Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12151 Re: Dolazi zima - zimske gume
Teorija zavjere nikad ne manjka, uvjek je neko drugi kriv
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12152 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ne manjka, ali ako ima tacnih cinjenica (direktori SDA) onda ima i jake osnove za sumnju.
Ako nista dokazuju nesposobnost - minimalno, a maksimalno - svjesno organizuju haos.
Ako nista dokazuju nesposobnost - minimalno, a maksimalno - svjesno organizuju haos.
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#12153 Re: Dolazi zima - zimske gume
jasmind wrote:
ja sam jos rano bio prosao, bilo je skroz ok stanje. Malo bljuzge po cesti, usponi posuti. Al otad je dosta snijega palo xD ja cu nazad bijeljina - orasje -
ja krecem u 3, pa cemo vidjeti kakvo je stanje.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12154 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vise je to da nema straha od sankcija.drug_profi wrote:Pa ne manjka, ali ako ima tacnih cinjenica (direktori SDA) onda ima i jake osnove za sumnju.
Ako nista dokazuju nesposobnost - minimalno, a maksimalno - svjesno organizuju haos.
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#12155 Re: Dolazi zima - zimske gume
jestdrug_profi wrote:Jel ovo neki SUV?KB9 wrote:trebo bi mozda izrotirat gume na svom auticu, prednje nazad a naprijed sibnut kakve nove i dobar
e sad koja je opcija najbolji miks ulozenog i dobivenog? radi se o gumicama 225-70-17znaci ne bi bas da me odere jer je kvaliet kao al isto tako necu sad ni po svaku cijenu jeftino samo da bi dobro proso
i ove gume mene sluze dobro, auto ide bez problema po ovom snijegu al ono ako ima neka fina opcija koja me nece bas totalno oderat priustio bi je sebi jer u tom nekom rangu trenutno imam para
ponavljam, gume su zamjenjene i sluze kako treba ali prevencije radi izrotirat pa da prednje budu nove a zadnje godinu stare, da ne moram parkirat u garazu ko sto kaze jedan pametni forumas ne bi li ispo zajeban i iskusan
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12156 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imaš savu eskimo hp2, ona ti je oko 130-140 KM, fulda oko 180-190, a ovi veliki, ispod dvije stoje po gumi, nema.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12157 Re: Dolazi zima - zimske gume
Suv je najbolji pogotovo ako je 2wd,skuplji u startu a i gume se vidim dzaba dijele 
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#12158 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja nisam vidio nijednu. Zapravo, jesam, ali imala je dignut onaj hepek, nako isla...dgL_ wrote:Zujao sam danas po gradu nekim obavezama i NISAM VIDIO NITI JEDNU GRTALICU. Kaze 55 vozila i 150 radnika ciste snijeg... Pa Bogom ti se kunem tolika vozila i ljudi bi pozlatili sve do sad...
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#12159 Re: Dolazi zima - zimske gume
Svjestan si da imaju patrole koje obilaze mjesta te javljaju grtalicama kad da izadju na teren.UmaX wrote:Ja nisam vidio nijednu. Zapravo, jesam, ali imala je dignut onaj hepek, nako isla...dgL_ wrote:Zujao sam danas po gradu nekim obavezama i NISAM VIDIO NITI JEDNU GRTALICU. Kaze 55 vozila i 150 radnika ciste snijeg... Pa Bogom ti se kunem tolika vozila i ljudi bi pozlatili sve do sad...![]()
![]()
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#12160 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako Twingo ide sa Michelinima od 155, treba li kome prokopati put 
-
adv.K
- Posts: 271
- Joined: 08/05/2012 19:45
#12161 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neka rijetka ta tvoja dimenzija. Gledam na unitrade imaju samo jedne i to oko 280 KM.
Kod mene je 225/65/17. Ima veliki izbor, od 140KM, pa preko 300 KM / kom. Ja kupio u oktobru Sava Eskimo SUV2 180 KM plus montaza i sasvim dobro zadovoljavaju moje potrebe voznje zimi ovim vozilom.
Kod mene je 225/65/17. Ima veliki izbor, od 140KM, pa preko 300 KM / kom. Ja kupio u oktobru Sava Eskimo SUV2 180 KM plus montaza i sasvim dobro zadovoljavaju moje potrebe voznje zimi ovim vozilom.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#12162 Re: Dolazi zima - zimske gume
Svi ovi crossoveri od Captura do C3 aircross dolaze na ludim dimnezijama guma, C3 ovaj sa 1.2 HTP sa 115 KS dođe na 17, moj kolega kupovao gume po 220, 230 KM. A svi su masa 2wd.
Ja jednostavno ne kontam kupovinu SUV-a bez 4x4. Od svih tih šminkera poštujem jedino Suzuki sx4 i Vitaru i volio bi ga imati kao potrckalo, naravno allgrip
Tako je jedans bajo jučer kod Maksumića u Jablanici pokusao sa svojim Sportage 2wd kroz snijeg preko reda, aha završilo je to dobro, zaglavio se odmah.
Ja jednostavno ne kontam kupovinu SUV-a bez 4x4. Od svih tih šminkera poštujem jedino Suzuki sx4 i Vitaru i volio bi ga imati kao potrckalo, naravno allgrip
Tako je jedans bajo jučer kod Maksumića u Jablanici pokusao sa svojim Sportage 2wd kroz snijeg preko reda, aha završilo je to dobro, zaglavio se odmah.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#12163 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma Jablanica je uzas ... Nista nisu cistili.
U mene Kelly naprijed...jebote od Jab do Sarajeva nijednog problema nisam imao
U mene Kelly naprijed...jebote od Jab do Sarajeva nijednog problema nisam imao
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#12164 Re: Dolazi zima - zimske gume
ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#12165 Re: Dolazi zima - zimske gume
mozda neki sitni vulkanizeri, ovi veliki ne radi nikoDaryl Dixon wrote:ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
nekad je fans otpad u hadzicima radio i nedjeljom, imaju masinu nazovi pitaj
imas na ulazu u kasindolsku vulkanizer, radili su i nedjeljom, prije njih imas onu konobu tocak i kod njih ima vulkanizer mozda rade danas
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#12166 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislim da bi Tamek Son na Skenderiji kod VIKa trebao raditiDaryl Dixon wrote:ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12167 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ako ti je pogon na sve 4, trebale bi sve 4 gume biti iste.KB9 wrote:jestdrug_profi wrote:Jel ovo neki SUV?KB9 wrote:trebo bi mozda izrotirat gume na svom auticu, prednje nazad a naprijed sibnut kakve nove i dobar
e sad koja je opcija najbolji miks ulozenog i dobivenog? radi se o gumicama 225-70-17znaci ne bi bas da me odere jer je kvaliet kao al isto tako necu sad ni po svaku cijenu jeftino samo da bi dobro proso
i ove gume mene sluze dobro, auto ide bez problema po ovom snijegu al ono ako ima neka fina opcija koja me nece bas totalno oderat priustio bi je sebi jer u tom nekom rangu trenutno imam para![]()
ponavljam, gume su zamjenjene i sluze kako treba ali prevencije radi izrotirat pa da prednje budu nove a zadnje godinu stare, da ne moram parkirat u garazu ko sto kaze jedan pametni forumas ne bi li ispo zajeban i iskusan
SUV nije za plitkog dzepa.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#12168 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nikad vise nista na auto zimi osim Goodyear UG9... Ja sam u soku koliko je to dobra guma..m
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#12169 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mora da je to.kabal1337 wrote:Svjestan si da imaju patrole koje obilaze mjesta te javljaju grtalicama kad da izadju na teren.UmaX wrote:Ja nisam vidio nijednu. Zapravo, jesam, ali imala je dignut onaj hepek, nako isla...dgL_ wrote:Zujao sam danas po gradu nekim obavezama i NISAM VIDIO NITI JEDNU GRTALICU. Kaze 55 vozila i 150 radnika ciste snijeg... Pa Bogom ti se kunem tolika vozila i ljudi bi pozlatili sve do sad...![]()
![]()
Sto je onda oko njih sve neocisceno, a oni onako idu? Kakvo to, treba samo bombu bacit (al kakvu atomsku), raznijet sve u 3 pm.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12170 Re: Dolazi zima - zimske gume
I prekjucer i jucer i danas dosao gdje god sam trebao po gradu
A jucer cim je snijeg prestao za sat je sve bilo ocisceno i prohodno 100% a i prije toga se moglo voziti
Koja ga budala cisti dok pada...
A jucer cim je snijeg prestao za sat je sve bilo ocisceno i prohodno 100% a i prije toga se moglo voziti
Koja ga budala cisti dok pada...
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#12171 Re: Dolazi zima - zimske gume
Konjic - Jablanica . Ledeni makadam !
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12172 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moze li se za za 15min doc,recimo sa cls AMG ??
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#12173 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moze...ako ti nije zao autaamar1994 wrote:Moze li se za za 15min doc,recimo sa cls AMG ??
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#12174 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa nece cistit snijeg ako pada
nece posipati ako ce tuda proci za 1h grtalicom.
Hahaha jucer je cisci put bio prema Baricama nego prema Zmajevcu
Voljeli bi svi da su ulice ciste, ali nekada zaista i mi vozaci pretjerujemo
nece posipati ako ce tuda proci za 1h grtalicom.
Hahaha jucer je cisci put bio prema Baricama nego prema Zmajevcu
Voljeli bi svi da su ulice ciste, ali nekada zaista i mi vozaci pretjerujemo
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#12175 Re: Dolazi zima - zimske gume
nivla wrote:mozda neki sitni vulkanizeri, ovi veliki ne radi nikoDaryl Dixon wrote:ko radi danas za promjenu guma? zvao makbel i savu ne javlja se niko..
nekad je fans otpad u hadzicima radio i nedjeljom, imaju masinu nazovi pitaj
imas na ulazu u kasindolsku vulkanizer, radili su i nedjeljom, prije njih imas onu konobu tocak i kod njih ima vulkanizer mozda rade danas
hvala, našli na Stupuvješalica wrote:Mislim da bi Tamek Son na Skenderiji kod VIKa trebao raditi
