Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12451 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

Gdje mogu provjeriti cijene guma? Makbel ukinuo opciju na stranici :-)

Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?

Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.
noviclan
Posts: 15011
Joined: 31/10/2013 06:48

#12452 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Cijene guma unitrade gume maja gume
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#12453 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

LikeLike wrote:Gdje mogu provjeriti cijene guma? Makbel ukinuo opciju na stranici :-)

Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?

Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.
http://gume.unitrade.ba/
http://www.sava.ba/cjenovnici_sava.html
maja gume, gumam...
Last edited by kabal1337 on 03/01/2019 20:10, edited 1 time in total.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12454 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

LikeLike wrote:Gdje mogu provjeriti cijene guma? Makbel ukinuo opciju na stranici :-)

Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?

Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.
https://www.ekupi.ba/Gume-g9322.aspx#fi ... SubPage(1)

https://www.ekupi.ba/Gume-g9322.aspx#fi ... SubPage(1)
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#12455 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

LikeLike wrote:Gdje mogu provjeriti cijene guma? Makbel ukinuo opciju na stranici :-)

Konkretno me zanima dimenzija 225/45/R18 ili 235/45/R18?

Savu HP2 nisam nigdje nasao ovu dimenziju, a inace bi nju kupio najradije.

Code: Select all

http://tsc.ba/catalogsearch/advanced/result/?width=61&height=20&diameter=8&season=35#start
http://cijenaguma.ba/auto-gume?e=2&a=225&b=45&c=18
http://gume.unitrade.ba
https://total-trade.ba/sr/webshop-gume-12#/sirina-225/visina-45/precnik-18/sezona-zimske_gume
ekupi.ba
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12456 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

Nikakav izbor guma, eventualno izbaci par modela i to one najjeftinije i najskuplje :-D sacu pregledati sve ponovo, kad sam gledao prije mjesec dana bio je puno bolji izbor guma.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12457 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

zaleti se do furlana :D

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume


da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a :thumbup:
Last edited by amar1994 on 03/01/2019 20:29, edited 1 time in total.
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#12458 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

Danas testirao Hankook na snijegu, drže solidno za razliku od Save. :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12459 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

Sava HP2 izgleda nema nikako ova dimenzija, ali ima 225/45/R18 pa me zanima da li bi mogla ona na Peugeot 3008?

I kakve su ove Nankang gume, u Unitrejdu im je cijena 157KM i 169KM?
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12460 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

amar1994 wrote:zaleti se do furlana :D

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume


da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a :thumbup:
Jeftinije bi dosle gume nego kod nas. Mozda otici par dana u HR i pazariti gume :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12461 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Gdje 18'' nadje...

Mogu i 16" i 17" sa manjih modela, samo gume vece
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12462 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

mk ultra wrote:Gdje 18'' nadje...

Mogu i 16" i 17" sa manjih modela, samo gume vece
18'' felge na autu koje planiram kupiti, a ne da mi se peglati sa dva seta felgi da bi kupio manje, a tek celicne vise ne bih na auto stavio. :)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12463 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Onda placaj cijenu toga...

Skladistiti ti je ili gume ili gume sa felgama, isto...
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12464 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

amar1994 wrote:zaleti se do furlana :D

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume


da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a :thumbup:
Znas li koliki je porez kod janeza i kako ide to sa povratom od njih?

Edit: Gledam cijene, nije on nista jeftiniji od majagume, cijene su tu negdje.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12465 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

mk ultra wrote:Onda placaj cijenu toga...

Skladistiti ti je ili gume ili gume sa felgama, isto...
U pravu si, ali nema izbora felgi. Originalne 17 kad bih nasao kupio bih odmah ili zamijenio ove za njih. 16'' su mi ruzne i male za ovo auto. A sto se tice placanja, platicu naravno, ali ne mislim sad placati gumu 300KM. Zimi predjem otprilike 2000km i 95% je ravnica tako da mi ne trebaju neke preskupe gume.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12466 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Sta ce ti onda uopce zimske gume na tako malu kilometrazu? Strpis se dan ako padne snijeg.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#12467 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by golfiista »

LikeLike wrote:
mk ultra wrote:Onda placaj cijenu toga...

Skladistiti ti je ili gume ili gume sa felgama, isto...
U pravu si, ali nema izbora felgi. Originalne 17 kad bih nasao kupio bih odmah ili zamijenio ove za njih. 16'' su mi ruzne i male za ovo auto. A sto se tice placanja, platicu naravno, ali ne mislim sad placati gumu 300KM. Zimi predjem otprilike 2000km i 95% je ravnica tako da mi ne trebaju neke preskupe gume.
Ne mozes kupiti obicne gume, moras obratiti paznju na nosivost. 3008 je SUV koliko sam upratio.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#12468 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

Optimist wrote:
amar1994 wrote:zaleti se do furlana :D

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume


da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a :thumbup:
Znas li koliki je porez kod janeza i kako ide to sa povratom od njih?

Edit: Gledam cijene, nije on nista jeftiniji od majagume, cijene su tu negdje.
Nisu tu negdje nego je Europejac definitivno skuplji u nekim "prizemnim" dimenzijama.
Ali sta da se radi, na zapadu je sve bolje, jeftinije, a puno vece plate :izet:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12469 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Nije jwftiniji ali ima izbor dobar,kod nas imas najvise najskuplje proizvodjace i jeftinarija teska,najmanje srednjw klase ima :bih:

Racunaj na to povrat pdva od 22%
Optimist wrote:
amar1994 wrote:zaleti se do furlana :D

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume


da sam na sjeveru Bosne,isao bih definitivno i uzimao povrat PDV-a :thumbup:
Znas li koliki je porez kod janeza i kako ide to sa povratom od njih?

Edit: Gledam cijene, nije on nista jeftiniji od majagume, cijene su tu negdje.
Dobije se racun i trazis n3ku potvrdu ako me dobro sjecanje sluzi,na izlazu iz eu ili slovenije trazis povrat pdva, 22% je PDV :thumbup:

Hrvati vise ne mogu trazit povrat jer su eu :D
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12470 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Haj Amare1994 :mrgreen: ne komplikuj, treba još zbog guma ići u Hrvatsku i peglati se sa povratom pdv....
Mozes i ovdje naci guma, drugo je što se kupe vozila sa feleričnim dimenzijama guma. :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#12471 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

Ja bum volio vidjeti tih 22% povrata u svom novcaniku ali na zalost to tako ne funkcionise.
Plus ako platis preko 300 E onda ide nas PDV a vecinom i carina.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#12472 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

konektovan wrote:Haj Amare1994 :mrgreen: ne komplikuj, treba još zbog guma ići u Hrvatsku i peglati se sa povratom pdv....
Mozes i ovdje naci guma, drugo je što se kupe vozila sa feleričnim dimenzijama guma. :mrgreen:
Kupujmo domace :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12473 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Haj Amare1994 :mrgreen: ne komplikuj, treba još zbog guma ići u Hrvatsku i peglati se sa povratom pdv....
Mozes i ovdje naci guma, drugo je što se kupe vozila sa feleričnim dimenzijama guma. :mrgreen:
ne komplikujem,ja samo premiJum kontinental vozim :autic: :lol:

nemam tih problema za zimske,neko se u Hiroshimi sjetio 195/65/15 :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12474 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Me_again wrote:Ja bum volio vidjeti tih 22% povrata u svom novcaniku ali na zalost to tako ne funkcionise.
Plus ako platis preko 300 E onda ide nas PDV a vecinom i carina.
pa montiraju tamo ljudi,tako je hodalo prije 2-3god,ne znam kako je sad :D

ja pitao AC Vuko u slavnoskom brodu za povrat,kaze nema problema,kako ce carinit recimo ugradjen zupcasti kais,ulje i filtere ? :-D
Last edited by amar1994 on 03/01/2019 23:06, edited 1 time in total.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12475 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

Optimist wrote:Sta ce ti onda uopce zimske gume na tako malu kilometrazu? Strpis se dan ako padne snijeg.
Nije bas da ne trebaju, pogotovo sto vozim dijete u autu.
Post Reply