Ne bih bjezao od Motorole, ali cijenom je skuplji od XperiaS. Trebao bi biti jeftiniji barem nekih 150-200 KMAli_G wrote:Meni je Motorola uvijek bila kvalitetan brand. Djeluju mi kao da nisu bas zainteresovani za mainstream, vec furaju neki svoj fazon. Njihov V3 je s tehnicke strane bio nula od telefona, al je zbog izgleda imao ono nesto:)
Za obicnog korisnika su po meni Apple, Samsung i HTC jedini logicni izbori. Oni koji se bolje razumiju vjerovatno nece bjezati ni od nekog Motorolinog modela
Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Moderator: Benq
-
Dady
- Posts: 739
- Joined: 22/02/2010 12:38
#1176 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
- nermin.padez
- Posts: 926
- Joined: 23/05/2012 17:08
#1177 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ima li gdje kupiti originalnu futrolu silikonsku za Samsung i9000 Galaxy S (ne originalnu od 10 KM
)! Ne mogu vise da gledam ovo kinesko smece na telu, samo kvari izgled!

-
Kuvet
- Posts: 832
- Joined: 22/05/2012 11:58
#1178 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
evo ja se danas interesovao za galaxy s2, i covjek mi kaze 2 godine garancije. U pitanju je fontele.ba
A po prijasnjim postovima, bilo je 6 mjeseci garancije i godina... Moram otici jos u univerzalno gdje je jeftinije, ali ne znam kakva je garancija... zna li iko?
- Qler
- Posts: 25828
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#1179 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Dobro se raspitaj u univerzalno oko garancije, i sta god ti kazu, trazi napismeno. Mom su jaranu prije godinu dana dali 6 mjeseci garancije i to samo na software za HTC Desire HD (tada je bio vrh model HTC-a)... Ja na to nikada ne bih pristao...
- nermin.padez
- Posts: 926
- Joined: 23/05/2012 17:08
#1180 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Cuj softwareQler wrote:Dobro se raspitaj u univerzalno oko garancije, i sta god ti kazu, trazi napismeno. Mom su jaranu prije godinu dana dali 6 mjeseci garancije i to samo na software za HTC Desire HD (tada je bio vrh model HTC-a)... Ja na to nikada ne bih pristao...
-
pocetnik033
- Posts: 130
- Joined: 26/01/2012 23:03
#1181 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Vidi malo ovdjenermin.padez wrote:Ima li gdje kupiti originalnu futrolu silikonsku za Samsung i9000 Galaxy S (ne originalnu od 10 KM)! Ne mogu vise da gledam ovo kinesko smece na telu, samo kvari izgled!
![]()
ima neka kožna, a nije skupa
http://www.ekupi.ba/Dodatni-pribor-za-m ... g5068.aspx
- nermin.padez
- Posts: 926
- Joined: 23/05/2012 17:08
#1182 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Hvala, ali radije bih silikonsku (ona sto ide okolko i ne skida se) nego koznu!pocetnik033 wrote:Vidi malo ovdjenermin.padez wrote:Ima li gdje kupiti originalnu futrolu silikonsku za Samsung i9000 Galaxy S (ne originalnu od 10 KM)! Ne mogu vise da gledam ovo kinesko smece na telu, samo kvari izgled!
![]()
ima neka kožna, a nije skupa
http://www.ekupi.ba/Dodatni-pribor-za-m ... g5068.aspx
-
pocetnik033
- Posts: 130
- Joined: 26/01/2012 23:03
#1183 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
pošalji im mailnermin.padez wrote:Hvala, ali radije bih silikonsku (ona sto ide okolko i ne skida se) nego koznu!pocetnik033 wrote:Vidi malo ovdjenermin.padez wrote:Ima li gdje kupiti originalnu futrolu silikonsku za Samsung i9000 Galaxy S (ne originalnu od 10 KM)! Ne mogu vise da gledam ovo kinesko smece na telu, samo kvari izgled!
![]()
ima neka kožna, a nije skupa
http://www.ekupi.ba/Dodatni-pribor-za-m ... g5068.aspx
možda imaju i silikonskih
- nermin.padez
- Posts: 926
- Joined: 23/05/2012 17:08
#1184 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ne vidim nigdje email, osim obog besplatnog info telefona! Sta je ovo, firma neka ili....e-kupovina
Takodje zelio bih originalnu (ako postoji to), sumnjam da to ovde ima! Ima li gdje Samsungova prodavnica (ili shop opreme za telefone) u Sarajevu! Ima djavola izgleda
Za nokiu znam da ima shop (mobis u zgradi bosmala) 
Takodje zelio bih originalnu (ako postoji to), sumnjam da to ovde ima! Ima li gdje Samsungova prodavnica (ili shop opreme za telefone) u Sarajevu! Ima djavola izgleda
-
pocetnik033
- Posts: 130
- Joined: 26/01/2012 23:03
#1185 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ma oni su izgleda maloprodaja od Kim Tec-a (jer je najviše Kim Tecove robe), a Kim Tec je uvoznik Samsung mobitela.nermin.padez wrote:Ne vidim nigdje email, osim obog besplatnog info telefona! Sta je ovo, firma neka ili....e-kupovina![]()
Takodje zelio bih originalnu (ako postoji to), sumnjam da to ovde ima! Ima li gdje Samsungova prodavnica (ili shop opreme za telefone) u Sarajevu! Ima djavola izgledaZa nokiu znam da ima shop (mobis u zgradi bosmala)
Ja sam kontaktirao nekog momka koji se zove Ivica i radi kod njih. Javljao mi se sa maila [email protected]
uzimao sam neke externe diskove i laptop. Došli mi je za 2-3 dana 24VIP-om. Platio sam prilikom preuzimanja.
-
kastor
- Posts: 26
- Joined: 17/03/2012 16:51
#1186 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
e evo kupujem mob i odlucio sam se za htc desire hd,kolko se isplati uzet polovnog za 370Km u univerzalnom,ili je ipak bolje uzet SE Neo V nov,htc mi se svidja po svemu,ima par nedostataka ,dok mi je u odnosu na neo v bolji samo po ekranu,al je zato polovan,recite svoje misljenje iskustva sa mobitelima,u toku iduce sedmice cu ga uzet tako da imam vremena za odlucit,a imam osjecaj da cu razmisljat do ong trenutka dok nebudem drzo kutiju u ruci

- nermin.padez
- Posts: 926
- Joined: 23/05/2012 17:08
#1187 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Tačno, što duže i više razmišljaš, sve ti je teže!kastor wrote:e evo kupujem mob i odlucio sam se za htc desire hd,kolko se isplati uzet polovnog za 370Km u univerzalnom,ili je ipak bolje uzet SE Neo V nov,htc mi se svidja po svemu,ima par nedostataka ,dok mi je u odnosu na neo v bolji samo po ekranu,al je zato polovan,recite svoje misljenje iskustva sa mobitelima,u toku iduce sedmice cu ga uzet tako da imam vremena za odlucit,a imam osjecaj da cu razmisljat do ong trenutka dok nebudem drzo kutiju u ruci![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- Magarece_godine
- Posts: 2684
- Joined: 07/05/2009 19:51
#1188 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Da li neka radnja mijenja telefone ?
- nermin.padez
- Posts: 926
- Joined: 23/05/2012 17:08
#1189 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Mijenja vecina! Ali ti maksimalno potcijeni telefon, i tako otkupi pa prodaju skuplje, i tako zarade, lopovi su to! Sta mislis sto otkupljuju! Bolje ga prodati na PIKu nego dati njima!Magarece_godine wrote:Da li neka radnja mijenja telefone ?
- Magarece_godine
- Posts: 2684
- Joined: 07/05/2009 19:51
#1190 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ma mrsko mi se peglat na piku ... Dao bih nov tablet za neki fin telefon, zato pitam ...nermin.padez wrote:Mijenja vecina! Ali ti maksimalno potcijeni telefon, i tako otkupi pa prodaju skuplje, i tako zarade, lopovi su to! Sta mislis sto otkupljuju! Bolje ga prodati na PIKu nego dati njima!Magarece_godine wrote:Da li neka radnja mijenja telefone ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#1191 Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Otidji upitaj prvo posto prodaju takav oni, pa im pokazi svoj i potaj koliko daju. Ipak mislim da ces se peglati po Piku 
- Qler
- Posts: 25828
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#1192 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
meni nije problem sto manje procjene tel, ipak moraju zaraditi. Doduse problem je jad procjene tel 100 KM a prodaju za 250, ali ako procjeni 180, 200, to je nekakorealno. Ti se ne peglas, a i oni zarade, ako ga prodaju dok mu ne spadne cijena.
-
kastor
- Posts: 26
- Joined: 17/03/2012 16:51
#1193 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
i meni je lakse da ga prodas mo nekoj manoj ali razumnij cijeni(imam SE k800i i procijenjen mi je na 40Km)na piku ga prodajem za 50KM,ali se niko nejavlja i mozda ga neprodam,a ovako imas sansu gdje ce ga sigurno uzet za malo manju cijenu,bolje izgubit cenera nego da mi stoji u kuci i smeta
-
kojeime
- Posts: 3624
- Joined: 11/11/2010 13:03
#1194 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Recimo u jednoj radnji telefon koji prodaju za 150KM polovan pri otkupu procjenjuju za 50KM. To je moje iskustvo iz prosle godine. Telefon zavrsio prodan za 50KM poznaniku.Qler wrote:meni nije problem sto manje procjene tel, ipak moraju zaraditi. Doduse problem je jad procjene tel 100 KM a prodaju za 250, ali ako procjeni 180, 200, to je nekakorealno. Ti se ne peglas, a i oni zarade, ako ga prodaju dok mu ne spadne cijena.
Jedno je zaraditi 5, 10, 20%, ali zaradjivati 300%, e to je vec previse. Radije cu prodati nekome ko nema dovoljno novca za onoliko za koliko ce mi otkupiti radnja, nego da ga radnja otkupi pa da ga toj osobi koja nema novca prodaje 300% skuplje. Da je 10 ili cak i 20% i nekako, ali 300%...
-
kastor
- Posts: 26
- Joined: 17/03/2012 16:51
#1195 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
e to se slazem,mislim uredu je imati zaradu,ali to je vec kradja,i nervira me kad nadju tonu nedostataka,jos ce pocet govorit,ovaj ti je bjel,a ljudi vise vole crne xD,i takve gluposti,mijenjo sam bruku mobitela,najcesce na auto pijaci,i bilo je situacija da jedan dan zamjenim sa likom mob,i on kaze da moj vrijedi npr 100KM,a sledece sedmice ga on prodaje za 200KM,msm ne da je prevara nego svasta,i moj drug ga pito sto je takva cijena,on mu odgovori ,nekidan sam zajebo jednog malca,uvalio mu neki sjeban...
- SuperUser
- Posts: 1
- Joined: 28/05/2012 09:26
#1196 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Vecina shopova u koje sam zavirivao daju astronomske cijene za kupovinu na rate ... tako da se vise isplati u kesu uzeti , ko ga ima naravno . Dobar polovan telefon je isto kao i "novo" u doticnim radnjama u Sarajevu ! Nemojte da vas varaju !
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#1197 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Ne znam, možda sam ja po tom primjeru oličenje peha, ali vrteći film unazad imao sam nekoliko polovnih mobitela i sa svakim sam nakon nekog vremena imao problem.
Tako da ne znam koliko bih imao ponovo "hrabrosti" dati recimo negdje oko 400km za neki polovan koji nov vrijedi oko 500km.
Jedino u slučaju da je vrlo kratko korišten i da ima validnu garanciju ovlaštenog servisa.
Tako da ne znam koliko bih imao ponovo "hrabrosti" dati recimo negdje oko 400km za neki polovan koji nov vrijedi oko 500km.
Jedino u slučaju da je vrlo kratko korišten i da ima validnu garanciju ovlaštenog servisa.
-
FMDzem
- Posts: 651
- Joined: 23/07/2011 20:30
#1198 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
Gdje naći dobar telefon oko 100je ..
Ako ima neko da prodaje može na Pp, ako ima neko šta ispod ruke opet na Pp ..
Ako ima neko da prodaje može na Pp, ako ima neko šta ispod ruke opet na Pp ..
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#1199 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
ti onda pojma nemas o telefonimasemlaca wrote:Ja Sony više nikad kupiti neću. Već godinu dana imam Sony Ericsson Xperia Arc, sve je to divno i krasno ali brate staklo (površina displaya) odron teški. Pa svaki otisak prsta se vidi, to mi je najveća zamjerka i puno je skloniji oštećenjima nego npr Gorila Glass koji koristi Samsung.frngla wrote:Xperia S ce vjerovatno biti moj sljedeci dzepni drugarstrahota od telefona, Sony big up!
Pare sam skupila, čekam da ovaj prodam i da kupim Galaxy SIII čim se kod nas pojavi.
Inače, imam dilera ok kojeg kupujemo telefone i ja i brat lik se zove Ado, ima radnju u Merkatoru na Socijalnom, a prodaje i ispod ruke po nižim cijenama naravno.
Ova XPERIA S mi je vala ružna k'o grob, ARC koji je star godinu dana je ako ništa mnogo ljepši.
-
Mr. Brightside
- Posts: 31341
- Joined: 26/02/2011 13:07
#1200 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?
po čemu si to zaključio pametni?respo wrote:ti onda pojma nemas o telefonimasemlaca wrote:Ja Sony više nikad kupiti neću. Već godinu dana imam Sony Ericsson Xperia Arc, sve je to divno i krasno ali brate staklo (površina displaya) odron teški. Pa svaki otisak prsta se vidi, to mi je najveća zamjerka i puno je skloniji oštećenjima nego npr Gorila Glass koji koristi Samsung.frngla wrote:Xperia S ce vjerovatno biti moj sljedeci dzepni drugarstrahota od telefona, Sony big up!
Pare sam skupila, čekam da ovaj prodam i da kupim Galaxy SIII čim se kod nas pojavi.
Inače, imam dilera ok kojeg kupujemo telefone i ja i brat lik se zove Ado, ima radnju u Merkatoru na Socijalnom, a prodaje i ispod ruke po nižim cijenama naravno.
Ova XPERIA S mi je vala ružna k'o grob, ARC koji je star godinu dana je ako ništa mnogo ljepši.
doš'o vakat ne smiješ ni reći svoje utiske o telefonu
