hrvatska-more
-
NNNN
- Posts: 301
- Joined: 26/03/2013 08:42
#1226 Re: hrvatska-more
breskve od 6 km prodajite nekom drugom. Nabili ste cijene hrane do nebesa. I daleko ste vi od svijeta.
Neum je svakako najizglednija opcija.
Neum je svakako najizglednija opcija.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#1227 Re: hrvatska-more
Nisam iz HrvatskeNNNN wrote:breskve od 6 km prodajite nekom drugom. Nabili ste cijene hrane do nebesa. I daleko ste vi od svijeta.
Neum je svakako najizglednija opcija.
Ma neosporna cinjenica je da na Jadranu ima strasnih cijena, pa sami mjestani se bune a ovi to iz godine u godinu ponavljaju nadajuci se expresnoj zaradu u 2-3 mjeseca. Evo jedan citat iz hrvatskih medija "Astronomske cijene u špici sezone i negostoljubljivi domaćini kojima se u očima zrcale jedino valutni simboli zasigurno ne pridonose dobroj turističkoj slici Hrvatske, a prirodne ljepote bez dodatnih sadržaja odavno nisu dovoljni za turistički napredak."
E ako neko zna ovo izbjeci, a moze se, moze imati dobar odmor i uzivanciju u Hrvatskoj
Oni su toga svjesni a u cijelom svijetu gdje ima turizma moze se sresti sa istim problemom.
-
Bodkin
- Posts: 22537
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#1228 Re: hrvatska-more
Ama pustite covjeka, sa svojim parama moze sta hoce
Ja slovenscko nista odavno ne kupujem. Argeta se pravi kod nas al pare odose u slo
Ja slovenscko nista odavno ne kupujem. Argeta se pravi kod nas al pare odose u slo
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#1229 Re: hrvatska-more
Naravno, ja sam to davno rekao na ovoj temi
.
Lud je i onaj ko ima novca a citav zivot provede na Jadranu, ma koliko ga ja licno volio ovo zaista mislim. Gdje god se ukaze prilika za otici treba otici.
Po meni su putovanja u svrhu odmora jedna od najboljih stvari u zivotu .
Lud je i onaj ko ima novca a citav zivot provede na Jadranu, ma koliko ga ja licno volio ovo zaista mislim. Gdje god se ukaze prilika za otici treba otici.
Po meni su putovanja u svrhu odmora jedna od najboljih stvari u zivotu .
-
NNNN
- Posts: 301
- Joined: 26/03/2013 08:42
#1230 Re: hrvatska-more
sta ste se ufatili argete, nju sam onako spomenuo. Vise sam mislio na onu bajrinu ...Bodkin wrote:Ama pustite covjeka, sa svojim parama moze sta hoce![]()
Ja slovenscko nista odavno ne kupujem. Argeta se pravi kod nas al pare odose u slo
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#1231 Re: hrvatska-more
Dobra je BajrinaNNNN wrote: sta ste se ufatili argete, nju sam onako spomenuo. Vise sam mislio na onu bajrinu ...
Biz nemoj zavlacit u OT
-
Bodkin
- Posts: 22537
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#1232 Re: hrvatska-more
Nema izvlacenja sadNNNN wrote:sta ste se ufatili argete, nju sam onako spomenuo. Vise sam mislio na onu bajrinu ...Bodkin wrote:Ama pustite covjeka, sa svojim parama moze sta hoce![]()
Ja slovenscko nista odavno ne kupujem. Argeta se pravi kod nas al pare odose u slo
-
NNNN
- Posts: 301
- Joined: 26/03/2013 08:42
#1233 Re: hrvatska-more
a tek kobasice junece...Warashii wrote:Dobra je BajrinaNNNN wrote: sta ste se ufatili argete, nju sam onako spomenuo. Vise sam mislio na onu bajrinu ...a i naresci su strasni
.
Biz nemoj zavlacit u OT![]()
ponijer cu i dalmosima koju, nek vide da i kobasica bez pajcaka moze biti dobra...
- Edin H.
- Posts: 53592
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#1234 Re: hrvatska-more
Jeko sad Bajro?
Je li on valja kobasice preko grane?
Je li on valja kobasice preko grane?
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#1235 Re: hrvatska-more
Bajra valjda. Onaj što je u ljeto 2010 otrovao više od 20 ljudiEdin H. wrote:Jeko sad Bajro?![]()
Je li on valja kobasice preko grane?
- Edin H.
- Posts: 53592
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#1236 Re: hrvatska-more
KatarinaKosaca wrote:Bajra valjda. Onaj što je u ljeto 2010 otrovao više od 20 ljudiEdin H. wrote:Jeko sad Bajro?![]()
Je li on valja kobasice preko grane?![]()
-
Bodkin
- Posts: 22537
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#1237 Re: hrvatska-more
Ajde bona, proces ucenja.ne budi prestrogaKatarinaKosaca wrote:Bajra valjda. Onaj što je u ljeto 2010 otrovao više od 20 ljudiEdin H. wrote:Jeko sad Bajro?![]()
Je li on valja kobasice preko grane?![]()
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#1238 Re: hrvatska-more
Da, da.. napravio je humanitarnu akciju i više od 20 ljudi je tad završilo u travničkoj bolnici od trovanja. Tako da i ne znam okus te njegove famozne juneće kobasice, jer odskočim u radnji kad vidim proizvod Bajra.
U svakom slučaju na more ponijeti cigare svakako ostalo... i nema potrebe.
U svakom slučaju na more ponijeti cigare svakako ostalo... i nema potrebe.
-
damirc_sa
- Posts: 431
- Joined: 22/12/2012 15:55
#1239 Re: hrvatska-more
Sinoc dosao sa mora, destinacija Zadar otok Vir. Mogu samo reci da sto se tice Hrvatske mene Makarska rivijera vise nece vidjete. Otok Vir iako je za nas Sarajlije malo daleko nekih 5 sati voznje vrijedi posjetiti jer je bas za odmora. Apartmani se krecu od 40-100 eura. Vecina apartmana je blizu plaze, plaze su malo kamenite tj.sitni sljunak ali je ulaz u more pjesak. Na granici Kamensko nikakvih problema zadrzao se citavih 2 minuta. Dobro vece imate li sta prijaviti, dokle idete i to je to.
Dakle s moje strane sto se tice Hrvatske porodicni ljudi sa djecom uputite se na Vir imate sta vidjeti a i odmorit cete se.
PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija, oni jos samo iscekuju 1.8 i dolazak italijana jedino im kako kazu oni mogu izvuci sezonu, nasih ljudi ni na mapi.
Dakle s moje strane sto se tice Hrvatske porodicni ljudi sa djecom uputite se na Vir imate sta vidjeti a i odmorit cete se.
PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija, oni jos samo iscekuju 1.8 i dolazak italijana jedino im kako kazu oni mogu izvuci sezonu, nasih ljudi ni na mapi.
-
NNNN
- Posts: 301
- Joined: 26/03/2013 08:42
#1240 Re: hrvatska-more
jesu li ti pregledali auto, tražili pare?damirc_sa wrote:Sinoc dosao sa mora, destinacija Zadar otok Vir. Mogu samo reci da sto se tice Hrvatske mene Makarska rivijera vise nece vidjete. Otok Vir iako je za nas Sarajlije malo daleko nekih 5 sati voznje vrijedi posjetiti jer je bas za odmora. Apartmani se krecu od 40-100 eura. Vecina apartmana je blizu plaze, plaze su malo kamenite tj.sitni sljunak ali je ulaz u more pjesak. Na granici Kamensko nikakvih problema zadrzao se citavih 2 minuta. Dobro vece imate li sta prijaviti, dokle idete i to je to.
Dakle s moje strane sto se tice Hrvatske porodicni ljudi sa djecom uputite se na Vir imate sta vidjeti a i odmorit cete se.
PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija, oni jos samo iscekuju 1.8 i dolazak italijana jedino im kako kazu oni mogu izvuci sezonu, nasih ljudi ni na mapi.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1241 Re: hrvatska-more
pa fino covjek kaze da je prosao za 2 minute... redino mu rentgenom mogu pregledati auto za 2 minuteNNNN wrote:jesu li ti pregledali auto, tražili pare?damirc_sa wrote:Sinoc dosao sa mora, destinacija Zadar otok Vir. Mogu samo reci da sto se tice Hrvatske mene Makarska rivijera vise nece vidjete. Otok Vir iako je za nas Sarajlije malo daleko nekih 5 sati voznje vrijedi posjetiti jer je bas za odmora. Apartmani se krecu od 40-100 eura. Vecina apartmana je blizu plaze, plaze su malo kamenite tj.sitni sljunak ali je ulaz u more pjesak. Na granici Kamensko nikakvih problema zadrzao se citavih 2 minuta. Dobro vece imate li sta prijaviti, dokle idete i to je to.
Dakle s moje strane sto se tice Hrvatske porodicni ljudi sa djecom uputite se na Vir imate sta vidjeti a i odmorit cete se.
PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija, oni jos samo iscekuju 1.8 i dolazak italijana jedino im kako kazu oni mogu izvuci sezonu, nasih ljudi ni na mapi.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#1242 Re: hrvatska-more
i mene zanima da li pregledaju auto 
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1243 Re: hrvatska-more
ja bi volio da pregledaju... malo ulje, tecnost za kocnice, filtere i tako to...vjesticanametli wrote:i mene zanima da li pregledaju auto
a imam osjecaj da valja auspuh radit
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#1244 Re: hrvatska-more
Zato CRNOGORCI ZADOVOLJNO TRLJAJU ŠAKEdamirc_sa wrote:PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija
"Turisti oduševljeni jeftinijom uslugom, ulice i plaže pune!"
15.07.2013.
Crnu Goru je prošle godine posjetilo oko 1,5 miliona turista, a ugostitelji se nadaju da će ova sezona nadmišiti tu brojku

Crna Gora nova more
Ulaskom Hrvatske u EU i pooštravanjem režima prelaska granice - zemlje regiona, posebno one na moru - dobile su šansu da privuku dio turista koji godinama tradicionalno ljetuju od Dubrovnika do Umaga.
Crnu Goru je prošle godine posjetilo oko 1,5 miliona turista, a ugostitelji se nadaju da će ova sezona nadmišiti tu brojku, piše Aljazeera.net.
Ed i Annie iz Londona najčešće ljetuju u Dubrovniku. No ove godine, odlučili su se za Crnu Goru. U Budvi su već nekoliko dana i kažu, drugačije je.
Za dužu sezonu
- Hrvatska je, čini mi, se pripremljenija za turizam. Dubrovnik je skuplji nego ovdje, hrana tu negdje, pića su jeftinija kod vas. Mislim da su ugostitelji u Hrvatskoj uslužniji, govori Ed.
Struktura gostiju u Crnoj Gori posljednjih godina nije se mijenjala- prednjače Rusi i turisti iz regije.
- Prvi put sam u Budvi, sve je super, narod je gostoljubiv, cene su fantastične, nije ništa previše skupo i usluga je veoma dobra, govori Beograđanin Marko.
- Crna Gora je zaista lijepa, usluga u restoranima i kafićima odlična, hotelima takođe. Cijene su niže nego u Evropi, ističe Varvara, turistkinja iz Rusije.
Boban Mrdak je konobar u jednom od Budvanskih kafića. Za sada se, kaže nije previše umorio.
- Špic sezone još nije bukvalno krenuo, to se nadamo oko 15-og da će, imamo i neke najave da će biti još veća gužva nego ovih godina bila, navodi on.
Broj turista nije pokazatelj, već njihova platežna moć. A ona je mala, žale se restorandžije.
- Ljudi ima, ali koliko je turista- to ne znamo. Jer ulice su nam pune, plaže su poprilično pune, a koliko je potrošača, to je jedno veliko pitanje, govori Krsto Niklanović, ugostitelj.
- Crnu Goru prošle godine posjetilo je oko milion i po turista, što je državi donijelo oko 700 miliona eura legalne i 400 miliona eura nelegalne zarade. Od ove godine očekuje se više, javlja iz Budve reporterka Al Jazeere Milica Marinović.
Hotelijerima je glavni cilj da produže sezonu koja u Crnoj Gori zna da traje samo mjesec.
- Ovo što su do sada pokazatelji, mi smo na nivou prošle godine, pokušaćemo, imamo dobre najave za septembar i oktobar da produžimo taj efekat sezone, i mislim da ćemo to izgurati i imati sezonu do kraja oktobra, govori Vladimir Prlja iz Hotela Maestral.
Zvanične cifre
Stručnjaci kažu da je još rano prognozirati da li će pooštreni carinski režim, koji važi od ulaska Hrvatske u Evropsku uniju, dio turista usmjeriti prema Crnoj Gori. Prema njihovom mišljenju, ako do toga dođe, takve turiste potrebno je zadržati.
- U principu, prilagoditi ukupnu turističku ponudu, sve faktore, željama gostiju sa navedenih turističkih tržišta, kazuje Ivo Županović sa Fakulteta za biznis i turizam.
Zvanične cifre za sada ne govore ni o kakvom "prelivanju turista". Budva, centar dešavanja na crnogorskom primorju bilježi porast gostiju od svega tri posto.
http://bcove.me/rgecwh9q
Last edited by Tiger 033 on 15/07/2013 10:05, edited 1 time in total.
-
NNNN
- Posts: 301
- Joined: 26/03/2013 08:42
#1245 Re: hrvatska-more
pa to je eu sada, i rendgen je sasvim moguc.Alfons Kauders wrote:pa fino covjek kaze da je prosao za 2 minute... redino mu rentgenom mogu pregledati auto za 2 minuteNNNN wrote:jesu li ti pregledali auto, tražili pare?damirc_sa wrote:Sinoc dosao sa mora, destinacija Zadar otok Vir. Mogu samo reci da sto se tice Hrvatske mene Makarska rivijera vise nece vidjete. Otok Vir iako je za nas Sarajlije malo daleko nekih 5 sati voznje vrijedi posjetiti jer je bas za odmora. Apartmani se krecu od 40-100 eura. Vecina apartmana je blizu plaze, plaze su malo kamenite tj.sitni sljunak ali je ulaz u more pjesak. Na granici Kamensko nikakvih problema zadrzao se citavih 2 minuta. Dobro vece imate li sta prijaviti, dokle idete i to je to.
Dakle s moje strane sto se tice Hrvatske porodicni ljudi sa djecom uputite se na Vir imate sta vidjeti a i odmorit cete se.
PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija, oni jos samo iscekuju 1.8 i dolazak italijana jedino im kako kazu oni mogu izvuci sezonu, nasih ljudi ni na mapi.
-
damirc_sa
- Posts: 431
- Joined: 22/12/2012 15:55
#1246 Re: hrvatska-more
Ne nista, ali bukvalno nista nisu pregledali, samo skenirali pasose udarili pecat i to je to. Kod carinika standardno, "Imate li sta za prijaviti?" i to je to, granicu presa na GP Kamensko za 2 minute, i ko ide prema Splitu i sjevernoj obali Hrvatske toplo preporucujem ovaj prelaz, nema guzve.NNNN wrote:jesu li ti pregledali auto, tražili pare?damirc_sa wrote:Sinoc dosao sa mora, destinacija Zadar otok Vir. Mogu samo reci da sto se tice Hrvatske mene Makarska rivijera vise nece vidjete. Otok Vir iako je za nas Sarajlije malo daleko nekih 5 sati voznje vrijedi posjetiti jer je bas za odmora. Apartmani se krecu od 40-100 eura. Vecina apartmana je blizu plaze, plaze su malo kamenite tj.sitni sljunak ali je ulaz u more pjesak. Na granici Kamensko nikakvih problema zadrzao se citavih 2 minuta. Dobro vece imate li sta prijaviti, dokle idete i to je to.
Dakle s moje strane sto se tice Hrvatske porodicni ljudi sa djecom uputite se na Vir imate sta vidjeti a i odmorit cete se.
PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija, oni jos samo iscekuju 1.8 i dolazak italijana jedino im kako kazu oni mogu izvuci sezonu, nasih ljudi ni na mapi.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1247 Re: hrvatska-more
moze li meni neko objasniti u cemu je fol s nasim novinarima... "poostren rezim"...Tiger 033 wrote:Zato CRNOGORCI ZADOVOLJNO TRLJAJU ŠAKEdamirc_sa wrote:PS ali hrvati kukaju da im je ova sezona dosta losija![]()
"Turisti oduševljeni jeftinijom uslugom, ulice i plaže pune!"
15.07.2013.
Crnu Goru je prošle godine posjetilo oko 1,5 miliona turista, a ugostitelji se nadaju da će ova sezona nadmišiti tu brojku
Crna Gora nova more
Ulaskom Hrvatske u EU i pooštravanjem režima prelaska granice - zemlje regiona, posebno one na moru - dobile su šansu da privuku dio turista koji godinama tradicionalno ljetuju od Dubrovnika do Umaga.
Crnu Goru je prošle godine posjetilo oko 1,5 miliona turista, a ugostitelji se nadaju da će ova sezona nadmišiti tu brojku, piše Aljazeera.net.
Ed i Annie iz Londona najčešće ljetuju u Dubrovniku. No ove godine, odlučili su se za Crnu Goru. U Budvi su već nekoliko dana i kažu, drugačije je.
Za dužu sezonu
- Hrvatska je, čini mi, se pripremljenija za turizam. Dubrovnik je skuplji nego ovdje, hrana tu negdje, pića su jeftinija kod vas. Mislim da su ugostitelji u Hrvatskoj uslužniji, govori Ed.
Struktura gostiju u Crnoj Gori posljednjih godina nije se mijenjala- prednjače Rusi i turisti iz regije.
- Prvi put sam u Budvi, sve je super, narod je gostoljubiv, cene su fantastične, nije ništa previše skupo i usluga je veoma dobra, govori Beograđanin Marko.
- Crna Gora je zaista lijepa, usluga u restoranima i kafićima odlična, hotelima takođe. Cijene su niže nego u Evropi, ističe Varvara, turistkinja iz Rusije.
Boban Mrdak je konobar u jednom od Budvanskih kafića. Za sada se, kaže nije previše umorio.
- Špic sezone još nije bukvalno krenuo, to se nadamo oko 15-og da će, imamo i neke najave da će biti još veća gužva nego ovih godina bila, navodi on.
Broj turista nije pokazatelj, već njihova platežna moć. A ona je mala, žale se restorandžije.
- Ljudi ima, ali koliko je turista- to ne znamo. Jer ulice su nam pune, plaže su poprilično pune, a koliko je potrošača, to je jedno veliko pitanje, govori Krsto Niklanović, ugostitelj.
- Crnu Goru prošle godine posjetilo je oko milion i po turista, što je državi donijelo oko 700 miliona eura legalne i 400 miliona eura nelegalne zarade. Od ove godine očekuje se više, javlja iz Budve reporterka Al Jazeere Milica Marinović.
Hotelijerima je glavni cilj da produže sezonu koja u Crnoj Gori zna da traje samo mjesec.
- Ovo što su do sada pokazatelji, mi smo na nivou prošle godine, pokušaćemo, imamo dobre najave za septembar i oktobar da produžimo taj efekat sezone, i mislim da ćemo to izgurati i imati sezonu do kraja oktobra, govori Vladimir Prlja iz Hotela Maestral.
Zvanične cifre
Stručnjaci kažu da je još rano prognozirati da li će pooštreni carinski režim, koji važi od ulaska Hrvatske u Evropsku uniju, dio turista usmjeriti prema Crnoj Gori. Prema njihovom mišljenju, ako do toga dođe, takve turiste potrebno je zadržati.
- U principu, prilagoditi ukupnu turističku ponudu, sve faktore, željama gostiju sa navedenih turističkih tržišta, kazuje Ivo Županović sa Fakulteta za biznis i turizam.
Zvanične cifre za sada ne govore ni o kakvom "prelivanju turista". Budva, centar dešavanja na crnogorskom primorju bilježi porast gostiju od svega tri posto.
http://bcove.me/rgecwh9q
jebiga ja kad pricam, trudim se da rijeci koje koristim imaju neko znacenje...
rezim nije poostren zato jer se ne moze voziti meso... nije se smjelo ni prije... ni mlijecni proizvodi... ni vise od steke cigara... a jos prije 10 godina su imali zakon po kojem su mogli traziti lovu...
dakle sta je za njih "poostren rezim"... osim za ljude koji se bave izvozom robe, sta se zapravo promijenilo pa da se govori o nekom "poostrenom" rezimu?
cini mi se da ni samim novinarima to nije bas najjasnije, ali eto zvuci cool, kao da znaju o cemu pricaju... dakle po cemu je poostren rezim? osim ako novinari ne misle da se prosle godine mogla nositi janjetina i domaci kajmak preko granice...
ps.
51 stranica teme, javio se metar ljudi koji su prelazili granicu... niko nije pomenuo nikakav "poostren rezim"... valjda al jazeera i avaz imaju neke druge izvore informacija
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#1248 Re: hrvatska-more
rikno ti srednji lonac hahahha il kako se to vec zove hahahhaAlfons Kauders wrote:ja bi volio da pregledaju... malo ulje, tecnost za kocnice, filtere i tako to...vjesticanametli wrote:i mene zanima da li pregledaju autonisam bio na servisu od oktobra, sto da ne
![]()
a imam osjecaj da valja auspuh radit
-
NNNN
- Posts: 301
- Joined: 26/03/2013 08:42
#1249 Re: hrvatska-more
ja nosim bajrine kobasice pa sta bude. Valjda ih nece namirisati na granici.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1250 Re: hrvatska-more
i ona lambda sonda... sto svima rikne a niko ne zna cemu sluzivjesticanametli wrote:rikno ti srednji lonac hahahha il kako se to vec zove hahahhaAlfons Kauders wrote:ja bi volio da pregledaju... malo ulje, tecnost za kocnice, filtere i tako to...vjesticanametli wrote:i mene zanima da li pregledaju autonisam bio na servisu od oktobra, sto da ne
![]()
a imam osjecaj da valja auspuh radit
