Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15011
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12401 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima li kakav posten (povoljan) vulkanizer u sarajevu potrebno je zamijeniti cetiri ventila na celicnim felnama 15" sa starim dvije godine sava s3+ gumama hvala
- ami8
- Posts: 489
- Joined: 23/05/2010 19:01
#12402 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da bi zamijenio ventil vulkanizer svakako mora skinuti točak, gumu sa njega a onda je naravno potrebno i balansiranje. Montaža i balansiranje je 5-7 maraka a ima vulkanizera koji će ti novi ventil naplatiti 2-5 maraka. Meni je nekada davno ovaj u Istočnom Sarajevu rekao da kupim nove ventile u prodavnici "Mars" na Stupu gdje koštaju čini mi se pola marke ili marku tako da nisam plaćao ventile. Eto tako bi mogao uštediti par maraka a da platiš montažu i balansiranje to ti ne gine.noviclan wrote:Ima li kakav posten (povoljan) vulkanizer u sarajevu potrebno je zamijeniti cetiri ventila na celicnim felnama 15" sa starim dvije godine sava s3+ gumama hvala
Najbolje je mijenjati ventile kada kupuješ nove gume, ako se dobro sjećam proljetos su mi u Savi kada su stavljali ljetne gume naplatili po 2 KM po ventilu.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#12403 Re: Dolazi zima - zimske gume
svaki bi ti to trebao uraditi za oko 5km po tocku, sad moze biti da ima skupljih a moze biti da ima i jeftinijihnoviclan wrote:Ima li kakav posten (povoljan) vulkanizer u sarajevu potrebno je zamijeniti cetiri ventila na celicnim felnama 15" sa starim dvije godine sava s3+ gumama hvala
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#12404 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neko buši gume na automobilima na parkinzima na Otoci i Malti 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
ucenik1234
- Posts: 1191
- Joined: 06/11/2012 22:10
#12406 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ozbiljno? gdje tacno?high_volume wrote:Neko buši gume na automobilima na parkinzima na Otoci i Malti
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#12407 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sestri u E. Šehovića, a kolegi s posla kod Merkura negdje kod trolejbusa.ucenik1234 wrote:Ozbiljno? gdje tacno?high_volume wrote:Neko buši gume na automobilima na parkinzima na Otoci i Malti
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83461
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#12409 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sta je recTomahawk11 wrote:
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#12410 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sibirka._BataZiv_0809 wrote:
Sta je rec
Ali mi nešto šara ne izgleda za Sibira.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83461
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#12411 Re: Dolazi zima - zimske gume
HipsterTomahawk11 wrote:Sibirka._BataZiv_0809 wrote:
Sta je rec
Ali mi nešto šara ne izgleda za Sibira.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#12412 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sibirska ljetnaTomahawk11 wrote:Sibirka._BataZiv_0809 wrote:
Sta je rec
Ali mi nešto šara ne izgleda za Sibira.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#12413 Re: Dolazi zima - zimske gume
Džaba mi izgleda ovde diplimo o gumama niko to ne sluša... jutros po Travniku na ovo malo novog snijega većina se kliže umjesto da voze... I prolaznika a dosta i domaćih... Vjerujem da je i kod vas ista situacija...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#12414 Re: Dolazi zima - zimske gume
Klub ljubitelja ljetnih guma
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190102029
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190102029
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12416 Re: Dolazi zima - zimske gume
U sarajevu je klizavo pravoTravnički Noćni Šetač wrote:Džaba mi izgleda ovde diplimo o gumama niko to ne sluša... jutros po Travniku na ovo malo novog snijega većina se kliže umjesto da voze... I prolaznika a dosta i domaćih... Vjerujem da je i kod vas ista situacija...
Dzabe nove gume klize na sve strane, snijeg isto led...
Ne bi rekao... pogotovo ako je nizbrdicaThrottle wrote:Klub ljubitelja ljetnih guma
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190102029
Ponese i ode auto ko na slicurama
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12417 Re: Dolazi zima - zimske gume
taman ga operem i ocistim od soli
,on oped padne i opet ona bljuzga po cesti 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12418 Re: Dolazi zima - zimske gume
led je ovdje ispod snijega ,jedino ekserice da su imali....
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12419 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma maloprije nije nista bilo, isto led se nabiloamar1994 wrote:taman ga operem i ocistim od soli,on oped padne i opet ona bljuzga po cesti
Sacekaj koji sat da se malo otopi i omeksa, bljuzga je smijesna
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12420 Re: Dolazi zima - zimske gume
moze bit,puno se ljudi pouzdaju u ABS,a u stvari samo ubrza auto na ledu,za nizbrdo je prva dusu dalamk ultra wrote:
Ne bi rekao... pogotovo ako je nizbrdica
Ponese i ode auto ko na slicurama
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12421 Re: Dolazi zima - zimske gume
juce ga oprao,eno ga parkiranmk ultra wrote:Ma maloprije nije nista bilo, isto led se nabiloamar1994 wrote:taman ga operem i ocistim od soli,on oped padne i opet ona bljuzga po cesti
![]()
Sacekaj koji sat da se malo otopi i omeksa, bljuzga je smijesna
ma prekosutra ce bit nikakav,minus pofin a ono se govno zalijepi svuda i to sto se zalijepi jede auta odozdo
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#12422 Re: Dolazi zima - zimske gume
A ja ono kod tebe jelde Mazda.

- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12423 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja zadnji put u novembru oprao auto. 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#12424 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakva te to ljuta nevolja natjera da ga operes 
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12425 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zahvalna boja...Bakir1 wrote:Kakva te to ljuta nevolja natjera da ga operes


