Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12101 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

bleee_sa wrote:Evo mene sa Savom u Umoljanima, prošli ja i teretni konj.
Vrijeme je da sinkro protegne noge :mrgreen:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#12102 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bleee_sa »

:lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12103 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

bleee_sa wrote:Evo mene sa Savom u Umoljanima, prošli ja i teretni konj.
evo mene na vrhu bjelasnice,ja sam jos na trayalu T-5 tek im 30-ta god,al sara jos dobra.sreca pa sam dezurni jos mjesec ,valjda ce se otopit...
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#12104 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

Čuj spasila ga zimska guma. Ne spašava guma nikoga, spašava mozak i razum vozača, svaka vožnja iznad 20kmh po ovakvim uslovima je ludost.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12105 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Takoe ja 15 km na sat vozim,sto je sigurno sigurno je
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12106 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

bitanga_sa_otesa wrote:
bleee_sa wrote:Evo mene sa Savom u Umoljanima, prošli ja i teretni konj.
evo mene na vrhu bjelasnice,ja sam jos na trayalu T-5 tek im 30-ta god,al sara jos dobra.sreca pa sam dezurni jos mjesec ,valjda ce se otopit...
Bitno da je sara dobra, jebo to sto je stara guma, to se vise ljudi preseravaju pa kupuju svakih 5 godina nove gume.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12107 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote:Danas se taksista zali na Tigar. Kaze dvije zime i dva ljeta i evo trecu zimu ne valjaju. Reko nisu one dzaba najjeftinije :lol:
Da nije Beganovic :mrgreen: kod njega onaj BMW mrcina, mislim da je novija serija 5 u pitanju, a goni El Tigre :mrgreen:
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#12108 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Lako mu je kad je xdrive uparen sa tigerom
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#12109 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by axe22 »

jasmind wrote:Barum polaris 3, treca sezona, 185/60/15. Sinoc stigao u Beograd iz Sa, preko karaule, tuzle,majevice, race. Cijelim putem mecava, nije bilo nigdje proklizavanja, esp mi se nije palio nigdje.

Kakvo je stanje bilo na majevici???

i ja moram u Beograd sutra u 8 izutra biti, valja krenuti sigurno u 3.

Znam da je uvijek bila bolje ociscena strana kontra Tuzli, kad se pocne spustati iz pravca Tuzle.
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#12110 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by alipasijaner »

Continental
https://www.continental-corporation.com ... view/tires
The division produces tires under the brand names of Continental, Uniroyal, Semperit, General Tire, Viking, Gislaved, Euzkadi, Sime Tyres, Barum, Mabor, Matador, AmeriSteel, Novum, Simex, Astrum Blue, and TecnoTread.

Goodyear
https://www.goodyear.eu/corporate_emea/ ... brands.jsp
Goodyear, Dunlop, Sava, Fulda, Debica

Michelin
https://en.wikipedia.org/wiki/Michelin
owns the BFGoodrich, Kleber, Tigar, Riken, Kormoran and Uniroyal
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12111 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Kako ide, evo berlingo sa Savom jos uvijek frcera, nema jos potrebe izvlačiti drugi auto :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#12112 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

isx wrote:Čuj spasila ga zimska guma. Ne spašava guma nikoga, spašava mozak i razum vozača, svaka vožnja iznad 20kmh po ovakvim uslovima je ludost.
Ti sto voze 15 - 20 km/h su takođe opasnost na cesti. Toliko su spori, a neće da se sklone u stranu i stvaraju kolone i onda su oni koji preticu u opasnosti. Jbt ako ne znaš voziti zimi, koristi javni prevoz ili sjedi kući.
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#12113 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by oaza85 »

Bakir1 wrote:Kako ide, evo berlingo sa Savom jos uvijek frcera, nema jos potrebe izvlačiti drugi auto :mrgreen:
sava bog i batina 8-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#12114 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Malo naseg autoputa

Image

U Hercegovini gora situacija nego u Sarajevu..veci snijeg dole
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12115 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Mene je samo jednom uhvatio snijeg od jablanice pa dole

U jablanici zna vise da bude nego u konjicu
A ovamo Konjic Sarajevo, jbg planina
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12116 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote:
Throttle wrote:Danas se taksista zali na Tigar. Kaze dvije zime i dva ljeta i evo trecu zimu ne valjaju. Reko nisu one dzaba najjeftinije :lol:
Da nije Beganovic :mrgreen: kod njega onaj BMW mrcina, mislim da je novija serija 5 u pitanju, a goni El Tigre :mrgreen:
Nije, Skoda neka, ne znam ga imenom
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12117 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Dzontra_Volta wrote:
isx wrote:Čuj spasila ga zimska guma. Ne spašava guma nikoga, spašava mozak i razum vozača, svaka vožnja iznad 20kmh po ovakvim uslovima je ludost.
Ti sto voze 15 - 20 km/h su takođe opasnost na cesti. Toliko su spori, a neće da se sklone u stranu i stvaraju kolone i onda su oni koji preticu u opasnosti. Jbt ako ne znaš voziti zimi, koristi javni prevoz ili sjedi kući.
ma to su oni sto po suhom voze 40...debil ostaje debil bez obzira na godisnje doba i predjeni put...
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#12118 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Yapi Yapo »

Nije me danas iznevjerio protekt Feneberg iz prošle sezone :D 80kmh brzom cestom maloprije, dok ovi ostali šibaju 50kmh. :D al malo zajebano u krivinama kontam odo ja u pm :D bilo je i uzbrdice, neočišćeno, prošao. :D :izet:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#12119 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by KB9 »

trebo bi mozda izrotirat gume na svom auticu, prednje nazad a naprijed sibnut kakve nove i dobar

e sad koja je opcija najbolji miks ulozenog i dobivenog? radi se o gumicama 225-70-17 :mrgreen: znaci ne bi bas da me odere jer je kvaliet kao al isto tako necu sad ni po svaku cijenu jeftino samo da bi dobro proso :mrgreen:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12120 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by un1ted »

Parkiraj auto u garažu, ako nisi do sada riješio gume.
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#12121 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by alipasijaner »

KB9 wrote:trebo bi mozda izrotirat gume na svom auticu, prednje nazad a naprijed sibnut kakve nove i dobar

e sad koja je opcija najbolji miks ulozenog i dobivenog? radi se o gumicama 225-70-17 :mrgreen: znaci ne bi bas da me odere jer je kvaliet kao al isto tako necu sad ni po svaku cijenu jeftino samo da bi dobro proso :mrgreen:
Jesi li ti skafiskafsnjak-ov komsija? :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12122 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Đeš mu to reć da parkira, čojek platio registraciju :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#12123 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

KB9 wrote:trebo bi mozda izrotirat gume na svom auticu, prednje nazad a naprijed sibnut kakve nove i dobar

e sad koja je opcija najbolji miks ulozenog i dobivenog? radi se o gumicama 225-70-17 :mrgreen: znaci ne bi bas da me odere jer je kvaliet kao al isto tako necu sad ni po svaku cijenu jeftino samo da bi dobro proso :mrgreen:
Jel ovo neki SUV?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12124 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#12125 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Ja ne kontam kako im nije jasno da ce oh taj snijeg sa krova kad tad zajebat. Pogotovo kod naglog kocenja trebas imati i cist vidik a ono sleti. Em te prepadne duplo, em ne vidis nista.
Post Reply