Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1201 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

pemanapemani wrote:Je li stvarno misliš da u ovakvom odnosu snaga možeš trudom postati i portir u nekom od zavoda, agencija i čega sve ne, a ne da se izboriš za neko "veće" mjesto gdje će doći do izražaja tvoje sposobnosti?
Mislim da borba za "veće mjesto" ne može biti kritiziranje nepotizma, a u isto vrijeme pokušaj da se na isti način izbori za sebe. Mislim da svatko od nas mora doprinijeti nekom sistemu vrijednosti za kojim, eto , čeznemo. MIslim da ako se zgražavam na ministra Mesihovića, ne želim i neću i odbijam da imam sličan put. Samo tako i uporno i godinama, nešto će se promijeniti. Neće sigurno kad se tročlano Predsjedništvo (ma ko da tamo sjedi), dogovori i to nam servira.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#1202 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

KatarinaKosaca wrote:A zašto tvoj prijatelj nije pristao da ide malo po malo? Ako je tako kvalitetan, moralo bi se vidjeti. Zašto nije bio inžinjer za početak, nego odmah mora biti direktor? Nećemo sve negativne pojave koje kritiziramo samo čekati da nam se donesu servirane na tanjiru, nego i svatko od nas da ponešto učini. Ja mogu kritizirati štele, jer nikada nisam našla posao preko štele niti ga tražila na takav način. Ako tvoj prijatelj trudom nekad postane direktor nekog zavoda, kako kažeš, moći će i biće primjer da se ukine stranačko postavljanje kadrova.
De ba, ne talasaj curo - pišeš gluposti i izmišljaš ono što nisam rekao. Dakle, momak je skontao da bi godinama morao da čuči po ćoškovima, dok su nesposbnjakovići njegove dobi, pogodni za ulizivanje prolazili i promovirani bili. On je trebao da stoji iza vrata, da bude zapisničar i tome slično, da bi neko za 10 godina rekao, hej vala, pa nije on loš momak, sad može bit sekretar. On se vrtio nekoliko godina oko stranke, nije on otišao nakon mjesec dana.
Kažem, da je sreće, pa da su u SDP-u skontali: lik je naša (BiH) budućnost, hajdemo njemu i sličnima pružiti sve mogućnosti da uspije ovdje u BiH, a usput ćemo se i mi kao stranka okoristiti preko svoga kadra, promovisanjem i djelimičnim prisvajanjem njegovih uspjeha. Pazite, takvih kao on je na stotine - neki dan sam malo gledao naše uspjehe na međunarodnim takmičenjima iz MM na primjer, gdje su svi naši osvajači srebrenih i bronzanih medalja sa MM olimpijada danas (većina u inostranstvu, nažalost), zašto Vlada FBiH preko nadležnog ministarstva jednom zauvijek ne podrži program pripremanja naših talenata za ostanak ovdje nakon srednje škole i fakulteta. Ti ljudi koji bukvalno vrijede milione za nekoliko godina školovanja odu besplatno vani - to je otprilike kao da sad Hoffenheim pusti Vedada u drugi klub tek tako. Itd, itd, itd...
Boli njih, njima je bitno zaposliti brata i svima nama u oči putem TV-a svojom demagogijom poručiti: "ko vas j..b glupe, ništa mi ne možete..." :dance:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1203 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Skijaš »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Čitaš li ti šta pišem ? Taj čovjek kojeg hvališ je parazit koji se politički angažovao iz ličnog interesa, zbog želje za dobrom pozicijom.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#1204 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by pemanapemani »

KatarinaKosaca wrote:
pemanapemani wrote:Je li stvarno misliš da u ovakvom odnosu snaga možeš trudom postati i portir u nekom od zavoda, agencija i čega sve ne, a ne da se izboriš za neko "veće" mjesto gdje će doći do izražaja tvoje sposobnosti?
Mislim da borba za "veće mjesto" ne može biti kritiziranje nepotizma, a u isto vrijeme pokušaj da se na isti način izbori za sebe. Mislim da svatko od nas mora doprinijeti nekom sistemu vrijednosti za kojim, eto , čeznemo. MIslim da ako se zgražavam na ministra Mesihovića, ne želim i neću i odbijam da imam sličan put. Samo tako i uporno i godinama, nešto će se promijeniti. Neće sigurno kad se tročlano Predsjedništvo (ma ko da tamo sjedi), dogovori i to nam servira.
Slažem se sa tobom. Od aktuelne vlasti sam očekivao da omogući fer i korektne konkurse, na kojim bi se birali najsposobniji kandidati za određeno radno mjesto. Kako je krenulo, ništa od toga.
Ima veliki broj onih koji se preko stranaka žele dokopati radnog mjesta. Samo, postoje i oni mladi ljudi koji godinama pokušavaju zalaganjem i mukotrpnim radom postići određeni uspjeh, a nikako ne ide, jer ih konstantno koče. Svako ima određenu granicu mazohizma do koje ide, ali ako te neko deset godina j.be u mozak, ne znam koliko ćeš baš izdržati. Uostalom, život je kratak, okreneš se i već si na pragu četrdesete, a ne možeš, recimo, sebi priuštititi kredit da osiguraš stambeno pitanje.
Super bi bilo da se trud isplati, ali kod nas je to na nivou ekscesa, nažalost.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#1205 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

pemanapemani wrote:
KatarinaKosaca wrote:
pemanapemani wrote:Je li stvarno misliš da u ovakvom odnosu snaga možeš trudom postati i portir u nekom od zavoda, agencija i čega sve ne, a ne da se izboriš za neko "veće" mjesto gdje će doći do izražaja tvoje sposobnosti?
Mislim da borba za "veće mjesto" ne može biti kritiziranje nepotizma, a u isto vrijeme pokušaj da se na isti način izbori za sebe. Mislim da svatko od nas mora doprinijeti nekom sistemu vrijednosti za kojim, eto , čeznemo. MIslim da ako se zgražavam na ministra Mesihovića, ne želim i neću i odbijam da imam sličan put. Samo tako i uporno i godinama, nešto će se promijeniti. Neće sigurno kad se tročlano Predsjedništvo (ma ko da tamo sjedi), dogovori i to nam servira.
Slažem se sa tobom. Od aktuelne vlasti sam očekivao da omogući fer i korektne konkurse, na kojim bi se birali najsposobniji kandidati za određeno radno mjesto. Kako je krenulo, ništa od toga.
Ima veliki broj onih koji se preko stranaka žele dokopati radnog mjesta. Samo, postoje i oni mladi ljudi koji godinama pokušavaju zalaganjem i mukotrpnim radom postići određeni uspjeh, a nikako ne ide, jer ih konstantno koče. Svako ima određenu granicu mazohizma do koje ide, ali ako te neko deset godina j.be u mozak, ne znam koliko ćeš baš izdržati. Uostalom, život je kratak, okreneš se i već si na pragu četrdesete, a ne možeš, recimo, sebi priuštititi kredit da osiguraš stambeno pitanje.
Super bi bilo da se trud isplati, ali kod nas je to na nivou ekscesa, nažalost.
Eto, nek si potvrdio ono što ja pokušavam nekima dokazati - itekako se mnogi sposobni ljudi namjerno tjeraju kako bi poltroni i rođaci imali mjesta unutra. Ja ne vidim zašto se mlad čovjek ne može baviti politikom i usput biti opravdano ambiciozan (sa koliko je Zlaja bio visokopozicioniran u politici, da ne nabrajam ostale slučajeve). A ne vidim da politikom zapošljavanja penzionera putem rodbinske linije aktuelna vlast nastoji svima nama mladima poručiti da za nas ima mjesta u ovoj državi.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1206 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Eto, nek si potvrdio ono što ja pokušavam nekima dokazati - itekako se mnogi sposobni ljudi namjerno tjeraju kako bi poltroni i rođaci imali mjesta unutra. Ja ne vidim zašto se mlad čovjek ne može baviti politikom i usput biti opravdano ambiciozan (sa koliko je Zlaja bio visokopozicioniran u politici, da ne nabrajam ostale slučajeve). A ne vidim da politikom zapošljavanja penzionera putem rodbinske linije aktuelna vlast nastoji svima nama mladima poručiti da za nas ima mjesta u ovoj državi.
Pa baš zato da se iskorijeni praksa koju spominješ (u svakom slučaju je proces, a ne odluka ili trenutak, a ima veze i sa promijenom mentaliteta, višedecenijska stvar još naslijeđe onog sistema kojeg neki toliko veličaju), rođaka, familije, dakle političke podobnosti, ne može se istim putem pokušati ostvarivati i vlastita ambicija.
User avatar
dada-bis
Posts: 152
Joined: 08/04/2009 15:47

#1207 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by dada-bis »

novi.dan.nova.nafaka wrote: jbt, koji si ti lik - tebi u svemu ovome smiješno to za što se predstavlja navedena TV. Strašno, prestrašno... :roll:
Premijer gleda sve u oči i kaže: "on tamo nije ni imenovan zato što je moj brat..." Da, i Nurko Lipovača je na direktorskoj poziciji sasvim slučajno, i....
Da ne duljim, znam momka koji je pripadao SDP mladeži - supertalenat (prosjek 9.9 na tehničkom fakultetu), probao se u politici, držao seminare, edukovao se, vamo-tamo. Nakon nekog vremena skontao da će morati dugo vodu nositi da se probije u bilo kakve strukture, što mu je indirektno rečeno na jednom partijskom sastanku. Eno ga sad na doktorskom studiju u švabiji, drma momak tamo, i ne pomišlja se vratiti.
Premijer rece sta rece. Tema je vlada FBiH. Ako sta uradi dobro i jeste, ako i ne, ne moze ubrljati vise nego sto su ubrljali ovi do sad jer smo u govnima do guse. Moze se pozdraviti sa politikom i zaglaviti u zatvoru. Ako krsi zakon neka ide odmah. Je li dovoljno ozbiljno? Tvoje misljenje o meni me ne interesuje.
Smijala sam se patetici priloga njuz televizije.

O cemu vi?
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#1208 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by pemanapemani »

Iskreno, nikad ono nisam očekivao od Nikšića. Nebitna je više TV, razni ublehaši i kvazi analitičari, zlonamjernici..., ali brate dragi, onako hladno izvaliti ono što je on izvalio je u najmanju ruku bezobrazno prema ljudima koji su glasali za njega.
Glasao sam za njega i mislim da imam pravo smatrati se u neku ruku iznevjerenim i razočaranim. Nisam očekivao čuda, jer znam koliko su njegovi prethodnici usatarili stvar, znam da treba vremena da se isprave svi njihovi marifetluci i kriminal, ali onako svoje glasače praviti budalama, ne razumijem stvarno.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1209 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Skijaš »

pemanapemani wrote:Iskreno, nikad ono nisam očekivao od Nikšića. Nebitna je više TV, razni ublehaši i kvazi analitičari, zlonamjernici..., ali brate dragi, onako hladno izvaliti ono što je on izvalio je u najmanju ruku bezobrazno prema ljudima koji su glasali za njega.
Glasao sam za njega i mislim da imam pravo smatrati se u neku ruku iznevjerenim i razočaranim. Nisam očekivao čuda, jer znam koliko su njegovi prethodnici usatarili stvar, znam da treba vremena da se isprave svi njihovi marifetluci i kriminal, ali onako svoje glasače praviti budalama, ne razumijem stvarno.
Kad sam pročitao ono saopštenje SDP-a kojim se imenovanje Nikšićevog brata relativizira bljutavim "sve je po zakonu", osjećao sam se kao da mi je neko šamar odvalio. Moju podršku imaju na entitetskom i državnom nivou jer ih moram podržati protiv četnika i Čovića, to je u interesu države, ali na opštinskom i kantonalnom nivou će od mene dobiti od šake do lakta. "Sve je po zakonu" je uvreda.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1210 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by GOLFER »

Zar je bitna koja TV prenosi cinjenice sa terena, koje su jasne i nama svima pred nosom...

SDP pravi drzavu za covjeka... :-) naravno Zlatkovi asistenti (visoko strucni i kvalifikovani :-) ) amidjici, zetovi, braca, i ostala familija...
Hajd sto su to SDA-SBIH radili prije (sto je naravno strasno i neoprostivo) ali kada neko takvo ponasanje kritikuje godinama i onda dobije priliku da uradi PRAVE stvari... i onda se pocne ponasati ovako kao sto se SDP ponasa... e svako pametan ce skontati o cemu se radi, i sta je drzava za covjeka :roll:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#1211 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by pemanapemani »

Skijaš wrote:
pemanapemani wrote:Iskreno, nikad ono nisam očekivao od Nikšića. Nebitna je više TV, razni ublehaši i kvazi analitičari, zlonamjernici..., ali brate dragi, onako hladno izvaliti ono što je on izvalio je u najmanju ruku bezobrazno prema ljudima koji su glasali za njega.
Glasao sam za njega i mislim da imam pravo smatrati se u neku ruku iznevjerenim i razočaranim. Nisam očekivao čuda, jer znam koliko su njegovi prethodnici usatarili stvar, znam da treba vremena da se isprave svi njihovi marifetluci i kriminal, ali onako svoje glasače praviti budalama, ne razumijem stvarno.
Kad sam pročitao ono saopštenje SDP-a kojim se imenovanje Nikšićevog brata relativizira bljutavim "sve je po zakonu", osjećao sam se kao da mi je neko šamar odvalio. Moju podršku imaju na entitetskom i državnom nivou jer ih moram podržati protiv četnika i Čovića, to je u interesu države, ali na opštinskom i kantonalnom nivou će od mene dobiti od šake do lakta. "Sve je po zakonu" je uvreda.
Upravo to. Ponašaju se kao da je gotova stvar i da će im se uvijek davati podrška na izborima. Ne znam shvataju li da je njihova glasačka baza potrošila gomilu živaca, da je trpila svih ovih godina iživljavanje kleronacionalista, da uostalom 50% ljudi sa pravom glasa ne izlazi na izbore. Čekaš deset godina i onda te neko pravi glupanom. Nisu svi "narod zna" kapacitet, pa da puše patriotske priče za malu djecu.
Kritikujem, jer se nadam da će se malo spustiti na zemlju i prestati sa šupljom pričom. Protiv ovakvih nebuloza sam glasao i sad mi ih oni serviraju. Proteklih danas sam sreo mali milion ljudi, glasača SDP-a, kojima je ova izjava ono baš dolila čašu do vrha. Još kapljica i vozdra Lagumdžija i raja.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1212 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by GOLFER »

Izgleda jedino rijesenje rusit sve ove talove i svu ovu bagru... I onda lagano od pocetka...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1213 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Skijaš »

GOLFER wrote:Izgleda jedino rijesenje rusit sve ove talove i svu ovu bagru... I onda lagano od pocetka...
Postoji sistem i treba djelovati u okviru sistema.

prvi korak : ukažeš na greške neke od vladajućih stranaka
drugi korak : identificiraš stranku za koju misliš da neće praviti te greške
treći korak : sačekaš izbore i glasaš za tu stranku
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1214 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

GOLFER wrote:Izgleda jedino rijesenje rusit sve ove talove i svu ovu bagru... I onda lagano od pocetka...
Šta je početak?
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1215 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by GOLFER »

Skijaš wrote:
GOLFER wrote:Izgleda jedino rijesenje rusit sve ove talove i svu ovu bagru... I onda lagano od pocetka...
Postoji sistem i treba djelovati u okviru sistema.

prvi korak : ukažeš na greške neke od vladajućih stranaka
drugi korak : identificiraš stranku za koju misliš da neće praviti te greške
treći korak : sačekaš izbore i glasaš za tu stranku
Pa evo ljudi to uradis i prevarise se...
Cak i ja koji nisam glasac SDP-a sam ocekiao da ce SDP pokazati dosadasnjim vladajucim kako se radi... kad ono SDP ko i oni prije njih... po familiji i familijarnim strcnostima i diplomiranim rodjacima... :roll:

Sta je pocetak...

zaista ne znam, ali ovo stanje prelazi svake mjere strpljenja...
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#1216 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tbv »

Skijaš wrote:
GOLFER wrote:Izgleda jedino rijesenje rusit sve ove talove i svu ovu bagru... I onda lagano od pocetka...
Postoji sistem i treba djelovati u okviru sistema.

prvi korak : ukažeš na greške neke od vladajućih stranaka
drugi korak : identificiraš stranku za koju misliš da neće praviti te greške
treći korak : sačekaš izbore i glasaš za tu stranku
:thumbup:
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#1217 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tbv »

GOLFER wrote:
Skijaš wrote:
GOLFER wrote:Izgleda jedino rijesenje rusit sve ove talove i svu ovu bagru... I onda lagano od pocetka...
Postoji sistem i treba djelovati u okviru sistema.

prvi korak : ukažeš na greške neke od vladajućih stranaka
drugi korak : identificiraš stranku za koju misliš da neće praviti te greške
treći korak : sačekaš izbore i glasaš za tu stranku
Pa evo ljudi to uradis i prevarise se...
Cak i ja koji nisam glasac SDP-a sam ocekiao da ce SDP pokazati dosadasnjim vladajucim kako se radi... kad ono SDP ko i oni prije njih... po familiji i familijarnim strcnostima i diplomiranim rodjacima... :roll:

Sta je pocetak...

zaista ne znam, ali ovo stanje prelazi svake mjere strpljenja...
ako ne podrzavas SDP onda ne znam zasto se bunis ako SDP radi nesto pogresno... imas dvije solucije, ili da im dopustis da urade sto zele i sto su zamislili, ili da presalgas svoju mjeru strpljenja i nasjednes na politicke smicalice...
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#1218 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Skijaš wrote:
pemanapemani wrote:Iskreno, nikad ono nisam očekivao od Nikšića. Nebitna je više TV, razni ublehaši i kvazi analitičari, zlonamjernici..., ali brate dragi, onako hladno izvaliti ono što je on izvalio je u najmanju ruku bezobrazno prema ljudima koji su glasali za njega.
Glasao sam za njega i mislim da imam pravo smatrati se u neku ruku iznevjerenim i razočaranim. Nisam očekivao čuda, jer znam koliko su njegovi prethodnici usatarili stvar, znam da treba vremena da se isprave svi njihovi marifetluci i kriminal, ali onako svoje glasače praviti budalama, ne razumijem stvarno.
Kad sam pročitao ono saopštenje SDP-a kojim se imenovanje Nikšićevog brata relativizira bljutavim "sve je po zakonu", osjećao sam se kao da mi je neko šamar odvalio. Moju podršku imaju na entitetskom i državnom nivou jer ih moram podržati protiv četnika i Čovića, to je u interesu države, ali na opštinskom i kantonalnom nivou će od mene dobiti od šake do lakta. "Sve je po zakonu" je uvreda.
Hajde, hvala Bogu dragom da je većina one izjave shvatila na pravi način - umjesto da se čovjek nada da će konačno sve krenuti u pravom smjeru, da će pravi ljudi moći dobijati šanse, oni drsko i bezobrazno poručuju "sve je po zakonu". I onda skontaš da Čović i Dodik imaju djelimično pravo kada kažu da SDP uopšte i ne interesuje vlast na državnom nivou, već da im je stalo do raspodjele fotelja/vlasti u Federaciji.
A raji je u svemu tome smiješno: "njuz tv" - Bože dragi, kako je to baš smiješno... :roll:
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1219 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by skojotovski »

problem je u "njuz tv"... :-) :-) :-)
sto li to profesionalci i borci za istinu, narod i pravdu, sa FTV-a sute? ne vide? ne zele da vide?
nisu im zanimljive Niksiceve idiotske izjave oko imenovanja brata?
sute i o 60 milja koje ce biti skrsene za opremanje i preuredenje hebenog kabineta Elvedina Grabovice u EP BiH???
na ovakve stvari i desavanja nekada su pucali iz svih novinarskih oruzja! bas kao i Nevladin sektor.
danas? muuuuuuuuk!

bas me zanima sta ce objavljivati 60-minutni uvlakac u novoj sezoni :zzzz:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1220 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Šta je tačno "grešno" u imenovanju Mirsada Nikšića na novu radnu poziciju u Autocestama, koji zakon je prekršen pa je zbog toga njegov brat, premijer Vlade FBiH, odgovoran?
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#1221 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

skojotovski wrote:problem je u "njuz tv"... :-) :-) :-)
sto li to profesionalci i borci za istinu, narod i pravdu, sa FTV-a sute? ne vide? ne zele da vide?
nisu im zanimljive Niksiceve idiotske izjave oko imenovanja brata?
sute i o 60 milja koje ce biti skrsene za opremanje i preuredenje hebenog kabineta Elvedina Grabovice u EP BiH???
na ovakve stvari i desavanja nekada su pucali iz svih novinarskih oruzja! bas kao i Nevladin sektor.
danas? muuuuuuuuk!

bas me zanima sta ce objavljivati 60-minutni uvlakac u novoj sezoni :zzzz:
Opaaaa, ovo je neki info iznutra o 60 milkica za kabinet, potpisana investiciona odluka već ? :)
Da ne bude na kraju da je to Jerlagić od ranije namijenio, a oni nisu ništa mijenjali. A ako je 60 milja, nije to puno, za puno gluplje stvari su bacane pare, poput softvera za evidenciju radnog vremena... ;-)
Da, baš pravo pitanje zašto FTV šuti o nepotizmu u vladajućim strukturama.
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#1222 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Better Man »

poznanik wrote:Šta je tačno "grešno" u imenovanju Mirsada Nikšića na novu radnu poziciju u Autocestama, koji zakon je prekršen pa je zbog toga njegov brat, premijer Vlade FBiH, odgovoran?
Vidi, riječ je o klasičnom nepotizmu! Niko Neće gledati Mirsada Nikšića kao stručnog i sposobnog čovjeka (možda i jeste), već ga uvijek gledati kao premijerovog brata i kad se spomene njegovo ime niko neće reči to ti je onaj stručnjak za to i to, već će reči to ti je premijerov brat i naštimana mu je pozicija. Premijer je napravio grešku i upao u vlastitu zamku imenovanjem brata. Moglo bi se desiti da u određenim stvarima budu u sukobu interesa. Moje mišljenje je da nije trebao imenovati brata na tu poziciju.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1223 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Better Man wrote:
poznanik wrote:Šta je tačno "grešno" u imenovanju Mirsada Nikšića na novu radnu poziciju u Autocestama, koji zakon je prekršen pa je zbog toga njegov brat, premijer Vlade FBiH, odgovoran?
Vidi, riječ je o klasičnom nepotizmu! Niko Neće gledati Mir4sada Nikšića kao stručnog i sposobnog čovjeka (možda i jeste), već ga uvijek gledati kao premijerovog brata i kad se spomene njegovo ime niko neće reči to ti je onaj stručnjak za to i to, već će reči to ti je premijerov brat i naštimana mu je pozicija. Premijer je napravio grešku i upao u vlastitu zamku imenovanjem brata. Moglo bi se desiti da u određenim stvarima budu u sukobu interesa. Moje mišljenje je da nije trebao imenovati brata na tu poziciju.
Pa ko je birao Mirsada Nikšića, brat mu ili komisija? Je li nepotizam kao krivično djelo ili prekršajno, možda određeno nekim zakonom?


Ja o SDP već godinama imam, zapravo - nemam nikakvo mišljenje :oops: , ali premijeru Nikšiću moram priznati dosadašnju sposobnost i izraženu karizmu i stručnu spremnost da vodi federalnu Vladu. Nisam siguran da je politički naivan da sebi dozvoli propust i posrne na početku, ne bi mu tako što dozvolili i savjetnici, ipak ih ima i kvalitetnih.

Hajka koja se sada povela na premijera Nikšića zbog brata mu, nije korektna, bez pravih osnova je, a očito je da se od njega pravi kolaterala, što je po meni idiotski potez opozicije.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1224 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Skijaš »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Skijaš wrote:Kad sam pročitao ono saopštenje SDP-a kojim se imenovanje Nikšićevog brata relativizira bljutavim "sve je po zakonu", osjećao sam se kao da mi je neko šamar odvalio. Moju podršku imaju na entitetskom i državnom nivou jer ih moram podržati protiv četnika i Čovića, to je u interesu države, ali na opštinskom i kantonalnom nivou će od mene dobiti od šake do lakta. "Sve je po zakonu" je uvreda.
Hajde, hvala Bogu dragom da je većina one izjave shvatila na pravi način - umjesto da se čovjek nada da će konačno sve krenuti u pravom smjeru, da će pravi ljudi moći dobijati šanse, oni drsko i bezobrazno poručuju "sve je po zakonu". I onda skontaš da Čović i Dodik imaju djelimično pravo kada kažu da SDP uopšte i ne interesuje vlast na državnom nivou, već da im je stalo do raspodjele fotelja/vlasti u Federaciji.
I opet si u ofsajdu. Nauči se kritikovati SDP a da to ne vodi izjednačavanju strana. Četnici i HDZ = neprijatelji, bad guys koje treba, u skladu sa zakonom, potpuno neutralisati.
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#1225 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by klif »

poznanik wrote:
Better Man wrote:
poznanik wrote:Šta je tačno "grešno" u imenovanju Mirsada Nikšića na novu radnu poziciju u Autocestama, koji zakon je prekršen pa je zbog toga njegov brat, premijer Vlade FBiH, odgovoran?
Vidi, riječ je o klasičnom nepotizmu! Niko Neće gledati Mir4sada Nikšića kao stručnog i sposobnog čovjeka (možda i jeste), već ga uvijek gledati kao premijerovog brata i kad se spomene njegovo ime niko neće reči to ti je onaj stručnjak za to i to, već će reči to ti je premijerov brat i naštimana mu je pozicija. Premijer je napravio grešku i upao u vlastitu zamku imenovanjem brata. Moglo bi se desiti da u određenim stvarima budu u sukobu interesa. Moje mišljenje je da nije trebao imenovati brata na tu poziciju.
Pa ko je birao Mirsada Nikšića, brat mu ili komisija? Je li nepotizam kao krivično djelo ili prekršajno, možda određeno nekim zakonom?


Ja o SDP već godinama imam, zapravo - nemam nikakvo mišljenje :oops: , ali premijeru Nikšiću moram priznati dosadašnju sposobnost i izraženu karizmu i stručnu spremnost da vodi federalnu Vladu. Nisam siguran da je politički naivan da sebi dozvoli propust i posrne na početku, ne bi mu tako što dozvolili i savjetnici, ipak ih ima i kvalitetnih.

Hajka koja se sada povela na premijera Nikšića zbog brata mu, nije korektna, bez pravih osnova je, a očito je da se od njega pravi kolaterala, što je po meni idiotski potez opozicije.
Nikšiću je povjereno upravljanje strateškim resursima FBiH koje bi moralo funkcionisati na principima profesionalizma, transparantnosti, racionalnog smanjivanja troškova poslovanja i maksimiranja dobiti za dobrobit građana FBiH. Raspodjela rukovodećih funkcija članovima porodice je najobičnija zloupotreba položaja i smatram da njegov ostanak na čelu Vlade FBiH nije prihvatljiv.

SDP mora najoštrije reagovati i dovesti ove stvari u red.
Post Reply