Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1226 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Hvala za onaj video Eddie :-) Prva liga
Ono su svedjani sto sviraju sa traktorom heheh

Sad znate sto zivim u svedskoj, svi su vece budale od mene :D
User avatar
luckystrike
Posts: 73
Joined: 21/12/2008 23:43

#1227 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by luckystrike »

Evo napokon su mi aktivirali korisnički račun pa samo da se javim da sam tu i da pozdravim ekipu.
Last edited by luckystrike on 04/10/2009 22:19, edited 1 time in total.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1228 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Pozdrav LuckyStrike ... evo napokon jos jedan rockabilly lover iz BiH ... dobro došao na topic ... ekipa je odlicna, sto si mogao da vidis ako si pratio ... NiceGuyEddie ... Ideja mi se sviđa, iskreno. Veceras dogovaram pa ti javim. Mislim da bi bilo dobro provesti subotu u BG na Djavolima. Sto se tice DJ-isanja, bez obaveza, moze OK, nemoze - opet OK i opet cemo piti pivu i vino ... A sada idem :run: da restartujem Exchange Server ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1229 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Livno? dobrodoso druze doceka i ti da kacis postove vise ;)
kakva je situacija u Livnu cim si okupio bend nisi sam u tome znaci?
pozdrav iz Tuzle!

http://www.myspace.com/norulestz
http://www.youtube.com/kotaoo
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1230 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

@ Muri: Totalni frikovi i što je najbolje traktor "zvuči" pravo dobro :-D
Jedno pitanje za tebe. Jel postoje još Ragari i Stokholmu. Ja sam još kao klinac bio tamo
al su mi izgledali baš "zajebano", skroz u "rockers" fazonu

@ Lab: Ok, čekam odgovor

Pozdrav Lucky Strike i dobrodošao na "topic" dobre muzike i još boljih vibracija
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1231 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Eddie:
Raggari? kako da ne! P a to je ono bas sto mene pomalo i nervira. Ti raggar klubovi su namjenjeni onima koji se bave i vole auta iz 50-tih a ne iskljucivo rockabilly kulturi. Tako da 90 % rockabilly nastupa se obavlja po tim klubovima u nedostatku neceg boljeg. Medjutim ironija svega toga sto daleko od toga da svaki raggar slusa rockabilly. Ima ih dosta koji slusaju hardrock ili bilo sta drugo, a jedan dobar dio slusa "dansband" sto je nesto kao nasi narodnjaci.
Najsmjesnije ti bude kad ti dodje jedan takav, ima frenku i koznjak i tetovaze i trazi ti da sviras Vikingarna, ko kad bi ti kod nas dosao i trazio Semsu Suljakovic.

Lucky Strike:
Dobra svirka!!!! Ne znam kako sam i gdje imao priliku cuti ali bio sam na youtube i poslusao ono sto si imao ranije u fazonu shadowsa. U svakom slucaju dobrodosao i konacno da imam s nekim popricati oko tehnickog djela same svirke hehehehehehehhehe ( na svu zalost ostalih :-P )
Ja ne znam sta imam od Scotty Andersona ( mislim da je bas Triple Stop) ali generalno bih volio skinuti sve od onoga tamo pa mi mozes poslati pass na [email protected]

Ja imam od Brent Masona neku skolu gitare, pa ako hoces mogao bih je staviti na rapid ako nemas.

Pozdrav svima a sad moram ici na svirku. Sviram u Wetternmagasinet.se klubu veceras otprilike 3 sata zapadno od stokholma.
Muri
kidam na desno :run:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1232 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Slučajno surfujući naleteh na ove linkove i cenim da bi mogli biti zanimljivi i vama

http://www.cdcovers.cc - ako vam treba neki omot za dvd-e, cd-e igre i sl.
(ima i direktni link za torrent pretraživače)

http://www.imdb.com - najveća svetska baza podataka o filmovima

http://www.happynovisad.co.yu - opis/sinopsis filmova na našem jeziku

http://www.titlovi.com - ako vam treba neki prevod za film

http://coveri.blogspot.com/ - ako vam treba neki omot za domaće filmove

http://www.prijevodi-online.org - ako vam treba neki prevod za serije
User avatar
luckystrike
Posts: 73
Joined: 21/12/2008 23:43

#1233 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by luckystrike »

@lab
He he... A već sam bio pomislio da sam jedini koji to sluša u krugu od 500 km ali izgleda da nisam i drago mi je da nas tu ima najviše iz BiH.

@fadil
No Rules je tvoj bend,sad smo frendovi na youtube tako da mi ništa novo što postaviš tamo neće proći neopaženo.
U Livnu nije sjajna situacija što se tiče ove vrste svirke niti bilo koje druge osim narodnjaka a ovaj bend egzistira samo zato što volimo to i ne tražimo na neku novčanu korist od toga.

@Muri
Poslao sam ti email i ako slučajno ne bi stigla nikakva pošta javi mi pa ću opet poslati.
Nadam se da ćemo nas dvojica sa tim gitarskim temama učiniti ovaj forum malo dosadnijim. :-D

@Nice Guy Eddie
Veliki pozdrav!

@Don Carlos
Hvala još jedan put za pomoć.
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1234 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

nisam siguran jel neko prije stavio ovo
ic veri posibl al evo malo kantrija

Highwayman

http://rapidshare.com/files/58713888/hwmhwm.rar

[URL=http://imageshack.us]Image
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1235 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Osim pjesme "Highway man" posebno me se dojmila i "Like desperado waiting for a train"...
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1236 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Pored ovakve ekipe nema sanse da je album loš ... Inace volim kada se ovako skupe neka velika imena i naprave album. Onda dobiješ od svakoga po nešto i to nije loše. Samo se sjetim The Nothing Hillbillys s Mark Knopflerom iz Dire Straits, pa veliki Traveling Wilburys, pa sada The Head Cat, 13 Cats i mnogi drugi...

Fala fadille ... falla ... :thumbup:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1237 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="fadill"]nisam siguran jel neko prije stavio ovo
ic veri posibl al evo malo kantrija


e ovo sam prije godinu - dvije bjesomučno tražio na webu, ali su svi linkovi bili mrtvi
to mi je jedna od dražih ploča u kolekciji, moji favoriti su:
'The Last Cowboy Song' i 'Against The Wind', i to nategnuto, jer album nema ni jednu lošu stvar
kad dođem doma sa posla odmah se bacim na download

u svakom slučaju *ebeni album



p.s. jel ima netko ostala dva albuma 'Highwayman 2' i 'The Road Goes on Forever' moram priznat da ih nisam nikad čuo ali ako netko ima: that will be very very nice
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1238 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by black »

Image

Highwaymen - The Road Goes on Forever

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/115997116/KHIGHWAYMENTRGOF.rar 
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1239 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="black"]

Highwaymen - The Road Goes on Forever


to se traži, još samo dvojka i kompletni smo :D
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1240 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Pozdrav SUN56

Ako ti se ne žuri sa skidanjem ima ga na mininnovinom torrentu

http://www.mininova.org/tor/1705512
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1241 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nice Guy Eddie wrote:Pozdrav SUN56

Ako ti se ne žuri sa skidanjem ima ga na mininnovinom torrentu

http://www.mininova.org/tor/1705512
hvala, nemam torente instalirane, al budem rekel kolegi koji ih ima
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1242 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

ja imam Soulseek i na njemu sve ima jbga
neki se zale da je spor al meni nije napeto :)
User avatar
luckystrike
Posts: 73
Joined: 21/12/2008 23:43

#1243 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by luckystrike »

Ja najviše skidam preko DC++ zato jer je najbolji,najbrži i najviše se toga može naći za skidanje.
teenbeat.no-ip.org:411 je jedna od hub adresa na koju se najčešće spajam a sad evo jedna link adresa za fanove BSO i Stray Catsa a i one koji su malo lijeni i ne da im se gnjaviti sa tim stvarima kao što je DC++.
http://www.taringa.net/posts/musica/101 ... estra.html
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1244 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

03.02. "The Day the Music Died"
Image
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1245 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

R.I.P. Buddy...
Image
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1246 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Ala Rahmetelje i nek mu je lahka zemljica a Manitu podari vjecna lovista 8-)

Evo tom prilikom kolekcija od 9 cd-a:

http://rapidshare.de/files/44652906/Bud ... X.rar.html

http://rapidshare.de/files/44653556/Bud ... i.rar.html

Rimu
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1247 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Kucamo na vrata zaboravljenih asova...

Vampiri, slike sa snimanja spota za pesmu Rama-lama-ding-dong

Image
Image
Image
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1248 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Evo jos otprilike sat vremena ostalo do 4 februara. Jos uvijek se nalazim u zoni Buddy Holly-ja, slusao sam njegove pjesme citao intervjue "prezivjelih" clanova benda, razmisljao o ovom sudbonosnom danu koji je sve promijenio...

Ne mogu reci da me prica ostavlja hladnim, mislim da to malo ko i moze.
Dobar dio podataka cini sve to misterioznim i cudnijim nego jeste.

Ironija da su i Peggy Sue i Richie Valenceova Donna postojale. Djevojke za kojim su i Holly i Valence ceznuli i nikad se nisu ozenili njima su jos uvijek zive i ponekad puste "svoje" pjesme svojim unucadima.

Cinjenica da je Buddy Holly uzivao u slavi samo godinu i po dana i za to kratko vrijeme stvorio malu enciklopediju rock and rolla, inspirisao mlade sirom svijeta i ta fascinacija traje vec toliko generacija je prosto nevjerovatna.
Buddy Holly je napisao toliko hitova za tu godinu i po dana koliko su i John I Paul sa Beatles-ima za sve godine koje su bili zajedno. A oni su imali izuzetno mnogo hitova.

Buddy Hollyjeva zena u trenutku avionskog krasa je bila trudna, da bi nakon Hollyjeve smrti dozivjela spontani pobacaj, podsjeca na neke filmove ili price o prokletstvu...

Waylon Jennings i Tommy Allsup su svirali sa Buddy Holly-jem i trebali su sa njim u avion, jer je autobus zakazao sa grijanjem a napolju je bilo -40. Medjutim sta se desava : Jenningsu koji je tada svirao bas prilazi Big Bopper koji je bio 136 kg "popunjen" momak i tesko mu je bilo guzvati se satima po uskim stolicama u autobusu, i pita Jenningsa da li moze on da preuzme njegovo mjesto u avionu jer se lose osjeca i nije spavao. Jennings pristaje.

Na mjesto Tommy Allsupa dolazi Richie Valence koji nakon sto je pitao moze li on da se zamjeni sa njim iz istih razloga ( samo sto je Valence bio malo tanji :-) Tommy predlaze da bace novcic pismo-glava. Valence bira glavu, i glava pada!!!

Sljedece sto se desava je Buddy Holly ulazi iza scene i kaze u sali Waylon Jenningsu kako je napolju hladno i da se on nada da ce se smrznuti u autobusu. Ovaj mu iz zajebancije dodaje: Nadam se da ce ti se avion srusiti!!!!
To su bile zadnje rjeci jedno drugome....
Kasnije kaze Waylon Jennings da su ga te rjeci pratile citavog zivota.

Da li je to sve istina ili ne, necemo nikad znati, ali cak i da nije prica je vrlo fascinantna.
Zamislimo samo koliko bi nam dobre muzike ti ljudi jos dali da su prezivjeli???
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1249 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Ajde da i ja malo nadopunim...
Nakon toga se Waylon navukao na droge i godinama se optuživao i nije dolazio sebi...Moja teorija je,da je Buddy poživio,glazba bi puno brže evoluirala i najveći utjecaj na Beatlese je upravo njegov.Usudio bi se reći da su Beatlesi nastavili tamo gdje je on stao...
Od njegovog opusa,skrećem pažnju za one koji neznaju(ako takvih ima),njegova ranija faza je bila tvrdi rockabilly.Čak mislim da je to bio neki posebni session sa studijskim muzičarima,jer tamo je žešća svirka,a on ni pred smrt nije znao svirat solo gitaru.Ako netko zna nešto više o tome i koji su ga glazbenici pratili ,molim da me prosvjetli...
Izdvajam meni omiljene "Blue days,black nights","Midnight shift"
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1250 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

January 26 1956:
Buddy, Sonny Curtis, and Don Guess begin their first recording sessions for Decca at (Owen) Bradley's Barn in Nashville under the name Buddy and The Two Tones. They record Love Me, Don't Come Back Knocking, Midnight Shift, and Blue Days Black Nights.

July 22 1956:
Buddy Holly, Sonny Curtis, Don Guess, and J.I. Allison are in Nashville for the second Decca recording session at 's Barn. The song list from the session includes I'm Changing All Those Changes, Girl On My Mind, Rock Around With Ollie Vee, Ting-A-Ling, and That'll Be The Day.

November 15 1956:
Buddy is in Nashville for the third and final recording session with Decca at Bradley's Barn. Rock Around With Ollie Vee, Modern Don Juan, and You Are My One Desire are recorded.

za ovaj zadnji decca session se zna da je gitaru odsvirao Grady Martin (Rock Around With Ollie Vee, Modern Don Juan), poznato je, da je često u Bradleyevom studiju instrumente preuzeo tkz. 'A team' (slučaj sa Burnettom) a da su krediti pisani bandu koji je došao na snimanje.

evo kaj sam našel za prvi session googlajući:
'Holly did three sessions in Nashville during 1956 (January, July and November). Buddy’s backup men varied during these sessions. Don Guess, another Lubbock boy, played bass. Drummer Allison, still in high school, sat in for only one session. The first two sessions had Sonny Curtis playing lead guitar and Grady Martin on rhythm. Martin and Boots Randolph, who also played on some tracks, were two of Nashville’s most respected session men. But they were not Holly’s own backup group'

dopuna: evo mrak linka, sve je ovdje
http://buddyholly.user.fr/
samo klikni na discography i imaš 'Complete sessionography'

inače za bilo kakve detataljne informacije oko 50's rockabillyja i rock'n'rolla ovo je mrak stranica:
http://rcs.law.emory.edu/rcs/index.htm
Last edited by sun56 on 04/02/2009 09:16, edited 1 time in total.
Post Reply