Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1226 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Sta kaze Branko Peric na ovo?
Zasto na MASU slicnih slucajeva ne reaguje (i NIJE reagovao dok je bio predsednik VSTV-a)?
KUM nije dugme!

Image
http://img12.imageshack.us/img12/220/11 ... tirank.jpg
"Dnevni avaz", 19.12.2009.

Da se prisetimo Pericevog jucerasnjeg pisanja (kuknjave) :
http://img191.imageshack.us/img191/5955 ... ponize.jpg
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1227 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Izlozba suvenira grada Tuzle u BKC-u 22.12.2009.godine u 18h.

Image
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1229 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Image
http://img687.imageshack.us/img687/5157 ... ikreat.jpg

"Tuzlanski list", 24.12.2009.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1230 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ma kakav slucaj za anale BH pravosudja?
Zar tuzlansko pravosudje nije vec u Ginisovoj knjizi? Koji jad!


Image

"Dnevni avaz", 24.12.2009.godine

Ah, ni BH pravosudje ne zaostaje za tuzlanskim, ni slucajno, a njihov nerad SVI MI placamo!
http://img69.imageshack.us/img69/2205/1 ... burilj.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/8128/2 ... aniolj.jpg
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1231 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Trakavica, trakavice, nema kraja...

Image
http://img137.imageshack.us/img137/4357/25avaz291209sexaferaiban.jpg
"Dnevni avaz", 29.12.2009.godine

A i kako bi se okoncala sex-profesorsko-pravosudna tuzlanska trakavica, kad se bivsi predsednik VSTV-a, a sadasnji sudija Suda BiH, Branko Peric, bavi piskaranjem-prepucavanjem sa novinarima (i to u "Avaz-u")! Koliko se secam i trakavica i jos mnogo toga (skandal sa tuziocem Kovalom) je bilo aktuelno za njegovog "visokog" mandata.

Image
http://img710.imageshack.us/img710/4405/25avaz291209periconovin.jpg
"Dnevni avaz", 29.12.2009.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1232 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ovaj "gospodin" jos preti "autoritetom i vezama"...ccc.

Naravno, zna covek...politicari su siguran alibi...da slucaj "pojede maca".
Tuzilastvo TK vec ima dooobrog "iskustva", izmedju ostalog u profesorskoj
trakavici u kojoj se i Banovic spominje. Sve ce to otici u...vetar, osim mozda
neke "sice" poput vozaca "slavnih" profesora! Zivi bili, pa videli...


Image
http://img97.imageshack.us/img97/3825/2 ... icpret.jpg

"Dnevni avaz", 30.12.2009.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1233 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ah, "potresa" ih... toboze nisu znali, tj. kao NIKO nije znao?! Kako da ne.
Pa zato se i razvlaci trakavica, jer su znali, a kako i ne bi kad su mnoga "ugledna" imena koristili usluge...
No, sve ce to "narod pozlatiti" tj. tuzlansko (i sire) pravosudje zataskati...zar ne?


HDZ potresa seks afera

TUZLA - Nakon što su se u medijima pojavila neka od imena koja će biti pozvana na obavijesni razgovor zbog slučaja koji se vodi protiv Joze Banovića, zbog navodno organiziranog lanca prostitucije, u Tuzli posljednjih dana vlada opći kaos među tuzlanskim uglednicima. Kako se neslužbeno doznaje, u skorije vrijeme poziv da dadnu svoj iskaz mogla bi dobiti nekolicina “uglednih” političara i biznismena koji su posjećivali objekt čiji je vlasnik Banović. Banović je naime slovio kao ugostitelj koji je organizirao “dobre zabave i domjenke” na koje se elita s područja ove županije, ali i šire rado odazivala. O konkretnim imenima nitko ne želi govoriti jer zasad postoje samo indicije, dok će nakon istrage biti poznato tko je sve koristio usluge koje je Banović pružao u svom ugostiteljskom objektu.

Dodatne usluge

Banović se trenutačno nalazi u pritvoru, a sumnjiči ga se da je počinio kazneno djelo navođenje na prostituciju. Tijekom pretresa koji je obavljen u motelu “Jet star” i “Vili Sensi” prema navodima iz Tužiteljstva pronađeni su sumnjivi predmeti koji bi se mogli dovesti u vezi s počinjenjem ovog kaznenog djela.
Dobro upućeni u ova zbivanja kažu kako je posebno interesantno to što se za djela koja su se događala u ovom motelu znalo već duži niz godina, a da je tek sad pokrenuta istraga. Kako doznajemo u ovom motelu smještaj je bio vrlo jeftin i kretao se oko 20 maraka za prenoćište. No, prema neslužbenim informacijama, mnogi gosti bili su iznenađeni kad su vidjeli da se nakon 11 sati na TV-u mogu gledati samo porno filmovi dok je većina soba bila opremljena “pomagalima” za seksualne užitke. Nekima od njih navodno je nuđeno ukoliko žele da mogu dobiti i dodatne usluge. Prilikom nuđenja takvih usluga u prvom kontaktu se nije navodilo što to konkretno znači, nego tek nakon što bi gost pokazao dodatno zanimanje bilo bi mu omogućeno da upotpuni svoj odmor.

Smještaj za profesore

Kako neslužbeno doznajemo jedan od razloga Banovićevog uhićenja je sukob s osobama koje se također na ovom području bave organiziranim lancem prostitucije, a koji su se vrlo često sastajali u njegovom motelu. No “prijateljstvo” je puklo nakon što je Banović previše ulazio u njihova područja, a i cijene usluga djevojaka koje je on naplaćivao bile su dosta niže u odnosu na ostale. Stoga je i odlučeno da se Banovića makne s tog područja organiziranog kriminala.
Kako doznajemo, poznavajući sve ono što se događa u Banovićevom motelu “Jet star” bio je jedan od osnovnih razloga zbog čega su upravo tamo duži niz godina bili smješteni profesori sarajevskog Pravnog fakulteta koji su kasnije osumnjičeni za tzv. seks aferu na odjelu tog fakulteta u Tuzli. Navodno su profesori tamo odsjedali po preporuci visokih dužnosnika općine Živinice. I sam Banović je u više navrata u medijima govorio da su profesori odsjedali u njegovom motelu i da su s njima često bile djevojke i studentice.

Jednomjesečni pritvor

Prema informacijama do kojih smo došli iz policijskih krugova Banović nije predstavljao nikakvog “ozbiljnog igrača” jer se znalo da za neke veće stvari nije bio sposoban. Također, Banovićev motel, prema neslužbenim informacijama, u više navrata je korišten i kao utočište za djevojke koje su bile u tranzitu prema zemljama Zapadne Europe.
Prema informacijama do kojih smo došli, Banović je samo nekoliko dana prije uhićenja imao kontakte s inspektorima koji su radili na njegovom slučaju, ali ih je on izvrijeđao i odbio bilo kakve razgovore nakon čega je došlo do njegovog uhićenja.
S druge strane iz izvora koji su bliski Banoviću doznajemo da bi se on nakon što mu istekne jednomjesečni pritvor mogao naći na slobodi jer dokazi s kojim Tužiteljstvo trenutačno raspolaže neće biti dovoljni za potvrđivanje optužnice i produljenje pritvora.
Banović još uvijek obavlja funkciju dopredsjednika županijskog ogranka HDZ-a BiH Soli i tako će najvjerojatnije ostati sve dok se Banoviću ne dokaže krivnja. Službenih informacija o njegovom statusu u ovoj stranci još uvijek nema. Ono što ostaje nejasno i dalje je kada će se najzaslužniji za seks aferu naći pred Tužiteljstvom i hoće li i Jozo Banović, baš kao i Jasmin Mašić, biti samo krinka pod kojom će se cijeli slučaj skrenuti u nekom drugom smjeru.

Piše: Maja Nikolić
(Dnevni list)
http://www.dnevni-list.ba/index.php?opt ... &Itemid=21
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1234 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Sta je sledece? Koje li "bisere" prosipa Bojana Kristo, Mirsad Kebo, Spomenka Micic i kompanija, pardon komisija.
Bez stida, ma otkud njima TO?


Pomilovan Hazim Vikalo

objavljeno: 05. 01. 2010
Bivši premijer TK, Hazim Vikalo, koji je smijenjen sa ove funkcije zbog korupcije, pomilovan je i neće služiti zatvorsku kaznu, odlučila je predsjednica F BiH, Borjana Krišto.

Iako je Ustavni sud BiH na plenarnoj sjednici u avgustu 2007. godine odbacio apelaciju bivšeg premijera TK, koji je tražio prolongiranje izvršenja sedmomjesečne zatvorske kazne, navodeći da Vikalo mora odmah u zatvor, do toga nikada nije došlo.

Kako se moglo dogoditi da predsjednica F BiH dvije i po godine nakon toga pomiluje nekoga ko se oglušio o odluku Ustavnog suda BiH, nije obrazloženo.

Da potsjetimo, Hazim Vikalo je 2000.godine osuđen na 2 godine i 2 mjeseca zatvora zbog nabavke boja za krečenje, davanja pozajmica iz budžeta TK 1999.godine, te nesavjesno poslovanje pri kupovini automobila. Šest godina nakon toga, Vrhovni sud F BiH je potvrdio drugostepenu presudu, kojom je Vikalu smanjena kazna na sedam mjeseci zatvora.

Vikalo se pozivao na bolest, kada je tražio prvo prolongiranje izvršenja zatvorske kazne. No, kasnije je Ustavni sud BiH odbacio njegove zahtjeve, smatrajući da su neopravdani.

Zanimljivo je da je Federalna policija nedavno otkrila da je firma “Witnet”, koja je u većinskom vlasništvu upravo Hazima Vikala, izvršila prevaru prilikom instalacije softwera, jer nisu ugrađivali licencirane, već kopirane, ali u optužnici je to djelo na teret stavljeno Vikalovom suvlasniku i direktoru firme Fahrudinu Gološu.
(Tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/01/pomi ... im-vikalo/

„Za stado, svakako, nije dobro ako mu je pastir – ovca.“
(Gete)


Ovce su u BiH izgleda na ceni! Sta drugo reci? Pa gde mi to zivimo? Ko nas to "vodi"...jadi...jadi...
Nije samo Hazim Vikalo pomilovan, a da NIJE ni krocio u zatvorsku celiju!
"Elita", eLITA...za njih nije zatvor, oni su cekali pomilovanje kao slobodni, NEVINI ljudi u svojim kucama!!!
Meni se vise stvarno GADI do besvesti!


Image

http://img526.imageshack.us/img526/6976 ... pomilo.jpg
"Dnevni avaz", 05.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1235 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Bravo, bravo Semire! Cestitam!

Vizija o zamjeni za termoelektrane

Semir Hasanbašić, iz Tuzle, iako ima 17 godina, već je izumio modifikovani transformator za koji je dobio brojne nagrade. Autor Maja Nikolić

(Radio Slobodna Evropa)

http://www.slobodnaevropa.org/video/4664.html
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1236 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Gde li je u ovoj pravnoj zavrzlami glava, a gde rep?
Opet Tuzilastvo TK na tapetu Sejle Jugo Turkovic?
Opravdano ili ne, mozda i saznamo...za koju godinu.


Image
http://img706.imageshack.us/img706/1983 ... prevar.jpg

"Express", 07.01.2010.godine

A i Brcko je na tapetu.
Ocito su sudije i tuzioci postali glavne medijske "zvezde" (u FUJ smislu).
Sumnjam da ce ovom PREDSEDNIKU SUDA Faliti i dlaka s glave.
Sistem "ja tebi - ti meni" funkcionise "besprekorno"... godinama.


http://img694.imageshack.us/img694/6018 ... dsedni.jpg
"Express", 07.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1237 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Fino Sesenam Cosic zbori, samo lose radi...primera je na pretek.
Tuzilastvo TK nikada nije bilo "nesto", a od njegovog stupanja na duznost je bas u pravom haosu!


Image
http://img706.imageshack.us/img706/5159/6avaz120110cosicdodik80.jpg

"Dnevni avaz", 12.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1238 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Nazalost, da - potvrdjeno (SAMO saslusanje). Nisu imali kud... novinari im pobrkali racune? "Saslusanja" (200 svedoka) se vuku godinama u sex-profesorsko-pravosudnoj trakavici, u kojoj znacajnu ulogu "igra" i ovaj ugostitelj, no Glavnom kantonalnom tuziocu Sesenamu Cosicu ne pada na pamet okoncati ovu sramotu u NJEGOVOJ nadleznosti.
Ah, da, zaboravih...tu su upetljana mnoga zvucna imena, pa cak i iz pravosudja...


Image
http://img64.imageshack.us/img64/1772/7avaz120110banovic600.jpg

"Dnevni avaz", 12.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1239 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Povodom trece godisnjice "Tuzlanskog lista" bice urucena priznanja, NAJBOLJIMA(??) dana 24.01.2010.godine u Hotelu "Tuzla".

Cudno, OVE godine NEMA Brankovica...

Image

http://img11.imageshack.us/img11/3952/8 ... nanja8.jpg
"Tuzlanski list", 15.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1240 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

"Jaka" komisija sa jos "jacim" rezultatima ...
Zna li iko za makar jedan rezultat njihove "analize"?


Antikorupciona komisija TK od Tužilaštva traži detaljnu analizu dodjele zemljišta na Trgu slobode

objavljeno: 18. 01. 2010
Antikorupciona komisija TK na danaašnjoj sjednici odlučila je da od Kantonalnog tužilaštva Tuzla zatraži detaljnu analizu prijave Američkog univerziteta u BiH u vezi dodjele placa na Trgu slobode. Raspravljajući o prijavi o korupciji u općinskoj strukturi vlasti i pokušaju namiještanja konkursa, ova Komisija je tražila i mišljenje načelnika Tuzle, Jasmina Imamovića koji je odbacio navode o koruptivnom djelovanju. No, u svom odgovoru potvrdio je dio navoda da je Općina Tuzla svjesno promijenila namjenu objekta, koji se treba graditi na Trgu slobode, i tako onemogućila AUBIH, odnosno bilo kojoj visokoškolskoj ustanovi da aplicira za gradnju objekta.

Nadležna služba je prije dvije godine utvrdila da namjena objekta treba biti obrazovna, administrativna, kulturna i druge djelatnosti, dok je neposredno prije raspisivanja konkursa, potkraj prošle godine, navedeno da je namjena naučno-tehnološki park.

-Promjena namjene uslijedila je nakon odluke Vlade FBIH da Tuzlanskom kantonu, a za potrebe razvoja visokog obrazovanja, dodjeljuje na korištenje čitav kompleks bivše kasarne Husein kapetan Gradaščević. Pošo se radi o realizaciji davno prisutne ideje da svi fakulteti budu skoncentrisani na ovom velikom prostoru, mišljenja sam da je odluka nadležne službe sasvim logična-naveo je načelnik Jasmin Imamović.

Da potsjetimo, AUBIH je za parcelu ponudio 550.000 KM, dok je firma Tehnološki park Tuzla,u vlasništvu Ede Delbegovića ponudila 410.000 KM, a komisija je konkurs poništila.

(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/01/anti ... u-slobode/

Jos malo :
Imamović tvrdi da je izložen agresivnom pritisku Denisa Prcića

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=33942
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1241 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Sve "Jovo nanovo"... "Djekna jos nije umrla, a kad ce - ne zna se"...
Hoce li zbog "sumnjivih i nejasnih odluka" makar plata biti umanjena?
Ah, sve ce to narod platiti...


Tuzla: Poništena presuda Jasminu Mašiću
objavljeno: 19. 01. 2010

Jasminu Mašiću, vozaču Vlade TK će se ponovo suditi u Kantonalnom sudu Tuzla, potvrđeno je TUZLAL!VE.ba teamu. To je odlučilo Apelaciono vijeće ovog suda, nakon što je razmitrilo žalbe branitelja i tužitelja na prvostepenu presudu. Mašić je, u prvostepenom postupku oslobođen krivice za navođenje na prostituciju studentica, koje supružale seksualne usluge sarajevskim profesorima Bajri Goliću, Sanjinu Omanoviću i Zdravku Lučiću, a osuđen na godinu dana za prevaru studenata Pravnog fakulteta Tuzla.

Detalje ukidanja presude sudije Alme Mulabdić, koja je i u toku samog suđenja donijela niz sumnjvih i nejasnih odluka, objavit ćemo naknadno.
(tuzlalive.ba)

http://tuzlalive.ba/portal/2010/01/tuzl ... nu-masicu/
Incub
Posts: 764
Joined: 16/04/2007 15:44

#1242 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Incub »

Gdjo, Nevenka svaka cast na postovima.
Izgleda da je Tuzla dosla do onoga -spala knjiga na par slova.
Da nije vas i nekolicini slicnih vama ovo se ne bi ni pojavljivalo na netu a spomenute makar "zulja" ako nista drugo.
Veliki pozdrav.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1243 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Incub wrote:Gdjo, Nevenka svaka cast na postovima.
Izgleda da je Tuzla dosla do onoga -spala knjiga na par slova.
Da nije vas i nekolicini slicnih vama ovo se ne bi ni pojavljivalo na netu a spomenute makar "zulja" ako nista drugo.
Veliki pozdrav.
Sumnjam da spomenute "zulja", ali ja cu i dalje "pratiti" i izvestavati kome god time stala na "zulj"...
Nesto (malo-ne sve, bilo bi opsirno) sam potavila i na svom blogu :

PRAVDA NA BH NACIN?
http://nevenkagaragic.blogger.ba/arhiva ... 14/2407224

Nazalost, nije samo Tuzla u pitanju, pa vidite li sta se radi u Ustavnom sudu BiH?
Evo :
Image
1.
http://img191.imageshack.us/img191/4999 ... sud800.jpg
2.
http://img31.imageshack.us/img31/4999/1 ... sud800.jpg
3.
http://img641.imageshack.us/img641/4999 ... sud800.jpg
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1244 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ccc...sto li je Tuzla toliko Sejli Jugo T. "na srcu"?

Image
http://img696.imageshack.us/img696/3843 ... rsedit.jpg
"Express", 21.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1245 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Samo napred omladino!

26.01.2010.
Dom mladih Tuzla

Otvorena izložba fotografija svršenih polaznika Fotoradionice

Image

Sinoć je u Galeriji Doma mladih Tuzla otvorena izložba umjetničkih fotografija svršenih polaznika treće generacije Fotoradionice koju vodi Faruk Ibrahimović, majstor i instruktor umjetničke fotografije.

Svoje radove su izložili Aleksandra Ivanović, Almira Zulić, Elvir Beširović, Emina Halilović, Jasna Bulić, Vladislav Kovačević, Davor Pavlić i Zinaida Beširović. Svi oni predstavili su po pet fotografija.

Na ovoj izložbi može se vidjeti da su se mladi bavili portretima, arhitekturom, životom ulice i sl. Slike su nastajale u improviziranom studiju, ali i u eksterijeru. U prvom dijelu radionice polaznici se nisu mnogo oslanjali na Adobe Photoshop, već je osnovni cilj bio da se napravi kvalitetan snimak sa dobrom kompozicijom i pri raspoloživom svjetlu.

Među autorima fotografija je i Aleksandra Ivanović student 2. godine Turskog jezika i književnosti na Filozofskom fakultetu u Tuzli koja se već nekoliko godina amaterski bavi fotografijom. Interesovanje za fotografiju je stekla kroz rad svoga oca, novinara Nikole Ivanovića, koji se bavi novinskom fotografijom.

- S njim sam stekla prve osnove, a kod majstora i instruktora umjetničke fotografije, gospodina Faruka Ibrahimovića sam uplovila u vode umjetničke – kreativne fotografije, unazad tri mjeseca u Fotoradionici Doma mladih Tuzla. Gospodin Ibrahimović nam je nesebično prenosio svoje bogato iskustvo i učio nas novim viđenjima snimanja i obrade fotografija. Uglavnom,sa sobom stalno nosim fotoaparat i kada “ulovim” neki neobičan i zanimljiv detalj, napravim nekoliko snimaka. Imam namjeru i dalje pohađati obuku u Fotoradionici i od gospodina Faruka Ibrahimovića “ukrasti” još znanja – rekla je Aleksandra za Tuzlarije.

Druženje i razmjena iskustava su bitnije odlike Fotoradionice, postoji i saradnja sa prethodnim polaznicima i velika mogućnost da dođe do formiranja kluba.

Postavka izložbe trajaće do 15.02.2010. godine.

Image

(tuzlarije)
Slike :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=34044
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1246 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Poštovana gđo.Nevenka,
... naravno da i dalje sa zadovoljstvom čitam vaše postove...
...ali zaista bih želio da to pročita mnogo više ljudi od nas nekolicine... svaki puta pogledam dole... da vidim ko je on line na temi... i uvijek je to veoma mali broj učesnika foruma...
Dakle... veoma mi je žao što vaš glas, kojeg bi mirno mogao nazvati " glas savjesti " ne dopire do večeg broja ljudi, čime bi sigurno vaš trud rezultirao kvalitetnijom i večom satisfakcijom...
Ponovo vam predlažem i molim da prebacite ili otvorite novu temu na drugom PDF- u, recimo Razno ili Politika... vaše pisanje i teme koje obrađujete... definitvno... nisu lokalne, tuzlanske... one su univerzalne... i mislim da im nije mjesto ovdje... na neki način ipak skrivenim od očiju javnosti...
Također molim i Zooma 66 da s vama što prije stupi u kontakt... i porazgovara o nekoj varijanti davanja mnogo večeg publiciteta vašim tekstovima... apsolutno sam siguran da je to i interes foruma...
Njih trebaju da čitaju prije svega sarajlije... obzirom da su tamo institucije i oni ti koji mogu, ako hoče, da reaguju i isprave nepravde, greške i kriminal o kojem redovno pišete...
S poštovanjem
Kmirsad
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1247 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Maraschino »

kmirsad wrote:Poštovana gđo.Nevenka,
... naravno da i dalje sa zadovoljstvom čitam vaše postove...
...ali zaista bih želio da to pročita mnogo više ljudi od nas nekolicine... svaki puta pogledam dole... da vidim ko je on line na temi... i uvijek je to veoma mali broj učesnika foruma...
Dakle... veoma mi je žao što vaš glas, kojeg bi mirno mogao nazvati " glas savjesti " ne dopire do večeg broja ljudi, čime bi sigurno vaš trud rezultirao kvalitetnijom i večom satisfakcijom...
Ponovo vam predlažem i molim da prebacite ili otvorite novu temu na drugom PDF- u, recimo Razno ili Politika... vaše pisanje i teme koje obrađujete... definitvno... nisu lokalne, tuzlanske... one su univerzalne... i mislim da im nije mjesto ovdje... na neki način ipak skrivenim od očiju javnosti...
Također molim i Zooma 66 da s vama što prije stupi u kontakt... i porazgovara o nekoj varijanti davanja mnogo večeg publiciteta vašim tekstovima... apsolutno sam siguran da je to i interes foruma...
Njih trebaju da čitaju prije svega sarajlije... obzirom da su tamo institucije i oni ti koji mogu, ako hoče, da reaguju i isprave nepravde, greške i kriminal o kojem redovno pišete...
S poštovanjem
Kmirsad
:thumbup:

+1
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1248 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

kmirsad wrote:Poštovana gđo.Nevenka,
... naravno da i dalje sa zadovoljstvom čitam vaše postove...
...ali zaista bih želio da to pročita mnogo više ljudi od nas nekolicine... svaki puta pogledam dole... da vidim ko je on line na temi... i uvijek je to veoma mali broj učesnika foruma...
Dakle... veoma mi je žao što vaš glas, kojeg bi mirno mogao nazvati " glas savjesti " ne dopire do večeg broja ljudi, čime bi sigurno vaš trud rezultirao kvalitetnijom i večom satisfakcijom...
Ponovo vam predlažem i molim da prebacite ili otvorite novu temu na drugom PDF- u, recimo Razno ili Politika... vaše pisanje i teme koje obrađujete... definitvno... nisu lokalne, tuzlanske... one su univerzalne... i mislim da im nije mjesto ovdje... na neki način ipak skrivenim od očiju javnosti...
Također molim i Zooma 66 da s vama što prije stupi u kontakt... i porazgovara o nekoj varijanti davanja mnogo večeg publiciteta vašim tekstovima... apsolutno sam siguran da je to i interes foruma...
Njih trebaju da čitaju prije svega sarajlije... obzirom da su tamo institucije i oni ti koji mogu, ako hoče, da reaguju i isprave nepravde, greške i kriminal o kojem redovno pišete...
S poštovanjem
Kmirsad
Da, u pravu ste, evo NEMA NIKOGA.
A sta mozemo, doci ce da citaju oni koje zanima. Ja sam upravo procitala i komentare na temi Avazovog tornja, ali verujte, jednostavno ne smedoh nista napisati jer bi se jos vise zadrzala, a nemam bas puno vremena.
Clan sam nekoliko foruma, komentarisem i na tuzlalive.ba... mnogo citam... ne moze se sve stici.

Jasno mi je da teme na koje se fokusiram nisu lokalne, vec su problem kompletne DRZAVE, no eno otvorene teme o korupciji (Razne diskusije), pa SAMO 4 posta...
Zato sam na svom blogu "sacuvala" neke interesantne clanke (ne sve, imam ih previse), upravo da ostanu na jednom mestu (da se ne zagube i ne zaborave).
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1249 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

"Tuzlanski list", 15.01.2010.godine - objavio "dobitnike":
http://img11.imageshack.us/img11/3952/8 ... nanja8.jpg
a 24.01.2010. podelio "priznanja"...

Danas se prosto sokirah naslovnicom (gotovo cela strana) kad uzeh u ruke "Dnevni avaz".
Odmah pomislih : "Avaz" je malo ljubomoran, zavidan, ZUT?
Bas preko cele naslovne stranice o SKANDALU u kojem se spominje Jadranka Kosor (ni kriva, ni duzna)!

Zar se nije moglo pokazati malo respekta prema premijerki susedne drzave?
Kako bi Jadranka Kosor mogla znati KO je vlasnik "Tuzlanskog lista", tanke lokalne novine?
On jeste saslusan, ali nije optuzen!
Da je sirovi "uvlakac" jeste - pokazao je to i u prethodne 2 godine, nema kome nije "dodelio" priznanja, pa i Nedzad Brankovic mu je dosao "na noge" (i tada su bili sve sami "uzori" , vecina u stvari).

Ova "priznanja" verovatno nemaju veze sa gradjanima, pa ni citaocima...vec SAMO sa vlasnikom, ali otkud bi to Jadranka Kosor mogla znati?
Ipak, svaka joj cast sto je dosla u Tuzlu.
A nacelnik? Da li je namerno "pobegao" van BiH, u banju? Ko ce ga znati...

Image
http://img17.imageshack.us/img17/4927/1 ... inagra.jpg

Image
http://img706.imageshack.us/img706/4927 ... inagra.jpg

A Lagumdzija i Becirovic?

Image
http://img682.imageshack.us/img682/6162 ... dzijai.jpg

"Dnevni avaz", 26.01.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1250 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Cuj, sa "najkooperativnijim politicarem" (po misljenju "Tuzlanskog lista") i dobitnikom "priznanja" Kosor se nije sastala? Ccccc...

Kosor zaobišla HDZ-ovce, večerala s SDA-ovcima i Inzkom

Image

Premijerka Hrvatske prilikom posjeta Tuzli, gdje je od Tuzlanskog lista primila nagradu za „Ličnost godine“ nije se sastala s predstavnicima HDZ-a BiH iako je to bilo najavljeno, a uz to na svečanosti na kojoj je proglašena za osobu godine zapadnog Balkana, sjedila je s čelnicima SDA, piše mostarski Dnevni list.

Iako se očekivalo da će imati sastanak s Mijom Krešić, predsjednikom Županijskog odbora HDZ-a BiH Soli Tuzla, i zamjenikom ministra sigurnosti BiH, to se ipak nije dogodilo. Krešić je izjavio da je stiska s vremenom bila presudna. “Ja to ne shvaćam osobno niti bilo kome iz premijerkinog protokola zamjeram kao što ne zamjeram ni samoj premijerki Kosor. Mislim da je tu ključnu ulogu odigralo vrijeme”, rekao je Krešić

I hrvatske institucije na ovom području očekivale su sastanak s premijerkom, ali to se nije dogodilo. Neki od predstavnika tih institucija kazali su za Dnevni list da je pomalo zbunjujuće da se nije održao nikakav sastanak s njima. Ističu kako je jedan takav sastanak bio nužan kako bi se uvidjelo kakva će biti daljnja potpora hrvatske Vlade, ali i kako bi se od same premijerke doznalo o smjernicama politike koja će se voditi prema Hrvatima u BiH.

Neslužbeno list doznaje da se premijerka Kosor tijekom poslijepodneva trebala sastati s predstavnicima institucija na Husinu, ali da je i to odgođeno. U pojedinim komentarima moglo se čuti kako do sastanka s predsjednicima hrvatskih stranaka koji je zakazan za 15 dana Kosor želi izbjeći polemiziranje oko novog zakona o prebivalištu. I novinarima koji su tražili odgovor novonastale situacije, nije bilo omogućeno postavljati dodatna pitanja jer je premijerka odbila bilo kakav razgovor, a da se nije ticao njezinog izbora za ličnost godine.

Zbog rasporeda mjesta sjedenja za stolom s premijerkom mnogi dužnosnici nisu ni došli na ovu svečanost jer su pored ministara Ivana Šukera i Bože Biškupića te visokog predstavnika Inzka u premijerkinom društvu bili planirani jedino kadrovi iz SDA, tvrdi Dnevni list.Na manifestaciji se nije pojavio ni Ivo Andrić Lužanski ( HDZ BiH), zastupnik u Saboru RH iz BiH, kao ni Dragan Čović, koji je proglašen najkooperativnijim političarom.
(Dnevnik.ba)

http://www.dnevnik.ba/index.php?option= ... le&id=3173
Post Reply