hrvatska-more

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 53573
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1201 Re: hrvatska-more

Post by Edin H. »

P308 wrote:
Bodkin wrote:Da ti budem iskren ni ja te nisam skontao :D

Ni ja :D

Ja probah i sa ovim, ali dzaba :oops:

Image
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1202 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

.
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#1203 Re: hrvatska-more

Post by DiplomataSaSela »

P308 wrote:
perfect_guy wrote:koja je tačna lokacija GP Bijača i koji je pristup sa M17? I kakav je pravac kretanja u Hrvatskoj, da li se veže na onaj put iz Ljubuškog što izlazi kod Ploča ili neki drugi?
I mene ovo zanima.
Pa yeboga vi zar ne znate gdje nam je trenerka otvorio autoput :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1204 Re: hrvatska-more

Post by Bobi »

"elem"...definicija ove riječi :D? Naježim se kad neko napiše ili izgovori :D . Jel to furka neka :D ?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1205 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Bobi wrote:"elem"...definicija ove riječi :D? Naježim se kad neko napiše ili izgovori :D . Jel to furka neka :D ?
:P
Pa nekom moRebit i furka "elem" ili "elem nejse" :D po mom shvatanju je nesto kao "nije bitno" , "nevezano za pricu" .

"Ovaj izraz verovatno nema neko odredjeno znacenje,ali bi bio najpriblizniji izrazu "dakle" i citiram: "služi za povezivanje teksta i skretanje pažnje sagovorniku".
Koriscen je u mnogim situacijama,posebno kada razgovor pocne da skrece sa "zadate teme".
Verovatno potice od turske reci ele ili elem,sto bi znacilo-na koncu.
Od ovoga "na koncu" je izvedeno "na kraju krajeva",a potom,da bi se skratio razgovor,i elem.
Moze se zameniti osnovnim izrazom-dakle,ili recju "nego"
."

Nema neke tacne definicije :P
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#1206 Re: hrvatska-more

Post by chino »

Edin H. wrote:
P308 wrote:
Bodkin wrote:Da ti budem iskren ni ja te nisam skontao :D

Ni ja :D
Ni ja :D
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1207 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

vise kao "uglavnom"... ja to stalno koristim :?
User avatar
Edin H.
Posts: 53573
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1208 Re: hrvatska-more

Post by Edin H. »

Bobi wrote:"elem"...definicija ove riječi :D? Naježim se kad neko napiše ili izgovori :D . Jel to furka neka :D ?
However iliti dakle(m) :D
DZONPI
Posts: 1146
Joined: 03/05/2009 14:19

#1209 Re: hrvatska-more

Post by DZONPI »

Bio prosle godine u Boigrad na moru za Makarsku Pariz, apartman 50 eura za 4 osobe a cepi i hrana ko u Sarajevu,za nostalgicare ima cak i pite one nase zato preporuka ako vam je dodijala Makarska revijera otidzite u Biograd i vidjecete da je Dalmacija puno ljepsa i da je ima i drugo negdje osim Makarske revijere.Naravno i ove godine se fatam noge na istu lokaciju.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#1210 Re: hrvatska-more

Post by Entropio »

DZONPI wrote:Bio prosle godine u Boigrad na moru za Makarsku Pariz, apartman 50 eura za 4 osobe a cepi i hrana ko u Sarajevu,za nostalgicare ima cak i pite one nase zato preporuka ako vam je dodijala Makarska revijera otidzite u Biograd i vidjecete da je Dalmacija puno ljepsa i da je ima i drugo negdje osim Makarske revijere.Naravno i ove godine se fatam noge na istu lokaciju.
Koliko je taj apartman od 50 eura udaljen od plaze?
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#1211 Re: hrvatska-more

Post by Sabirni centar »

Edin H. wrote:
Bobi wrote:"elem"...definicija ove riječi :D? Naježim se kad neko napiše ili izgovori :D . Jel to furka neka :D ?
However iliti dakle(m) :D
Helem :D
NNNN
Posts: 301
Joined: 26/03/2013 08:42

#1212 Re: hrvatska-more

Post by NNNN »

i šta bi na kraju, može li se unijeti hrana, pregledaju li auta na granici, vagaju li voće........... :D
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1213 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

NNNN wrote:i šta bi na kraju, može li se unijeti hrana, pregledaju li auta na granici, vagaju li voće........... :D
MA jok, nit se puno pregleda nit se sta vaga.
U biti je isto kao i proslih godina.
Za hranu smo vec pisali, nije bas neka potreba da se sta unosi jer su i kod nas cijene vec davno paprene, razlike su skoro pa zanemarive.
Npr. http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr
NNNN
Posts: 301
Joined: 26/03/2013 08:42

#1214 Re: hrvatska-more

Post by NNNN »

Warashii wrote:
NNNN wrote:i šta bi na kraju, može li se unijeti hrana, pregledaju li auta na granici, vagaju li voće........... :D
MA jok, nit se puno pregleda nit se sta vaga.
U biti je isto kao i proslih godina.
Za hranu smo vec pisali, nije bas neka potreba da se sta unosi jer su i kod nas cijene vec davno paprene, razlike su skoro pa zanemarive.
Npr. http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr
nije stvar u razlici u cijenama nego u patriotizmu. volim ostaviti pare domaćim proizvođačima a i na neke naše proizvode sam se navikao. dakle ipak otvaraju gepek i pregledaju prtljag? smiju li se unositi konzerve (argeta, tuna i sl)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#1215 Re: hrvatska-more

Post by nera18 »

Bila na Korculi prosle sedmice, vodili psa - niko nije pogledao nista, nije trazio ni pasos za psa nije brojao pare, nije trazio hranu, nista...pitali su samo znamo li koliko trebamo imati novca kod sebe, dovidjenja - prijatno - i metkovici i neum
NNNN
Posts: 301
Joined: 26/03/2013 08:42

#1216 Re: hrvatska-more

Post by NNNN »

nera18 wrote:Bila na Korculi prosle sedmice, vodili psa - niko nije pogledao nista, nije trazio ni pasos za psa nije brojao pare, nije trazio hranu, nista...pitali su samo znamo li koliko trebamo imati novca kod sebe, dovidjenja - prijatno - i metkovici i neum
to sam htio da čujem, zahvaljujem.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1217 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

NNNN wrote: nije stvar u razlici u cijenama nego u patriotizmu. volim ostaviti pare domaćim proizvođačima a i na neke naše proizvode sam se navikao. dakle ipak otvaraju gepek i pregledaju prtljag? smiju li se unositi konzerve (argeta, tuna i sl)
E pa jbga sad. Pa ne, ne otvaraju gepeke ali nije iskljuceno i da otvore, isto kao i prije kada se sve nosilo ali opet sa nekom dozom straha od te mogucnosti. Mislim zjbi patriotizam u ovoj situaciji, imas preko 340 dana da ka ispoljavas ovdje, nece niko propast zbog tih par dana ne kupovanja domacih proizvoda a tebe ce manje glava boljeti na granici jer neces strahovat hoce li ti ko kopati po gepeku ili nece.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#1218 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

nera18 wrote:Bila na Korculi prosle sedmice, vodili psa - niko nije pogledao nista, nije trazio ni pasos za psa nije brojao pare, nije trazio hranu, nista...pitali su samo znamo li koliko trebamo imati novca kod sebe, dovidjenja - prijatno - i metkovici i neum
A imal' Avaza tamo?
MimarS
Posts: 25
Joined: 06/05/2013 19:32

#1219 Re: hrvatska-more

Post by MimarS »

Jel ko isao sa ovima sto lijepe ponude po banderama? Isplati li se?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1220 Re: hrvatska-more

Post by O'zone »

ultima_palabra wrote:
nera18 wrote:Bila na Korculi prosle sedmice, vodili psa - niko nije pogledao nista, nije trazio ni pasos za psa nije brojao pare, nije trazio hranu, nista...pitali su samo znamo li koliko trebamo imati novca kod sebe, dovidjenja - prijatno - i metkovici i neum
A imal' Avaza tamo?
Ima samo se pazi trafikantica kažu da nisu ljubiteljke te novine a znaju i lanut koju :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 53573
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1221 Re: hrvatska-more

Post by Edin H. »

O'zone wrote:
ultima_palabra wrote:
nera18 wrote:Bila na Korculi prosle sedmice, vodili psa - niko nije pogledao nista, nije trazio ni pasos za psa nije brojao pare, nije trazio hranu, nista...pitali su samo znamo li koliko trebamo imati novca kod sebe, dovidjenja - prijatno - i metkovici i neum
A imal' Avaza tamo?
Ima samo se pazi trafikantica kažu da nisu ljubiteljke te novine a znaju i lanut koju :mrgreen:
A u koliko sati otvaraju kiosk za Avaz, a u koliko za Jutarnji list? :skoljka:
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1222 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

NNNN wrote:
Warashii wrote:
NNNN wrote:i šta bi na kraju, može li se unijeti hrana, pregledaju li auta na granici, vagaju li voće........... :D
MA jok, nit se puno pregleda nit se sta vaga.
U biti je isto kao i proslih godina.
Za hranu smo vec pisali, nije bas neka potreba da se sta unosi jer su i kod nas cijene vec davno paprene, razlike su skoro pa zanemarive.
Npr. http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr
nije stvar u razlici u cijenama nego u patriotizmu. volim ostaviti pare domaćim proizvođačima a i na neke naše proizvode sam se navikao. dakle ipak otvaraju gepek i pregledaju prtljag? smiju li se unositi konzerve (argeta, tuna i sl)
Nit imamo domacu tunu nit je argeta nasa :D
NNNN
Posts: 301
Joined: 26/03/2013 08:42

#1223 Re: hrvatska-more

Post by NNNN »

Bodkin wrote:[

Nit imamo domacu tunu nit je argeta nasa :D
argeta se proizvodi kod nas, u hadžićima, a tuna gdje kupujem plaćam i nekakvu maržu na nju za koju volim da ostane ovdje. dosta im je što ću platiti apartman po bezobrazno visokoj cijeni i ostaviti još pokoji fening na sladolede i sl. :D
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1224 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

NNNN wrote: argeta se proizvodi kod nas, u hadžićima, a tuna gdje kupujem plaćam i nekakvu maržu na nju za koju volim da ostane ovdje. dosta im je što ću platiti apartman po bezobrazno visokoj cijeni i ostaviti još pokoji fening na sladolede i sl. :D
:-)
A ti onda put Neuma i ne razmisljaj plaho ;) .
opremdobro30
Posts: 117
Joined: 16/03/2013 18:45

#1225 Re: hrvatska-more

Post by opremdobro30 »

NNNN wrote:
Bodkin wrote:[

Nit imamo domacu tunu nit je argeta nasa :D
argeta se proizvodi kod nas, u hadžićima, a tuna gdje kupujem plaćam i nekakvu maržu na nju za koju volim da ostane ovdje. dosta im je što ću platiti apartman po bezobrazno visokoj cijeni i ostaviti još pokoji fening na sladolede i sl. :D
Svakakvih ljudi ima to je cudo.Drz se Neuma jaro nije svijet za tebe

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Post Reply