Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11901 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jeste slabiji izbor slazem se, ali takodjer u Maji bude nekih stvari kojih u Makbelu nema.
Dugo do proljeca, ako nije neki udar na finansije najbolje je sve cetiri kupiti, nema tu velike dileme.
Najbolje je otici svom vulkanizeru u kojeg imas povjerenja, jer montaze svakako vise nisu gratis.
Dugo do proljeca, ako nije neki udar na finansije najbolje je sve cetiri kupiti, nema tu velike dileme.
Najbolje je otici svom vulkanizeru u kojeg imas povjerenja, jer montaze svakako vise nisu gratis.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#11902 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma auto spremam za udaju pa zato kontamNediM17 wrote:Jeste slabiji izbor slazem se, ali takodjer u Maji bude nekih stvari kojih u Makbelu nema.
Dugo do proljeca, ako nije neki udar na finansije najbolje je sve cetiri kupiti, nema tu velike dileme.
Najbolje je otici svom vulkanizeru u kojeg imas povjerenja.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#11903 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vjeruj kome hoćeš, neki dan kiša, prohladno, klizavo, idu dva auta ispred mene, ovaj prvi naglo se zaustavi da skrene (bez žmigavca, naravno), zaustavi se i ovaj iz njega, ja se nešto bio zamislio, refleksno po kočnici, auto se ukopaBlueBlood wrote:kome sad da vjerujemTomahawk11 wrote:Nove nabacio, ljepota jutros. To tebi uvalili neku kinesku kopijuLikeLike wrote:Kod mene Sava eskimo S3 slajdra po ovoj kisi ko ludaJedva cekam da ih skinem
![]()
ozbiljno, mislio sam uzeti nove, jel valjaju ?
Što ne bi valjale, još nove?!
-
Nanox7
- Posts: 507
- Joined: 18/03/2015 00:10
#11904 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakve su ove gume ? Contiwintercontact ts850 da li ih vrijedi uzimati ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11905 Re: Dolazi zima - zimske gume
Odlicne,vozim ih 4god,jedino su malo slabije u snijeguNanox7 wrote:Kakve su ove gume ? Contiwintercontact ts850 da li ih vrijedi uzimati ?
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11906 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ta je guma u vrhu kvalitete. U vrijeme kad je izašla, bila na testovima bolja od alpine 5. I ja sam je imao u dimenziji 195, kroz 4 zime bez problema. Poslije sam prodao auto zajedno sa njima, ne znam da li je (a vjerovatno jeste) vožena još koju zimu.Nanox7 wrote:Kakve su ove gume ? Contiwintercontact ts850 da li ih vrijedi uzimati ?
-
metalaczenica
- Posts: 17
- Joined: 29/10/2018 21:39
#11907 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imam jedno pitanje za vas koji punooo bolje od mene poznajete gume i felge....
Ovakoo....
Da li felge 16ke sa Skoda Yetia odgovaraju za Skodu Octaviu 2009-2012 ?
Naravno stavio bi standardne gume 205 55 16...
Molim odgovor od vas koji imate znanje i ismustvo....
Hvalaaaa...
Ovakoo....
Da li felge 16ke sa Skoda Yetia odgovaraju za Skodu Octaviu 2009-2012 ?
Naravno stavio bi standardne gume 205 55 16...
Molim odgovor od vas koji imate znanje i ismustvo....
Hvalaaaa...
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11908 Re: Dolazi zima - zimske gume
Trebalo bi da su iste.
99%
99%
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11909 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dunlop Winter Sport 5 za manje od mjesec dana, jako zadovoljan. Po danasnjoj kisi na autoputu testirane do 160 km/h, drze ko na sinama. Trakcija im je jako dobra po kisi i mokroj cesti, kao i upravljivost. Potrosnja goriva visa za do max. 1 - 1,5 litar u odnosu na ljetne ( potrosnja bi bila manja kad bi isao na +0,3 bara ali mi to ne odgovara ) . Ono sto me je posebno dojmilo, jako su tihe, ne cujem ih u kabini i auto je na njima bas udobno. Jos snijeg i poledica pa da ih potpuno testiram.
-
metalaczenica
- Posts: 17
- Joined: 29/10/2018 21:39
#11910 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvalaaa i ja mislim da odgovaraju...ali danas kada sam postavio 205 55 gume na ove felge malo mi cudne puno mi felge viri van gume...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11911 Re: Dolazi zima - zimske gume
edit:pogrijesio sam,neces imat problema,kod mene su 195 na 7Jmetalaczenica wrote:Hvalaaa i ja mislim da odgovaraju...ali danas kada sam postavio 205 55 gume na ove felge malo mi cudne puno mi felge viri van gume...
Last edited by amar1994 on 08/12/2018 23:44, edited 1 time in total.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11912 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije to offset, offset je nedto drugo
Na oktaviju idu 6.5 cola sirine a na yetia 7, zato je malo navuklo gumu. felga je ustvari sira
Ako je tvornicka skodina samo gas
Na oktaviju idu 6.5 cola sirine a na yetia 7, zato je malo navuklo gumu. felga je ustvari sira
Ako je tvornicka skodina samo gas
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11913 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja procitao da viri vise i jbga

al eto nek pripazi u svakom slucaju
al eto nek pripazi u svakom slucaju
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11914 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da to je do inca...za 7 jota je to idealna dimenzija gume
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11915 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zar nismo naučili da joti ne postoje 
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#11916 Re: Dolazi zima - zimske gume
205/55R16Throttle wrote:Nije to offset, offset je nedto drugo
Na oktaviju idu 6.5 cola sirine a na yetia 7, zato je malo navuklo gumu. felga je ustvari sira
Ako je tvornicka skodina samo gas
6Jx16 ET50
5x112
M14 x 1.5
57.1
Yeti 1.6 tdi
215/60R16
7Jx16 ET45
5x112
M14 x 1.5
57.1
Yeti 1.4 tsi
195/60R16
6Jx16 ET50
5x112
M14 x 1.5
57.1
Octavia, ili 6.5 felga na 205/55
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11917 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa to je to. Bice malo vise izbacena zbog pola cola ili cola sirine i dodatno 5mm ETa.
Uze su celicne obicno, zavisi i kakav tip felgi ima i kakav hoce
Uze su celicne obicno, zavisi i kakav tip felgi ima i kakav hoce
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11918 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vidjet ce on ko i ja kako vise prska vrata i bok auta
Meni su fabrika ET 52.5 ,a 15ke su 45
Meni su fabrika ET 52.5 ,a 15ke su 45
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11919 Re: Dolazi zima - zimske gume
Najbolje su ravne s rubom i bogdu u minusu 
-
metalaczenica
- Posts: 17
- Joined: 29/10/2018 21:39
#11920 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvala na objasnjenjima...ali islreno sam mislio ako su orginalne felge sa pctavie yeti da to ne bi trebalo imati veze jer jbg guma 205 55 16 b8 trwbala normalno da legne na svaku 16ku, ali izgleda da sam pogrijesio...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11921 Re: Dolazi zima - zimske gume
Postavi sliku
-
metalaczenica
- Posts: 17
- Joined: 29/10/2018 21:39
#11922 Re: Dolazi zima - zimske gume
Iskreno ne znam ubaciti sliku...ako nike problem nekom da mi pomogne..hvalaaaa.
-
metalaczenica
- Posts: 17
- Joined: 29/10/2018 21:39
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#11924 Re: Dolazi zima - zimske gume
primjer-kako-postaviti-sliku-na-forum-t35560.htmlmetalaczenica wrote:Iskreno ne znam ubaciti sliku...ako nike problem nekom da mi pomogne..hvalaaaa.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#11925 Re: Dolazi zima - zimske gume
metalaczenica wrote:[/img]http://i66.klix.com/ixgxuw.jpg[/img]

