Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...pici wrote:
niko nesMe da vas Bije...
Republika Turska
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#12076 Re: Republika Turska
- pici
- Posts: 46363
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#12077 Re: Republika Turska
nadam se da ima plan kako rijesit se libanskog hezbollaha, asada, irana i rusa protiv sirijskih turkmena... a i onaj jedan ruskije avijon obori izdajnik pucista,objesit ga javno i nek mu grob postave na vidno mjesto da se more klet i pljuvat po njemu...arzuhal wrote:Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...pici wrote:
niko nesMe da vas Bije...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#12078 Re: Republika Turska
[emoji23][emoji23][emoji23]arzuhal wrote:E, ču' Đevada, stručnjaka za bezbjednost und vahabitski elemenat...Đevad & Predrag natakli nake maske, pustili sebi ilahiju ljepo i, u šumici poviš Šehitluka, zapalili srbijansku zastavu, to zimus bilo. Sad metli video-uradak i viču naslovi po Udruženom Zločinačkom Poduhvatu: Jeziv snimak!
STJ.
I jos nas Bakir konj
S moje sokoćalo
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#12079 Re: Republika Turska
insomnia78 wrote:Neće biti Osmanlija s isukanim sabljama koji jurišaju na Srbiju. Ali, definitivno, puč u Turskoj nam ne ide u prilog.
Pa i ne ide. Posebno Bošnjacima ne ide u prilog. Ovdje ima dosta Hizmetovaca, uglavnom su ekonomski jaki, povezani su sa SAD-om. Baš me zanima kako će se Bakir obračunati sa njima ukoliko bude slušao Sultana i čemu će to voditi...
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- Bosanac sa dna kace
- Posts: 10147
- Joined: 27/06/2005 20:21
- Location: ponutrače
#12081 Re: Republika Turska
što imaju smisla za humor, slika iz nekog filma o udaru:

slika iz stvarnog života


slika iz stvarnog života

- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#12082 Re: Republika Turska
Kazu Turkmeni, ako ih Turci nastave pomagati kao do sada, u Siriji ih do kraja rata nece biti.arzuhal wrote:Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...pici wrote:
niko nesMe da vas Bije...
Dzaba im sto masu turskim zastavama, sto govore da su dio turske nacije, sto Erdogana najvole odmah poslije Alaha i Poslanika.
Istina, dobiju nesto ohrdanog oruzja koje nisu stigli istopiti u celicanama, koji dinar da se prezivi, te velike rijeci podrske i ljubavi, bez koje Turkmeni sigurno ne bi ovako dugo izdrzali.
U Latakiji, na samoj granici sa Turskom, Rusi su sprzili Turkmene. Tamo vise za njih zivota nema.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#12083 Re: Republika Turska
pici wrote:
niko nesMe da vas Bije...
s obzirom kako su se pokazali u ovom udaru, kad bi ih u Neum poslao oni bi u Ploče uplovili
- SkyLimit
- Posts: 5193
- Joined: 10/10/2012 15:49
#12084 Re: Republika Turska
Nevjerovatno šta rade legendi turskog fudbala Hakanu Šukuru samo jer je simpatizer Gulena
Prvi je ceh platio najbolji turski košarkaš igrač Enes Kanter kojem je zbog simpatisanja Gulena dodjeljena doživotna zabrana nastupa za reprezentaciju
Prvi je ceh platio najbolji turski košarkaš igrač Enes Kanter kojem je zbog simpatisanja Gulena dodjeljena doživotna zabrana nastupa za reprezentaciju
- Rubaija
- Posts: 201
- Joined: 10/07/2016 14:14
#12085 Re: Republika Turska
Šta je mitologija? Da je Kina u ovom stoljeću važniji i ekonomski moćniji igrač od Rusije i Turske zajedno - što je suština čitave rečenice?pasha078 wrote:Ova mitologija se ponavlja iz teme u temu, de ljudi provjerite svoje podatke, sve je dostupno na netu.Rubaija wrote:Samo uz blagoslov Xi Jingpinga. Ne završava se svijet u Evropi, ima tamo jedna zemljica sa nešto malo oružja, milijardu i kusur ljudi koja vozi svjetsku ekonomiju zadnjih 20 godina i kupuje američke obveznice k'o da sutra nikad neće svanut'.KB9 wrote:putin i erdogan bi mogli uskoro lagano zavladat svijetom
Kina posjeduje oko 8% ukupne vrijednosti svih obveznica US u opticaju. To nije malo, ali nije ni tako puno da uzrokuje neku katastrofu. Vecinu americkog duga drze sami ameri, bilo pojedinci, institucije, lokalni nivoi vlasti itd.....
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#12086 Re: Republika Turska
Ja opet mogu ponoviti ono što mislim: ako je Fethullah Gulen doista (nevezano za to kakav je on, jel ga mo'š privit na ranu k'o mehlem, koliko je hajra učinio po dunjaluku, kakav je vjernik, kakve je knjige pisao, jel duhovita dobričina vako kad se sjedne iza večere malo, na balkonu i šta god...) preko Hizmeta stvarao tajne, prikrivene, paralelne strukture upravljanja unutar zvaničnih struktura i institucija vlasti kojima upravlja i treba da upravlja legalna i legitmna vlast čija je legitimnost ovjerena na demokratskim izborima od strane glasača, dakle naroda, onda Fethullah Gulen i Hizmet (bez obzira i na to koliko stotina, hiljada i desetina hiljada članova Hizmeta u Turskoj i po dunjaluku, raznih studenata, učenika, stipendista,abija i ne znam ti koga više nemali pojma o čemu se sve radi i ne znali ko je šta iz vrha piramide Hizmeta šta radio, koristio, planirao i naređivao, dakle bez obzira na njihovu nevinost - kave veze ti učenici i studenti imaju?) jesu opasniji za Tursku i od PKK-a, i od ISIL-a, pa čak i od moćnih država s kojima bi Turska mogla doći u kakav ratni sukob, jer tu je riječ o subverzivnom djelovanju koje ti crva svu državu iznutra a ti nemaš pojma šta će se desiti sa cijelom konstrukcijom, s državnim aparatom.
Jedno je kada Tursku napadne ISIL ili PKK-a, a drugo kada ti poslušnost otkaže vlastita vojska i krenu da te uhapse, ubiju i šta već.
A što se tiče i teoretskih i praktičnih mogućnosti stvaranja nekakvih paralelnih struktura, što se tiče logike političkog uma ljudi tog podneblja - ako je vjerovati svim onim sjećanjima, memoarima, ljetopisima, cijeloj historiji, svoj književnosti, počev od Ive Andrića
do danas, onda je onaj politčki um osmanskog čovjeka - ne običnog čovjeka, vjernika ili ne, nego um onog koji ide i želi vlast, želi da preuzme kontrolu, moć, uzde i konce - spreman na svašta nešto,
i na stvaranje paralelnih struktura, špijunažu, subverzivno djelovanje, peki-peki klimoglave i široke osmjehe slaganja i podrške do prve prilike,
kao i na razorne odmazde od stranezvanične vlasti koje bi uključivale pretumbavanje cijele Svete Države, ha bila to Rumelija, Bosna, Anadolija i šta god...
Zato se ne čudim, niti navijam, samo posmatram i mnijem k'o Joe Mitraljez iz one epizode Alana Forda: ne bi me iznenadilo da je sve što govore o Hizmetu, FETO-u i Gulenu istina,
kao što me ne iznenađuje reakcija zvanične vlasti, Erdogana i AKP-a, i ono što vidimo od reakcije kao i ono za što ih optužuju a mi to ne vidimo i ne znamo jel istina...
Dolje je uvijek tako bilo, ili je nemir, ili je strast...
Jedno je kada Tursku napadne ISIL ili PKK-a, a drugo kada ti poslušnost otkaže vlastita vojska i krenu da te uhapse, ubiju i šta već.
A što se tiče i teoretskih i praktičnih mogućnosti stvaranja nekakvih paralelnih struktura, što se tiče logike političkog uma ljudi tog podneblja - ako je vjerovati svim onim sjećanjima, memoarima, ljetopisima, cijeloj historiji, svoj književnosti, počev od Ive Andrića
i na stvaranje paralelnih struktura, špijunažu, subverzivno djelovanje, peki-peki klimoglave i široke osmjehe slaganja i podrške do prve prilike,
kao i na razorne odmazde od stranezvanične vlasti koje bi uključivale pretumbavanje cijele Svete Države, ha bila to Rumelija, Bosna, Anadolija i šta god...
Zato se ne čudim, niti navijam, samo posmatram i mnijem k'o Joe Mitraljez iz one epizode Alana Forda: ne bi me iznenadilo da je sve što govore o Hizmetu, FETO-u i Gulenu istina,
kao što me ne iznenađuje reakcija zvanične vlasti, Erdogana i AKP-a, i ono što vidimo od reakcije kao i ono za što ih optužuju a mi to ne vidimo i ne znamo jel istina...
Dolje je uvijek tako bilo, ili je nemir, ili je strast...
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#12087 Re: Republika Turska
Ljudi, zar nije Amerika najvazniji Kineski trgovinski partner? Nema sanse da urade nesto protiv njih.
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#12088 Re: Republika Turska
KSA također, tamo se mogu kršiti ljudska prava nemilice ali to je sporedna stvar.AleksoMKD wrote:Ljudi, zar nije Amerika najvazniji Kineski trgovinski partner? Nema sanse da urade nesto protiv njih.
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#12089 Re: Republika Turska
Otprilike tako.Lincoln-Burrows wrote:KSA također, tamo se mogu kršiti ljudska prava nemilice ali to je sporedna stvar.AleksoMKD wrote:Ljudi, zar nije Amerika najvazniji Kineski trgovinski partner? Nema sanse da urade nesto protiv njih.
Kina i Amerika zavise jedni od drugih, osim ako jedna strana ne otkaci pa se posvadjaju u jugoistocnoj aziji nece oni jedni na druge.
- Rubaija
- Posts: 201
- Joined: 10/07/2016 14:14
#12090 Re: Republika Turska
Samo se poluslažem s tobom. Kina je daleko važnija za međunarodni sistem od Rusije, ako ništa, ono kao druga ekonomija svijeta koja je bila integrisanija u globalni ekonomski sistem na početku ovog vijeka nego što je Rusija i dan danas. Kad Kina kihne, kihnu svi za njom. Kina je, da budemo slikoviti - efektivno - kroz tih 1,2 triliona obveznica 'vlasnik' 10% američke godišnje ekonomije (ili koliki im je već BDP bio 2015). Bez investicija. I bez njene globalne ekonomske uloge. Vojno, ne znam koliko je Rusija jača od Kine i po kojim kriterijima, vjerujem da su tu negdje. Usput su američka i kineska ekonomija u takvoj sprezi da suštinski čine osovinu globalne ekonomije. Ako je to ne čini ekonomski moćnijom i važnijom od Rusije i Turske zajedno, onda ne znam. Al' da ne zachatavamo dalje.pasha078 wrote:Potenciranje tih obveznica. I precjenjivanje njihovog znacenja.
Kina jeste vazan igrac, svakako vazniji od Turske, no za Rusiju nisam siguran.
Sto se tice njihove ekonomske snage, jesu jaki, ali ne kao sto njihovi brojevi tvrde: svi znaju da oni kuhaju i falsifikuju statistike.
- zagortenej
- Posts: 3903
- Joined: 22/04/2013 13:27
- Location: Arš
#12091 Re: RE: Re: Republika Turska
pici wrote:JoseMujica wrote:koji su ovo nerzreli bolesniciTurski državni mediji: Članovi FETO-a slobodno djelovali u BiH![]()
od privatnog sukoba dvojice brka prave sranje cijelom svijetu...ko da ikoga van Turske libo tuki i za Gulenom i za Erdoganom
sad se treba dokazat MatiCi kad pocmu fermani stizat... knjizare i biblioteke pozatvarat, ostavit sam koju trafiku za cigara...

Reisu-l-ulema Husein-ef. Kavazović poklonio je Azizija džamiji mushaf koji je dobio od predsjednika Republike Turske Redžepa Tajipa Erdogana. Ovaj mushaf dar je džamiji Aziziji da iz njega, kako je kazao reis Kavazović, imami uče Kur'an i ramazanske mukabele.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#12092 Re: Republika Turska
Ahmo se fino posra Redzi u cejf.
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/davut ... /160727103

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/davut ... /160727103
Auuuu Ahmo...cuvaj ledja, proglasice i tebe Gulenovcem.Bivši turski premijer Ahmet Davutoglu rekao je da je on naredio obaranje ruskog aviona Su-24 te da s tim događajem nema veze teroristička organizacija FETO.
- SkyLimit
- Posts: 5193
- Joined: 10/10/2012 15:49
#12093 Re: Republika Turska
Svakom je očito da Turska sad pokušava sve što je u prošlosti uradila pa se pokajala pripisati infiltriranim Gulenovcima. Očekujem ubrzo:
Erdogan: Genocid nad Armenima počinili pripadnici terorističke organizacije FETO.
Erdogan: Genocid nad Armenima počinili pripadnici terorističke organizacije FETO.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#12094 Re: Republika Turska
Pa znalo se odavno da je on to naredio bez znanja Erde,zato je i dobio nogu,a nebi me cudilo da ga uhapse kad tad jos pogotov ako bi to Putin trazioTito_i_Partija wrote:Ahmo se fino posra Redzi u cejf.![]()
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/davut ... /160727103
Auuuu Ahmo...cuvaj ledja, proglasice i tebe Gulenovcem.Bivši turski premijer Ahmet Davutoglu rekao je da je on naredio obaranje ruskog aviona Su-24 te da s tim događajem nema veze teroristička organizacija FETO.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#12095 Re: Republika Turska
Ahmo je nas covjek.
Steta sto je izgubio u igri.
Steta sto je izgubio u igri.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#12096 Re: Republika Turska
Iz minute u minutu
Turska predsjedničkim dekretom ugasila preko 130 medija u državi
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160727115
Teska buducnost je pred turskim narodom. Kakvo vracanje 100 godina unazad...
Turska predsjedničkim dekretom ugasila preko 130 medija u državi
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160727115
Teska buducnost je pred turskim narodom. Kakvo vracanje 100 godina unazad...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#12097 Re: Republika Turska
Moderna demokraCija se brani paljenjem knjiga i gasenjem medija. Al' nek' dolaze ruski turisti na more, to je vazno. 
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#12098 Re: Republika Turska
Bosanska ulema o FETHULLAHU GULENU
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#12099 Re: Republika Turska
Tam dje su turkmeni nemoze brod uplovitKikibombona wrote:Kazu Turkmeni, ako ih Turci nastave pomagati kao do sada, u Siriji ih do kraja rata nece biti.arzuhal wrote:Pas bio ko slag'o, ne sumnjam da neće imati priliku da to i pokaže...pici wrote:
niko nesMe da vas Bije...
Dzaba im sto masu turskim zastavama, sto govore da su dio turske nacije, sto Erdogana najvole odmah poslije Alaha i Poslanika.
Istina, dobiju nesto ohrdanog oruzja koje nisu stigli istopiti u celicanama, koji dinar da se prezivi, te velike rijeci podrske i ljubavi, bez koje Turkmeni sigurno ne bi ovako dugo izdrzali.
U Latakiji, na samoj granici sa Turskom, Rusi su sprzili Turkmene. Tamo vise za njih zivota nema.
- Bosanac sa dna kace
- Posts: 10147
- Joined: 27/06/2005 20:21
- Location: ponutrače
#12100 Re: Republika Turska
arzuhal wrote:Ja opet mogu ponoviti ono što mislim: ako je Fethullah Gulen doista (nevezano za to kakav je on, jel ga mo'š privit na ranu k'o mehlem, koliko je hajra učinio po dunjaluku, kakav je vjernik, kakve je knjige pisao, jel duhovita dobričina vako kad se sjedne iza večere malo, na balkonu i šta god...) preko Hizmeta stvarao tajne, prikrivene, paralelne strukture upravljanja unutar zvaničnih struktura i institucija vlasti kojima upravlja i treba da upravlja legalna i legitmna vlast čija je legitimnost ovjerena na demokratskim izborima od strane glasača, dakle naroda, onda Fethullah Gulen i Hizmet (bez obzira i na to koliko stotina, hiljada i desetina hiljada članova Hizmeta u Turskoj i po dunjaluku, raznih studenata, učenika, stipendista,abija i ne znam ti koga više nemali pojma o čemu se sve radi i ne znali ko je šta iz vrha piramide Hizmeta šta radio, koristio, planirao i naređivao, dakle bez obzira na njihovu nevinost - kave veze ti učenici i studenti imaju?) jesu opasniji za Tursku i od PKK-a, i od ISIL-a, pa čak i od moćnih država s kojima bi Turska mogla doći u kakav ratni sukob, jer tu je riječ o subverzivnom djelovanju koje ti crva svu državu iznutra a ti nemaš pojma šta će se desiti sa cijelom konstrukcijom, s državnim aparatom.
Jedno je kada Tursku napadne ISIL ili PKK-a, a drugo kada ti poslušnost otkaže vlastita vojska i krenu da te uhapse, ubiju i šta već.
Kako si to sve fino srocio i upakov'o! Svaka cast, nema se sta dodat na to, to je sve ono o cemu Salmir Kaplan pjeni po medijima zadnjih dana

