Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?
Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.
Moderators: _BataZiv_0809, anex
http://gume.unitrade.ba/LikeLike wrote:Gdje mogu provjeriti cijene guma? Makbel ukinuo opciju na stranici![]()
Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?
Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.
https://www.ekupi.ba/Gume-g9322.aspx#fi ... SubPage(1)LikeLike wrote:Gdje mogu provjeriti cijene guma? Makbel ukinuo opciju na stranici![]()
Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?
Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.
LikeLike wrote:Gdje mogu provjeriti cijene guma? Makbel ukinuo opciju na stranici![]()
Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?
Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.
Code: Select all
http://tsc.ba/catalogsearch/advanced/result/?width=61&height=20&diameter=8&season=35#start
http://cijenaguma.ba/auto-gume?e=2&a=225&b=45&c=18
http://gume.unitrade.ba
https://total-trade.ba/sr/webshop-gume-12#/sirina-225/visina-45/precnik-18/sezona-zimske_gume
ekupi.baJeftinije bi dosle gume nego kod nas. Mozda otici par dana u HR i pazariti gumeamar1994 wrote:zaleti se do furlana![]()
https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume
da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a
18'' felge na autu koje planiram kupiti, a ne da mi se peglati sa dva seta felgi da bi kupio manje, a tek celicne vise ne bih na auto stavio.mk ultra wrote:Gdje 18'' nadje...
Mogu i 16" i 17" sa manjih modela, samo gume vece
Znas li koliki je porez kod janeza i kako ide to sa povratom od njih?amar1994 wrote:zaleti se do furlana![]()
https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume
da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a
U pravu si, ali nema izbora felgi. Originalne 17 kad bih nasao kupio bih odmah ili zamijenio ove za njih. 16'' su mi ruzne i male za ovo auto. A sto se tice placanja, platicu naravno, ali ne mislim sad placati gumu 300KM. Zimi predjem otprilike 2000km i 95% je ravnica tako da mi ne trebaju neke preskupe gume.mk ultra wrote:Onda placaj cijenu toga...
Skladistiti ti je ili gume ili gume sa felgama, isto...
Ne mozes kupiti obicne gume, moras obratiti paznju na nosivost. 3008 je SUV koliko sam upratio.LikeLike wrote:U pravu si, ali nema izbora felgi. Originalne 17 kad bih nasao kupio bih odmah ili zamijenio ove za njih. 16'' su mi ruzne i male za ovo auto. A sto se tice placanja, platicu naravno, ali ne mislim sad placati gumu 300KM. Zimi predjem otprilike 2000km i 95% je ravnica tako da mi ne trebaju neke preskupe gume.mk ultra wrote:Onda placaj cijenu toga...
Skladistiti ti je ili gume ili gume sa felgama, isto...
Nisu tu negdje nego je Europejac definitivno skuplji u nekim "prizemnim" dimenzijama.Optimist wrote:Znas li koliki je porez kod janeza i kako ide to sa povratom od njih?amar1994 wrote:zaleti se do furlana![]()
https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume
da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a
Edit: Gledam cijene, nije on nista jeftiniji od majagume, cijene su tu negdje.
Dobije se racun i trazis n3ku potvrdu ako me dobro sjecanje sluzi,na izlazu iz eu ili slovenije trazis povrat pdva, 22% je PDVOptimist wrote:Znas li koliki je porez kod janeza i kako ide to sa povratom od njih?amar1994 wrote:zaleti se do furlana![]()
https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume
da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a
Edit: Gledam cijene, nije on nista jeftiniji od majagume, cijene su tu negdje.
Kupujmo domacekonektovan wrote:Haj Amare1994ne komplikuj, treba još zbog guma ići u Hrvatsku i peglati se sa povratom pdv....
Mozes i ovdje naci guma, drugo je što se kupe vozila sa feleričnim dimenzijama guma.
ne komplikujem,ja samo premiJum kontinental vozimkonektovan wrote:Haj Amare1994ne komplikuj, treba još zbog guma ići u Hrvatsku i peglati se sa povratom pdv....
Mozes i ovdje naci guma, drugo je što se kupe vozila sa feleričnim dimenzijama guma.
pa montiraju tamo ljudi,tako je hodalo prije 2-3god,ne znam kako je sadMe_again wrote:Ja bum volio vidjeti tih 22% povrata u svom novcaniku ali na zalost to tako ne funkcionise.
Plus ako platis preko 300 E onda ide nas PDV a vecinom i carina.
Nije bas da ne trebaju, pogotovo sto vozim dijete u autu.Optimist wrote:Sta ce ti onda uopce zimske gume na tako malu kilometrazu? Strpis se dan ako padne snijeg.