Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#12051 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Kiki_Musampa »

Moja kuca je na vrhu brda, zadnja kuca, a vecinom vikendice. Kad ne moze normalno, u rikverc ide ko grtalica
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12052 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

kloniran wrote: vraćanjem u rikverc se može vrlo lahko lamela spržiti, zavisno od nagiba brda
vise je zavisno od noge na kvacilu :D
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#12053 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Kiki_Musampa »

Kiki_Musampa wrote:Moja kuca je na vrhu brda, zadnja kuca, a vecinom vikendice. Kad ne moze normalno, u rikverc ide ko grtalica
Volio bih vam slikati i pokazati kako je trenutno stanje ispred kuce, snijeg je stigao do vrata auta :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12054 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Milenkov buraz »

kloniran wrote:
Milenkov buraz wrote:
Industrialyzer wrote:Sava prosla gdje su mnogi stali.

Jedno pitanje, zasto ljudi okrecu auto pa idu u rikverc i misle da ce lakse izaci uz neko brdo? Nekako mi nema logike jer je guma naopako okrenuta, 99% ljudi mnogo losije upravlja autom kad ide u rikverc...
Uvijek je bolja opcija gurati uz brdo nego vući i kao što Bitanga reče pritisak na pogonske točkove. Ja sam par puta u životu izlazio rikvercom uz brdo gdje nisam uspio normalno. Opet ako su ti gume loše onda ti je džaba sve.
kad nije snijeg u pitanju, vraćanjem u rikverc se može vrlo lahko lamela spržiti, zavisno od nagiba brda
Može ako je držiš na pola...spržiš je brzo.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12055 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

Milenkov buraz wrote:
kloniran wrote:tigar je odlican zimi kad je nova guma
Svaka nova je bolja od premium gume sa dobrom šarom stare 5 i više godina.
ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12056 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Meni pricao jedan sto off road ganja,da je automatik najbolji :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12057 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

bitanga_sa_otesa wrote:
kloniran wrote: vraćanjem u rikverc se može vrlo lahko lamela spržiti, zavisno od nagiba brda
vise je zavisno od noge na kvacilu :D
Ja sam prosle godine morao sprziti jer nije bilo drugog nacina da se vratim i nije bilo kvacilo na pola, al je zato nagib bio ko uz kakav strm nos :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12058 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

kloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kuce :-D
Image
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12059 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

bitanga_sa_otesa wrote:
kloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kuce :-D
dosta ljudi omalovazava tigar a nikad nisu vozili na njima, ja sam se peo uz rogoj prije grtalice gazio, u naselje bruku puta izlazio nakon sto pola naselja ostavi auto pored ceste itd, itd.
Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12060 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

bitanga_sa_otesa wrote:
kloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kuce :-D
Image
Jel ovo stojan :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12061 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

kloniran wrote: Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti :lol:
uvijek sam imao ljetni i zimski set guma :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12062 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

kloniran wrote:
Jel ovo stojan :mrgreen:
jeste, zeleni rahmetlija
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12063 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

kloniran wrote:
Jel ovo stojan :mrgreen:
nas kakav je,jos spusten bio :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#12064 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci :lol: :lol: :lol:
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005. :D

Image
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12065 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Milenkov buraz »

kloniran wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
kloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kuce :-D
dosta ljudi omalovazava tigar a nikad nisu vozili na njima, ja sam se peo uz rogoj prije grtalice gazio, u naselje bruku puta izlazio nakon sto pola naselja ostavi auto pored ceste itd, itd.
Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti :lol:
Da, da, ljeti se topi k'o puter. :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12066 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

bitanga_sa_otesa wrote:
kloniran wrote: Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti :lol:
uvijek sam imao ljetni i zimski set guma :thumbup:
Ja prve sezone nisam imao, dok nisam sletio ko na skijama :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12067 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

skafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci :lol: :lol: :lol:
reci mu samo jak gas nek da ,mora ga izvuc :lol:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12068 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Milenkov buraz »

skafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci :lol: :lol: :lol:
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005. :D

Image
:mrgreen: Ti su mi najbolji, pogotovo kada prodaju aute kaže nove guume i ti dođeš i vidš gume stare 5 ili više godina...reko ako su ti ovo nove kakve su one iz radnje kada kupiš. :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#12069 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

bitanga_sa_otesa wrote:
skafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci :lol: :lol: :lol:
reci mu samo jak gas nek da ,mora ga izvuc :lol:
Ja ne mogu da vjerujem da ne moze da izadje. :lol:

Davao je on gas...malo ga u stranu baci umalo ne udari u drugo auto :lol:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12070 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Milenkov buraz »

skafiskafsnjak wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
skafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci :lol: :lol: :lol:
reci mu samo jak gas nek da ,mora ga izvuc :lol:
Ja ne mogu da vjerujem da ne moze da izadje. :lol:

Davao je on gas...malo ga u stranu baci umalo ne udari u drugo auto :lol:
eee neko mu rek'o ma šta će tu zimske gume imaš 4x4 mogu i ljetne. 8-)
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#12071 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by alipasijaner »

Doda37 wrote:
alipasijaner wrote:btw. sad bez zajebancije, da li je neko od vas probao preci pedesetak km autom na kojem su montirani lanci...
Od Knina do Zagreba 1999. god. oko 270 km
jel ti bilo zao auta?
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12072 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

skafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci :lol: :lol: :lol:
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005. :D

Image
jutros sam vozio iza takvog jedno pola sata, zivce svoje pokidao
kupilo se auto da se pokaze selu a za guma se nema pa guzeljaj 20 na sat iza njega
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12073 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

skafiskafsnjak wrote: Ja ne mogu da vjerujem da ne moze da izadje. :lol:

Davao je on gas...malo ga u stranu baci umalo ne udari u drugo auto :lol:
mozda mu fali prednji kardan :lol:
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#12074 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by alipasijaner »

skafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci :lol: :lol: :lol:
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005. :D

Image
bitno je da ima lance... u gepeku :D :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12075 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

kloniran wrote: kupilo se auto da se pokaze selu a za guma se nema pa guzeljaj 20 na sat iza njega
ma ne zna vozit,prpa guzici...ja jutros ko po suhom,u jednom momentu sam isao 65 na glavnoj,kad sam prestigao puzeve :lol:
Post Reply