Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#11901 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by strongmen »

kao da pitaš što će Sarajevu petlja Butile pored Vlakova i Jošanice
tec wrote:
strongmen wrote:isto ko i komunjare koje su se kitile tuđim perjem, zatekli sve započete ili pripremljene dionice kad su uzjahali na vlast a nisu ostavili ni jedne jedine zapocete ili pripremljene osim Svilaj-Odzak i onda godinama poslije prde kako su napravili kilometre dionica
- 2 dionice započete
- 2 dionici obezbjeđeno financiranje, započeta eksproprijacija
- 4 dionice napravljen projekat i zatraženo financiranje
- 6 dionica započeto projektiranje (uključujući promjena trase konjic mostar)
- započet proces pronalazka koncesionara za dionicu Žepče - Doboj jug

Malo vise od onog sto su zatekli. Jedina razlika je da ovi u više od 3 godine su:
- nastavili izgradnju započetih sa zastojem kračin i dužim
- započeli jednu od dvije pod stavkom 2 i propisno se obrukali (već dva put) sa drugom dionicom
- od četri dionici su potpisali kredite ali potpisali ugovor samo za izgradnju jedne.
- obavili pola projekata (jer so dva vise puta ponovo rađeni) 2 čak financirana.
- odustali od koncesije zbog nepronalaska zainteresiranih
I na to dodati: izgubili 3 godine zbog zajebavanja za akcizama, Koje gle JOŠ NIJE OKONČANO.

sitnice
bla bla bla
dionica ova, dionica ona....
klasična komunistička demagogija

konkretno koje su to dionice koje spominješ i potkrijepi dokazima
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#11902 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Inteligencija »

tec wrote:Kako da počne izgradnja ako nisu odlučili tko će ju graditi. Firma koja je najpovoljnija je bila preskočena pa uložila žalbu a EU banke koje financiraju ne prihvaćaju odabranog izvođača dok se ne riješi spor.

ps bruka broj dva politika još ne shvaća da dok Eu financira i prate se njihove procedure nema miješanja. Ništa novo u režiji sda hdz
ahaaaa, znaci tu je zapelo.

Kada se eventualno moze ocekivati rjesenje problema ?

Jer to tako stoji nerjeseno onda minimalno 2 mjeseca.
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#11903 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

strongmen wrote:kao da pitaš što će Sarajevu petlja Butile pored Vlakova i Jošanice
tec wrote:
strongmen wrote:isto ko i komunjare koje su se kitile tuđim perjem, zatekli sve započete ili pripremljene dionice kad su uzjahali na vlast a nisu ostavili ni jedne jedine zapocete ili pripremljene osim Svilaj-Odzak i onda godinama poslije prde kako su napravili kilometre dionica
- 2 dionice započete
- 2 dionici obezbjeđeno financiranje, započeta eksproprijacija
- 4 dionice napravljen projekat i zatraženo financiranje
- 6 dionica započeto projektiranje (uključujući promjena trase konjic mostar)
- započet proces pronalazka koncesionara za dionicu Žepče - Doboj jug

Malo vise od onog sto su zatekli. Jedina razlika je da ovi u više od 3 godine su:
- nastavili izgradnju započetih sa zastojem kračin i dužim
- započeli jednu od dvije pod stavkom 2 i propisno se obrukali (već dva put) sa drugom dionicom
- od četri dionici su potpisali kredite ali potpisali ugovor samo za izgradnju jedne.
- obavili pola projekata (jer so dva vise puta ponovo rađeni) 2 čak financirana.
- odustali od koncesije zbog nepronalaska zainteresiranih
I na to dodati: izgubili 3 godine zbog zajebavanja za akcizama, Koje gle JOŠ NIJE OKONČANO.

sitnice
bla bla bla
dionica ova, dionica ona....
klasična komunistička demagogija

konkretno koje su to dionice koje spominješ i potkrijepi dokazima
Zenica ista Sarajevo? :-) :-)

Vidim ograničena osoba nemože ni da shvati najobičniji odgovor, ako te interesiraju dionice vrati se nazad 3/4 godine na ovoj diskusiji ako te interesira a drugo ti je nepotrebno napisati kada ti nisi naveo ni najosnovnije jer nemaš pojma ni o čemu pišeš.
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#11904 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Inteligencija wrote:
tec wrote:Kako da počne izgradnja ako nisu odlučili tko će ju graditi. Firma koja je najpovoljnija je bila preskočena pa uložila žalbu a EU banke koje financiraju ne prihvaćaju odabranog izvođača dok se ne riješi spor.

ps bruka broj dva politika još ne shvaća da dok Eu financira i prate se njihove procedure nema miješanja. Ništa novo u režiji sda hdz
ahaaaa, znaci tu je zapelo.

Kada se eventualno moze ocekivati rjesenje problema ?

Jer to tako stoji nerjeseno onda minimalno 2 mjeseca.
Pa pogledaj brukanja sa tenderom za Počitelj-Zvirovići.
Last edited by tec on 31/05/2018 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#11905 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by strongmen »

tec wrote:
strongmen wrote:kao da pitaš što će Sarajevu petlja Butile pored Vlakova i Jošanice
tec wrote: - 2 dionice započete
- 2 dionici obezbjeđeno financiranje, započeta eksproprijacija
- 4 dionice napravljen projekat i zatraženo financiranje
- 6 dionica započeto projektiranje (uključujući promjena trase konjic mostar)
- započet proces pronalazka koncesionara za dionicu Žepče - Doboj jug

Malo vise od onog sto su zatekli. Jedina razlika je da ovi u više od 3 godine su:
- nastavili izgradnju započetih sa zastojem kračin i dužim
- započeli jednu od dvije pod stavkom 2 i propisno se obrukali (već dva put) sa drugom dionicom
- od četri dionici su potpisali kredite ali potpisali ugovor samo za izgradnju jedne.
- obavili pola projekata (jer so dva vise puta ponovo rađeni) 2 čak financirana.
- odustali od koncesije zbog nepronalaska zainteresiranih
I na to dodati: izgubili 3 godine zbog zajebavanja za akcizama, Koje gle JOŠ NIJE OKONČANO.

sitnice
bla bla bla
dionica ova, dionica ona....
klasična komunistička demagogija

konkretno koje su to dionice koje spominješ i potkrijepi dokazima
Zenica ista Sarajevo? :-) :-)

Vidim ograničena osoba nemože ni da shvati najobičniji odgovor, ako te interesiraju dionice vrati se nazad 3/4 godine na ovoj diskusiji ako te interesira a drugo ti je nepotrebno napisati kada ti nisi naveo ni najosnovnije jer nemaš pojma ni o čemu pišeš.
ako je ko ograničen to je naravno.komunjara koja prdi demagoške pamflete a kad ga pitas da konkretno odgovori jednako prdav odgovor u smislu da se vratim 3-4 godine unazad u vrijeme komunista
evo saću
elem nista ti ne možeš potkrijepit svoje bla bla, koje su to konkretno dionice koje su komunjare pripremile i ostavile kad su fala bogu sjahali s vlasti

to Sarajevo treba da bude ko biva nešto značajnije od Zenice ??
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#11906 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by s@mson »

Naslovnica wrote:Postoji mogućnost da će se otvoriti ako se na kraju druge dionice (Klopče - Donja Gračanica) napravi priključna cesta koja bi se priključila na M-17 na raskrsnici kod motela ALMY. Sve zavisi od dinamike druge i treće dionice i razlike u završetku radova...Bumo videli...
postoji qratz...
nisu normalni...
i ovako ukljucenje na M 17 kod Selecte iliti almija je ono da te proljev safata svaki puta kad se ukljucujes...
pa 5 mladih zivota je izgubljeno u krugu od 200 metara i de sad i iskljucenje sa dionice koja ne vodi nikuda...
neka idu u pm svi koji i pomisle na takvo nesto..
kao hebeno je iskljucit se u lasvi i pet-sest kilometara voziti do grada...
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#11907 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Inteligencija »

Strongmen ma ne treba biti znacajnije ali sasvim su dovoljna ova dva ukljucenja jug i sjever sa razmakom od 10-11 kilometara i pristupnim saobracajnicama.

Problem je jedino nastao jer se ne gradi treca dionica u kojoj je petlja Zenica sjever jer evo saznali smo postoji zalba na odabir izvodjaca.

Zanimljivo da mediji sute o tome ili im Terzic vjesto skriva.
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#11908 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

s@mson wrote:
Naslovnica wrote:Postoji mogućnost da će se otvoriti ako se na kraju druge dionice (Klopče - Donja Gračanica) napravi priključna cesta koja bi se priključila na M-17 na raskrsnici kod motela ALMY. Sve zavisi od dinamike druge i treće dionice i razlike u završetku radova...Bumo videli...
postoji qratz...
nisu normalni...
i ovako ukljucenje na M 17 kod Selecte iliti almija je ono da te proljev safata svaki puta kad se ukljucujes...
pa 5 mladih zivota je izgubljeno u krugu od 200 metara i de sad i iskljucenje sa dionice koja ne vodi nikuda...
neka idu u pm svi koji i pomisle na takvo nesto..
kao hebeno je iskljucit se u lasvi i pet-sest kilometara voziti do grada...
Je li kriva M-17 ili mladi koji izginuše? Ravnica, dupla puna, ograničenje, stacionarni radar...i opet izginuše...i krivo uključenje? Šuplja da ne može biti šupljija.
Uskoro počinje izgradnja velikog kružnog toka na Drivuši, pretpostavljam da će i tu biti pogibija i da će kružni biti kriv?
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#11909 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by s@mson »

Naslovnica wrote:
s@mson wrote:
Naslovnica wrote:Postoji mogućnost da će se otvoriti ako se na kraju druge dionice (Klopče - Donja Gračanica) napravi priključna cesta koja bi se priključila na M-17 na raskrsnici kod motela ALMY. Sve zavisi od dinamike druge i treće dionice i razlike u završetku radova...Bumo videli...
postoji qratz...
nisu normalni...
i ovako ukljucenje na M 17 kod Selecte iliti almija je ono da te proljev safata svaki puta kad se ukljucujes...
pa 5 mladih zivota je izgubljeno u krugu od 200 metara i de sad i iskljucenje sa dionice koja ne vodi nikuda...
neka idu u pm svi koji i pomisle na takvo nesto..
kao hebeno je iskljucit se u lasvi i pet-sest kilometara voziti do grada...
Je li kriva M-17 ili mladi koji izginuše? Ravnica, dupla puna, ograničenje, stacionarni radar...i opet izginuše...i krivo uključenje? Šuplja da ne može biti šupljija.
Uskoro počinje izgradnja velikog kružnog toka na Drivuši, pretpostavljam da će i tu biti pogibija i da će kružni biti kriv?
Nigdje nije receno ko je kriv...
Ja kazem da se svaki puta kada se ukljucujem na tom mjestu dobro oznojim a vozim preko 20 godina i svako ko kaze da nije tako znaj da laze...
Jos jedno iskljucenje sa auto-puta i ukljucenje na tom mjestu bi napravili guzvu i jos veci haos...
Samo retard moze takvo nesto napraviti i zahtijevati...
Retarda ima hvala Bogu, vidimo po nasem vrlom gradonacelniku, koji je prije 16 mjeseci obecao rijesiti pitanje parkinga na Mokusnicama i nista se nije desilo ali je zato Uglovnica za 24 sata bila cista...
Znaci, tamo gdje je opasno i gdje moze doci do ugrozavanja ljudskih zivota ne radimo nista, a tamo gdje su suveniri od automobila parkirani (uglavnom sa zalijepljenom objavom o prodaji istih) to mozemo rijesiti jako brzo jer je to u interesu nasih prijatelja i jarana koji ce tu (vjerovatno) otvoriti kafanske baste a mi cemo imati pinku od toga na neki nacin...
Jel i ovo suplja???
Edit: Izvinjavam se administraciji, mislio sam da je ovo na temi Zenicani i zbog toga ovaj tekst...
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#11910 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

strongmen wrote:
ako je ko ograničen to je naravno.komunjara koja prdi demagoške pamflete a kad ga pitas da konkretno odgovori jednako prdav odgovor u smislu da se vratim 3-4 godine unazad u vrijeme komunista
evo saću
elem nista ti ne možeš potkrijepit svoje bla bla, koje su to konkretno dionice koje su komunjare pripremile i ostavile kad su fala bogu sjahali s vlasti

to Sarajevo treba da bude ko biva nešto značajnije od Zenice ??
Komunista nema da si ti ziv vec skoro 30 godina. Najblizi tome mentalitetu su ovi koji sada vladaju.
A ti na koje ti aludiras su u svom mandatu pripremili dokumentaciju za Tarcin-konjic, Lovu i sve do tendera za Zvirovici-Pocitelj, i ovo sto se sad gradi pored Zenice.
Vidjesmo sta bi sa Tarcinom, a oko pocitelja tender 2x pada jer ovi hoce da nastele svojima, ali banke ne daju.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11911 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

drugi profil wrote:
strongmen wrote:
ako je ko ograničen to je naravno.komunjara koja prdi demagoške pamflete a kad ga pitas da konkretno odgovori jednako prdav odgovor u smislu da se vratim 3-4 godine unazad u vrijeme komunista
evo saću
elem nista ti ne možeš potkrijepit svoje bla bla, koje su to konkretno dionice koje su komunjare pripremile i ostavile kad su fala bogu sjahali s vlasti

to Sarajevo treba da bude ko biva nešto značajnije od Zenice ??
Komunista nema da si ti ziv vec skoro 30 godina. Najblizi tome mentalitetu su ovi koji sada vladaju.
A ti na koje ti aludiras su u svom mandatu pripremili dokumentaciju za Tarcin-konjic, Lovu i sve do tendera za Zvirovici-Pocitelj, i ovo sto se sad gradi pored Zenice.
Vidjesmo sta bi sa Tarcinom, a oko pocitelja tender 2x pada jer ovi hoce da nastele svojima, ali banke ne daju.
Pustite trolla kraju ...
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11912 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Zenička zaobilaznica na Koridoru Vc trenutno je najveće gradilište u BiH. Na izgradnji dvije poddionice Drivuša - Klopče i Klopče - Donja Gračanica, ukupne dužine osam kilometara. grade se dva tunela, četiri vijadukta i most. Vrijednost ovih radova je 140 miliona eura.
Zenička zaobilaznica zbog konfiguracije i geološko-tehničkih karakteristika predstavlja jednu od najzahtjevnijih dionica na koridoru Vc.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11913 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »



User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11914 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Utvrđen javni interes za izgradnju dionice autoceste Poprikuše - Nemila​
Image

Vlada FBiH donijela je danas Odluku kojom utvrđuje da je izgradnja dionice autoceste Poprikuše - Nemila na Koridoru Vc, u dužini od 5,4 kilometara, od javnog interesa za Federaciju Bosne i Hercegovine. Javnom preduzeću Autoceste FBiH d.o.o. Mostar naloženo je da, na osnovu ove odluke, pokrene postupak eksproprijacije nekretnina na ovoj dionici.

Inače, izgradnja dionice autoceste Poprikuše - Nemila na Koridoru Vc predviđena je Programom javnih investicija Federacije BiH za period 2018. - 2020. godina.

Sredstva za realizaciju ovog projekta će osigurati Autoceste FBiH u skladu sa svojim Planom poslovanja za 2018. godinu.
Akta
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#11915 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Thorgerson »

strongmen wrote: ako je ko ograničen to je naravno.komunjara koja prdi demagoške pamflete a kad ga pitas da konkretno odgovori jednako prdav odgovor u smislu da se vratim 3-4 godine unazad u vrijeme komunista
evo saću
elem nista ti ne možeš potkrijepit svoje bla bla, koje su to konkretno dionice koje su komunjare pripremile i ostavile kad su fala bogu sjahali s vlasti

to Sarajevo treba da bude ko biva nešto značajnije od Zenice ??
Ti shvatas da ovi ne mogu tender da zavrse!? Halo. Tender ljudi ne mogu da sprovedu do kraja. :-) :roll:

Jedino po cemu ce ova garnitura biti poznata jeste sto ce uspjeti "otvoriti" dvije dionice koje nemaju ni pocetak ni kraj. I sto je najsmesnije ni to ne bi uspjeli uraditi da im nije ostavljeno servirano.

Svilaj - Odzak (ostavljeno im na tanjiru, dionica je bila 40-50% zavrsena ako se ne varam - za 4 godine nisu uspjeli most na Savi zavrsiti)

Drivusa - Klopce (ostavljeno im na tanjiru od strane komunjara)
Last edited by Thorgerson on 05/06/2018 09:35, edited 3 times in total.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#11916 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Nadzorna_ploca »

Ne valjaju komunjare svakako ali ovi su gori od najgorih. Neznalice i ljudi bez obraza.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#11917 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Thorgerson »

Nadzorna_ploca wrote:Ne valjaju komunjare svakako ali ovi su gori od najgorih. Neznalice i ljudi bez obraza.
Ma uopste me ne zanima ko je ko ako radi.

Cinjenica je da ovi ne rade, nece da rade, namjerno koce itd.

I onda ovaj dodje ovdje ko muha bez glave i hoce da nas ubjedi u suprotno.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#11918 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Komunjare ne postoje već bar 30 godina, ako ne i više.
Po metodama rada i upravljanja našim životima najbliže su im SDA i bratske stranke, HDZ i SNSD.

Drugo, SDP, ako se na njih misli je oportunistička stranka, kao i druge, ali sa jednim kvalitetom, a to je da se ne uzdaju u Boga i dzamiju, već u to što će napraviti za mandata.
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#11919 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

3D renderi.. svjezi 3D renderi ovamo.. sad iz rerne izvadjeni...

https://www.klix.ba/biznis/kapija-herce ... /180605026

Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#11920 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

Stvarno utušiše sa vizuelizacijama, renderima, tenderima, najavama, pretkvalifikacijama, odobrenim milionskim iznosima...
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#11921 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Thorgerson »

JP Autoceste FBiH objavilo je vizualizaciju buduće dionice autoputa A1 od Tarčina do Ivana, odnosno do kapije Hercegovine iz pravca Sarajeva u dužini od oko 8 kilometara.
Dionica će imati monumentalne objekte u vidu tunela i mostova. Most Raštelica 1 bit će dugačak 517 metara, most M2 bit će dugačak 609 metara, a tunel Ivan bit će dugačak 1.761 metar i bit će pozicioniran ispod postojećeg tunela Ivan na magistralnom putu M17. Na dionici su planirana i dva odmarališta.

Podsjećamo, JP Autoceste FBiH je u maju objavilo generalno obavještenje o nabavci za tender za izgradnju dionice Tarčin - Konjic, podionica Tarčin - Ivan dužine 6,8 km, LOT 2 tunel Ivan dužine 1,7 km, a koji bi trebao da bude raspisan u drugoj polovini 2018. godine.

Istovremeno će biti raspisani i tenderi za usluge nadzora na ovim dionicama autoceste.

Vijednost investicije za izgradnju ove dvije dionice iznosi blizu 100 miliona eura, od čega je do sada osigurano blizu 23 miliona KM, dodatni novac će uglavnom biti osiguran ugovorom s Evropskom bankom za obnovu i razvoj i Evropskom investicijskom bankom.

Projektovanje je gotovo okončano, kao i eksproprijacija, a početak radova se može očekivati krajem 2018. godine.
I koliko ce biti trajanje radova? Pretpostavljam da je dvije godine dovoljno da se ovo zavrsi?
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#11922 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

Nisam strucan, ali s obzirom na ove tunele, i uzimajuci u obzir sve komplikacije sa tunelima oko Zenice, mislim da ce to uzeti daleko vise od 2 godine.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11923 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Kapija Hercegovine: Pogledajte kako će izgledati autoput Tarčin - Ivan


JP Autoceste FBiH objavilo je vizualizaciju buduće dionice autoputa A1 od Tarčina do Ivana, odnosno do kapije Hercegovine iz pravca Sarajeva u dužini od oko 8 kilometara.

Dionica će imati monumentalne objekte u vidu tunela i mostova. Most Raštelica 1 bit će dugačak 517 metara, most M2 bit će dugačak 609 metara, a tunel Ivan bit će dugačak 1.761 metar i bit će pozicioniran ispod postojećeg tunela Ivan na magistralnom putu M17. Na dionici su planirana i dva odmarališta.

Podsjećamo, JP Autoceste FBiH je u maju objavilo generalno obavještenje o nabavci za tender za izgradnju dionice Tarčin - Konjic, podionica Tarčin - Ivan dužine 6,8 km, LOT 2 tunel Ivan dužine 1,7 km, a koji bi trebao da bude raspisan u drugoj polovini 2018. godine.

Istovremeno će biti raspisani i tenderi za usluge nadzora na ovim dionicama autoceste.

Vijednost investicije za izgradnju ove dvije dionice iznosi blizu 100 miliona eura, od čega je do sada osigurano blizu 23 miliona KM, dodatni novac će uglavnom biti osiguran ugovorom s Evropskom bankom za obnovu i razvoj i Evropskom investicijskom bankom.

Projektovanje je gotovo okončano, kao i eksproprijacija, a početak radova se može očekivati krajem 2018. godine.
Klix
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11924 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Thorgerson wrote: I koliko ce biti trajanje radova? Pretpostavljam da je dvije godine dovoljno da se ovo zavrsi?


Lakše je ovo od Visećih Vrtova Zenice, mnogo povoljniji teren, a i čitava dionica od osam kilometara je iz jednog komada, dok je Zenička obilaznica rascjepkana na tri pod-dionice.

Mislim da bi radovi mogli započeti sljedeće godine i realno biti završeni kroz tri godine. Tako da će 2022. godina biti godina velikih otvorenja, a koja vlast bi trebala pokupiti kajmak, vidjećemo nakon oktobra.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#11925 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

Dope_Man wrote:Nisam strucan, ali s obzirom na ove tunele, i uzimajuci u obzir sve komplikacije sa tunelima oko Zenice, mislim da ce to uzeti daleko vise od 2 godine.
Nisu oko Zenice tuneli problem, nego usjeci i vijadukti. Da se znalo da će ovakva situacija s terenom ispasti, vjerovatno bi bila projektovana dva duža tunela na nižoj koti, na kraju bi se potrošilo manje novca za izgradnju i put bi bio jeftiniji za održavanje...
Post Reply