Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12151 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Teorija zavjere nikad ne manjka, uvjek je neko drugi kriv
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#12152 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Pa ne manjka, ali ako ima tacnih cinjenica (direktori SDA) onda ima i jake osnove za sumnju.
Ako nista dokazuju nesposobnost - minimalno, a maksimalno - svjesno organizuju haos.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#12153 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by axe22 »

jasmind wrote:
ja sam jos rano bio prosao, bilo je skroz ok stanje. Malo bljuzge po cesti, usponi posuti. Al otad je dosta snijega palo xD ja cu nazad bijeljina - orasje -

ja krecem u 3, pa cemo vidjeti kakvo je stanje.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12154 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

drug_profi wrote:Pa ne manjka, ali ako ima tacnih cinjenica (direktori SDA) onda ima i jake osnove za sumnju.
Ako nista dokazuju nesposobnost - minimalno, a maksimalno - svjesno organizuju haos.
Vise je to da nema straha od sankcija.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#12155 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by KB9 »

drug_profi wrote:
KB9 wrote:trebo bi mozda izrotirat gume na svom auticu, prednje nazad a naprijed sibnut kakve nove i dobar

e sad koja je opcija najbolji miks ulozenog i dobivenog? radi se o gumicama 225-70-17 :mrgreen: znaci ne bi bas da me odere jer je kvaliet kao al isto tako necu sad ni po svaku cijenu jeftino samo da bi dobro proso :mrgreen:
Jel ovo neki SUV?
jest

i ove gume mene sluze dobro, auto ide bez problema po ovom snijegu al ono ako ima neka fina opcija koja me nece bas totalno oderat priustio bi je sebi jer u tom nekom rangu trenutno imam para :lol:

ponavljam, gume su zamjenjene i sluze kako treba ali prevencije radi izrotirat pa da prednje budu nove a zadnje godinu stare, da ne moram parkirat u garazu ko sto kaze jedan pametni forumas ne bi li ispo zajeban i iskusan :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51450
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12156 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Imaš savu eskimo hp2, ona ti je oko 130-140 KM, fulda oko 180-190, a ovi veliki, ispod dvije stoje po gumi, nema.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12157 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Suv je najbolji pogotovo ako je 2wd,skuplji u startu a i gume se vidim dzaba dijele :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12158 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

dgL_ wrote:Zujao sam danas po gradu nekim obavezama i NISAM VIDIO NITI JEDNU GRTALICU. Kaze 55 vozila i 150 radnika ciste snijeg... Pa Bogom ti se kunem tolika vozila i ljudi bi pozlatili sve do sad...
Ja nisam vidio nijednu. Zapravo, jesam, ali imala je dignut onaj hepek, nako isla... :lol: :lol: :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#12159 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

UmaX wrote:
dgL_ wrote:Zujao sam danas po gradu nekim obavezama i NISAM VIDIO NITI JEDNU GRTALICU. Kaze 55 vozila i 150 radnika ciste snijeg... Pa Bogom ti se kunem tolika vozila i ljudi bi pozlatili sve do sad...
Ja nisam vidio nijednu. Zapravo, jesam, ali imala je dignut onaj hepek, nako isla... :lol: :lol: :lol:
Svjestan si da imaju patrole koje obilaze mjesta te javljaju grtalicama kad da izadju na teren.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#12160 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mali_milojica »

Kako Twingo ide sa Michelinima od 155, treba li kome prokopati put :oops:
adv.K
Posts: 271
Joined: 08/05/2012 19:45

#12161 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by adv.K »

Neka rijetka ta tvoja dimenzija. Gledam na unitrade imaju samo jedne i to oko 280 KM.

Kod mene je 225/65/17. Ima veliki izbor, od 140KM, pa preko 300 KM / kom. Ja kupio u oktobru Sava Eskimo SUV2 180 KM plus montaza i sasvim dobro zadovoljavaju moje potrebe voznje zimi ovim vozilom.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#12162 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Svi ovi crossoveri od Captura do C3 aircross dolaze na ludim dimnezijama guma, C3 ovaj sa 1.2 HTP sa 115 KS dođe na 17, moj kolega kupovao gume po 220, 230 KM. A svi su masa 2wd.

Ja jednostavno ne kontam kupovinu SUV-a bez 4x4. Od svih tih šminkera poštujem jedino Suzuki sx4 i Vitaru i volio bi ga imati kao potrckalo, naravno allgrip :mrgreen:

Tako je jedans bajo jučer kod Maksumića u Jablanici pokusao sa svojim Sportage 2wd kroz snijeg preko reda, aha završilo je to dobro, zaglavio se odmah.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#12163 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Ma Jablanica je uzas ... Nista nisu cistili.

U mene Kelly naprijed...jebote od Jab do Sarajeva nijednog problema nisam imao
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#12164 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Daryl Dixon »

ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#12165 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

Daryl Dixon wrote:ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
mozda neki sitni vulkanizeri, ovi veliki ne radi niko
nekad je fans otpad u hadzicima radio i nedjeljom, imaju masinu nazovi pitaj
imas na ulazu u kasindolsku vulkanizer, radili su i nedjeljom, prije njih imas onu konobu tocak i kod njih ima vulkanizer mozda rade danas
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#12166 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vješalica »

Daryl Dixon wrote:ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
Mislim da bi Tamek Son na Skenderiji kod VIKa trebao raditi
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#12167 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

KB9 wrote:
drug_profi wrote:
KB9 wrote:trebo bi mozda izrotirat gume na svom auticu, prednje nazad a naprijed sibnut kakve nove i dobar

e sad koja je opcija najbolji miks ulozenog i dobivenog? radi se o gumicama 225-70-17 :mrgreen: znaci ne bi bas da me odere jer je kvaliet kao al isto tako necu sad ni po svaku cijenu jeftino samo da bi dobro proso :mrgreen:
Jel ovo neki SUV?
jest

i ove gume mene sluze dobro, auto ide bez problema po ovom snijegu al ono ako ima neka fina opcija koja me nece bas totalno oderat priustio bi je sebi jer u tom nekom rangu trenutno imam para :lol:

ponavljam, gume su zamjenjene i sluze kako treba ali prevencije radi izrotirat pa da prednje budu nove a zadnje godinu stare, da ne moram parkirat u garazu ko sto kaze jedan pametni forumas ne bi li ispo zajeban i iskusan :-)
Pa ako ti je pogon na sve 4, trebale bi sve 4 gume biti iste.
SUV nije za plitkog dzepa.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#12168 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dgL_ »

Nikad vise nista na auto zimi osim Goodyear UG9... Ja sam u soku koliko je to dobra guma..m
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12169 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

kabal1337 wrote:
UmaX wrote:
dgL_ wrote:Zujao sam danas po gradu nekim obavezama i NISAM VIDIO NITI JEDNU GRTALICU. Kaze 55 vozila i 150 radnika ciste snijeg... Pa Bogom ti se kunem tolika vozila i ljudi bi pozlatili sve do sad...
Ja nisam vidio nijednu. Zapravo, jesam, ali imala je dignut onaj hepek, nako isla... :lol: :lol: :lol:
Svjestan si da imaju patrole koje obilaze mjesta te javljaju grtalicama kad da izadju na teren.
Mora da je to. :lol: :lol: :lol:

Sto je onda oko njih sve neocisceno, a oni onako idu? Kakvo to, treba samo bombu bacit (al kakvu atomsku), raznijet sve u 3 pm. :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12170 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

I prekjucer i jucer i danas dosao gdje god sam trebao po gradu
A jucer cim je snijeg prestao za sat je sve bilo ocisceno i prohodno 100% a i prije toga se moglo voziti

Koja ga budala cisti dok pada... :skoljka:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#12171 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12172 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Moze li se za za 15min doc,recimo sa cls AMG ??
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#12173 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

amar1994 wrote:Moze li se za za 15min doc,recimo sa cls AMG ??
Moze...ako ti nije zao auta :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#12174 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

pa nece cistit snijeg ako pada
nece posipati ako ce tuda proci za 1h grtalicom.
Hahaha jucer je cisci put bio prema Baricama nego prema Zmajevcu
Voljeli bi svi da su ulice ciste, ali nekada zaista i mi vozaci pretjerujemo
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#12175 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Daryl Dixon »

nivla wrote:
Daryl Dixon wrote:ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
mozda neki sitni vulkanizeri, ovi veliki ne radi niko
nekad je fans otpad u hadzicima radio i nedjeljom, imaju masinu nazovi pitaj
imas na ulazu u kasindolsku vulkanizer, radili su i nedjeljom, prije njih imas onu konobu tocak i kod njih ima vulkanizer mozda rade danas
vješalica wrote:Mislim da bi Tamek Son na Skenderiji kod VIKa trebao raditi
hvala, našli na Stupu :)
Post Reply