Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
noviclan
Posts: 15011
Joined: 31/10/2013 06:48

#12401 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Ima li kakav posten (povoljan) vulkanizer u sarajevu potrebno je zamijeniti cetiri ventila na celicnim felnama 15" sa starim dvije godine sava s3+ gumama hvala
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#12402 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ami8 »

noviclan wrote:Ima li kakav posten (povoljan) vulkanizer u sarajevu potrebno je zamijeniti cetiri ventila na celicnim felnama 15" sa starim dvije godine sava s3+ gumama hvala
Da bi zamijenio ventil vulkanizer svakako mora skinuti točak, gumu sa njega a onda je naravno potrebno i balansiranje. Montaža i balansiranje je 5-7 maraka a ima vulkanizera koji će ti novi ventil naplatiti 2-5 maraka. Meni je nekada davno ovaj u Istočnom Sarajevu rekao da kupim nove ventile u prodavnici "Mars" na Stupu gdje koštaju čini mi se pola marke ili marku tako da nisam plaćao ventile. Eto tako bi mogao uštediti par maraka a da platiš montažu i balansiranje to ti ne gine.
Najbolje je mijenjati ventile kada kupuješ nove gume, ako se dobro sjećam proljetos su mi u Savi kada su stavljali ljetne gume naplatili po 2 KM po ventilu.
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#12403 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

noviclan wrote:Ima li kakav posten (povoljan) vulkanizer u sarajevu potrebno je zamijeniti cetiri ventila na celicnim felnama 15" sa starim dvije godine sava s3+ gumama hvala
svaki bi ti to trebao uraditi za oko 5km po tocku, sad moze biti da ima skupljih a moze biti da ima i jeftinijih
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#12404 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by high_volume »

Neko buši gume na automobilima na parkinzima na Otoci i Malti :(
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12405 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
ucenik1234
Posts: 1191
Joined: 06/11/2012 22:10

#12406 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ucenik1234 »

high_volume wrote:Neko buši gume na automobilima na parkinzima na Otoci i Malti :(
Ozbiljno? gdje tacno?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#12407 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by high_volume »

ucenik1234 wrote:
high_volume wrote:Neko buši gume na automobilima na parkinzima na Otoci i Malti :(
Ozbiljno? gdje tacno?
Sestri u E. Šehovića, a kolegi s posla kod Merkura negdje kod trolejbusa.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12408 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tomahawk11 »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83461
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12409 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:Image
Sta je rec
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12410 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:
Sta je rec
Sibirka.

Ali mi nešto šara ne izgleda za Sibira.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83461
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12411 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Sta je rec
Sibirka.

Ali mi nešto šara ne izgleda za Sibira.
Hipster :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#12412 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by high_volume »

Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Sta je rec
Sibirka.

Ali mi nešto šara ne izgleda za Sibira.
Sibirska ljetna :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#12413 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

Džaba mi izgleda ovde diplimo o gumama niko to ne sluša... jutros po Travniku na ovo malo novog snijega većina se kliže umjesto da voze... I prolaznika a dosta i domaćih... Vjerujem da je i kod vas ista situacija...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12414 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12415 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

:lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12416 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Travnički Noćni Šetač wrote:Džaba mi izgleda ovde diplimo o gumama niko to ne sluša... jutros po Travniku na ovo malo novog snijega većina se kliže umjesto da voze... I prolaznika a dosta i domaćih... Vjerujem da je i kod vas ista situacija...
U sarajevu je klizavo pravo

Dzabe nove gume klize na sve strane, snijeg isto led...
Throttle wrote:Klub ljubitelja ljetnih guma
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190102029
Ne bi rekao... pogotovo ako je nizbrdica
Ponese i ode auto ko na slicurama
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12417 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

taman ga operem i ocistim od soli :twisted: ,on oped padne i opet ona bljuzga po cesti :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12418 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

led je ovdje ispod snijega ,jedino ekserice da su imali....
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12419 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

amar1994 wrote:taman ga operem i ocistim od soli :twisted: ,on oped padne i opet ona bljuzga po cesti :run:
Ma maloprije nije nista bilo, isto led se nabilo :mrgreen:

Sacekaj koji sat da se malo otopi i omeksa, bljuzga je smijesna
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12420 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

mk ultra wrote:
Ne bi rekao... pogotovo ako je nizbrdica
Ponese i ode auto ko na slicurama
moze bit,puno se ljudi pouzdaju u ABS,a u stvari samo ubrza auto na ledu,za nizbrdo je prva dusu dala :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12421 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

mk ultra wrote:
amar1994 wrote:taman ga operem i ocistim od soli :twisted: ,on oped padne i opet ona bljuzga po cesti :run:
Ma maloprije nije nista bilo, isto led se nabilo :mrgreen:

Sacekaj koji sat da se malo otopi i omeksa, bljuzga je smijesna
juce ga oprao,eno ga parkiran :D

ma prekosutra ce bit nikakav,minus pofin a ono se govno zalijepi svuda i to sto se zalijepi jede auta odozdo :roll:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12422 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

A ja ono kod tebe jelde Mazda. :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12423 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Ja zadnji put u novembru oprao auto. :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12424 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Kakva te to ljuta nevolja natjera da ga operes :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12425 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:Kakva te to ljuta nevolja natjera da ga operes :lol:
Zahvalna boja... :mrgreen:
Post Reply