Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#119551 Re: Premijer liga BiH

Post by Analiticarr »

Gospodin Misimovic je imao ozbiljne ideje i planove sa Zeljom ali su ga njegovi i Zeljini dusmani zaustavili i ponizili.
Svi mi vrlo dobro znamo u cijim kandzama je taj klub i kako mu je otet, ali niko od nas ne zna kojom logikom se vode vecina ''navijaca'' tog kluba koji i dalje podrzavaju svog najveceg dusmana i dzelata. Aferim vam komsije :kiss:
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#119552 Re: Premijer liga BiH

Post by Ricken »

East_side wrote: 13/02/2021 02:19

Smijurija ili ne, vi trenutno igrate na najboljem stadionu u drzavi. Zvanicno.
Pa eto i tu možemo postaviti pitanje, da li nama objektivno treba takav stadion, a druge stvari nisu riješene. Isto kao da neko sa prosječnom platom u BiH, voza novog bmw-a na kredit. Meni je to upitna odluka.

Čitav koncept samoodrživog kluba u BiH, ne može se zasnivati na politici kamiona igrača i trenera u oba smjera. Uopšte nemam sumnje u njegove dobre namjere ili ljubav prema klubu, jednostavno, nije našao ljude koje nešto više znaju o sportu. Odlična škola fudbala koja je iznjedrila dosta kvalitetnih igrača koje si uvijek imao u izlogu, za samo tri godine, pretvorila se u ispodprosječnu bez i jednog mladog igrača na vidiku.

Upravljanje klubom nije samo obezbjediti izvore finansiranja, puno je to širi aspekt znanja i umijeća koja se zahtjevaju. Mi imamo to proklestvo da ljudi koji imaju glavnu riječ, nemaju tu vještinu okupljanja. Kod nas se sve zadnjih 20 godina svodi na jednog pojedinca bez obzira kako se on zvao.

To što smo imali zanimljiv korporativan način komunikacije, ne znači da u suštini jesmo bili ozbiljan ili ozbiljniji klub, u onim segmentima koji nisu vidjljivi.

Nakon 5 poraza u nizu, vidjelo se koliko je to upravljanje dovelo do ćorsokaka.
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#119553 Re: Premijer liga BiH

Post by Ricken »

Analiticarr wrote: 13/02/2021 08:13 Gospodin Misimovic je imao ozbiljne ideje i planove sa Zeljom ali su ga njegovi i Zeljini dusmani zaustavili i ponizili.
Svi mi vrlo dobro znamo u cijim kandzama je taj klub i kako mu je otet, ali niko od nas ne zna kojom logikom se vode vecina ''navijaca'' tog kluba koji i dalje podrzavaju svog najveceg dusmana i dzelata. Aferim vam komsije :kiss:
Ja ne znam, a jako me interesuje, kako mu je otet?
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#119554 Re: Premijer liga BiH

Post by decko_sa_kovaca »

Tako sto je klub ostao s 0KM na racunu s par plata u minusu i unaprijed potrosenih pola milke od sabanadzovica sa ekipom koja je ostvarila 5 poraza u nizu a pritom su dogovorene jako velike plate za bejha prilike.
U njegovu ljubav, znanje u nekim segmentima i ciste namjere ne treba sumnjati ni sekunde.
Dosao je kad se prodo dzeko, hadziahmetovic, bajic ,pare od 3 pretkola ,dok s druge strane ova garnitura ljudi (i tu se izmjenalo imena) su dosli na situaciju kakva je gore navedena pritom nisu toliko imucni da finansiraju neke stvari
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#119555 Re: Premijer liga BiH

Post by Raigor Stonehoof »

dr_arsla wrote: 13/02/2021 11:59 Komšija koji od '46 gleda da ti trag zatre, koji više mrzi tebe nego što voli sebe, je sada kobejagi zabrinut :lol: :-)
Ja ne vidim da je iko zabrinut, ovdje smo makar ujedinjeni, svi zele da vam osim ostane sto duze :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8607
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#119556 Re: Premijer liga BiH

Post by Pitar sa Kariba »

Ah ta mitomanija 💙.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#119557 Re: Premijer liga BiH

Post by East_side »

@Ricken

Misimovic je namjeravao da postavi stabilne temlje kluba, da vas infrastrukturno obezbijedi na duze staze. Stadion je bio jedan od tih prvih, temeljnih koraka. Problem je sto mu nije omoguceno da provede ni pola (ako i toliko) onoga sto je planirao tako da sada izgleda kao da "imas najnovijeg BMW-a s prosjecnom platom", kako si rekao.

Kostali su ga sportski neuspjesi za koje nije direktno on krivac. Dobro, nije imao kvalitetne saradnike u datom momentu na "nizim" pozicijama. Ali kao sto rece forumas iznad, mnoge poteze ste vukli u nevakat, s losim tajmingom.

Noseni trenutnim razocarenjem i bijesom, po mojoj procjeni, olako ste se rijesili Adzema. Necemo nikad saznati ali da ste mu dali sansu jos jednu godinu, mislim da ne biste pozalili. Taman je bio stasao u dobrog trenera, titula mu za dlaku izmakla, stekao potrebno iskustvo i taman kad je trebao to da potvrdi, zviiizzz, otkaz :-)

Da se ne lazemo, i mi smo imali nekoliko slicnih, losih poteza sa trenerima. Pa smo se po nekoliko godina oporavljali od tih losih odluka uprave koje su takodjer donosene brzopleto i nepromisljeno. Ali to je vec neko proslo vrijeme.

Ukratko, ne vidim da ste pod Amarom ista bolji u odnosu na Adzemov vakat. Da ste se popeli "s magarca na konja", vala i niste. Mozda niste ni gori ali niste ni bolji.
Samo je razlika u tome sto Amar ima mnogo vise kredita kod navijaca i sviju u i oko vaseg kluba u odnosu na bilo koga drugog, pa tako i Adzema i u tome sto je Adzem bio samo trener a Amar i trener i mnogo jos stosta.
User avatar
tovarish
Posts: 3534
Joined: 26/05/2008 23:57

#119558 Re: Premijer liga BiH

Post by tovarish »

dr_arsla wrote: 13/02/2021 11:59 Komšija koji od '46 gleda da ti trag zatre, koji više mrzi tebe nego što voli sebe, je sada kobejagi zabrinut :lol: :-)
Ja nisam nimalo zabrinut, ja vašem klubu želim sve najgore. Nisam od onih koji misle da bez jakog željezničara nema ni jakog Sarajeva. Čak mislim da bi za Sarajevo bilo bolje da nestanete. Barem jedan dušman manje.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#119559 Re: Premijer liga BiH

Post by East_side »

dr_arsla wrote: 13/02/2021 11:59 Komšija koji od '46 gleda da ti trag zatre, koji više mrzi tebe nego što voli sebe, je sada kobejagi zabrinut :lol: :-)
Ja pricam objektivno, ono sto mislim. Bez ikakvih emocija (niti zabrinut, niti radostan) i bez zajebancije.
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#119560 Re: Premijer liga BiH

Post by LSD »

tovarish wrote: 13/02/2021 14:34
dr_arsla wrote: 13/02/2021 11:59 Komšija koji od '46 gleda da ti trag zatre, koji više mrzi tebe nego što voli sebe, je sada kobejagi zabrinut :lol: :-)
Ja nisam nimalo zabrinut, ja vašem klubu želim sve najgore. Nisam od onih koji misle da bez jakog željezničara nema ni jakog Sarajeva. Čak mislim da bi za Sarajevo bilo bolje da nestanete. Barem jedan dušman manje.
Pošteno :gunjastajl:

I mi vama din dušmanima želimo sve najgore i da nestanete abd.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56035
Joined: 15/12/2008 16:53

#119561 Re: Premijer liga BiH

Post by ultima_palabra »

East_side wrote: 13/02/2021 14:32 @Ricken

Misimovic je namjeravao da postavi stabilne temlje kluba, da vas infrastrukturno obezbijedi na duze staze. Stadion je bio jedan od tih prvih, temeljnih koraka. Problem je sto mu nije omoguceno da provede ni pola (ako i toliko) onoga sto je planirao tako da sada izgleda kao da "imas najnovijeg BMW-a s prosjecnom platom", kako si rekao.

Kostali su ga sportski neuspjesi za koje nije direktno on krivac. Dobro, nije imao kvalitetne saradnike u datom momentu na "nizim" pozicijama. Ali kao sto rece forumas iznad, mnoge poteze ste vukli u nevakat, s losim tajmingom.

Noseni trenutnim razocarenjem i bijesom, po mojoj procjeni, olako ste se rijesili Adzema. Necemo nikad saznati ali da ste mu dali sansu jos jednu godinu, mislim da ne biste pozalili. Taman je bio stasao u dobrog trenera, titula mu za dlaku izmakla, stekao potrebno iskustvo i taman kad je trebao to da potvrdi, zviiizzz, otkaz :-)

Da se ne lazemo, i mi smo imali nekoliko slicnih, losih poteza sa trenerima. Pa smo se po nekoliko godina oporavljali od tih losih odluka uprave koje su takodjer donosene brzopleto i nepromisljeno. Ali to je vec neko proslo vrijeme.

Ukratko, ne vidim da ste pod Amarom ista bolji u odnosu na Adzemov vakat. Da ste se popeli "s magarca na konja", vala i niste. Mozda niste ni gori ali niste ni bolji.
Samo je razlika u tome sto Amar ima mnogo vise kredita kod navijaca i sviju u i oko vaseg kluba u odnosu na bilo koga drugog, pa tako i Adzema i u tome sto je Adzem bio samo trener a Amar i trener i mnogo jos stosta.
Adzem je imao 6 utakmica bez pobjede kad se lomilo prvenstvo, zasluzio je bio otkaz i prije kraja sezone. Daj Amaru ekipu kakvu su imali Adzem i Slavko i finansijsku stabilnost, osvajao bi titulu svake godine.
il dottore
Posts: 1514
Joined: 12/04/2014 20:35

#119562 Re: Premijer liga BiH

Post by il dottore »

dr_arsla wrote: 13/02/2021 11:59 Komšija koji od '46 gleda da ti trag zatre, koji više mrzi tebe nego što voli sebe, je sada kobejagi zabrinut :lol: :-)
Tradicionalne guslarske večeri kod komšija
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#119563 Re: Premijer liga BiH

Post by jay_air »

Logovan wrote: 11/02/2021 13:01
jay_air wrote: 11/02/2021 12:25 Pa ako izbacis genijalnosti rahmanovica i tatara, sarajevo bi bilo na -3/-5 iza Zelje da se ne lazemo realno
Eh da je ovo, da je ono, da nije bilo onog, da nije bilo ovog. :D Šta bi bilo kad bi bilo.

Da se Ahmetović nije povrijedio prednost ne bi bila 9 bodova prednosti, nego najmanje 15.
avetinja wrote: 11/02/2021 12:43 Vrlo vjerovatno da bi tako bilo. Mislim da je prošle sezone neko bacio računicu da su samo njih dvojica učestvovali u 2/3 ukupnog broja golova. Nije ovo baš lijepa situacija, pogotovo što su vam Ahmetović i Fanimo na oporavku i neko reče da neće biti spremni za derbi. Šteta što mi nismo malo jači i što je +9, jer bi se baš zakuhalo.
Fanimo je sa ekipom i trenira redovno.
Nakon 5 kola bice sarajevo u Minusu, evo zabiljezi post
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#119564 Re: Premijer liga BiH

Post by FantomX »

ultima_palabra wrote: 13/02/2021 16:35
East_side wrote: 13/02/2021 14:32 @Ricken

Misimovic je namjeravao da postavi stabilne temlje kluba, da vas infrastrukturno obezbijedi na duze staze. Stadion je bio jedan od tih prvih, temeljnih koraka. Problem je sto mu nije omoguceno da provede ni pola (ako i toliko) onoga sto je planirao tako da sada izgleda kao da "imas najnovijeg BMW-a s prosjecnom platom", kako si rekao.

Kostali su ga sportski neuspjesi za koje nije direktno on krivac. Dobro, nije imao kvalitetne saradnike u datom momentu na "nizim" pozicijama. Ali kao sto rece forumas iznad, mnoge poteze ste vukli u nevakat, s losim tajmingom.

Noseni trenutnim razocarenjem i bijesom, po mojoj procjeni, olako ste se rijesili Adzema. Necemo nikad saznati ali da ste mu dali sansu jos jednu godinu, mislim da ne biste pozalili. Taman je bio stasao u dobrog trenera, titula mu za dlaku izmakla, stekao potrebno iskustvo i taman kad je trebao to da potvrdi, zviiizzz, otkaz :-)

Da se ne lazemo, i mi smo imali nekoliko slicnih, losih poteza sa trenerima. Pa smo se po nekoliko godina oporavljali od tih losih odluka uprave koje su takodjer donosene brzopleto i nepromisljeno. Ali to je vec neko proslo vrijeme.

Ukratko, ne vidim da ste pod Amarom ista bolji u odnosu na Adzemov vakat. Da ste se popeli "s magarca na konja", vala i niste. Mozda niste ni gori ali niste ni bolji.
Samo je razlika u tome sto Amar ima mnogo vise kredita kod navijaca i sviju u i oko vaseg kluba u odnosu na bilo koga drugog, pa tako i Adzema i u tome sto je Adzem bio samo trener a Amar i trener i mnogo jos stosta.
Adzem je imao 6 utakmica bez pobjede kad se lomilo prvenstvo, zasluzio je bio otkaz i prije kraja sezone. Daj Amaru ekipu kakvu su imali Adzem i Slavko i finansijsku stabilnost, osvajao bi titulu svake godine.
Vi jos uvijek zivite u bajkama da je Osim veliki trener i da je znanjem osvajao trofeje :lol:
On je osvajao trofeje zato sto su ostali klubovi bili u dubiozi, a najvise mi. Kad se FKS stabilizovalo, onda je druga prica krenula. Vas nacin poslovanja i mentalitet se ne razlikuje sa onim iz 2002, 2010 i 2015. Razlika je u 5 deka. Sad klubovi imaju lovu, sistem kakav takav, jace ljude, a Amar vec trecu sezonu je tu, nigdje trofeja. Sto li!?
A da vi imate ekipu i lovu onu iz ere Misketa, sad bi mi imali bolje igrace i skuplju ekipu. Vise bi ulagali. I ne samo mi. Nego ovako svi ulazu malo, a ocekuju puno, a mi skolopili ekipu koja je dovoljna za osvajanje trofeja.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#119565 Re: Premijer liga BiH

Post by Impressum »

dr_arsla wrote: 13/02/2021 11:59 Komšija koji od '46 gleda da ti trag zatre, koji više mrzi tebe nego što voli sebe, je sada kobejagi zabrinut :lol: :-)
Ah ta mitomanija :D
Propali daBogda sto prije
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56035
Joined: 15/12/2008 16:53

#119566 Re: Premijer liga BiH

Post by ultima_palabra »

Preuzeo ekipu na pola sezone na -15 i ispala iz kupa. Onda naredne sezone prekid kad si na -3 i u polufinalu kupa (kup se ne odigra uopste, kao da je ratno stanje).

U takvim okolnostima ne bi ni Sacchi uzeo trofej.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#119567 Re: Premijer liga BiH

Post by Raigor Stonehoof »

Badzak papa

:D
User avatar
Astronomy
Posts: 49
Joined: 25/01/2021 19:33
Location: Galaksija

#119568 Re: Premijer liga BiH

Post by Astronomy »

Impressum wrote: 14/02/2021 11:53
dr_arsla wrote: 13/02/2021 11:59 Komšija koji od '46 gleda da ti trag zatre, koji više mrzi tebe nego što voli sebe, je sada kobejagi zabrinut :lol: :-)
Ah ta mitomanija :D
Propali daBogda sto prije
frajeru videoton na avataru i pise mitomanija, EDIT: Na nekoj drugoj temi zadnjih 30 stranica o nasem novom predsjedniku, a u medjuvremenu ste i vi svog promijenili, apsolutno niko nista nije komentarisao :-)

ali eto kad vas vec zanima, izgleda da je ubrzo bivsi, ne ide badzak (jos) ne brinite :)
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#119569 Re: Premijer liga BiH

Post by Impressum »

Ne brinem se sekunde :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 16821
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#119570 Re: Premijer liga BiH

Post by sime_cipol »

Posljednji pozdrav navijacu FK Sloboda Radetu Šimiću :(
User avatar
ZonFon
Posts: 2134
Joined: 17/11/2013 01:58

#119571 Re: Premijer liga BiH

Post by ZonFon »

Jedne prilike sam upoznao momka, raja prava.

Pocivaj u miru.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25957
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#119572 Re: Premijer liga BiH

Post by BHF_Manijak »

Samo oba kluba su kurcine prave ispale, baliluk klasicni, hladno ti popisaju i drzavu i praznik i ti sutis, pristanes i igras...
Onda kriv Vico, RS, Seranic kurac palac... Krive balije, kao za sve u ovoj drzavi. Niko nama ni za sta nike kriv, niko.
lider
Posts: 1133
Joined: 12/02/2011 13:14

#119573 Re: Premijer liga BiH

Post by lider »

BHF_Manijak wrote: 15/02/2021 09:21 Samo oba kluba su kurcine prave ispale, baliluk klasicni, hladno ti popisaju i drzavu i praznik i ti sutis, pristanes i igras...
Onda kriv Vico, RS, Seranic kurac palac... Krive balije, kao za sve u ovoj drzavi. Niko nama ni za sta nike kriv, niko.
Generalno se slažem da smo kurac od naroda svi redom i sve to stoji, ali meni iskreno ne predstavlja nikakav problem što će se derbi igrati na državni praznik. To mu daje još veći značaj nekako. Uostalom i englezi igraju na božić, novu godinu i ko zna kad još, šta ima veze
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25957
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#119574 Re: Premijer liga BiH

Post by BHF_Manijak »

Slazem se, da je i inace tako, pa ono top derbi bude za drzavni praznik, ako na taj dan pada vikend ili srijeda itd.., medjutim ovako bas ono simbolicno ispada Arena, kompanija iz Srbije, diktira termin i nipodastava drzavni praznik, a mi klimamo glavom kako smo i naucili.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#119575 Re: Premijer liga BiH

Post by 90minut »

Platili su i diktiraju tempo nisu pomjerili 18 dana vec popišani dan ili dva ne vidim nikakav problem to što ste vi htjeli guzovače gledati to je do vas.
Locked