Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#11601 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ne mozete vi razumjeti atavisticku zelju provincijalaca da budu "namah kraj teste"....
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11602 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
asvalt... kroz moju avliju.....dje ces ljepse
-
Stari_demagog
- Posts: 498
- Joined: 28/12/2017 20:36
#11603 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
A kad su se gradile te kuće, u kojem periodu ?
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11604 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#11605 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
I te kako je SFRJ vlast bila dosljedna.drugi profil wrote:u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
U Bosni dosljedno nedosljedna a u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji zakon se postovao.
Pogledaj samo kako je Sarajevo nakaradno projektovano.
Planski se haos pravio u svakom pogledu pa tako i kuce pored magistrale.
- geralt
- Posts: 6450
- Joined: 14/09/2017 12:45
#11606 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.BAK-eV wrote:I te kako je SFRJ vlast bila dosljedna.drugi profil wrote:u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
U Bosni dosljedno nedosljedna a u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji zakon se postovao.
Pogledaj samo kako je Sarajevo nakaradno projektovano.
Planski se haos pravio u svakom pogledu pa tako i kuce pored magistrale.
Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#11607 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Grbavica, Alipasino, Dobrinja, Pejton ....geralt wrote:Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.BAK-eV wrote:I te kako je SFRJ vlast bila dosljedna.drugi profil wrote:u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
U Bosni dosljedno nedosljedna a u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji zakon se postovao.
Pogledaj samo kako je Sarajevo nakaradno projektovano.
Planski se haos pravio u svakom pogledu pa tako i kuce pored magistrale.
Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
Unistena onakva ravnica i od Sarajeva napravili jednu ulicu sa blokovima zgrada lijevo i desno. Dobrinja umjesto da bude neko novo Sarajevo sa tramvajem, alejama, trgovima postala ogromna spavaonica, koja izjutra i navece zakrci saobracaj tj onu jednu ulicu sa tramvajem tamo-vamo.....
Ilidza je trebala biti zelena oaza sa vilama, parkovima .... ali jok ...
- geralt
- Posts: 6450
- Joined: 14/09/2017 12:45
#11608 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ja zivim na Grbavici, i meni je ona najbolje sarajevsko naselje. U krugu od 5 min hoda od haustora imam ambulantu, pijacu, dvije osnovne skole (srednja je udaljena 10 min), tri djecja igralista, dva setalista i dvije vrste javnog prijevoza. Pod prozorom mi raste drvo i imam zelenilo. Garazu nemam jer nisam "starosjedilac", ali mi i ne treba jer mi nikad parkinga nije falilo. Sta od toga ima neko ko kupi stan u Tibri?BAK-eV wrote:Grbavica, Alipasino, Dobrinja, Pejton ....geralt wrote: Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.
Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
Unistena onakva ravnica i od Sarajeva napravili jednu ulicu sa blokovima zgrada lijevo i desno. Dobrinja umjesto da bude neko novo Sarajevo sa tramvajem, alejama, trgovima postala ogromna spavaonica, koja izjutra i navece zakrci saobracaj tj onu jednu ulicu sa tramvajem tamo-vamo.....
Ilidza je trebala biti zelena oaza sa vilama, parkovima .... ali jok ...
Za Dobrinju vazi isto sto i za Grbavicu, moderno gradsko naselje kojem nista ne fali. Pejton ne poznajem dovoljno da mogu ista reci. Jedino se o Alipasinu moze diskutovati kao o nakaradnom naselju.
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#11609 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Alipasino je majka u usporedbi sa ovim novim naseljima, tipa Tibre. Između zgrada ima ogroman prostor sa zelenilom i igralištima, izgrađene su škole i vrtići u sredini naselja. Parking, osmišljen saobraćaj.
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11610 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sve što ti imaš na Grbavici u krugu od 5 min hoda od haustora, imamo i mi na Alipašinom + i bus kao javni prevoz.geralt wrote:Ja zivim na Grbavici, i meni je ona najbolje sarajevsko naselje. U krugu od 5 min hoda od haustora imam ambulantu, pijacu, dvije osnovne skole (srednja je udaljena 10 min), tri djecja igralista, dva setalista i dvije vrste javnog prijevoza. Pod prozorom mi raste drvo i imam zelenilo. Garazu nemam jer nisam "starosjedilac", ali mi i ne treba jer mi nikad parkinga nije falilo. Sta od toga ima neko ko kupi stan u Tibri?BAK-eV wrote:Grbavica, Alipasino, Dobrinja, Pejton ....geralt wrote: Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.
Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
Unistena onakva ravnica i od Sarajeva napravili jednu ulicu sa blokovima zgrada lijevo i desno. Dobrinja umjesto da bude neko novo Sarajevo sa tramvajem, alejama, trgovima postala ogromna spavaonica, koja izjutra i navece zakrci saobracaj tj onu jednu ulicu sa tramvajem tamo-vamo.....
Ilidza je trebala biti zelena oaza sa vilama, parkovima .... ali jok ...
Za Dobrinju vazi isto sto i za Grbavicu, moderno gradsko naselje kojem nista ne fali. Pejton ne poznajem dovoljno da mogu ista reci. Jedino se o Alipasinu moze diskutovati kao o nakaradnom naselju.
Parking da i ne spominjem.
Odgovorno tvrdim da je Alipašino najbolje planski urađeno naselje u Sarajevu, ubjedljivo.
Ne govorim o kvaliteti gradnje, nego o prostornom uređenju.
Još da poslijeratna građevinska mafija nije uništila zelene površine u A i C fazi sa onim nakaradnim građevinama...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11611 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ljudi moji ja mislio fulio temu.
Autoputevi?!
Autoputevi?!
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#11612 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Počelo je od kuća izgrađenih u magistralnom pojasu završilo se na Alipašinom 
Ali ima veze kako se došlo do toga, počelo je od pitanja ko dopušta građenje u zaštitnom pojasu ceste
Ali ima veze kako se došlo do toga, počelo je od pitanja ko dopušta građenje u zaštitnom pojasu ceste
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#11614 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Eto bise Turci u Tuzli, kazu do kraja godine trasa i model finansiranja a nasi vec najavili “dzabe”.
Procjene Tuzla Brcko 460 miliona € a Tuzla Zepce 760 miliona.
Ja i dalje ne mogu da vjerujem da ce ovo biti.
Procjene Tuzla Brcko 460 miliona € a Tuzla Zepce 760 miliona.
Ja i dalje ne mogu da vjerujem da ce ovo biti.
- studeni76
- Posts: 6787
- Joined: 03/06/2009 14:12
#11615 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Jel to ovaj zamisljeni dio brze ceste Zepce-Tuzla po ovom prelazi u taj imaginarni turski autoput? Il su ostali odvojeni projekti sto mi nema smisla
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#11616 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Oni i pricaju o kombinaciji brza cesta i auto put zavisno od dionica.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#11617 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kad se ocekuje zavrsetak zenicke zaobilaznice?
Neko je spominjao da ce biti neko privremeno iskljucenje na M17 koje ce potrajati do boljih vremena.
Neko je spominjao da ce biti neko privremeno iskljucenje na M17 koje ce potrajati do boljih vremena.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#11618 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Dzabe je samo smrt, a i ona kosta zivota...Grean wrote:Eto bise Turci u Tuzli, kazu do kraja godine trasa i model finansiranja a nasi vec najavili “dzabe”.
Procjene Tuzla Brcko 460 miliona € a Tuzla Zepce 760 miliona.
Ja i dalje ne mogu da vjerujem da ce ovo biti.
Dakle, mi bi trebali Srbima napraviti autoput od 2 milijarde maraka, da se Srbija jos vise moze mijesati u unutrasnje stvari BiH?
Bolje bi bilo te pare utrositi u jedan visok zid prema Srbiji.
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11619 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Moj veliki naklon i kapa dole za građevinare, armirače, rudare, vozače i ostale radnike angažovane na izgradnji dionice Klopče-Donja Graćanica.
Na jednoj od slika (br.2) uslikane s mosta Drivuša (koji je u sklopu ugovora Klopče - Donja Gračanica) vidi se i dionica Drivuša - Klopče.


























Poddionica Klopče – Pečuj (Donja Gračanica) se nadovezuje na poddionicu Drivuša – Klopče u zoni vijadukta Perin Han.
Radove izvodi konzorcij Euro-asfalt i Strabag AG.
Nadzor nad izvođenjem radova vrši JV Egis International & Ipsa Institut d.o.o.
Vrijednost ugovora je 107.879.289,94 eura sa PDV-om, a sredstva su osigurana putem međunarodnih finasijskih institucija OPEC fonda za međunarodni razvoj i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).
Rok za izvođenje radova je 30 mjeseci.
Značajniji radovi na dionici Klopče – tunel Pečuj (Donja Gračanica) obuhvaćaju izgradnju četiri vijadukta i dva tunela.
Poddionica je duga 5,78 kilometara.
Trenutno se izvode radovi na izgradnji glavne trase, tunelima Pečuj i Ričice, potpornoj donjoj i rasponskoj gornjoj konstrukciji vijadukta Ričice, potpornoj donjoj konstrukciji most Babina Rijeka, potpornoj donjoj konstrukciji vijadukta Pehare kao i potpornoj donjoj i gornjoj rasponskoj konstrukciji most Drivuša. U toku su i radovi na preseljenju komunalnih usluga: vode, električne i telekomunikacijske instalacije.
Procenat izvršenih ugovorenih radova je 45 % radova na tunelima, 25 % na mostovima i 10 % na trasi.
Na jednoj od slika (br.2) uslikane s mosta Drivuša (koji je u sklopu ugovora Klopče - Donja Gračanica) vidi se i dionica Drivuša - Klopče.


























Poddionica Klopče – Pečuj (Donja Gračanica) se nadovezuje na poddionicu Drivuša – Klopče u zoni vijadukta Perin Han.
Radove izvodi konzorcij Euro-asfalt i Strabag AG.
Nadzor nad izvođenjem radova vrši JV Egis International & Ipsa Institut d.o.o.
Vrijednost ugovora je 107.879.289,94 eura sa PDV-om, a sredstva su osigurana putem međunarodnih finasijskih institucija OPEC fonda za međunarodni razvoj i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).
Rok za izvođenje radova je 30 mjeseci.
Značajniji radovi na dionici Klopče – tunel Pečuj (Donja Gračanica) obuhvaćaju izgradnju četiri vijadukta i dva tunela.
Poddionica je duga 5,78 kilometara.
Trenutno se izvode radovi na izgradnji glavne trase, tunelima Pečuj i Ričice, potpornoj donjoj i rasponskoj gornjoj konstrukciji vijadukta Ričice, potpornoj donjoj konstrukciji most Babina Rijeka, potpornoj donjoj konstrukciji vijadukta Pehare kao i potpornoj donjoj i gornjoj rasponskoj konstrukciji most Drivuša. U toku su i radovi na preseljenju komunalnih usluga: vode, električne i telekomunikacijske instalacije.
Procenat izvršenih ugovorenih radova je 45 % radova na tunelima, 25 % na mostovima i 10 % na trasi.
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#11620 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Jebo ih Strabag, ja bi ih po balkanski iskljucio iz svakog posla zbog tuzbe za most.
Znam da ne moze i da su konkursi pod lupom kreditora
ali da mogu
Znam da ne moze i da su konkursi pod lupom kreditora
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11621 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Treba od Strabaga tražiti da povuče odštetni zahtjev i naći način da se to i zakonski upakuje.
Fakat je bezobrazluk da me tužiš i onda tražiš od mene opet posao.
Fakat je bezobrazluk da me tužiš i onda tražiš od mene opet posao.
-
probook
- Posts: 5043
- Joined: 13/10/2013 22:38
#11622 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ma nema od toga nista... Politicari najavljuju pocetak radova krajem godine, a projekta ni na mapiGrean wrote:Eto bise Turci u Tuzli, kazu do kraja godine trasa i model finansiranja a nasi vec najavili “dzabe”.
Procjene Tuzla Brcko 460 miliona € a Tuzla Zepce 760 miliona.
Ja i dalje ne mogu da vjerujem da ce ovo biti.
Nisu u stanju sve ove godine 5c dovesti do kraja, sada ce odjednom do kraja godine poceti praviti ovaj autoput...ili bolje receno "autoputeve"
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#11623 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Naslovnica wrote:Moj veliki naklon i kapa dole za građevinare, armirače, rudare, vozače i ostale radnike angažovane na izgradnji dionice Klopče-Donja Graćanica.
Na jednoj od slika (br.2) uslikane s mosta Drivuša (koji je u sklopu ugovora Klopče - Donja Gračanica) vidi se i dionica Drivuša - Klopče.
...










- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
















