FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#12176 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dzipalo »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 15:35
un1ted wrote: 18/05/2020 15:32 Ovi VS oni.


Kako god, ni jedan stav nije 100% tacan, ni da je kriv, ni da nije. Ja krivim sto je mogao nabaviti medicinsku opremu bez potrebnih saglasnosti i nadzora, sto mu je uplacen novac avansno i sto nema bankovne garancije. Ako to moze biti zakonski kaznjivo, to i treba uraditi.

Slažem se. Samo ne vidim kako Fikro može biti kriv za nesmotrenost i idiotizam onoga koji mu je to uplatio. Onaj koji je dozvolio isplatu bez garancije, koji je dozvolio avansnu isplatu, neka taj i odgovara. Nemojte sad zaj*bavati, svako od vas bi uzeo avansnu uplatu bez ikakavih garancija od vlade, tj. države.
Ako procitas clanak https://www.klix.ba/vijesti/bih/zasto-s ... /200518041 vidjet ces da je Fikro ucestvovao u muljazi zajedno sa ahbabom Solakom i nema sanse da nisu podjednako krivi.
Prvo su potpisali ugovor za jedan tip respiratora (koji se vjerovatno moze koristiti na intenzivnoj) pa kad je Firko vidio da ga ne moze nabaviti (logicno jer je potraznja u svijetu ogromna) onda su potpisali drugi ugovor gdje se obavezuje da ce nabaviti ove neupotrebljive.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#12177 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

Je li ovo isti broj protokola, a različit ugovor? Amateri. :D
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#12178 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Kamper »

Niko ne spominje Edina Ramica, Fikretovog havera preko kojeg je dosao do Novalica a onda do Solaka s kojim je potpisao ugovor. :D
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#12179 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dzipalo »

Haris.ba wrote: 18/05/2020 16:10 Je li ovo isti broj protokola, a različit ugovor? Amateri. :D
Da, bukvalno se vidi malverzaciju koje je Fikret itekako bio svjestan a pojedicni ovdje opet pravdaju kao da je on uradio sve po pravilima. Jasta je.
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#12180 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sencobih »

Ja bih volio da vidim tu firmu kojoj u vanrednoj situaciji , kada država ponudi biznis , tj.da nešto nabavi, da ta firma kaže neću ili ne želim to mi je sumnjivo. Nema te firme. Ovi što se bune to je iz razloga što je neko drugi ubio pare, a ne oni. To je nažalost tako.
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12181 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mayab »

sencobih wrote: 19/05/2020 07:05 Ja bih volio da vidim tu firmu kojoj u vanrednoj situaciji , kada država ponudi biznis , tj.da nešto nabavi, da ta firma kaže neću ili ne želim to mi je sumnjivo. Nema te firme. Ovi što se bune to je iz razloga što je neko drugi ubio pare, a ne oni. To je nažalost tako.
Možda u korumpiranoj kriminalnoj državi,
jer u bilo kojoj drugačijoj, ta firma će dobro razmisliti, jer je svjesna da će joj kasnije doći glave, ako ima išta imalo neregularno,
dovoljno da samo neko, neki novinar , malo zatalasa (kao što je ovde ona novinarka to pokrenula, samo je pitanje kako će ovde završiti!)!
Ne zaboravimo, u normalnim pravnim državama, tužilaštva rade proaktivno, sami pokreću istrage , čim u javnosti uoče neku anomaliju!
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#12182 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by azdralovic »

sencobih wrote: 19/05/2020 07:05 Ja bih volio da vidim tu firmu kojoj u vanrednoj situaciji , kada država ponudi biznis , tj.da nešto nabavi, da ta firma kaže neću ili ne želim to mi je sumnjivo. Nema te firme. Ovi što se bune to je iz razloga što je neko drugi ubio pare, a ne oni. To je nažalost tako.
pogotovo ako je biznis bez referenci, dozvola, garancija, i sa placanjem unaprijed :D
howdy
Posts: 3606
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#12183 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by howdy »

Botovi pokusavaju popeglat organizovani kriminal u reziji jednog papcica malinara njegovog punca i vrhuske u vlasti.
howdy
Posts: 3606
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#12184 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by howdy »

sencobih wrote: 19/05/2020 07:05 Ja bih volio da vidim tu firmu kojoj u vanrednoj situaciji , kada država ponudi biznis , tj.da nešto nabavi, da ta firma kaže neću ili ne želim to mi je sumnjivo. Nema te firme. Ovi što se bune to je iz razloga što je neko drugi ubio pare, a ne oni. To je nažalost tako.
Isti si ti klosar ko i fikret
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12185 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zateznistub »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 15:35
un1ted wrote: 18/05/2020 15:32 Ovi VS oni.


Kako god, ni jedan stav nije 100% tacan, ni da je kriv, ni da nije. Ja krivim sto je mogao nabaviti medicinsku opremu bez potrebnih saglasnosti i nadzora, sto mu je uplacen novac avansno i sto nema bankovne garancije. Ako to moze biti zakonski kaznjivo, to i treba uraditi.

Slažem se. Samo ne vidim kako Fikro može biti kriv za nesmotrenost i idiotizam onoga koji mu je to uplatio. Onaj koji je dozvolio isplatu bez garancije, koji je dozvolio avansnu isplatu, neka taj i odgovara. Nemojte sad zaj*bavati, svako od vas bi uzeo avansnu uplatu bez ikakavih garancija od vlade, tj. države.
Jel' se ti praviš blesav ili si pomjeren za Pi polovina?
Kako neko ko se bavi uzgojem malina može dobavljati medicinska pomagala? Jel imao izvod iz sudskog registra da se bavi trgovinom medicinskih uređaja, mislim na vrijeme?
Kako bas on da pošalje ponudu za nabavku opreme. Kako je saznao za nju?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12186 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

zateznistub wrote: 19/05/2020 08:51
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 15:35
un1ted wrote: 18/05/2020 15:32 Ovi VS oni.


Kako god, ni jedan stav nije 100% tacan, ni da je kriv, ni da nije. Ja krivim sto je mogao nabaviti medicinsku opremu bez potrebnih saglasnosti i nadzora, sto mu je uplacen novac avansno i sto nema bankovne garancije. Ako to moze biti zakonski kaznjivo, to i treba uraditi.

Slažem se. Samo ne vidim kako Fikro može biti kriv za nesmotrenost i idiotizam onoga koji mu je to uplatio. Onaj koji je dozvolio isplatu bez garancije, koji je dozvolio avansnu isplatu, neka taj i odgovara. Nemojte sad zaj*bavati, svako od vas bi uzeo avansnu uplatu bez ikakavih garancija od vlade, tj. države.
Jel' se ti praviš blesav ili si pomjeren za Pi polovina?
Kako neko ko se bavi uzgojem malina može dobavljati medicinska pomagala? Jel imao izvod iz sudskog registra da se bavi trgovinom medicinskih uređaja, mislim na vrijeme?
Kako bas on da pošalje ponudu za nabavku opreme. Kako je saznao za nju?
Koliko znam, on je d.o.o..

Kako god, nije on samo kriv, kao što pokušava SDA zajedno sa botovima da stvori takvu sliku kako bi se pravi krivci izvukli. Ako je i kriv, on je jako sitna, presitna riba.

Na kraju krajeva, ako ćemo mak na konac, niko nije kriv dok se pravsnažno to i ne dokaže.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#12187 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by azdralovic »

TESLA_EDISON wrote: 19/05/2020 09:00
zateznistub wrote: 19/05/2020 08:51
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 15:35

Slažem se. Samo ne vidim kako Fikro može biti kriv za nesmotrenost i idiotizam onoga koji mu je to uplatio. Onaj koji je dozvolio isplatu bez garancije, koji je dozvolio avansnu isplatu, neka taj i odgovara. Nemojte sad zaj*bavati, svako od vas bi uzeo avansnu uplatu bez ikakavih garancija od vlade, tj. države.
Jel' se ti praviš blesav ili si pomjeren za Pi polovina?
Kako neko ko se bavi uzgojem malina može dobavljati medicinska pomagala? Jel imao izvod iz sudskog registra da se bavi trgovinom medicinskih uređaja, mislim na vrijeme?
Kako bas on da pošalje ponudu za nabavku opreme. Kako je saznao za nju?
Koliko znam, on je d.o.o..

Kako god, nije on samo kriv, kao što pokušava SDA zajedno sa botovima da stvori takvu sliku kako bi se pravi krivci izvukli. Ako je i kriv, on je jako sitna, presitna riba.

Na kraju krajeva, ako ćemo mak na konac, niko nije kriv dok se pravsnažno to i ne dokaže.
To sto je d.o.o. ne znaci da je registrovan za sve djelatnosti
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12188 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zateznistub »

TESLA_EDISON wrote: 19/05/2020 09:00 [
Koliko znam, on je d.o.o..

Kako god, nije on samo kriv, kao što pokušava SDA zajedno sa botovima da stvori takvu sliku kako bi se pravi krivci izvukli. Ako je i kriv, on je jako sitna, presitna riba.

Na kraju krajeva, ako ćemo mak na konac, niko nije kriv dok se pravsnažno to i ne dokaže.
U izvodu iz sudskog registra se vidi kojim djelatnostima se bavi određeni d. o. o.
A slažem se da je on samo manji zupčanik u hobotnici. Sto ne znači da i seljaci ne treba iza resetaka,isto kao i kapi Di tutti kapi.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#12189 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by artur morgan »

Trebao je biti odavno pritvoren. Za ovakve stvari suđenje se čeka u ćeliji.... Al, umjesto da je u pritvoru i da vidi pravu reakciju pravosuđa za organizovani kriminal, on ide na gostovanje kod Senada na TV. Onakav stajling, nastup na tv-u, reakcija na sve što se izdešavalo, govori da mu godi sva ova pažnja i frka....sad što ga pljuje 99% ljudi to nikad za medijske kurve i starlete nije bilo bitno.
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#12190 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dzipalo »

howdy wrote: 19/05/2020 08:39
sencobih wrote: 19/05/2020 07:05 Ja bih volio da vidim tu firmu kojoj u vanrednoj situaciji , kada država ponudi biznis , tj.da nešto nabavi, da ta firma kaže neću ili ne želim to mi je sumnjivo. Nema te firme. Ovi što se bune to je iz razloga što je neko drugi ubio pare, a ne oni. To je nažalost tako.
Isti si ti klosar ko i fikret
Gori klosari od samog Fikreta su ovi koji ga brane. Cuj drzava njemu ponudila. Je li moguce da ljudi pisu ovakve gluposti i nije ih stid :-) :-)
Sta ce bolan ne bio drzava ponuditi firmi koja se bavi malinama? Mislis on u talu sa svojom SDA bagrom skontao kako oprati par stotina hiljada laganih para pa mu sredili zacas i dozvolu za uvoz, pa mu prepravljali ugovore koji tip respiratora da uveze jer onaj prvi nije mogao uvesti, itd.
TESLA_EDISON wrote: 19/05/2020 09:00
zateznistub wrote: 19/05/2020 08:51
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 15:35

Slažem se. Samo ne vidim kako Fikro može biti kriv za nesmotrenost i idiotizam onoga koji mu je to uplatio. Onaj koji je dozvolio isplatu bez garancije, koji je dozvolio avansnu isplatu, neka taj i odgovara. Nemojte sad zaj*bavati, svako od vas bi uzeo avansnu uplatu bez ikakavih garancija od vlade, tj. države.
Jel' se ti praviš blesav ili si pomjeren za Pi polovina?
Kako neko ko se bavi uzgojem malina može dobavljati medicinska pomagala? Jel imao izvod iz sudskog registra da se bavi trgovinom medicinskih uređaja, mislim na vrijeme?
Kako bas on da pošalje ponudu za nabavku opreme. Kako je saznao za nju?
Koliko znam, on je d.o.o..

Kako god, nije on samo kriv, kao što pokušava SDA zajedno sa botovima da stvori takvu sliku kako bi se pravi krivci izvukli. Ako je i kriv, on je jako sitna, presitna riba.

Na kraju krajeva, ako ćemo mak na konac, niko nije kriv dok se pravsnažno to i ne dokaže.
Kakve veze ima sto je d.o.o? Nije imao dozvolu za uvoz respiratora nego su mu je sredili dan prije nego sto ce potpisati ugovor. Citate li vi ista?
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#12191 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by saabsa »

Udruživanje radi činjenja krivičnog djela, čak bi se moglo podvesti i kao zločinačka organizacija što bi još više povećalo eventualne kazne, ali sa obzirom da je u pitanju djelovanje pod pokriviteljstvom najveće zločinačke organizacije SDA ovo će sve završiti po sistemu pojeo vuk magarca...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#12192 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

To sto u sudskom registru pisu djelatnosti je malo obmanjujuce. To je relikt staroga zakona kojim je bilo da je sud provjeravao imas li uslove za obavljanje neke djelatnosti. Pa ti nije dao registraciju ako ne doneses sve papire. To su ukinuli, a lista djelatnosti ostala. Dosta firmi koje se nece baviti javim nabavkama ima tu nabrojane sve djelatnosti (radi manje takse za izvod jer ima manje stranica) jer je procedura dodati neku ako ti zatreba.

Sada u Statistici biras preteznu djelatnost. A posebni organi ti izdaju odredjene dozvole za rad. To sto u sudskom registru pise da se mozes baviti trgovinom nista ne znaci ako kao registrovan d.o.o. ne odes u opcinu ili kanton zavisno od kvadrature prostora da dobijes rjesenje da se mozes baviti trgovinom.
I to nije apsolutno za sve vrste trgovina. Ako hoces pecivo da prodajes, moras neke uslove ispuniti. Ako hoces oruzje da trgujes, daje ti ministarstvo energije dozvolu, ako hoces ljekove nadlezni organi za zdravstvo, za naftu neko treci.....

Ti kao d.o.o. mozes reci da se registrovan u sudu za svasta, ali to ne znaci da to mozes i raditi tako sto se probudis jedno jutro.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12193 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

ima logike da ih brane oni koji ovise ili su zahvalni tom istom sistemu i stranci, na svemu ucinjenom..
ima logike.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#12194 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by kakotakonikako »

dzipalo wrote: 19/05/2020 09:32

Kakve veze ima sto je d.o.o? Nije imao dozvolu za uvoz respiratora nego su mu je sredili dan prije nego sto ce potpisati ugovor. Citate li vi ista?
Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#12195 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by nekome »

A je li fakat ima ili nema regulisano to ako si registrovan za A (i A1, A2) da se mozes baviti B. Npr. ono sto je i pitao senada, on je TV kuca ali ima ugostiteljski objekat, je li to pod istom d.o.o. ili su dvije firme, tj. moze li tako i zasto ne moze ako ne moze?
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12196 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zateznistub »

kakotakonikako wrote: 19/05/2020 10:50
dzipalo wrote: 19/05/2020 09:32

Kakve veze ima sto je d.o.o? Nije imao dozvolu za uvoz respiratora nego su mu je sredili dan prije nego sto ce potpisati ugovor. Citate li vi ista?
Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?
Da li si ti svjestan kolika je procedura izmjene djelatnosti?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12197 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

i to su u hodu rjesavali, trka frka panika.. :zzzz:
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#12198 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by azdralovic »

nekome wrote: 19/05/2020 10:58 A je li fakat ima ili nema regulisano to ako si registrovan za A (i A1, A2) da se mozes baviti B. Npr. ono sto je i pitao senada, on je TV kuca ali ima ugostiteljski objekat, je li to pod istom d.o.o. ili su dvije firme, tj. moze li tako i zasto ne moze ako ne moze?
Pod istom si firmom, ali je registrovan za obavljanje obe djelatnosti
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#12199 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dzipalo »

kakotakonikako wrote: 19/05/2020 10:50
dzipalo wrote: 19/05/2020 09:32

Kakve veze ima sto je d.o.o? Nije imao dozvolu za uvoz respiratora nego su mu je sredili dan prije nego sto ce potpisati ugovor. Citate li vi ista?
Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?
Nije imao nego su mu haveri "zavrsili" brzinom svjetlosti da dobije. Da je bilo po zakonu ne bi imao. Sasvim slucajno je dan prije dobio dozvolu je li tako? Nikakve stele, muljaze, prljavi poslovi?
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#12200 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Kamper »

dzipalo wrote: 19/05/2020 11:54
kakotakonikako wrote: 19/05/2020 10:50
dzipalo wrote: 19/05/2020 09:32

Kakve veze ima sto je d.o.o? Nije imao dozvolu za uvoz respiratora nego su mu je sredili dan prije nego sto ce potpisati ugovor. Citate li vi ista?
Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?
Nije imao nego su mu haveri "zavrsili" brzinom svjetlosti da dobije. Da je bilo po zakonu ne bi imao. Sasvim slucajno je dan prije dobio dozvolu je li tako? Nikakve stele, muljaze, prljavi poslovi?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/srebren ... /200428149

Respiratori "sletili" na aerodrom u subotu 25. 4. 2020.
Fikret dobio dozvolu u ponedjeljak 27. 4. 2020.

Ugovor potpisan 3. 4. 2020.
Image
Locked