Republika Turska

Post Reply
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#12076 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

pici wrote:Image

niko nesMe da vas Bije... :bih:
Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12077 Re: Republika Turska

Post by pici »

arzuhal wrote:
pici wrote:Image

niko nesMe da vas Bije... :bih:
Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...
nadam se da ima plan kako rijesit se libanskog hezbollaha, asada, irana i rusa protiv sirijskih turkmena... a i onaj jedan ruskije avijon obori izdajnik pucista,objesit ga javno i nek mu grob postave na vidno mjesto da se more klet i pljuvat po njemu... :bih:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12078 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

arzuhal wrote:E, ču' Đevada, stručnjaka za bezbjednost und vahabitski elemenat...Đevad & Predrag natakli nake maske, pustili sebi ilahiju ljepo i, u šumici poviš Šehitluka, zapalili srbijansku zastavu, to zimus bilo. Sad metli video-uradak i viču naslovi po Udruženom Zločinačkom Poduhvatu: Jeziv snimak!

STJ.
[emoji23][emoji23][emoji23]
I jos nas Bakir konj


S moje sokoćalo
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#12079 Re: Republika Turska

Post by asurbanipal »

insomnia78 wrote:Neće biti Osmanlija s isukanim sabljama koji jurišaju na Srbiju. Ali, definitivno, puč u Turskoj nam ne ide u prilog.

Pa i ne ide. Posebno Bošnjacima ne ide u prilog. Ovdje ima dosta Hizmetovaca, uglavnom su ekonomski jaki, povezani su sa SAD-om. Baš me zanima kako će se Bakir obračunati sa njima ukoliko bude slušao Sultana i čemu će to voditi...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12080 Re: Republika Turska

Post by Tomahawk11 »

User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#12081 Re: Republika Turska

Post by Bosanac sa dna kace »

što imaju smisla za humor, slika iz nekog filma o udaru:


Image

slika iz stvarnog života :D


Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12082 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

arzuhal wrote:
pici wrote:Image

niko nesMe da vas Bije... :bih:
Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...
Kazu Turkmeni, ako ih Turci nastave pomagati kao do sada, u Siriji ih do kraja rata nece biti.

Dzaba im sto masu turskim zastavama, sto govore da su dio turske nacije, sto Erdogana najvole odmah poslije Alaha i Poslanika.

Istina, dobiju nesto ohrdanog oruzja koje nisu stigli istopiti u celicanama, koji dinar da se prezivi, te velike rijeci podrske i ljubavi, bez koje Turkmeni sigurno ne bi ovako dugo izdrzali.

U Latakiji, na samoj granici sa Turskom, Rusi su sprzili Turkmene. Tamo vise za njih zivota nema.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#12083 Re: Republika Turska

Post by JoseMujica »

pici wrote:Image

niko nesMe da vas Bije... :bih:


s obzirom kako su se pokazali u ovom udaru, kad bi ih u Neum poslao oni bi u Ploče uplovili :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#12084 Re: Republika Turska

Post by SkyLimit »

Nevjerovatno šta rade legendi turskog fudbala Hakanu Šukuru samo jer je simpatizer Gulena :cry:
Prvi je ceh platio najbolji turski košarkaš igrač Enes Kanter kojem je zbog simpatisanja Gulena dodjeljena doživotna zabrana nastupa za reprezentaciju :-)
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#12085 Re: Republika Turska

Post by Rubaija »

pasha078 wrote:
Rubaija wrote:
KB9 wrote:putin i erdogan bi mogli uskoro lagano zavladat svijetom
Samo uz blagoslov Xi Jingpinga. Ne završava se svijet u Evropi, ima tamo jedna zemljica sa nešto malo oružja, milijardu i kusur ljudi koja vozi svjetsku ekonomiju zadnjih 20 godina i kupuje američke obveznice k'o da sutra nikad neće svanut'. :wink:
Ova mitologija se ponavlja iz teme u temu, de ljudi provjerite svoje podatke, sve je dostupno na netu.
Kina posjeduje oko 8% ukupne vrijednosti svih obveznica US u opticaju. To nije malo, ali nije ni tako puno da uzrokuje neku katastrofu. Vecinu americkog duga drze sami ameri, bilo pojedinci, institucije, lokalni nivoi vlasti itd.....
Šta je mitologija? Da je Kina u ovom stoljeću važniji i ekonomski moćniji igrač od Rusije i Turske zajedno - što je suština čitave rečenice?
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#12086 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

Ja opet mogu ponoviti ono što mislim: ako je Fethullah Gulen doista (nevezano za to kakav je on, jel ga mo'š privit na ranu k'o mehlem, koliko je hajra učinio po dunjaluku, kakav je vjernik, kakve je knjige pisao, jel duhovita dobričina vako kad se sjedne iza večere malo, na balkonu i šta god...) preko Hizmeta stvarao tajne, prikrivene, paralelne strukture upravljanja unutar zvaničnih struktura i institucija vlasti kojima upravlja i treba da upravlja legalna i legitmna vlast čija je legitimnost ovjerena na demokratskim izborima od strane glasača, dakle naroda, onda Fethullah Gulen i Hizmet (bez obzira i na to koliko stotina, hiljada i desetina hiljada članova Hizmeta u Turskoj i po dunjaluku, raznih studenata, učenika, stipendista,abija i ne znam ti koga više nemali pojma o čemu se sve radi i ne znali ko je šta iz vrha piramide Hizmeta šta radio, koristio, planirao i naređivao, dakle bez obzira na njihovu nevinost - kave veze ti učenici i studenti imaju?) jesu opasniji za Tursku i od PKK-a, i od ISIL-a, pa čak i od moćnih država s kojima bi Turska mogla doći u kakav ratni sukob, jer tu je riječ o subverzivnom djelovanju koje ti crva svu državu iznutra a ti nemaš pojma šta će se desiti sa cijelom konstrukcijom, s državnim aparatom.

Jedno je kada Tursku napadne ISIL ili PKK-a, a drugo kada ti poslušnost otkaže vlastita vojska i krenu da te uhapse, ubiju i šta već.

A što se tiče i teoretskih i praktičnih mogućnosti stvaranja nekakvih paralelnih struktura, što se tiče logike političkog uma ljudi tog podneblja - ako je vjerovati svim onim sjećanjima, memoarima, ljetopisima, cijeloj historiji, svoj književnosti, počev od Ive Andrića :mrgreen: do danas, onda je onaj politčki um osmanskog čovjeka - ne običnog čovjeka, vjernika ili ne, nego um onog koji ide i želi vlast, želi da preuzme kontrolu, moć, uzde i konce - spreman na svašta nešto,
i na stvaranje paralelnih struktura, špijunažu, subverzivno djelovanje, peki-peki klimoglave i široke osmjehe slaganja i podrške do prve prilike,
kao i na razorne odmazde od stranezvanične vlasti koje bi uključivale pretumbavanje cijele Svete Države, ha bila to Rumelija, Bosna, Anadolija i šta god...

Zato se ne čudim, niti navijam, samo posmatram i mnijem k'o Joe Mitraljez iz one epizode Alana Forda: ne bi me iznenadilo da je sve što govore o Hizmetu, FETO-u i Gulenu istina,
kao što me ne iznenađuje reakcija zvanične vlasti, Erdogana i AKP-a, i ono što vidimo od reakcije kao i ono za što ih optužuju a mi to ne vidimo i ne znamo jel istina...

Dolje je uvijek tako bilo, ili je nemir, ili je strast...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12087 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD »

Ljudi, zar nije Amerika najvazniji Kineski trgovinski partner? Nema sanse da urade nesto protiv njih.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#12088 Re: Republika Turska

Post by Lincoln-Burrows »

AleksoMKD wrote:Ljudi, zar nije Amerika najvazniji Kineski trgovinski partner? Nema sanse da urade nesto protiv njih.
KSA također, tamo se mogu kršiti ljudska prava nemilice ali to je sporedna stvar.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12089 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD »

Lincoln-Burrows wrote:
AleksoMKD wrote:Ljudi, zar nije Amerika najvazniji Kineski trgovinski partner? Nema sanse da urade nesto protiv njih.
KSA također, tamo se mogu kršiti ljudska prava nemilice ali to je sporedna stvar.
Otprilike tako.

Kina i Amerika zavise jedni od drugih, osim ako jedna strana ne otkaci pa se posvadjaju u jugoistocnoj aziji nece oni jedni na druge.
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#12090 Re: Republika Turska

Post by Rubaija »

pasha078 wrote:Potenciranje tih obveznica. I precjenjivanje njihovog znacenja.
Kina jeste vazan igrac, svakako vazniji od Turske, no za Rusiju nisam siguran.
Sto se tice njihove ekonomske snage, jesu jaki, ali ne kao sto njihovi brojevi tvrde: svi znaju da oni kuhaju i falsifikuju statistike.
Samo se poluslažem s tobom. Kina je daleko važnija za međunarodni sistem od Rusije, ako ništa, ono kao druga ekonomija svijeta koja je bila integrisanija u globalni ekonomski sistem na početku ovog vijeka nego što je Rusija i dan danas. Kad Kina kihne, kihnu svi za njom. Kina je, da budemo slikoviti - efektivno - kroz tih 1,2 triliona obveznica 'vlasnik' 10% američke godišnje ekonomije (ili koliki im je već BDP bio 2015). Bez investicija. I bez njene globalne ekonomske uloge. Vojno, ne znam koliko je Rusija jača od Kine i po kojim kriterijima, vjerujem da su tu negdje. Usput su američka i kineska ekonomija u takvoj sprezi da suštinski čine osovinu globalne ekonomije. Ako je to ne čini ekonomski moćnijom i važnijom od Rusije i Turske zajedno, onda ne znam. Al' da ne zachatavamo dalje.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#12091 Re: RE: Re: Republika Turska

Post by zagortenej »

pici wrote:
JoseMujica wrote:
Turski državni mediji: Članovi FETO-a slobodno djelovali u BiH
koji su ovo nerzreli bolesnici :roll:

od privatnog sukoba dvojice brka prave sranje cijelom svijetu...ko da ikoga van Turske libo tuki i za Gulenom i za Erdoganom :-)

sad se treba dokazat MatiCi kad pocmu fermani stizat... knjizare i biblioteke pozatvarat, ostavit sam koju trafiku za cigara...
Image

Reisu-l-ulema Husein-ef. Kavazović poklonio je Azizija džamiji mushaf koji je dobio od predsjednika Republike Turske Redžepa Tajipa Erdogana. Ovaj mushaf dar je džamiji Aziziji da iz njega, kako je kazao reis Kavazović, imami uče Kur'an i ramazanske mukabele.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12092 Re: Republika Turska

Post by Tito_i_Partija »

Ahmo se fino posra Redzi u cejf. :D

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/davut ... /160727103
Bivši turski premijer Ahmet Davutoglu rekao je da je on naredio obaranje ruskog aviona Su-24 te da s tim događajem nema veze teroristička organizacija FETO.
Auuuu Ahmo...cuvaj ledja, proglasice i tebe Gulenovcem. :wink:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#12093 Re: Republika Turska

Post by SkyLimit »

Svakom je očito da Turska sad pokušava sve što je u prošlosti uradila pa se pokajala pripisati infiltriranim Gulenovcima. Očekujem ubrzo:

Erdogan: Genocid nad Armenima počinili pripadnici terorističke organizacije FETO.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#12094 Re: Republika Turska

Post by Herr Flick »

Tito_i_Partija wrote:Ahmo se fino posra Redzi u cejf. :D

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/davut ... /160727103
Bivši turski premijer Ahmet Davutoglu rekao je da je on naredio obaranje ruskog aviona Su-24 te da s tim događajem nema veze teroristička organizacija FETO.
Auuuu Ahmo...cuvaj ledja, proglasice i tebe Gulenovcem. :wink:
Pa znalo se odavno da je on to naredio bez znanja Erde,zato je i dobio nogu,a nebi me cudilo da ga uhapse kad tad jos pogotov ako bi to Putin trazio :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#12095 Re: Republika Turska

Post by madner »

Ahmo je nas covjek.

Steta sto je izgubio u igri.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12096 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Iz minute u minutu :D

Turska predsjedničkim dekretom ugasila preko 130 medija u državi

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160727115

Teska buducnost je pred turskim narodom. Kakvo vracanje 100 godina unazad...
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12097 Re: Republika Turska

Post by Tito_i_Partija »

Moderna demokraCija se brani paljenjem knjiga i gasenjem medija. Al' nek' dolaze ruski turisti na more, to je vazno. :lol:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#12098 Re: Republika Turska

Post by asurbanipal »

:lol: :lol: :lol:


Bosanska ulema o FETHULLAHU GULENU


User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#12099 Re: Republika Turska

Post by General War »

Kikibombona wrote:
arzuhal wrote:
pici wrote:Image

niko nesMe da vas Bije... :bih:
Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...
Kazu Turkmeni, ako ih Turci nastave pomagati kao do sada, u Siriji ih do kraja rata nece biti.

Dzaba im sto masu turskim zastavama, sto govore da su dio turske nacije, sto Erdogana najvole odmah poslije Alaha i Poslanika.

Istina, dobiju nesto ohrdanog oruzja koje nisu stigli istopiti u celicanama, koji dinar da se prezivi, te velike rijeci podrske i ljubavi, bez koje Turkmeni sigurno ne bi ovako dugo izdrzali.

U Latakiji, na samoj granici sa Turskom, Rusi su sprzili Turkmene. Tamo vise za njih zivota nema.
Tam dje su turkmeni nemoze brod uplovit :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#12100 Re: Republika Turska

Post by Bosanac sa dna kace »

arzuhal wrote:Ja opet mogu ponoviti ono što mislim: ako je Fethullah Gulen doista (nevezano za to kakav je on, jel ga mo'š privit na ranu k'o mehlem, koliko je hajra učinio po dunjaluku, kakav je vjernik, kakve je knjige pisao, jel duhovita dobričina vako kad se sjedne iza večere malo, na balkonu i šta god...) preko Hizmeta stvarao tajne, prikrivene, paralelne strukture upravljanja unutar zvaničnih struktura i institucija vlasti kojima upravlja i treba da upravlja legalna i legitmna vlast čija je legitimnost ovjerena na demokratskim izborima od strane glasača, dakle naroda, onda Fethullah Gulen i Hizmet (bez obzira i na to koliko stotina, hiljada i desetina hiljada članova Hizmeta u Turskoj i po dunjaluku, raznih studenata, učenika, stipendista,abija i ne znam ti koga više nemali pojma o čemu se sve radi i ne znali ko je šta iz vrha piramide Hizmeta šta radio, koristio, planirao i naređivao, dakle bez obzira na njihovu nevinost - kave veze ti učenici i studenti imaju?) jesu opasniji za Tursku i od PKK-a, i od ISIL-a, pa čak i od moćnih država s kojima bi Turska mogla doći u kakav ratni sukob, jer tu je riječ o subverzivnom djelovanju koje ti crva svu državu iznutra a ti nemaš pojma šta će se desiti sa cijelom konstrukcijom, s državnim aparatom.

Jedno je kada Tursku napadne ISIL ili PKK-a, a drugo kada ti poslušnost otkaže vlastita vojska i krenu da te uhapse, ubiju i šta već.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kako si to sve fino srocio i upakov'o! Svaka cast, nema se sta dodat na to, to je sve ono o cemu Salmir Kaplan pjeni po medijima zadnjih dana :) :wink:
Post Reply