Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#11901 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Jeste slabiji izbor slazem se, ali takodjer u Maji bude nekih stvari kojih u Makbelu nema.

Dugo do proljeca, ako nije neki udar na finansije najbolje je sve cetiri kupiti, nema tu velike dileme.
Najbolje je otici svom vulkanizeru u kojeg imas povjerenja, jer montaze svakako vise nisu gratis.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11902 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

NediM17 wrote:Jeste slabiji izbor slazem se, ali takodjer u Maji bude nekih stvari kojih u Makbelu nema.

Dugo do proljeca, ako nije neki udar na finansije najbolje je sve cetiri kupiti, nema tu velike dileme.
Najbolje je otici svom vulkanizeru u kojeg imas povjerenja.
Ma auto spremam za udaju pa zato kontam :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11903 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tomahawk11 »

BlueBlood wrote:
Tomahawk11 wrote:
LikeLike wrote:Kod mene Sava eskimo S3 slajdra po ovoj kisi ko luda :D Jedva cekam da ih skinem :-)
Nove nabacio, ljepota jutros. To tebi uvalili neku kinesku kopiju :D
kome sad da vjerujem :zoka:

ozbiljno, mislio sam uzeti nove, jel valjaju ?
Vjeruj kome hoćeš, neki dan kiša, prohladno, klizavo, idu dva auta ispred mene, ovaj prvi naglo se zaustavi da skrene (bez žmigavca, naravno), zaustavi se i ovaj iz njega, ja se nešto bio zamislio, refleksno po kočnici, auto se ukopa :)

Što ne bi valjale, još nove?!
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#11904 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Nanox7 »

Kakve su ove gume ? Contiwintercontact ts850 da li ih vrijedi uzimati ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11905 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Nanox7 wrote:Kakve su ove gume ? Contiwintercontact ts850 da li ih vrijedi uzimati ?
Odlicne,vozim ih 4god,jedino su malo slabije u snijegu :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#11906 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Nanox7 wrote:Kakve su ove gume ? Contiwintercontact ts850 da li ih vrijedi uzimati ?
Ta je guma u vrhu kvalitete. U vrijeme kad je izašla, bila na testovima bolja od alpine 5. I ja sam je imao u dimenziji 195, kroz 4 zime bez problema. Poslije sam prodao auto zajedno sa njima, ne znam da li je (a vjerovatno jeste) vožena još koju zimu.
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11907 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Imam jedno pitanje za vas koji punooo bolje od mene poznajete gume i felge....
Ovakoo....
Da li felge 16ke sa Skoda Yetia odgovaraju za Skodu Octaviu 2009-2012 ?
Naravno stavio bi standardne gume 205 55 16...
Molim odgovor od vas koji imate znanje i ismustvo....
Hvalaaaa...
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#11908 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Trebalo bi da su iste.
99%
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11909 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Dunlop Winter Sport 5 za manje od mjesec dana, jako zadovoljan. Po danasnjoj kisi na autoputu testirane do 160 km/h, drze ko na sinama. Trakcija im je jako dobra po kisi i mokroj cesti, kao i upravljivost. Potrosnja goriva visa za do max. 1 - 1,5 litar u odnosu na ljetne ( potrosnja bi bila manja kad bi isao na +0,3 bara ali mi to ne odgovara ) . Ono sto me je posebno dojmilo, jako su tihe, ne cujem ih u kabini i auto je na njima bas udobno. Jos snijeg i poledica pa da ih potpuno testiram.
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11910 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Hvalaaa i ja mislim da odgovaraju...ali danas kada sam postavio 205 55 gume na ove felge malo mi cudne puno mi felge viri van gume...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11911 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

metalaczenica wrote:Hvalaaa i ja mislim da odgovaraju...ali danas kada sam postavio 205 55 gume na ove felge malo mi cudne puno mi felge viri van gume...
edit:pogrijesio sam,neces imat problema,kod mene su 195 na 7J :D
Last edited by amar1994 on 08/12/2018 23:44, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11912 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Nije to offset, offset je nedto drugo
Na oktaviju idu 6.5 cola sirine a na yetia 7, zato je malo navuklo gumu. felga je ustvari sira
Ako je tvornicka skodina samo gas
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11913 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

ja procitao da viri vise i jbga :lol: :lol: :mrgreen:

al eto nek pripazi u svakom slucaju :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11914 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Da to je do inca...za 7 jota je to idealna dimenzija gume
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11915 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Zar nismo naučili da joti ne postoje :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11916 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Throttle wrote:Nije to offset, offset je nedto drugo
Na oktaviju idu 6.5 cola sirine a na yetia 7, zato je malo navuklo gumu. felga je ustvari sira
Ako je tvornicka skodina samo gas
205/55R16
6Jx16 ET50
5x112
M14 x 1.5
57.1

Yeti 1.6 tdi

215/60R16
7Jx16 ET45
5x112
M14 x 1.5
57.1

Yeti 1.4 tsi

195/60R16
6Jx16 ET50
5x112
M14 x 1.5
57.1

Octavia, ili 6.5 felga na 205/55
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11917 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Pa to je to. Bice malo vise izbacena zbog pola cola ili cola sirine i dodatno 5mm ETa.
Uze su celicne obicno, zavisi i kakav tip felgi ima i kakav hoce
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11918 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Vidjet ce on ko i ja kako vise prska vrata i bok auta :D

Meni su fabrika ET 52.5 ,a 15ke su 45 :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11919 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Najbolje su ravne s rubom i bogdu u minusu :mrgreen:
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11920 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Hvala na objasnjenjima...ali islreno sam mislio ako su orginalne felge sa pctavie yeti da to ne bi trebalo imati veze jer jbg guma 205 55 16 b8 trwbala normalno da legne na svaku 16ku, ali izgleda da sam pogrijesio...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11921 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Postavi sliku
metalaczenica
Posts: 17
Joined: 29/10/2018 21:39

#11922 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by metalaczenica »

Iskreno ne znam ubaciti sliku...ako nike problem nekom da mi pomogne..hvalaaaa.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#11924 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

metalaczenica wrote:Iskreno ne znam ubaciti sliku...ako nike problem nekom da mi pomogne..hvalaaaa.
primjer-kako-postaviti-sliku-na-forum-t35560.html
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#11925 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by high_volume »

metalaczenica wrote:[/img]http://i66.klix.com/ixgxuw.jpg[/img]
Image
Post Reply