Republika Turska

Post Reply
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#11901 Re: Republika Turska

Post by Kombat »

sudstvo ce im biti posebna prica - valja triiljadeinesto kadija zamijeniti - vjerovatno ce uslov biti da si najglasniji tj najgrlatiji clan mjesne zajednice koji se ne boji potuci sa trojicom odjednom!
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11902 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

sunceKOtepsija wrote: na lajazeeri prije par dana kad su bila otpustanja iz ankare se javila Arduana. rekla je da navodno ovi prf nastavnici osumnjiceni za pripadnost gulenovskoj teroristickoj organizaciji nece moci vise raditi u prosvjeti, vidjecemo da li ce se nesto promjeniti po tom pitanju, ako je istina, ipak nije mali broj ljdi u pitanju a sve je jos svjeze
Rezolucija Informbiroa. :oops:
Mozda ih prevaspitaju :oops:

Premda mislim da im je puno bolja opcija kad pustise sticenika iz Sivog doma, ona scena u autobusu - "Sine gdje si posao?" "Baba, via Azurna obala!" :skoljka:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11903 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Kombat wrote:sudstvo ce im biti posebna prica - valja triiljadeinesto kadija zamijeniti - vjerovatno ce uslov biti najglasniji tj najgrlatiji clan mjesne zajednice koji se ne boji potuci sa trojicom odjednom!
:lol: evo ga, predsjednik odbora za odnose s javnoscu jednog lokalnog odbora AKP-a, prolazio pored nekog parkinga cuo neku grupu kako s omalovazavanjem pricaju o Erdoganu, rekao im kako to pricate o Predsjedniku Republike, oni mu rekli sta te briga, i vamo tamo povuci poteegni, njih nekolko on sam, zavrsilo kako je zavrsilo...
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#11904 Re: Republika Turska

Post by Kombat »

sunceKOtepsija wrote:
Kombat wrote:sudstvo ce im biti posebna prica - valja triiljadeinesto kadija zamijeniti - vjerovatno ce uslov biti najglasniji tj najgrlatiji clan mjesne zajednice koji se ne boji potuci sa trojicom odjednom!
:lol: evo ga, predsjednik odbora za odnose s javnoscu jednog lokalnog odbora AKP-a, prolazio pored nekog parkinga cuo neku grupu kako s omalovazavanjem pricaju o Erdoganu, rekao im kako to pricate o Predsjedniku Republike, oni mu rekli sta te briga, i vamo tamo povuci poteegni, njih nekolko on sam, zavrsilo kako je zavrsilo...
znaci on je sebi namah osigurao mjesto u Padishahovom Vijecu (nekadasnji Ustavni Sud)
User avatar
pici
Posts: 46370
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11905 Re: Republika Turska

Post by pici »



Image
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11906 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »


Melih Gökçek- nacelnik Ankare n+gostujuci na CNN-Turk na pitanje kako je Gulen uticao na tolike ljude u i van zemlje rekao da se Gulen koristi sihrom, tj crnom magijom, upotrbljava dzine (mracne sile) kako bi kontrolisao ljude, i da je i on sam bio zrtva pokusaja opsihrenja od strane Gulena.
njegovog sina Osmana smo vec ranije upoznali, vrlo dirljiv govor
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#11907 Re: Republika Turska

Post by Kombat »

je li moguce da su ti ljudi na vodecim pozicijama kod njih (tipa gradonacelnik Ankare) zaista toliko zatucani / zadrti / mindfucked da vjeruju u ta sranja o kojima pricaju ili jednostavno prodaju onu retoriku za koju znaju da prolazi kod obicnog hinsana / kurbana? Hmmm....vjecita dilema... :-)
User avatar
pici
Posts: 46370
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11908 Re: Republika Turska

Post by pici »

ja u to vjerujem, sHejtan se pozove od siHribasHa i posHalje na neku osobu, vidisH na coeku tesKa muka ga mori, zato kod Hodze po zapis, dvajs marki, sitnica i sve u dure...

Image
User avatar
Point.
Posts: 33489
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#11909 Re: Republika Turska

Post by Point. »

sunceKOtepsija wrote:
Melih Gökçek- nacelnik Ankare n+gostujuci na CNN-Turk na pitanje kako je Gulen uticao na tolike ljude u i van zemlje rekao da se Gulen koristi sihrom, tj crnom magijom, upotrbljava dzine (mracne sile) kako bi kontrolisao ljude, i da je i on sam bio zrtva pokusaja opsihrenja od strane Gulena.
njegovog sina Osmana smo vec ranije upoznali, vrlo dirljiv govor
I ovakvi ljudi na celnim pozicijama? :lol:
Boze ti sacuvaj.
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11910 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

Kombat wrote:je li moguce da su ti ljudi na vodecim pozicijama kod njih (tipa gradonacelnik Ankare) zaista toliko zatucani / zadrti / mindfucked da vjeruju u ta sranja o kojima pricaju ili jednostavno prodaju onu retoriku za koju znaju da prolazi kod obicnog hinsana / kurbana? Hmmm....vjecita dilema... :-)
Nije moguce, ali su politicari, pricaju sto odgovara pucanstvu. :oops:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#11911 Re: Republika Turska

Post by asurbanipal »

sunceKOtepsija wrote:TRT-prijem novih 20 000 i kusur nastavnika profesora u prosvjeti, koji ce zamjeniti otpustene puciste

Mogao bih i ja onda konkurisati... :lol:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11912 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

treba samo pratit konkurse :D
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#11913 Re: Republika Turska

Post by Kaligula I »

sunceKOtepsija wrote:
Melih Gökçek- nacelnik Ankare n+gostujuci na CNN-Turk na pitanje kako je Gulen uticao na tolike ljude u i van zemlje rekao da se Gulen koristi sihrom, tj crnom magijom, upotrbljava dzine (mracne sile) kako bi kontrolisao ljude, i da je i on sam bio zrtva pokusaja opsihrenja od strane Gulena.
njegovog sina Osmana smo vec ranije upoznali, vrlo dirljiv govor
...nema mjesta čuđenju ako je načelnik vjernik, a bit će da jeste... vjerniku je logično da vjeruje i u šejtanska posla, jer i same religije priznaju te pojave...naravno, gledano iz ateističke perspektive to je goroteska par excellenece...

...sreo sam u životu mnogo ljudi, različitih vjera, koji su skloni vjerovanju u te bajke...zapanjujuća je njihova površnost i naivnost...oni vjeruju da komšija komšiji može, naravno putem sihra, načiniti zlo po želji, ali kada ga pitaš zašto sihre ne koriste političari protiv političara, ratnici protiv ratnika, e tu mu onda pamet zastane...da su sihre tako djelotvorne, kao što naivci vjeruju, onda muslimanske, i ne samo muslimanske zemlje, ne bi kupovale lako i teško naoružanje i razvijale nuklearne programe, nego bi vrlo jednostavno opčinili Obamu, Putina i joše neke svjetske moćnike sihribaskim zahvatima, te na taj način riješile svoje probleme, pa ovladale svjetom, a i šire...

...čovjek je posegnuo za vradžbinama onda kada je poželio da sebi objasni pojave kao što su suša, grom, munja, duševne i tjelesne boli...danas je magija neka vrsta zabave gdje mađioničar svojim vještim rukama ili pomoću raznih tehničkih sredstava obmanjuje gledatelje pa oni ponekad vjeruju da je on učinio nešto nemoguće...ali nažalost mnogi podli mađioničari, presvučeni u sihribaze, i dan dans zarađuju fin novac s lake strane...oduvjek je važila ona narodna 'dok je budala, pametni će da žive'...
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#11914 Re: Republika Turska

Post by Kaligula I »

asurbanipal wrote:
sunceKOtepsija wrote:TRT-prijem novih 20 000 i kusur nastavnika profesora u prosvjeti, koji ce zamjeniti otpustene puciste

Mogao bih i ja onda konkurisati... :lol:
...prvo moralno-stranačku podobnost na sunce... :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#11915 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

sunceKOtepsija wrote:
Melih Gökçek- nacelnik Ankare n+gostujuci na CNN-Turk na pitanje kako je Gulen uticao na tolike ljude u i van zemlje rekao da se Gulen koristi sihrom, tj crnom magijom, upotrbljava dzine (mracne sile) kako bi kontrolisao ljude, i da je i on sam bio zrtva pokusaja opsihrenja od strane Gulena.
njegovog sina Osmana smo vec ranije upoznali, vrlo dirljiv govor
Pa ovi su gori sizofrenici od ekipe iz SANU! :lol: :lol: :lol: :lol:

Knjiga od milju strana se moze sastaviti sta su sve ludaci izjavljivali. :D

Al' opet, turkofili ih zdusno brane... :-) :-) :D :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#11916 Re: Republika Turska

Post by Prpa.ba »

Kaligula I wrote:...prvo moralno-stranačku podobnost na sunce... :D
Taman 20.000 od 100.000 obecanih SDA radnih mjesta. :bih: :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11917 Re: Republika Turska

Post by KB9 »



iz koje je pjesme ova melodija sto krene na 1:09 :izet:

dajte zivi bili pomagajte, kako dobro zvuci, cisti adrenalin :mrgreen:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#11918 Re: Republika Turska

Post by Cherry-Cherry »

Kombat wrote:
sunceKOtepsija wrote:TRT-prijem novih 20 000 i kusur nastavnika profesora u prosvjeti, koji ce zamjeniti otpustene puciste

:D :-) :-) Jadna ti majka kakvog ce olosa sad tu "dotjerati" iz vukojebina anadolije...
Nego kakvi su uslovi?! Osim zakletve sultanu koja se potpisuje sopstvenom krvlju? I sta ce biti sa otpustenim prosvjetarima? Zabrana ikakvog daljnjeg rada i socijala, protjerivanje iz zemlje ili groblje izdajnika? :izet:
Po principu: ne trebaju nam sposobni, nego podobni.
Kad sjebu obrazovanje, sjebali su sve.

To im Bakir dao upute. :mrgreen:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11919 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

KB9 wrote:

iz koje je pjesme ova melodija sto krene na 1:09 :izet:

dajte zivi bili pomagajte, kako dobro zvuci, cisti adrenalin :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=F0inD_BwnHU
https://www.youtube.com/watch?v=AN7bjCBKCQY
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11920 Re: Republika Turska

Post by KB9 »

sunceKOtepsija wrote:
KB9 wrote:

iz koje je pjesme ova melodija sto krene na 1:09 :izet:

dajte zivi bili pomagajte, kako dobro zvuci, cisti adrenalin :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=F0inD_BwnHU
https://www.youtube.com/watch?v=AN7bjCBKCQY
hvala :thumbup:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11921 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »


Melih Gökçek- nacelnik Ankare n+gostujuci na CNN-Turk na pitanje kako je Gulen uticao na tolike ljude u i van zemlje rekao da se Gulen koristi sihrom, tj crnom magijom, upotrbljava dzine (mracne sile) kako bi kontrolisao ljude, i da je i on sam bio zrtva pokusaja opsihrenja od strane Gulena.
nekakve nevjerne tome se po twiteru za...zezaju :lol:
Image
Image
oni mal ozbiljniji predlazu dovodenje vracara iz zimbabvea i njihovo imenovanje u Drzavno vijece za Sigurnost
Image
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11922 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

-CHP u Istanbulu skup protest protiv drzavnog udara i za ocuvanje demokratije-pristalice nose samo turske zastave i slike K. Ataturka, pozvali su i sve ostale koji su za demokratiji i sekularizam da im se pridruze, skupu je planirano samo obracanje Kemala Kilicdaroglua-predsjednika CHP-a kojeg je Erdogan predizbornoj kampanji optuzivao da nije ni sunija ni musliman, vec Alevija (s obzirom da je iz Tuncelija).
s tim u vezi, danas je godisnjica ugovora iz Lozane
nekoliko slika pro i contra kampa uz prigodnu pjesmu i napomenu da je predsjednik Republike izdao saopstenje i pohvale za potpisnike sporazuma (nekad ih napada nekad proziva al hajd)
turska prije narodnog pokreta za oslobodenje pod vodstvom K.Ataturka
Image
Image
-oni koji smatraju da ce turska nakon 2023 prosiriti svoje granice objavljuju ovakve slike-SLIKA DOLE (to su oni malo skromniji, koji ne zele vise od dijelova sirije i iraka, dijelova irana i armenije, dok postoje i oni koje bi neki nazvali megalomanima)
Image
oni takode smatraju da ugovor iz Lozane sadrzi tajne clanove, da ce turskoj nakon 2023. biti vracen cijeli sjeverni irak zajedno s mosulm, da ce turska svasta nesto itd
prigodna slika (robin kaze Lozana sadrzi tajne clanke-betmen mu opali samar)
Image

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#11923 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

zajebani turci
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11924 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
Şamil Tayyar-AKP-ov parlamentarac iz Gaziantepa smatra da sef MIT-a Hakkan Fidan i glavnokomandujuci generalstaba- Hulusi Akar treba da podnesu ostavke, juce je predsjednik Republike u intervjuu za jednu francusku tv kucu izjavio da se "dok prelazis rijeku ne mijenja konj".
Medutim Şamil Tayyar, parlametarac, zbog necega na meti ima posebno Hulusi Akara-glavnokomandujuceg generalstaba, rekao je da mu ne vjeruje da su ga pobunjenici pokusali zadaviti, te da smatra da bi Hulusi Akkar trebao izaci pred sud. Pitanje je da li iza toga stoji neka licna ili objektivna netrpeljivost.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11925 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Kemal Kilicdaroglu predsjednik CHP-a (kojeg je erdogan optuzivao da je Alevija) procitao na Taksimu deset tacaka manifesta u kojem osudujeu pokusaj drzaavnog udara, pozivaju na ocuvanje demkoratskog, sekularnog sistema, vladavinu prava i ravnopravnost svih gradana bice na aljazeeri detaljno siguran sam
Post Reply