Al kakva je to prica, pa pricamo o borcima, nisu oni iskocili iz Rambo filma, bez ogrebotine u ratu ...kudrilo wrote:Niko nije protiv boraca i njihovih zahtjeva, pa i moj stari je skakao po Trebeviću, uništena mu je mladost, ranjen... Problem je ovaj teroristički čin kidnapovanja nedužnih ljudi koji su se slučajno zadesili tu i oni im ne mogu pomoći. Vi očito ne znate kakvih sve oboljenja ima, zaboravljate koji je minus.
Blokada puteva
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#1201 Re: Blokada puteva
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1202 Re: Blokada puteva
Voz?General War wrote:Ne idi nigdje do daljnjeg (ivan sedlo blokirano) osim ako nema kakav alternativni put,_someone wrote:Nisam bas najbolje upratio gdje su sve blokirani putevi, ako mi neko moze reci moze li se iz Mostara do Sarajeva autobusom stici sutra, inace autobus je isao preka Jablanice i Konjica, sutra do 3 sata moram biti tamo
-
amrq7u
- Posts: 166
- Joined: 26/01/2016 20:00
- Location: Sarajevo
#1203 Re: Blokada puteva
ovo neće izaći na dobro... cc
-
amrq7u
- Posts: 166
- Joined: 26/01/2016 20:00
- Location: Sarajevo
#1204 Re: Blokada puteva
sutra blokada željeznicapiupiu wrote:Voz?General War wrote:Ne idi nigdje do daljnjeg (ivan sedlo blokirano) osim ako nema kakav alternativni put,_someone wrote:Nisam bas najbolje upratio gdje su sve blokirani putevi, ako mi neko moze reci moze li se iz Mostara do Sarajeva autobusom stici sutra, inace autobus je isao preka Jablanice i Konjica, sutra do 3 sata moram biti tamo
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#1205 Re: Blokada puteva
Pa ko bi ih preveslo da sutra i ti odes i budes dan s njima i svako ko misli da mu u ovoj zemlji nije dobro...It_is_a_Leclerc wrote:Ja da se borim za njihova prava, a da oni lijepo u oktorbu - iksić za SDA i gora zelena. I evo tebi Leclerče još četiri godine Salke Bukvarevića i sličnih.plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.
Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
Malo sutra.
Evo, i sad su instrumentalizirani, zloupotrebljeni i prvom prilikom će ih opet preveslati ko sanske koze.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#1206 Re: Blokada puteva
Da zasto da ne, bitniji je njemu njegov zivot i zivot njegovog djeteta nego tvoj posao.General War wrote: OK, ali ispade (dijelovi) bivse vojske se handri sa politikom preko naroda.
Politika te handri vec 25 godina i tebi to ne smeta ?
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#1207 Re: Blokada puteva
Poštedi me patetike, života ti. Daj činjenično.Kikibombona wrote:
A nije tuga i ocaj kada izranjavan i psihicki obolio borac, koji se borio za bagru na vlasti, zivi od 50km prihoda, dok milione zgrcu SDA i HDZ lazni borci!???
Tebi je veca katastrofa kada se neko smrzava u autu 10 sati (i nosi kofer par kilometara?) nego kada neko zivi 25 godina u bijedi, bez osnovnih uslova za zivot?
Ljudi protestuju za nešto što ili je u dobroj mjeri realizirano ili nije ni teoretski moguće realizirati, odbijaju pregovore, prijete ratom i traže da se neko solidizira s njima. Pa to jeste jebeno katastrofa.
Drugo, ja nisam glasao za SDA. Upitajte ove na ulici za koga su glasali prije četiri godine. Njega neka idu blokirati do alđuna što se mene tiče.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1208 Re: Blokada puteva
Auuu.amrq7u wrote:sutra blokada željeznicapiupiu wrote:
Voz?
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#1209 Re: Blokada puteva
Cuj ovo hoce nesto dat borcima, pa hajte molim vas, nije svijet od juce.
Narodu se obecaju kule i gradovi kad dodje do sranja da se uzmu puske u ruke a kad prodje sranje ti borci ce bit jal fizicki jal psihicki invalidi ili oboje i svi ce ih odbacit. Kad je to ijedan sistem bio pravedan prema ratnicima?
Narodu se obecaju kule i gradovi kad dodje do sranja da se uzmu puske u ruke a kad prodje sranje ti borci ce bit jal fizicki jal psihicki invalidi ili oboje i svi ce ih odbacit. Kad je to ijedan sistem bio pravedan prema ratnicima?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1210 Re: Blokada puteva
plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.
Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
Da se razumijemo, borci su za mene naivne budale. Samo glup, naivan i nepismen covjek moze uzeti pusku i izlagati se opasnosti dok je elita (politicka, drustvena, intelektualna, sportska, kulturna...) u bunkeru i trezoru.
Medjutim, na strani sam bijede koja se bori za zivot dostojan covjeka. Na strani sam slabijeg.
I apsolutno, svi smo krivi za situaciju u kojoj se nalazimo. Neka i mene blokiraju sutra. I ja snosim dio krivice iako za ovu bagru nikada nisam glasao, ali nisam ni ucinio nista narocito u borbi protiv nje...
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#1211 Re: Blokada puteva
Građani koji su ostaju njemi na tuđu muku i nepravdu, nemaju pravo osuđivati borce, ljude kojima su lopovi oduzeli svako dostojanstvo.
Dok se mi rukovodimo sirotinjo i Bogu si teška, samoproglašeni bogovi potenciraju frustracije građana, kako bi opravdali obračun s ovim ljudima kojima su uzeli sve. Sve osim životarenja u bijedi. Prevše vlast ušutkuje narod, previše ljudi pravi budalama, uvjerena da je narod nesposoban da se izbori za sebe.
Dok se mi rukovodimo sirotinjo i Bogu si teška, samoproglašeni bogovi potenciraju frustracije građana, kako bi opravdali obračun s ovim ljudima kojima su uzeli sve. Sve osim životarenja u bijedi. Prevše vlast ušutkuje narod, previše ljudi pravi budalama, uvjerena da je narod nesposoban da se izbori za sebe.
-
toska
- Posts: 5011
- Joined: 26/09/2016 14:08
#1212 Re: Blokada puteva
Koji naporan lik, SDP bi im dao nešto, oni su ih prvi i uporedili sa agresorima ?It_is_a_Leclerc wrote:Poštedi me patetike, života ti. Daj činjenično.Kikibombona wrote:
A nije tuga i ocaj kada izranjavan i psihicki obolio borac, koji se borio za bagru na vlasti, zivi od 50km prihoda, dok milione zgrcu SDA i HDZ lazni borci!???
Tebi je veca katastrofa kada se neko smrzava u autu 10 sati (i nosi kofer par kilometara?) nego kada neko zivi 25 godina u bijedi, bez osnovnih uslova za zivot?
Ljudi protestuju za nešto što ili je u dobroj mjeri realizirano ili nije ni teoretski moguće realizirati, odbijaju pregovore, prijete ratom i traže da se neko solidizira s njima. Pa to jeste jebeno katastrofa.
Drugo, ja nisam glasao za SDA. Upitajte ove na ulici za koga su glasali prije četiri godine. Njega neka idu blokirati do alđuna što se mene tiče.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#1213 Re: Blokada puteva
Ne možeš raditi zlo, a nadati se dobrom.kiligonzales wrote:Pa ko bi ih preveslo da sutra i ti odes i budes dan s njima i svako ko misli da mu u ovoj zemlji nije dobro...It_is_a_Leclerc wrote:Ja da se borim za njihova prava, a da oni lijepo u oktorbu - iksić za SDA i gora zelena. I evo tebi Leclerče još četiri godine Salke Bukvarevića i sličnih.plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.
Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
Malo sutra.
Evo, i sad su instrumentalizirani, zloupotrebljeni i prvom prilikom će ih opet preveslati ko sanske koze.
Kad je trebalo blokirati Parlament za #jmbg išao sam i stajao tamo, skoro zanoćio.
Ali da ću ići blokirati svoje sugrađane - žene, djecu, bijedu i muku koja je krenula poslom ili nekom drugom nuždom po ovoj hladnoći negdje - ne pada mi na pamet.
Tim više što će ovi isti ako sutra dobiju 200 maraka, u 7 sati glasati za Fadila Novalića. Neka hvala.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#1214 Re: Blokada puteva
Dobro onda to vec ima konotaciju pobune tj vec se trazi harac za uslugu koju niko mu nije obecao od naroda, a naroda je uvjek vise...ako mislis da na taj nacin potonemo, mislim da je to jako rizican manevar.Janjicar wrote:Da zasto da ne, bitniji je njemu njegov zivot i zivot njegovog djeteta nego tvoj posao.General War wrote: OK, ali ispade (dijelovi) bivse vojske se handri sa politikom preko naroda.
Politika te handri vec 25 godina i tebi to ne smeta ?
- BlueBlood
- Posts: 5225
- Joined: 20/06/2012 18:16
- Location: JUG
#1215 Re: Blokada puteva
bravo, kratko jasno, sve si rekaocvrčak_na_hedonizmu wrote:Ništa ne valja, lopovi, uhljebi, lažni borci, lažna boračka udruženja, niko se ne buni, jebo nas.
Ljudi se pobune. Šta nas jebeš, što pališ, naše je, idi ispred institucija i buni se. Odu ljudi pred institucije, kampuju, štrajkuju, niko ih ne jebe 2%, vlada se iselila![]()
Blokirani putevi, šta nas jebeš, nije narod kriv.
Jeste, narod je kriv. Narod šuti dok ga jebu političari, lopovi, sitni kriminalci, uhljebi, opštinari. drotovi i ostrala bijeda. Kada šuti i treba jebat narod, možda bude efekta, jer ga do sada nije bilo.
Ljudi kampovali pred vladom. Vlada otišla. Najavljeni protesti. Niko se nije počešao. RVI koji imaju 40-50 maraka mjesečno koji traže da se javno objavi registar 567.000 boraca i da se ukine 1.600 udruženja i nađe se neko da sere.
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#1216 Re: Blokada puteva
TO JE TO.Kikibombona wrote:plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.
Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.![]()
![]()
![]()
![]()
Da se razumijemo, borci su za mene naivne budale. Samo glup, naivan i nepismen covjek moze uzeti pusku i izlagati se opasnosti dok je elita (politicka, drustvena, intelektualna, sportska, kulturna...) u bunkeru i trezoru.
Medjutim, na strani sam bijede koja se bori za zivot dostojan covjeka. Na strani sam slabijeg.
I apsolutno, svi smo krivi za situaciju u kojoj se nalazimo. Neka i mene blokiraju sutra. I ja snosim dio krivice iako za ovu bagru nikada nisam glasao, ali nisam ni ucinio nista narocito u borbi protiv nje...
- mist
- Posts: 2188
- Joined: 22/08/2011 19:02
- Location: tu iza coska
#1217 Re: Blokada puteva
Od A do Ž.Malo li je j... u mozak proteklih dvadeset i kusur godina.Vakat je davno bio.cvrčak_na_hedonizmu wrote:Ništa ne valja, lopovi, uhljebi, lažni borci, lažna boračka udruženja, niko se ne buni, jebo nas.
Ljudi se pobune. Šta nas jebeš, što pališ, naše je, idi ispred institucija i buni se. Odu ljudi pred institucije, kampuju, štrajkuju, niko ih ne jebe 2%, vlada se iselila![]()
Blokirani putevi, šta nas jebeš, nije narod kriv.
Jeste, narod je kriv. Narod šuti dok ga jebu političari, lopovi, sitni kriminalci, uhljebi, opštinari. drotovi i ostrala bijeda. Kada šuti i treba jebat narod, možda bude efekta, jer ga do sada nije bilo.
Ljudi kampovali pred vladom. Vlada otišla. Najavljeni protesti. Niko se nije počešao. RVI koji imaju 40-50 maraka mjesečno koji traže da se javno objavi registar 567.000 boraca i da se ukine 1.600 udruženja i nađe se neko da sere.
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#1218 Re: Blokada puteva
I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?
Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!
Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?
Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!
Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!
- drag_gost
- Posts: 6421
- Joined: 17/04/2010 19:09
- Location: Tu, odmah :)
#1219 Re: Blokada puteva
Bojim se da tebi nije jasno. A ti si bio u ratu tu, pa znas sve ili onako seruckas? Kurcina tim koji nisu jedino, pa seruckaju.emigrazione wrote: Sta mislis pod povlasten status, da ne rade nista do kraja zivota?! Pa evo mu kurcina, ne moze tako! Kako tebi nije kasno da nisu svi bili borci u ratu, ne mora znaciti ako je nosio uniformu i pusku da je bio borac...samo najhrabriji, najpozrtvovaniji trebaju dobiti odlikovanje, naravno ako je prav zdrav nema love...lova samo invalidima i porodicama poginulih. A takvih je 1% prezivjelo rat, svi su pod zemljom...
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1220 Re: Blokada puteva
Sapunica.General War wrote:Razlog sto sam rekao je ono sto sam povezao sa onim clankom oko hapsenja Bibija i navodnog pokusaja atentata na Fahra od prosle sedmice, sto nije problem osim podatka oko ocitog naloga nekome od nekoga za izdavanje licne karte CIPSA...pa se tu spominju razni likovi iz SDA...e ovo mi lici na brze bolje kontriranje i pokazivanje ko koga ima. a ja se slazem sa JT-em isto, to je jasno kao dan.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#1221 Re: Blokada puteva
samo se nadam da niko od gradjana koji su bili u kolonama nije pretrpio neke teze posljedice.
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#1222 Re: Blokada puteva
Kakvo lijepo moralisanje. Kada zdravstvo štrajkuje nema pregleda, kada prosvjeta štrajkuje ključ u bravu pa neka djeca nadoknađuju u junu na +38, kada policija štrajkuje zbog zakona o penzionisanju samo hitni slučajevi. Kako će ovaj i na koji način ucijeniti?bogoljub wrote:U BIH. A DA LI SE ZA TO OPRAVDAVA DA DIJALIZNI BOLESNICI (KOJI SU TAKOĐE BORCI, I OČEVI POGINULIH SINOVA ZA BIH) DRŽE U KOLONI I NE DOPUŠTA IM SE PROLAZ. DA SE DJECA IZ ŠKOLE ZADRŽAVAJU NA TOLIKIM MINUSIMA I NE DOZVOLJAVA IM SE POVRATAK KUĆI. KO TO NORMALAN MOŽE OPRAVDATI, DA SE PUTNICI PO MINUSIMA PJEŠKE MORAJU PROBIJATI DO KUĆA? KAKO I NA KOJI NAČIN PATNJA LJUDI KOJI ''NI LUK JELI NI LUK MIRISALI'' MOŽE DOPRINIJETI POBOLJŠANJU PRAVA OVIH ŠTO STOJE I PROTESTUJU. ?vatrogasac wrote:U kojoj to državi? U kojoj se ne poštuju odluke Ustavnog suda, presude iz Strazbura ili Haga?bogoljub wrote: PRAVA SE UZIMAJU NA LEGALAN I LEGITIMAN NAČIN, OVO JE MALTRETIRANJE GRAĐANA BIH!
KAKO MOŽE NEKO UZETI SVOJE PRAVO, A NARUŠITI PRAVA DJECE I OSTALIH NEVINIH LJUDI SUGRAĐANA KOJI SE SRMZAJU ZBOG BLOKADE?
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#1223 Re: Blokada puteva
Zasto se ovdje uporno porvlaci informacija da se nesto nijemo gleda prema borcima? Lopovi su svakome postenom oduzeli dostojanstvo, pa sta sad da blokiraju gradjani borce?MuaDib wrote:Građani koji su ostaju njemi na tuđu muku i nepravdu, nemaju pravo osuđivati borce, ljude kojima su lopovi oduzeli svako dostojanstvo.
Dok se mi rukovodimo sirotinjo i Bogu si teška, samoproglašeni bogovi potenciraju frustracije građana, kako bi opravdali obračun s ovim ljudima kojima su uzeli sve. Sve osim životarenja u bijedi. Prevše vlast ušutkuje narod, previše ljudi pravi budalama, uvjerena da je narod nesposoban da se izbori za sebe.
par hiljada "spontano okupljenih " na reonu FBiH boraca ne predstavljaju SVE borce niti vecinu (posebno ne mene) koji blokiraju nevine civile.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#1224 Re: Blokada puteva
Upravo tako.Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?
Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!
Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!
Država koja uzmiče i pusti šačici ljudi da drže stotine hiljada ljudi u neizvjesnosti hoće li stići u školu, na posao, u bolnicu nije država nego hajdučija.
- pecpec
- Posts: 1494
- Joined: 31/05/2017 14:54
- Location: tu
#1225 Re: Blokada puteva
Ma briga tebe imas 3 obroka dnevno,nasut ces u auto benzin sve da bude 10 maraka litar,samo ih podrzavaj i ja bi da me guraju ko tebe!Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?
Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!
Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!
