Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12476 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

golfiista wrote:
LikeLike wrote:
mk ultra wrote:Onda placaj cijenu toga...

Skladistiti ti je ili gume ili gume sa felgama, isto...
U pravu si, ali nema izbora felgi. Originalne 17 kad bih nasao kupio bih odmah ili zamijenio ove za njih. 16'' su mi ruzne i male za ovo auto. A sto se tice placanja, platicu naravno, ali ne mislim sad placati gumu 300KM. Zimi predjem otprilike 2000km i 95% je ravnica tako da mi ne trebaju neke preskupe gume.
Ne mozes kupiti obicne gume, moras obratiti paznju na nosivost. 3008 je SUV koliko sam upratio.
Idu obicne gume koliko ja znam.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12477 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.

Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima. :wink: Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12478 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

SUV je sranje :evil:

ta 225/45/18 guma je za sportska auta namjenjena pa je i ta cijena, 286KM srednja klasa toyo snowprox..
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12479 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Ma kod SUV-a su uvijek bile i uvijek ce biti paprene cijene guma
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12480 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

Sisaj ovce. Tako i treba.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12481 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Maloprije pred zgradom neki lik klize, drug ga gura. Ja sacekao da vidim hocel me opalit, vidim ne mice. Dodjem do njih, Split tablice. Hoce ga ugurat na parking. Poguram i ja, jedva ga uvalimo, bjezi prednji kraj lijevo-desno. Parkira se, ja naprijed, ljetne gume, nazad zimske :mrgreen: Snijega 10cm po cesti skoro, kazem mu da dodje u martu po auto i u kuću :lol:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#12482 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by golfiista »

amar1994 wrote:SUV je sranje :evil:

ta 225/45/18 guma je za sportska auta namjenjena pa je i ta cijena, 286KM srednja klasa toyo snowprox..
Tako je. Guma za SuV vozila.je znatno.skuplja. Ali eto , svako zna sebi najbolje.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#12483 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

amar1994 wrote:
Me_again wrote:Ja bum volio vidjeti tih 22% povrata u svom novcaniku ali na zalost to tako ne funkcionise.
Plus ako platis preko 300 E onda ide nas PDV a vecinom i carina.
pa montiraju tamo ljudi,tako je hodalo prije 2-3god,ne znam kako je sad :D

ja pitao AC Vuko u slavnoskom brodu za povrat,kaze nema problema,kako ce carinit recimo ugradjen zupcasti kais,ulje i filtere ? :-D
Ima problema.
Racun moras ovjeriti na izlazu iz EU, pogodi gdje - na izlazu iz CRO.
Udjes u BiH, kazes nema nista za cariniti kad ono kvrc - dojava od CRO carinika prema BiH carinicima. Dobili kopije racuna.
Ovo je ziva istina, meni se dogodilo, ne sa gumama ali sa zeninim krpicama :(
Ne mora biti, sanse cak nisu ni prevelike za takvo nesto, ali ljudi moji dragi ne zivimo u crtanom filmu u kojem glavni junak bosnjo uvijek nekoga prevari i na kraju pobijedi :roll:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12484 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Drzava je ta koja vara :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12485 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.

Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima. :wink: Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Provjericu to sto si rekao.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
User avatar
konektovan
Posts: 51434
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12486 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

LikeLike wrote:
condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.

Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima. :wink: Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Provjericu to sto si rekao.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
Imaš u unitrade fuldu, oko 212 KM kristal control i još neka druga fulda, ista cijena...
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#12487 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by r_faruk »

LikeLike wrote:
condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.

Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima. :wink: Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Provjericu to sto si rekao.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
Evo treca sezona sa sava hp 215 65 16. Neki dan po ledu i snijegu dosao kuci bez problema sa vikendice. Spustio se, penjao, prestizao..... Nigdje nisam imao problema. Guma je odlicna, 170KM je kostala jedna. Pogon na sva cetiri tocka nisam ni palio.... Ja prezadovoljan. Vidjecemo da li cu ih zadrzati poslije ove sezone ili mijenjati. Sara je i dalje duboka i iznad granice
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#12488 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

Me_again wrote:
amar1994 wrote:
Me_again wrote:Ja bum volio vidjeti tih 22% povrata u svom novcaniku ali na zalost to tako ne funkcionise.
Plus ako platis preko 300 E onda ide nas PDV a vecinom i carina.
pa montiraju tamo ljudi,tako je hodalo prije 2-3god,ne znam kako je sad :D

ja pitao AC Vuko u slavnoskom brodu za povrat,kaze nema problema,kako ce carinit recimo ugradjen zupcasti kais,ulje i filtere ? :-D
Ima problema.
Racun moras ovjeriti na izlazu iz EU, pogodi gdje - na izlazu iz CRO.
Udjes u BiH, kazes nema nista za cariniti kad ono kvrc - dojava od CRO carinika prema BiH carinicima. Dobili kopije racuna.
Ovo je ziva istina, meni se dogodilo, ne sa gumama ali sa zeninim krpicama :(
Ne mora biti, sanse cak nisu ni prevelike za takvo nesto, ali ljudi moji dragi ne zivimo u crtanom filmu u kojem glavni junak bosnjo uvijek nekoga prevari i na kraju pobijedi :roll:

Trenutno je neoporezivo (i neocarljivo :D ) do 600 KM po osobi, tako da možeš slobodno uzeti povrat pdv i unijeti u BiH do tog iznosa, samo što mora biti maksimalno do 600 km na jednom računu, pa ako imaš preko 600 km na više osoba bolje uzeti na više računa.
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#12489 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zforumas »

Ti, zena i dvoje djece, svako po gumu i mirna Bosna :izet:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12490 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

r_faruk wrote:
LikeLike wrote:
condy wrote:Pogledaj na poklopcu od rezervoara ili na vozacevim vratima gdje budu dimenzije guma, da li idu gume sa XL oznakom. Ta oznaka znaci extra load, ona je pojacana i ima vecu nosivost.

Kada se zadesis na zametenoj cesti i na ledu, tada jako cijenis sto imas sto novije i bolje gume na tockovima. :wink: Zato ne stedi na gumama puno znace. Ima itekako razlike.
Provjericu to sto si rekao.
Pa bas zato i necu da uzimam Tigar i slicne gume, ali mi i ne trebaju neke premium. Sava HP je po meni dobra, nedavno sam vozio passata cc-a na njima i odusevio se. Platio bih gumu do 200KM po komadu.
Evo treca sezona sa sava hp 215 65 16. Neki dan po ledu i snijegu dosao kuci bez problema sa vikendice. Spustio se, penjao, prestizao..... Nigdje nisam imao problema. Guma je odlicna, 170KM je kostala jedna. Pogon na sva cetiri tocka nisam ni palio.... Ja prezadovoljan. Vidjecemo da li cu ih zadrzati poslije ove sezone ili mijenjati. Sara je i dalje duboka i iznad granice
Po meni odlicna guma, ako ne mognem nju naci mozda uzmem ovu Fuldu sto je momak napisao.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12491 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Image

Goodride, kinez sa dna kace
Kad ti u salonu kazu 4 zimske gume gratis :lol:

Zajebava samo uz brdo kad se polazi, ostalo vrlo dobro
Lanci su uvijek tu
Last edited by mk ultra on 04/01/2019 14:36, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12492 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

koja sirina,135 ? :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12493 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

amar1994 wrote:koja sirina,135 ? :lol:
185/65 15
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12494 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

mk ultra wrote:
amar1994 wrote:koja sirina,135 ? :lol:
185/65 15
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#12495 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

evo vozim i ja na hp2, jebi ga ne mogu reci da su neki ekstremni uslovi po sarajevu. gdje god sam krenuo i stigao sam. nije mi nesta za hvaliti ako vozam po utabanom snijegu i nigdje ne klizam. doduse sava je i najjeftinija guma koju sam vozio, nit sam kad pokusao sa ljetnim nesta se mangupisati.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12496 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

nepass1 wrote:evo vozim i ja na hp2, jebi ga ne mogu reci da su neki ekstremni uslovi po sarajevu. gdje god sam krenuo i stigao sam. nije mi nesta za hvaliti ako vozam po utabanom snijegu i nigdje ne klizam. doduse sava je i najjeftinija guma koju sam vozio, nit sam kad pokusao sa ljetnim nesta se mangupisati.
Ne vazi ti taj post .
Ovdje je pravilo koju god gumu da kupis ima da pises o njoj u superlativima
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#12497 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

Sava poznata kao ABS drnduša u svakoj okuci. :D
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#12498 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

pa boga mi ne znam sta su jutros ostali vozili, ali je bio slalom do posla izmedju njih. abs se ni jednom nije upalio
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#12499 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

Ni ja na Hankooku. Taj ne poznaje ABS. :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12500 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Bom ja isforsiram i abs i esp zimi ne znam ti kakva je guma
Post Reply