HNK je posebna prica u svemu...skafiskafsnjak wrote:Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !
Ako u mostaru ne pada ne mora znaciti da ne pada u konjicu i jablanici
Moderators: _BataZiv_0809, anex
HNK je posebna prica u svemu...skafiskafsnjak wrote:Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !
Hahahahahaisx wrote:Gdje si kupio? Na aliexpressu?
I ja sam, za ovih par dana što vozim po snijegu i ledu, uzbrdo i nizbrdo, prezadovoljan.permanentan wrote:Bf Goodrich polozio test i u drugoj sezoni, ovaj vikend oko 1000 km po BiH, ni najmanjeg problema nisam imao... Mislim da je ovo stvarno best buy guma.
Imal ista gore... Imas osjecaj polupa sve ma trapu... Hahahahaskafiskafsnjak wrote:Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !
Seawolf wrote:I ja sam, za ovih par dana što vozim po snijegu i ledu, uzbrdo i nizbrdo, prezadovoljan.permanentan wrote:Bf Goodrich polozio test i u drugoj sezoni, ovaj vikend oko 1000 km po BiH, ni najmanjeg problema nisam imao... Mislim da je ovo stvarno best buy guma.
No, moram reći da nikada nisam vozio na nečemu što ima tako veliki otpor kotrljanja.
Na blagim nizbrdicama, na kojima se auto prije sam pokretao kada je u leru, sada stoji kao ukopan.
Negativna strana je ta da će sa gumama sa ovako velikim koeficijentom otpora kotrljanja, potrošnja biti veća.
Pozitivna strana je ta da guma sa velikim koeficijentom otpora kotrljanja, treba imati i veliki koeficijent prijanjanja, a što se osjeti prilikom polaska na klizavoj podlozi.
Je li ikod tebe isto????dgL_ wrote:Imal ista gore... Imas osjecaj polupa sve ma trapu... Hahahahaskafiskafsnjak wrote:Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !
Spusti ručnu.Seawolf wrote:I ja sam, za ovih par dana što vozim po snijegu i ledu, uzbrdo i nizbrdo, prezadovoljan.permanentan wrote:Bf Goodrich polozio test i u drugoj sezoni, ovaj vikend oko 1000 km po BiH, ni najmanjeg problema nisam imao... Mislim da je ovo stvarno best buy guma.
No, moram reći da nikada nisam vozio na nečemu što ima tako veliki otpor kotrljanja.
Na blagim nizbrdicama, na kojima se auto prije sam pokretao kada je u leru, sada stoji kao ukopan.
Negativna strana je ta da će sa gumama sa ovako velikim koeficijentom otpora kotrljanja, potrošnja biti veća.
Pozitivna strana je ta da guma sa velikim koeficijentom otpora kotrljanja, treba imati i veliki koeficijent prijanjanja, a što se osjeti prilikom polaska na klizavoj podlozi.
Ti znas najbolje sta su trulje, nemam ti šta pricati...bitanga_sa_otesa wrote:hoce to na truljama
U našem slucaju je sve oslabilo.amar1994 wrote:nemate premium,tvrde plastike i slaba vam zvuČna izolacija,tanak najlon
raspada se,da je premium tek bi se razradilikonektovan wrote:U našem slucaju je sve oslabilo.amar1994 wrote:nemate premium,tvrde plastike i slaba vam zvuČna izolacija,tanak najlonGodine, kilometraza,...
ma nemam ja pojmakonektovan wrote:Ti znas najbolje sta su trulje, nemam ti šta pricati...bitanga_sa_otesa wrote:hoce to na truljama
moguce je da je do tankog najlona u vratimaamar1994 wrote:tanak najlon
Nisu, nisu..pregledano je to sve.. Al ja inace kad vozim auto po makadamu ili po ovom ledenom makadamu suosjecam sa automkonektovan wrote:Je li ikod tebe isto????dgL_ wrote:Imal ista gore... Imas osjecaj polupa sve ma trapu... Hahahahaskafiskafsnjak wrote:Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !
Znaci da su nam u qurtzu amortizeri, solje amortizera, seleni i još štošta.
Kod nas što vozimo Dacie se ručna ne spušta, nego izvlači.vauvau wrote: Spusti ručnu.
to ko na tamiću,ili spaceku i dijaniSeawolf wrote: Kod nas što vozimo Dacie se ručna ne spušta, nego izvlači.
Otkud ja znam kako je rumunj to napravio. Zahrđale sajle od ručne garant.Seawolf wrote:Kod nas što vozimo Dacie se ručna ne spušta, nego izvlači.vauvau wrote: Spusti ručnu.
Za šta ti je konkretno bitno da je DOT ovogodišnji?alipasijaner wrote:btw. Početkom novembra sam nazv'o Makbel na fontele DDan, DDan imate li u toj i toj dimenziji Dunlop WS5 kazu sutra ce ih imati. OK, ja drugi dan ponovo na telefon kazu stigle gume, pitam jel ovogodišnji DOT kažu jeste ok, rekoh eto me, još su bili u starom prostoru i nisu trebale nikakve najave ni rezervacije. Dođem ljudi premontiraju gume i ja bezveze onako gledam auto dok je još na dizalici i pogledam DOT kad ono vidi vraga neka sedmica iz 2015 godine, kažem ja momku koji montira gume hajde pogledaj DOT on pogleda i slegne ramenima.OK rekoh ne diraj ništa ne spuštaj auto sa dizalice odoh do "gazdarice" jer tamo u prodaji rade dvije tri djevojke rekoh Huston... bla bla bla.. ja došao da kupim nove gume, a kada mislim nove mislim i to da im je DOT iz ove godine kao što ste i rekli da jeste.. ovo ono tamo vamo šta da radimo, pa ništa pogledaj u magazi imaš li DWS5 sa ovogodišnjim DOT-om, a ako nemaš.. montirajte moje stare gume, vratite pare i odoh. Gledam na sat već sam sat i po proveo kod njih.. vraćaju se lik iz magaze i crnka i kažu nemamo premontiraćemo gume.. kontam ko će se opet jebavat... i pitam ok imate li GY UG Perf G1 sa ovogodišnjim DOT-om kažu imaju i elem.. promjenim gume za te... da poentiram, ako vam je važan DOT ili osjećaj da kad već dajete pare za nove gume da i dobijete gume sa ovogodišnjim DOT-om onda otvorite četvoro oči i bacite pogled jeste li dobili to za šta ste dali pare, ako nije zažmiri daj pare i gas..
prošao u oba smjera i ono je po auto 3 puta gore od makadama jer na prosječnih 20 kmh koliko se vozilo ( kad se nije stajalo u koloni u Donjoj Jablanici), udari na amortizere su bili ko da se vozi preko udarnih rupa na asfaltu ispunjenih vodom pa ne znaš ni kad će da te zdrma.skafiskafsnjak wrote:Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !