Republika Turska

Post Reply
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#12151 Re: Republika Turska

Post by Hame_ »

Recite Al Jazeeri: Mustafa Akyol
27 juli 2016, Srijeda 21:55

Turski novinar I publicista, politički komentarator i jedan o od kritičara vladavine turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdoagana za Aljazeeru govori o posljedicama neuspjelog vojnog udara, ljudskim slobodama u Turskoj i pokretu Fetullaha Gulena.

User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#12152 Re: Republika Turska

Post by Kombat »

Ima li ko da misli da je ovo "spontani" protest?! :shock: :D

https://www.rt.com/news/353753-turkey-p ... rlik-base/

Code: Select all

A crowd has been protesting near the Incirlik military base in Adana, Turkey. The facility houses US and NATO forces. The demonstrators are calling for the closure of the base, where arrests and searches were made in connection with the failed coup.
Regional television has been broadcasting the rally.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12153 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

ništa euforija, veselje, pobjeda, radost, military take over, konačno, napokon, bio je vakat ...
vidim prestala i priča o izrežiranom puču

stvarno mislite da bi gulenistička turska bila bolja od ove današnje, da je vođa jedan sektaš i fanatik
bili bi gori od najgore vojne hunte koju možete zamisliti, hizmet je vuk ogrnut ovčijom kožom
turska bi zapala u opšti haos i nerede, sa katastrofalnim posljedicama, i velikim žrtvama

vodi se borba na život i smrt, između turske države i hizmeta
manje su zlo generali i vojne hunte, i kemalisti od gulena i njegove sekte
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12154 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Kombat wrote:Ima li ko da misli da je ovo "spontani" protest?! :shock: :D

https://www.rt.com/news/353753-turkey-p ... rlik-base/

Code: Select all

A crowd has been protesting near the Incirlik military base in Adana, Turkey. The facility houses US and NATO forces. The demonstrators are calling for the closure of the base, where arrests and searches were made in connection with the failed coup.
Regional television has been broadcasting the rally.
Indzirlik danas :thumbup: :D

Od mene puna podrska za demonstrante i slobodarsku Saadat partiju, da istjeraju Amerikance sto prije... :thumbup:

Image

Image

Image

:bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12155 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

kiki, bolan, ko će onda bombardovati isil i podržavati ypg
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12156 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

japin_mutapi wrote:kiki, bolan, ko će onda bombardovati isil i podržavati ypg
Eto, ako Turska zatvori Indzirlik za Ameriku, jadni Amerikanci nece imati nacina da lete iznad Sirije. :D :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12157 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

zar nisi vidio one čelenđerove slike brodova ruskih što su se pozicionorali ispred sirije, zato su ameri i tražili da im se odobre napadi iz inđirlika
iz turske napadaju direktno isil, tj. nema preleta preko teritorije ssa, što bi ameri u suprotnom iskoristili da ih bombarduju

zato, živio inđirlik
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#12158 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

japin_mutapi wrote:...
:kiss:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12159 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

japin_mutapi wrote:zar nisi vidio one čelenđerove slike brodova ruskih što su se pozicionorali ispred sirije, zato su ameri i tražili da im se odobre napadi iz inđirlika
iz turske napadaju direktno isil, tj. nema preleta preko teritorije ssa, što bi ameri u suprotnom iskoristili da ih bombarduju

zato, živio inđirlik
Ti haman nisi vidio slike sto je Kasandro mećo neki dan. Znas kol'ku su ljudi bazu na Tibetu napravili


S moje sokoćalo
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#12160 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Ma zajebali se Ameri, Tibet, Kurdistan... znaju neka je nepriznata nacija...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12161 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

No sound from Erdogan regarding the siege in Aleppo. It looks like he sold FSA ''rebels'' for a very cheap price.

Koliko covjek mora biti naivan da bi samo pomislio da ce neka velika sila rizikovati svoje interese radi izmisljenog prijateljstva sa nekom drzavom ili nekim narodom. Prodali su pricu Turkmenima i suni Arapima, kupili ih rijecima. Istinsku podrsku nikada nisu docekali. Njihovi sticenici nestaju iako granice sa Turskom. Pitam se kako onda neki jadnik u BiH moze pomisliti da bi mu Turci pomogli ako bi sutra bio ugrozen!? E tugu, vjecita naivnosti...

Inace, Barzani poziva Turke i Kurde da prekinu sukobe. Poziva kurdske stranke u sjevernom Kurdistanu da se ujedine i rade na zaustavljanju sukoba. Barzani opet istok Turske naziva Sjeverni Kurdistan. Redzep Tajip suti kao zaliven. Sta ce, ne moze na 'prijatelja'. MHP izludi zbog toga i redovno proziva AKP. :D

Barzani urges Turks and Kurds in Turkey to reconcile

http://rudaw.net/mobile/english/middleeast/280720162
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#12162 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Još malo pa se u Turskim medijima Sirija neće ni spominjat, isto ko da ništa nije ni bilo, možda se za 20 godina neki novi Erdogan sjeti Alepa i obeća da Turski narod tada nije učinio ništa ali nikad više neće dopustit da se desi Alepo, te da niko ne treba da se čudi ako Turska mornarica uplovi u Latakiju :oops: :oops:
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#12163 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

Islamofobi na temi vjesto mijenjaju teze.Nije Erdogan stvorio rebele niti ih nahuskao na revoluciju,zna se dobro ko je to ucinio.Erdogan je morao prihvatiti igru jer nije imao drugu opciju.Turska dakle tu nije glavni igrac vec teritorij preko kojeg se dostavlja oruzje sa zapada i do beskonacnosti produzuje rat.
Vjerovatno je bilo svakojakih obecanja Turskoj od kojih nije ispunjeno nista.Vjerovatno ni Erdoganu nije bilo mrsko vidjeti zbacenog Asada ali ne po ovoj cijeni.
Erdogan se izborio za svoju poziciju i sada ima drugu opciju.Bolje Asad nego rat bez kraja,milioni izbjeglica u Turskoj,hektolitri muslimanske krvi i u konacnici destabilizacija i same Turske.

Cinjenica je da se rat lomi tek kad Turska okrece stranicu i oslobadja se americkog stiska.
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#12164 Re: Republika Turska

Post by Kat »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12165 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Zgoljo wrote:Islamofobi na temi vjesto mijenjaju teze.Nije Erdogan stvorio rebele niti ih nahuskao na revoluciju,zna se dobro ko je to ucinio.Erdogan je morao prihvatiti igru jer nije imao drugu opciju.Turska dakle tu nije glavni igrac vec teritorij preko kojeg se dostavlja oruzje sa zapada i do beskonacnosti produzuje rat.
Vjerovatno je bilo svakojakih obecanja Turskoj od kojih nije ispunjeno nista.Vjerovatno ni Erdoganu nije bilo mrsko vidjeti zbacenog Asada ali ne po ovoj cijeni.
Erdogan se izborio za svoju poziciju i sada ima drugu opciju.Bolje Asad nego rat bez kraja,milioni izbjeglica u Turskoj,hektolitri muslimanske krvi i u konacnici destabilizacija i same Turske.

Cinjenica je da se rat lomi tek kad Turska okrece stranicu i oslobadja se americkog stiska.
Ovo su sad neki novi momenti... :-) :-) :D :D

Udarna turkofilska ekipa je godinama trubila kako je sirijski narod NAHUSKAO dr. Bashar al-Assad svojom represivno-zlocinackom politikom. Kategoricki su odbijali svaku tvrdnju/insinuaciju da i za 'revolucije' stoje spoljni faktori. Tu tezu su zastupale pristalice dr. Assada, Ahmedinedjada, Fidela Kastra, Huge Caveza i Vladimira Putina.

A vidi sad kako se sve okrenulo otopljavanjem odnosa Redzepa Tajipa i Vladimira Vladimirovica. Sad odjednom turkofili podrzavaju ruski stav da iza 'sirijske revolucije' stoji spoljni faktor. Sama Turska se tom stavu izrazito protivila.

Niko srcanije nije podrzao 'sirijsku revoluciju' od Redzepa Tajipa i njegove firme, Republike Turske. Covjek je dao milijardu izjava. Asada je nazivao najgorim imenima, a 'sirijske revolucionare' svojom bracom. Jos na samom pocetku rata je porucio kako ce sa dzihadistickom bracom klanjati dzumu u Emevijskoj dzamiji u Damasku. Covjek je zivio 'sirijsku revoluciju'. Bezbroj puta je svijet usmjeravao na stradanje civila koji se nalaze pod kontrolom dzihadistickih snaga. Prozivao je cijeli svijet i cudio se kako niko ne reaguje. Dzihadisticke skupine akcije planiraju upravo u Turskoj. Preko Turske dolazi dzihadisticki sljam iz Uzbekistana, Turkmenistana, Cecenije itd. Oruzje i logistika dolaze iz Turske. Itd, itd, itd, itd...

A vidi sad, snage dr. Assada okruzile Alep a Redzep Tajip o tome nije zucnuo. Dr. Asad je milion puta naveo da je najveci neprijatelj sirijskog naroda Redzep Tajip. Pored njega, kao dio udrne anti-sirijske ekipe, naveo je Saudiju i Katar. Redzep Tajip je lud ako misli da ce dr. Assad zaboraviti na zavjeru koja mu se skovala, na covjeka koji je pozelio da zavrsi sa drskom od metle u anusu ili da visi na banderi u Damasku... Diktatori poput dr. Assada takve stvari ne zaboravljaju i takvim ljudima vise ne vjeruju.

Jos se ne zna da li ce pobijediti gospodin predsjednik dr. Bashar al-Assad, ali ako pobijedi, to ce biti snazan vjetar u ledja iranskoj dominaciji na BI. Iran - Irak - Sirija - Libanon plus ostali sateliti. :bih: :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12166 Re: Republika Turska

Post by Tomahawk11 »

Revolucije sluze da bi izginule budale za ideale pojedinih vodja.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#12167 Re: Republika Turska

Post by madner »

japin_mutapi wrote:ništa euforija, veselje, pobjeda, radost, military take over, konačno, napokon, bio je vakat ...
vidim prestala i priča o izrežiranom puču

stvarno mislite da bi gulenistička turska bila bolja od ove današnje, da je vođa jedan sektaš i fanatik
bili bi gori od najgore vojne hunte koju možete zamisliti, hizmet je vuk ogrnut ovčijom kožom
turska bi zapala u opšti haos i nerede, sa katastrofalnim posljedicama, i velikim žrtvama

vodi se borba na život i smrt, između turske države i hizmeta
manje su zlo generali i vojne hunte, i kemalisti od gulena i njegove sekte
Neko fakat vjeruje da je ovo bio Gulenov puc?
Steta, ovi simpatizeri AKP nisu kadar za MIT.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#12168 Re: Republika Turska

Post by madner »

Kiki, na BI nema ideala ni ljudi od principa. Esma i Asad ce opet skupa sa Taibom, jer imaju zajednicki interes. Ceh ce platiti Kurdi, na istoku nista novo.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#12169 Re: Republika Turska

Post by Dr. Kuca »

Ono kad se komunjare bune protiv Erdogana :lol:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#12170 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Zgoljo wrote:Islamofobi na temi vjesto mijenjaju teze.Nije Erdogan stvorio rebele niti ih nahuskao na revoluciju,zna se dobro ko je to ucinio.Erdogan je morao prihvatiti igru jer nije imao drugu opciju.Turska dakle tu nije glavni igrac vec teritorij preko kojeg se dostavlja oruzje sa zapada i do beskonacnosti produzuje rat.
Vjerovatno je bilo svakojakih obecanja Turskoj od kojih nije ispunjeno nista.Vjerovatno ni Erdoganu nije bilo mrsko vidjeti zbacenog Asada ali ne po ovoj cijeni.
Erdogan se izborio za svoju poziciju i sada ima drugu opciju.Bolje Asad nego rat bez kraja,milioni izbjeglica u Turskoj,hektolitri muslimanske krvi i u konacnici destabilizacija i same Turske.

Cinjenica je da se rat lomi tek kad Turska okrece stranicu i oslobadja se americkog stiska.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#12171 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Kikibombona wrote:
Zgoljo wrote:Islamofobi na temi vjesto mijenjaju teze.Nije Erdogan stvorio rebele niti ih nahuskao na revoluciju,zna se dobro ko je to ucinio.Erdogan je morao prihvatiti igru jer nije imao drugu opciju.Turska dakle tu nije glavni igrac vec teritorij preko kojeg se dostavlja oruzje sa zapada i do beskonacnosti produzuje rat.
Vjerovatno je bilo svakojakih obecanja Turskoj od kojih nije ispunjeno nista.Vjerovatno ni Erdoganu nije bilo mrsko vidjeti zbacenog Asada ali ne po ovoj cijeni.
Erdogan se izborio za svoju poziciju i sada ima drugu opciju.Bolje Asad nego rat bez kraja,milioni izbjeglica u Turskoj,hektolitri muslimanske krvi i u konacnici destabilizacija i same Turske.

Cinjenica je da se rat lomi tek kad Turska okrece stranicu i oslobadja se americkog stiska.
Ovo su sad neki novi momenti... :-) :-) :D :D

Udarna turkofilska ekipa je godinama trubila kako je sirijski narod NAHUSKAO dr. Bashar al-Assad svojom represivno-zlocinackom politikom. Kategoricki su odbijali svaku tvrdnju/insinuaciju da i za 'revolucije' stoje spoljni faktori. Tu tezu su zastupale pristalice dr. Assada, Ahmedinedjada, Fidela Kastra, Huge Caveza i Vladimira Putina.

A vidi sad kako se sve okrenulo otopljavanjem odnosa Redzepa Tajipa i Vladimira Vladimirovica. Sad odjednom turkofili podrzavaju ruski stav da iza 'sirijske revolucije' stoji spoljni faktor. Sama Turska se tom stavu izrazito protivila.

Niko srcanije nije podrzao 'sirijsku revoluciju' od Redzepa Tajipa i njegove firme, Republike Turske. Covjek je dao milijardu izjava. Asada je nazivao najgorim imenima, a 'sirijske revolucionare' svojom bracom. Jos na samom pocetku rata je porucio kako ce sa dzihadistickom bracom klanjati dzumu u Emevijskoj dzamiji u Damasku. Covjek je zivio 'sirijsku revoluciju'. Bezbroj puta je svijet usmjeravao na stradanje civila koji se nalaze pod kontrolom dzihadistickih snaga. Prozivao je cijeli svijet i cudio se kako niko ne reaguje. Dzihadisticke skupine akcije planiraju upravo u Turskoj. Preko Turske dolazi dzihadisticki sljam iz Uzbekistana, Turkmenistana, Cecenije itd. Oruzje i logistika dolaze iz Turske. Itd, itd, itd, itd...

A vidi sad, snage dr. Assada okruzile Alep a Redzep Tajip o tome nije zucnuo. Dr. Asad je milion puta naveo da je najveci neprijatelj sirijskog naroda Redzep Tajip. Pored njega, kao dio udrne anti-sirijske ekipe, naveo je Saudiju i Katar. Redzep Tajip je lud ako misli da ce dr. Assad zaboraviti na zavjeru koja mu se skovala, na covjeka koji je pozelio da zavrsi sa drskom od metle u anusu ili da visi na banderi u Damasku... Diktatori poput dr. Assada takve stvari ne zaboravljaju i takvim ljudima vise ne vjeruju.

Jos se ne zna da li ce pobijediti gospodin predsjednik dr. Bashar al-Assad, ali ako pobijedi, to ce biti snazan vjetar u ledja iranskoj dominaciji na BI. Iran - Irak - Sirija - Libanon plus ostali sateliti. :bih: :thumbup:
Assad sada ima Erdogana u saci, bas zbog te njegove historije izdaja.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#12172 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
smrdim/istraga-nakon-pokusaja ... -holdinga/
Istraga nakon pokušaja puča u Turskoj: Priveden predsjednik uprave Boydak holdinga
U okviru istrage o financijskom pomaganju terorističkoj organizaciji Fetullahci paralelne državne strukture (FETO/PDY) u turskom gradu Kayseri uhapšen je predsjednik Upravnog odbora Boydak holdinga i predsjednik Privredne komore Kayseri, Mustafa Boydak.
U okviru istrage u vezi s financijskom podrškom terorističkoj organizaciji FETO, pored Mustafe Boydaka slobode su lišena još dva lica. Nalozi za privođenje izdati su za ukupno šestero članova porodice Boydak.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#12173 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Ma zasigurno će se sastat Erdogan i Assasd u budućnosti jer interesi država su ispred, al da će mu Assad zaboravit što mu je ovaj radio iza leđa neće nikad. Isto sve manje vjerujem da će Kurdi najebat u Turskoj, Assad jeste diktator ali atipičan diktator, nije on Arapska sirovina kao što su bili neki prethodnici. Sjetite se Saddama i Gaddafija kada su krenuli ratovi i revolucije, sjetite se njihove retorike u to vrijeme, Gaddafi je prijetio da će raketirati Rim, Saddam je držao vojne parade i dizao narod protiv mrskog zapada, Assad to nije radio, Assad se cijelo vrijeme ponaša atipično za jednog diktatora i zapadu je vrlo teško da ga pronađe na krivoj nozi, niti je zaoštrio retoriku, iz njegovog ponašanja čovjek bi rekao da je to duša od čovjeka a takvi političari su i najgori, on je hajmo reć Ruska škola, pobije pola miliona ljudi i smije se narodnim masama i širi poruke mira i ljubavi.
Assad je po mom mišljenju svjestan svoje situacije, svjestan je on da neće više moći vladat čvrstom rukom na cijeloj Siriji prije svega tu mislim na prostor gdje su Kurdi, Kurdi će nešto svakako dobiti a to je win-win situacija za Assada.

1. Davanje autonomije Kurdima je najmanje što može uraditi da ga što bi reko Gazda iz BiP "metne" Turcima, osim toga to bi imalo i pozitivan odijek u dijelu zapadne javnosti gdje za jedan "divlji" bliski istok jedan diktator daje autonomiju napaćenom Kurdskom narodu.

2. Davanje autonomije Kurdima bi maklo Kurdsko pitanje određeno vrijeme pod tepih, Kurdi se ne bi bunili protiv centralne vlasti a centralna vlast bi pod kontrolom imala teritorijalno znatan dio Sirije i ne samo Kurdsko stanovništvo već indirektno preko Kurda i prije svega Arape koji žive na tom prostoru.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#12174 Re: Republika Turska

Post by madner »

Mislim da tu nema dileme, ovi Turkofili su toliko vazali da ne razmisljaju o drzavnim interesima. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12175 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Krokodajl wrote:Ma zasigurno će se sastat Erdogan i Assasd u budućnosti jer interesi država su ispred, al da će mu Assad zaboravit što mu je ovaj radio iza leđa neće nikad. Isto sve manje vjerujem da će Kurdi najebat u Turskoj, Assad jeste diktator ali atipičan diktator, nije on Arapska sirovina kao što su bili neki prethodnici. Sjetite se Saddama i Gaddafija kada su krenuli ratovi i revolucije, sjetite se njihove retorike u to vrijeme, Gaddafi je prijetio da će raketirati Rim, Saddam je držao vojne parade i dizao narod protiv mrskog zapada, Assad to nije radio, Assad se cijelo vrijeme ponaša atipično za jednog diktatora i zapadu je vrlo teško da ga pronađe na krivoj nozi, niti je zaoštrio retoriku, iz njegovog ponašanja čovjek bi rekao da je to duša od čovjeka a takvi političari su i najgori, on je hajmo reć Ruska škola, pobije pola miliona ljudi i smije se narodnim masama i širi poruke mira i ljubavi.
Assad je po mom mišljenju svjestan svoje situacije, svjestan je on da neće više moći vladat čvrstom rukom na cijeloj Siriji prije svega tu mislim na prostor gdje su Kurdi, Kurdi će nešto svakako dobiti a to je win-win situacija za Assada.

1. Davanje autonomije Kurdima je najmanje što može uraditi da ga što bi reko Gazda iz BiP "metne" Turcima, osim toga to bi imalo i pozitivan odijek u dijelu zapadne javnosti gdje za jedan "divlji" bliski istok jedan diktator daje autonomiju napaćenom Kurdskom narodu.

2. Davanje autonomije Kurdima bi maklo Kurdsko pitanje određeno vrijeme pod tepih, Kurdi se ne bi bunili protiv centralne vlasti a centralna vlast bi pod kontrolom imala teritorijalno znatan dio Sirije i ne samo Kurdsko stanovništvo već indirektno preko Kurda i prije svega Arape koji žive na tom prostoru.
Ne vjerujem. Ni u najtezim trenutcima Assad nije pokleknuo u svojim zahtjevima niti je davao neke ustupke tako da cisto sumnjam da ce ako u potpunosti prelomi situaciju dati nesto Kurdima. Takvi ne daju
Doduse, nije bas da ce ga ovi i pitati


S moje sokoćalo
Post Reply