Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11601 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by seln »

Ne mozete vi razumjeti atavisticku zelju provincijalaca da budu "namah kraj teste"....
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#11602 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

asvalt... kroz moju avliju.....dje ces ljepse
Stari_demagog
Posts: 498
Joined: 28/12/2017 20:36

#11603 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Stari_demagog »

A kad su se gradile te kuće, u kojem periodu ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#11604 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#11605 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

drugi profil wrote:u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
I te kako je SFRJ vlast bila dosljedna.

U Bosni dosljedno nedosljedna a u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji zakon se postovao.

Pogledaj samo kako je Sarajevo nakaradno projektovano.

Planski se haos pravio u svakom pogledu pa tako i kuce pored magistrale.
User avatar
geralt
Posts: 6450
Joined: 14/09/2017 12:45

#11606 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by geralt »

BAK-eV wrote:
drugi profil wrote:u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
I te kako je SFRJ vlast bila dosljedna.

U Bosni dosljedno nedosljedna a u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji zakon se postovao.

Pogledaj samo kako je Sarajevo nakaradno projektovano.

Planski se haos pravio u svakom pogledu pa tako i kuce pored magistrale.
Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.

Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#11607 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

geralt wrote:
BAK-eV wrote:
drugi profil wrote:u svakom. Tu ni jedna vlast nije bila dosljedna.
I te kako je SFRJ vlast bila dosljedna.

U Bosni dosljedno nedosljedna a u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji zakon se postovao.

Pogledaj samo kako je Sarajevo nakaradno projektovano.

Planski se haos pravio u svakom pogledu pa tako i kuce pored magistrale.
Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.

Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
Grbavica, Alipasino, Dobrinja, Pejton ....

Unistena onakva ravnica i od Sarajeva napravili jednu ulicu sa blokovima zgrada lijevo i desno. Dobrinja umjesto da bude neko novo Sarajevo sa tramvajem, alejama, trgovima postala ogromna spavaonica, koja izjutra i navece zakrci saobracaj tj onu jednu ulicu sa tramvajem tamo-vamo.....

Ilidza je trebala biti zelena oaza sa vilama, parkovima .... ali jok ...
User avatar
geralt
Posts: 6450
Joined: 14/09/2017 12:45

#11608 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by geralt »

BAK-eV wrote:
geralt wrote: Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.

Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
Grbavica, Alipasino, Dobrinja, Pejton ....

Unistena onakva ravnica i od Sarajeva napravili jednu ulicu sa blokovima zgrada lijevo i desno. Dobrinja umjesto da bude neko novo Sarajevo sa tramvajem, alejama, trgovima postala ogromna spavaonica, koja izjutra i navece zakrci saobracaj tj onu jednu ulicu sa tramvajem tamo-vamo.....

Ilidza je trebala biti zelena oaza sa vilama, parkovima .... ali jok ...
Ja zivim na Grbavici, i meni je ona najbolje sarajevsko naselje. U krugu od 5 min hoda od haustora imam ambulantu, pijacu, dvije osnovne skole (srednja je udaljena 10 min), tri djecja igralista, dva setalista i dvije vrste javnog prijevoza. Pod prozorom mi raste drvo i imam zelenilo. Garazu nemam jer nisam "starosjedilac", ali mi i ne treba jer mi nikad parkinga nije falilo. Sta od toga ima neko ko kupi stan u Tibri?

Za Dobrinju vazi isto sto i za Grbavicu, moderno gradsko naselje kojem nista ne fali. Pejton ne poznajem dovoljno da mogu ista reci. Jedino se o Alipasinu moze diskutovati kao o nakaradnom naselju.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#11609 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by DrugaGimnazija »

Alipasino je majka u usporedbi sa ovim novim naseljima, tipa Tibre. Između zgrada ima ogroman prostor sa zelenilom i igralištima, izgrađene su škole i vrtići u sredini naselja. Parking, osmišljen saobraćaj.
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#11610 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

geralt wrote:
BAK-eV wrote:
geralt wrote: Navedi jedno sarajevsko naselje koje je u SFRJ bilo nakaradnije nego što je danas Hotonj. Ili Stup. Ili Buća Potok. Ili Rajlovac.

Između Bosne i Srbije/Hrvatske nema puno razlike po pitanju vašara kraj puteva. Meni je put Loznica-Šabac gori nego ijedan kod nas, a u ravnici je, nije da se nema gdje graditi. Jadranska magistrala isto prolazi kroz bezbroj dvorišta.
Grbavica, Alipasino, Dobrinja, Pejton ....

Unistena onakva ravnica i od Sarajeva napravili jednu ulicu sa blokovima zgrada lijevo i desno. Dobrinja umjesto da bude neko novo Sarajevo sa tramvajem, alejama, trgovima postala ogromna spavaonica, koja izjutra i navece zakrci saobracaj tj onu jednu ulicu sa tramvajem tamo-vamo.....

Ilidza je trebala biti zelena oaza sa vilama, parkovima .... ali jok ...
Ja zivim na Grbavici, i meni je ona najbolje sarajevsko naselje. U krugu od 5 min hoda od haustora imam ambulantu, pijacu, dvije osnovne skole (srednja je udaljena 10 min), tri djecja igralista, dva setalista i dvije vrste javnog prijevoza. Pod prozorom mi raste drvo i imam zelenilo. Garazu nemam jer nisam "starosjedilac", ali mi i ne treba jer mi nikad parkinga nije falilo. Sta od toga ima neko ko kupi stan u Tibri?

Za Dobrinju vazi isto sto i za Grbavicu, moderno gradsko naselje kojem nista ne fali. Pejton ne poznajem dovoljno da mogu ista reci. Jedino se o Alipasinu moze diskutovati kao o nakaradnom naselju.
Sve što ti imaš na Grbavici u krugu od 5 min hoda od haustora, imamo i mi na Alipašinom + i bus kao javni prevoz. ;)
Parking da i ne spominjem.
Odgovorno tvrdim da je Alipašino najbolje planski urađeno naselje u Sarajevu, ubjedljivo. :thumbup:
Ne govorim o kvaliteti gradnje, nego o prostornom uređenju.
Još da poslijeratna građevinska mafija nije uništila zelene površine u A i C fazi sa onim nakaradnim građevinama...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#11611 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Ljudi moji ja mislio fulio temu.
Autoputevi?!
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#11612 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BadBoy »

Počelo je od kuća izgrađenih u magistralnom pojasu završilo se na Alipašinom :D

Ali ima veze kako se došlo do toga, počelo je od pitanja ko dopušta građenje u zaštitnom pojasu ceste
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#11613 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

sorry
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#11614 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Grean »

Eto bise Turci u Tuzli, kazu do kraja godine trasa i model finansiranja a nasi vec najavili “dzabe”.

Procjene Tuzla Brcko 460 miliona € a Tuzla Zepce 760 miliona.

Ja i dalje ne mogu da vjerujem da ce ovo biti.
User avatar
studeni76
Posts: 6787
Joined: 03/06/2009 14:12

#11615 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by studeni76 »

Jel to ovaj zamisljeni dio brze ceste Zepce-Tuzla po ovom prelazi u taj imaginarni turski autoput? Il su ostali odvojeni projekti sto mi nema smisla
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#11616 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Grean »

Oni i pricaju o kombinaciji brza cesta i auto put zavisno od dionica.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11617 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by _BataZiv_0809 »

Kad se ocekuje zavrsetak zenicke zaobilaznice?

Neko je spominjao da ce biti neko privremeno iskljucenje na M17 koje ce potrajati do boljih vremena.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11618 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by seln »

Grean wrote:Eto bise Turci u Tuzli, kazu do kraja godine trasa i model finansiranja a nasi vec najavili “dzabe”.

Procjene Tuzla Brcko 460 miliona € a Tuzla Zepce 760 miliona.

Ja i dalje ne mogu da vjerujem da ce ovo biti.
Dzabe je samo smrt, a i ona kosta zivota...
Dakle, mi bi trebali Srbima napraviti autoput od 2 milijarde maraka, da se Srbija jos vise moze mijesati u unutrasnje stvari BiH?
Bolje bi bilo te pare utrositi u jedan visok zid prema Srbiji.
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#11619 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

Moj veliki naklon i kapa dole za građevinare, armirače, rudare, vozače i ostale radnike angažovane na izgradnji dionice Klopče-Donja Graćanica.
Na jednoj od slika (br.2) uslikane s mosta Drivuša (koji je u sklopu ugovora Klopče - Donja Gračanica) vidi se i dionica Drivuša - Klopče.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Poddionica Klopče – Pečuj (Donja Gračanica) se nadovezuje na poddionicu Drivuša – Klopče u zoni vijadukta Perin Han.

Radove izvodi konzorcij Euro-asfalt i Strabag AG.

Nadzor nad izvođenjem radova vrši JV Egis International & Ipsa Institut d.o.o.


Vrijednost ugovora je 107.879.289,94 eura sa PDV-om, a sredstva su osigurana putem međunarodnih finasijskih institucija OPEC fonda za međunarodni razvoj i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

Rok za izvođenje radova je 30 mjeseci.

Značajniji radovi na dionici Klopče – tunel Pečuj (Donja Gračanica) obuhvaćaju izgradnju četiri vijadukta i dva tunela.

Poddionica je duga 5,78 kilometara.

Trenutno se izvode radovi na izgradnji glavne trase, tunelima Pečuj i Ričice, potpornoj donjoj i rasponskoj gornjoj konstrukciji vijadukta Ričice, potpornoj donjoj konstrukciji most Babina Rijeka, potpornoj donjoj konstrukciji vijadukta Pehare kao i potpornoj donjoj i gornjoj rasponskoj konstrukciji most Drivuša. U toku su i radovi na preseljenju komunalnih usluga: vode, električne i telekomunikacijske instalacije.

Procenat izvršenih ugovorenih radova je 45 % radova na tunelima, 25 % na mostovima i 10 % na trasi.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#11620 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Grean »

Jebo ih Strabag, ja bi ih po balkanski iskljucio iz svakog posla zbog tuzbe za most.

Znam da ne moze i da su konkursi pod lupom kreditora :mrgreen: ali da mogu
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#11621 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Treba od Strabaga tražiti da povuče odštetni zahtjev i naći način da se to i zakonski upakuje.
Fakat je bezobrazluk da me tužiš i onda tražiš od mene opet posao.
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#11622 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by probook »

Grean wrote:Eto bise Turci u Tuzli, kazu do kraja godine trasa i model finansiranja a nasi vec najavili “dzabe”.

Procjene Tuzla Brcko 460 miliona € a Tuzla Zepce 760 miliona.

Ja i dalje ne mogu da vjerujem da ce ovo biti.
Ma nema od toga nista... Politicari najavljuju pocetak radova krajem godine, a projekta ni na mapi :lol:
Nisu u stanju sve ove godine 5c dovesti do kraja, sada ce odjednom do kraja godine poceti praviti ovaj autoput...ili bolje receno "autoputeve" :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11623 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Naslovnica wrote:Moj veliki naklon i kapa dole za građevinare, armirače, rudare, vozače i ostale radnike angažovane na izgradnji dionice Klopče-Donja Graćanica.
Na jednoj od slika (br.2) uslikane s mosta Drivuša (koji je u sklopu ugovora Klopče - Donja Gračanica) vidi se i dionica Drivuša - Klopče.

Image

Image

Image

Image

...
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11624 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11625 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Image

Image

Image

Image

Image
Post Reply