Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12426 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ne pere se to u jesen kad ima kiše, samo se sapere :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51450
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12427 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Zbog opelaša, fordaša, mazdaša, mercedaša uvode redukcije vode po Sarajevu, hebo ti to.... :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12428 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Bakir1 wrote:Kakva te to ljuta nevolja natjera da ga operes :lol:
Zahvalna boja... :mrgreen:
jok to :lol:

http://www.mazda3forums.co.uk/index.php?topic=14840.0




sreca je sto ima nekakv premaz po skoljki i nemam ove spojlere :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12429 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Bakir1 wrote:Kakva te to ljuta nevolja natjera da ga operes :lol:
Zahvalna boja... :mrgreen:
jok to :lol:

http://www.mazda3forums.co.uk/index.php?topic=14840.0




sreca je sto ima nekakv premaz po skoljki i nemam ove spojlere :D
Stavili plasticne pragove da se ne vidi hrdja ispod. :lol: :lol: Radio je to i Opel.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12430 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

UmaX wrote: Stavili plasticne pragove da se ne vidi hrdja ispod. :lol: :lol: Radio je to i Opel.
ma jok,zbog njih ostane voda i onda se natopi zvuĆna izolacija iza tocka,ostalo je samo pitanje vremena,so pomaze :)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12431 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:
mk ultra wrote:
amar1994 wrote:taman ga operem i ocistim od soli :twisted: ,on oped padne i opet ona bljuzga po cesti :run:
Ma maloprije nije nista bilo, isto led se nabilo :mrgreen:

Sacekaj koji sat da se malo otopi i omeksa, bljuzga je smijesna
juce ga oprao,eno ga parkiran :D

ma prekosutra ce bit nikakav,minus pofin a ono se govno zalijepi svuda i to sto se zalijepi jede auta odozdo :roll:
Imas garazu ?
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#12432 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ami8 »

Gledam prije par dana u onom velikom bingu na stupu na akciji one platnene trake kao zamjena za lance. Nabaci se na pogonske točkove, kao neke platnene unakrsne trake preko čitavog točka, sada košta 20 KM. Da li je neko probao ovo kino, kako se ponaša na snijegu i zaleđenoj cesti? I da li je lakše postaviti nego obične lance?

Nađoh, nešto slično ovome: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=WYjIDvSdzHQ
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12433 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Danas je bas bio nezgodan snijeg. Oko podneva trebao u kupovinu, gledam ispred vrata Mitsubishi ASX 4x4 se zaglavio, ne moze uzbrdo. Okrecu sva 4 ali stoji u mjestu.
Pokusam i ja, zaletim se i stade. Kako sam stisnuo kocnicu tako se voznu nazad. Okrenem se i zaletim u rikverc i nekim cudom izadje glat. :-D

Gume Hankook, 3 zima, prednji pogon.
User avatar
konektovan
Posts: 51450
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12434 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Optimist wrote:Danas je bas bio nezgodan snijeg. Oko podneva trebao u kupovinu, gledam ispred vrata Mitsubishi ASX 4x4 se zaglavio, ne moze uzbrdo. Okrecu sva 4 ali stoji u mjestu.
Pokusam i ja, zaletim se i stade. Kako sam stisnuo kocnicu tako se voznu nazad. Okrenem se i zaletim u rikverc i nekim cudom izadje glat. :-D

Gume Hankook, 3 zima, prednji pogon.
Ja koliko razumjeh ovo napisano, izasao si sa zadnjim pogonom?! :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12435 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Sodom1 wrote: Imas garazu ?
nema,ima parking s rampom i niko ne smije da dira kad ocistim sebi :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#12436 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

ami8 wrote:Gledam prije par dana u onom velikom bingu na stupu na akciji one platnene trake kao zamjena za lance. Nabaci se na pogonske točkove, kao neke platnene unakrsne trake preko čitavog točka, sada košta 20 KM. Da li je neko probao ovo kino, kako se ponaša na snijegu i zaleđenoj cesti? I da li je lakše postaviti nego obične lance?

Nađoh, nešto slično ovome: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=WYjIDvSdzHQ
Sve je to super na cestama koje upotpunosti nisu ociscene. Ali gdje djelimicno jesu brzo ce se ta tkanina poderati.
Inace imas i onaj sprej sto se naprska po gumi i daje dodatnu trakciju
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12437 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

konektovan wrote:
Optimist wrote:Danas je bas bio nezgodan snijeg. Oko podneva trebao u kupovinu, gledam ispred vrata Mitsubishi ASX 4x4 se zaglavio, ne moze uzbrdo. Okrecu sva 4 ali stoji u mjestu.
Pokusam i ja, zaletim se i stade. Kako sam stisnuo kocnicu tako se voznu nazad. Okrenem se i zaletim u rikverc i nekim cudom izadje glat. :-D

Gume Hankook, 3 zima, prednji pogon.
Ja koliko razumjeh ovo napisano, izasao si sa zadnjim pogonom?! :mrgreen:
Porše ili fićo :D
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12438 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

konektovan wrote:
Optimist wrote:Danas je bas bio nezgodan snijeg. Oko podneva trebao u kupovinu, gledam ispred vrata Mitsubishi ASX 4x4 se zaglavio, ne moze uzbrdo. Okrecu sva 4 ali stoji u mjestu.
Pokusam i ja, zaletim se i stade. Kako sam stisnuo kocnicu tako se voznu nazad. Okrenem se i zaletim u rikverc i nekim cudom izadje glat. :-D

Gume Hankook, 3 zima, prednji pogon.
Ja koliko razumjeh ovo napisano, izasao si sa zadnjim pogonom?! :mrgreen:
I motorom pozadi. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51450
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12439 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Znači, u jednom momentu si osjetio čari fićeka, bube, poršea?! :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12440 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Vise bube nego ficeka. :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12441 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Jedino malo vrat boli :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51450
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12442 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Throttle wrote:Jedino malo vrat boli :lol:
Desna strana vrata bude malo ukočena, ali prodje brzo... :mrgreen:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12443 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:
Sodom1 wrote: Imas garazu ?
nema,ima parking s rampom i niko ne smije da dira kad ocistim sebi :lol:
Treba natkriti
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12444 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12445 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Wranglonja :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12446 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

danas bio malo u zaviĆaju
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12447 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Uf s takim autom na kraj svjeta , bogat si coJek
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12448 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

toje od amiđića,nemam ja tolko para ...
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#12449 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

samo mu gume siroke za ic po snijegu :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12450 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

vidis da se zaglavio,da je imao uze mogli smo uz romaniju preko livada
Post Reply