Republika Turska
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83444
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#11876 Re: Republika Turska
Vivaldi je jaci od Fude Kasumovica.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52710
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#11877 Re: Republika Turska
Satelit_ wrote:Zanimljivo je kako je Bosnjacima najbitnije da se puč nije razvio u rat - jebo to što je Erdogan učvrstio vlast.
Kako onda to isti nusu muslili za Bosnu koja je 1992 mogla proci bez referenduma - i bez rata.
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Satelit_
trajno
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11878 Re: Republika Turska
??
Last edited by Kaligula I on 24/07/2016 01:50, edited 1 time in total.
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11879 Re: Republika Turska
...pa naravno, sam Alija je dao prednost vjerskom nad građankim konceptom i više je polagao na religiju nego na drzavu ... problem je u tome što Bošnjaci nikada nisu jasno razgraničili svoju politiku od svoje vjere...Edin H. wrote:Problem je sto su svi pobrojani stranci cinili zulum po Bosni, osim Rusije i Amerike (osim mozda posredno) i nikada necu moci shvatiti tu poniznost, poltronstvo i nepostojanje ponosa.japin_mutapi wrote:bosnjaci vole tursku, austr(iju)ougarsku i drugu jugoslaviju
vole njemacku, hrvatsku, ameriku
ne vole srbiju, kraljevinu jugoslaviju i rusiju
i sta je problem konkretno
Istina Bosnjacima je, cini se vjera ispred drzave, jer bi se u suprotnom izjasnjavali kao Bosanci, kao sto su Albanci uvijek prvo Albanci, pa onda tek pravoslavci, muslimani ili katolici.
...što se tiče Albanca može se reći da su oni narod koji posjeduje duboku svijest o svome porijeklu i zato prednost daju 'paketu' nad 'ambalažom', dok se to ne bi, bas, moglo reći za Bošnjake...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#11880 Re: Republika Turska
Pa eto tojapin_mutapi wrote:bosnjaci vole tursku, austr(iju)ougarsku i drugu jugoslaviju
vole njemacku, hrvatsku, ameriku
ne vole srbiju, kraljevinu jugoslaviju i rusiju
i sta je problem konkretno
S moje sokoćalo
-
Kat
- Posts: 660
- Joined: 19/12/2009 16:45
#11881 Re: Republika Turska
Za Ron Paula se ne moze reci da je Erdoganov fan.
http://ronpaulinstitute.org/archives/fe ... kish-coup/
http://ronpaulinstitute.org/archives/fe ... kish-coup/
Last weekend’s coup was a joint effort by the secular old guard and the Gulenists to reverse history. Unable to defeat the wildly popular Erdogan at the polls, they keep resorting to violence.
Instead of immediately supporting Turkey’s besieged democratic government, Washington, London, Paris and Ottawa all issued only lukewarm, half-hearted support. President Erdogan is not liked, particularly by the US. He is a Muslim, too independent-minded, insufficiently response to American demands in spite of his support for the anti-ISIS war in Syria and Iraq. Perhaps worst of all, Erdogan is sometimes critical of Israel over its repression of the Palestinians.
As a result, leading US neocon papers, like the Wall Street Journal, Washington Post, and NY Times drip with venom over Erdogan. CNN’s coverage of the coup was astoundingly biased and nasty, worthy of the old Pravda. The anti-Erdogan neocons began spreading the ludicrous canard that the coup was a false-flag operation staged by the Turkish leader himself. It was the real thing. Even Turkey’s opposition parties sided with Erdogan’s AK.
Erdogan is hardly perfect. He is often too authoritarian and made a mess in Syria. But his triumph in protecting Turkey’s hard-won democracy should be lauded and strongly supported by his NATO allies, starting with the US – which was quick to support the brutal military coup in Egypt. Time for Washington to come clean on its murky links to Gulen
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#11882 Re: Republika Turska
Ljudi dosli prije 553 godine, otisli prije 138 (zamisli se za trenutak, jer se koljemo oko istine od prije 20 godina). Niko ih nije zvao, nikoga nisu pitali. Bili glavne baje i ravnali sve pred sobom.swanfilter wrote:Da li bi isto mislio da nam je vjeru donijela spanska inkvizicija? Ponosis se okupatorima ... Da nam Germani ne uletise, danas bi cijela BIH izgledala kao Bascarsija. Citajuci tebe i tebi slicne, sve sam uvjereniji da ce psiholozi i sociolozi doci do zajednickog zakljucka da se Stokholmski sindrom preimenuje u Bosnjacki sindrom. U to sam sve uvjereniji ...Quaresma wrote:ako neko sad podrzava danasnju tursku, ne znaci da je turkofil, ili kako vec nazivate te ljude
volim historiju bosne, ponosim se i time, a ponosim se i osmanlijama, prije svega, donijeli su mi jednu prelijepu vijeru, pa vi to sad shvatite kako hoćete
Eh, kad su vec stigli i nisu namjeravali brzo napustit, Tvrdisav i Djevena odluce prihvatiti Islam, kao i sve ostale otomanske obicaje. Isto uradi i ostala raja koja je zivjela po okolnim zemunicama (tad nije bilo SANU da usmjeri masu).
Prodje od tad 553 Bajrama, i svaka veza sa Tvrtkom, Kulinom, Dabisom, Katarinom i ostalom ekipom jednostavno izcezne (osim prosvijetljenih poput Nemanje Kusturice). Nismo ni prvi ni poslednji.
Da nam je vjeru donijela Spanija vjerovatno bi bili katolici, Islam nebi poznavali, niti bi preispitivali tako daleku proslost kao sto dusebriznici sad rade. Btw, i Germani su bili okupatori al ti to naravno znas
I da, i ja sam im zahvalan jer su donijeli Islam. I tu je tacka. Svu drugu navodnu ljubav i opsjednutost Turskom namecu moji dragi sugradjani koji iz nekog iracionalnog razloga mrze Tursku. Traze neku povezanost i gdje je ima i gdje nema.
Kad se Mladic "bunio protiv Dahija i svetio Turcima na ovim prostorima" za Erdogana niko nije cuo. Baketa nismo vidjeli ni na dnevniku. Nismo mahali crvenim zastavama, i vjeruj, nista nam nije pomoglo.
Al i ovo ti znas
- dobojlija81
- Posts: 3541
- Joined: 20/07/2012 22:03
#11883 Re: Republika Turska
@satelit konačno lansiran tamo gdje pripada
nebeski narod
nebeski narod
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11884 Re: Republika Turska
srbi vole francusku,insomnia78 wrote:Pa eto tojapin_mutapi wrote:bosnjaci vole tursku, austr(iju)ougarsku i drugu jugoslaviju
vole njemacku, hrvatsku, ameriku
ne vole srbiju, kraljevinu jugoslaviju i rusiju
i sta je problem konkretno
S moje sokoćalo
ko ne mrzi rusiju nije bosnjak
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#11885 Re: Republika Turska
Ah, problem je samo u Bosnjacima....Edin H. wrote:Problem je sto su svi pobrojani stranci cinili zulum po Bosni, osim Rusije i Amerike (osim mozda posredno) i nikada necu moci shvatiti tu poniznost, poltronstvo i nepostojanje ponosa.japin_mutapi wrote:bosnjaci vole tursku, austr(iju)ougarsku i drugu jugoslaviju
vole njemacku, hrvatsku, ameriku
ne vole srbiju, kraljevinu jugoslaviju i rusiju
i sta je problem konkretno
Istina Bosnjacima je, cini se vjera ispred drzave, jer bi se u suprotnom izjasnjavali kao Bosanci, kao sto su Albanci uvijek prvo Albanci, pa onda tek pravoslavci, muslimani ili katolici.
- pici
- Posts: 46370
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#11886 Re: Republika Turska
jebiga to je kad ova troglava azbaHa gura kmetskotornjacki mentalitet a i lakse upravljat kmet...tor... pardon, svojima na svome 
- Point.
- Posts: 33489
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#11887 Re: Republika Turska
Da je tako ko sto kazes, nebi se izjasnjavali kao Bosnjaci ili Bosanci, nego kao muslimani.Edin H wrote:
Istina Bosnjacima je, cini se vjera ispred drzave, jer bi se u suprotnom izjasnjavali kao Bosanci, kao sto su Albanci uvijek prvo Albanci, pa onda tek pravoslavci, muslimani ili katolici.
Ako smo svi prije bili Bosnjaci muhamedanske, katolicke i pravoslavne vjere, ko sto neki spisi kazu, dolazimo do zakljucka da su se jedino Bosnjaci islamske vjere vratili iskonskim, prvobitnim vrijednostima, vrativsi ime Bosnjak.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#11888 Re: Republika Turska
zaštoinsomnia78 wrote:Pa eto tojapin_mutapi wrote:bosnjaci vole tursku, austr(iju)ougarsku i drugu jugoslaviju
vole njemacku, hrvatsku, ameriku
ne vole srbiju, kraljevinu jugoslaviju i rusiju
i sta je problem konkretno
S moje sokoćalo
- k3ngur
- Posts: 1952
- Joined: 21/05/2008 13:58
- Location: Land Down Under
#11889 Re: Republika Turska
Point. wrote:Da je tako ko sto kazes, nebi se izjasnjavali kao Bosnjaci ili Bosanci, nego kao muslimani.Edin H wrote:
Istina Bosnjacima je, cini se vjera ispred drzave, jer bi se u suprotnom izjasnjavali kao Bosanci, kao sto su Albanci uvijek prvo Albanci, pa onda tek pravoslavci, muslimani ili katolici.
Ako smo svi prije bili Bosnjaci muhamedanske, katolicke i pravoslavne vjere, ko sto neki spisi kazu, dolazimo do zakljucka da su se jedino Bosnjaci islamske vjere vratili iskonskim, prvobitnim vrijednostima, vrativsi ime Bosnjak.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#11891 Re: Republika Turska
Pa zato sto mrzitelji bosne obicno vole Srbiju, kralja Petra gardu i Rusijujapin_mutapi wrote:zaštoinsomnia78 wrote:Pa eto tojapin_mutapi wrote:bosnjaci vole tursku, austr(iju)ougarsku i drugu jugoslaviju
vole njemacku, hrvatsku, ameriku
ne vole srbiju, kraljevinu jugoslaviju i rusiju
i sta je problem konkretno
S moje sokoćalo
Al' sve je to poprilicno nategnuto u rangu one da nisi patriota ako jedes slaninu
S moje sokoćalo
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#11892 Re: Republika Turska
Sram da te bude...šćuo!insomnia78 wrote: Pa zato sto mrzitelji bosne obicno vole Srbiju, kralja Petra gardu i Rusiju
Al' sve je to poprilicno nategnuto u rangu one da nisi patriota ako jedes slaninu
S moje sokoćalo
-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#11893 Re: Republika Turska
Nije dobro da se svaka tema koristi za generelizaciju i etiketiranje. Kao što nije dobro govoriti u ime vlastite etnije lupajući etikete drugima, pojedinačno i kolektivno. Ne vidim kako to pomaže BiH, njenom opstanku i razvoju.
Ljubav prema domovini je valjda individualna stvar kao i osjećanja prema drugim državama. Ta se osjećanja vremenom mijenjaju a primjer je nekadašnja Austrougarska koju je dio stanovnika BiH u momentu aneksije pozdravio a drugi dio vjerovatno iz dna duše mrzio. Današnju Austriju svi vole kad više nije ovdje. U tom smislu i ja volim Tursku.
Turska ne treba biti povod ni razlog za svađu i prozivku. Za pristojnu raspravu i razmjenu mišljenja da, ali samo na zadatu temu.
Ljubav prema domovini je valjda individualna stvar kao i osjećanja prema drugim državama. Ta se osjećanja vremenom mijenjaju a primjer je nekadašnja Austrougarska koju je dio stanovnika BiH u momentu aneksije pozdravio a drugi dio vjerovatno iz dna duše mrzio. Današnju Austriju svi vole kad više nije ovdje. U tom smislu i ja volim Tursku.
Turska ne treba biti povod ni razlog za svađu i prozivku. Za pristojnu raspravu i razmjenu mišljenja da, ali samo na zadatu temu.
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11894 Re: Republika Turska
TRT-prijem novih 20 000 i kusur nastavnika profesora u prosvjeti, koji ce zamjeniti otpustene puciste
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11895 Re: Republika Turska
nakon Dijarbakira i udruzenja iz Vana traze informacije o zdravstvenom stanju Ocalana i prijete protestima. Traze da se dopuste posjete porodice i advokataa
- pici
- Posts: 46370
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#11896 Re: Republika Turska

kako klizi riba uz tursku rakiju...
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11897 Re: Republika Turska

Cuveni novinar Huseyin Aykol (koji je do sada bezbroj puta hapsen, pritvaran, zastrasivan), koji trenutno pise za novine Özgür Gündem: "Kada smo pisali-bombarduju se i ravnaju sa zemljom kurdski gradovi-proglasavani smo teroristima, sada su ti isti generali bombardovali Ankaru, parlament, pucali po Istanbulu. To samo pokazuje vaznost slobode medija i slobodnog izvjestavanja. Kao i do sad nastavicemo s pisanjem istine."
Özkan Ali, koji je 1980-ih zbog pisanja bio uhapsen rekao je da dok se ne rijesi kurdsko pitanje uvijek ce postojati opasnost od drzavnog udara, jos je rekao:"Isti tenkovi su bili na ulicama Cizrea, Lice-a, Sura, granatirali, ravnali sve pred sobom, ubijali desetine ljdi u podrumima, i niko nije spominjao demokratiju, zato jer su ti ljudi neprijatelji, njih treba unistiti jer su Kurdi".

pokrajina Hakkari-pripadnici PKK (HPG i YJA) jutros oko 05.00 naizvrsili granatiranje 4 baze turske armije, doslo i do brobi, nakon cega su se pripadnici PKK povukli. Nema podataka o poginulim
https://en.wikipedia.org/wiki/People%27s_Defence_Forces
https://en.wikipedia.org/wiki/Free_Women%27s_Units
-Tunceli sukobi, jutros iza ponoci u napadu ubijen jedan policajac, 4 ranjena (od toga 2 u kriticnom stanju), helikopteri i snage sigurnosti pretrazuju podrucje u potrazi za napadacima
- pici
- Posts: 46370
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#11898 Re: Republika Turska
ko je obnoviJo neprijateljstvo su Kurdima jal ovi Kemalisti il Erdoganisti il oboje...


- Kombat
- Posts: 887
- Joined: 06/09/2014 06:29
- Location: Sadaka City
#11899 Re: Republika Turska
sunceKOtepsija wrote:TRT-prijem novih 20 000 i kusur nastavnika profesora u prosvjeti, koji ce zamjeniti otpustene puciste
Nego kakvi su uslovi?! Osim zakletve sultanu koja se potpisuje sopstvenom krvlju? I sta ce biti sa otpustenim prosvjetarima? Zabrana ikakvog daljnjeg rada i socijala, protjerivanje iz zemlje ili groblje izdajnika?
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11900 Re: Republika Turska
na lajazeeri prije par dana kad su bila otpustanja iz ankare se javila Arduana. rekla je da navodno ovi prf nastavnici osumnjiceni za pripadnost gulenovskoj teroristickoj organizaciji nece moci vise raditi u prosvjeti, vidjecemo da li ce se nesto promjeniti po tom pitanju, ako je istina, ipak nije mali broj ljdi u pitanju a sve je jos svjezeKombat wrote:sunceKOtepsija wrote:TRT-prijem novih 20 000 i kusur nastavnika profesora u prosvjeti, koji ce zamjeniti otpustene puciste
![]()
![]()
Jadna ti majka kakvog ce olosa sad tu "dotjerati" iz vukojebina anadolije...
Nego kakvi su uslovi?! Osim zakletve sultanu koja se potpisuje sopstvenom krvlju? I sta ce biti sa otpustenim prosvjetarima? Zabrana ikakvog daljnjeg rada i socijala, protjerivanje iz zemlje ili groblje izdajnika?

