Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11926 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ako su to tvoje felge sve je ok, nemoj se sikirat :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11927 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

To je tih pola jota vise i 5 et-a manje.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#11928 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Bice ova felga izgrebana vrlo brzo. :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11929 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Plus kada prodje kroz lokvicu prljav mu je auto :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#11930 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Na krovu ce biti blata. :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11931 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Jeti treba malo siri trag tockova jer glumi terenca a plus ima i one plastikurine na rubovima blatobrana pa valja to popuniti.
Nije to nista strasno da bi bilo opasno ali pomalo ruzno izgleda nista vise.
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11932 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Po vasim komentatima hitno moram mjenjati za orginalme od octavie...hvala...
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11933 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Imam 17ke alu orginalne od pctabie 2012 sa ljetnim continental gumama dot2016... da li ima neko da bi mjenjao za 16ke isto za octabiu...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11934 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Danas bi ja trebao imati 16 ali bez guma pa ako ti sta znaci :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#11935 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Imam ja 16 celicne, mozemo se dogovoriti za te ljetne 17 sa gumama. :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11936 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Optimist wrote:Imam ja 16 celicne, mozemo se dogovoriti za te ljetne 17 sa gumama. :D
Imaš kod Bakira sedamnaje 5x112, uvali mu čeličare :mrgreen:
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11937 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Optimist wrote:Imam ja 16 celicne, mozemo se dogovoriti za te ljetne 17 sa gumama. :D
Mozeee...jos 500KM i celicne felge bez guma..
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#11938 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

metalaczenica wrote:
Optimist wrote:Imam ja 16 celicne, mozemo se dogovoriti za te ljetne 17 sa gumama. :D
Mozeee...jos 500KM i celicne felge bez guma..
Imas pp.
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11939 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

[/img]http://i67.klix.com/25zneok.jpg[img]

Da li je ovo veliki problem na felgama da li se mora popravljati farbati ili slicno...molim na pomoc...
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11940 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

metalaczenica wrote:[/img]http://i67.klix.com/25zneok.jpg[img]

Da li je ovo veliki problem na felgama da li se mora popravljati farbati ili slicno...molim na pomoc...
Ja ne bi na cestu s tim felgama.....
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#11941 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Sto je sigurno sigurno...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11942 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Throttle wrote:
Optimist wrote:Imam ja 16 celicne, mozemo se dogovoriti za te ljetne 17 sa gumama. :D
Imaš kod Bakira sedamnaje 5x112, uvali mu čeličare :mrgreen:
Nasluti ti prodaju :mrgreen:
Nema vise, bit ce opet :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11943 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Bile su i povoljne, po piku ljudi nisu normalni, ako na nesto lice odmah su 500-600 il vise za 17 cola. Ako su jos dobre gume ode cijena u plafon :lol:
Ja sebi gledam jos jedne 17ke,kad bude viska para da kupim. Vecina ih se prodaje mjesecina zbog visokih cijena
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11944 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Meni vala nije u interesu da mi nesto smrdi godinama, kupim povoljno da bih mogao prodati povoljno.
Npr one 18 smrde stoljećima ali nisu moje.
Za tvoj auto felge nije teško naci, kada samo na opela pasu i ni na sta vise....
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11945 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Da li na 17 felgu na kojoj su sada gume 225 45 mogu normalno stati gume 205 50 da li bi bilo problema sa viskom felge ili slicno... slabo se razumijem pa pitam vas koji znate mnogooo bolje od mene...
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#11946 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

metalaczenica wrote:[/img]http://i67.klix.com/25zneok.jpg[img]

Da li je ovo veliki problem na felgama da li se mora popravljati farbati ili slicno...molim na pomoc...
Cekaj ljeto da ih sol jos vise ne nagrize
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#11947 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

metalaczenica wrote:Da li na 17 felgu na kojoj su sada gume 225 45 mogu normalno stati gume 205 50 da li bi bilo problema sa viskom felge ili slicno... slabo se razumijem pa pitam vas koji znate mnogooo bolje od mene...
Mislim da tu mora biti viska felge, ali pogledaj sta na felgi pise. Ako je 7J ili 7,5J onda pokriva obje dimenzije.
Ali vjerovatnije je da je 8J na 225, a tebi je za 205 optimalno 7J
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#11948 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

metalaczenica wrote:[/img]http://i67.klix.com/25zneok.jpg[img]

Da li je ovo veliki problem na felgama da li se mora popravljati farbati ili slicno...molim na pomoc...
Pa zasad nije prevelik. Ali trebaju popravku/farbanje svakako. Pa ako znas sam ponesto, pogledaj koji tutorial na YT, ili otiđi plati da ti neko uradi.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#11949 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

bordo gandalf wrote:Je li neko imao iskustva sa onom dodatnom garancijom za gume u makbelu? Kad sam uzimao gume ponude mi garanciju 5KM po gumi i kao garancija na bilo kakvo ostecenje.
Da se citiram. Iako makbel bije los glas ispali su profesionalni, dobio novu gumu bez ikakvih komplikacija i peglanja te sam opet produzio garanciju.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#11950 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by BlueBlood »

Tomahawk11 wrote:
BlueBlood wrote: kome sad da vjerujem :zoka:

ozbiljno, mislio sam uzeti nove, jel valjaju ?
Vjeruj kome hoćeš, neki dan kiša, prohladno, klizavo, idu dva auta ispred mene, ovaj prvi naglo se zaustavi da skrene (bez žmigavca, naravno), zaustavi se i ovaj iz njega, ja se nešto bio zamislio, refleksno po kočnici, auto se ukopa :)

Što ne bi valjale, još nove?!
:thumbup:
Post Reply