Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1176 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

General War wrote:
Janjicar wrote:
General War wrote: OK, ali opet ne razumijem sto blokiraju nevine ljude? Ili PTSP je uradio svoje pa vise ne razumijete sta ustvari radite?
Protesti su najavljenji prije vise od mjesec dana koliko ja znam. Svi se bavimo posljedicama a niko uzrokom. Dok uzrok, vlast, ne rijesimo ovakve stvari ce nam se desavat svakih 10 dana.

Ne radim ja nista, ja nisam borac ali ih definitivno podrzavam. Svi bi nesto kao mijenjali al nemoj da ja. Hljeb treba ovom narodu zabranit!
Tim gore ako nisi borac onda mozes trezvenije da sagledas situaciju...nije narod danas sto nije mogao ostati kod kuce kriv borcima, mogli su borci i sljedece sedmice ili prekjucer izaci a ne kad ionako svi odose na praznike a taj blokirani narod sutra valja radit a nahodo se deset kilometara.
Nemam ja apsolutno nista protiv zahtjeva, ali pogresna adresa i nije mi jasno kako nevide i ti i ostali sto ih podrzavate.
Jeste kriv je narod, poštara u ovoj državi treba šamarat jer pripada ovom sistemu i vlasti.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1177 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

pecpec wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:@Kikibombona

Aman, čovječe božiji, de shvati da to autistično dijete nije krivo za to. Ni ona žena što je krenula na seminar. Ni radnici Preventa koji su pješačili 30 kilometara poslije posla kućama.

Tvoji interesi, ma ko ti bio, nisu bitniji i važniji od mojih. Bori se za njih, radi šta god hoćeš, ali nemoj ljude držati kao taoce, i onda se čuditi što te ljudi smatraju ljudskim šljamom.
Sto se blesav pravis,ljudi ako su mjesec najavljivali a niko kurcem da mrdne sto ih smatrat sad sljamom?Veci sljam su ti sto nisu kurcem mrdnuli mjesec dana da do ovog ne dođe.Oni su cak po meni krivi sto sad nevin svijet ispasta u kolonama a ne ti koji su napravili proteste koje su najavili.
Mene ne zanima ko je kriv. Zanima me samo da se NN lica koja drže građane zatočene na ovoj hladnoći uklone, i da se osigura vladavina zakona na teritoriji FBiH.

Ako nisu u stanju, ne smiju ili su emocionalno privrženi ovim so called demonstrantima - neka podnose ostavke.
Last edited by It_is_a_Leclerc on 01/03/2018 00:59, edited 1 time in total.
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1178 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

It_is_a_Leclerc wrote:@Kikibombona

Aman, čovječe božiji, de shvati da to autistično dijete nije krivo za to. Ni ona žena što je krenula na seminar. Ni radnici Preventa koji su pješačili 30 kilometara poslije posla kućama.

Tvoji interesi, ma ko ti bio, nisu bitniji i važniji od mojih. Bori se za njih, radi šta god hoćeš, ali nemoj ljude držati kao taoce, i onda se čuditi što te ljudi smatraju ljudskim šljamom.
Sebicno da sebicnije ne moze biti, STO SE ISTI NISU NJIMA MOGLI PRIDRUZITI NA PROTESTIMA? STO?

VAZDA SIROTINJA KRIVA. ETO NJIMA JE GORE U AUTIMA, NEGO OVIMA NA CESTI.
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#1179 Re: Blokada puteva

Post by amrq7u »

ma zaista razumijem ove ljude, al pusti narod, djecu da idu kućama, koji kurac maltretiras neduzne. a ako dodje do upotrebe sile rastjerat će ih ko pičke. ne treba olako shvatati državu kakva god bila
naseroric
Posts: 169
Joined: 11/06/2015 13:36

#1180 Re: Blokada puteva

Post by naseroric »

Image
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1181 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

vatrogasac wrote:
bogoljub wrote: PRAVA SE UZIMAJU NA LEGALAN I LEGITIMAN NAČIN, OVO JE MALTRETIRANJE GRAĐANA BIH!
KAKO MOŽE NEKO UZETI SVOJE PRAVO, A NARUŠITI PRAVA DJECE I OSTALIH NEVINIH LJUDI SUGRAĐANA KOJI SE SRMZAJU ZBOG BLOKADE?
U kojoj to državi? U kojoj se ne poštuju odluke Ustavnog suda, presude iz Strazbura ili Haga?
U BIH. A DA LI SE ZA TO OPRAVDAVA DA DIJALIZNI BOLESNICI (KOJI SU TAKOĐE BORCI, I OČEVI POGINULIH SINOVA ZA BIH) DRŽE U KOLONI I NE DOPUŠTA IM SE PROLAZ. DA SE DJECA IZ ŠKOLE ZADRŽAVAJU NA TOLIKIM MINUSIMA I NE DOZVOLJAVA IM SE POVRATAK KUĆI. KO TO NORMALAN MOŽE OPRAVDATI, DA SE PUTNICI PO MINUSIMA PJEŠKE MORAJU PROBIJATI DO KUĆA? KAKO I NA KOJI NAČIN PATNJA LJUDI KOJI ''NI LUK JELI NI LUK MIRISALI'' MOŽE DOPRINIJETI POBOLJŠANJU PRAVA OVIH ŠTO STOJE I PROTESTUJU. ?
_someone
Posts: 302
Joined: 18/08/2013 09:32

#1182 Re: Blokada puteva

Post by _someone »

Nisam bas najbolje upratio gdje su sve blokirani putevi, ako mi neko moze reci moze li se iz Mostara do Sarajeva autobusom stici sutra, inace autobus je isao preka Jablanice i Konjica, sutra do 3 sata moram biti tamo :?
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1183 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

It_is_a_Leclerc wrote: Mene ne zanima ko je kriv. Zanima me samo da se NN lica koja drže građane zatočene na ovoj hladnoći uklone, i da se osigura vladavina zakona na teritoriji FBiH.
Ako nisu u stanju, nekad podnose ostavke.
Ako ovde zivis mora da te zanima,sutra ces mozda ti najavljivat mjesec dana proteste a vlast ce bolit kurac i za tebe i za proteste jer ko si ti,niko i nista,jebeni pijun,glasac,borac,tu si samo kad njima trebas.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1184 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

Izgleda da nama ne treba Dodik za nove sukobe, dovoljni smo sami sebi!
Nek ih rastjeraju, a prava svakako neka traze i dalje, jer su upravu, to Niko ne spori!
I neka puste vozila da prodju konacno!!

Itekako je sve ovo izrezirano!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1185 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

kiligonzales wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:@Kikibombona

Aman, čovječe božiji, de shvati da to autistično dijete nije krivo za to. Ni ona žena što je krenula na seminar. Ni radnici Preventa koji su pješačili 30 kilometara poslije posla kućama.

Tvoji interesi, ma ko ti bio, nisu bitniji i važniji od mojih. Bori se za njih, radi šta god hoćeš, ali nemoj ljude držati kao taoce, i onda se čuditi što te ljudi smatraju ljudskim šljamom.
Sebicno da sebicnije ne moze biti, STO SE ISTI NISU NJIMA MOGLI PRIDRUZITI NA PROTESTIMA? STO?

VAZDA SIROTINJA KRIVA. ETO NJIMA JE GORE U AUTIMA, NEGO OVIMA NA CESTI.
Ne brate. Sebično je kad ti kažeš - e sad niko nikuda dok meni Fadil Novalić ne da 200 maraka.

Ne obrćite teze.
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#1186 Re: Blokada puteva

Post by amrq7u »

_someone wrote:Nisam bas najbolje upratio gdje su sve blokirani putevi, ako mi neko moze reci moze li se iz Mostara do Sarajeva autobusom stici sutra, inace autobus je isao preka Jablanice i Konjica, sutra do 3 sata moram biti tamo :?
ne moze
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1187 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Janjicar wrote: Jeste kriv je narod, poštara u ovoj državi treba šamarat jer pripada ovom sistemu i vlasti.
...pa ko je ustolicio ovaj sistem vlasti?...eno pola generala i zlatnih ljiljana u politici i na budjetu su SVI barem 90% :-)
Ne znam kako dozivljavas drzavu, ali ti si to naopako okrenuo...vojska je sluga narodu a ne obratno.
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1188 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

bogoljub wrote:
vatrogasac wrote:
bogoljub wrote: PRAVA SE UZIMAJU NA LEGALAN I LEGITIMAN NAČIN, OVO JE MALTRETIRANJE GRAĐANA BIH!
KAKO MOŽE NEKO UZETI SVOJE PRAVO, A NARUŠITI PRAVA DJECE I OSTALIH NEVINIH LJUDI SUGRAĐANA KOJI SE SRMZAJU ZBOG BLOKADE?
U kojoj to državi? U kojoj se ne poštuju odluke Ustavnog suda, presude iz Strazbura ili Haga?
U BIH. A DA LI SE ZA TO OPRAVDAVA DA DIJALIZNI BOLESNICI (KOJI SU TAKOĐE BORCI, I OČEVI POGINULIH SINOVA ZA BIH) DRŽE U KOLONI I NE DOPUŠTA IM SE PROLAZ. DA SE DJECA IZ ŠKOLE ZADRŽAVAJU NA TOLIKIM MINUSIMA I NE DOZVOLJAVA IM SE POVRATAK KUĆI. KO TO NORMALAN MOŽE OPRAVDATI, DA SE PUTNICI PO MINUSIMA PJEŠKE MORAJU PROBIJATI DO KUĆA? KAKO I NA KOJI NAČIN PATNJA LJUDI KOJI ''NI LUK JELI NI LUK MIRISALI'' MOŽE DOPRINIJETI POBOLJŠANJU PRAVA OVIH ŠTO STOJE I PROTESTUJU. ?
JEL TO PRENJEO FAKTOR? FOKUS? STAV? SLOBODNA BOSNA?
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1189 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

Niko nije protiv boraca i njihovih zahtjeva, pa i moj stari je skakao po Trebeviću, uništena mu je mladost, ranjen... Problem je ovaj teroristički čin kidnapovanja nedužnih ljudi koji su se slučajno zadesili tu i oni im ne mogu pomoći. Vi očito ne znate kakvih sve oboljenja ima, zaboravljate koji je minus.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70295
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1190 Re: Blokada puteva

Post by plain vanilla »

I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.

Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1191 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

General War wrote:
Janjicar wrote: Jeste kriv je narod, poštara u ovoj državi treba šamarat jer pripada ovom sistemu i vlasti.
...pa ko je ustolicio ovaj sistem vlasti?...eno pola generala i zlatnih ljiljana u politici i na budjetu su SVI barem 90% :-)
Ne znam kako dozivljavas drzavu, ali ti si to naopako okrenuo...vojska je sluga narodu a ne obratno.
Pogresno percepiras drzavu. Drzava je prvobitno politicko uredjenje dakle Politika je sluga narodu. Trenutno politika nije sluga narodu i to se mora promijeniti. Kolateralna steta mora biti jer inace se ne bi zvale promjene.

Bosnjo se dvoumi godinu dana kad hoce sobu da okreči a kamoli da pohvali kakve promjene.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1192 Re: Blokada puteva

Post by General War »

_someone wrote:Nisam bas najbolje upratio gdje su sve blokirani putevi, ako mi neko moze reci moze li se iz Mostara do Sarajeva autobusom stici sutra, inace autobus je isao preka Jablanice i Konjica, sutra do 3 sata moram biti tamo :?
Ne idi nigdje do daljnjeg (ivan sedlo blokirano) osim ako nema kakav alternativni put,
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1193 Re: Blokada puteva

Post by Freamon Lester »

naseroric wrote:Image
Znaci u tome grmu lezi zec. Kao i obicno BPS u borbi za svojih 5%. :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1194 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

It_is_a_Leclerc wrote:
kiligonzales wrote:
Nisrin wrote:Ima li iko da objasni sa nekog strucnog stanovista zasto ovi nasi borci ( zahvalni smo im do nena sto smo danas zivi, a jos bismo zahvalniji bili da ne zivimo u Bosni, ali nismo te srece) drze narod kao taoce u kilometarskim kolonama?!
Tako vrse pritisak na vlast dok se narod smrzava jer ni auto ne moze grijati 15h?!I trebaju se ti u autima sto su izasli jutros u 6h, radili cijeli dan, solidarisati sa njima jadnicima, ugrozenih prava, na -15??
Okreni auto i idi alternativnim putem, prespavaj kod rodjaka, uplati motel, zamoli nekog da prenosis ili im se pridruzi u protestu, al ovo zadnje je svima najteze.

Ovako su i u ratu cekali da im drugi rjese probleme dok su se krili po podrumima.
Okreni auto u koloni od nekoliko kilometara? Kakvih bolan rođaka? Koji motel u mada-faking Željeznom Polju? Pridruži im se u protestu ? Kome bolan?! Pa ljudi imaju djecu kod kuće, poslove na koje moraju stići, ispite, bolnice, dostave...

Ljudi su danas na izlazu iz tunela na Ivanu oborili balvan. Hitna nije mogla proći. Da se tome pridruži neko?

A građani su pješačili sa Šićkog prema Tuzli. Vukli kofere, malu djecu. Tuga i očaj za vidjeti.
A nije tuga i ocaj kada izranjavan i psihicki obolio borac, koji se borio za bagru na vlasti, zivi od 50km prihoda, dok milione zgrcu SDA i HDZ lazni borci!???

Tebi je veca katastrofa kada se neko smrzava u autu 10 sati (i nosi kofer par kilometara?) nego kada neko zivi 25 godina u bijedi, bez osnovnih uslova za zivot?
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1195 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

General War wrote:
Janjicar wrote: Jeste kriv je narod, poštara u ovoj državi treba šamarat jer pripada ovom sistemu i vlasti.
...pa ko je ustolicio ovaj sistem vlasti?...eno pola generala i zlatnih ljiljana u politici i na budjetu su SVI barem 90% :-)
Ne znam kako dozivljavas drzavu, ali ti si to naopako okrenuo...vojska je sluga narodu a ne obratno.
Bio sam na jednoj od godisnjica kada su pozvani generali direktno jer nisu dali podrsku pomenutoj borackoj populaciji koja je protestvovala 2016 pred Vladom FBiH, kad su Karavelica izvrijedjali samo tako, s porukama da bog da rak dobio, ti imas plenziju od par hiljada mi nemamo nista, dok nije Atif Dudakovic izasao i ispricao kako nijedan general nema toliku penziju i odrzao govor koji je iste primirio...

Tuzno je bilo gledati generale koji su se pravdali kako nisu znali da iza tih protesta stoje sami borci, jer su i oni bili podozrivi prema istima misleci da su neciji stranacki alat...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1196 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Janjicar wrote:
General War wrote:
Janjicar wrote: Jeste kriv je narod, poštara u ovoj državi treba šamarat jer pripada ovom sistemu i vlasti.
...pa ko je ustolicio ovaj sistem vlasti?...eno pola generala i zlatnih ljiljana u politici i na budjetu su SVI barem 90% :-)
Ne znam kako dozivljavas drzavu, ali ti si to naopako okrenuo...vojska je sluga narodu a ne obratno.
Pogresno percepiras drzavu. Drzava je prvobitno politicko uredjenje dakle Politika je sluga narodu. Trenutno politika nije sluga narodu i to se mora promijeniti. Kolateralna steta mora biti jer inace se ne bi zvale promjene.

Bosnjo se dvoumi godinu dana kad hoce sobu da okreči a kamoli da pohvali kakve promjene.
OK, ali ispade (dijelovi) bivse vojske se handri sa politikom preko naroda.
Last edited by General War on 01/03/2018 01:07, edited 1 time in total.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70295
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1197 Re: Blokada puteva

Post by plain vanilla »

saale wrote:
plain vanilla wrote:U Tuzli se narod organizuje spontano, sto bi se reklo. Nose borcima na Sicki ogrjev, hranu, lijekove.
Sutra ce im grah skuhati...
:-) :lol:
Presmijesno jelde sto se mrznu na ovolikom minusu?
mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#1198 Re: Blokada puteva

Post by mahalik »

Nisrin wrote:
Izgleda da nama ne treba Dodik za nove sukobe, dovoljni smo sami sebi!
Nek ih rastjeraju, a prava svakako neka traze i dalje, jer su upravu, to Niko ne spori!
I neka puste vozila da prodju konacno!!

Itekako je sve ovo izrezirano!
Samo sto režiser nije svjestan šta čini
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1199 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.

Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
Ja da se borim za njihova prava, a da oni lijepo u oktorbu - iksić za SDA i gora zelena. I evo tebi Leclerče još četiri godine Salke Bukvarevića i sličnih.

Malo sutra.

Evo, i sad su instrumentalizirani, zloupotrebljeni i prvom prilikom će ih opet preveslati ko sanske koze.
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1200 Re: Blokada puteva

Post by Hajlac »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:Ništa ne valja, lopovi, uhljebi, lažni borci, lažna boračka udruženja, niko se ne buni, jebo nas.

Ljudi se pobune. Šta nas jebeš, što pališ, naše je, idi ispred institucija i buni se. Odu ljudi pred institucije, kampuju, štrajkuju, niko ih ne jebe 2%, vlada se iselila :pisnuo:

Blokirani putevi, šta nas jebeš, nije narod kriv.

Jeste, narod je kriv. Narod šuti dok ga jebu političari, lopovi, sitni kriminalci, uhljebi, opštinari. drotovi i ostrala bijeda. Kada šuti i treba jebat narod, možda bude efekta, jer ga do sada nije bilo.

Ljudi kampovali pred vladom. Vlada otišla. Najavljeni protesti. Niko se nije počešao. RVI koji imaju 40-50 maraka mjesečno koji traže da se javno objavi registar 567.000 boraca i da se ukine 1.600 udruženja i nađe se neko da sere.
:thumbup:
Locked