je neozbiljno reći, gradite, nas se to ništa ne tiče.
Ono što je najtužnije u svemu je da je i unutar ovoga foruma, jedina odrednica po kojoj se dijele podržavači i nepodržavači gradnje mosta, zapravo nacionalnost.
ne treba reci gradite, tj. treba ali: gradite ali prvo nama dajte te i te ustupke za ploce i skidanje odredjenih nameta odredjenim industrijama ili bla bla. samo lud covjek moze potencirati pricu oko gradnje te luke. zasto se kaciti sa jedinim koliko-toliko normalnim susjedom zar nije bolje dobiti nesto sto nam stvarno treba?
mada ova prica veze sa realnoscu nema. mi ovdje razglabamo o dugorocnoj strategiji, a marva koja se pita ne zna ni sta je strategija ni sta je dugorocnost.... na kraju ce se to svesti na, sto ti kazes, nacionalnost. hrvati za, srbi za zato sto su bosnjaci protiv. vitalni nacionalni bla bla. evropi ce dopizditi i rece ko vas jebe kad ne znate izvuci najbolje za vas i dace hrvatima da grade
palermo wrote:Ono što je najtužnije u svemu je da je i unutar ovoga foruma, jedina odrednica po kojoj se dijele podržavači i nepodržavači gradnje mosta, zapravo nacionalnost.
Ne bih se baš složio, iako je tačno da gotovo svi BH Hrvati zdušno podržavaju gradnju mosta... Što je meni posebno čudno, posebno kada se radi o Neumljanima... Ovo će im vjerovatno dovesti grad u izolaciju i kakva im korist od toga?
palermo wrote:Ono što je najtužnije u svemu je da je i unutar ovoga foruma, jedina odrednica po kojoj se dijele podržavači i nepodržavači gradnje mosta, zapravo nacionalnost.
Ne bih se baš složio, iako je tačno da gotovo svi BH Hrvati zdušno podržavaju gradnju mosta... Što je meni posebno čudno, posebno kada se radi o Neumljanima... Ovo će im vjerovatno dovesti grad u izolaciju i kakva im korist od toga?
čuj, ne bih se složio, a onda potvrdi
Pa neslaganje se prvenstveno odnosi na Bošnjake i Bosance... Kod njih su mišljenja podjeljena, kao što možeš vidjeti u anketi
Last edited by cyprus on 03/05/2013 00:14, edited 1 time in total.
HM 2011 wrote:To su Hrvatski nacionalni interesi - pošto ADZ i ADZ 1990 dobijaju glasove na izborima - ti se interesi moraju poštovati !
Istina, visoka mi je dioptrija, ali s lećama vidim i normalna slova Vrime je za kočetu. Laku noć!
Laku noć i tebi....
"Postavlja se takođe i pitanje - znači li danas multikulturalnost koju mnogi zastupaju da ja moram ostvarivati interese nacija iz susjedstva svojom imovinom, da moram prodati svoj suverenitet, da nemam ekskluzivno pravo da upravljam budućnosti svoje nacije jer u državi postoje minimalno tri nacije ???"
Kod nas se multikulturalnost svela na to - puškom, bajonetom - ali to je konačan rezultat !
Ali sve ovo što ja trabunjam i piskaram - sve se to sa par miliončića provede po PS.... Daš ih na pravo mjesto, pravim ljudima, to se potpiše, šta narod zna šta je most i šta su pravila.....
Most ce biti napravljen. Samo je pitanje hoce li nasi iskoristiti jedinstvenu
priliku koju imaju za pregovore i rjesavanje problema vezanih za HR.
Da li ce izvuci moguci maksimum ili ne, to cemo vidjeti.
Most je gotova prica, vec sad se pregovara.
Kad se dogovore iza zatvorenih vrata i dodje vrijeme da nam serviraju "dogovor" odrzati ce
oficielan sastanak i vecerati. Poslije vecere ce objelodaniti bitne stavke dogovora.
topcam wrote:Most ce biti napravljen. Samo je pitanje hoce li nasi iskoristiti jedinstvenu
priliku koju imaju za pregovore i rjesavanje problema vezanih za HR.
Da li ce izvuci moguci maksimum ili ne, to cemo vidjeti.
Most je gotova prica, vec sad se pregovara.
Kad se dogovore iza zatvorenih vrata i dodje vrijeme da nam serviraju "dogovor" odrzati ce
oficielan sastanak i vecerati. Poslije vecere ce objelodaniti bitne stavke dogovora.
Vukovi siti a ovce svakako na broju.
Ne bih rekao, nezna što si tako siguran.
Teško mogu zaobići teritorij susjedne države. Druga je stvar ako naše političke patriote za koj milion ne aminuju. To što je projekat kako Pusićka kaže ocjnjen pozitivno u Briselu je kupljenje političkih poena uzdrmale vlade Milanovića.
Također nema niti jedan razlog zbog čega bi taj most bio u bosanskom interesu.
gereb_stari wrote:
Opet Hrvatska provocira. Sta mislite o ovome?
da, "provociramo" opet
gradićemo most - na svom teritoriju i nećemo nikog pitat za dozvolu
most će financireti EU
most će biti dovoljno visok za prolaz brodova koji žele ući u BiH more/Neum.
Hrvatska gradnjom mosta ne zatvara eventualni pomorski promet BiH prema "otvorenom-međunarodnom" moru
da li je sad jasnije?
Kraj priče
Mali i veliki školj su teritorij BiH i to nema nikakve veze sa sporazumom Izetbegović - Tuđman. 12km bosanske teritorije nije malo (kupljene nekad al i ti ugovori postoje u Istanbulu).Bahaćenjem nećete napravit ni pedalj jer svi planovi pravca mosta idu preko dijela BiH. I nije bitno šta Hrvatska o tome misli, stvar je u tome da se BiH ne sviđa da kako kome padne na pamet uzima dijelove naše teritorije. Nemislim samo na Hrvatsku ista stvar je i sa Crnom Gorom.
Ricken wrote:
Ne bih rekao, nezna što si tako siguran.
Teško mogu zaobići teritorij susjedne države. Druga je stvar ako naše političke patriote za koj milion ne aminuju. To što je projekat kako Pusićka kaže ocjnjen pozitivno u Briselu je kupljenje političkih poena uzdrmale vlade Milanovića.
Također nema niti jedan razlog zbog čega bi taj most bio u bosanskom interesu.
Mozes tako reci ako fokus usmjeris iskljucivo na most. Kad prosiris horizont
prema luci Ploce vec imas jedan jak razlog naseg interesa.
luka je poprilicno glup argument protiv mosta. umjesto luke, argument protiv mosta treba da bude to sto most kvari pogled i ambijent na jedinom izlazu na more u bih i kao takav ovaj fenomen se mora gledati se veceg nivoa. neum sve sto ima je pogled na zalazak sunca koji bi se pokvario izgradnjom mosta. prakticno unistava prirodu i sa tog aspekta se ne bi smio graditi. to snizava cijenu naseg nacionalnog resursa i trazimo kompenzaciju od 10 milijardi dolara ili da se most ne gradi.
PerverzMusharaf wrote:luka je poprilicno glup argument protiv mosta. umjesto luke, argument protiv mosta treba da bude to sto most kvari pogled i ambijent na jedinom izlazu na more u bih i kao takav ovaj fenomen se mora gledati se veceg nivoa. neum sve sto ima je pogled na zalazak sunca koji bi se pokvario izgradnjom mosta. prakticno unistava prirodu i sa tog aspekta se ne bi smio graditi. to snizava cijenu naseg nacionalnog resursa i trazimo kompenzaciju od 10 milijardi dolara ili da se most ne gradi.
Bodkin wrote:Ma nikakve veze sudje ne sa gradnjom mosta.
I dajte malo bar istrazite prije sto pocnete pisati nebuloze. Lijepo vam alfons objasni da ne postoji ta racunica gdje se luka isplati pored luka bar, ploce i gore slovenskih luka ali dzaba vama.
Ovdje je najbolje traziti od hrvatske druge stvari ili olaksice ali jok. Bolje se kaciti sa eu clanicom i traziti 100 metara visok most..
Pa oni se kače sa nama .
Šalu na stranu,ali koliko god je neozbiljno tražiti most od 100 metara, isto tako je neozbiljno reći, gradite, nas se to ništa ne tiče.
Ono što je najtužnije u svemu je da je i unutar ovoga foruma, jedina odrednica po kojoj se dijele podržavači i nepodržavači gradnje mosta, zapravo nacionalnost.
ne treba reci gradite, tj. treba ali: gradite ali prvo nama dajte te i te ustupke za ploce i skidanje odredjenih nameta odredjenim industrijama ili bla bla. samo lud covjek moze potencirati pricu oko gradnje te luke. zasto se kaciti sa jedinim koliko-toliko normalnim susjedom zar nije bolje dobiti nesto sto nam stvarno treba?
mada ova prica veze sa realnoscu nema. mi ovdje razglabamo o dugorocnoj strategiji, a marva koja se pita ne zna ni sta je strategija ni sta je dugorocnost.... na kraju ce se to svesti na, sto ti kazes, nacionalnost. hrvati za, srbi za zato sto su bosnjaci protiv. vitalni nacionalni bla bla. evropi ce dopizditi i rece ko vas jebe kad ne znate izvuci najbolje za vas i dace hrvatima da grade
To je poenta, jer se nikada nikome nista "na lijepe oci" i zarad "dobrosusjedskih" odnosa nije davalao, pa zasto bi mi bili prvi koji ce tu tradiciju napustiti?Ako se tu BiH nesto pita, a ubrzo cemo saznati da li je ono sto Pusicka, koja jos otkako se pocela kao brinuti za BiH Hrvate igra na kartu populizma, palamudi istina, onda bi svakako trebali maksimalno iskoristiti tu poziciju bas k'o i svi drugi(vidjeti pod npr. hrvatsko-slovenacki spor) te za nasu drzavu isposlovati sto je moguce vise.Problem jedino moze biti kod nas i nasih politicara, sto zbog neophodnog koncenzusa s onima sto , kako rece Mesic,siju po BiH a mole da kisa padne u jal' Srbiji jal 'Hrvtaskoj, sto zbog korumpiranosti onih koji bi kao trebali braniti nase interese.
I za kraj bih citirao jednog sto je nekoc kod Troje izradio "slijepog" pjesnika: "a sa koliko se nistica pise rijec "dobrosusjedski odnosi?"
LBVIEW wrote:
To je poenta, jer se nikada nikome nista "na lijepe oci" i zarad "dobrosusjedskih" odnosa nije davalao, pa zasto bi mi bili prvi koji ce tu tradiciju napustiti?Ako se tu BiH nesto pita, a ubrzo cemo saznati da li je ono sto Pusicka, koja jos otkako se pocela kao brinuti za BiH Hrvate igra na kartu populizma, palamudi istina, onda bi svakako trebali maksimalno iskoristiti tu poziciju bas k'o i svi drugi(vidjeti pod npr. hrvatsko-slovenacki spor) te za nasu drzavu isposlovati sto je moguce vise.Problem jedino moze biti kod nas i nasih politicara, sto zbog neophodnog koncenzusa s onima sto , kako rece Mesic,siju po BiH a mole da kisa padne u jal' Srbiji jal 'Hrvtaskoj, sto zbog korumpiranosti onih koji bi kao trebali braniti nase interese.
I za kraj bih citirao jednog sto je nekoc kod Troje izradio "slijepog" pjesnika: "a sa koliko se nistica pise rijec "dobrosusjedski odnosi?"
Ma otprilike to je to.
Ali imajući u vidu korumpiranost naših ( u ovom slučaju bošnjačkih) političara, i pride jasno zastupanje interesa drugih država kod drugog dijela ovdašnjih (ovaj put hrvatskih) političara, onda je pritisak javnosti uvijek dobro činiti, koliko god ponekad i argumenti bili klimavi.Neka i priče o luci, svi znamo da ona nema smisla,ali i trgovac na kapali čaršiji kada ti zacijeni zna da nema baš neke logike u onom što je izrekao. Al opet, izgovori
webby-x wrote:
I tko te to ovlastio da ti pričaš o tome? Luka u Neumu nije u interesu BiH.
Eto vidiš kako se interesi subjektivno mijenjaju.
Luka u Neumu je u interesu Bosne i Herceogovine ali u dogledno vrijeme se nece desiti. Blizi sam misljenju da ce se prije ozivjeti ovaj drugi projekat i da ce se u dogledno vrijeme pojaviti neki investitor za to.
Dakle po tebi je u interesu BiH da ulupa makar jedan godisnji budzet u izgradnju luke, zeljeznice i autoputa do Neuma.
Ja nemam nista protiv - ako ce se graditi iz tvog dzepa, kako ti kazes za 5, 10 ili 100 godina.
Dakle kraj prazne luke Ploce, zeljeznice koja nema sta prevoziti do Ploca, i od Ploca... Ti bi radije napravio betonski spomenik na Kleku, sjebo lokalni turizam, sjebo okolis u malostonskom kanalu, koji je jebeni park prirode... Jer nam luka vise treba od autoputa, novih blokova u Tuzli i Kaknju, vjetroelektrana u Hercegovini, razvijanja hidro potencijala i slicnih sitnica.
Majko mila...
Hrvatima treba reci da grade jebeni most i traziti koncesije na drugim poljima, necemu od cega cemo imati koristi, tipa dugorocnog rjesenja za Ploce, rjesenja spornih pitanja oko imovine BiH u Hrvatskoj itd. Al jok - ti mislis da je bolje kuhati s Hrvatskom i natjerati ih da prave duplo veci most cisto iz obijesti, da ulupaju par stotina miliona vise u betonsku grdosiju, umjesto da nam ucine neke usluge od kojih bi i mi imali koristi? Bolje je skrsiti te milione na beton, iz inata... Patriotizam na balkanski nacin, nema sta.
Ricken wrote:
Ne bih rekao, nezna što si tako siguran.
Teško mogu zaobići teritorij susjedne države. Druga je stvar ako naše političke patriote za koj milion ne aminuju. To što je projekat kako Pusićka kaže ocjnjen pozitivno u Briselu je kupljenje političkih poena uzdrmale vlade Milanovića.
Također nema niti jedan razlog zbog čega bi taj most bio u bosanskom interesu.