Danasnji "feminizam"
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11426 Re: Danasnji "feminizam"
u moj vakat se islo gledati, cuj mene slusati Fedju Stukana
i Dinu Konakovica, ali to i nije za pohvaliti se.
i Dinu Konakovica, ali to i nije za pohvaliti se.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11429 Re: Danasnji "feminizam"
Znate biti sukube itekako. Nećemo se praviti blesavi.
Zavođenje maloljetnika od strane odraslih osoba funkcioniše na istom principu bez obzira na spol.
Zavođenje maloljetnika od strane odraslih osoba funkcioniše na istom principu bez obzira na spol.
Last edited by MarlboroGold on 09/07/2020 10:13, edited 2 times in total.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11430 Re: Danasnji "feminizam"
Ovo sve što si navela je deo mnogo većeg problema. Jedini razlog zašto smo "krenuli od devojčica" jesu članci koje si postavila, a koji se tiču devojčica.wewa wrote: ↑09/07/2020 09:00zasto se roditelji lijepe na Zadrugu i sapunice, umjesto na dokumentarne filmove na National Geopraphicu?saint_mirad wrote: ↑08/07/2020 15:46 Tekst sam pročitao i pre komentara, on ne daje nikakve konkretne smernice niti odgovore zašto se cure u tim godinama lepe za jutjubere umesto za momke koji vrednuju neke druge stvari. Sigurno bi i roditelji preferirali da im se ćerke zabavljaju sa pristojnim momcima umesto sa potencijalnim silovateljima, al takvi su tinejdžerkama dosadni.
Najlakše je svalit sve na društvo, to je opšte mesto o kojem se u tekstu i govori. Ironično, sam tekst je pun opštih mesta.
Da nije Baka Prase, bila bi neka druga životinja. Već vekovima su žene omamljene popularnoscu, i to podjednako one od 16 kao i one od 36.
zasto je bitnije imati odjecu po posljednjoj modi umjesto ulaznice za pozoriste?
zasto na javnim servisima vise nema obrazovnog programa?
zasto se od jedne plate ne moze zivjeti, pa cak ni od dvije naoko prosjecne?
ali ne, hajde da krenemo od djevojcica, jer njihovo ponasanje je najgore sto mozemo danas vidjeti.
btw age of consent u Srbiji je 14 godina zbog brojne romske populacije i pokusaja da se postuje njihova tradicija a na neki nacin ipak zastite djeca.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11431 Re: Danasnji "feminizam"
Može najbolji je kurac dok je još mladunac.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11432 Re: Danasnji "feminizam"
ne bih se slozila - rjesavanje problema u drustvu obicno se prelama preko zena svih generacija.saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:12
Ovo sve što si navela je deo mnogo većeg problema. Jedini razlog zašto smo "krenuli od devojčica" jesu članci koje si postavila, a koji se tiču devojčica.
pa kad se desi pojedinacan slucaj zlostavljanja ili manipulacije (onog sto se prepoznaje pod nazivom 'grooming'), uvijek se nadje bar jedan 'dobronamjeran' komentar na adresu djevojcice, zasto je zaboga dovela sebe u takvu situaciju.
e pa zbog urusenog sistema drustvenih vrijednosti, eto zasto.
hiperseksualizacija djece i sve sto uz nju ide nije potekla od te djece, nego je slika drustva u kojem oni odrastaju.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#11433 Re: Danasnji "feminizam"
okreni, obrni - jadni oni.

- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11434 Re: Danasnji "feminizam"
suza mi krenu.
- AleksoMKD
- Posts: 8156
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#11435 Re: Danasnji "feminizam"
Kada 15 godisnjeg decaka zavede 25 godisnja uciteljica reakcija je ranije bila

U zadnje vreme se cesce desava u USA i kazne su sve stroze.
Iskreno, ja sam u srednjoj imao profesoricu o kojoj sam cesto mastao, kao i vecina mojih vrsnjaka.

U zadnje vreme se cesce desava u USA i kazne su sve stroze.
Iskreno, ja sam u srednjoj imao profesoricu o kojoj sam cesto mastao, kao i vecina mojih vrsnjaka.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11436 Re: Danasnji "feminizam"
Ma da ba, kad su se vodili ratovi, dizale revolucije, menjali društveni sistemi, ukidalo ropstvo, padale vlade.. Uvek su žene bile lučnose tih promena, sve je to išlo preko vaših malih leđa.wewa wrote: ↑09/07/2020 10:15ne bih se slozila - rjesavanje problema u drustvu obicno se prelama preko zena svih generacija.saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:12
Ovo sve što si navela je deo mnogo većeg problema. Jedini razlog zašto smo "krenuli od devojčica" jesu članci koje si postavila, a koji se tiču devojčica.
pa kad se desi pojedinacan slucaj zlostavljanja ili manipulacije (onog sto se prepoznaje pod nazivom 'grooming'), uvijek se nadje bar jedan 'dobronamjeran' komentar na adresu djevojcice, zasto je zaboga dovela sebe u takvu situaciju.
e pa zbog urusenog sistema drustvenih vrijednosti, eto zasto.
hiperseksualizacija djece i sve sto uz nju ide nije potekla od te djece, nego je slika drustva u kojem oni odrastaju.
Ne bih se čak ni iznenadio da se u nekoj knjizi alternativne istorije koja se izučava na rodnim studijama zaista i tvrdi ovako nešto.
Za hiperseksualizaciju dece se slažem, ali to je opet problem društva, a ne isključivo ženski problem.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11437 Re: Danasnji "feminizam"
a da malo razmislis, prije nego iznervirano reagujes?
kako su prolazili robovi, a kako ropkinje na americkom jugu? zasto su zene ukljucene u radnu snagu i kad? imenuj kategoriju civilnih zrtava rata koja nema pravo na naknadu bilo koje vrste - znas li koja je to?
ko je u toku pandemije potegao veci teret i zasto?
hoces da kazes da su djecaci hiperseksualizirani i kao takvi izlozeni vecim rizicima?
kako su prolazili robovi, a kako ropkinje na americkom jugu? zasto su zene ukljucene u radnu snagu i kad? imenuj kategoriju civilnih zrtava rata koja nema pravo na naknadu bilo koje vrste - znas li koja je to?
ko je u toku pandemije potegao veci teret i zasto?
hoces da kazes da su djecaci hiperseksualizirani i kao takvi izlozeni vecim rizicima?
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11438 Re: Danasnji "feminizam"
Pomoglo bi ako ti ne bi skretala s teme i tražila mušku krivicu u svemu. Nije uvek muh zli patrijarhat.wewa wrote: ↑09/07/2020 10:35 a da malo razmislis, prije nego iznervirano reagujes?
kako su prolazili robovi, a kako ropkinje na americkom jugu? zasto su zene ukljucene u radnu snagu i kad? imenuj kategoriju civilnih zrtava rata koja nema pravo na naknadu bilo koje vrste - znas li koja je to?
ko je u toku pandemije potegao veci teret i zasto?
hoces da kazes da su djecaci hiperseksualizirani i kao takvi izlozeni vecim rizicima?
Nisu dečaci hiperseksualizirani, kao što nisu muškarci. Al to nije zbog onog što ti misliš, već zbog dinamike muško-ženskih odnosa, gde su muškarci više vizuelni. A imaš i onog dečaka Desmond koji jeste u toj kategoriji, ali eto da ne navodim njega jer je izuzetak.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11439 Re: Danasnji "feminizam"
nisu krivi muskarci, ali patrijarhat jeste. i za hiperseksualizaciju djevojcica - koja se eto pravda muskom biologijom, psihologijom i svim ostalim divnim izgovorima.saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:38Pomoglo bi ako ti ne bi skretala s teme i tražila mušku krivicu u svemu. Nije uvek muh zli patrijarhat.wewa wrote: ↑09/07/2020 10:35 a da malo razmislis, prije nego iznervirano reagujes?
kako su prolazili robovi, a kako ropkinje na americkom jugu? zasto su zene ukljucene u radnu snagu i kad? imenuj kategoriju civilnih zrtava rata koja nema pravo na naknadu bilo koje vrste - znas li koja je to?
ko je u toku pandemije potegao veci teret i zasto?
hoces da kazes da su djecaci hiperseksualizirani i kao takvi izlozeni vecim rizicima?
Nisu dečaci hiperseksualizirani, kao što nisu muškarci. Al to nije zbog onog što ti misliš, već zbog dinamike muško-ženskih odnosa, gde su muškarci više vizuelni. A imaš i onog dečaka Desmond koji jeste u toj kategoriji, ali eto da ne navodim njega jer je izuzetak.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#11440 Re: Danasnji "feminizam"
Preporucujem:




- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11441 Re: Danasnji "feminizam"
Devojčice, devojke i žene rado igraju tu igru fokusa na sopstveni izgled čemu svedoče teme u ženskim magazinima.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#11442 Re: Danasnji "feminizam"
a sta mislis zasto je to?saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:44 Devojčice, devojke i žene rado igraju tu igru fokusa na sopstveni izgled čemu svedoče teme u ženskim magazinima.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#11443 Re: Danasnji "feminizam"
Rado igraju tu igru?saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:44 Devojčice, devojke i žene rado igraju tu igru fokusa na sopstveni izgled čemu svedoče teme u ženskim magazinima.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
Zamaras, tite mi.
Zene se zanimaju za izgled a ne za status plutona kao planete?
ZBLJUV.
Muski se zanimaju za kladionicu i porno, a ne za napredovanje drustva kao cjeline?
Sad sasvim licno: od tebe sam vise ocekivala.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11444 Re: Danasnji "feminizam"
Zakon ponude i potražnje. Jednostavno je. Iz istih razloga muškarci jure novac i status, to pali kod žena.hadzinicasa wrote: ↑09/07/2020 10:50a sta mislis zasto je to?saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:44 Devojčice, devojke i žene rado igraju tu igru fokusa na sopstveni izgled čemu svedoče teme u ženskim magazinima.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#11445 Re: Danasnji "feminizam"
moja pustopoljina, koje su se sve epohalna razotkrivanja licnosti na ovoj temi desila .....pustopoljina wrote: ↑09/07/2020 10:50Rado igraju tu igru?saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:44 Devojčice, devojke i žene rado igraju tu igru fokusa na sopstveni izgled čemu svedoče teme u ženskim magazinima.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
Zamaras, tite mi.
Zene se zanimaju za izgled a ne za status plutona kao planete?
ZBLJUV.
Muski se zanimaju za kladionicu i porno, a ne za napredovanje drustva kao cjeline?
Sad sasvim licno: od tebe sam vise ocekivala.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#11446 Re: Danasnji "feminizam"
plitko, plitko, plitko...saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:52Zakon ponude i potražnje. Jednostavno je. Iz istih razloga muškarci jure novac i status, to pali kod žena.hadzinicasa wrote: ↑09/07/2020 10:50a sta mislis zasto je to?saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:44 Devojčice, devojke i žene rado igraju tu igru fokusa na sopstveni izgled čemu svedoče teme u ženskim magazinima.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11447 Re: Danasnji "feminizam"
Jesam li šta slagao? Naveo sam ženske magazine jer ih čitaju žene, i uređuju žene. Možeš sama proveriti sadržaj, mada mislim da već znaš kakve teme su dominantne tamo.pustopoljina wrote: ↑09/07/2020 10:50Rado igraju tu igru?saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:44 Devojčice, devojke i žene rado igraju tu igru fokusa na sopstveni izgled čemu svedoče teme u ženskim magazinima.
Hint: žene se zanimaju za lepotu i izgled, a ne šta se dešava sa statusom Plutona kao planete.
Ono što dosta žena nudi "u izlogu" jeste sam taj sexy look, uostalom imaš ženska zanimanja koja se temelje na tome poput hostesa, onih formula 1 devojaka i sličnih stvari.
Zamaras, tite mi.
Zene se zanimaju za izgled a ne za status plutona kao planete?
ZBLJUV.
Muski se zanimaju za kladionicu i porno, a ne za napredovanje drustva kao cjeline?
Sad sasvim licno: od tebe sam vise ocekivala.
Muškarci imaju generalno širi dijapazon interesovanja, za neke od njih su zaista kladionica i porno. Al za dosta drugih je nauka, politika, društveno uređenje..
Išao sam oštrije u nastupu jer me nervira narativ nekih učesnica u temi koji se svodi na man bad, women victims. To je pogrešno i ideološki obojeno.
Žene na sva usta govore da se oblače zbog sebe, a ovamo ispada muškarci ih teraju na to jer vole žensku golu kožu.
Eto skontajte makar koju cete opciju, ili nosite kratko zbog sebe jer volite ili da udovoljite niskim muškim željama.
Ja se trudim balansirano posmatrati sve ove teme, ali kad vidim da je neko isključiv i jednostran, onda se sa njima postupa drugacije.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11448 Re: Danasnji "feminizam"
Motivi tog tipa jesu plitki, ali zaključak ostaje. Cure zarađuju na Twitchu ili na onlyfans direktno ili indirektno koristeći svoje telo jer znaju da muškarci to traže i spremni su da plate za to.hadzinicasa wrote: ↑09/07/2020 10:55plitko, plitko, plitko...saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:52Zakon ponude i potražnje. Jednostavno je. Iz istih razloga muškarci jure novac i status, to pali kod žena.
Jednostavno je, zakon ponude i potražnje.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11449 Re: Danasnji "feminizam"
ovo samo pokazuje koliko su ogromne tvoje predrasude, koliko si ubijeđen u nadmoć muškog uma...saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:59
Jesam li šta slagao? Naveo sam ženske magazine jer ih čitaju žene, i uređuju žene. Možeš sama proveriti sadržaj, mada mislim da već znaš kakve teme su dominantne tamo.
Muškarci imaju generalno širi dijapazon interesovanja, za neke od njih su zaista kladionica i porno. Al za dosta drugih je nauka, politika, društveno uređenje..
logika ti nije na klimavim nogama, logika ti je nepostojeća.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11450 Re: Danasnji "feminizam"
Za oba bold se mogu pronaci relevantna istrazivanja, ako si kad imala u rukama zenski magazin za prvo bi ti trebalo biti jasno jel istina ili ne.wewa wrote: ↑09/07/2020 11:05ovo samo pokazuje koliko su ogromne tvoje predrasude, koliko si ubijeđen u nadmoć muškog uma...saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 10:59
Jesam li šta slagao? Naveo sam ženske magazine jer ih čitaju žene, i uređuju žene. Možeš sama proveriti sadržaj, mada mislim da već znaš kakve teme su dominantne tamo.
Muškarci imaju generalno širi dijapazon interesovanja, za neke od njih su zaista kladionica i porno. Al za dosta drugih je nauka, politika, društveno uređenje..
logika ti nije na klimavim nogama, logika ti je nepostojeća.
Ali hajd, ako ces lakse sebi objasniti sve tako sto rec da sam seksist i pun predrasuda, plus razveden od logike, neka ti bude.
Ne zelim kvariti nikom cejf.

