Peljeski most zele graditi!

Post Reply

Peljeski most

se nesmije graditi jer onemogucava buducu izgradnju luke
48
22%
se nesmije graditi iz drugih razloga
24
11%
neka se gradi ali treba biti dovoljno visok kako bi mogli brodovi proci
76
35%
neka se gradi svakako
60
27%
nemam stav
12
5%
 
Total votes: 220

Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1151 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Hafis »

webby-x wrote:
palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
Zemljak, mogli bi mi lagano za par godina organizirati tradicionalne skokove s neumskog mosta
Velim, dok se ta tužba ne riješi, u tom praznom hodu i koju paru okrenut :D
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1152 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

dalmatinka wrote:
Skijaš


Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.
Nema potrebe, znam da ga sutra više neće biti. Danas se registrirao ( doduše ne znam koji put) i zahtijeva od mene da se maknem s ovog foruma. Koji frajer!
Malo trolam sta fali. Vlada gripa. Nije mi lahko.
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#1153 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Tipicoti »

Bodkin wrote: :lol: a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke :D u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara :mrgreen:
.........to sa ulicnom rasvjetom nema veze, ima i u Evropi mnogo gradova gdje se ulicna rasvjeta vise ne pali.

Drzava koja nema luku nije interesantna.

Albanija sa 2,8 miliona stanovnika ima luku Durrës
Image

Crna Gora 0,6 miliona stanovnika ima luku Bar
Image,

..... a nas ima``samo``4 miliona.
Last edited by Tipicoti on 21/01/2014 00:19, edited 1 time in total.
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1154 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

webby-x wrote:
palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. Ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
"Failed" su govorili u porodilistu kad su te iz inkubatora vadili.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1155 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

Hafis wrote:
webby-x wrote:
palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
Zemljak, mogli bi mi lagano za par godina organizirati tradicionalne skokove s neumskog mosta
Velim, dok se ta tužba ne riješi, u tom praznom hodu i koju paru okrenut :D
hocete na glavu.. :D
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#1156 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Tipicoti »

webby-x wrote:
palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. Ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
Evo ti tvoja Hrvatska drzava:
Image

Image

Hrvatska ima duga: 45 000 000 000 Eura (15 puta vise od BIH) :izet:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#1157 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by webby-x »

tipico wrote:Hrvatska ima duga: 45 000 000 000 Eura
BiH ima duga: 3 000 000 000 Eura (15 puta manje)
Strašno!
Imam i ja kredit od 80.000KM i uredno ga vraćam,
a moj susjed ima 15.000KM i jedva ga ga može vraćati,
legli mu na plaću ... nema ni za osnovnih životnih potreba.
Po tvojoj komunističkoj logici moj susjed je valjda u
boljoj poziciji od mene.

Znaš da Sjeverna Koreja nema skoro nikako duga?

:D
User avatar
vee-jay
Posts: 9834
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#1158 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by vee-jay »

Ovo je odlicna vijest koja svima ide na ruku osim HDZu BiH :thumbup:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#1159 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

tipico wrote:
Hrvatska ima duga: 45 000 000 000 Eura (15 puta vise od BIH) :izet:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
http://www.indikator.ba/index.php/ekono ... unutrasnji
pa nebi baš rekao 15x, imamo negdje 4x veći
lijepo si uzeo kod BiH samo dug države a kod Hrvatske ukupan dug
pravi si manipulator :lol:
samo kakve to veze ima sa Pelješkim mostom?
te tvoje nebuloze samo potvrđuju tezu da si protiv Pelješkog mosta samo radi mržnje i zavisti :thumbup:
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1160 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

ne se uzrujavati, nije dobro za tlak.. bogami ste veci hrvati od pravih purgera.. cestitam, postali ste mama. :D
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#1161 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

Lug wrote:ne se uzrujavati, nije dobro za tlak.. bogami ste veci hrvati od pravih purgera.. cestitam, postali ste mama. :D
pa ja se uopće ne uzrujavam naprotiv
svako malo me natjerate na smijeh sa idiotarijama :lol:
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#1162 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Tipicoti »

webby-x wrote:
tipico wrote:Hrvatska ima duga: 45 000 000 000 Eura
BiH ima duga: 3 000 000 000 Eura (15 puta manje)
Strašno!
Imam i ja kredit od 80.000KM i uredno ga vraćam,
a moj susjed ima 15.000KM i jedva ga ga može vraćati,
legli mu na plaću ... nema ni za osnovnih životnih potreba.
Po tvojoj komunističkoj logici moj susjed je valjda u
boljoj poziciji od mene.

Znaš da Sjeverna Koreja nema skoro nikako duga?

:D
Samo ti uredno vracaj svoj dug da ne zavrsis kao Grk. I vas ce EU :izet:
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1163 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

tnnt wrote:
Lug wrote:ne se uzrujavati, nije dobro za tlak.. bogami ste veci hrvati od pravih purgera.. cestitam, postali ste mama. :D
pa ja se uopće ne uzrujavam naprotiv
svako malo me natjerate na smijeh sa idiotarijama :lol:
ma jasta.. :lol:
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1164 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Bodkin »

Lug wrote:
Bodkin wrote:a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara
pa dat cemo ruskim tajkunima, pa nek oni naprave.. :D

Pa realno da to ovi nasi mamlazi kazu, ja bih rekao dobro je. Razmislili su malo o tome, a ne samo o tome ko je veci izdajnik :D





Sent from my Lumia
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1165 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Bodkin »

palermo wrote:
Bodkin wrote:
:lol: a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke :D u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara :mrgreen:
:? pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku :? . Valjda nesposobni genetski, ne vidim drugi logičan razlog.

Stvarno iznenađuješ

Pa valjda zato Palermo dragi sto su ipak malo ozbiljniji od nas plus sto evropa kesira. Pa makar to i dio bio.

I da, ova garnitura na vlasti jeste genetski nesposobna. Ne mogu puno puno manje infrastrukturne probleme da rjese, a ne da prave luku od par milijardi pored tri neprofitabilne od cetiri u jadranskom moru pa da nam jos i peta treba





Sent from my Lumia
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1166 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

haj priznaj da bi volio.. :D
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1167 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Bodkin »

Lug wrote:a sto da ga prijavi?

Salis se :) ja bih ga prijavio zato sto meni njegovi postovi vrijedjaju inteligenciju. A ove uvrede forumasice @dalmatinka zasluzuju samo ban medju rogove





Sent from my Lumia
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#1168 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Aspekt »

kompass wrote:
dalmatinka wrote:
Skijaš


Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.
Nema potrebe, znam da ga sutra više neće biti. Danas se registrirao ( doduše ne znam koji put) i zahtijeva od mene da se maknem s ovog foruma. Koji frajer!
Malo trolam sta fali. Vlada gripa. Nije mi lahko.
Ma trolaj , radi sta hoces ali ostavi Dalmatinaku na miru a pogotovo njenu familiju .Kako te nije stid bolan , sakriven iza ekrana vrijedjas jednu zenu koja je legenda ovdje . To je kukavicki i primitivno ! Pogledaj se u ogledalo , reci ukucanima kakvo si herojsko djelo napravio . :evil: :evil: Imas li zrno ponosa ?
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#1169 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Aspekt »

Dalmatinka je dama i covjek . Ona se nece spustiti na nivo pecinskog neandrentalca . Kakva sramota i blamaza . Fuuuuj
izvor zivota
Posts: 36
Joined: 03/11/2013 12:37

#1170 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by izvor zivota »

tnnt wrote:
kompass wrote:
Ima vas ko govana. Sto je previse previse je. Nije da nisam multi kulti ali vam se previse tolerise. Pogotovo znajuci tuvasu kulturu i UZP genetiku. :-)
učini nam svima uslugu i nama Hrvatima i normalnim Bošnjacima, odi u donju Maoču
čujem da se tamo dijele karte za raj u Siriji :lol:
Uz kartu se dijeli i kupon za besplatni tečaj na kojem se brzo i efikasno nauči rušiti mostove.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1171 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Alfons Kauders »

uglavnom... :D eto mene u korculi za cca 50 minuta manje voznje :D

a ovi iz "pomorskog drustva" ce morati naci novu temu za provaljivanje i kurvanje po medijima... ima uvijek nesto za hohstaplere i aktiviste, eto nek se pozabave psima lutalicama, to je sad "in" tema...

sto se tice izgradnje luke u neumu... :-) ja bi nekako radije kupio luku bar ili ploce, jer zjape prazne a kostale bi nekoliko puta manje od nove luke (koja bi takodjer zjapila prazna)

a ovom trogloditu sto vrijedja dalmatinku zelim da bude prvi polaznik skole bungee jumpinga s novog mosta... vezan oko vrata... :D
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1172 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by palermo »

Bodkin wrote:

Pa valjda zato Palermo dragi sto su ipak malo ozbiljniji od nas plus sto evropa kesira. Pa makar to i dio bio.

I da, ova garnitura na vlasti jeste genetski nesposobna. Ne mogu puno puno manje infrastrukturne probleme da rjese, a ne da prave luku od par milijardi pored tri neprofitabilne od cetiri u jadranskom moru pa da nam jos i peta treba

Sent from my Lumia
Mnogo bi garnitura na vlasti se promijenilo dok se luka ne bi napravila. Tako da priča o garnituri na vlasti je malo deplasirana

Opasno ti je to razmišljanje, vrlo je mali korak od onoga što si rekao do zaključka, nije za bosance država.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1173 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Alfons Kauders »

palermo wrote:
Bodkin wrote:

Pa valjda zato Palermo dragi sto su ipak malo ozbiljniji od nas plus sto evropa kesira. Pa makar to i dio bio.

I da, ova garnitura na vlasti jeste genetski nesposobna. Ne mogu puno puno manje infrastrukturne probleme da rjese, a ne da prave luku od par milijardi pored tri neprofitabilne od cetiri u jadranskom moru pa da nam jos i peta treba

Sent from my Lumia
Mnogo bi garnitura na vlasti se promijenilo dok se luka ne bi napravila. Tako da priča o garnituri na vlasti je malo deplasirana

Opasno ti je to razmišljanje, vrlo je mali korak od onoga što si rekao do zaključka, nije za bosance država.
nema to veze s izborom vlasti vec ekonomskom logikom...

s ulaganjem od 2-3 milijarde za luku i jos par stotina miliona za prugu i novu cestu do neuma ne bi dobili nista, jer nema dovoljno prometa - plus nemamo kadra za te stvari, morali bi doslovno uvoziti ljude da rade... na kraju bi placali kamate i vracali te pare decenijama, a opet bi nam troskovi bili slicni onima koje imamo kad koristimo bar ili ploce
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1174 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by palermo »

Alfons Kauders wrote:
nema to veze s izborom vlasti vec ekonomskom logikom...

s ulaganjem od 2-3 milijarde za luku i jos par stotina miliona za prugu i novu cestu do neuma ne bi dobili nista, jer nema dovoljno prometa - plus nemamo kadra za te stvari, morali bi doslovno uvoziti ljude da rade... na kraju bi placali kamate i vracali te pare decenijama, a opet bi nam troskovi bili slicni onima koje imamo kad koristimo bar ili ploce
Ja ovdje ne plediram za gradnju luke. niti sam stručan niti imam adekvatne informacije o tome (a ni ti nisi stručan, niti imaš informacije, da ga jebeš, mislim ne možeš baš sve znati :D ),i u principu nisam ni protiv Pelješkog mosta ako će se poštovati neki razumni stavovi BH strane.
Al jesam protiv stava koji kaže, bosanci(i hercegovci) su nesposobni i ne mogu, vidi ovih kako mogu i znaju.

Ono......
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1175 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by sumirprimus »

da je logike hrvati bi napravili cestu preko neuma-(iznad),a mi bi koristili luku ploce...
dobrosusjedski odnosi,mir,blagostanje,ko sto nije...
Post Reply