Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#11826 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by decembar2017 »

drugi profil wrote:
decembar2017 wrote:
Poluotok Klek je po zadnjem prostornom planu oznacen kao zelena zona i u njemu je zabranjeno graditi, toliko o zelji i namjeri da se Neum izgradi u turisticki magnet. hdz vlada tim podrucjem vec 27 godina i da im je bilo u cilju da razviju Neum prvo bi napravili autobusku stanicu pa tek onda sve ostalo, imali su i vremena a i mogucnosti da urade kako im se cefne, ali bas suprotno su radili i rade, gdje bi okolnim mjestima u hr uzimali turiste, matica je matica :wink:

Ili moze i ovako: u Neumu nema ni jedan politicar, biznismen, sportista viseg ranga vikendicu ili sl, pitaj se zbog cega, da li su svi oni tako glupi pa ne mogu da procjene koliko ce Neum da se razvije pa da kupe na vrijeme ili je u pitanju da ipak oni znaju malo vise od nas :?:
Sta ba ti sad trunis visoku politiku i teorije zavjere?
Ja ti kazem kakav je potencijal, a da se on ostvari potrebna je saobraćajnica kakobogzapovjeda. To o vikendicama si dezinformisan. Pogledaj malo u katastru vlasnike vila u Primorskoj ulici, ali to je manje više nebitno za ovu poentu, mada i tome ide u prilog cesta. Ljudi neće da kupuju kuće do koje moraju dvije granice preći. Svitavom se ljudi voze, ali mnogi ne žele ni pod razno tu avanturu.
Dalje, ja da imam pare za kucu na moru, ne bih je ni ja kupio u Neumu sigurno, ali mi ne govorimo ni o tome.
Riječ je o samo potencijalu da Neum ima vikend turizam tokom cjele godine i o tome da će se ponuda i potražnja takmičiti čim postane saobraćajno dostupniji i to je tako prosta logika da ne vidim zašto nekom to treba objašnajvati.
Taj potencijal stoji vec 30 godina i nije iskoristen, razumijes li da nema ni autobsuku stanicu a ovdje se prica o nekom Hong-Kongu :-)

Koja ponuda i potraznja ??? Ako je pravljenje puta iz unutrasnjosti preduslov za neki razvoj koga ce to privuci ?

Lovatore kojima ni na pamet nije Neum, koji vec sada u najvecem slucaju ako imaju vikendicu kupuju po hr, crnoj gori i turskoj.

Srednja klasa koja kada se odluci moze sebi da prisuti ljetovanje od hr , grcke pa do turske.

Ili oni koji dolaze i sada samo zato jer je najjeftinije i jer ne trebaju da vade pasose ??? Koji dolaze sa ili bez puta jer nemaju nekog izbora ako zele da odu na more. I zbog njih ce se da ulaze da bi se napravio neki novi hong-kong :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#11827 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

halo? Taj potencijal treba cestu da se ostvari. Razumijes li ti prostu logiku?
uostalom po tvojim elaboratima vidi se odakle kod tebe vjetar duva.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#11828 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by decembar2017 »

drugi profil wrote:halo? Taj potencijal treba cestu da se ostvari. Razumijes li ti prostu logiku?
uostalom po tvojim elaboratima vidi se odakle kod tebe vjetar duva.
prvo pitanje na koje treba odgovor prije svake investicije ili pokretanja posla je : ko je kupac/musterija ? A vidim da ti nemas pojma za koga bi se tu uopste radilo i razvijalo a pricas o nekim potencijalima, investicijama, razvoju :lol:

Pitao sam te lijepo koga ce to ta cesta da privuce da bi se iskoristio taj potencijal ??? Ko bi to trebao da dolazi tom cestom a ko nije dolazio do sada da se stvori taj hong-kong ?
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#11829 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

OdoŠte u OFF TOPIC, skroz.
:)
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11830 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

EIB odobrila dva kredita u vrijednosti od 150 miliona eura za autoceste u BiH
Image

Evropska investiciona banka (EIB) je, tokom današnje posjete predsjednika Evropskog vijeća Donalda Tuska Bosni i Hercegovini, odobrila dva kredita ukupne vrijednosti od 150 miliona eura za izgradnju autoceste.

Kreditima koji su odobreni Bosni i Hercegovini će se finansirati dva dijela trans-evropske mreže koridora "Koridor 5C", koji povezuje Budimpeštu i istočnu Hrvatsku s Jadranskom obalom kroz Bosnu i Hercegovinu. Oni su dio EIB-ove Inicijative ekonomske otpornosti koja ima za cilj poboljšanje uslova života i stabilizaciju privreda koje su pogođene konfliktom ili migracijama. Krediti će pomoći konsolidaciji osnova privrede i olakšati proces pristupanja Evropskoj uniji.

"EIB je do sada odobrila finansiranje projekata u vrijednosti od skoro 2,5 milijarde eura u Bosni i Hercegovini, uključujući i današnje kredite, i već je uložila skoro 700 miliona eura u zapadnom Balkanu kao doprinos ekonomskoj otpornosti u regionu", saopćeno je.

Potpredsjednik EIB-a Dario Scannapieco kazao je, kako je to saopćeno, da Bosna i Hercegovina pokazuje odlučnost da nastavi svoj put ka evropskoj integraciji, kao i da je EIB spremna da pomogne finansiranjem i savjetima.

"Danas odobreni krediti pokazuju za šta se Inicijativa za ekonomsku otpornost zalaže: pomaganje zemljama da prevaziđu posljedice migracione krize i za stvaranje bolje budućnosti za njihove građane", istakao je Scannapieco.

Autocesta "Koridor 5C“ proširuje mrežu TEN-T koja se prostire duž Evrope na susjedne zemlje. Očekuje se da projekat olakša trgovinu, razvije turizam, promoviše regionalni i nacionalni ekonomski rast i na kraju, doprinese ekonomskom i društvenom povezivanju u regionu. Projekat će smanjiti vrijeme putovanja i gužve u saobraćaju i povećati bezbjednost na putevima.

Krediti će, kako je to saopćeno, biti upotrijebljeni za izgradnju dvije nove dionice ove autoceste od vitalnog značaja i podržani su garancijom iz budžeta Evropske unije na osnovu Mandata za vanjsko kreditiranje (External Lending Mandate).

"Većim kreditom od 100 miliona eura će se finansirati dionica Koridora VC južno od Mostara: izgradnja autoceste sa naplatnim rampama u dužini od 21 km, uključujući dupli tunel dužine 2,6 km i pomoćne konstrukcije između južnog Mostara i Počitelja na jugu Bosne i Hercegovine. Drugi projekat, koji se finansira evropskim kreditom od 50 miliona eura, Zenica sjever: izgradnja nove dionice autoceste sa naplatnim rampama u dužini od 2,8 km, uključujući dupli tunel dužine 2,4 km i pomoćne konstrukcije između Ponirka i Vrača u centralnom dijelu zemlje.", stoji u saopćenju EIB-a.

Banka sa jedne strane učestvuje sa vlastima Bosne i Hercegovine kao glavni finansijer za odobrenje investicionog kredita od Evropske unije od 19,4 miliona eura koje je trenutno u proceduri odobrenja za dionicu Zenica sjever, a sa druge strane traži odobrenje dodatnog investicionog kredita Evropske unije za dionicu Mostar jug od Investicionog okvira za Zapadni Balkan (Western Balkan Investment Framework, WBIF). WBIF je regionalni instrument za kombinovano finansiranje koji kombinuje kredite iz budžeta Evropske unije i kredite koji pružaju podršku društveno-ekonomskom razvoju regiona.
Klix
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11831 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

HERING DOBIO VELIKI POSAO: Gradit će dionicu autoceste Buna-Počitelj vrijednu 50 miliona KM
JP Autoceste su donijele odluku da ugovor za izgradnju dionice Buna-Počitelj, koja je duga sedam kilometara, dodijeli firmi Hering iz Širokog Brijega. Istom odlukom određeno je da će nadzor nad gradnjom vršiti kompanija Aecom iz SAD-a.

Image

Izgradnja ove dionice koštat će 50 miliona KM, a novac je osiguran putem kredita Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD). Rok za izgradnju ove dionice je 20 mjeseci.

Izvođač radova sada ima rok od 28 dana da dostavi potrebne bankovne garancije i nakon toga će početi izgradnja. Ova dionica, tačnije njen dio koji je dodijeljen Heringu, nije pretjerano zahtjevan, sa aspekta građevinske struke, uglavnom se nalazi "na zemlji" i ima tek nekoliko manjih mostova.

Dodjela ugovora za izgradnju ove dionice, odnosno dijela kojeg će graditi Hering bio je preduvjet za potpisivanje ugovora o dobijanju kredita od Evropske investicijske banke (EIB) u iznosu od 100 miliona eura, odnosno blizu 200 miliona KM. Ovaj novac bit će iskorišten za izgradnju tunela i mosta Kvanj, koji se nalazi na ovoj dionici.
Slobodna Bosna
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#11832 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by detroit-mercy »

decembar2017 wrote:
drugi profil wrote:
decembar2017 wrote:


Hoce , naravno, ima nekih 100-e km plaze da se razvijaju , ko one u Australiji, nema im kraja :D
Neizgradjene obale ima nekih 15-tak kilometara. Odnosno 3 puta vise nego izgradjene. Cijeli poluotok Klek i zaleđe mogu biti gradilista.
Sada vec nema slobodnih kapaciteta ni u junu. Sa boljom cestom sezona bi se jos produzila. April, maj, svaki vikend bi bila navala.
Poluotok Klek je po zadnjem prostornom planu oznacen kao zelena zona i u njemu je zabranjeno graditi, toliko o zelji i namjeri da se Neum izgradi u turisticki magnet. hdz vlada tim podrucjem vec 27 godina i da im je bilo u cilju da razviju Neum prvo bi napravili autobusku stanicu pa tek onda sve ostalo, imali su i vremena a i mogucnosti da urade kako im se cefne, ali bas suprotno su radili i rade, gdje bi okolnim mjestima u hr uzimali turiste, matica je matica :wink:

Ili moze i ovako: u Neumu nema ni jedan politicar, biznismen, sportista viseg ranga vikendicu ili sl, pitaj se zbog cega, da li su svi oni tako glupi pa ne mogu da procjene koliko ce Neum da se razvije pa da kupe na vrijeme ili je u pitanju da ipak oni znaju malo vise od nas :?:
Let's be realistic :mrgreen:, ko ima iole nesto love, Neum mu je sigurno zadnje mjesto na kojem bi kupio ili gradio nesto. Jes da mi je drag sto je nas i nasa obala, ali budimo realni :mrgreen: .
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#11833 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

decembar2017 wrote:
BAK-eV wrote:
decembar2017 wrote:
U parlamentu BIH sjedi ..pogodi ko i da moze da se poziva na " zastitu nacionalnog interesa " za svaku sitnicu.

I pogodi ko ima vlast na tom podrucju i da je zelio mogao je da napravi od Neuma sta god je zelio i napravio je upravo tako ono sto je zelio, da "turisticki " grad nema autobusku stanicu :-)
Ima US koji moze deblokirati te stvari!

Imaju i drugi poluge ucjene. Zasto je ne koriste?
Ne moze se donijeti zakon da se porezuju kladionice, promjeni ime one zlocinacke stvorevine u javnim preduzecima i ti pitas sto se ne moze provesti neka druga odluka koja ide protiv interesa dodikovih rvata :-)
Može se ali naši neće zbog fotelja. U tom je poenta.
anodi
Posts: 90
Joined: 23/04/2017 09:57

#11834 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by anodi »

Dokle je dosla dionica Prnjavor-Drugovici?
To bi trebalo biti na proljece gotovo ili ce cekati izbore?
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#11835 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

Jbt pričate o tom Neumu ko da je mjesto na Azurnoj obali, a budimo realni, osjećaj kad dodjes u Neum je kao da si na jablanickom jezeru...
S cestom ili bez nje, to je bilo i ostat će mjesto gdje na odmor idu porodice koje nemaju novca da vade pasoše..pogotovo kad i Hrvatska udje u shengen pa bude potrebno dati i 7€ za ulazak.
I to sto su proglasili Klek zelenom zonom hvala Bogu, da se tamo jos počne graditi sve skupa bi ličilo na buča potok..
Čuj Hong Kong :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11836 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

Hajd ne lupetaj, pasoš je 40KM :lol: .
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#11837 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shheff »

anodi wrote:Dokle je dosla dionica Prnjavor-Drugovici?
To bi trebalo biti na proljece gotovo ili ce cekati izbore?
Prosao juce BL-Doboj, radi se, ali ima jos, ukucam na google svakih mjesec autoput bl doboj i izbaci mi poneki nov clanak njihovih medija, najava je ljeto, ali mislim ipak pred izbore.
anodi
Posts: 90
Joined: 23/04/2017 09:57

#11838 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by anodi »

shheff wrote:
anodi wrote:Dokle je dosla dionica Prnjavor-Drugovici?
To bi trebalo biti na proljece gotovo ili ce cekati izbore?
Prosao juce BL-Doboj, radi se, ali ima jos, ukucam na google svakih mjesec autoput bl doboj i izbaci mi poneki nov clanak njihovih medija, najava je ljeto, ali mislim ipak pred izbore.

pa da...nisam vozio tu 2-3 mjeseca pa rekoh da vidimm ima li pomaka...u svakom slucaju, kad to bude gotovo sve put iz Bl do Doboja ce trajati 45-50 min. :thumbup:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#11839 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Seyfo »

Ja se bojim kad bi dozvolili gradnju Kleka da bi nas narod,koji ne zna sa morem kao ni npr.crnogorci, od toga napravio kombinaciju autopijace Stup sa Tibrom. Vonj cevapa na plinski pogon bi se zavukao medju zgrade od 25 spratova,izmedju kojih bi bilo smeca do koljena a plaza bi bila puna pascadi lutalica koje kopaju po smecu.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11840 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Evo ovdje ima svježih informacija o cesti do Neuma, a vala može se i diskutovati ...

bosanski-putevi-magistralni-lokalni-reg ... 2s750.html
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11841 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Ministarstvo finansija FBiH: Neutrošeni novac usmjeriti za izgradnju autocesta i brzih cesta
Image

Dom naroda Federalnog parlamenta naredne sedmice razmatrat će po hitnom postupku predložene izmjene i dopune budžeta Federacije za 2018. godine, kojima je predviđeno da se neutrošena sredstva iz 2017. godine u iznosu od 107,0 miliona KM namijenjena za izgradnju autocesta i brzih cesta na razdjelu Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, planiraju na isti način i sa istom namjenom.

"Ova sredstva potrebno je u što kraćem roku staviti na raspolaganje kako bi se čim prije mogla utrošiti u svrhu realizacije planiranih infrastrukturnih projekata koje implementira javno preduzeće Autoceste Federacije BiH d.o.o. Mostar", potvrđeno je Feni iz Federalnog ministarstva finansija.

Podsjećanja radi, prilikom usvajanja rebalansa budžeta FBiH za 2017. godinu u Parlamentu FBiH je usvojen amandman kojim se definisalo da program utroška navedenih sredstava usvaja Parlament.

S obzirom na to da program utroška nije usvojen sredstva su ostala neutrošena, te se izmjenama i dopunama ovogodišnjeg budžeta Federacije omogućava nastavak implementacije ovog veoma značajnog procesa.

Pored neutrošenih sredstva iz 2017. godine od 107 miliona KM, iz Ministarstva navode da je Federaciji uplaćeno 87.207.037 KM jer je BiH ispunila sve uslove iz matrice politika u okviru DPL projekta sa Svjetskom bankom, dok je 97.214.772 KM doznačeno u budžetu FBiH budući da su ispunjene prethodne mjere iz Pisma namjere proširenog aranžmana s MMF-om.

"Zbog navedenog, Federalno ministarstvo finansija je izmijenilo strukturu finansiranja ovogodišnjeg budžeta Federacije BiH na način da se odustalo od planirane prodaje potraživanja u iznosu od 60 miliona KM, te je smanjena planirana emisija obveznica za 124 miliona KM", ističu iz Federalnog ministarstva finansija.

Na osnovu kratkoročnih indikatora može se zaključiti da je BiH ostvarila rast na nivou prošlogodišnjeg (nominalni rast 3,1 posto, realni rast 3,0 posto u 2017. u odnosu na 2016. godinu), a najznačajniji doprinos tome je ostvaren u domenu privatne potrošnje, potaknute rastom broja zaposlenih, priliva iz inostranstva, porastu uvoza, porastu prihoda od indirektnih poreza i porastu prometa u maloprodaji.

U BiH se u 2018. godini očekuje dodatno jačanje ekonomskog rasta, te se očekuje da bi stopa realnog rasta BDP-a mogla iznositi 3,2 posto, sa ključnim osloncem rasta u povećanju domaće tražnje, dok se u periodu od 2019. - 2021. godine očekuje nastavak rasta po prosječnoj stopi od 3,6 posto.

Da bi predložene izmjene i dopune rebalansa ovogodišnjeg budžeta Federacije mogle stupiti na snagu potrebno je da ih razmatra, a potom odobri i Predstavnički dom Parlamenta FBiH.
Klix
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11842 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

Oteze se previse sa ovim... Sve ostaje na projektu
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#11843 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

mk ultra wrote:Oteze se previse sa ovim... Sve ostaje na projektu
A ko to konkretno oteze i zasto?
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11844 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

BAK-eV wrote:
mk ultra wrote:Oteze se previse sa ovim... Sve ostaje na projektu
A ko to konkretno oteze i zasto?
To ne znam reci... Mogu samo da pretpostavim da je kao i uvijek eksproprijqcija zemljista, jer opcinske inspekcije ne rade svoje

Naime, ako je neko okupirao nečiju svojinu, ogradio ili koristi, i ako se niko ne buni 10 godina to postaje vlasnistvo korisnika... I onda je belaj
Ovoga ima u sred Sarajeva gdje opcine ne znaju sta je njihovo, a ne u nekoj vukojebini i jos hajde nađi čovjeka...

Mislim da se u pitanju autocesta to mora strožije raditi.
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#11845 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BadBoy »

mk ultra wrote:
BAK-eV wrote:
mk ultra wrote:Oteze se previse sa ovim... Sve ostaje na projektu
A ko to konkretno oteze i zasto?
To ne znam reci... Mogu samo da pretpostavim da je kao i uvijek eksproprijqcija zemljista, jer opcinske inspekcije ne rade svoje

Naime, ako je neko okupirao nečiju svojinu, ogradio ili koristi, i ako se niko ne buni 10 godina to postaje vlasnistvo korisnika... I onda je belaj
Ovoga ima u sred Sarajeva gdje opcine ne znaju sta je njihovo, a ne u nekoj vukojebini i jos hajde nađi čovjeka...

Mislim da se u pitanju autocesta to mora strožije raditi.
To "okupiranje" o kojem pričaš se zove dosjelost i rok od 10 godina važi samo ako je posjednik ZAKONIT i SAVJESTAN, a 20 godina samo ako je savjetan posjednik. Savjesnost znači da nisi znao niti mogao znati da je to nečije. Što je jako teško dokazati u današnje vrijeme. Nesavjestan posjednik (koji je znao ili je mogao znati da nije vlasnik stvari) bez obzira na dužinu posjeda ne može steči pravo vlasništva po ovom osnovu.

Drugo, "općinska inspekcija" nema nikakve veze sa postupkom eksproprijacije.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#11846 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Thorgerson »

Zalosno je da za 4 godine nema novih dionica. Za to nema fakat nikakvog opravdanja.

Cim je Terzic dosao na celo ja sam znao da ce proci dugo vremena od novih km. Jednostavno taj lik je nesposoban. Naravno, ne odlucuje on sam, ali sama cinjenica da je on na celu Autocesta nesto govori o kakvoj ekipi se tu radi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#11847 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Thorgerson wrote:Zalosno je da za 4 godine nema novih dionica. Za to nema fakat nikakvog opravdanja.

Cim je Terzic dosao na celo ja sam znao da ce proci dugo vremena od novih km. Jednostavno taj lik je nesposoban. Naravno, ne odlucuje on sam, ali sama cinjenica da je on na celu Autocesta nesto govori o kakvoj ekipi se tu radi.
Stani malo, Terzic je postavljen u novembru 2016. prije njega Bučo i onaj Salčin u mandatu ove vlasti.
Ne branim Terzića, ali čovjek je tek godinu i po u JPAC, a fakturišu mu se 4 godine.
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#11848 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Thorgerson wrote:Zalosno je da za 4 godine nema novih dionica. Za to nema fakat nikakvog opravdanja.

Cim je Terzic dosao na celo ja sam znao da ce proci dugo vremena od novih km. Jednostavno taj lik je nesposoban. Naravno, ne odlucuje on sam, ali sama cinjenica da je on na celu Autocesta nesto govori o kakvoj ekipi se tu radi.
Jednostavno opravdanje: 'hdz i sda' može biti tko hoće direktor dok su te dvije partije glavne tu nema pomicanja. Njihovim glasačima autoceste i napredovanje BiH nije primarni interesu nego nacionalno/plemenski položaj odnosno 'ugroženost'.

A Terzić (kao i uvijek) je naporan i konfuzan nikada nije vidio kameru/mikrofon da nije izvalio neku glupost.
:bih:
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#11849 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by lajkujMe »

Naravno da nema opravdanja ne zanima me ko je direktor cinjenica je da vlast u 4 godine nije 1cm puta napravila to je bruka. Pogotovo sto je u predhodnoj vlasti izgradnja puteva dobila zamah da se isti zadrzao danas bi bilo gotovo sve o cemu ovi pricaju danas. Danas bi se vec pricalo kako ce se zadnje dionice autoputa zavrsiti u iducih par god.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#11850 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Meni ovo ne izgleda samo kao nesposobnost JPAC rukovodstva. Da su zahebali jedan tender pa hajd, ali apsolutno ništa nisu počeli i to meni više izgleda kao namjera.
Post Reply