Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1201 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Uh, NiceGuyEddie ... ovo zvuči veoma dobro i fino ... Mislim da ces nam morati poslati nekoliko slika s ovoga derneka ... Sretnici! Mislim da se slazem s Jeftom, mi odavde mozemo samo da odemo negdje na neku svirku.

THX za poziv Eddie ... salji slike ... da vidimo malo kako je bilo ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1202 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Pozdrav drugari.Posle duže vremena jedno baš, baš dobro r-billy veče.
Ljudi je bilo taman dovoljno, standardni Jovandekin nastup baziran na obradama i odlična muzika sa "razglasa" koju je puštao naš drugar Vukan.

Šta reći sem "whish you were here too" :thumbup:

The Slippers

Image
Image
Image
Image

The publika...

Image
Image

The crew...

Image
Image
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1203 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

super slije
gdje se odigralo sve ovo u kojem klubu?
majica je tu..sve... :D
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1204 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

kaj, u cijelom beogradu samo jovandeka sajko???
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1205 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

morbilly wrote:kaj, u cijelom beogradu samo jovandeka sajko???
He, he, he....zato ga i trpimo :D. Ima tu još par klinaca ali se ne ističu outfitom

@ fadill : Klub se zove Kuglaš i jedno je od retkih "nekomercijalnih" mesta u gradu
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1206 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

znam za kuglash ;)
na prvi pogled lici na Guinness pub u NS
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1207 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Halo Lab!
Ajde pomozi ovom frendu ak možeš...Evo ti cijeli njegov post s objašnjenjem...

Don Carlose ako možeš li išta učiniti da mi administrator aktivira korisnički račun na sarajevo-x.com forumu bio bih ti veoma zahvalan.Iako sam se registrirao 20.12.2008. još uvijek ne mogu postat čak sam im se obratio i tražio pomoć međutim još uvijek mi nitko nije ništa odgovorio pa ako bi netko od ovih tvojih tamo mogao što napraviti glede toga ne bi bilo loše .Često se spojim tamo pa pogledam što ima novog i mogu ti reći da je prava raja tamo,jedan zdrav način komunikacije uz puno dobrih preporuka vezanih za rockabilly kao glazbeni stil.
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1208 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

ljudi ja sam se isto iscimo
popizdio sam bio i u tom ludilu napisem ime jebo te bog haha I ONDA PRODJE!?
i nakon par postova me skinu
opet probam fino nemoze
i onda lupo neka imena nesto pokusalo i napisem Fadill i TO PRODJE!? :S
ne zovem se ja fadil hahaha jebaji ga al sam tu :D
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1209 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Pozdrav ekipi ... prije svega veliko hvala NiceGuyEddie na odlicnom izvjestaju s provoda ... Koliko vidim, bilo je odlično i da je sve bilo na nivou ... Kod mene vikend je prosao radno i u ispijanju vina. Iskreno odavno za jedan vikend nisam popio vina kao za ovaj. Nisam nista muzike nabavljao, ali sam zato preslusao dvije odlicne kompilacije Neo Rockabilly numera, dok sam usisavao stan i pospremao spavaću sobu, nakon izvrsne akcije noc prije ... Neorockabilly i usisavanje su isli odlicno ... :-) A sada u nove radne pobjede i idemo dalje ... Don Karlos, nickname koji je posalo je LuckyStrike, ispravime, ako nisam upravu, pa da i to rijesimo.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1210 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Neću te ispravljati jer si u pravu... ;-)

P.S.
Sad je i mene nešto počelo zezat jer mi stalno izbacuje da upišem ime i lozinku za logiranje(a ja je neznam!),ali ništa mi ne uvjetuje.Znači radim sve normalno...Hmmm....Čudno...
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1211 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

pa to je normala za logovanje uvjek i meni trazi
a sta je ovo?
Enter user name and password for http://www.rockabillyhall.com
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1212 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Da, evo i ja vidim sada ovo s rockabilly hall login user name i pass ... strange ... Vidim maloprije najavu za koncert The Nu Niles, a koliko se sjecam u toj grupi svira neko s ovih prostora. Nisam nikada uspio da pronađem ni jedan album njihov preko 256kpbs ...

Image

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1213 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Image
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1214 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo sam izbrisao sve iz Internet Explorera i sada mi se nepojavljuje Rockabilly Hall login ... idemo ispočetka ... :sax: :run:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1215 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ali internet je čudo ... pomisliš, malo preroviš i eto ga ...

http://rockabilly.blogger.ba

:-)

Lab3352
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1216 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Izgleda da je proleće poranilo ove godine u Beograd.... Nikola Dragović, ex Havana Whisper, ex Crossfire
ima novi bend NICK DRAG & Honky Tonk Klan i sperma svirku za februar aka. veljača 8-)

Image

Paaaa... izvolite ako možete, vi svratite, nemoj da ste tudji .... :thumbup:

@ Red Elvis: Kom[ija javi se, ziv li si ;-)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1217 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ma ja, sretnici ... Dok Vi idete na rockabilly, ja cu se morati zadovoljti s Napalm Death 04.02.09 u SA ... Idem da vidim da li praše još uvijek :evil: :run:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1218 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:Ma ja, sretnici ... Dok Vi idete na rockabilly, ja cu se morati zadovoljti s Napalm Death 04.02.09 u SA ...
Pali brate narodnjaci su zakon.... :run:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1219 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Ovo verovatno već svi "poznavaoci lika i dela" imaju, ali za mlađe naraštaje i slučajne prolaznike na ovom forumu, ovo bi se moglo svrstati u "Abecedu rockabilly-a"

Johnny Burnette - Johnny Rocks

Johnny Burnette's Rock'n'Roll Trio recordings are widely regarded as the finest rockabilly records of all time! - This set includes the greatest of the Trio recordings plus the rockin'est solo recordings, 1957-1960. For more than fifty years, rock'n'roll fans have paid homage to the Johnny Burnette Rock'n'Roll Trio recordings. They have been covered by the Yardbirds, Paul McCartney, Rod Stewart, Aerosmith, and many others. Now here are the best of the original Trio recordings PLUS a generous selection of Johnny's other rockin' recordings made between the end of the Trio and Johnny's untimely death

Image

http://rapidshare.com/files/189657871/JBR.part1.rar
http://rapidshare.com/files/189657876/JBR.part2.rar
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1220 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ovo je odlicna kompilacija, veoma dobro ripovana i sastavljena ... i jucer mi je svirala skoro cijeli dan ... Mislim da su u uredu svi lagano poceli da :x rockabilly ... ali neka se navikavaju ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1221 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Sweet Georgia Brown za traktor i 3 gitare :thumbup:

User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1222 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

NiceGuyEddie ... reci mi da li imaju u Kuglas DJ-a i da li rade DJ nastupe? Ako budem dolazio sredi jedan, totalno free (neka me naliju pivom ili crnim vinom :dance: ) i da napravimo jedan dobar dernek. Sinoc sam nesto dogovarao, pa kontam s zenom da doletim jedan vikend gore, jer moram malo da promjenim okolinu. Ukoliko ne odemo u BG, onda cemo :run: kontra u ZG ... Sinoc nesto pricali, pa da vidimo ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1223 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Moram da pitam Nikšu za to dj-isanje jer oni imaju stalno neke tematske večeri/koncerte

Ja taman pomislih da ti kažem da diođete na NICK DRAG & Honky Tonk Klan kad provalih da to pada u SREDU !
a u Beogradu iz nekog idiotskog razloga ništa ne počinje pre 23-23.30h...
Last edited by Nice Guy Eddie on 29/01/2009 21:23, edited 1 time in total.
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1224 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

lab3352 wrote:sredi jedan, totalno free (neka me naliju pivom ili crnim vinom :dance: ) i da napravimo jedan dobar dernek.
:lol: tosti bosanske fore, totalno fri i onda bankrotiraš nalijevajući
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1225 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

NENO BELAN & FIUMENS

Subota, 14. Feb 2009, 20:30
Dom omladine Beograda

Cena karte 1200 din (cca.14 eur)

Hej Lab, prava prilika da izvedeš gospođu Lab za dan zaljubljenih ;-)
Post Reply