Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#12051 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moja kuca je na vrhu brda, zadnja kuca, a vecinom vikendice. Kad ne moze normalno, u rikverc ide ko grtalica
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12052 Re: Dolazi zima - zimske gume
vise je zavisno od noge na kvacilukloniran wrote: vraćanjem u rikverc se može vrlo lahko lamela spržiti, zavisno od nagiba brda
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#12053 Re: Dolazi zima - zimske gume
Volio bih vam slikati i pokazati kako je trenutno stanje ispred kuce, snijeg je stigao do vrata autaKiki_Musampa wrote:Moja kuca je na vrhu brda, zadnja kuca, a vecinom vikendice. Kad ne moze normalno, u rikverc ide ko grtalica
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#12054 Re: Dolazi zima - zimske gume
Može ako je držiš na pola...spržiš je brzo.kloniran wrote:kad nije snijeg u pitanju, vraćanjem u rikverc se može vrlo lahko lamela spržiti, zavisno od nagiba brdaMilenkov buraz wrote:Uvijek je bolja opcija gurati uz brdo nego vući i kao što Bitanga reče pritisak na pogonske točkove. Ja sam par puta u životu izlazio rikvercom uz brdo gdje nisam uspio normalno. Opet ako su ti gume loše onda ti je džaba sve.Industrialyzer wrote:Sava prosla gdje su mnogi stali.
Jedno pitanje, zasto ljudi okrecu auto pa idu u rikverc i misle da ce lakse izaci uz neko brdo? Nekako mi nema logike jer je guma naopako okrenuta, 99% ljudi mnogo losije upravlja autom kad ide u rikverc...
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#12055 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godinaMilenkov buraz wrote:Svaka nova je bolja od premium gume sa dobrom šarom stare 5 i više godina.kloniran wrote:tigar je odlican zimi kad je nova guma
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12056 Re: Dolazi zima - zimske gume
Meni pricao jedan sto off road ganja,da je automatik najbolji 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#12057 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam prosle godine morao sprziti jer nije bilo drugog nacina da se vratim i nije bilo kvacilo na pola, al je zato nagib bio ko uz kakav strm nosbitanga_sa_otesa wrote:vise je zavisno od noge na kvacilukloniran wrote: vraćanjem u rikverc se može vrlo lahko lamela spržiti, zavisno od nagiba brda
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12058 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kucekloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu

- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#12059 Re: Dolazi zima - zimske gume
dosta ljudi omalovazava tigar a nikad nisu vozili na njima, ja sam se peo uz rogoj prije grtalice gazio, u naselje bruku puta izlazio nakon sto pola naselja ostavi auto pored ceste itd, itd.bitanga_sa_otesa wrote:ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kucekloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#12060 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jel ovo stojanbitanga_sa_otesa wrote:ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kucekloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12061 Re: Dolazi zima - zimske gume
uvijek sam imao ljetni i zimski set gumakloniran wrote: Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12062 Re: Dolazi zima - zimske gume
jeste, zeleni rahmetlijakloniran wrote:
Jel ovo stojan
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12063 Re: Dolazi zima - zimske gume
nas kakav je,jos spusten biokloniran wrote:
Jel ovo stojan
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#12064 Re: Dolazi zima - zimske gume
Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005.

Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005.

-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#12065 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da, da, ljeti se topi k'o puter.kloniran wrote:dosta ljudi omalovazava tigar a nikad nisu vozili na njima, ja sam se peo uz rogoj prije grtalice gazio, u naselje bruku puta izlazio nakon sto pola naselja ostavi auto pored ceste itd, itd.bitanga_sa_otesa wrote:ja sam 2012,na novom tigru s pofalica dosao u otes po najvecem snijegu i neociscenoj cesti ,zadnjih 500m snijeg bio do haube ,al sam se probio do kucekloniran wrote: ja govorim konkretno o tigru jer sam vozio na njemu par godina
odlična guma za vožnju po snijegu, samo ja sam tad mijenjao svake dvije godine, ali zato nisam nikad lance nabacio u tom periodu
Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#12066 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja prve sezone nisam imao, dok nisam sletio ko na skijamabitanga_sa_otesa wrote:uvijek sam imao ljetni i zimski set gumakloniran wrote: Al ako se zajebes pa ih vozis jedno ljeto, sljedeca zima pogibija na cesti
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12067 Re: Dolazi zima - zimske gume
reci mu samo jak gas nek da ,mora ga izvucskafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci![]()
![]()
![]()
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#12068 Re: Dolazi zima - zimske gume
skafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci![]()
![]()
![]()
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005.![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#12069 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja ne mogu da vjerujem da ne moze da izadje.bitanga_sa_otesa wrote:reci mu samo jak gas nek da ,mora ga izvucskafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci![]()
![]()
![]()
Davao je on gas...malo ga u stranu baci umalo ne udari u drugo auto
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#12070 Re: Dolazi zima - zimske gume
eee neko mu rek'o ma šta će tu zimske gume imaš 4x4 mogu i ljetne.skafiskafsnjak wrote:Ja ne mogu da vjerujem da ne moze da izadje.bitanga_sa_otesa wrote:reci mu samo jak gas nek da ,mora ga izvucskafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci![]()
![]()
![]()
![]()
Davao je on gas...malo ga u stranu baci umalo ne udari u drugo auto
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#12071 Re: Dolazi zima - zimske gume
jel ti bilo zao auta?Doda37 wrote:Od Knina do Zagreba 1999. god. oko 270 kmalipasijaner wrote:btw. sad bez zajebancije, da li je neko od vas probao preci pedesetak km autom na kojem su montirani lanci...
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#12072 Re: Dolazi zima - zimske gume
jutros sam vozio iza takvog jedno pola sata, zivce svoje pokidaoskafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci![]()
![]()
![]()
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005.![]()
kupilo se auto da se pokaze selu a za guma se nema pa guzeljaj 20 na sat iza njega
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12073 Re: Dolazi zima - zimske gume
mozda mu fali prednji kardanskafiskafsnjak wrote: Ja ne mogu da vjerujem da ne moze da izadje.![]()
Davao je on gas...malo ga u stranu baci umalo ne udari u drugo auto
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#12074 Re: Dolazi zima - zimske gume
bitno je da ima lance... u gepekuskafiskafsnjak wrote:Komso kupio dzipinu... ev sad ne moze s parkinga izaci![]()
![]()
![]()
Valjda nove gume...dobra sara... dot 2005.![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12075 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma ne zna vozit,prpa guzici...ja jutros ko po suhom,u jednom momentu sam isao 65 na glavnoj,kad sam prestigao puzevekloniran wrote: kupilo se auto da se pokaze selu a za guma se nema pa guzeljaj 20 na sat iza njega
