Vijesti iz Tuzle
-
Pravi sportista
- Posts: 58
- Joined: 17/04/2008 13:06
#1201 Re: Vijesti iz Tuzle
Tuzlanski odbojkaški skandal: Trener ošamario igračicu ?!
Utorak, 20 Oktobar 2009 13:50
Da i odbojka, koja slovi kao jedan od "najmiroljubivijih" sportova, nije imuna na skandale, dokazuje upravo tuzlanski primjer koji je ovih dana izašao na vidjelo.
Naime, nezadovoljan onim što je uradila na jednom treninga, trener ŽOK Tuzle Elvis Fazlić, udario je igračicu Biljanu Stijepić, koja je cijeli slučaj prijavila Policijskoj upravi Tuzla, te izvadila ozljedni list koji će dokazati svoje optužbe i na sudu.
- Prije utakmice sa Kakanjem vježbali smo smečiranje, a trener je od mene pošto sam libero tražio da prstanem smečirati, na što sam se samo nasmijala. Prišao mi je, počeo psovati, da bi me na kraju i ošamario. Nakon toga sam uzela svoje stvari i pokušala izaći iz dvorane, ali mi trener nije dopuštao i jedva sam se izvukla iz cijele situacije. Trener me kasnije zvao, pravdajući se da je to uradio u afektu, ali ne pada mi napamet da se vratim, a već sam zatražila i ispisnicu – prepričala je šta se dešavalo na treningu igračica ŽOK Tuzle, bh. sportskom listu „Sport“.
Tragom te informacije, potražili smo i stav predsjednika kluba Alije Fatića, koji je potvrdio da se u klubu vodi postupak o "spornoj situaciji".
- Čuli smo šta se desilo, ali ne želimo unaprijed donositi ishitrene odluke. U razgovoru sa trenerom, on mi je rekao da je nije ošamario, nego samo blaže odgurnuo, te da ga je cijelo vrijeme provocirala. Međutim, tražili smo da nam pismene izjave dostave i trener i Stijepićeva, te tri najstarije igračice koje su vidjele šta je bilo. Nakon što utvrdimo pravu istinu, pokrenut ćemo disciplinski postupak, te najstrožije kazniti krivce u incidentu – rekao nam je Alija Fatić.
N. Ć.
Da li ce Opcina Tuzla i da dalje davati 50-ak hilajda KM godisnje klubui u kojem trener osamari igracicu i nakon toga ostane trener !
Utorak, 20 Oktobar 2009 13:50
Da i odbojka, koja slovi kao jedan od "najmiroljubivijih" sportova, nije imuna na skandale, dokazuje upravo tuzlanski primjer koji je ovih dana izašao na vidjelo.
Naime, nezadovoljan onim što je uradila na jednom treninga, trener ŽOK Tuzle Elvis Fazlić, udario je igračicu Biljanu Stijepić, koja je cijeli slučaj prijavila Policijskoj upravi Tuzla, te izvadila ozljedni list koji će dokazati svoje optužbe i na sudu.
- Prije utakmice sa Kakanjem vježbali smo smečiranje, a trener je od mene pošto sam libero tražio da prstanem smečirati, na što sam se samo nasmijala. Prišao mi je, počeo psovati, da bi me na kraju i ošamario. Nakon toga sam uzela svoje stvari i pokušala izaći iz dvorane, ali mi trener nije dopuštao i jedva sam se izvukla iz cijele situacije. Trener me kasnije zvao, pravdajući se da je to uradio u afektu, ali ne pada mi napamet da se vratim, a već sam zatražila i ispisnicu – prepričala je šta se dešavalo na treningu igračica ŽOK Tuzle, bh. sportskom listu „Sport“.
Tragom te informacije, potražili smo i stav predsjednika kluba Alije Fatića, koji je potvrdio da se u klubu vodi postupak o "spornoj situaciji".
- Čuli smo šta se desilo, ali ne želimo unaprijed donositi ishitrene odluke. U razgovoru sa trenerom, on mi je rekao da je nije ošamario, nego samo blaže odgurnuo, te da ga je cijelo vrijeme provocirala. Međutim, tražili smo da nam pismene izjave dostave i trener i Stijepićeva, te tri najstarije igračice koje su vidjele šta je bilo. Nakon što utvrdimo pravu istinu, pokrenut ćemo disciplinski postupak, te najstrožije kazniti krivce u incidentu – rekao nam je Alija Fatić.
N. Ć.
Da li ce Opcina Tuzla i da dalje davati 50-ak hilajda KM godisnje klubui u kojem trener osamari igracicu i nakon toga ostane trener !
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1202 Re: Vijesti iz Tuzle
Dokle ce se profesorska (i pravosudna) "sapunica" razvlaciti?
S obzirom na aktere, mislim DO kraja, BEZ kraja!
Nazalost, vec davno vidjeno : "tresla se gora, rodio se mis", osim za "OBICNE" gradjane!

http://img264.imageshack.us/img264/3610 ... ri6000.jpg
1.
http://img197.imageshack.us/img197/5140 ... ri8001.jpg
2.
http://img197.imageshack.us/img197/280/ ... ri8002.jpg
3.
http://img266.imageshack.us/img266/5854 ... ri8003.jpg
4.
http://img266.imageshack.us/img266/2842 ... ri4004.jpg
"Slobodna Bosna", 22.10.2009.godine
Na ovom forumu vec godinu dana postoji tema Tuzla: Profesor Pravnog fakulteta snimljen kako se drogira na kojoj sam postavila najnoviji tekst iz "Slobodne Bosne" od 22.10.2009. godine.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=100
I tuzlalive jutros prenosi isti tekst:
http://tuzlalive.ba/portal/2009/10/sex- ... iminalaca/
S obzirom na aktere, mislim DO kraja, BEZ kraja!
Nazalost, vec davno vidjeno : "tresla se gora, rodio se mis", osim za "OBICNE" gradjane!

http://img264.imageshack.us/img264/3610 ... ri6000.jpg
1.
http://img197.imageshack.us/img197/5140 ... ri8001.jpg
2.
http://img197.imageshack.us/img197/280/ ... ri8002.jpg
3.
http://img266.imageshack.us/img266/5854 ... ri8003.jpg
4.
http://img266.imageshack.us/img266/2842 ... ri4004.jpg
"Slobodna Bosna", 22.10.2009.godine
Na ovom forumu vec godinu dana postoji tema Tuzla: Profesor Pravnog fakulteta snimljen kako se drogira na kojoj sam postavila najnoviji tekst iz "Slobodne Bosne" od 22.10.2009. godine.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=100
I tuzlalive jutros prenosi isti tekst:
http://tuzlalive.ba/portal/2009/10/sex- ... iminalaca/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1203 Re: Vijesti iz Tuzle
E SVASTA! Neko je (Avaz) ocito pobrkao loncice?

Tušanj: Maketa budućeg nogometnog stadionaFoto: Arhiv
Izgradnja Tušnja pod lupom SIPA-e
Preduzeće koje nije prošlo na tenderu tvrdi da se stadion može izgraditi za skoro milion maraka manje
24.10.2009. 15:45
Antikorupciona komisija Skupštine Tuzlanskog kantona podnijet će Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) i Finansijskoj policiji prijavu u vezi s tenderom za izgradnju stadiona Tušanj, zbog tvrdnji da je on mogao biti izgrađen za skoro milion maraka manje od dogovorene cijene.
Prva žalba
Nakon prijave preduzeća "Giprom", Antikorupciona komisija je u više navrata raspravljala o ovom slučaju, a jučerašnji zaključak da se sa svim upoznaju SIPA-a i Finansijska policija donesen je jednoglasno.
Naime, na prošlogodišnjem tenderu Direkcija za izgradnju izabrala je za izvođača radova tuzlansko preduzeće "Tom Cat", koje je ponudilo cijenu 6.437.488 KM. Na to odluku žalilo se preduzeće "Giprom", čija je cijena bila 6.271.224 KM, dakle oko 150.000 maraka niža od izabranog ponuđača.
Direkcija za izgradnju odbila je žalbu uz obrazloženje da "Giprom" ne ispunjava formalno-pravne uvjete, jer nije ispunio sve obaveze u vezi s plaćanjem doprinosa i poreza, a nema ni zadovoljavajuće tehničke i profesionalne sposobnosti.
"Giprom" potom prilaže ranije potpisani sporazum s Fondom PIO/MIO o izmirenju duga u ratama, a zbog pojeftinjenja građevinskog materijala na tržištu spušta cijenu za još 700.000 KM, čime bi stadion koštao 5,58 miliona maraka.
Nova odbijenica
Takvu ponudu Direkcija odbija jer bi "drastično prekršila odredbe Zakona o javnim nabavkama BiH i dovela ostale ponuđače u neravnopravan položaj".
"Giprom" se onda žali Uredu za razmatranje žalbi BiH, koji tu žalbu odbacuje kao neblagovremenu. Nakon toga "Giprom" se obraća Antikorupcionoj komisiji TK upozoravajući da Direkcija nije iskoristila zakonsku mogućnost korigiranja cijena te da se, u međuvremenu, stadion mogao izgraditi za skoro milion maraka manje od ugovorenog.
Nakon dopisivanja s Direkcijom i Općinom Tuzla, Antikorupciona komisija odlučila je da od SIPA-e i Finansijske policije zatraži da se uključe u ovaj slučaj.
- Ured za razmatranje žalbi BiH, bez ulaženja u suštinu, odgovorio je da žalba, koja je kasnila jedan dan, nije blagovremena. S jedne strane imamo formalno-pravne stvari, a s druge tvrdnju da je stadion mogao biti izgrađen za miliona KM manje. Pošto se radi o projektu od velikog društvenog značaja i budžetskom novcu, smatramo da je predmet potpuno zreo za prijavu SIPA-i i Finansijskoj policiji FBiH, pa ćemo sve dokumente koje smo dobili proslijediti tim institucijama - jednoglasan je stav članova Antikorupcione komisije TK.
Autor: E. HUREMOVIĆ
(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/izgradnja-tusnja-pod-lupom-sipae
Pomenute firme u gornjem tekstu, osim Direkcije za izgradnju, nisu ni ucestvovale na konkurisu!
MENI, koja sam bila na javnom otvaranju ponuda 03.10.2008.godine bas nista iz teksta nije jasno, pa kako ce biti ostalima?
Stvarno je neko dobro pobrkao, slucajno ili namerno, videcemo.
Evo teksta koji je objevljen na vestima tuzlarija i to sa TACNIM podacima ucesnika na tenderu, kao i iznosima ponuda:
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=25850

Tušanj: Maketa budućeg nogometnog stadionaFoto: Arhiv
Izgradnja Tušnja pod lupom SIPA-e
Preduzeće koje nije prošlo na tenderu tvrdi da se stadion može izgraditi za skoro milion maraka manje
24.10.2009. 15:45
Antikorupciona komisija Skupštine Tuzlanskog kantona podnijet će Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) i Finansijskoj policiji prijavu u vezi s tenderom za izgradnju stadiona Tušanj, zbog tvrdnji da je on mogao biti izgrađen za skoro milion maraka manje od dogovorene cijene.
Prva žalba
Nakon prijave preduzeća "Giprom", Antikorupciona komisija je u više navrata raspravljala o ovom slučaju, a jučerašnji zaključak da se sa svim upoznaju SIPA-a i Finansijska policija donesen je jednoglasno.
Naime, na prošlogodišnjem tenderu Direkcija za izgradnju izabrala je za izvođača radova tuzlansko preduzeće "Tom Cat", koje je ponudilo cijenu 6.437.488 KM. Na to odluku žalilo se preduzeće "Giprom", čija je cijena bila 6.271.224 KM, dakle oko 150.000 maraka niža od izabranog ponuđača.
Direkcija za izgradnju odbila je žalbu uz obrazloženje da "Giprom" ne ispunjava formalno-pravne uvjete, jer nije ispunio sve obaveze u vezi s plaćanjem doprinosa i poreza, a nema ni zadovoljavajuće tehničke i profesionalne sposobnosti.
"Giprom" potom prilaže ranije potpisani sporazum s Fondom PIO/MIO o izmirenju duga u ratama, a zbog pojeftinjenja građevinskog materijala na tržištu spušta cijenu za još 700.000 KM, čime bi stadion koštao 5,58 miliona maraka.
Nova odbijenica
Takvu ponudu Direkcija odbija jer bi "drastično prekršila odredbe Zakona o javnim nabavkama BiH i dovela ostale ponuđače u neravnopravan položaj".
"Giprom" se onda žali Uredu za razmatranje žalbi BiH, koji tu žalbu odbacuje kao neblagovremenu. Nakon toga "Giprom" se obraća Antikorupcionoj komisiji TK upozoravajući da Direkcija nije iskoristila zakonsku mogućnost korigiranja cijena te da se, u međuvremenu, stadion mogao izgraditi za skoro milion maraka manje od ugovorenog.
Nakon dopisivanja s Direkcijom i Općinom Tuzla, Antikorupciona komisija odlučila je da od SIPA-e i Finansijske policije zatraži da se uključe u ovaj slučaj.
- Ured za razmatranje žalbi BiH, bez ulaženja u suštinu, odgovorio je da žalba, koja je kasnila jedan dan, nije blagovremena. S jedne strane imamo formalno-pravne stvari, a s druge tvrdnju da je stadion mogao biti izgrađen za miliona KM manje. Pošto se radi o projektu od velikog društvenog značaja i budžetskom novcu, smatramo da je predmet potpuno zreo za prijavu SIPA-i i Finansijskoj policiji FBiH, pa ćemo sve dokumente koje smo dobili proslijediti tim institucijama - jednoglasan je stav članova Antikorupcione komisije TK.
Autor: E. HUREMOVIĆ
(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/izgradnja-tusnja-pod-lupom-sipae
Pomenute firme u gornjem tekstu, osim Direkcije za izgradnju, nisu ni ucestvovale na konkurisu!
MENI, koja sam bila na javnom otvaranju ponuda 03.10.2008.godine bas nista iz teksta nije jasno, pa kako ce biti ostalima?
Stvarno je neko dobro pobrkao, slucajno ili namerno, videcemo.
Evo teksta koji je objevljen na vestima tuzlarija i to sa TACNIM podacima ucesnika na tenderu, kao i iznosima ponuda:
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=25850
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1204 Re: Vijesti iz Tuzle
Procitah danas i ovo. Preveliko mi bi za skeniranje (dupla srednja stranica), pa pronadjoh na tuzlanskom portalu koji redovno citam i ponekad komentarisem. VRLO, VRLO JE ZANIMLJIVO!!
Prenosimo: Srbijanski tužilac Sinana Alića pohvalio za kooperativnost!
objavljeno: 24. 10. 2009
Od protestnog skupa koji je u Tuzli organiziran u ponedjeljak, Ilija Jurišić neće imati nikakve konkretne koristi. Nevino osuđenog Jurišića iz beogradskog zatvora ne mogu spasiti skupovi, filmovi, plakati, posteri, parole… Bitku za dokazivanje svoje nevinosti Jurišić trenutno može dobiti jedino pravnim sredstvima.

Ipak, nevinom i časnom čovjeku, što Ilija Jurišić jeste, podrška njegovih sugrađanja u psihološkom smislu sasvim sigurno mnogo znači. Međutim, skup kojim je trebalo pokazati nesumljivo jedinstveni stav svih građana Tuzle o tome da je Jurišić nevin i da na Brčanskoj Malti branioci Tuzle nisu počinili ratni zločin, pretvorio se u svoju suštu suprotnost-promociju jednog čovjeka i jedne partije. Jasmina Imamovića i SDP-a.
Tako je Jurišićeva nesreća iskorištena na najsramniji mogući način. Smiješna su objašnjenja kako se “slučajno potrefilo” da svi govornici i iz vladinih institucija i iz nevladinih organizacija, osim nekadašnjeg šefa policije Meše Bajrića, budu baš iz SDP-a. Ukoliko ih je bilo, sve dileme je tri dana nakon skupa razbio sam Općinski odbor SDP-a Tuzla, koji se saopćenjem za javnost zahvalio građanima Tuzle koji su bili na skupu. Zašto se SDP zahvaljuje građanima za dolazak na skup kojeg je organizirala Fondacija Istina, pravda, pomirenje, a finansirala Općina Tuzla?!
No, pravi motiv SDP-ovog sopćenja svakako nije “zahvalnost građanima”, već drugi dio ovog polupismenog uratka u kojem se (prenosimo doslovno da bi utisak bio potpun) kaže:

Sinan Alić
-Istovremeno, SDP BiH Tuzle osuđuje pojedince koji su se trudili da ometu održavanje ovog skupa svih građana Tuzle i koji ovih dana šire klevete o nedavnoj prošlosti Tuzle. Njihove laži i klevete jednako su teške i opasne kao laži iz beogradske optužnice i po mišljenju SDP-a, te klevete i laži idu na ruku progoniteljima Ilije Jurišića i nevinih i istovremeno najzaslužnijih građana Tuzle za odbranu života i imovine svih u periodu agresije na BiH. SDP BiH Tuzle poručuje da je istina jača od svega i da će građani Tuzle izdržati ovu hajku na Tuzlu i Tuzlake, koju je započelo Beogradsko tužiteljstvo, nastavili Milorad Dodik i Vasilije Kačavenda, nastavio Beogradski okružni sud, a njoj se pridružili neki pojedinci iz Tuzle.
S “pojedincima” koji “kleveću i lažu”, s govornice skupa posvećenog Jurišiću obračunao se i sam Jasmin Imamović.
-Ovih dana počeli su se pojavljivati mračnjaci, klevetnici i lažovi, ljudi koji baš kao beogradsko pravosuđe, hoće iskoristiti laž da bi naudili čestitim građanima i braniocima Tuzle. I to je dokaz da laž i kleveta, da zlo, nije karakteristika ove ili one nacije, nego je to karakteristika od zla i mržnje oboljelih ljudi-oštrim tonom izgovorio je Imamović.

Jasmin Imamović
Matrica SDP-ovog saopćenja i Imamovićevog govora potpuna je ista: Ko ne misli kao mi taj kleveće i laže. To je, inače, matrica po kojoj se već godinama Jasmin Imamović obračunava sa svima koji se usude misliti svojom, a ne njegovom glavom. Svaku, i najmanju kritiku na njegov račun, Imamović automatski prebacuje na polje kolektiviteta. Tako će svako ko kaže ili napiše bilo kakvu kritiku Imamovića lično, odmah, po kratkom postupku biti optužen za klevete i napad na građane Tuzle, njene branitelje, bit će optužen da je protiv suživota, multikuture, tolerancije, da hoće da dijeli Tuzlu, da je nacionalista, fašista ili (najaktuelnije) da je protiv Ilije Jurišića i da radi za Beograd. Sve te kvalifikacije će, a da i ne pomenu ko je koga i zašto „oklevetao“, prenijeti većina lokalnih i dobar dio sarajevskih medija, kojima za „podršku“ (čitaj podmićivanje) Imamović iz općinskog budžeta godišnje izdvaja stotine hiljada maraka. Ako zatreba pridruže im se i izmanipulirana boračka udruženja. Imamović je spreman ići dotle da i skup podrške Iliji Jurišiću pretvori u poligon za obračun sa svima koji su konstatirali da nije prisustvovao obilježavanju godišnjice bitke na Brčnanskoj Malti, da se nije pridružio sugrađanima u protestnoj šetnji neposredno nakon izricanja sramne presude Jurišiću i da je u njegovom mandatu 15. „pomjeren“ na 16. maj. Tim „pojedincima“ sada se potura da napadaju branitelje Tuzle, da su protiv Ilije Jurišića, da rade za Beograd.

Da li je neko od optuženih novinara, kako to Imamović i SDP poturaju, zaista protiv Ilije i branitelja Tuzle i radi li za Beograd, najlakše je provjeriti isčitavanjem stotina tekstova napisanih o slučaju Jurišić, 15. maju i famoznom Beogradu. No, da vidimo kako stvari stoje kod onih kojima je Imamović dao „tapiju“ da su za Iliju, da štite branioce i da su protiv Beograda.
Naime, neposredno nakon Jurišićevog hapšenja bilo je ideja da se njegova odbrana povjeri timu najboljih tuzlanskih advokata. Oni ne bi mogli direktno u sudnici braniti Jurišića, jer se suđenje događa u drugoj državi, ali bi mogli pratiti suđenje i zajedno sa nekim od srbijanskih kolega, koji bi u svakom slučaju morao biti angažiran, odrediti strategiju i praktično voditi odbranu. Za tu ideju posebno su bili zainteresirani ljudi koji su se, kao i Ilija, našli na spisku beogradskog režima. No, umjesto da se povjeri kompetentnim profesionalcima, pripremanje odbrane Ilije Jurišića tuzlanski načelnik Jasmin Imamović prepustio je potpuno nekompetentnom i pravno neukom Sinanu Aliću i njegovoj privatnoj Fondaciji Istina, pravda, pomirenje, obezbijedivši mu značajnu finanijsku podršku.
Alić je svoj posao u Jurišićevoj odbrani uradio tako da je za njega dobio javnu pohvalu zbog “izuzetne kooperativnosit” i to od-Tužilaštva za ratne zločine Srbije! Ne, nije u pitanju nikakva greška. Alića je za kooperativnost pohvalio zamjenik srbijanskog tužioca Milan Petrović. Istovremeno, kakvog li paradoksa, Jurišićev branilac Đorđe Dozet protivio se tome da Alić uopće svjedoči pred beogradskim sudom! Sve to može se isčitati u transkriptima suđenja Iliji Jurišiću.

Alić je, naime, u Beogradu svjedočio 2. aprila ove godine o snimku kojeg je njegova televizija FS-3 napravila 15. maja na Brčanskoj Malti.
-Ja moram da stavim primjedbu, odnosno moram da kažem da se odbrana protivi saslušanju svjedoka Sinana Alića, ne iz problema s njegovim iskazom, nego je protivljenje principijelne prirode, jer gospodin Alić je od prvog trenutka kada smo ušli u ovu sudnicu prisutan ovdje. Gospodin Alić je prisutan u toku istrage, gospodin Alić, ondosno fondacija kojom on rukovodi, servisira ovaj postupak na taj način što je svu dokumentaciju koju je istražni sudija pribavio u istrazi dobio od ovog svjedoka(!)-kazao je u sudnici avdokat Dozet, napominjući da se “ne radi o negativnom odnosu prema Aliću, već o pokušaju da se odbrani zakonitost postupka”.

Dozet je dodao i da se ne protivi da “Alić da iskaz u istrazi koju i dalje vodi gospodin Dilparić (Milan Dilaprić, istražni sudija op.a) u vezi ostalih okrivljenih”.
No, uprkos protivljenju Jurišićeve odbrane, Sudsko vijeće i zamjenik srbijanskog tužioca Milan Petrović, insistirali su na Alićevom svjedočenju.
-Činjenica je da vi svo vrijeme pratite glavni pretres, da ste nam dostavljali svu potrebnu dokumentaciju, ali što se tiče vašeg iskaza, to je već stvar suda-konstatirala je predsjednica sudskog vijeća Vinka Beraha-Nikičević.
Tužilac Petrović je nakon toga kazao da “nema razloga da sumnja u svjedoka i ono što će on izjaviti”.
-Tim prije što se svjedok pokazao izuzetno, po mom uvjerenju, kooperativnim-kazao je tužilac Petrović, nakon čega je Sud donio odluku da Alić svjedoči.
Dakle, i Jurišićev branilac i predsjednica Sudskog vijeća i zamjenik tužioca konstatiraju da je Alić servisirao postupak. Branilac Dozet uz to, u šta se svako ko zna ćirilicu može i sam uvjeriti, tvrdi da “gospodin Alić, odnosno fondacija kojom on rukovodi, servisira ovaj postupak na taj način što je svu dokumentaciju koju je istražni sudija pribavio u istrazi dobio od ovog svjedoka”. Ako je istražni sudija “svu dokumentaciju u istrazi” dobio od Sinana Alića, logičan je zaključak da do Alićevog odlaska u Beograd Dilparić nije imao nikakvu dokumentaciju. Dakle, nije uopće imao predmet!
Sramna montirana, politički motivirana presuda Suda u Beogradu je poznata-u Tuzli se dogodio ratni zločin, Jurišiću 12 godina zatvora. Sinan Alić pohvaljen za “izuzetnu kooperativnost”.
Naivnost, neznanje ili nešto treće? Drugovi, ko sad radi za Beograd, ko je za Iliju, ko protiv njega, ko štiti, a ko “zavaljuje” branitelje Tuzle!?
Otukud Pećanin na skupu?
Kao „artiljerijska podrška“ u obračunu sa „pojedincima koji kleveću i lažu“, Imamović je iz Sarajeva na skup podrške Iliji Jurišiću doveo Senada Pećanina, urednika magazina „Dani“. Ko biva, Pećanin je pokazao najviše građanske hrabrosti izvještavajući o slučaju Jurišić i „najviše je pisao o tome“. Šta li su u ove dvije i po godine radili novinari u drugim redakcijama?

Senad Pečanin
Činjenica je, međutim, da je Sinan Alić povremeni saradnik „Dana“, koji, opet, o Imamoviću pišu hvalospjeve, ubjeđujući ga čak i da je dobar književnik. S druge strane, Imamović kao poklon dijeli knjige iz edicije ovog magazina(!?), a Pećanina redovno ugošćuju u Tuzli (novcem iz vlastitog džepa?). Zbog toga i ne čudi da je Pećanin, uz besplatnu reklamu koju je dobio, i govornicu na skupu posvećenom Jurišiću iskoristio da se obračunava s „Imamovićevim neprijateljima“.
Rezervni kapetan JNA
Još jedan detalj iz svjedočenja Sinana Alića pred beogradskim sudom je zanimljiv. Naime, Alić je ispirčao da je „kao rezervni kapetan JNA, komandir voda za psihološko propagandno djelovanje“ u aprilu 1992. godine dobio poziv da se javi u tuzlansku kasarnu. Iako je, kako kaže, „znao da je poziv dobio od nelegitimnog organa“, odlučio je da 28. aprila ode u kasarnu. Tamo, ispričao je u sudnici, shvata da to nije „ona JNA kojoj je on pripadao“. Na pitanje da li će se odazvati pozivu armije, kaže odlučno „ne“, razdužuje opremu i napušta kasarnu. Sve se, dakle, događa 28. aprila 1992. godine, kada su se već desili Vukovar, Bijeljina, Zvornik… Kapeten Alić odlazi u kasarnu, javlja se na poziv JNA samo da bi nadređenim oficirima rekao „ne“, naruži ih što su postali isključivo srpska vojska, razduži opremu i onda lagano napusti kasarnu!? Komandir voda za psihološko propagandno djelovanje!
(Elvir HUREMOVIĆ, Dnevni avaz, 24. oktobar 2009.)
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2009/10/prenosimo-srbijanski-tuzilac-sinana-alica-pohvalio-je-za-kooperativnost/
Prenosimo: Srbijanski tužilac Sinana Alića pohvalio za kooperativnost!
objavljeno: 24. 10. 2009
Od protestnog skupa koji je u Tuzli organiziran u ponedjeljak, Ilija Jurišić neće imati nikakve konkretne koristi. Nevino osuđenog Jurišića iz beogradskog zatvora ne mogu spasiti skupovi, filmovi, plakati, posteri, parole… Bitku za dokazivanje svoje nevinosti Jurišić trenutno može dobiti jedino pravnim sredstvima.

Ipak, nevinom i časnom čovjeku, što Ilija Jurišić jeste, podrška njegovih sugrađanja u psihološkom smislu sasvim sigurno mnogo znači. Međutim, skup kojim je trebalo pokazati nesumljivo jedinstveni stav svih građana Tuzle o tome da je Jurišić nevin i da na Brčanskoj Malti branioci Tuzle nisu počinili ratni zločin, pretvorio se u svoju suštu suprotnost-promociju jednog čovjeka i jedne partije. Jasmina Imamovića i SDP-a.
Tako je Jurišićeva nesreća iskorištena na najsramniji mogući način. Smiješna su objašnjenja kako se “slučajno potrefilo” da svi govornici i iz vladinih institucija i iz nevladinih organizacija, osim nekadašnjeg šefa policije Meše Bajrića, budu baš iz SDP-a. Ukoliko ih je bilo, sve dileme je tri dana nakon skupa razbio sam Općinski odbor SDP-a Tuzla, koji se saopćenjem za javnost zahvalio građanima Tuzle koji su bili na skupu. Zašto se SDP zahvaljuje građanima za dolazak na skup kojeg je organizirala Fondacija Istina, pravda, pomirenje, a finansirala Općina Tuzla?!
No, pravi motiv SDP-ovog sopćenja svakako nije “zahvalnost građanima”, već drugi dio ovog polupismenog uratka u kojem se (prenosimo doslovno da bi utisak bio potpun) kaže:

Sinan Alić
-Istovremeno, SDP BiH Tuzle osuđuje pojedince koji su se trudili da ometu održavanje ovog skupa svih građana Tuzle i koji ovih dana šire klevete o nedavnoj prošlosti Tuzle. Njihove laži i klevete jednako su teške i opasne kao laži iz beogradske optužnice i po mišljenju SDP-a, te klevete i laži idu na ruku progoniteljima Ilije Jurišića i nevinih i istovremeno najzaslužnijih građana Tuzle za odbranu života i imovine svih u periodu agresije na BiH. SDP BiH Tuzle poručuje da je istina jača od svega i da će građani Tuzle izdržati ovu hajku na Tuzlu i Tuzlake, koju je započelo Beogradsko tužiteljstvo, nastavili Milorad Dodik i Vasilije Kačavenda, nastavio Beogradski okružni sud, a njoj se pridružili neki pojedinci iz Tuzle.
S “pojedincima” koji “kleveću i lažu”, s govornice skupa posvećenog Jurišiću obračunao se i sam Jasmin Imamović.
-Ovih dana počeli su se pojavljivati mračnjaci, klevetnici i lažovi, ljudi koji baš kao beogradsko pravosuđe, hoće iskoristiti laž da bi naudili čestitim građanima i braniocima Tuzle. I to je dokaz da laž i kleveta, da zlo, nije karakteristika ove ili one nacije, nego je to karakteristika od zla i mržnje oboljelih ljudi-oštrim tonom izgovorio je Imamović.

Jasmin Imamović
Matrica SDP-ovog saopćenja i Imamovićevog govora potpuna je ista: Ko ne misli kao mi taj kleveće i laže. To je, inače, matrica po kojoj se već godinama Jasmin Imamović obračunava sa svima koji se usude misliti svojom, a ne njegovom glavom. Svaku, i najmanju kritiku na njegov račun, Imamović automatski prebacuje na polje kolektiviteta. Tako će svako ko kaže ili napiše bilo kakvu kritiku Imamovića lično, odmah, po kratkom postupku biti optužen za klevete i napad na građane Tuzle, njene branitelje, bit će optužen da je protiv suživota, multikuture, tolerancije, da hoće da dijeli Tuzlu, da je nacionalista, fašista ili (najaktuelnije) da je protiv Ilije Jurišića i da radi za Beograd. Sve te kvalifikacije će, a da i ne pomenu ko je koga i zašto „oklevetao“, prenijeti većina lokalnih i dobar dio sarajevskih medija, kojima za „podršku“ (čitaj podmićivanje) Imamović iz općinskog budžeta godišnje izdvaja stotine hiljada maraka. Ako zatreba pridruže im se i izmanipulirana boračka udruženja. Imamović je spreman ići dotle da i skup podrške Iliji Jurišiću pretvori u poligon za obračun sa svima koji su konstatirali da nije prisustvovao obilježavanju godišnjice bitke na Brčnanskoj Malti, da se nije pridružio sugrađanima u protestnoj šetnji neposredno nakon izricanja sramne presude Jurišiću i da je u njegovom mandatu 15. „pomjeren“ na 16. maj. Tim „pojedincima“ sada se potura da napadaju branitelje Tuzle, da su protiv Ilije Jurišića, da rade za Beograd.

Da li je neko od optuženih novinara, kako to Imamović i SDP poturaju, zaista protiv Ilije i branitelja Tuzle i radi li za Beograd, najlakše je provjeriti isčitavanjem stotina tekstova napisanih o slučaju Jurišić, 15. maju i famoznom Beogradu. No, da vidimo kako stvari stoje kod onih kojima je Imamović dao „tapiju“ da su za Iliju, da štite branioce i da su protiv Beograda.
Naime, neposredno nakon Jurišićevog hapšenja bilo je ideja da se njegova odbrana povjeri timu najboljih tuzlanskih advokata. Oni ne bi mogli direktno u sudnici braniti Jurišića, jer se suđenje događa u drugoj državi, ali bi mogli pratiti suđenje i zajedno sa nekim od srbijanskih kolega, koji bi u svakom slučaju morao biti angažiran, odrediti strategiju i praktično voditi odbranu. Za tu ideju posebno su bili zainteresirani ljudi koji su se, kao i Ilija, našli na spisku beogradskog režima. No, umjesto da se povjeri kompetentnim profesionalcima, pripremanje odbrane Ilije Jurišića tuzlanski načelnik Jasmin Imamović prepustio je potpuno nekompetentnom i pravno neukom Sinanu Aliću i njegovoj privatnoj Fondaciji Istina, pravda, pomirenje, obezbijedivši mu značajnu finanijsku podršku.
Alić je svoj posao u Jurišićevoj odbrani uradio tako da je za njega dobio javnu pohvalu zbog “izuzetne kooperativnosit” i to od-Tužilaštva za ratne zločine Srbije! Ne, nije u pitanju nikakva greška. Alića je za kooperativnost pohvalio zamjenik srbijanskog tužioca Milan Petrović. Istovremeno, kakvog li paradoksa, Jurišićev branilac Đorđe Dozet protivio se tome da Alić uopće svjedoči pred beogradskim sudom! Sve to može se isčitati u transkriptima suđenja Iliji Jurišiću.

Alić je, naime, u Beogradu svjedočio 2. aprila ove godine o snimku kojeg je njegova televizija FS-3 napravila 15. maja na Brčanskoj Malti.
-Ja moram da stavim primjedbu, odnosno moram da kažem da se odbrana protivi saslušanju svjedoka Sinana Alića, ne iz problema s njegovim iskazom, nego je protivljenje principijelne prirode, jer gospodin Alić je od prvog trenutka kada smo ušli u ovu sudnicu prisutan ovdje. Gospodin Alić je prisutan u toku istrage, gospodin Alić, ondosno fondacija kojom on rukovodi, servisira ovaj postupak na taj način što je svu dokumentaciju koju je istražni sudija pribavio u istrazi dobio od ovog svjedoka(!)-kazao je u sudnici avdokat Dozet, napominjući da se “ne radi o negativnom odnosu prema Aliću, već o pokušaju da se odbrani zakonitost postupka”.

Dozet je dodao i da se ne protivi da “Alić da iskaz u istrazi koju i dalje vodi gospodin Dilparić (Milan Dilaprić, istražni sudija op.a) u vezi ostalih okrivljenih”.
No, uprkos protivljenju Jurišićeve odbrane, Sudsko vijeće i zamjenik srbijanskog tužioca Milan Petrović, insistirali su na Alićevom svjedočenju.
-Činjenica je da vi svo vrijeme pratite glavni pretres, da ste nam dostavljali svu potrebnu dokumentaciju, ali što se tiče vašeg iskaza, to je već stvar suda-konstatirala je predsjednica sudskog vijeća Vinka Beraha-Nikičević.
Tužilac Petrović je nakon toga kazao da “nema razloga da sumnja u svjedoka i ono što će on izjaviti”.
-Tim prije što se svjedok pokazao izuzetno, po mom uvjerenju, kooperativnim-kazao je tužilac Petrović, nakon čega je Sud donio odluku da Alić svjedoči.
Dakle, i Jurišićev branilac i predsjednica Sudskog vijeća i zamjenik tužioca konstatiraju da je Alić servisirao postupak. Branilac Dozet uz to, u šta se svako ko zna ćirilicu može i sam uvjeriti, tvrdi da “gospodin Alić, odnosno fondacija kojom on rukovodi, servisira ovaj postupak na taj način što je svu dokumentaciju koju je istražni sudija pribavio u istrazi dobio od ovog svjedoka”. Ako je istražni sudija “svu dokumentaciju u istrazi” dobio od Sinana Alića, logičan je zaključak da do Alićevog odlaska u Beograd Dilparić nije imao nikakvu dokumentaciju. Dakle, nije uopće imao predmet!
Sramna montirana, politički motivirana presuda Suda u Beogradu je poznata-u Tuzli se dogodio ratni zločin, Jurišiću 12 godina zatvora. Sinan Alić pohvaljen za “izuzetnu kooperativnost”.
Naivnost, neznanje ili nešto treće? Drugovi, ko sad radi za Beograd, ko je za Iliju, ko protiv njega, ko štiti, a ko “zavaljuje” branitelje Tuzle!?
Otukud Pećanin na skupu?
Kao „artiljerijska podrška“ u obračunu sa „pojedincima koji kleveću i lažu“, Imamović je iz Sarajeva na skup podrške Iliji Jurišiću doveo Senada Pećanina, urednika magazina „Dani“. Ko biva, Pećanin je pokazao najviše građanske hrabrosti izvještavajući o slučaju Jurišić i „najviše je pisao o tome“. Šta li su u ove dvije i po godine radili novinari u drugim redakcijama?

Senad Pečanin
Činjenica je, međutim, da je Sinan Alić povremeni saradnik „Dana“, koji, opet, o Imamoviću pišu hvalospjeve, ubjeđujući ga čak i da je dobar književnik. S druge strane, Imamović kao poklon dijeli knjige iz edicije ovog magazina(!?), a Pećanina redovno ugošćuju u Tuzli (novcem iz vlastitog džepa?). Zbog toga i ne čudi da je Pećanin, uz besplatnu reklamu koju je dobio, i govornicu na skupu posvećenom Jurišiću iskoristio da se obračunava s „Imamovićevim neprijateljima“.
Rezervni kapetan JNA
Još jedan detalj iz svjedočenja Sinana Alića pred beogradskim sudom je zanimljiv. Naime, Alić je ispirčao da je „kao rezervni kapetan JNA, komandir voda za psihološko propagandno djelovanje“ u aprilu 1992. godine dobio poziv da se javi u tuzlansku kasarnu. Iako je, kako kaže, „znao da je poziv dobio od nelegitimnog organa“, odlučio je da 28. aprila ode u kasarnu. Tamo, ispričao je u sudnici, shvata da to nije „ona JNA kojoj je on pripadao“. Na pitanje da li će se odazvati pozivu armije, kaže odlučno „ne“, razdužuje opremu i napušta kasarnu. Sve se, dakle, događa 28. aprila 1992. godine, kada su se već desili Vukovar, Bijeljina, Zvornik… Kapeten Alić odlazi u kasarnu, javlja se na poziv JNA samo da bi nadređenim oficirima rekao „ne“, naruži ih što su postali isključivo srpska vojska, razduži opremu i onda lagano napusti kasarnu!? Komandir voda za psihološko propagandno djelovanje!
(Elvir HUREMOVIĆ, Dnevni avaz, 24. oktobar 2009.)
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2009/10/prenosimo-srbijanski-tuzilac-sinana-alica-pohvalio-je-za-kooperativnost/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1205 Re: Vijesti iz Tuzle
PA DOKLE VISE???
Ista sema, isti likovi, isto Tuzilastvo TK! Sporazumi sa sudijjama i tuziocima itd... itd...(vratiti se na ranije vesti).
Sve u krug, sve se ponavlja. Jadna Tuzlo...
Tuzla: Kriminalci nastavljaju teror nad građanima, pravosuđe nesposobno
objavljeno: 25. 10. 2009
Beriz Kabilović (22) i Vahid Fejzić (32) uhapšeni su zbog sinoćnjeg nasilničkog ponašanja u kafiću Mocart u Tuzli, gdje su, bez povoda, fizički nasrnuli na konobara N.K., a potom polupali inventar u lokalu. Tužilac Mensur Topčić je tražio da im se odredi jednomjesečni pritvor, čemu bi trebali udovoljiti jer se radi o osobama koje mjesecima unatrag ugrožavaju bezbjednost građana.
Kabilovićev brat S.K. i izvjesni Amer Hadžić su , također, bili uhapšeni sinoć na Husinu. Policiji su pružali otpor, a na kraju su pušteni, jer nije bilo dokaza da su i oni sudjelovali u incidentu u Mocartu. Svjedoci nisu željeli potvrditi njihov identitet.
Zanimljivo u cijelom slučaju je činjenica da su Kabilović i Fejzić odnedavno na slobodi, nakon junske pucnjave iza diskoteke “Roma”. Oni su sklopili sporazum sa Tužilaštvom, Kabiloviću je izrečeno osam mjeseci, a Fejziću pet mjeseci zatvora, s tim da im je u kaznu uračunato i vrijeme provedeno u pritvoru.
Mala kazna za sudjelovanje u vatrenom obačunu za zaštitarima iz “Rome”, u kojem je pucao i iz automatskog oružja, oštećeno više automobila, objašnjena je tako da su “sarađivali sa tužiteljem”.Upućeniji tvrde da je dobro da se postigla i takva kazna, jer je postojalo veoma malo dokaza. Zapravo, iako je cijeli slučaj imao elemente najtežeg krivičnog djela, protiv života i tijela, zbog nepronalaska Kabilovićeve automatske puške i drugih propusta, organi gonjenja su odlučili pucnjavu okvalifikovati kao mnogo lakše krivično djelo – izazivanje opće opasnosti.
Nakon što je pušten na slobodu, Kabilović se pominje kao jedan od aktera ovomjesečnog incidenta u restoranu “BF bazeni”, a zaštitari iz Doma mladih Tuzla su ga prijavili da im je u petak slao prijeteće poruke.
Uz to, treba napomenuti da je Kabilović sudjelovao u više nasilničkih ponašanja u ugostiteljskim objektima, pucnjavama i tučama.
Bez obzira na podeblji policijski dosje, Tužilaštvo i Sud do sad nisu pokazali sposobnost da takvu osobu, koja ugrožava sigurnost Tuzlaka, na duže vrijeme stavi iza rešetaka i time povećaju stepen bezbjednosti u našem gradu.
(tuzlalive.ba)
Po ko zna koji put, sve isti likovi, u "saradnji" sa tuzlanskim tuziocima. SVE SE ZNA, sto se vidi iz komentara :
http://tuzlalive.ba/portal/2009/10/tuzla-kriminalci-nastavljaju-teror-nad-gradanima-pravosude-nesposobno/
Izdvajam POSEBNO zanimljiv komentar (osim Muminnhodzic Kasima, svi boldirani pripadaju "peavosudju" iz Tuzle!) :
Braco kaže:
25. 10. 2009 u 10:17 pm
Konacno je jasno da je Kabilovicev naredbodavac i finansijer Zoran Celeketic.
Jedino je njemu u interesu da Kabilovic puca u objektima koji su Zoki konkurencija.
Iza Zorana Celeketica stoje Jasmin Imamovic i Kasim Muminhodzic ciji su najbolji prijatelji tuzitelji: Izo Tankic, vijerna mu ljuba Jasna Djedovic, Slaven Koval, Dragan Radovanovic i ostali. Dakle, grad ne terorizirju Kabilovic i Fejzic, vec Celeketic, Imamovic i Muminhodzic. Crna trojka Tuzle. Tuzlo probudi se…!!!!
Ista sema, isti likovi, isto Tuzilastvo TK! Sporazumi sa sudijjama i tuziocima itd... itd...(vratiti se na ranije vesti).
Sve u krug, sve se ponavlja. Jadna Tuzlo...
Tuzla: Kriminalci nastavljaju teror nad građanima, pravosuđe nesposobno
objavljeno: 25. 10. 2009
Beriz Kabilović (22) i Vahid Fejzić (32) uhapšeni su zbog sinoćnjeg nasilničkog ponašanja u kafiću Mocart u Tuzli, gdje su, bez povoda, fizički nasrnuli na konobara N.K., a potom polupali inventar u lokalu. Tužilac Mensur Topčić je tražio da im se odredi jednomjesečni pritvor, čemu bi trebali udovoljiti jer se radi o osobama koje mjesecima unatrag ugrožavaju bezbjednost građana.
Kabilovićev brat S.K. i izvjesni Amer Hadžić su , također, bili uhapšeni sinoć na Husinu. Policiji su pružali otpor, a na kraju su pušteni, jer nije bilo dokaza da su i oni sudjelovali u incidentu u Mocartu. Svjedoci nisu željeli potvrditi njihov identitet.
Zanimljivo u cijelom slučaju je činjenica da su Kabilović i Fejzić odnedavno na slobodi, nakon junske pucnjave iza diskoteke “Roma”. Oni su sklopili sporazum sa Tužilaštvom, Kabiloviću je izrečeno osam mjeseci, a Fejziću pet mjeseci zatvora, s tim da im je u kaznu uračunato i vrijeme provedeno u pritvoru.
Mala kazna za sudjelovanje u vatrenom obačunu za zaštitarima iz “Rome”, u kojem je pucao i iz automatskog oružja, oštećeno više automobila, objašnjena je tako da su “sarađivali sa tužiteljem”.Upućeniji tvrde da je dobro da se postigla i takva kazna, jer je postojalo veoma malo dokaza. Zapravo, iako je cijeli slučaj imao elemente najtežeg krivičnog djela, protiv života i tijela, zbog nepronalaska Kabilovićeve automatske puške i drugih propusta, organi gonjenja su odlučili pucnjavu okvalifikovati kao mnogo lakše krivično djelo – izazivanje opće opasnosti.
Nakon što je pušten na slobodu, Kabilović se pominje kao jedan od aktera ovomjesečnog incidenta u restoranu “BF bazeni”, a zaštitari iz Doma mladih Tuzla su ga prijavili da im je u petak slao prijeteće poruke.
Uz to, treba napomenuti da je Kabilović sudjelovao u više nasilničkih ponašanja u ugostiteljskim objektima, pucnjavama i tučama.
Bez obzira na podeblji policijski dosje, Tužilaštvo i Sud do sad nisu pokazali sposobnost da takvu osobu, koja ugrožava sigurnost Tuzlaka, na duže vrijeme stavi iza rešetaka i time povećaju stepen bezbjednosti u našem gradu.
(tuzlalive.ba)
Po ko zna koji put, sve isti likovi, u "saradnji" sa tuzlanskim tuziocima. SVE SE ZNA, sto se vidi iz komentara :
http://tuzlalive.ba/portal/2009/10/tuzla-kriminalci-nastavljaju-teror-nad-gradanima-pravosude-nesposobno/
Izdvajam POSEBNO zanimljiv komentar (osim Muminnhodzic Kasima, svi boldirani pripadaju "peavosudju" iz Tuzle!) :
Braco kaže:
25. 10. 2009 u 10:17 pm
Konacno je jasno da je Kabilovicev naredbodavac i finansijer Zoran Celeketic.
Jedino je njemu u interesu da Kabilovic puca u objektima koji su Zoki konkurencija.
Iza Zorana Celeketica stoje Jasmin Imamovic i Kasim Muminhodzic ciji su najbolji prijatelji tuzitelji: Izo Tankic, vijerna mu ljuba Jasna Djedovic, Slaven Koval, Dragan Radovanovic i ostali. Dakle, grad ne terorizirju Kabilovic i Fejzic, vec Celeketic, Imamovic i Muminhodzic. Crna trojka Tuzle. Tuzlo probudi se…!!!!
- Ivo Lola
- Posts: 823
- Joined: 18/04/2009 19:59
#1206 Re: Vijesti iz Tuzle
gospodjo nevenka
svaka cast na hrabrosti da imenom i prezimenom ove ljude nazovete kriminalcima, cak i kada se vase ime zna
da nas je vise takvih bolje bi nam bilo
toliko o pohvalama za vas
odavno je jasno da politicka opcija koju u tz predvodi jasmin imamovic vama ne odgovara
ne bih da ulazim u razloge zasto je to tako
ali objasnite mi zasto mislite da 70% tuzlaka(jasminovi glasovi na zadnjim izborima) zivi u zabludi a da ste vi u pravu i relevantni da pozivate na budjenje
sto se tice zoke i zakljucka da je on nalogodavac ovog kriminala to je apsolutna glupost
zasto?
mocart ni na jedan nacin nije konkurencija sezamu vise nego li je to bilo koji drugi objekat u centru grada
cak i manje od njih, jer mocart nije restoran, nego kafe bar, a svi zokini objekti su restorani i u te objekte ne izlazi omladina da se provodi nego da jede prije ili posle provoda u nekom drugom objektu
a mocart je polupan zato sto je vec godinama poznato okupljaliste kriminalaca i "opasnih" likova koji su imali neki medjusobni sukob
a to su tako maloumni tipovi da ce zbog toga ko ima veci biceps da se ubijaju
pozdrav za vas
svaka cast na hrabrosti da imenom i prezimenom ove ljude nazovete kriminalcima, cak i kada se vase ime zna
da nas je vise takvih bolje bi nam bilo
toliko o pohvalama za vas
odavno je jasno da politicka opcija koju u tz predvodi jasmin imamovic vama ne odgovara
ne bih da ulazim u razloge zasto je to tako
ali objasnite mi zasto mislite da 70% tuzlaka(jasminovi glasovi na zadnjim izborima) zivi u zabludi a da ste vi u pravu i relevantni da pozivate na budjenje
sto se tice zoke i zakljucka da je on nalogodavac ovog kriminala to je apsolutna glupost
zasto?
mocart ni na jedan nacin nije konkurencija sezamu vise nego li je to bilo koji drugi objekat u centru grada
cak i manje od njih, jer mocart nije restoran, nego kafe bar, a svi zokini objekti su restorani i u te objekte ne izlazi omladina da se provodi nego da jede prije ili posle provoda u nekom drugom objektu
a mocart je polupan zato sto je vec godinama poznato okupljaliste kriminalaca i "opasnih" likova koji su imali neki medjusobni sukob
a to su tako maloumni tipovi da ce zbog toga ko ima veci biceps da se ubijaju
pozdrav za vas
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1207 Re: Vijesti iz Tuzle
Dragi moj Ivo Lola!Ivo Lola wrote:gospodjo nevenka
svaka cast na hrabrosti da imenom i prezimenom ove ljude nazovete kriminalcima, cak i kada se vase ime zna
da nas je vise takvih bolje bi nam bilo
toliko o pohvalama za vas
odavno je jasno da politicka opcija koju u tz predvodi jasmin imamovic vama ne odgovara
ne bih da ulazim u razloge zasto je to tako
ali objasnite mi zasto mislite da 70% tuzlaka(jasminovi glasovi na zadnjim izborima) zivi u zabludi a da ste vi u pravu i relevantni da pozivate na budjenje
sto se tice zoke i zakljucka da je on nalogodavac ovog kriminala to je apsolutna glupost
zasto?
mocart ni na jedan nacin nije konkurencija sezamu vise nego li je to bilo koji drugi objekat u centru grada
cak i manje od njih, jer mocart nije restoran, nego kafe bar, a svi zokini objekti su restorani i u te objekte ne izlazi omladina da se provodi nego da jede prije ili posle provoda u nekom drugom objektu
a mocart je polupan zato sto je vec godinama poznato okupljaliste kriminalaca i "opasnih" likova koji su imali neki medjusobni sukob
a to su tako maloumni tipovi da ce zbog toga ko ima veci biceps da se ubijaju
pozdrav za vas
Naglasak uopste nije na Jasminu Imamovicu, vec na BOLDIRANIM imenima koja (osim Muminhodzica) itekako imaju veze sa gornjim tekstom ! Muminhodzica inace ne cenim ni koliko "crno ispod nokta" (iz licnih razloga-ima tema na raznim diskusijama PRAVDA ZA DENISA) i za mene je on NULA od coveka i profesionalca! Za mene, s razlogom, druga misljenja me ne zanimaju.
O tuzlanskim tuziocima i uopste pravosudnim institucijama (ne samo u Tuzli) vise nemam sta reci, a da se ne ponavljam, osim da postavim poneki tekst koji potvrdjuje moj LICNI stav.
Sto se tice Jasmina Imamovica...hmm... ja inace SAMO kritikujem (jer sve POZITIVNO smatram NORMALNIM - kako i treba da bude), i Jasminu "skidam kapu" za Panonska jezera - svaka cast! Ali...covek zivi u oblacima, treba malo da se spusti na zemlju i okrene se oko sebe :
- primi i saslusa gradjane koji mu se obracaju po nekoliko puta (licno sam mu pisala u vezi problema mladog i bolesnog invalida,
- konacno resi copore pasa lutalica (pre par godina sam pisala i jeste nesto preduzeo-kratkorocno),
- zaustavi GROZNU gradnju i prestane prodavati zelene povrsine (Brcanska Malta, Zlokovac, Titanik - FUJ!),
- zaduzi opstinske sluzbe za ciscenje i odrzavanje Jale, a ne je jos unakaziti zasanjanom gvozdjurijom sa nekakvim visecim tramvajem (odvratna ideja),
- pa i da gleda u sagovornika ili kameru, a ne onim izgubljenim pogledom na neodredjenoj visini,
- ... itd, mrsko mi se vise prisecati.
Ne kazem da sam JA u pravu, ja samo iznosim svoje LICNO misljenje na koje nikada nije uticala euforija mase. Neka ih je 99%, zasto to smeta? Ja cu biti onaj 1% sa svojim stavom!
Pozdrav,
P.S. Ah, da ne zaboravim, mozda ima veze sto sam vodolija, a moto vodolije je "JA ZNAM".
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1208 Re: Vijesti iz Tuzle
nevenkagaragic wrote:
Sto se tice Jasmina Imamovica...hmm... ja inace SAMO kritikujem (jer sve POZITIVNO smatram NORMALNIM - kako i treba da bude), i Jasminu "skidam kapu" za Panonska jezera - svaka cast! Ali...covek zivi u oblacima, treba malo da se spusti na zemlju i okrene se oko sebe :naravno, kao i u drugim gradovima BiH
- primi i saslusa gradjane koji mu se obracaju po nekoliko puta (licno sam mu pisala u vezi problema mladog i bolesnog invalida,- konacno resi copore pasa lutalica (pre par godina sam pisala i jeste nesto preduzeo-kratkorocno),Treba li da primi svih 160.000 ili da izaberemo nekoliko predstavnika?- zaustavi GROZNU gradnju i prestane prodavati zelene povrsine (Brcanska Malta, Zlokovac, Titanik - FUJ!),sto jest-jest- zaduzi opstinske sluzbe za ciscenje i odrzavanje Jale, a ne je jos unakaziti zasanjanom gvozdjurijom sa nekakvim visecim tramvajem (odvratna ideja),gdje nije izgradjeno, tu je zeleno...i vice versa. Le Corbusier je, nazalost, vec umro- pa i da gleda u sagovornika ili kameru, a ne onim izgubljenim pogledom na neodredjenoj visini,Da pitamo ostalih 160.000 sta misle o tome?- ... itd, mrsko mi se vise prisecati.Covjek je vizionar![]()
Ne kazem da sam JA u pravu, ja samo iznosim svoje LICNO misljenje na koje nikada nije uticala euforija mase. Neka ih je 99%, zasto to smeta? Ja cu biti onaj 1% sa svojim stavom!
Pozdrav,P.S. Ah, da ne zaboravim, mozda ima veze sto sam vodolija, a moto vodolije je "JA ZNAM".Vi ste u nekim stvarima definitivno u pravu i on ima aferima, ali razmislite...alternativa je OVO
To je danas prilicno rasirena pojava i nema veze sa horoskopom
-
fukara_tz
- Posts: 5991
- Joined: 14/12/2003 00:00
#1209 Re: Vijesti iz Tuzle
E i taj dan smo dočekali Nutombo Makaki Haze i Aligo Mgubi Hari uradili su spot za planetarni HIT pjesmu "A nama baraž je". Uživajte zajedno sa našim junacima
http://www.kameleon.ba
http://www.kameleon.ba
- UndergroundMan
- Posts: 147
- Joined: 11/05/2002 00:00
- Location: Sly city
- Contact:
#1210 Re: Vijesti iz Tuzle
Fali ti jedno efukara_tz wrote:E i taj dan smo dočekali Nutombo Makaki Haze i Aligo Mgubi Hari uradili su spot za planetarni HIT pjesmu "A nama baraž je". Uživajte zajedno sa našim junacima
http://www.kamelon.ba
http://www.kameleon.ba/
-
fukara_tz
- Posts: 5991
- Joined: 14/12/2003 00:00
#1211 Re: Vijesti iz Tuzle
Zna li Jasmin Imamović šta je s Mišom Božićem
Tuzlak Mišo Božić, partizan sa 13 godina i borac za slobodnu BiH od 1992., bije novu bitku u svojoj osamdesetoj godini, bitku da preživi od prvog do prvog.

Istaknutog člana Srpskog građanskog vijeća, čovjeka koji je Karadžiću jasno i glasno rekao NE, a isto je poručio i Dodiku 1996. ("jer u statutu SNSD-a piše da je to stranka srpskog i ostalih naroda"), koji je među najzaslužnijim što Tuzla i kanton slove kao multietnička sredina, zaboravili su oni koji se najviše diče upravo tom multietičnošću - ljudi iz vrha vlasti.
Bez obje noge
Na svu sreću, ovog patriotu, koji je 2001. ostao bez jedne, a ljetos i bez druge noge, nisu zaboravili njegovi vjerni prijatelji, a upravo zahvaljujući njima, pomoć mu je počela dolaziti iz sredina iz kojih se nije ni nadao. Tako lakše podnosi bolove i sve što ga je snašlo.
- Boli me što su me zaboravili oni koji to nikada ne bi trebali, jer to ničim nisam zaslužio. Nema načelnika Tuzle Jasmina Imamovića da mi otvori vrata i pita kako i od čega živim. Kako i od čega mjesečno nađem 200 maraka za lijekove. Nema ni kantonalnog premijera Enesa Mujića, ne znam da li je i čuo za mene - kaže Božić.
Pita se da li su ga potpuno iz svog sjećanja izbrisale Nada Mladina, predsjednica OV Tuzla, i Spomenka Mićić, potpredsjednica Federacije BiH.
- Ma, jesu, jer nisu našle za shodno da me bar nazovu telefonom i pitaju kako mi je danas kada sam prikovan za invalidska kolica. Zato ja njih pitam kako tako brzo zaboraviše Mišu koji ih je vinuo u visoke političke vode - pita se Božić.
Ako su tuzlanske vlasti zaboravile Božića, čovjeka za kojeg je BiH svetinja, a Tuzla najljepši slobodarski grad na svijetu, nisu ga zaboravili prijatelji, pa i oni od kojih se za pomoć nije nadao.
Posjeta saborca
Njegov saborac od prvih ratnih dana 1992. Lazo Čigoja iz Gračanice, vidjevši u kakvoj se Mišo teškoj situaciji našao, organizirao je prikupljanje najnužnije pomoći. Direktor bolnice "Dr. Mustafa Beganović" iz Gračanice dr. Edvin Mulalić poslao je Božiću specijalni krevet, zavoje i lijekove.
- Hvala dr. Mulaliću, ne poznajem ga, a on meni uruči ono što mi je najpotrebnije, da ne ležim na podu. Hvala Lazi, Bošku, Mehmedu, Muhamedu - kazao je suznih očiju Mišo.
- Srbima je u proljeće 1992., u tim odsudnim trenucima, trebalo jasno kazati da Karadžićeva politika ne vodi nikuda, već genocidu, da je BiH njihova domovina. Nije ni čudo što se u Drugom korpusu Armije RBiH našlo 6.020 Srba, a njih 101 dao je život za ovu državu - kaže Božić.
Ne žali što je izbačen iz SDP-a
Božić je imao moć da se obračuna i sa nekim stvarima u SGV - Pokret za ravnopravnost, pa je osnovao novi SGV-93. Neposlušni Božić je zbog svojih principijelnih stavova isključen i iz SDP-a. Kaže da uopće ne žali zbog toga.
(AVAZ)
Tuzlak Mišo Božić, partizan sa 13 godina i borac za slobodnu BiH od 1992., bije novu bitku u svojoj osamdesetoj godini, bitku da preživi od prvog do prvog.

Istaknutog člana Srpskog građanskog vijeća, čovjeka koji je Karadžiću jasno i glasno rekao NE, a isto je poručio i Dodiku 1996. ("jer u statutu SNSD-a piše da je to stranka srpskog i ostalih naroda"), koji je među najzaslužnijim što Tuzla i kanton slove kao multietnička sredina, zaboravili su oni koji se najviše diče upravo tom multietičnošću - ljudi iz vrha vlasti.
Bez obje noge
Na svu sreću, ovog patriotu, koji je 2001. ostao bez jedne, a ljetos i bez druge noge, nisu zaboravili njegovi vjerni prijatelji, a upravo zahvaljujući njima, pomoć mu je počela dolaziti iz sredina iz kojih se nije ni nadao. Tako lakše podnosi bolove i sve što ga je snašlo.
- Boli me što su me zaboravili oni koji to nikada ne bi trebali, jer to ničim nisam zaslužio. Nema načelnika Tuzle Jasmina Imamovića da mi otvori vrata i pita kako i od čega živim. Kako i od čega mjesečno nađem 200 maraka za lijekove. Nema ni kantonalnog premijera Enesa Mujića, ne znam da li je i čuo za mene - kaže Božić.
Pita se da li su ga potpuno iz svog sjećanja izbrisale Nada Mladina, predsjednica OV Tuzla, i Spomenka Mićić, potpredsjednica Federacije BiH.
- Ma, jesu, jer nisu našle za shodno da me bar nazovu telefonom i pitaju kako mi je danas kada sam prikovan za invalidska kolica. Zato ja njih pitam kako tako brzo zaboraviše Mišu koji ih je vinuo u visoke političke vode - pita se Božić.
Ako su tuzlanske vlasti zaboravile Božića, čovjeka za kojeg je BiH svetinja, a Tuzla najljepši slobodarski grad na svijetu, nisu ga zaboravili prijatelji, pa i oni od kojih se za pomoć nije nadao.
Posjeta saborca
Njegov saborac od prvih ratnih dana 1992. Lazo Čigoja iz Gračanice, vidjevši u kakvoj se Mišo teškoj situaciji našao, organizirao je prikupljanje najnužnije pomoći. Direktor bolnice "Dr. Mustafa Beganović" iz Gračanice dr. Edvin Mulalić poslao je Božiću specijalni krevet, zavoje i lijekove.
- Hvala dr. Mulaliću, ne poznajem ga, a on meni uruči ono što mi je najpotrebnije, da ne ležim na podu. Hvala Lazi, Bošku, Mehmedu, Muhamedu - kazao je suznih očiju Mišo.
- Srbima je u proljeće 1992., u tim odsudnim trenucima, trebalo jasno kazati da Karadžićeva politika ne vodi nikuda, već genocidu, da je BiH njihova domovina. Nije ni čudo što se u Drugom korpusu Armije RBiH našlo 6.020 Srba, a njih 101 dao je život za ovu državu - kaže Božić.
Ne žali što je izbačen iz SDP-a
Božić je imao moć da se obračuna i sa nekim stvarima u SGV - Pokret za ravnopravnost, pa je osnovao novi SGV-93. Neposlušni Božić je zbog svojih principijelnih stavova isključen i iz SDP-a. Kaže da uopće ne žali zbog toga.
(AVAZ)
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1212 Re: Vijesti iz Tuzle
Zalosna je ABA3OBA manipulacija ovim starim i bolesnim covjekom, koliko god kritika bila opravdana. No, u Fahra noviiine nisu ovo uraaadile radi Miisa...vec da spuste Jasminu.fukara_tz wrote: Zna li Jasmin Imamović šta je s Mišom Božićem
(AVAZ)
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1213 Re: Vijesti iz Tuzle
Kad Sejla Jugo-Turkovic TAKO pise : ova, ovaj, onaj, ta osoba... bice da se radi o ZVUCNIM imenima u ovoj tuzlanskoj sex-profesorsko-pravosudnoj trakavici! Ima li joj kraja (ili ce i to "pojesti maca")?

http://img682.imageshack.us/img682/6383/1expres291009profesori8.jpg
"Express", 29.10.2009.

http://img682.imageshack.us/img682/6383/1expres291009profesori8.jpg
"Express", 29.10.2009.
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1214 Re: Vijesti iz Tuzle
E moji studenti...koji likovi vam kroje kapu!
Tuzla: Sekretar Ministarstva nije znao pročitati amandmane!?
Nakon cjelodnevne rasprave, glasanje o izmjenama Zakona odgođeno za ponedjeljak
Autor: E. HUREMOVIĆ05.11.2009. 21:00

Sa jučerašnje Skupštine: Kurtović zbunio poslanike
Foto: A. Bajrić Blicko
I jučerašnje zasjedanje Skupštine Tuzlanskog kantona potvrdilo je da se oblast visokog obrazovanja u TK-a nalazi u pravom haosu, ponajprije zbog toga što brigu o njemu vode nesposobni ljudi.
Naime, iako su poslanici teškom mukom, nakon cjelodnevne rasprave, usaglasili izmjene Zakona o visokom obrazovanju, glasanje je odgođeno za ponedjeljak, jer sekretar Ministarstva obrazovanja Hadže Kurtović, jednostavno, nije znao da pročita usaglašene amandmane.
Poseban seminar
Kurtović je toliko zbunio skupštinske poslanike da se više nije znalo ni šta je usaglašeno ni šta nije, čiji su amandmani prihvaćeni, a čiji ne. Na kraju je predsjedavajući Amir Fazlić morao prekinuti sjednicu i odgoditi izjašnjavanje.
Do tada je Ministarstvu obrazovanja dat rok da konačno „savlada materiju", a Fazlić je, vidno iznerviran, poručio da će „organizirati poseban seminar za njih".
Ono što su poslanici usaglasili, a što Kurtović nikako nije mogao da pretoči u smislene rečenice, jeste da će studentima treće godine (odnosno četvrte godine na Medicinskom fakultetu) koje sustiže novi nastavni plan i program, biti omogućeno da završnu godinu studija upišu bez uslova. U narednu godinu mogu se upisati i studenti nižih godina, ali uz uslov da mogu prenijeti ukupno četiri ispita iz dvije prethodne godine studija.
Miješanje politike
Tokom rasprave, poslanicima to gotovo da i nije bilo sporno. Većina diskusija, ustvari, vodila se o načinu izbora menadžmenta Univerziteta. Predloženi amandman, po kojem bi Upravni odbor Univerziteta, u koji Vlada TK-a imenuje većinu članova, davao saglasnost na izbor rektora, od velikog broja poslanika ocijenjen je kao „miješanje politike u rad Univerziteta".
Nakon niz intervencija usaglašen je amandman po kojem UO Univerziteta ne daje saglasnost na izbor rektora, već na listu kandidata, i to u pogledu ispunjavanja potrebnih uslova predviđenih Zakonom o viskom obrazovanju i Statutom Univerziteta.
Najodgovorniji ministrica i rektor
Poslanici su stanje na Univerzitetu ocijenili haotičnim, a najkonkretniji je bio Mersed Šerifović iz NS Radom za boljitak. On je najodgovornijim osobama za stanje u koje je doveden Univerzitet u Tuzli ocijenio resornu ministricu Mirzetu Hadžić-Suljkić i rektora Džemu Tufekčića, odnosno, „sukob njihovih sujeta".
(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/pano ... -amandmane
Tuzla: Sekretar Ministarstva nije znao pročitati amandmane!?
Nakon cjelodnevne rasprave, glasanje o izmjenama Zakona odgođeno za ponedjeljak
Autor: E. HUREMOVIĆ05.11.2009. 21:00

Sa jučerašnje Skupštine: Kurtović zbunio poslanike
Foto: A. Bajrić Blicko
I jučerašnje zasjedanje Skupštine Tuzlanskog kantona potvrdilo je da se oblast visokog obrazovanja u TK-a nalazi u pravom haosu, ponajprije zbog toga što brigu o njemu vode nesposobni ljudi.
Naime, iako su poslanici teškom mukom, nakon cjelodnevne rasprave, usaglasili izmjene Zakona o visokom obrazovanju, glasanje je odgođeno za ponedjeljak, jer sekretar Ministarstva obrazovanja Hadže Kurtović, jednostavno, nije znao da pročita usaglašene amandmane.
Poseban seminar
Kurtović je toliko zbunio skupštinske poslanike da se više nije znalo ni šta je usaglašeno ni šta nije, čiji su amandmani prihvaćeni, a čiji ne. Na kraju je predsjedavajući Amir Fazlić morao prekinuti sjednicu i odgoditi izjašnjavanje.
Do tada je Ministarstvu obrazovanja dat rok da konačno „savlada materiju", a Fazlić je, vidno iznerviran, poručio da će „organizirati poseban seminar za njih".
Ono što su poslanici usaglasili, a što Kurtović nikako nije mogao da pretoči u smislene rečenice, jeste da će studentima treće godine (odnosno četvrte godine na Medicinskom fakultetu) koje sustiže novi nastavni plan i program, biti omogućeno da završnu godinu studija upišu bez uslova. U narednu godinu mogu se upisati i studenti nižih godina, ali uz uslov da mogu prenijeti ukupno četiri ispita iz dvije prethodne godine studija.
Miješanje politike
Tokom rasprave, poslanicima to gotovo da i nije bilo sporno. Većina diskusija, ustvari, vodila se o načinu izbora menadžmenta Univerziteta. Predloženi amandman, po kojem bi Upravni odbor Univerziteta, u koji Vlada TK-a imenuje većinu članova, davao saglasnost na izbor rektora, od velikog broja poslanika ocijenjen je kao „miješanje politike u rad Univerziteta".
Nakon niz intervencija usaglašen je amandman po kojem UO Univerziteta ne daje saglasnost na izbor rektora, već na listu kandidata, i to u pogledu ispunjavanja potrebnih uslova predviđenih Zakonom o viskom obrazovanju i Statutom Univerziteta.
Najodgovorniji ministrica i rektor
Poslanici su stanje na Univerzitetu ocijenili haotičnim, a najkonkretniji je bio Mersed Šerifović iz NS Radom za boljitak. On je najodgovornijim osobama za stanje u koje je doveden Univerzitet u Tuzli ocijenio resornu ministricu Mirzetu Hadžić-Suljkić i rektora Džemu Tufekčića, odnosno, „sukob njihovih sujeta".
(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/pano ... -amandmane
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1215 Re: Vijesti iz Tuzle
Na "zapadu" (Tuzli) nista novo... sve "funkcionise" na principu "ja tebi, ti meni" (Tuzilastvo TK je posebno za "primer", pa SIPA ima pune rue posla).
PRODAJA DIPLOMA: Pod istragom ministar, suci, tužitelji, odvjetnici,...
TUZLA - Ovih dana bit će podnesene prve krivične prijave u aferi Pravni fakultet i to protiv ministra unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona Seada Omerbegovića i njegovog vozača Nedžada Džambića.

Kako FTV saznaje od izvora iz Tužiteljstva TK-a, SIPA je završila predistražne radnje. Intenzivna istraga vodi se protiv još mnogo osoba, profesora, studenata, odvjetnika, pa čak i nekih sudaca i tužitelja.
Ministar unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona Sead Omerbegović i njegov vozač Nedžad Džambić sumnjiče se za zloporabu položaja i ovlasti. Tijekom predistražnih radnji ministar i njegov vozač saslušavani su više puta. Kako stoji u izvještaju, ministar je jednom od profesora kod kojeg je i doktorirao ustupio službeno vozilo MUP-a Tuzlanskog kantona u kojem su se pored profesora vozile i pojedine studentice, najčešće do različitih ugostiteljskih objekata.
Džambić je često kod profesora asistirao na ispitima i predavanjima. Stoga i ne čudi što Kantonalno tužiteljstvo uz odobrenje državnog ovaj predmet vodi zajedno sa SIPA-om, a ne s kantonalnim MUP-om u čiju nadležnost spada ova djelo. Uskoro slijedi i podnošenje prijava protiv nekih studentica koje su na nelegalan način polagale ispite. Tu neće biti kraj. Istraga se vodi protiv još uglednih i poznatih osoba. Postavlja se, zato, pitanje hoće li SIPA podleći pritiscima, koji, kako FTV saznaje, traju od samog početka ove istrage.
Akcija se, inače, vodi pod nazivom »Diploma«. Nažalost, još šute profesori, ali i akademska zajednica. Podsjetimo, ovo su prve prijave. Istragom je obuhvaćeno još pet profesora, ali i neki odvjetnici. Postoje indicije da će pod istragom biti čak i neki tužitelji i suci i ugledni građani za koje se sumnja da su sudjelovali u ovoj aferi. Tako, naprimjer, FTV saznaje da je kćerka jednog poznatog suca pored stečene diplome pravnog fakulteta na sumnjiv način izvanredno završila i srednju školu, što će također biti predmetom istrage.
9.11.2009.
Pincom.info
http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=71492
PRODAJA DIPLOMA: Pod istragom ministar, suci, tužitelji, odvjetnici,...
TUZLA - Ovih dana bit će podnesene prve krivične prijave u aferi Pravni fakultet i to protiv ministra unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona Seada Omerbegovića i njegovog vozača Nedžada Džambića.

Kako FTV saznaje od izvora iz Tužiteljstva TK-a, SIPA je završila predistražne radnje. Intenzivna istraga vodi se protiv još mnogo osoba, profesora, studenata, odvjetnika, pa čak i nekih sudaca i tužitelja.
Ministar unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona Sead Omerbegović i njegov vozač Nedžad Džambić sumnjiče se za zloporabu položaja i ovlasti. Tijekom predistražnih radnji ministar i njegov vozač saslušavani su više puta. Kako stoji u izvještaju, ministar je jednom od profesora kod kojeg je i doktorirao ustupio službeno vozilo MUP-a Tuzlanskog kantona u kojem su se pored profesora vozile i pojedine studentice, najčešće do različitih ugostiteljskih objekata.
Džambić je često kod profesora asistirao na ispitima i predavanjima. Stoga i ne čudi što Kantonalno tužiteljstvo uz odobrenje državnog ovaj predmet vodi zajedno sa SIPA-om, a ne s kantonalnim MUP-om u čiju nadležnost spada ova djelo. Uskoro slijedi i podnošenje prijava protiv nekih studentica koje su na nelegalan način polagale ispite. Tu neće biti kraj. Istraga se vodi protiv još uglednih i poznatih osoba. Postavlja se, zato, pitanje hoće li SIPA podleći pritiscima, koji, kako FTV saznaje, traju od samog početka ove istrage.
Akcija se, inače, vodi pod nazivom »Diploma«. Nažalost, još šute profesori, ali i akademska zajednica. Podsjetimo, ovo su prve prijave. Istragom je obuhvaćeno još pet profesora, ali i neki odvjetnici. Postoje indicije da će pod istragom biti čak i neki tužitelji i suci i ugledni građani za koje se sumnja da su sudjelovali u ovoj aferi. Tako, naprimjer, FTV saznaje da je kćerka jednog poznatog suca pored stečene diplome pravnog fakulteta na sumnjiv način izvanredno završila i srednju školu, što će također biti predmetom istrage.
9.11.2009.
Pincom.info
http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=71492
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1216 Re: Vijesti iz Tuzle
Evo i HITNOG demantija (ima i na sluzbenoj stranici Tuzilastva TK).
Cuj, TAJNA! Naravno, naravno...TO verujem!
Istraga u predmetu Pravni fakultet je tajna–neke rtv kuće iznose neistine !
Novinar: Dino Durmić, Datum objave: 09.11.2009
U programu jedne televizije objavljena je informacija da su, prema izvoru iz Kantonalnog tužilaštva TK, u pripremi nove krivične prijave i optužnice protiv niza osoba koje su navodno obuhvaćene istragom koja se vodi protiv profesora Pravnog fakulteta Sarajevo – Odjeljenje u Tuzli. Iz Kantonalnog tužilaštva, Ureda glavnog tužioca i Ureda za odnose sa javnosću niko nije kontaktiran u vezi s naprijed objavljenom informacijom niti je bilo ko, ko je ovlašten da pruži takvu informaciju - to isto i učinio u ime Tužilaštva. Službeno još nije donesena Naredba o provođenju istrage protiv bilo koje osobe u nevedenom predmetu odnosno, da se vodi predistražni postupak, kaže se u saopćenju. Još nema naznaka o tome kada će, protiv koga i za koja krivična djela biti donesena naredba o provođenju istrage te da li će ista biti uopće i donesena. Ovo posebno iz razloga što je postupajuća tužiteljica koja vodi ovaj predmet već 10 dana na bolovanju i ne zna se kada će početi/nastaviti raditi. Stoga, pozivanje na službene izvore prilikom objavljivanja ovakvih i sličnih informacija, kojima bi mogla biti nanijeta šteta određenim prozvanim ali i neprozvanim osobama, smatramo krajnje neprofesionalnim. Izvor : Kantonalno tužilaštvo Tuzla
(RTV SLON)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 7&Itemid=1
Cuj, TAJNA! Naravno, naravno...TO verujem!
Istraga u predmetu Pravni fakultet je tajna–neke rtv kuće iznose neistine !
Novinar: Dino Durmić, Datum objave: 09.11.2009
U programu jedne televizije objavljena je informacija da su, prema izvoru iz Kantonalnog tužilaštva TK, u pripremi nove krivične prijave i optužnice protiv niza osoba koje su navodno obuhvaćene istragom koja se vodi protiv profesora Pravnog fakulteta Sarajevo – Odjeljenje u Tuzli. Iz Kantonalnog tužilaštva, Ureda glavnog tužioca i Ureda za odnose sa javnosću niko nije kontaktiran u vezi s naprijed objavljenom informacijom niti je bilo ko, ko je ovlašten da pruži takvu informaciju - to isto i učinio u ime Tužilaštva. Službeno još nije donesena Naredba o provođenju istrage protiv bilo koje osobe u nevedenom predmetu odnosno, da se vodi predistražni postupak, kaže se u saopćenju. Još nema naznaka o tome kada će, protiv koga i za koja krivična djela biti donesena naredba o provođenju istrage te da li će ista biti uopće i donesena. Ovo posebno iz razloga što je postupajuća tužiteljica koja vodi ovaj predmet već 10 dana na bolovanju i ne zna se kada će početi/nastaviti raditi. Stoga, pozivanje na službene izvore prilikom objavljivanja ovakvih i sličnih informacija, kojima bi mogla biti nanijeta šteta određenim prozvanim ali i neprozvanim osobama, smatramo krajnje neprofesionalnim. Izvor : Kantonalno tužilaštvo Tuzla
(RTV SLON)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 7&Itemid=1
-
Liska
- Posts: 1953
- Joined: 12/05/2004 13:44
- Location: Mostar
#1217 Re: Vijesti iz Tuzle
Sa ovakvom omladinom, rat nam i ne treba.
Oskrnavljena Tuzlanska kapija
http://www.e-novine.com/region/region-b ... apija.html
Oskrnavljena Tuzlanska kapija
http://www.e-novine.com/region/region-b ... apija.html
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1218 Re: Vijesti iz Tuzle
Pravosudo-medicinske zavrzlame...
Ukinuta presuda za masakr u Lipnici

Datum: 10.11.2009 21:27
Autor: Jasmina Šarac
TUZLA - Vrhovni sud Federacije BiH ukinuo je presudu šesterostrukom ubici Tomislavu Petroviću (46), kojom ga je Kantonalni sud Tuzla na 40 godina zatvora osudio zbog masakra počinjenog 29. maja prošle godine u Lipnici, kod Tuzle, potvrdio je juče Rifat Konjić, Petrovićev advokat.
Prvostepenom presudom Petrović je osuđen na jedinstvenu zatvorsku kaznu od 40 godina zbog ubistva rođaka i komšija Nike i Mare Petrović i Dragice Markanović u gradskom autobusu i ubistvo Ive Markanovića i supružnika Mije i Kaje Petrović u njihovim porodičnim kućama, u koje je ispalio ukupno 22 hica, te pokušaja ubistva vozača autobusa Mursela Čolića.
"Dobili smo rješenje da je Vrhovni sud FBiH uvažio žalbu da su u prvostepenom postupku počinjene bitne povrede krivičnog postupka i bit će zakazano novo suđenje", izjavio je advokat Konjić.
Konjić ne osporava da je Petrović počinio zločine koje mu stavljaju na teret, ali je u žalbi, kao i tokom suđenja u Kantonalnom sudu Tuzla, osporavao da se radi o uračunljivoj osobi.
U žalbi Vrhovnom sudu FBiH naveo je da je presuda, nakon provedena četiri vještačenja, donesena na osnovu rezultata prvog vještačenja, koje je uradio tim na čelu s Alijom Sutovićem iz Tuzle. Sutović je još u istrazi konstatovao da je Petrović bio bitno smanjeno uračunljiv, ali je zbog njegovog drugačijeg pojašnjenja na svjedočenju traženo i drugo vještačenje.
Drugi tuzlanski tim vještaka, na čelu s Nusretom Prohićem, nije bio jedinstven u ocjeni uračunljivosti, dok su ga timovi iz Sarajeva i Banjaluke, na čelu sa Slobodanom Logom i Milanom Stojakovićem, proglasili neuračunljivim jer boluje od paranoidne šizofrenije.
"Prvostepeni sud je, naspram ova tri, prihvatio vještačenje Sutovića, koji je pet puta mijenjao dijagnoze", prokomentarisao je Konjić.
Bez obzira na to, tuzlanska sutkinja Fetija Pašić je navela da su se kod donošenja odluke rukovodili Sutovićevim nalazom jer je on neposredno nakon zločina uradio vještačenje.
U Vrhovnom sudu FBiH nisu mogli govoriti o načinu na koji će biti sprovedeno novo suđenje za masakr u Lipnici, jer, kako nam je rečeno, spis još nije dostavljen Kantonalnom sudu Tuzla.
"Za očekivati je da će sud ukloniti počinjene povrede krivičnog postupka. Mislim da je provedeno dovoljno vještačenja Petrovićevog stanja", izjavio je Konjić.
Petrović se trenutno nalazi u pritvoru KPZ Tuzla, a tuzlanska javnost, naročito mještani Lipnice, u iščekivanju je epiloga daljeg sudskog toka.
"Pitanje je gdje Petrovića smjestiti na duži period ako ga proglase neuračunljivim. Ovaj slučaj je trebalo da posluži kad su rađene izmjene Zakona o krivičnom postupku i trebalo je predvidjeti i ovakve situacije", prokomentarisao je jedan od tuzlanskih advokata.
(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/hronika/vijest ... pnici.html
Ukinuta presuda za masakr u Lipnici

Datum: 10.11.2009 21:27
Autor: Jasmina Šarac
TUZLA - Vrhovni sud Federacije BiH ukinuo je presudu šesterostrukom ubici Tomislavu Petroviću (46), kojom ga je Kantonalni sud Tuzla na 40 godina zatvora osudio zbog masakra počinjenog 29. maja prošle godine u Lipnici, kod Tuzle, potvrdio je juče Rifat Konjić, Petrovićev advokat.
Prvostepenom presudom Petrović je osuđen na jedinstvenu zatvorsku kaznu od 40 godina zbog ubistva rođaka i komšija Nike i Mare Petrović i Dragice Markanović u gradskom autobusu i ubistvo Ive Markanovića i supružnika Mije i Kaje Petrović u njihovim porodičnim kućama, u koje je ispalio ukupno 22 hica, te pokušaja ubistva vozača autobusa Mursela Čolića.
"Dobili smo rješenje da je Vrhovni sud FBiH uvažio žalbu da su u prvostepenom postupku počinjene bitne povrede krivičnog postupka i bit će zakazano novo suđenje", izjavio je advokat Konjić.
Konjić ne osporava da je Petrović počinio zločine koje mu stavljaju na teret, ali je u žalbi, kao i tokom suđenja u Kantonalnom sudu Tuzla, osporavao da se radi o uračunljivoj osobi.
U žalbi Vrhovnom sudu FBiH naveo je da je presuda, nakon provedena četiri vještačenja, donesena na osnovu rezultata prvog vještačenja, koje je uradio tim na čelu s Alijom Sutovićem iz Tuzle. Sutović je još u istrazi konstatovao da je Petrović bio bitno smanjeno uračunljiv, ali je zbog njegovog drugačijeg pojašnjenja na svjedočenju traženo i drugo vještačenje.
Drugi tuzlanski tim vještaka, na čelu s Nusretom Prohićem, nije bio jedinstven u ocjeni uračunljivosti, dok su ga timovi iz Sarajeva i Banjaluke, na čelu sa Slobodanom Logom i Milanom Stojakovićem, proglasili neuračunljivim jer boluje od paranoidne šizofrenije.
"Prvostepeni sud je, naspram ova tri, prihvatio vještačenje Sutovića, koji je pet puta mijenjao dijagnoze", prokomentarisao je Konjić.
Bez obzira na to, tuzlanska sutkinja Fetija Pašić je navela da su se kod donošenja odluke rukovodili Sutovićevim nalazom jer je on neposredno nakon zločina uradio vještačenje.
U Vrhovnom sudu FBiH nisu mogli govoriti o načinu na koji će biti sprovedeno novo suđenje za masakr u Lipnici, jer, kako nam je rečeno, spis još nije dostavljen Kantonalnom sudu Tuzla.
"Za očekivati je da će sud ukloniti počinjene povrede krivičnog postupka. Mislim da je provedeno dovoljno vještačenja Petrovićevog stanja", izjavio je Konjić.
Petrović se trenutno nalazi u pritvoru KPZ Tuzla, a tuzlanska javnost, naročito mještani Lipnice, u iščekivanju je epiloga daljeg sudskog toka.
"Pitanje je gdje Petrovića smjestiti na duži period ako ga proglase neuračunljivim. Ovaj slučaj je trebalo da posluži kad su rađene izmjene Zakona o krivičnom postupku i trebalo je predvidjeti i ovakve situacije", prokomentarisao je jedan od tuzlanskih advokata.
(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/hronika/vijest ... pnici.html
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1219 Re: Vijesti iz Tuzle
Nazalost, vandalizam je nastavljen. UZAS!Liska wrote:Sa ovakvom omladinom, rat nam i ne treba.
Oskrnavljena Tuzlanska kapija
http://www.e-novine.com/region/region-b ... apija.html
11.11.2009.
Reakcija vandala na ogorčenje javnosti
Dopisali nova imena
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=32780
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1220 Re: Vijesti iz Tuzle
Cestitam, cestitam - fina vest!
Za razvoj turističkih potencijala u funkciji lokalnog razvoja
Općini Tuzla dodjeljen ˝Beacon status˝
Danas, 13.11.2009. godine u Brčko distriktu BiH, na svečanoj ceremoniji proglašenja najboljih lokalnih zajednica, Općini Tuzla je dodijeljen „Beacon status“ („Svjetlo na kraju tunela“) za oblast razvoja turizma i turističkih potencijala u funkciji lokalnog ekonomskog razvoja.

Radi se o veoma značajnom statusu i prestižnoj nagradi koja je valorizacija dostignuća lokalne zajednice na poboljšanju uslova života građana i najučinkovitijeg iskorištavanja resursa i raspoloživih mogućnosti za unapređenje lokalnog razvoja.
Ovaj prestižni status Općini Tuzla je dodijeljen od Ministarstva pravde Federacije BiH i Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, koji su rukovodili i upravljali Programom Beacon sheme za BiH, u okviru četvrtog kruga za 2009-2010. godinu i koji su dodjelom ovog statusa prepoznali uspjeh, aktivnu ulogu i liderstvo Općine Tuzla na planu lokalnog ekonomskog razvoja.
Napominjemo da je Općina Tuzla osvojila Beacon Beacon status i 2005. godine, u prvom krugu Programa Beacon sheme, kada su ovim Programom upravljali OSCE i vlade Velike Britanije i Švicarske, u saradnji sa bosanskohercegovačkim vlastima. Tadašnje priznanje se odnosilo na postignuća u lokalnom ekonomskom razvoju.
(tuzlarije)
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=32828
Za razvoj turističkih potencijala u funkciji lokalnog razvoja
Općini Tuzla dodjeljen ˝Beacon status˝
Danas, 13.11.2009. godine u Brčko distriktu BiH, na svečanoj ceremoniji proglašenja najboljih lokalnih zajednica, Općini Tuzla je dodijeljen „Beacon status“ („Svjetlo na kraju tunela“) za oblast razvoja turizma i turističkih potencijala u funkciji lokalnog ekonomskog razvoja.

Radi se o veoma značajnom statusu i prestižnoj nagradi koja je valorizacija dostignuća lokalne zajednice na poboljšanju uslova života građana i najučinkovitijeg iskorištavanja resursa i raspoloživih mogućnosti za unapređenje lokalnog razvoja.
Ovaj prestižni status Općini Tuzla je dodijeljen od Ministarstva pravde Federacije BiH i Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, koji su rukovodili i upravljali Programom Beacon sheme za BiH, u okviru četvrtog kruga za 2009-2010. godinu i koji su dodjelom ovog statusa prepoznali uspjeh, aktivnu ulogu i liderstvo Općine Tuzla na planu lokalnog ekonomskog razvoja.
Napominjemo da je Općina Tuzla osvojila Beacon Beacon status i 2005. godine, u prvom krugu Programa Beacon sheme, kada su ovim Programom upravljali OSCE i vlade Velike Britanije i Švicarske, u saradnji sa bosanskohercegovačkim vlastima. Tadašnje priznanje se odnosilo na postignuća u lokalnom ekonomskom razvoju.
(tuzlarije)
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=32828
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1221 Re: Vijesti iz Tuzle
Oprez! U Tuzli ima mnogo nelegalnih taksista, ali POSEBNU paznju obratite na ovu facu!
Višestruki silovatelj taksira u Tuzli

Osuđivani seksualni manijak 26 - godišnji Damir Suljagić, prema tvrdnjama iz Udruženja «Tuzla taxi» posljednjih sedmica nelegalno taksira ulicama Tuzle. Riječ je o manijaku koji je izdržao četverogodišnju zatvorsku kaznu zbog napada na desetak djevojaka u haustorima i liftovima u periodu od 2001. do 2003. godine.
Bez prijava
Proteklih dana najprije je oformljena Facebook grupa «Zaštitimo Tuzlanke od napasnika», koja za sada broji oko 5.000 članova, a s tim u vezi oglasilo se i Udruženje «Tuzla taxi».
- Duži vremenski period viđamo Damira Suljagića, kako na nelegalan način pruža taksi usluge. Riječ je o višestrukom napasniku osuđenom za počinjena krivična djela. Suljagić nije naš član i nelegalno taksiranje obavlja automobilom «vw passat», bordo boje i registarskih oznaka 332 - J - 139 - navode u Udruženju «Tuzla taxi».
U MUP-u Tuzlanskog kantona navode kako nisu zaprimili niti jednu prijavu protiv Damira Suljagića, te da nemaju saznanja kako on obavlja nelegalni prevoz putnika.
- Inspekcijski organi su ti koji vode računa o nelegalnom radu. Policija je u slučaju Damira Suljagića, obavila svoj dio posla, a Kantonalni sud ga je osudio za počinjena krivična djela - kaže Bedrija Suljić, iz Službe za odnose s javnošću MUP-a TK.
U Udruženju «Tuzla taxi» apeluju na građane Tuzle da ne koriste usluge nelegalnih taksi vozača kojih je na gradskim ulicama sve više. Navode kako taksisti iz pomenutog udruženja na vjetrobranskom staklu imaju naljepnicu žute boje, te da ih ukupno ima oko 200.
Kada je riječ o 26 - godišnjem Suljagiću, on je u periodu od 2001. do 2003. godine svoje žrtve pratio i napastovao u istočnom dijelu grada, najčešće u naselju Brčanska Malta. Poslije odslužene zatvorske kazne od 49 mjeseci Suljagić je radio u nekoliko ugostiteljskih objekata.
Posljednji napad Damira Suljagića, ubilježen je 2005. godine u naselju Trnovac. Tog dana Suljagić je imao slobodan vikend i pušten je na dopust iz KPZ-a Tuzla, te je tu priliku iskoristio za napad na 22- godišnju D.F. koja se zahvaljujući svojoj pribranosti uspjela otrgnuti iz manijakalnog zagrljaja i proći sa lakšim tjelesnim povredama.
Zatvor ga nije opametio
U maju ove godine Suljagić je dobio batine u naselju Irac. Naime, on se nabacivao udatoj ženi tražeći njen broj telefona, ali je ona njegovu ponudu odbila. Međutim, Suljagić počinje da je prati. Iz straha za svoju sigurnost, žena je mužu ispričala da je nepoznati mladić nekoliko dana prati, nakon čega je suprug Asmir M. (33) odlučio da s prijateljem Armenom S. (23) slijedi svoju suprugu i otkrije identitet nepoželjnog pratioca.
Prateći suprugu Asmir i Armen su u Rudarskoj ulici kod Behrambegove medrese u Tuzli svojim automobilom audi A6 prepriječili put pasatu, kojim je upravljao Suljagić. Armen je razvalio bravu na vratima pasata i Suljagića nasilno izvukao iz automobila, a potom su ga fizički napali.
Brzom intervencijom policije spriječene su veće posljedice, a Asmira M. i Armena S. policija tereti za nasilničko ponašanje.
Prema gradskim pričama, nekoliko djevojaka je imalo neželjeni bliski susret sa Suljagićem u posljednjih godinu dana, ali nijedan slučaj nije prijavljen policiji.
Većina ranijih Suljagićevih žrtava, zbog kojih je i osuđen, napade nisu prijavljivale policiji. Tek nakon napada 2003. godine i hapšenja žrtve su se odvažile prijaviti slučaj i s napadačem se suočiti u sudnici.
E. Skokić
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=9320
Višestruki silovatelj taksira u Tuzli

Osuđivani seksualni manijak 26 - godišnji Damir Suljagić, prema tvrdnjama iz Udruženja «Tuzla taxi» posljednjih sedmica nelegalno taksira ulicama Tuzle. Riječ je o manijaku koji je izdržao četverogodišnju zatvorsku kaznu zbog napada na desetak djevojaka u haustorima i liftovima u periodu od 2001. do 2003. godine.
Bez prijava
Proteklih dana najprije je oformljena Facebook grupa «Zaštitimo Tuzlanke od napasnika», koja za sada broji oko 5.000 članova, a s tim u vezi oglasilo se i Udruženje «Tuzla taxi».
- Duži vremenski period viđamo Damira Suljagića, kako na nelegalan način pruža taksi usluge. Riječ je o višestrukom napasniku osuđenom za počinjena krivična djela. Suljagić nije naš član i nelegalno taksiranje obavlja automobilom «vw passat», bordo boje i registarskih oznaka 332 - J - 139 - navode u Udruženju «Tuzla taxi».
U MUP-u Tuzlanskog kantona navode kako nisu zaprimili niti jednu prijavu protiv Damira Suljagića, te da nemaju saznanja kako on obavlja nelegalni prevoz putnika.
- Inspekcijski organi su ti koji vode računa o nelegalnom radu. Policija je u slučaju Damira Suljagića, obavila svoj dio posla, a Kantonalni sud ga je osudio za počinjena krivična djela - kaže Bedrija Suljić, iz Službe za odnose s javnošću MUP-a TK.
U Udruženju «Tuzla taxi» apeluju na građane Tuzle da ne koriste usluge nelegalnih taksi vozača kojih je na gradskim ulicama sve više. Navode kako taksisti iz pomenutog udruženja na vjetrobranskom staklu imaju naljepnicu žute boje, te da ih ukupno ima oko 200.
Kada je riječ o 26 - godišnjem Suljagiću, on je u periodu od 2001. do 2003. godine svoje žrtve pratio i napastovao u istočnom dijelu grada, najčešće u naselju Brčanska Malta. Poslije odslužene zatvorske kazne od 49 mjeseci Suljagić je radio u nekoliko ugostiteljskih objekata.
Posljednji napad Damira Suljagića, ubilježen je 2005. godine u naselju Trnovac. Tog dana Suljagić je imao slobodan vikend i pušten je na dopust iz KPZ-a Tuzla, te je tu priliku iskoristio za napad na 22- godišnju D.F. koja se zahvaljujući svojoj pribranosti uspjela otrgnuti iz manijakalnog zagrljaja i proći sa lakšim tjelesnim povredama.
Zatvor ga nije opametio
U maju ove godine Suljagić je dobio batine u naselju Irac. Naime, on se nabacivao udatoj ženi tražeći njen broj telefona, ali je ona njegovu ponudu odbila. Međutim, Suljagić počinje da je prati. Iz straha za svoju sigurnost, žena je mužu ispričala da je nepoznati mladić nekoliko dana prati, nakon čega je suprug Asmir M. (33) odlučio da s prijateljem Armenom S. (23) slijedi svoju suprugu i otkrije identitet nepoželjnog pratioca.
Prateći suprugu Asmir i Armen su u Rudarskoj ulici kod Behrambegove medrese u Tuzli svojim automobilom audi A6 prepriječili put pasatu, kojim je upravljao Suljagić. Armen je razvalio bravu na vratima pasata i Suljagića nasilno izvukao iz automobila, a potom su ga fizički napali.
Brzom intervencijom policije spriječene su veće posljedice, a Asmira M. i Armena S. policija tereti za nasilničko ponašanje.
Prema gradskim pričama, nekoliko djevojaka je imalo neželjeni bliski susret sa Suljagićem u posljednjih godinu dana, ali nijedan slučaj nije prijavljen policiji.
Većina ranijih Suljagićevih žrtava, zbog kojih je i osuđen, napade nisu prijavljivale policiji. Tek nakon napada 2003. godine i hapšenja žrtve su se odvažile prijaviti slučaj i s napadačem se suočiti u sudnici.
E. Skokić
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=9320
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1222 Re: Vijesti iz Tuzle
Ah, divnog li (i profesionalnog) drustvanceta…cime se oni bave…FUJ, FUJ, FUJ!
No, nista cudno : kakvo VSTV - takvi i podanici!
Iver ne pada daleko od klade.
Nesto su bas pozurili sa OVIM postupkom?
A sta je sa Koval Slavenom? Ne cuh ja za opomenu ili kaznu njemu za NIZ nepodopstina...
A sta je sa sex-profesorsko-pravosudnom trakavicom? (Dijana Milic non-stop na bolovanju...slucajno?)
Radi li Tuzilastvo TK ista, osim sto se bave “tricama i kucinama”? Kao uostalom i VSTV i "profesionalni" disciplinski tuzioci - jad i beda BH pravosudja.
VSTV: Tužiocu Mugdimu Zulčiću opomena zbog uvreda na račun koleginice
objavljeno: 30. 11. 2009
Ured disciplinskog tužitelja Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV) utvrdio je da je šef odjela za krvne i seksualne delikte Kantonalnog tužilaštva Tuzla, Mugdim Zulčić počinio disciplinski prekršaj i izrečena mu je korektivna mjera, saopšteno je u toj instituciji.
Protiv Zulčića je u avgustu ove godine pokrenut disciplinski postupak, a u disciplinskoj tužbi je kao razlog navedeno ponašanje u sudu ili tužilaštvu i izvan suda ili tužilaštva koje šteti ugledu tužilačke dužnosti.
Šefa odjela je prijavila tužiteljica Dijana Milić, a u prijavi je navedeno da je davao nedolične komentare o spolu i fizičkom izgledu zaposlenih u tužilaštvu, uznemiravao ih, te se na druge načine nedolično ponašao.
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2009/11/vstv ... oleginice/
A zasto sute u Kantonalnom tuzilastvu? Pa bave se kancelarijskim tracevima...to je vaznije i hitnije!
Zašto šute u Kantonalnom tužilaštvu Tuzla: Hoće li uopće biti istrage u slučaju ˝Pravni fakultet˝?
Srijeda, 25 NOVEMBAR 2009 11:53 Djuro Skondric
http://www.rtvtk.ba/index.php?option=co ... Itemid=197
No, nista cudno : kakvo VSTV - takvi i podanici!
Iver ne pada daleko od klade.
Nesto su bas pozurili sa OVIM postupkom?
A sta je sa Koval Slavenom? Ne cuh ja za opomenu ili kaznu njemu za NIZ nepodopstina...
A sta je sa sex-profesorsko-pravosudnom trakavicom? (Dijana Milic non-stop na bolovanju...slucajno?)
Radi li Tuzilastvo TK ista, osim sto se bave “tricama i kucinama”? Kao uostalom i VSTV i "profesionalni" disciplinski tuzioci - jad i beda BH pravosudja.
VSTV: Tužiocu Mugdimu Zulčiću opomena zbog uvreda na račun koleginice
objavljeno: 30. 11. 2009
Ured disciplinskog tužitelja Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV) utvrdio je da je šef odjela za krvne i seksualne delikte Kantonalnog tužilaštva Tuzla, Mugdim Zulčić počinio disciplinski prekršaj i izrečena mu je korektivna mjera, saopšteno je u toj instituciji.
Protiv Zulčića je u avgustu ove godine pokrenut disciplinski postupak, a u disciplinskoj tužbi je kao razlog navedeno ponašanje u sudu ili tužilaštvu i izvan suda ili tužilaštva koje šteti ugledu tužilačke dužnosti.
Šefa odjela je prijavila tužiteljica Dijana Milić, a u prijavi je navedeno da je davao nedolične komentare o spolu i fizičkom izgledu zaposlenih u tužilaštvu, uznemiravao ih, te se na druge načine nedolično ponašao.
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2009/11/vstv ... oleginice/
A zasto sute u Kantonalnom tuzilastvu? Pa bave se kancelarijskim tracevima...to je vaznije i hitnije!
Zašto šute u Kantonalnom tužilaštvu Tuzla: Hoće li uopće biti istrage u slučaju ˝Pravni fakultet˝?
Srijeda, 25 NOVEMBAR 2009 11:53 Djuro Skondric
http://www.rtvtk.ba/index.php?option=co ... Itemid=197
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1223 Re: Vijesti iz Tuzle
Da nije zalosno, bilo bi smesno, ali TO je "pravo"sudje Tuzlanskog kantona...
Premijer TK Enes Mujić ponovo na sudu
Čak peti put sudi mu se zbog djela iz 1996. godine
Autor: E. HUREMOVIĆ 15.12.2009. 12:10

Mujić: Nakon jednog od suđenja u Tuzli
Foto: Arhiv
Kantonalni sud u Tuzli poništio je oslobađajuću presudu Općinskog suda u Živinicama, pa će se premijer Tuzlanskog kantona Enes Mujić ponovo naći na sudu zbog optužbe da je 1996. godine, dok je obavljao funkciju općinskog načelnika u Banovićima, počinio krivično djelo zloupotrebe položaja.
To će biti čak peti put da se Mujić zbog istog krivičnog djela pojavljuje na sudu!
Općinski sud u Živinicama već je četiri puta donosio presude, ali je ih Kantonalni sud u Tuzli uvijek poništavao i suđenje vraćao na početak. Da paradoks bude veći, prve tri presude bile su osuđujuće, a četvrta oslobađajuća. U svim slučajevima kazne su bile uvjetne. Posljednje suđenje okončano je oslobađajućom presudom još u septembru prošle godine.
Na početku premijerskog mandata krivični postupak protiv Mujića navođen je kao jedan od razloga zbog kojih ne bi trebao biti izabran na tu fukciju. S obzirom na "ažurnost" pravosuđa u TK, vrlo lako moglo bi se dogoditi da Mujiću i istekne četverogodišnji mandat, a da se ne sazna je li kriv ili nije.
Pravosudna sapunica trebala je biti nastavljena danas, ali je početak novog suđenja u Živinicama odgođen zbog odsustva Mujićevog branioca.
Trafostanica i parcela
Optužnica protiv Mujića podnesena je zbog djela počinjenog 1996., kada je kao načelnik Banovića dodijelio općinsko zemljište Šahi i Zaimu Vehaboviću u zamjenu za drugu parcelu, na kojoj je izgrađena trafostanica od stredstava donacije.
Ispostavilo se, međutim, da parcela na kojoj je trafostanica izgrađena nije u vlasništvu Vehabovića, već su oni bili njeni korisnici. Tužilaštvo u tome vidi zloupotrebu položaja, a Mujić se brani time da bi bez te parcele propala milionska donacija.
(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/premijer-tk-enes-mujic-ponovo-na-sudu
Premijer TK Enes Mujić ponovo na sudu
Čak peti put sudi mu se zbog djela iz 1996. godine
Autor: E. HUREMOVIĆ 15.12.2009. 12:10

Mujić: Nakon jednog od suđenja u Tuzli
Foto: Arhiv
Kantonalni sud u Tuzli poništio je oslobađajuću presudu Općinskog suda u Živinicama, pa će se premijer Tuzlanskog kantona Enes Mujić ponovo naći na sudu zbog optužbe da je 1996. godine, dok je obavljao funkciju općinskog načelnika u Banovićima, počinio krivično djelo zloupotrebe položaja.
To će biti čak peti put da se Mujić zbog istog krivičnog djela pojavljuje na sudu!
Općinski sud u Živinicama već je četiri puta donosio presude, ali je ih Kantonalni sud u Tuzli uvijek poništavao i suđenje vraćao na početak. Da paradoks bude veći, prve tri presude bile su osuđujuće, a četvrta oslobađajuća. U svim slučajevima kazne su bile uvjetne. Posljednje suđenje okončano je oslobađajućom presudom još u septembru prošle godine.
Na početku premijerskog mandata krivični postupak protiv Mujića navođen je kao jedan od razloga zbog kojih ne bi trebao biti izabran na tu fukciju. S obzirom na "ažurnost" pravosuđa u TK, vrlo lako moglo bi se dogoditi da Mujiću i istekne četverogodišnji mandat, a da se ne sazna je li kriv ili nije.
Pravosudna sapunica trebala je biti nastavljena danas, ali je početak novog suđenja u Živinicama odgođen zbog odsustva Mujićevog branioca.
Trafostanica i parcela
Optužnica protiv Mujića podnesena je zbog djela počinjenog 1996., kada je kao načelnik Banovića dodijelio općinsko zemljište Šahi i Zaimu Vehaboviću u zamjenu za drugu parcelu, na kojoj je izgrađena trafostanica od stredstava donacije.
Ispostavilo se, međutim, da parcela na kojoj je trafostanica izgrađena nije u vlasništvu Vehabovića, već su oni bili njeni korisnici. Tužilaštvo u tome vidi zloupotrebu položaja, a Mujić se brani time da bi bez te parcele propala milionska donacija.
(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/premijer-tk-enes-mujic-ponovo-na-sudu
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1224 Re: Vijesti iz Tuzle
Cestitam Goranu Pekicu-Karkinu! Vidi se da je dvorana bila puna. Nadam se da ce uspesno nastaviti svoju karijeru. Njegova najveca podrska je uvek bila njegova tetka Subha Karkin, jedna divna zena, profesorica u Elektrotehnickoj skoli u Tuzli koja je predavala i mom Denisu. S ralogom je ozarena, sirokog osmeha Pratila Gorana na ovom koncertu.
Uspješan koncert Gorana Pekića Karkina
Publika uživala u operskim arijama

Reagovanje posjetilaca koji su sinoć ispunili veliku dvoranu BKC-a na koncertu Gorana Pekića Karkina, najbolje govore o uspješnosti koncerta jedinog bh. tenora.
Uz klavirsku pratnju Simona Petera Dešpalja, Goran Pekić Karkin izveo je ukupno dvanaest operskih arija, napolitanskih pjesama, sevdalinku Eminu, te duet sa Zlatomirom Nikolovom.
Sve do sada ispisane pohvale talentu Gorana Pekića Karkina, sinoć su potvrđene i na sceni, pred tuzlanskom publikom. Dok je izvodio ariju Habaneru iz opere Carmen, napolitansku pjesmu Funiculi, funicula, ariju iz opere Tosca E lucevan le stelle, bilo je jasno da naš mladi tenor sigurno nastavlja putevima uspješne karijere.
Publika je odlično prihvatila i specijalnu gošću Zlatomiru Nikolovu - mezzosopran iz Sofije, iza koje je sjajna karijera i gostovanja u Veroni, Moskvi, Budimpešti i drugim poznatim operskim kućama.
Glumac Narodnog pozorišta Tuzla Muharem Osmić sinoć je bio u ulozi voditelja programa.

S.M.
(tuzlarije)
Jos slika :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=33429
Uspješan koncert Gorana Pekića Karkina
Publika uživala u operskim arijama

Reagovanje posjetilaca koji su sinoć ispunili veliku dvoranu BKC-a na koncertu Gorana Pekića Karkina, najbolje govore o uspješnosti koncerta jedinog bh. tenora.
Uz klavirsku pratnju Simona Petera Dešpalja, Goran Pekić Karkin izveo je ukupno dvanaest operskih arija, napolitanskih pjesama, sevdalinku Eminu, te duet sa Zlatomirom Nikolovom.
Sve do sada ispisane pohvale talentu Gorana Pekića Karkina, sinoć su potvrđene i na sceni, pred tuzlanskom publikom. Dok je izvodio ariju Habaneru iz opere Carmen, napolitansku pjesmu Funiculi, funicula, ariju iz opere Tosca E lucevan le stelle, bilo je jasno da naš mladi tenor sigurno nastavlja putevima uspješne karijere.
Publika je odlično prihvatila i specijalnu gošću Zlatomiru Nikolovu - mezzosopran iz Sofije, iza koje je sjajna karijera i gostovanja u Veroni, Moskvi, Budimpešti i drugim poznatim operskim kućama.
Glumac Narodnog pozorišta Tuzla Muharem Osmić sinoć je bio u ulozi voditelja programa.

S.M.
(tuzlarije)
Jos slika :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=33429
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1225 Re: Vijesti iz Tuzle
Sve se vrti u krug : isi akteri, iste lokacije, i isto ce pojesti "vuk magarca".
Tuzilastvo TK je, zajedno sa sudijama i VSTV-em , za Ginisa!

http://img46.imageshack.us/img46/9469/7sb171209jozobanovic180.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/5886/7sb171209jozobanovic280.jpg
"Slobodna Bosna", 17.12.2009.
Tuzilastvo TK je, zajedno sa sudijama i VSTV-em , za Ginisa!

http://img46.imageshack.us/img46/9469/7sb171209jozobanovic180.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/5886/7sb171209jozobanovic280.jpg
"Slobodna Bosna", 17.12.2009.

