Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1176 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo jedne veoma fine najave ... upravo maloprije gledam jutarnje mailove, pa izmedju ostalih, posto organizujem koncerte, dobijam veoma dosta mailova agenata grupa gdje sviraju, pa izmedju ostalih, vidim da veliki Morrissey dolazi u Split 27.jula ove godine, sto mislim (Boze zdravlja) ne bih zelio da propustim ... Eto sanse da vidimo Bozz-a

Dobro jutro ekipi ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1177 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo nesto za Don Karlosa ...


Danny and The Juniors - Rockin' With

Image

http://rapidshare.com/files/183700296/D ... n_With.rar

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1178 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:Evo jedne veoma fine najave ... upravo maloprije gledam jutarnje mailove, pa izmedju ostalih, posto organizujem koncerte, dobijam veoma dosta mailova agenata grupa gdje sviraju, pa izmedju ostalih, vidim da veliki Morrissey dolazi u Split 27.jula ove godine, sto mislim (Boze zdravlja) ne bih zelio da propustim ... Eto sanse da vidimo Bozz-a

Dobro jutro ekipi ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Jutro Lab...pusti bre Mozz-a, oćeš ti nama da organizuješ neku ljudsku svirku :?
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1179 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Jutro NiceGuyEddie :-D ... i odmah me napade ... "ljudska svirka"! Da i ja sam veoma zainteresovan za jedan dobar rockabilly dernek, ali ovdje to nema nikakvog prolaza ... Pa evo koliko se dopisujemo ovdje, iz Sarajeva se samo javlja Jefto (s kojim nisam duze vrijeme popio kafu) i niko vise. To je veoma cudna slika, nimalo isto kao u ZG ili BG (da ne spominjem Ljubljanu). Vi morate shvatiti da ZG i BG danas imaju preko milion stanovnika i tako mislim da nije prevelik problem pronaci 100 - 300 osoba koje ce 100% doci na rockabilly koncert i da im bude dobro. Ovdje u SA nije takva situacija nikako. Ovdje je sasvim obrnuto. Ovdje nije Iggy Pop mogao da prođe radi slabog interesovanja, James Blunt (koji je skoro dosao dzaba) je imao nekih 2000 - 2500 posjetilaca, sto je sramno. Zato kazem, DA, jesam zainteresovan, iskreno nisam do sada nikada radio neki rockabilly gig, da nesto uradim, ali za takvno nesto je veoma tesko pronaci lovu od sponzora koji bi pratili takav jedan event. Pogotovo ako se uzme u obzir da je veoma malo ljudi culo za rockabilly.
To je problem ... zato relativno postoji ovaj topic, onaj blog, da bih mogao da vidim kako i sta je moguce odraditi na tom polju i po tom pitanju u BiH.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1180 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:Jutro NiceGuyEddie :-D ... i odmah me napade ... "ljudska svirka"! Da i ja sam veoma zainteresovan za jedan dobar rockabilly dernek....
Evo da ti dam ideju. Rockabilly vikend na Jahorini sa skijanjem preko dana i "hot rockin' party"-jem uveče u nekoj planinskoj kući prepunoj "tečnih aditiva" :thumbup:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1181 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Nije lako ba
sjecam se isto tako jedna od rjetkih zvjezda estrade koja je pristala doci u SA prije rata je Elton John i sjecam se da sam cito u novinama kako je to sramota da nije doslo raje i da je dvorana bila skoro prazna.

Sinan rules.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1182 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ma nije samo "Sinan Rules" ... mislim da je cijela nacija u nekoj "hipnozi" i da bi veoma tesko bilo nesto tako organizovati. NiceGuyEddie, ne znam kako je u BG, ali mislim da je vama dosta lakse kada bilo sta u pitanju. Mislim ako se samo okrenes vidices da u BG imas tokom cijele godine veoma puno koncerata i velikih imena. Samo ove godine cete imati dva velika koncerta Depeche Mode i AC DC (i prica se o U2 u Budvi). Veoma slicna situcija je u ZG (nista vise nista manje). U SA (i cijeloj BiH) je totalni mrak ... ovdje je rizik organizovati koncert. Veliki Iggy Pop nije uspio da proda ni 800 ulaznica u Sarajevu, da Vam ne pricam dalje ... Mi ovdje imamo ili nemamo jedan ili dva koncerta godisnje. Jedini je izuzetak JazzFest Sarajevo u novembru, ali on traje samo 5 dana i to je jednom godišnje ... Elem, da se vratim na rockabilly/psychobilly ... To bi bio jedan veliki pokušaj, veoma teško izvodljivo, veoma teško doći do sponzora, veoma teško doći do prostora i iskreno mislim jedan čisti pad na glavu za organizatora. Postoji samo šansa da jedna mala grupa to dođe i vidi. Evo jedan primjer:

Kada sam bio u pregovorima da dovedem "Demented Are Go", cijena (fee) je bila 2500Eura + 10% agent + 5 avio karata (UK - BiH) + lokalni troškovi (promocija, smještaj, razglas, prostor, obezbjeđenje, etc). Podvucena cijena na kraju je bila oko 6000E, sto je bilo apsolutno neisplativo na prostor koji sam planirao i da budem na pozitivnoj nuli cijena ulazice bi morala biti oko 30KM. Nadam se da sada malo razumijes zasto je veoma tesko ovo nesto organizovati, a nemati jaku podrsku nekoga sponzora ili nekog direktora firme koji voli rockabilly :-D ... to bi bilo super pronaci ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1183 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Evo od mene jedan fantastican DVD koncert Duke Robillarda, moderan rhythm & blues plus svasta nesto od stilova pomijesano. Jedna od boljih gitara ko voli korijene. Vrlo preporucljivo.

http://rapidshare.de/files/41342717/Duk ... 1.rar.html

http://rapidshare.de/files/42065174/Duk ... 2.rar.html

http://rapidshare.de/files/42088663/Duk ... 3.rar.html

http://rapidshare.de/files/42099226/Duk ... 4.rar.html


Lab ja sam to i pretpostavljao. Vidim kad mi dodje raport od servera za moju web stranicu: 200 posjetioca iz USA, 120 iz SWE, 40 iz DE .... iz Bosne = 1 posjetioc. Pitam se samo ko bi to mogao biti :D
Sto ne skupis neku mailing listu od raje koja se zanima za tu muziku pa ih malo kad tad onako "osvjezis" sa kojekakvim desavanjima. Moras da se bacis na jos kakve forme propagiranja ove subkulture. Nije svakome ripovanje i skidanje albuma sve na svijetu. Na kraju krajeva to se moze sve naci na DC++. Tamo imas par rockabilly hub-ova i skidas sebi sta ti treba.
Mene je recimo privuklo to sto mogu doci do ljudi preko ovog foruma...da je cisto skidanje albuma bilo u pitanju mozda se nikad ne bih ni javio.
Ja bih volio pomoci, ali tesko mi je ocijeniti situaciju iz zemlje 2500 km daleko.

Pokusaj da vidis da li mozes u vezi koncerta dobiti podrsku od ministarstva kulture ili neke druge kulturne ustanove ili organizacije.
Ovdje u svedskoj ima u svakom gradu 4-5 rockabilly klubova pa opet svi zive od "milosti" clanova kluba.
Tezak je zivot nas umjetnika...

Moramo se sresti kad ja dodjem dole pa da popricamo malo.
Skoro sam imao jedan seminar na muzickoj akademiji koji se radio o najnovijem "guerilla marketingu" i njegovim metodama, mozda bi to bilo nesto za tebe.
Ali to kad se vidimo...
Poz.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1184 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Hvala na pomoci Muri i bilo bi mi veoma drago da se vidimo kada dodjes ... A ono sto imam reci oko ripovanja muzike jeste sljedece: Sve sto sam do sada postavio na blog (mislim na 90% albuma) su oni sto sam ih pronasao na netu, a ne sto sam ripovao iz svoje kolekcije. Ono sto sam postavio iz svoje kolekcije jesu one Lab3352 kompilacije i nista vise. Nisam neki veliki pobornik toga, ali nalazim to kao dobar nacin da ljudi dođu do zvuka i nista vise. Mislim da sam postigao nesto s time, a da li je to dovoljno, sumnjam ... I sto sam do sada uradio, uradio iz dobre volje da nesto pokrenem ovdje u BiH. Bezbroj puta sam se pitao da li sve ovo smisla, narocito u pocetku, kada sam relativno bio "usamljen" na ovom topicu (thx to morbilly i fadill na prvim postovima) ... Sada je mnogo bolje. Blog sam pokrenuo samo da bih prebacio te albume s topica, na jedno mjesto ... Trebalo mi je vremena da dođem do broja od 100.000 posjeta i to mi je nesto cime se ponosim, jer nisam nikada mislio da cu uspjeti da dođem s jednom takvom temom, kao sto je rockabilly do toga broja. Po podacima vidim da je blog dodalo u favorite preko 700 ljudi, sto je i nije neki pokazatelj. I nadam se da mozete da primjetite promjene na blogu koje se desavaju. Znaci sve ovo sto radim sada radim iz ljubavi prema rockabilly kulturi. Nisam muzicar, ne znam nista da sviram, ali nekako volim tu kulturu, taj pokret i mislim da ovdje ima dosta ljudi koji to vole, samo mozda jos toga nisu svjesni. :-D ...


Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1185 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

Dilefa, za ova 2 albuma si zalijepio link za brisanje fajla. Miči to i meti one za download! :wink:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1186 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Hehehe
Fadil legenda
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1187 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

u jebote pa dva najvecja hita da zakazu auuu
znaci niko nije cuo ovo 8-) ...sad mozete....navalite
evo ga izvini Morbilly vjeruj da nisam prije uploadovo album nikad :D bila je zurba al evo sad radi sve
fadill wrote:Morbilly ev ga sve je ripovano na 320 :thumbup:

Texala Jones & her T.J. Hookers
http://rapidshare.com/files/181562452/T ... s.rar.html

T. Tex Edwards-The Swingin' Kornflake Killers
http://rapidshare.com/files/181562455/T ... s.rar.html

T. Tex Edwards & Out On Parole
http://rapidshare.com/files/181595747/Loco_Gringos.rar

Loco Gringos
http://rapidshare.com/files/181595747/Loco_Gringos.rar

Homer Henderson
http://rapidshare.com/files/181668798/H ... n.rar.html
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1188 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Jos jedan KILLER gitarista iz EU, italian Marco Di Maggio i burazer mu. Usao je u Rockabilly Hall of Fame za kratko vrijeme.
Ovo nisu svi albumi koje je snimio ali je prilicno dobra pocetna kolekcija.

Superpicking

Releasedatum: 18/09/2000
Label: Vampirella
EAN: 4027102008129

1.: All Aboard Cats
2.: Rockin' 'n' Rollin' With Granmaw
3.: Oklahoma Hills
4.: Frantic Love
5.: Everywhere You Go
6.: My Rockin' Soul
7.: Hey Good Lookin'
8.: Double Talkin' Baby
9.: How Do You Think I Feel
10.: Highway Patrol
11.: Superpickin' Polka
12.: My Heart Tells Me
13.: If You Want It Enough
14.: Everywhere You Go (acappella)


Wildest Game, The

Artist / Grupp: Di Maggio Connection
Releasedatum: 21/11/2005
Label: Area Pirata

1.: Wildest Game
2.: Easy For You
3.: Worn Out Life
4.: Toll
5.: My Rock 'n' Roll
6.: Nightmare
7.: Killing Rock
8.: Goody Two Shoes
9.: Don't Let Me Be Misunderstood
10.: Ticket
11.: Songbook Preachers
12.: Hillbilly Hurricane
13.: Supersonic Stuff
14.: Every Breath You Take
15.: Dance Around My Heart
16.: Surf Attack/Di Maggio Theme


At Full Speed

Artist / Grupp: Di Maggio Brothers
Releasedatum: 17/12/2001
Label: Vampirella
EAN: 4027102009126

1.: At Full Speed
2.: Ol' Tomcat
3.: Emmelina
4.: All By Myself
5.: I Don't Feel Heartbroken
6.: I Gotta Know
7.: Oh By Jingo Oh By Gee
8.: Clam Up
9.: I Will Be Home Again
10.: I Can't Stop Lovin'
11.: I'm Gonna Sit Right Down And Cry Over You
12.: Lonely Hours
13.: Be True
14.: Over The Rainbow

Rockabilly from the boots up

Original Release Date: February 2, 1999
Label: Vampirella

1. Little Cabin on the Hill
2. Groupy Baby
3. King Creole
4. Long Holiday
5. Sad and Blue
6. Every Breath You Take
7. I'm Counting on You
8. High Speed Pickin'
9. In the Groove
10. Let Me
11. Wee Folk
12. I Don't Care if the Sun Don't Shine
13. Rockabilly is on My Mind
14. The Nickname of the Game
15. Un Vizioso Come Me
16. Walk of Life

http://rapidshare.de/files/42587980/Di_maggio1.rar.html

http://rapidshare.de/files/42594896/Di_maggio2.rar.html

Image


Uzivajte :-)
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1189 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Lab
bio sam neki dan sa Harisom Irininim momkom znamo se mi od prije svirali smo zajedno
prije kaze da je bio na rockabilly rumble-u 10 kad je bio u Konjicu onda sa Irinom isto
i da je dobio majicu od Irininog brata njemu bila mala shta li
trazi Rockabilly-ja pa sam mu nasnimo jedan dvd mp3
onaj sto si ti jednom Adi Voodoo-u snimio nema sta nema :)
odnijecu mu ovih dana..
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1190 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Da, da, da ... sjecam se momka, upoznala nas je Irina ... A majicu sam dao Irinom bratu, jer sam mu obecao prije, ali ako je on dao njemu, jer sam vidio da mu se sviđa, onda je to OK ... Bili su tu vecer, ali nije bilo puno ekipe, a vidim da poznaje rockabilly. Gledali smo The Head Cat koncert i malo sam pustao rockabilly kasnije ... sve u svemu nije bilo lose. A Adi iz VC sam snimio (tj on je prebacio) sve one Bad Boys For Life DVD's i jos sam mu muzike snimimo ... Ma samo sirite dalje ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1191 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Malo "stare škole" u ovaj osunčani utorak....uživancija prava :-D

Image

CHET ATKINS – High Rockin’ Swing # 1

01 - Guitar Blues
02 - Brown Eyes Cryn' In The Rain
03 - Ain'tcha Tired Of Makin' Me Blue
04 - I'm Gonna Get Tight
05 - Canned Heat
06 - Standing Room Only
07 - Don't Hand Me That Line
08 - Bug Dance
09 - In Her Own Peculiar Way
10 - The Nashville Jump
11 - My Guitar Is My Sweetheart
12 - I'm Pickin' The Blues
13 - Gone, Gone, Gone
14 - Barnyard Shuffle
15 - Save Your Money
16 - I Know When I'm Blue
17 - I've Been Working On The Guitar
18 - Dizzy Strings
19 - Money, Marbles And Chalk
20 - Wednesday Night Waltz
21 - Guitar Waltz
22 - Tellin' My Troubles To My Old Guitar
23 - Dance Of The Goldenrod
24 - Galloping On The Guitar
25 - Barber Shop Rag
26 - Centipede Boogie

http://rapidshare.com/files/186016361/C ... 1.zip.html
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1192 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

svaka čast NGE imaš moju punu podršku za ostala 3 cd-a :-D
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1193 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

THE METEORS - "Hell Train Rollin'" 2009 CD
Image

Code: Select all

http://depositfiles.com/en/files/gn95qn54c 
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1194 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

sun56 wrote:svaka čast NGE imaš moju punu podršku za ostala 3 cd-a :-D
Evo je i "dvica" ;-)

http://rapidshare.com/files/186065986/ChetHRS2.zip.html
User avatar
route66
Posts: 48
Joined: 27/01/2008 23:33

#1195 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by route66 »

evo nešto brže npr za morbillyija

Image


5 6 7 8's Teenage Mojo Workout

1. (I'm Sorry Mama) I'm a Wild One
2. I'm Blue
3. Road Runner
4. I Got a Man
5. Typhoon Girl
6. Hanky Panky
7. Harlem Shuffle
8. Green Onions
9. In the Subway
10. Teenage Mojo Workout
11. Let's Go Boogaloo
12. New Orleans Rock

http://rapidshare.com/files/186780700/teenage.rar



Image

The Sewer Rats - Rat Attack

01 - Intro
02 - Subway Sewer Rats
03 - Johnny
04 - You Make Me Sick
05 - Not Like You
06 - The End
07 - Riding Downtown
08 - Something Wrong
09 - Big City Miles
10 - Denise
11 - Sell Out
12 - Reach Out For Me
13 - Johnny & The Ghost
14 - You Make Me Sick (German Version) (Bonus Track)

http://rapidshare.com/files/186789473/sewerrats.rar


jedno pitanje za don karlosa

kakav je tebi kao gitarista Ivan Semeš pošto je svirao sa vama a ja ga znam dugo vremena pa me čudi da nije angažiran u nekom rockabilly bandu
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1196 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Nice Guy Eddie wrote:
sun56 wrote:svaka čast NGE imaš moju punu podršku za ostala 3 cd-a :-D
Evo je i "dvica" ;-)

http://rapidshare.com/files/186065986/ChetHRS2.zip.html
Evo i 3. i 4. diska. Uživajte 8-)

http://rapidshare.com/files/186433700/ChetHRS3.zip.html
http://rapidshare.com/files/186446181/ChetHRS4.zip.html
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1197 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Don Karlos, evo MQ na novoj kompilaciji s http://royaldeuces.blogspot.com/2009/01 ... tists.html - odlicna kompilacija ... poslusajte ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1198 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Ha ha ha...katastrofa!To je s jednog našeg "ofrlje" albuma...Jedini način kako je čovjek mogao doći do toga je da je bio na našem koncertu i da mu nisam imao za vratiti od 20 eura,pa sam mu dao taj cede...To me uvijek oduševljavalo kako svaka pjesma nađe svog obožavatelja...
Snimiš album sa 16 pjesama i na kraju staviš jednu koja nije baš uspjela,ali ti je žao bacit...Ne prođe dugo da ti neko s oduševljenjem pristupi i izdvoji baš tu pjesmu kao najbolju!
Ne želim reći da je "Drinkin' vine" takva,nego je produkcija cijelog tog albuma loša.Cijeli taj album smo odradili za deset radnih sati(sve do mastera),i zamišljen je kao rođendanski projekt(10 godina).Cijeli projekt do štancanja je koštao 300 maraka(19 pjesama)!Ha ha ha...to su bili dani!Kruha i igara... :D
User avatar
Jefto Cokorilo
Posts: 20
Joined: 07/06/2007 12:22
Location: sarajevo

#1199 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Jefto Cokorilo »

samo da se tuspasim i pozdravim ekipu ...
moram ovih dana uloviti vremena da poskidam ove muzike sto sam u zaostatku
Lab za kafu cemo valjda uskoro uloviti vremena
A sto se svirke tice nas dvojica kao sarajlije jedino mozemo putovati negdje u goste na svirku
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1200 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Jefto Cokorilo wrote: ....A sto se svirke tice nas dvojica kao sarajlije jedino mozemo putovati negdje u goste na svirku
U tom slučaju svratite u subotu do nas ;-)

Rockabilly svirka....subota, 24. januar, 22h, Kuglaš!
The Slippers - Jovandeka (Grandpa candys), Strahinja i Steva(ex-Rok terapija)

p.s. Za goste imamo obezbeđen smeštaj :thumbup:
Post Reply