Peljeski most zele graditi!
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#1201 Re: Peljeski most zele graditi!
Meske zvani Anelca 
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#1202 Re: Peljeski most zele graditi!
Skijaš wrote:1. most nije problem, ono što je HDZ počeo praviti je trebalo imati preko 50 metara visine, što je više nego dovoljno za pomorski saobraćaj. Ne vjerujem da će Milanovićevi praviti ponton.
2. gradnja mosta je jasna poruka da se Zagreb odrekao bilo kakvih teritorijalnih pretenzija nad dijelovima BiH.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#1203 Re: Peljeski most zele graditi!
seln wrote:"Cujte srpski dobrovoljci, bando, cetnici,
dacemo vam malo mora i na prevlaci...."
-
Djubre_
- Posts: 3143
- Joined: 01/06/2011 23:25
- Location: Iron City
#1204 Re: Peljeski most zele graditi!
Sta vi razglabate bezveze o gradnji mosta? I vi se samo bavite tudjim poslovima
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1205 Re: Peljeski most zele graditi!
Hmmm...zato sto je tema?Djubre_ wrote:Sta vi razglabate bezveze o gradnji mosta?
- mbenz
- Posts: 1019
- Joined: 18/06/2013 16:26
#1206 Re: Peljeski most zele graditi!
Nek' ljudi grade kad su nas naguzili i dali nam 2 otočića i to jedan nestane kad je plima
eeeeeeeej Bosno Bosno !
-
jiji
- Posts: 292
- Joined: 02/05/2013 15:10
#1207 Re: Peljeski most zele graditi!
1. Luka se nikad neće gradit jer bi bila preskupa ,koštala bi milijarde,uzmite u obzir da rekonstrukcija pruge Rijeka - Zagreb košta milijardu eura,a tu se radi o rekonstrukciji,do Neuma se mora i otkupit zemljište i gradit sve ispočetka.O cestama do Neuma ne moramo ni pričati,a bez toga nema luke. Sama luka bi koštala i više od milijardu eura,ako uzmemo u obzir da pretvaranje već postojeće luke kod Zadra u trajektni terminal košta nekoliko stotina milijuna.... Sve to gradit za potrebe BiH prometa?!? Osim toga Malostonski zaljev je proglašen rezervatom prirode pod morem.
2. Netko je napisao da je HR zatvorila izlaz BiH do otvorenog mora i da ako traži Slovenija treba i BiH.Morate shvatiti da Slovenija nemože dobiti tužbu po međunarodnom pravu već su ucjenama tražili da se sudi po načelu pravednosti.Međunarodno pravo mora se temelji na nizu geometrijskih izračuna i po njemu ni Slovenija ni BiH nemogu imati dodir s međunarodnim vodama.
3.Siguran sam da će most biti dovoljno visok da ne ometa promet brodova prema teritorijalnim vodama BiH,a fantazije da će dolazit tankeri i nosači aviona zaboravite.
2. Netko je napisao da je HR zatvorila izlaz BiH do otvorenog mora i da ako traži Slovenija treba i BiH.Morate shvatiti da Slovenija nemože dobiti tužbu po međunarodnom pravu već su ucjenama tražili da se sudi po načelu pravednosti.Međunarodno pravo mora se temelji na nizu geometrijskih izračuna i po njemu ni Slovenija ni BiH nemogu imati dodir s međunarodnim vodama.
3.Siguran sam da će most biti dovoljno visok da ne ometa promet brodova prema teritorijalnim vodama BiH,a fantazije da će dolazit tankeri i nosači aviona zaboravite.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#1208 Re: Peljeski most zele graditi!
Pare nisu problem, evo mi pravimo jedan od najskupljih autoputeva u Evropi.jiji wrote:1. Luka se nikad neće gradit jer bi bila preskupa ,koštala bi milijarde, ...
Ta luka bi bila simbol neovisnosti BiH o susjednim državama, i to je glavni razlog zašto se još ne pravi.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1209 Re: Peljeski most zele graditi!
pa ne treba ni razmjena, samo da nam crnogorci vrate izlaz u boku i eto vam neum... ionako mi idu na kurac s ogranicenjima od 40 i policijskim zasjedama...stiv33 wrote:Govorio sam o razmjeni teritorija (iako je mala vjerojatnost za to) a nikako o prodaji.Alfons Kauders wrote:
eto sad olako predajemo zemlju srbiji...a hrvatskoj ne predajemo
![]()
a hrvata u RS ima taman dovoljno za par autobusa... ili je i to iskljucivo bosnjacka zemlja? znam da je u pojedinim krugovima u hrvatskoj i hercegovini neumjesno pominjati posavinu, ali sta se moze...
da, Jovic... a i prije jovica je bilo idiotskih poteza i uvlacenja dodiku iz predjednikova ureda... doduse, to je sad u modi - hrvatstvo se vec godinama dokazuje ulizivanjem velikosrpskoj politici u bih... ali ne brini, ne kaze dzaba dodik da ce se republika srpska braniti do posljednjeg hrvata!![]()
Što se tiče o ulizivanju vekosrpskoj politici u BiH od strane hrvata o tome ne znam, ne živim tamo, ali koliko čujem malo se hrvata vratilo u šumski entitet![]()
A što drugo reći, dok razni jovići budu savjetovali Josipovića cvat će ljubav i bratstvo srba i hrvata![]()
Mislim da je bivši predsjednik mesić tu bio najjasniji, u slučaju proglašenja bilo kakve neovisnosti r.s. na scenu stupa hrvatska vojska (nikad nije demantovao tu svoju tvrdnju).
a sto se tice ulizivanja... razumijem da nisi ovdje i da nisi u toku, pogledaj malo sta desnicarske stranice pisu o tom novom prijateljstvu... auuu a kako tek vole vas u hrvatskoj, odnosno pereciji kako je nazivaju... gay komunjare, prodali dusu za EU i tako to...
mesic je vjerovatno mislio na nesto drugo... odnosno nije govorio samo u ime hrvatske, vec cijelog saveza... sad kada nato granici sa bih, tesko da ce ponovo dopustiti destabilizaciju ili kakve ozbiljnije pizdarije... uostalom ni sama hrvatska tu nema sta kalukulisati... 7 milijardica godisnje od turizma bi lako moglo postati 1-2 milijarde ako bude sranja preko granice...
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#1210 Re: Peljeski most zele graditi!
Kakve sve to ima veze s gradnjom pelješačkog mosta?
I tu si našao osovinu Dodik-Čović
I tu si našao osovinu Dodik-Čović
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1211 Re: Peljeski most zele graditi!
ma nema nikakve nego znam da ces procitati i da ces se prepoznatiHafis wrote:Kakve sve to ima veze s gradnjom pelješačkog mosta?
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#1212 Re: Peljeski most zele graditi!
Eh. Pa lako je to:Alfons Kauders wrote:ma nema nikakve nego znam da ces procitati i da ces se prepoznatiHafis wrote:Kakve sve to ima veze s gradnjom pelješačkog mosta?
Konzum polako guši domaću proizvodnju - osovina Dodik-Čović na djelu
Hrvatska neće da ratificira sporazum Alija-Tuđman o granici u Malostonskom zaljevu (školji, Klek..) osovina Dodik-Čović na djelu
Granica kod Kostajnice - osovina Dodik-Čović na djelu
R Hrvatska malo pomalo otima imovinu BiH firmi na Jadranu - osovina Dodik-Čović na djelu
Malo-pomalo ali ga oni zavuku do jaja povremeno...a da - osovina Dodik-Čović na djelu
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1213 Re: Peljeski most zele graditi!
meni se cini da ti nisi bas pratio ovu temu... kakve veze covic i dodik imaju s mostom? ne kontam fakat? vidis ih u svakoj temi...Hafis wrote:Eh. Pa lako je to:Alfons Kauders wrote:ma nema nikakve nego znam da ces procitati i da ces se prepoznatiHafis wrote:Kakve sve to ima veze s gradnjom pelješačkog mosta?
Konzum polako guši domaću proizvodnju - osovina Dodik-Čović na djelu
Hrvatska neće da ratificira sporazum Alija-Tuđman o granici u Malostonskom zaljevu (školji, Klek..) osovina Dodik-Čović na djelu
Granica kod Kostajnice - osovina Dodik-Čović na djelu
R Hrvatska malo pomalo otima imovinu BiH firmi na Jadranu - osovina Dodik-Čović na djelu
Malo-pomalo ali ga oni zavuku do jaja povremeno...a da - osovina Dodik-Čović na djelu
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#1214 Re: Peljeski most zele graditi!
Pa ovo je to otprlike:Alfons Kauders wrote:meni se cini da ti nisi bas pratio ovu temu... kakve veze covic i dodik imaju s mostom? ne kontam fakat? vidis ih u svakoj temi...Hafis wrote:Eh. Pa lako je to:Alfons Kauders wrote:
ma nema nikakve nego znam da ces procitati i da ces se prepoznati
Konzum polako guši domaću proizvodnju - osovina Dodik-Čović na djelu
Hrvatska neće da ratificira sporazum Alija-Tuđman o granici u Malostonskom zaljevu (školji, Klek..) osovina Dodik-Čović na djelu
Granica kod Kostajnice - osovina Dodik-Čović na djelu
R Hrvatska malo pomalo otima imovinu BiH firmi na Jadranu - osovina Dodik-Čović na djelu
Malo-pomalo ali ga oni zavuku do jaja povremeno...a da - osovina Dodik-Čović na djelu
Znači, oni folovi herceg-srpska...herceg-ćetnici, sve u duhu te osovine.auuu a kako tek vole vas u hrvatskoj, odnosno pereciji kako je nazivaju... gay komunjare, prodali dusu za EU i tako to...uistinu neobicno jer ja nikad nisam naletio na nekog u hrvatskoj ko ima slicne stavove... otuda izrazi poput herceg-srpska koji opisuju taj kuriozitet nezabiljezen u povijesti hrvatske politike od ljudevita i borne do danas
I kakve ti ovo veze ima s temom?
Ma uostalom, ovdje sam zalutao, mislim na ovu temu.
a da. Da se izjasnim: ako Hrvatska želi praviti taj most želim joj što brži početak i završetak radova, normalno uspješan. Mada mi jeu jednu ruku žao Pelješca, emotivno sam vezan za onaj donji dio poluotoka...izgubit će onu svoju čar...
-
Googlerica
- Posts: 1971
- Joined: 28/12/2013 02:03
- Location: Hangar One
#1215 Re: Peljeski most zele graditi!
dosadni ste sa svadjama,namjanje pisete o temi !
eh et,sad nema vise potrebe da se svadjate he he heCroatia to build a corridor through BiH instead of Pelješac Bridge
20.05.2012 - 21:18
Pelješac Bridge, which was supposed to solve one of Croatia's biggest political and infrastructure problems went down in history after the government decided on 17 May to scrap the project and compensate contractors.
The bridge was meant to connect two parts of Croatian coastline which is partitioned by a stretch of a dozen kilometres of territory of Bosnia and Herzegovina (BiH).
However, BiH authorities, for which the Croatian transit through the exclave is a significant source of revenues, threatened to sue Croatia for blocking the access to the open sea by building the bridge. Once Croatia enters the EU in July 2013, the fact that Croatian coast is divided will make one of the top tourist destination of the EU – Dubrovnik – an EU enclave surrounded by non-EU countries, making land access painstakingly complicated due to necessary border controls.
Therefore, Croatian government decided to give up on the Pelješac Bridge project and try to negotiate building a highway corridor through Bosnia, which would solve one problem, but potential create some others. Namely, the question of border control as, according to the Dayton agreement, Croatian troops could not control the corridor through BiH and it would have to be conducted by EUFOR troops. Siniša Hajdaš Dončić, Croatian infrastructure minister, explained that the government had decided to terminate the construction of the bridge and compensate contractors for the conducted work and real damages, but not for the expected earnings. Estimated value of the bridge was €230 million and the state has already paid some €22m in advance. The corridor which should replace the bridge should cost about €5 million.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51132
- Joined: 29/06/2011 23:39
#1216 Re: Peljeski most zele graditi!
A ako je izlaz na more u Neumu, onda je to ciji izlaz na more?Alfons Kauders wrote: pa ako je izlaz na more na prevlaci, odnosno kod trebinja, to je srpski izlaz na more![]()
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1217 Re: Peljeski most zele graditi!
tursko-dubrovackidječak sa šibicama wrote:A ako je izlaz na more u Neumu, onda je to ciji izlaz na more?Alfons Kauders wrote: pa ako je izlaz na more na prevlaci, odnosno kod trebinja, to je srpski izlaz na more![]()
- JohnnyS
- Posts: 17445
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#1218 Re: Peljeski most zele graditi!
tipico wrote:
Da je Neum u manjem entitetu Dodo bi davno napravio luku.
Jašta bi. Evo dubrovački aerodrom bankrotirao otkako je trebinjski izgrađen
-
Googlerica
- Posts: 1971
- Joined: 28/12/2013 02:03
- Location: Hangar One
#1219 Re: Peljeski most zele graditi!
most se nece graditi,posatvila sam link na prethodnoj stranici,ali ne,to nije intresantnao,jer bolje se svadjati oko gluposti koje nemaju veze sa temom !seln wrote:Hmmm...zato sto je tema?Djubre_ wrote:Sta vi razglabate bezveze o gradnji mosta?
-
jiji
- Posts: 292
- Joined: 02/05/2013 15:10
#1220 Re: Peljeski most zele graditi!
Da si pročitala ono što si postavila vidjela bi da je to vijest iz 2012.g.,ako se već nazivaš Googlerica,probaj koji put koristit spomenutu tražilicu,naći ćeš svježije informacije o gradnji mosta.Googlerica wrote:most se nece graditi,posatvila sam link na prethodnoj stranici,ali ne,to nije intresantnao,jer bolje se svadjati oko gluposti koje nemaju veze sa temom !seln wrote:Hmmm...zato sto je tema?Djubre_ wrote:Sta vi razglabate bezveze o gradnji mosta?
-
Googlerica
- Posts: 1971
- Joined: 28/12/2013 02:03
- Location: Hangar One
#1221 Re: Peljeski most zele graditi!
jiji,drugi put malo bolje poguram google biciklo!
daj mi link iz 2013 ili 2014 godine,hvala
daj mi link iz 2013 ili 2014 godine,hvala
-
jiji
- Posts: 292
- Joined: 02/05/2013 15:10
#1222 Re: Peljeski most zele graditi!
Evo samo zato sto si mi simpaticna.Googlerica wrote:jiji,drugi put malo bolje poguram google biciklo!
daj mi link iz 2013 ili 2014 godine,hvala
http://www.24sata.hr/politika/peljeski- ... ske-344776
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrva ... 20134.html
Naravno nista nije 100% gotovo,jos treba EU dati novce,ali je ovo s koridorom izgleda otpalo.
-
Pilana78
- Posts: 1
- Joined: 22/01/2014 19:58
#1223 Re: Peljeski most zele graditi!
Ne kontam bas ove clanke iz Hrvatske. Izgleda da je jedini problem novac, pa ako ga dobiju onda ce se poceti graditi. Potpuno se zanemaruje druga strana, u ovom slucaju BiH.
-
Googlerica
- Posts: 1971
- Joined: 28/12/2013 02:03
- Location: Hangar One
#1224 Re: Peljeski most zele graditi!
jiji,hvala,ali sumnjam da ce se ostvariti projekat,koji se vuce godinamaa,no vidjet cemojiji wrote:Evo samo zato sto si mi simpaticna.Googlerica wrote:jiji,drugi put malo bolje poguram google biciklo!
daj mi link iz 2013 ili 2014 godine,hvala
http://www.24sata.hr/politika/peljeski- ... ske-344776
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrva ... 20134.html
Naravno nista nije 100% gotovo,jos treba EU dati novce,ali je ovo s koridorom izgleda otpalo.
-
jiji
- Posts: 292
- Joined: 02/05/2013 15:10
#1225 Re: Peljeski most zele graditi!
Stvar je u tome da ovdje BiH nije druga strana.Kako će HR povezati svoj teritorij kroz svoje teritorijalne vode je unutarnja stvar HR.Naravno da treba poštovati pravo nesnošljivog prolaza i držati se onoga što piše u UN konvenciji o pravu mora i siguran sam da se to uzelo u obzir kod izrade predstudije.Pilana78 wrote:Ne kontam bas ove clanke iz Hrvatske. Izgleda da je jedini problem novac, pa ako ga dobiju onda ce se poceti graditi. Potpuno se zanemaruje druga strana, u ovom slucaju BiH.
