Vuče se jer nije bilo novaca,ako EU da novce gradit će se sigurno.Googlerica wrote:jiji,hvala,ali sumnjam da ce se ostvariti projekat,koji se vuce godinamaa,no vidjet cemojiji wrote:Evo samo zato sto si mi simpaticna.Googlerica wrote:jiji,drugi put malo bolje poguram google biciklo!
daj mi link iz 2013 ili 2014 godine,hvala
http://www.24sata.hr/politika/peljeski- ... ske-344776
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrva ... 20134.html
Naravno nista nije 100% gotovo,jos treba EU dati novce,ali je ovo s koridorom izgleda otpalo.
Peljeski most zele graditi!
-
jiji
- Posts: 292
- Joined: 02/05/2013 15:10
#1226 Re: Peljeski most zele graditi!
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1227 Re: Peljeski most zele graditi!
Naravno, upravo sad presipaju kase u EU.jiji wrote:Vuče se jer nije bilo novaca,ako EU da novce gradit će se sigurno.Googlerica wrote:
jiji,hvala,ali sumnjam da ce se ostvariti projekat,koji se vuce godinamaa,no vidjet cemo
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1228 Re: Peljeski most zele graditi!
ma 'ta ce EU, zna pomorsko drustvo iz sarajeva bolje...jiji wrote:Stvar je u tome da ovdje BiH nije druga strana.Kako će HR povezati svoj teritorij kroz svoje teritorijalne vode je unutarnja stvar HR.Naravno da treba poštovati pravo nesnošljivog prolaza i držati se onoga što piše u UN konvenciji o pravu mora i siguran sam da se to uzelo u obzir kod izrade predstudije.Pilana78 wrote:Ne kontam bas ove clanke iz Hrvatske. Izgleda da je jedini problem novac, pa ako ga dobiju onda ce se poceti graditi. Potpuno se zanemaruje druga strana, u ovom slucaju BiH.
cek samo da nam neko pocne objasnjavati isplativost izgradnje luke u neumu, 20km od grada duhova u plocama
-
Googlerica
- Posts: 1971
- Joined: 28/12/2013 02:03
- Location: Hangar One
#1229 Re: Peljeski most zele graditi!
vijest postavljena decembra '13"
Peljesac bridge is best solution to connect the south of Croatia
Croatian Times
Peljesac bridge is best solution to connect the south of Croatia
Croatian Times
Building of the Peljesac Bridge to connect the south of Croatia with the rest of the country could start in 2015. The above info was released by the transport minister Sinisa Hajdas Doncic who expects the EU study to be presented in a week period. It has already been revealed that the EU study found that the Peljesac Bridge is the best solution for connecting Dubrovnik and the rest of the south with inland Croatia.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#1230 Re: Peljeski most zele graditi!
Na hrvatskoj strani ne očekuju probleme ni zbog zahtjeva BiH za prolaz brodova ispod mosta jer će on u sredini biti visok 55 metara, a širina između stupova iznosit će 285 metara. No, brodovi će moći prolaziti i ispod drugih dijelova mosta, koji će biti visoki 42 i 48 metara na svakoj strani mosta prema kopnu, odnosno Pelješcu, a širina i među stupovima na tim dijelovima bit će po 285 metara.
http://www.vecernji.ba/ispod-mosta-moci ... ota-917271
Korektno od Zagreba.
http://www.vecernji.ba/ispod-mosta-moci ... ota-917271
Korektno od Zagreba.
- muha_sa
- Posts: 140353
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#1231 Re: Peljeski most zele graditi!
a prolaze li brodovi kroz i u NeumSkijaš wrote:Na hrvatskoj strani ne očekuju probleme ni zbog zahtjeva BiH za prolaz brodova ispod mosta jer će on u sredini biti visok 55 metara, a širina između stupova iznosit će 285 metara. No, brodovi će moći prolaziti i ispod drugih dijelova mosta, koji će biti visoki 42 i 48 metara na svakoj strani mosta prema kopnu, odnosno Pelješcu, a širina i među stupovima na tim dijelovima bit će po 285 metara.
http://www.vecernji.ba/ispod-mosta-moci ... ota-917271
Korektno od Zagreba.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#1232 Re: Peljeski most zele graditi!
Bitno je da mogu prolaziti.muha_sa wrote:a prolaze li brodovi kroz i u NeumSkijaš wrote:Na hrvatskoj strani ne očekuju probleme ni zbog zahtjeva BiH za prolaz brodova ispod mosta jer će on u sredini biti visok 55 metara, a širina između stupova iznosit će 285 metara. No, brodovi će moći prolaziti i ispod drugih dijelova mosta, koji će biti visoki 42 i 48 metara na svakoj strani mosta prema kopnu, odnosno Pelješcu, a širina i među stupovima na tim dijelovima bit će po 285 metara.
http://www.vecernji.ba/ispod-mosta-moci ... ota-917271
Korektno od Zagreba.
- armin071
- Posts: 6547
- Joined: 27/11/2008 22:26
- Location: prvi red treci dzep.
#1233 Re: Peljeski most zele graditi!
Al mi nikad nece biti jasno otkud tolika teznja da se gradi most koji ce biti u godini biti upotrebljiv nekih pola godine od tunela koji je jeftiniji, ne ometa nikoga i upotrebljiv je citave godine??
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#1234 Re: Peljeski most zele graditi!
Ne žele ljudi da ih ucjenjuju budale poput Dodika. I ja bih pravio most da sam na njihovom mjestu, ko zna kakvi će odnosi biti sa Sarajevom za 20 godina i ako će neko iz Brisela finansirati most, logično je da će praviti most.armin071 wrote:Al mi nikad nece biti jasno otkud tolika teznja da se gradi most koji ce biti u godini biti upotrebljiv nekih pola godine od tunela koji je jeftiniji, ne ometa nikoga i upotrebljiv je citave godine??
- armin071
- Posts: 6547
- Joined: 27/11/2008 22:26
- Location: prvi red treci dzep.
#1235 Re: Peljeski most zele graditi!
Ma sta oni imaju sa Dodikom tu. Onaj ing. iz Hrvatske im je fino napravio prijedlog da tunel bude na istom mjestu gdje bi bio most. Znaci nema nikakve veze sa BiH a niti bi smetao kome. A jos uz to bio bi prohodan cijele godine jer mu ne bi smetale bure kojih itekako ima na Jadranu pogotovo u zimskim mjesecima. A i bio bi duplo jeftiniji.Skijaš wrote:Ne žele ljudi da ih ucjenjuju budale poput Dodika. I ja bih pravio most da sam na njihovom mjestu, ko zna kakvi će odnosi biti sa Sarajevom za 20 godina i ako će neko iz Brisela finansirati most, logično je da će praviti most.armin071 wrote:Al mi nikad nece biti jasno otkud tolika teznja da se gradi most koji ce biti u godini biti upotrebljiv nekih pola godine od tunela koji je jeftiniji, ne ometa nikoga i upotrebljiv je citave godine??
- JohnnyS
- Posts: 17439
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#1236 Re: Peljeski most zele graditi!
armin071 wrote:Ma sta oni imaju sa Dodikom tu. Onaj ing. iz Hrvatske im je fino napravio prijedlog da tunel bude na istom mjestu gdje bi bio most. Znaci nema nikakve veze sa BiH a niti bi smetao kome. A jos uz to bio bi prohodan cijele godine jer mu ne bi smetale bure kojih itekako ima na Jadranu pogotovo u zimskim mjesecima. A i bio bi duplo jeftiniji.Skijaš wrote:Ne žele ljudi da ih ucjenjuju budale poput Dodika. I ja bih pravio most da sam na njihovom mjestu, ko zna kakvi će odnosi biti sa Sarajevom za 20 godina i ako će neko iz Brisela finansirati most, logično je da će praviti most.armin071 wrote:Al mi nikad nece biti jasno otkud tolika teznja da se gradi most koji ce biti u godini biti upotrebljiv nekih pola godine od tunela koji je jeftiniji, ne ometa nikoga i upotrebljiv je citave godine??
Mislim da sam negdje pročitao, a i ovdje napisao, valjda je to trusno područje i u slučaju potresa, cijeli tunel se ruši, a most ne mora nužno već se sruši samo dio, pa je lakše za popraviti
-
Black111
- Posts: 797
- Joined: 12/06/2011 13:48
#1237 Re: Peljeski most zele graditi!
A hoce li nasa bosanska mornarica tu moci uploviti? I sta kad izgradimo u Neumu naftni terminal? Trebace prostora i za tankere. To naravno kad iskopamo morsko dno kod Neuma da bude dublje tako da moze nasa flota uploviti.
Ja sam cuo da sad dok isplate penzije, krece se u izgradnju naftnog terminala u Neumu. Ne znam koliko je to vjerodostojna informacija?
Ja sam cuo da sad dok isplate penzije, krece se u izgradnju naftnog terminala u Neumu. Ne znam koliko je to vjerodostojna informacija?
- muha_sa
- Posts: 140353
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#1238 Re: Peljeski most zele graditi!
cuj tebe i koliko je vjerodostojna infoBlack111 wrote:A hoce li nasa bosanska mornarica tu moci uploviti? I sta kad izgradimo u Neumu naftni terminal? Trebace prostora i za tankere. To naravno kad iskopamo morsko dno kod Neuma da bude dublje tako da moze nasa flota uploviti.
Ja sam cuo da sad dok isplate penzije, krece se u izgradnju naftnog terminala u Neumu. Ne znam koliko je to vjerodostojna informacija?
- armin071
- Posts: 6547
- Joined: 27/11/2008 22:26
- Location: prvi red treci dzep.
#1239 Re: Peljeski most zele graditi!
Ta cuvena listicka smisao za humorBlack111 wrote:A hoce li nasa bosanska mornarica tu moci uploviti? I sta kad izgradimo u Neumu naftni terminal? Trebace prostora i za tankere. To naravno kad iskopamo morsko dno kod Neuma da bude dublje tako da moze nasa flota uploviti.
Ja sam cuo da sad dok isplate penzije, krece se u izgradnju naftnog terminala u Neumu. Ne znam koliko je to vjerodostojna informacija?
-
Black111
- Posts: 797
- Joined: 12/06/2011 13:48
#1240 Re: Peljeski most zele graditi!
Listica rules! 
Naime, kad mi Bosanci i Hercegovci, tj. Hrvati, Bosnjaci, Srbi i Ostali a tj.
Poljaci, Madjari, Turci, Arapi, Kazahstanci, Bosanci, Bosanci i Hercegovci krenemo u izgradnu naftnog terminala i prokopamo morsko dno kod Neuma, da li ce most smetati floti tankera sto ce tu uplovljavati?
Naime, kad mi Bosanci i Hercegovci, tj. Hrvati, Bosnjaci, Srbi i Ostali a tj.
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#1241 Re: Peljeski most zele graditi!
Neće, dok mi to izgradimo, tankeri više neće uplovljavati već slijetati u luku, tako da nam most sigurno neće smetati.Black111 wrote: Bosanci i Hercegovci krenemo u izgradnu naftnog terminala i prokopamo morsko dno kod Neuma, da li ce most smetati floti tankera sto ce tu uplovljavati?

- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1242 Re: Peljeski most zele graditi!
Mogu misliti da se listicke trebe oduzimaju na tu vrstu provincijskog humora 8sto opet govori o njihovoj inteligenciji)Black111 wrote:A hoce li nasa bosanska mornarica tu moci uploviti? I sta kad izgradimo u Neumu naftni terminal? Trebace prostora i za tankere. To naravno kad iskopamo morsko dno kod Neuma da bude dublje tako da moze nasa flota uploviti.
Ja sam cuo da sad dok isplate penzije, krece se u izgradnju naftnog terminala u Neumu. Ne znam koliko je to vjerodostojna informacija?
-
Black111
- Posts: 797
- Joined: 12/06/2011 13:48
#1243 Re: Peljeski most zele graditi!
Ja sam duhovit, ti si cisto zakinut.seln wrote:Mogu misliti da se listicke trebe oduzimaju na tu vrstu provincijskog humora 8sto opet govori o njihovoj inteligenciji)Black111 wrote:A hoce li nasa bosanska mornarica tu moci uploviti? I sta kad izgradimo u Neumu naftni terminal? Trebace prostora i za tankere. To naravno kad iskopamo morsko dno kod Neuma da bude dublje tako da moze nasa flota uploviti.
Ja sam cuo da sad dok isplate penzije, krece se u izgradnju naftnog terminala u Neumu. Ne znam koliko je to vjerodostojna informacija?
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1244 Re: Peljeski most zele graditi!
Izgleda da je mlijeko magarice pogubno za skromnost.Black111 wrote:
Ja sam duhovit,
...kaze jedan od dva vodeca demagoga na forumu.Da ne kazem da vrijedjanje osoba i to tako generalno nije nikakav humor vec cisto neinteligencija i sovinizam.
Znamo i miAl dobro je sve, baa, znamo mi to.
Pamtimo jos i '93 i noz u ledja i 2001 i sve...
ako neko misli nesto dobiti bezobraznim latinlukom (uporno ponavljanje neistina), onda neka pokusa kod Slovenaca. Kod nas nece ici.
-
Black111
- Posts: 797
- Joined: 12/06/2011 13:48
#1245 Re: Peljeski most zele graditi!
Jah.
Na stranu latinluk, da se mi vratimo mostu. Dakle, hoce li most biti dovoljno visok kad tankeri i ostatak nase bosanske flote bude zalazio u Neumski zaljev, nakon sto naprave par okretaja oko poluotoka i otoka, i nakon sto se prokopa dno, i naravno nakon sto se izgradi naftni terminal u Neumu?
Na stranu latinluk, da se mi vratimo mostu. Dakle, hoce li most biti dovoljno visok kad tankeri i ostatak nase bosanske flote bude zalazio u Neumski zaljev, nakon sto naprave par okretaja oko poluotoka i otoka, i nakon sto se prokopa dno, i naravno nakon sto se izgradi naftni terminal u Neumu?
-
stari grad Visegrad
- Posts: 2215
- Joined: 23/03/2009 18:35
#1246 Re: Peljeski most zele graditi!
hrvatska drzi gotovo cijelu Jadransku obalu, a brani Bosni i Hercegovini njen mali dio obale te ne dozvoljava pomorski razvoj BiH.
Fuj za Hrvatsku, nece Hrvatska daleko, lako je graditi neprijateljstvo sa susjednom drzavom, sve u svemu fuj za rvatsku politiku. Mrzim sahovnicu i sve hrvatske sebicne fashisticke politicare.
Ne moze hrvtaska drugoj drzavi oduzimati medjunarodno poravo na dio obale i koridora prema svjetskom moru.
Slijedi tuzba i rusenje mosta.
Fuj za Hrvatsku, nece Hrvatska daleko, lako je graditi neprijateljstvo sa susjednom drzavom, sve u svemu fuj za rvatsku politiku. Mrzim sahovnicu i sve hrvatske sebicne fashisticke politicare.
Ne moze hrvtaska drugoj drzavi oduzimati medjunarodno poravo na dio obale i koridora prema svjetskom moru.
Slijedi tuzba i rusenje mosta.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#1247 Re: Peljeski most zele graditi!
Hrvatska ne oduzima koridor prema otvorenom moru, 55 metara je više nego dovoljno za prolaz.stari grad Visegrad wrote:hrvatska drzi gotovo cijelu Jadransku obalu, a brani Bosni i Hercegovini njen mali dio obale te ne dozvoljava pomorski razvoj BiH.
Fuj za Hrvatsku, nece Hrvatska daleko, lako je graditi neprijateljstvo sa susjednom drzavom, sve u svemu fuj za rvatsku politiku. Mrzim sahovnicu i sve hrvatske sebicne fashisticke politicare.
Ne moze hrvtaska drugoj drzavi oduzimati medjunarodno poravo na dio obale i koridora prema svjetskom moru.![]()
Slijedi tuzba i rusenje mosta.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#1248 Re: Peljeski most zele graditi!
Priča o koridoru je ubleha... Jedno je nesmetan prolaz, a drugo fantomski koridor... Ako mi budemo imali mogućnost nesmetanog (istina i neškodljivog) prolaza - ne vidim probleme... Stvar tako jasna, al eto bitno je nek se metilja, spinuje i odvlači pažnja od suštine...Skijaš wrote:Hrvatska ne oduzima koridor prema otvorenom moru, 55 metara je više nego dovoljno za prolaz.stari grad Visegrad wrote:hrvatska drzi gotovo cijelu Jadransku obalu, a brani Bosni i Hercegovini njen mali dio obale te ne dozvoljava pomorski razvoj BiH.
Fuj za Hrvatsku, nece Hrvatska daleko, lako je graditi neprijateljstvo sa susjednom drzavom, sve u svemu fuj za rvatsku politiku. Mrzim sahovnicu i sve hrvatske sebicne fashisticke politicare.
Ne moze hrvtaska drugoj drzavi oduzimati medjunarodno poravo na dio obale i koridora prema svjetskom moru.![]()
Slijedi tuzba i rusenje mosta.
-
sportman1
- Posts: 1505
- Joined: 26/12/2013 22:36
#1249 Re: Peljeski most zele graditi!
Black111 wrote:A hoce li nasa bosanska mornarica tu moci uploviti? I sta kad izgradimo u Neumu naftni terminal? Trebace prostora i za tankere. To naravno kad iskopamo morsko dno kod Neuma da bude dublje tako da moze nasa flota uploviti.
Ja sam cuo da sad dok isplate penzije, krece se u izgradnju naftnog terminala u Neumu. Ne znam koliko je to vjerodostojna informacija?
umjesto bih ubaci rijec slovenija pa ih pitaj zasto nece i osim pobrojanog, i neskodljiv prolaz,vec svoj koridor do otvorenog mora??
oni su vec pred arbitraznom odlukom za razliku 0d bih koja se ne buni na ovo sto hr. namjerava da radi.
-
Black111
- Posts: 797
- Joined: 12/06/2011 13:48
#1250 Re: Peljeski most zele graditi!
To nije isto. Slovenci su ucjenjivali RH EU-om cak do te mjere da im RH preupusti dio svog mora, iako oni i danas ako se ne varam imaju koridor po medjunarodnom pravu, oni imaju pravo na slobodan prolaz svojih brodova tu.
Most je s druge strane povezivanje RH, gradi se na tlu RH i biti ce dovoljno visok da ce manje vise svaki brod moci nesmetano moci prolaziti. Tako da ne vidim problem. Iako naravno neki veliki brodovi tu nikad nece zalaziti, sto zbog plitkog mora, sto zbog uvale, sto zbog tog sto uopce nemaju razloga tu uplovljavati jer osim gradica s tri cetri hotela tu nema nicega... osim sto ce jednog dana tu biti naftni terminal, naravno.
Most je s druge strane povezivanje RH, gradi se na tlu RH i biti ce dovoljno visok da ce manje vise svaki brod moci nesmetano moci prolaziti. Tako da ne vidim problem. Iako naravno neki veliki brodovi tu nikad nece zalaziti, sto zbog plitkog mora, sto zbog uvale, sto zbog tog sto uopce nemaju razloga tu uplovljavati jer osim gradica s tri cetri hotela tu nema nicega... osim sto ce jednog dana tu biti naftni terminal, naravno.
