Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12326 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Bakir1 wrote:sava polozila ovih par dana, ja sam iznenadjen i zaprepascen :D
Sta bi tek pisao da ti je goodyear na autu... :mrgreen:
nista,ja mudro sutim :lol:
Kod tebe ne valja dot, ostarile..... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12327 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Kod tebe ne valja dot, ostarile..... :mrgreen:
ukucacu novi sutra ,pa ce bit friske :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12328 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: sta cu pisat, ja se inace slabo vozim, eto nekako odluka pada na sovu :lol:
da imam GY odmah bih u subotu glumio grtalicu :D
Imaš ovdje forumaše što predju dnevno 5-7 km po gradu na premijumsšima, i onda hvalospjevi o tim gumama, cupaju, ne proklizavaju, a 4 sezona, nisu izgubile na performansama... :-) :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12329 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Koliko citam ovu temu vise je ovih drugih , cicsto imaju potrebu da je tamo neka no name guma odradila pos´´o
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12330 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

nije sve do gume,nesto je i do vozaca :-D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12331 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

jucer sam mlatno nekih 400 kilometara. istini za volju putevi su bili cisti.
od subote sam u pokretu, zapadao sam, ali zbog dubine snijega ne zbog guma i izvlacio se na sopstveni pogon.
jucer sam u kladnju sisao s ceste na jednom mjestu, mislio sam da necu moci izaci ponovo, duboki mekani snijeg sto brzo puni gume plus uzbrdica.
par puta lampica ASR zablinka i izadje.
a berlingo nije uopste auto za snijega i za neociscenih puteva ;-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12332 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Neki dan prolaze auta normalno, poneki zavrti tocak na uzbrdici al prodje kad ide lik, koji inace vazda vozi na celavim i losim gumama sa Audijem 80, prokliza i stade u brdu s lancima. Kaze jedan lik, ovome i lanci celavi :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#12333 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mali_milojica »

Bakir1 wrote:
konektovan wrote:
Bakir1 wrote:sava polozila ovih par dana, ja sam iznenadjen i zaprepascen :D
Sta bi tek pisao da ti je goodyear na autu... :mrgreen:
sta cu pisat, ja se inace slabo vozim, eto nekako odluka pada na sovu :lol:
da imam GY odmah bih u subotu glumio grtalicu :D
Ne može GY, samo Michelin, posto ga ja imam. A to je odmah najbolja guma na svijetu. Dakle kupujte Michelin :oops:
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12334 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

bitanga_sa_otesa wrote:predzadnja sedmica 2017. znaci 2018. :D
Mislis model 2018 :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12335 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

da je meni bio onaj G, pa makar i trayalu :lol: :D
User avatar
nepass1
Posts: 14685
Joined: 06/07/2017 07:35

#12336 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

vala realno po sarajevu, bar sto se tice ilidze, dobrinje, pa do carsije ovim glavnim cestama nemas gdje ni proklizati. bar ovo sto sam ja vozao.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12337 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Valjal ovo cemu :mrgreen:
https://www.olx.ba/artikal/27648075/lan ... tekstilni/
U bingu 20 marelica, nemam neku potrebu za lancima al kontam ako gdje zapnem da li bi ovo izvuklo
Ne ulijeva mi povjerenje al opet kontam mozda i valja
User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12338 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Throttle wrote:Valjal ovo cemu :mrgreen:
https://www.olx.ba/artikal/27648075/lan ... tekstilni/
U bingu 20 marelica, nemam neku potrebu za lancima al kontam ako gdje zapnem da li bi ovo izvuklo
Ne ulijeva mi povjerenje al opet kontam mozda i valja
Ove su Vip premium, trebale bi 5 m izdrzati.. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12339 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

:lol: :lol:
Ma kontam mozda i valja necemu iako mi je sumnjivo.
Materijal je onaj od kojeg se prave ruksaci i koferi, vlakna isprepletena nekakva, ne znam naziv
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12340 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

Sta je ovo i Bingo na piku. :lol: :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12341 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Prodaje se na sve strane :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12342 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: Mislis model 2018 :mrgreen:
upravo
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#12343 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

konektovan wrote:
Bakir1 wrote: sta cu pisat, ja se inace slabo vozim, eto nekako odluka pada na sovu :lol:
da imam GY odmah bih u subotu glumio grtalicu :D
Imaš ovdje forumaše što predju dnevno 5-7 km po gradu na premijumsšima, i onda hvalospjevi o tim gumama, cupaju, ne proklizavaju, a 4 sezona, nisu izgubile na performansama... :-) :lol:
cuvaju ljudi gume, ipak su skuplje, jebi ga
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#12344 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

Bakir1 wrote:idem u krajinu u petak pa eto ako si raspolozen asistirat :D
Haman pa ćeš kroz Travnik proći... znam gdje ima dobra kafa...
User avatar
Filter
Posts: 8672
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#12345 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Filter »

tesko je offtopicno pitanje, ali ovdje ima vozaca, pa reko da priupitam :mrgreen:
do BL, preko travnika ili doboja? nocna voznja
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12346 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Doboj pa preko Teslica i Borja il gore autoputem sad
Nije cesta preko Vlasica za zime
Po Borjama je cisto uvijek kad sam prolazio
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#12347 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Filter wrote:tesko je offtopicno pitanje, ali ovdje ima vozaca, pa reko da priupitam :mrgreen:
do BL, preko travnika ili doboja? nocna voznja
ma autoput, išao ja nedavno sve uredu, nema gužve, tada nije bilo snijega ali valjda su ga očistili do sada, čini mi se 6KM je
a povratak bi mogao biti malo zeznutiji zbog radova tunela vranduk

jednom sam zimi išao preko vlašića, problem je bio odron kamenja, to je fin put ali za po ljeti
User avatar
Filter
Posts: 8672
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#12348 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Filter »

:thumbup: fala ljudstvo
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12349 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Malopriie prosao dodikovim autoputem, smijer BL-Sa. Nema uopce guzve, sve ocisceno. Putarina iznosi 7 KM.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12350 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Vlasic je cesto prohodniji od 90% puteva...
Post Reply