Idu obicne gume koliko ja znam.golfiista wrote:Ne mozes kupiti obicne gume, moras obratiti paznju na nosivost. 3008 je SUV koliko sam upratio.LikeLike wrote:U pravu si, ali nema izbora felgi. Originalne 17 kad bih nasao kupio bih odmah ili zamijenio ove za njih. 16'' su mi ruzne i male za ovo auto. A sto se tice placanja, platicu naravno, ali ne mislim sad placati gumu 300KM. Zimi predjem otprilike 2000km i 95% je ravnica tako da mi ne trebaju neke preskupe gume.mk ultra wrote:Onda placaj cijenu toga...
Skladistiti ti je ili gume ili gume sa felgama, isto...
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#12476 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#12477 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.
Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima.
Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12478 Re: Dolazi zima - zimske gume
SUV je sranje
ta 225/45/18 guma je za sportska auta namjenjena pa je i ta cijena, 286KM srednja klasa toyo snowprox..
ta 225/45/18 guma je za sportska auta namjenjena pa je i ta cijena, 286KM srednja klasa toyo snowprox..
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#12479 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma kod SUV-a su uvijek bile i uvijek ce biti paprene cijene guma
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#12480 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sisaj ovce. Tako i treba.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#12481 Re: Dolazi zima - zimske gume
Maloprije pred zgradom neki lik klize, drug ga gura. Ja sacekao da vidim hocel me opalit, vidim ne mice. Dodjem do njih, Split tablice. Hoce ga ugurat na parking. Poguram i ja, jedva ga uvalimo, bjezi prednji kraj lijevo-desno. Parkira se, ja naprijed, ljetne gume, nazad zimske
Snijega 10cm po cesti skoro, kazem mu da dodje u martu po auto i u kuću 
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#12482 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tako je. Guma za SuV vozila.je znatno.skuplja. Ali eto , svako zna sebi najbolje.amar1994 wrote:SUV je sranje![]()
ta 225/45/18 guma je za sportska auta namjenjena pa je i ta cijena, 286KM srednja klasa toyo snowprox..
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#12483 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima problema.amar1994 wrote:pa montiraju tamo ljudi,tako je hodalo prije 2-3god,ne znam kako je sadMe_again wrote:Ja bum volio vidjeti tih 22% povrata u svom novcaniku ali na zalost to tako ne funkcionise.
Plus ako platis preko 300 E onda ide nas PDV a vecinom i carina.
ja pitao AC Vuko u slavnoskom brodu za povrat,kaze nema problema,kako ce carinit recimo ugradjen zupcasti kais,ulje i filtere ?
Racun moras ovjeriti na izlazu iz EU, pogodi gdje - na izlazu iz CRO.
Udjes u BiH, kazes nema nista za cariniti kad ono kvrc - dojava od CRO carinika prema BiH carinicima. Dobili kopije racuna.
Ovo je ziva istina, meni se dogodilo, ne sa gumama ali sa zeninim krpicama
Ne mora biti, sanse cak nisu ni prevelike za takvo nesto, ali ljudi moji dragi ne zivimo u crtanom filmu u kojem glavni junak bosnjo uvijek nekoga prevari i na kraju pobijedi
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12484 Re: Dolazi zima - zimske gume
Drzava je ta koja vara 
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#12485 Re: Dolazi zima - zimske gume
Provjericu to sto si rekao.condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.
Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima.Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
- konektovan
- Posts: 51434
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12486 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imaš u unitrade fuldu, oko 212 KM kristal control i još neka druga fulda, ista cijena...LikeLike wrote:Provjericu to sto si rekao.condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.
Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima.Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#12487 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo treca sezona sa sava hp 215 65 16. Neki dan po ledu i snijegu dosao kuci bez problema sa vikendice. Spustio se, penjao, prestizao..... Nigdje nisam imao problema. Guma je odlicna, 170KM je kostala jedna. Pogon na sva cetiri tocka nisam ni palio.... Ja prezadovoljan. Vidjecemo da li cu ih zadrzati poslije ove sezone ili mijenjati. Sara je i dalje duboka i iznad graniceLikeLike wrote:Provjericu to sto si rekao.condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.
Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima.Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
-
Gray
- Posts: 4037
- Joined: 14/06/2005 02:47
#12488 Re: Dolazi zima - zimske gume
Me_again wrote:Ima problema.amar1994 wrote:pa montiraju tamo ljudi,tako je hodalo prije 2-3god,ne znam kako je sadMe_again wrote:Ja bum volio vidjeti tih 22% povrata u svom novcaniku ali na zalost to tako ne funkcionise.
Plus ako platis preko 300 E onda ide nas PDV a vecinom i carina.
ja pitao AC Vuko u slavnoskom brodu za povrat,kaze nema problema,kako ce carinit recimo ugradjen zupcasti kais,ulje i filtere ?
Racun moras ovjeriti na izlazu iz EU, pogodi gdje - na izlazu iz CRO.
Udjes u BiH, kazes nema nista za cariniti kad ono kvrc - dojava od CRO carinika prema BiH carinicima. Dobili kopije racuna.
Ovo je ziva istina, meni se dogodilo, ne sa gumama ali sa zeninim krpicama![]()
Ne mora biti, sanse cak nisu ni prevelike za takvo nesto, ali ljudi moji dragi ne zivimo u crtanom filmu u kojem glavni junak bosnjo uvijek nekoga prevari i na kraju pobijedi
Trenutno je neoporezivo (i neocarljivo
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#12489 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ti, zena i dvoje djece, svako po gumu i mirna Bosna 
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#12490 Re: Dolazi zima - zimske gume
Po meni odlicna guma, ako ne mognem nju naci mozda uzmem ovu Fuldu sto je momak napisao.r_faruk wrote:Evo treca sezona sa sava hp 215 65 16. Neki dan po ledu i snijegu dosao kuci bez problema sa vikendice. Spustio se, penjao, prestizao..... Nigdje nisam imao problema. Guma je odlicna, 170KM je kostala jedna. Pogon na sva cetiri tocka nisam ni palio.... Ja prezadovoljan. Vidjecemo da li cu ih zadrzati poslije ove sezone ili mijenjati. Sara je i dalje duboka i iznad graniceLikeLike wrote:Provjericu to sto si rekao.condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.
Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima.Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12491 Re: Dolazi zima - zimske gume

Goodride, kinez sa dna kace
Kad ti u salonu kazu 4 zimske gume gratis
Zajebava samo uz brdo kad se polazi, ostalo vrlo dobro
Lanci su uvijek tu
Last edited by mk ultra on 04/01/2019 14:36, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12492 Re: Dolazi zima - zimske gume
koja sirina,135 ? 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12493 Re: Dolazi zima - zimske gume
185/65 15amar1994 wrote:koja sirina,135 ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12494 Re: Dolazi zima - zimske gume
mk ultra wrote:185/65 15amar1994 wrote:koja sirina,135 ?
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12495 Re: Dolazi zima - zimske gume
evo vozim i ja na hp2, jebi ga ne mogu reci da su neki ekstremni uslovi po sarajevu. gdje god sam krenuo i stigao sam. nije mi nesta za hvaliti ako vozam po utabanom snijegu i nigdje ne klizam. doduse sava je i najjeftinija guma koju sam vozio, nit sam kad pokusao sa ljetnim nesta se mangupisati.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12496 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne vazi ti taj post .nepass1 wrote:evo vozim i ja na hp2, jebi ga ne mogu reci da su neki ekstremni uslovi po sarajevu. gdje god sam krenuo i stigao sam. nije mi nesta za hvaliti ako vozam po utabanom snijegu i nigdje ne klizam. doduse sava je i najjeftinija guma koju sam vozio, nit sam kad pokusao sa ljetnim nesta se mangupisati.
Ovdje je pravilo koju god gumu da kupis ima da pises o njoj u superlativima
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#12497 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava poznata kao ABS drnduša u svakoj okuci. 
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12498 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa boga mi ne znam sta su jutros ostali vozili, ali je bio slalom do posla izmedju njih. abs se ni jednom nije upalio
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#12499 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ni ja na Hankooku. Taj ne poznaje ABS. 
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12500 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bom ja isforsiram i abs i esp zimi ne znam ti kakva je guma
