Arapi u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1151 Re: Arapi u Sarajevu

Post by statixx »

Kako su nasi uspjeli dogovoriti da RS ima reciprocitet bez ogranicenja sa HR, a Federacija nema. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1152 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:Kako su nasi uspjeli dogovoriti da RS ima reciprocitet bez ogranicenja sa HR, a Federacija nema. :D
Misliš obratno? :mrgreen:
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1153 Re: Arapi u Sarajevu

Post by statixx »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
statixx wrote:Kako su nasi uspjeli dogovoriti da RS ima reciprocitet bez ogranicenja sa HR, a Federacija nema. :D
Misliš obratno? :mrgreen:
Sta im je ovo... :D

https://pravosudje.gov.hr/istaknute-tem ... rzava/6186
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1154 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
statixx wrote:Kako su nasi uspjeli dogovoriti da RS ima reciprocitet bez ogranicenja sa HR, a Federacija nema. :D
Misliš obratno? :mrgreen:
Sta im je ovo... :D

https://pravosudje.gov.hr/istaknute-tem ... rzava/6186
http://www.agenti.hr/sadrzaj/info-agent ... e-u-RH.pdf

Čudno, na ovom linku govori drugačije kao i svi agenti nekretnina u HR. Baš u januaru sam razgledao jednu nekretninu na Jadranu i informacija od agenta je da F.BiH ima dok RS nema. Ali hvala na informaciji idem provjeriti neke stvari pa možda se ostvari kakav profit. :thumbup:
User avatar
dildi
Posts: 148
Joined: 01/07/2015 22:52

#1155 Re: Arapi u Sarajevu

Post by dildi »

slicno je sa sticanjem nekretnina i u BiH, samo Arapi tesko mogu do njih jer i kod njih ne mozs biti vlasnik
User avatar
sezma
Posts: 63
Joined: 31/08/2015 23:48

#1156 Re: Arapi u Sarajevu

Post by sezma »

samo najavlju investicije, ali nikako da krenu sa investicijama
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#1157 Re: Arapi u Sarajevu

Post by muminovic »

sezma wrote:samo najavlju investicije, ali nikako da krenu sa investicijama

Najavili su par velikih investicija pa ćemo vidjeti
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#1158 Re: Arapi u Sarajevu

Post by hrle1976 »

Kakvi Arapi i investicija. Prije ces iscjediti vodu iz kamena.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1159 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Truba »

osjetno im se povecava broj...prosla zima???
ili subjektivni osjecaj...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1160 Re: Arapi u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Nravno, govorim iz iskustva, za sada sve najbolje, kažem ti pokazali su se boljim od naših. Plate koliko se dogovori, poštuju zakon, šta bi trebalo još? Biće i lošeg iskustva kao sa svakim strancima, misliš da nema loših ljudi Slovenaca, Nijemaca, Francuza ili smatraš da biti loš čovjek je rezervisano samo za Arape? Pa mi sa Balkana smo gori od Arapa, šta smo uradili jedni drugima to će se još dugo pominjati u istoriji. Mi smo ti koji Arapima nemamo šta prigovoriti.
E svasta sam cuo u zivotu :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1161 Re: Arapi u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

Black swan wrote:osjetno im se povecava broj...prosla zima???
ili subjektivni osjecaj...
Komšija dolazi iz Dubajia,nije mogao uhvatiti direktan let,morao u Stambolu presjedati.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#1162 Re: Arapi u Sarajevu

Post by animals »

_BataZiv_0809 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Nravno, govorim iz iskustva, za sada sve najbolje, kažem ti pokazali su se boljim od naših. Plate koliko se dogovori, poštuju zakon, šta bi trebalo još? Biće i lošeg iskustva kao sa svakim strancima, misliš da nema loših ljudi Slovenaca, Nijemaca, Francuza ili smatraš da biti loš čovjek je rezervisano samo za Arape? Pa mi sa Balkana smo gori od Arapa, šta smo uradili jedni drugima to će se još dugo pominjati u istoriji. Mi smo ti koji Arapima nemamo šta prigovoriti.
E svasta sam cuo u zivotu :D
Ma njemu su Arapi drazi od rodjene matere.. :D
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#1163 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Idriz »

arapi dolaze jer ovde imaju sve. muslimanska zemlja a moze se i popit, a blizu evropa, a jeftino, i niko ih ne kontrolise, i vlada bezakonje, i ne placa se nikakav porez i zemlja korumpirana.


ovaj video govori puno o arapskim teroristima koji koriste bosnu za odskocnu dasku za terorizam u evropi.

vise o arapima u bosni pocine oko 37:43

https://www.youtube.com/watch?v=BazG1NIdu6A

ovo je zemlja ko stvorena za arape.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#1164 Re: Arapi u Sarajevu

Post by calculator »

muminovic wrote:
sezma wrote:samo najavlju investicije, ali nikako da krenu sa investicijama
Najavili su par velikih investicija pa ćemo vidjeti
Nije investicija izgradanja stambenih zgrada, što skoro svaki zagovara, o čemu svaki razmišlja i postiže, investicija je ulaganje, unos kapitala u posrnulu BiH privredu, npr. otkupom KRIVAJE iz Zavidovića, KONJUHA iz Živinica, itd., izgradnja potpuno novih privrednih objekata, unos tehnologije i proizvodnja po toj tehnologiji, investicija u saobraćajnu infrastrukturu, itd., itd.

Ovo što danas rade arapski ublehaši, pomognuti domaćim bekanima, samo je farsa na koju bosanski glupaci padaju k'o na sedždu :-)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1165 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Bosanac sa dna kace »

calculator wrote:
muminovic wrote:
sezma wrote:samo najavlju investicije, ali nikako da krenu sa investicijama
Najavili su par velikih investicija pa ćemo vidjeti
Nije investicija izgradanja stambenih zgrada, što skoro svaki zagovara, o čemu svaki razmišlja i postiže, investicija je ulaganje, unos kapitala u posrnulu BiH privredu, npr. otkupom KRIVAJE iz Zavidovića, KONJUHA iz Živinica, itd., izgradnja potpuno novih privrednih objekata, unos tehnologije i proizvodnja po toj tehnologiji, investicija u saobraćajnu infrastrukturu, itd., itd.

Ovo što danas rade arapski ublehaši, pomognuti domaćim bekanima, samo je farsa na koju bosanski glupaci padaju k'o na sedždu :-)
Bice tu svasta kad' Arapi skontaju da su ih nasli nategli 4:1.
Sto bi neki komentatori rekli nama niko nije valj'o vise od 6 mjeseci, pa nece ni ovi Arapi dugo trajat...
mit12
Posts: 111
Joined: 16/10/2013 15:45

#1166 Re: Arapi u Sarajevu

Post by mit12 »

Neka ih.Što više ulažu,više će se boriti da sačuvaju uloženo kada dođe za to vrijeme.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#1167 Re: Arapi u Sarajevu

Post by __Phoenix__ »

Ako su ti dobri, kući ih povedi...
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#1168 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Holms »

mit12 wrote:Neka ih.Što više ulažu,više će se boriti da sačuvaju uloženo kada dođe za to vrijeme.
:lol: :lol:
Ovo liči na onu "Neće biti rata, jer nam je Unprofor došao u Sarajevo" :-)
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#1169 Re: Arapi u Sarajevu

Post by krater »

Arapi najavljuju gradnju luksuznog kompleksa Green Valley City u Vogošći
Kompanija Green Valley International Real Estate sa sjedištem u Abu Dhabiju najavljuje u Bosni i Hercegovini i Maroku dva projekta u vrijednosti od 620 miliona dirhama, odnosno 168,7 miliona američkih dolara.
Kako pišu arapski mediji, ova kompanija je blizu završetka građevinskih projekata u Turskoj, UAE i drugim dijelovima Bliskog istoka, a u našoj zemlji izabrali su Vogošću gdje će na jednom od najviših vrhova iznad Sarajeva graditi Green Valley City.

Bit će to kompleks na 73.000 m2 sa 106 vila i 224 apartmana (studio, jednosobni i dvosobni), koji će uključivati i brojne ekskluzivne objekte, usluge i zabavne sadržaje kao što su bazeni, klub zdravlja, šetalište, igralište za košarku, dvoranu, supermarket, restorani, kafići i drugo.

Projekti u BiH i Maroku, baš kao i oni u Turskoj, dio su strategije kompanije Green Valley koja državljanima zemalja Golfske unije (GCC) želi ponuditi priliku da ulažu u imovinu van regije.

Vlasnik ove kompanije Ali Saeed Al Salami kazao je kako su privilegovani što mogu objaviti dva nova velika projekta u Marakešu i Sarajevu.

"Oba su luksuzni projekti koji nude sjajne mogućnosti ulaganja u gradove koji se smatraju savršenim turističkim destinacijama", istakao je dodavši da očekuju kako će potražnja za ovim nekretninama biti fenomenalna.

User avatar
Danguba
Posts: 15848
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1170 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

calculator wrote: Nije investicija izgradanja stambenih zgrada, što skoro svaki zagovara, o čemu svaki razmišlja i postiže, investicija je ulaganje, unos kapitala u posrnulu BiH privredu, npr. otkupom KRIVAJE iz Zavidovića, KONJUHA iz Živinica, itd., izgradnja potpuno novih privrednih objekata, unos tehnologije i proizvodnja po toj tehnologiji, investicija u saobraćajnu infrastrukturu, itd., itd.

Ovo što danas rade arapski ublehaši, pomognuti domaćim bekanima, samo je farsa na koju bosanski glupaci padaju k'o na sedždu :-)
:-)

dzaba ti kalkulator.
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#1171 Re: Arapi u Sarajevu

Post by delllboy79 »

Neki gradovi imaju kineske cetvrti . Sarajevo je grad koji ce imati Arapsku cetvrt i to Ilidzi.
Slusa ce ce se Cola u Dubaiju vec vidim malog arapa u pustinji pod satorom pjeva " kad sam iso amiđi staaaaaarim druuumom ka Ilidzi ........
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#1172 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drinski »

Vi bi da vam dolazi americki dzet set i francuski milioneri a ne mozete da osigurate vodu cijeli dan u glavnom gradu. Nisu vam tu arapi krivi. Ako mozete naci koga boljeg, pa nadjite slobodno.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#1173 Re: Arapi u Sarajevu

Post by mekaba »

Drinski wrote:Vi bi da vam dolazi americki dzet set i francuski milioneri a ne mozete da osigurate vodu cijeli dan u glavnom gradu. Nisu vam tu arapi krivi. Ako mozete naci koga boljeg, pa nadjite slobodno.
:izet: :izet: Nek si im rekNo :lol: Neki dan pazari Arap penthaus u zgradi Nova Otoka. Ca. 300 000 km . Kao od shale , ima se.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#1174 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drinski »

mekaba wrote:
Drinski wrote:Vi bi da vam dolazi americki dzet set i francuski milioneri a ne mozete da osigurate vodu cijeli dan u glavnom gradu. Nisu vam tu arapi krivi. Ako mozete naci koga boljeg, pa nadjite slobodno.
:izet: :izet: Nek si im rekNo :lol: Neki dan pazari Arap penthaus u zgradi Nova Otoka. Ca. 300 000 km . Kao od shale , ima se.
Pa sta ja mogu sto je to istina.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1175 Re: Arapi u Sarajevu

Post by -LIBERO- »

Jel se ponasaju u skladu sa zakonima drzave BiH? Ponasaju. Jel donose lovu, kupuju nekretnine, putuju po drzavi, trose novac na razne stvari? Sve to.

Ja ne vidim onda bilo jakav problem. :mrgreen:

Jedino mi je smijesna ova prica o nekim 'kulama i gradovima' na svakom proplanku :mrgreen: , koji samo sto se nisu izgradili. A najavljeno ih je par desetina. :zzzz: :mrgreen:

Mozda jedno - dva naselja i izgrade od toga, ovo drugo, vecina, suplja prica i kvazi reklama za pojedine nacelnike raznih opstina po BH. Ali ok, izborna je godina. Kule, gradovi, avioni, kamioni...i drugi vlazni snovi i obecanja su tu, za lakovjerne glasace. :kiss: :D
Locked