Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#11776 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

veliki_ah wrote:Šta je cut&cover?

I koliko to lotova ima oko zenice?
https://www.google.ba/search?q=cut%26co ... 20&bih=987
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#11777 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by veliki_ah »

Naslovnica wrote:
veliki_ah wrote:Šta je cut&cover?

I koliko to lotova ima oko zenice?
https://www.google.ba/search?q=cut%26co ... 20&bih=987
Fala :)
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#11778 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Inteligencija »

veliki_ah wrote:Šta je cut&cover?

I koliko to lotova ima oko zenice?
Imaju 3, 2 se grade ali na ovom zadnjem je petlja zenica sjever za koji je i tender zavrsen ali iz nekog razloga radovi jos ne pocinju
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#11779 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Matzan »

Koji je rok za izgradnju 3. dionice zeničke zaobilaznice?
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#11780 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Inteligencija »

Matzan wrote:Koji je rok za izgradnju 3. dionice zeničke zaobilaznice?
Terzic najavio pocetkom godine da ce radovi krenuti u naredna dva mjeseca :lol: :lol:
Tesko da ce se izgraditi ispod nekih 30 mjeseci.
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#11781 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by p206 »

Ovo oko Zenice više u zraku i pod zemljom, nego na zemlji.
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#11782 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Naslovnica wrote:
Promijenjen je samo dio trase.
Slika je bila prva koju sam našao, a odnosila se prevashodno na završetak Klopče-Donja Gračanica i priključak na M-17.
I to velika promjena jer cijela treća dionica se je promijenila i pogotovo priključak na M17.
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#11783 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

tec wrote:
Naslovnica wrote:
Promijenjen je samo dio trase.
Slika je bila prva koju sam našao, a odnosila se prevashodno na završetak Klopče-Donja Gračanica i priključak na M-17.
I to velika promjena jer cijela treća dionica se je promijenila i pogotovo priključak na M17.
To stoji. :thumbup:
Ja sam više imao na umu privremeni priključak na M-17 (Donja Gračanica), čisto zbog orijentacije ovih koji ne znaju gdje je ta lokacija.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11784 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

p206 wrote:Ovo oko Zenice više u zraku i pod zemljom, nego na zemlji.
A dio koji ide po zemlji je sav oklopljen onim roštiljima, pa ispadne isto kao objekat neki.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11785 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Izgradnja mosta Svilaj - 16. 04. 2018.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11786 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Chmoljo »

tec wrote:
lajkujMe wrote:Sve neke pare legle, koliko sam ja vidio pravo ozbiljne pare ali gdje su masine? Sta se ceka, gdje su gradilista i tenderi.
Još jedan šupak iz seriji 'pare legle' :lol: :lol:
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» tec

2 sedmice
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11787 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Truba »

baš sam prolazio kroz zenicu u srijedu ka brodu
baš lijepo izgleda autoput pored zenice
fino će to biti

i zamišljam kako je to lijepo do mora voziti... i do broda gore ljepota...
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#11788 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kakaljin »

Black swan wrote:baš sam prolazio kroz zenicu u srijedu ka brodu
baš lijepo izgleda autoput pored zenice
fino će to biti

i zamišljam kako je to lijepo do mora voziti... i do broda gore ljepota...
Cekam dan da se zavrsi kompletan autoput pa da se do mora ode poslije posla, okupa se u moru, vecera i nazad kuci.
User avatar
parappa
Posts: 3715
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#11789 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by parappa »

kakaljin wrote:
Black swan wrote:baš sam prolazio kroz zenicu u srijedu ka brodu
baš lijepo izgleda autoput pored zenice
fino će to biti

i zamišljam kako je to lijepo do mora voziti... i do broda gore ljepota...
Cekam dan da se zavrsi kompletan autoput pa da se do mora ode poslije posla, okupa se u moru, vecera i nazad kuci.
U petak popodne ce biti guzva na granici samo takva...
Bolje da sacekaju sa zavrsetkom jos malo dok bih ne udje u eu i sengen.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#11790 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kakavdanakneiskustvu »

a i to je malo ono previse,cuj u 4 izaci iz sarajeva u sred guzve,pa do mora bar dva i po sata,koji je cejf umoriti se toliko radi pola sata kupanja u moru
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#11791 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:a i to je malo ono previse,cuj u 4 izaci iz sarajeva u sred guzve,pa do mora bar dva i po sata,koji je cejf umoriti se toliko radi pola sata kupanja u moru
Ovo je van teme, ali sta ako si poslom poziciniran tako da si blizu prikljucka na autoput i ne ovisis toliko o guzvi, i u Gradac Mozes doci ako je autoput za 2 sata, i to ti je ako krenes u pola 5 u pola 7 si dole na plazi, kupas se do 9 pa vecera i oko pola 11 krenes u pola 1 ili 1 si u kuci i ujutro na posao.

Ako se ima zelja sve se moze, a ko neme zelje ne moze ni do ilidze otici.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#11792 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:a i to je malo ono previse,cuj u 4 izaci iz sarajeva u sred guzve,pa do mora bar dva i po sata,koji je cejf umoriti se toliko radi pola sata kupanja u moru
Ovo je van teme, ali sta ako si poslom poziciniran tako da si blizu prikljucka na autoput i ne ovisis toliko o guzvi, i u Gradac Mozes doci ako je autoput za 2 sata, i to ti je ako krenes u pola 5 u pola 7 si dole na plazi, kupas se do 9 pa vecera i oko pola 11 krenes u pola 1 ili 1 si u kuci i ujutro na posao.

Ako se ima zelja sve se moze, a ko neme zelje ne moze ni do ilidze otici.
ma sve ok,samo kazem da je to malo na silu,da ne idemo sad u detalje
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#11793 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:a i to je malo ono previse,cuj u 4 izaci iz sarajeva u sred guzve,pa do mora bar dva i po sata,koji je cejf umoriti se toliko radi pola sata kupanja u moru
Ovo je van teme, ali sta ako si poslom poziciniran tako da si blizu prikljucka na autoput i ne ovisis toliko o guzvi, i u Gradac Mozes doci ako je autoput za 2 sata, i to ti je ako krenes u pola 5 u pola 7 si dole na plazi, kupas se do 9 pa vecera i oko pola 11 krenes u pola 1 ili 1 si u kuci i ujutro na posao.

Ako se ima zelja sve se moze, a ko neme zelje ne moze ni do ilidze otici.
ma sve ok,samo kazem da je to malo na silu,da ne idemo sad u detalje

Slazem se u potpunosti, ali sve se moze ako se hoce, normalno nece se ovo raditi svaki dan. Ali taj osjecaj da mozes za 2 sata biti na moru je neprocjenjiv.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11794 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Truba »

iskreno mene to ne privlaci
a i ne volim voziti dulje relacije
sve dalje od sarajeva je za mene dulja relacija :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#11795 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne znam bas hoce li moci bukvalno za dva sata biti iz sarajeva,niam toliko upoznat sa time gdje ce ici autoput,kako preko granice i to
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#11796 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris.ba »

Sa autoputem se isplati vikendom na more.

A ako zavrse cestu prema Neumu, dole ce biti Hong Kong.
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#11797 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mistek »

Uvijek je to duže nego se čini. Ali, generalno, sada na Bijaču možete bahnuti za manje od 3 sata, bez pauze. Ako bi samo spojili onaj južni dio do Mostara, mislim da bi se već napravila ušteda sa Mostar-Bijača 50min na Mostar-Bijača 20min. Mislim da bi ovdje ušteda vremena bila ogromna. Plus, sada od izlaza sa autoputa u Tarčinu, pa do Konjica, obično treba pola sata. To je čak prosjek, jer znaju zavaliti šleperi da se prosto umoriš od vožnje tu. I ovo bi autoput i tunel skratio na 15-ak minuta. Helem, samo s ove dvije dionice, mislim da bi se napravila ušteda 40-50 minuta :) I već tad je Makarska na debelo ispod 3 sata :-D

Ja opet mislim da je značajnije izgurati to ka sjeveru. Jer, smori činjenica da ti ovako do autputa u Hrvatskoj treba 3 i po sata. S kompletnim autoputem, to može ići i na sat i po komotno iz Sarajeva. Praktično, Budimpešta bi bila na 5 sati u vrh glave, do Zagreba bi se moglo tako lahko, a ni Austrija ne bi bila daleko. Ma, da hoće do Doboja spojiti, pa ćemo se kačiti i na onaj Miletov za BL :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#11798 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kakavdanakneiskustvu »

mistek wrote:Uvijek je to duže nego se čini. Ali, generalno, sada na Bijaču možete bahnuti za manje od 3 sata, bez pauze. Ako bi samo spojili onaj južni dio do Mostara, mislim da bi se već napravila ušteda sa Mostar-Bijača 50min na Mostar-Bijača 20min. Mislim da bi ovdje ušteda vremena bila ogromna. Plus, sada od izlaza sa autoputa u Tarčinu, pa do Konjica, obično treba pola sata. To je čak prosjek, jer znaju zavaliti šleperi da se prosto umoriš od vožnje tu. I ovo bi autoput i tunel skratio na 15-ak minuta. Helem, samo s ove dvije dionice, mislim da bi se napravila ušteda 40-50 minuta :) I već tad je Makarska na debelo ispod 3 sata :-D

Ja opet mislim da je značajnije izgurati to ka sjeveru. Jer, smori činjenica da ti ovako do autputa u Hrvatskoj treba 3 i po sata. S kompletnim autoputem, to može ići i na sat i po komotno iz Sarajeva. Praktično, Budimpešta bi bila na 5 sati u vrh glave, do Zagreba bi se moglo tako lahko, a ni Austrija ne bi bila daleko. Ma, da hoće do Doboja spojiti, pa ćemo se kačiti i na onaj Miletov za BL :D

da,osobito u velikom gradu kao sto je sarajevo
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#11799 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

kakavdanakneiskustvu wrote:a i to je malo ono previse,cuj u 4 izaci iz sarajeva u sred guzve,pa do mora bar dva i po sata,koji je cejf umoriti se toliko radi pola sata kupanja u moru
Ja najvise volim plazu u kasno popodne i kafanu na moru navece. Jebes zvizdan i guzvu. I sad furam ovako na obdan vise puta u periodu maj - septembar. Nije nam se mrsko voziti, meni i umenemi zeni.
Meni bi bilo idealan petak isfurati malo ranije sa posla, oko 15h. biti oko 17h u Neumu, Gracu, Zaostrogu... malo plaze i kupanja, onda fina vecera i vino sa dobrim drustvom. Nađe se i jeftin konak lako van sezone, a ima i raje sa vikendicama, ako nema trijeznog vozaca.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#11800 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Haris.ba wrote:Sa autoputem se isplati vikendom na more.

A ako zavrse cestu prema Neumu, dole ce biti Hong Kong.
Ovo se slazem. Krenuce izgradnja dole nevjerovatnim tempom.
Post Reply