Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#11401 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by fatamorgana »

annoy wrote:
fatamorgana wrote:
Radi se o zabrani prodaje u knjižarama, zašto?Jednostavno, radi političke nepodobnosti nerežimskih autora i straha od njihovog pera, to je klasični fašizam, već viđeno.
Pa čekaj sad, u članku se govori o tome da ministarstvo kulture ne želi otkupiti dodatne primjerke za KNJIŽNICE
Sve ove knjige mogu se normalno kupiti u knjižari izdavačke kuće
I sam izdavač kaže :D
Slijedimo razvoj situacije! Fino objašnjeni razlozi diskriminacije popularnih autora!

http://www.telegram.hr/kultura/ministar ... deologije/
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11402 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

annoy wrote:
fatamorgana wrote:
Radi se o zabrani prodaje u knjižarama, zašto?Jednostavno, radi političke nepodobnosti nerežimskih autora i straha od njihovog pera, to je klasični fašizam, već viđeno.
Pa čekaj sad, u članku se govori o tome da ministarstvo kulture ne želi otkupiti dodatne primjerke za KNJIŽNICE
Sve ove knjige mogu se normalno kupiti u knjižari izdavačke kuće
I sam izdavač kaže :D
nwk ih kupuju levicari svojim kunama :mrgreen:
nek ne diraju zajednicke pare :P :P :P :zzzz:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#11403 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by fatamorgana »

Black swan wrote:
annoy wrote:
fatamorgana wrote:
Radi se o zabrani prodaje u knjižarama, zašto?Jednostavno, radi političke nepodobnosti nerežimskih autora i straha od njihovog pera, to je klasični fašizam, već viđeno.
Pa čekaj sad, u članku se govori o tome da ministarstvo kulture ne želi otkupiti dodatne primjerke za KNJIŽNICE
Sve ove knjige mogu se normalno kupiti u knjižari izdavačke kuće
I sam izdavač kaže :D
nwk ih kupuju levicari svojim kunama :mrgreen:
nek ne diraju zajednicke pare :P :P :P :zzzz:
Slažem se, kad ih već ionako neće spustiti u crkvenu kasicu prasicu! :wink:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11404 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

pljuni....i doniraaaaaj :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#11405 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,levicari su u hrvatskoj obicno srbi pa odatle ekavica
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11406 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

O prošlom i sadašnjem Ministarstvu kulture i njihovom odnosu prema knjižnicama nemam lijepe riječi, sredstva koja dobijamo su nedostatna da nabavimo ni trećinu onoga što bi htjeli
Otkupiti se ne može sve, nit je država dužna otkupiti sve, a prilikom selekcije knjiga treba se voditi pravilima struke
Nadam se da će se razriješiti je li to sada bio slučaj ili ne
Zanimljivo da drugi nakladnik ne vidi ništa sporno u neotkupljenim knjigama
Uvijek mi je žao malih nakladnika, ali tržište knjiga je tržište kao i svako drugo
Kvalitetne i tražene knjige dobro će se prodati
Tomić se očito prodaje bez problema


sad sam malo proučavala odbijene knjige u zadnje vrijeme
ako se ministarstvo već i vodi nekom ideologijom prilikom izbora onda im čak ni to ne ide, jer kako im je promaknulo ovakvo nešto otkupiti
prof. dr. sc. Josip Jurčević: Stogodišnji teror jugoslavenstva i komunizma u Hrvatskoj
:D
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11407 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

100 godina komunizma?

neko je imao 2- iz matematike :skoljka:
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11408 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

Black swan wrote:zivjela slobodna hrvatska i njezine demokratske instirucije

u inat hjeterima i hrvatomrscima :kiss:
Skupa sa fasistickim plocama koje je digla :evil:
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11409 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

kakavdanakneiskustvu wrote:da,levicari su u hrvatskoj obicno srbi pa odatle ekavica
:mrgreen: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#11410 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bodkin wrote:
Black swan wrote:zivjela slobodna hrvatska i njezine demokratske instirucije

u inat hjeterima i hrvatomrscima :kiss:
Skupa sa fasistickim plocama koje je digla :evil:
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11411 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

komedija ste :kiss:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#11412 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,to je sve sto se na to moze reći,jer fasisticke ploče fakat postoje
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#11413 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

oooo pa to kurata labudica iskazuje i zanimanje za rh kulturu... sve li ga zanima...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11414 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

naravno
ali prvenstveno sf
ali ne onaj partizanski


niti fibra presveto srce
kind of unart
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11416 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Lupiga...promoviraju ukrajinske pornice s trudnicama...previse
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#11417 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Black swan wrote:Lupiga...promoviraju ukrajinske pornice s trudnicama...previse

kako kome,imas narod.hr i markicku
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11418 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

tako je i bitno net
te dnevna doza hrvatomrsca :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#11420 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jbg,bolje je biti i hrvatomrzac kako ih neki vide nego ljubitelj bozidara alica i slicnih velikih hrvata
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11421 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

jeko bozidar

to neko pravoslavno ime :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11422 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


FOTO: VELIKA GUŽVA NA OSNIVANJU POLITIČKE STRANKE 'NOVA LJEVICA'

"Stavit ćemo ustaški pokret gdje mu je i mjesto"

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska ... ./5405647/

Politička stranka Nova ljevica - stranka za demokratizaciju i održivi razvoj, utemeljena u nedjelju u Zagrebu, najavila je da će zastupati političke programe i projekte kojima je cilj svakom hrvatskom građaninu osigurati dostojanstven život, socijalnu sigurnost i demokratska prava.
:thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11423 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


Slobodno recite: Da, ja sam fašist - pa to ionako svi znaju



Image

http://www.index.hr/vijesti/clanak/slob ... 37866.aspx


OD SVIH ogavnih stvari vezanih za njih, ipak je najodvratnija stvar kod fašista to što kukavički odbijaju reći: da, ja sam fašist, piše Andrej Nikolaidis za zurnal.info.

Dragi fašisti, to vam je zapravo veoma lako. Evo, gledajte.

Ti, Nikolaidis, pokazuješ simpatije za zločinačku komunističku ideologiju? Da, pokazujem.

Ti, Nikolaidis, podržavaš brojne komunističke totalitarne prakse? Da, podržavam.

Ti, Nikolaidis, misliš da se komunizam i fašizam ne mogu izjednačiti u „principijelnoj osudi svih totalitarizama XX vijeka“? Da, mislim, između ostalog i zato što je to da je bio totalitarna ideologija najljepše što se može reći o fašizmu.

Ti, Nikolaidis, misliš da je Josip Broz Tito bio heroj, a ne zločinac. Da, mislim.

Ti, Nikolaidis, zaista misliš ono što si napisao: da su svi jugoslavenski narodi svoj povijesni vrhunac doživjeli u Titovoj Jugoslaviji? Da, mislim.

Ti si, Nikolaidis, onda jugonostalgična komunjara? Da, jesam.

Vidite, nikakav problem

Vidite, nikakav problem. Ja sam siguran da sam u pravu, nemam potrebu prikrivati svoja uvjerenja, odlučan sam u tome da vam priopćim (da, možete, ako vam je lakše, reći – svoju) istinu i nemam namjeru da vam povlađujem.

Hajte sada vi, dragi fašisti. Ako ste sigurni u to što ste, zašto se stidite to reći? Zašto izmišljate eufemizme kojima opisujete sebe? Čemu sva ona alt-right, white nationalist sranja nove fašističke političke korektnosti?

Čemu kvazidržavnička sranja, poput izjave hrvatskog premijera Andreja Plenkovića, da je stvar sa natpisom "Za dom spremni" u Jasenovcu – citiram, "delikatna"?

Jebemmuživot, delikatna je krema za kolač Španski vjetar, a nema ničeg delikatnog ni u postavljanju ni u uklanjanju iz Jasenovca parole pod kojom su pobijeni ljudi u tamošnjem logoru.

Čemu kvazilegalistička sranja, poput izjave hrvatske predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović, koja veli:

"Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logor, reguliran propisom. To je na Ministarstvu uprave i Vladi da odrede šta i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču, ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje. Znate moj stav, i što se tiče pozdrava 'Za dom spremni', i što se tiče svih totalitarizama kroz koje je Hrvatska prolazila posljednjih godina, i držim da je dobra odluka premijera Plenkovića da se osnuje komisija".

Prvo, ili posljednje, svejedno: kada nešto ne želite riješiti – osnujete komisiju. To zna svaka budala. Drugo, ili prvo, svejedno: i Auschwitz je bio reguliran propisom. Ni Holokaust nije, što se nacističkog zakonodavstva tiče, bio zakonom zabranjen. Naprotiv, njemački je antisemitizam bio savršeno pravno uređen nizom antižidovskih zakona. Treba li spominjati da je nacistička Njemačka bila pravna država? I to kakva: pa tu je pravnu definiciju tko je Židov, tko će, dakle, u Holokaustu biti ubijen, dao najveći pravni mislilac XX vijeka, Carl Schmitt.

Da su imali pamet hrvatskog državnog vrha, nacisti su mogli objaviti: ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Ne možete samo prekinuti sa ubijanjem Židova, ako to sam zakon ne zabranjuje. Nego, da povodom delikatne situacije do koje je došlo zbog pritužbi koje stižu iz svijeta, osnujemo jednu komisiju koja će ispitati pitanje Holokausta.

Za članove komisije su imenovani: Joseph Goebbels (predsjednik), Heinrich Himmler, Rudolf Hess, Martin Bormann i Herman Göring.

Recite da, ja sam fašist

Stoga, dragi fašisti, vi koji volite Antu i Dražu, Radovana, Ratka, ponosite se djedovima u handžar-diviziji, vi čijim očevima su "komunisti branili da idu u crkvu i džamiju": recite da, ja sam fašist – ta to ionako svi znaju.

Čemu ta poza, te ruke u džepovima, to nehajno zviždukanje „Lili Marlene“ i pogled uperen u nebo, dok stojite gologuzi, sa nožem u ustima, nasred centralnog gradskog trga? Mislite da je, zato što vas je puno, i sve vas je više, vaše pretvaranje uvjerljivije, da je vaša ideologija zbog toga manje sramna i zla
– jer jedan gologuzi, nožozubi čovjek na trgu je luđak, a mnoštvo takvih politički pokret – šta pokret, nacija?

Andrej Nikolaidis/žurnal.info

Odličan :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#11424 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Black swan wrote:jeko bozidar

to neko pravoslavno ime :lol:

vjerovatno tvoj istomisljenik,ne ide ti to pravljenje budale od sebe bas nesto od ruke ,to sa smajlijima i to,djetinjasto je to,nemas argumenta pa ubacis bezvezne smajlije
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#11425 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Banksy wrote:

Slobodno recite: Da, ja sam fašist - pa to ionako svi znaju



Image

http://www.index.hr/vijesti/clanak/slob ... 37866.aspx


OD SVIH ogavnih stvari vezanih za njih, ipak je najodvratnija stvar kod fašista to što kukavički odbijaju reći: da, ja sam fašist, piše Andrej Nikolaidis za zurnal.info.

Dragi fašisti, to vam je zapravo veoma lako. Evo, gledajte.

Ti, Nikolaidis, pokazuješ simpatije za zločinačku komunističku ideologiju? Da, pokazujem.

Ti, Nikolaidis, podržavaš brojne komunističke totalitarne prakse? Da, podržavam.

Ti, Nikolaidis, misliš da se komunizam i fašizam ne mogu izjednačiti u „principijelnoj osudi svih totalitarizama XX vijeka“? Da, mislim, između ostalog i zato što je to da je bio totalitarna ideologija najljepše što se može reći o fašizmu.

Ti, Nikolaidis, misliš da je Josip Broz Tito bio heroj, a ne zločinac. Da, mislim.

Ti, Nikolaidis, zaista misliš ono što si napisao: da su svi jugoslavenski narodi svoj povijesni vrhunac doživjeli u Titovoj Jugoslaviji? Da, mislim.

Ti si, Nikolaidis, onda jugonostalgična komunjara? Da, jesam.

Vidite, nikakav problem

Vidite, nikakav problem. Ja sam siguran da sam u pravu, nemam potrebu prikrivati svoja uvjerenja, odlučan sam u tome da vam priopćim (da, možete, ako vam je lakše, reći – svoju) istinu i nemam namjeru da vam povlađujem.

Hajte sada vi, dragi fašisti. Ako ste sigurni u to što ste, zašto se stidite to reći? Zašto izmišljate eufemizme kojima opisujete sebe? Čemu sva ona alt-right, white nationalist sranja nove fašističke političke korektnosti?

Čemu kvazidržavnička sranja, poput izjave hrvatskog premijera Andreja Plenkovića, da je stvar sa natpisom "Za dom spremni" u Jasenovcu – citiram, "delikatna"?

Jebemmuživot, delikatna je krema za kolač Španski vjetar, a nema ničeg delikatnog ni u postavljanju ni u uklanjanju iz Jasenovca parole pod kojom su pobijeni ljudi u tamošnjem logoru.

Čemu kvazilegalistička sranja, poput izjave hrvatske predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović, koja veli:

"Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logor, reguliran propisom. To je na Ministarstvu uprave i Vladi da odrede šta i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču, ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje. Znate moj stav, i što se tiče pozdrava 'Za dom spremni', i što se tiče svih totalitarizama kroz koje je Hrvatska prolazila posljednjih godina, i držim da je dobra odluka premijera Plenkovića da se osnuje komisija".

Prvo, ili posljednje, svejedno: kada nešto ne želite riješiti – osnujete komisiju. To zna svaka budala. Drugo, ili prvo, svejedno: i Auschwitz je bio reguliran propisom. Ni Holokaust nije, što se nacističkog zakonodavstva tiče, bio zakonom zabranjen. Naprotiv, njemački je antisemitizam bio savršeno pravno uređen nizom antižidovskih zakona. Treba li spominjati da je nacistička Njemačka bila pravna država? I to kakva: pa tu je pravnu definiciju tko je Židov, tko će, dakle, u Holokaustu biti ubijen, dao najveći pravni mislilac XX vijeka, Carl Schmitt.

Da su imali pamet hrvatskog državnog vrha, nacisti su mogli objaviti: ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Ne možete samo prekinuti sa ubijanjem Židova, ako to sam zakon ne zabranjuje. Nego, da povodom delikatne situacije do koje je došlo zbog pritužbi koje stižu iz svijeta, osnujemo jednu komisiju koja će ispitati pitanje Holokausta.

Za članove komisije su imenovani: Joseph Goebbels (predsjednik), Heinrich Himmler, Rudolf Hess, Martin Bormann i Herman Göring.

Recite da, ja sam fašist

Stoga, dragi fašisti, vi koji volite Antu i Dražu, Radovana, Ratka, ponosite se djedovima u handžar-diviziji, vi čijim očevima su "komunisti branili da idu u crkvu i džamiju": recite da, ja sam fašist – ta to ionako svi znaju.

Čemu ta poza, te ruke u džepovima, to nehajno zviždukanje „Lili Marlene“ i pogled uperen u nebo, dok stojite gologuzi, sa nožem u ustima, nasred centralnog gradskog trga? Mislite da je, zato što vas je puno, i sve vas je više, vaše pretvaranje uvjerljivije, da je vaša ideologija zbog toga manje sramna i zla
– jer jedan gologuzi, nožozubi čovjek na trgu je luđak, a mnoštvo takvih politički pokret – šta pokret, nacija?

Andrej Nikolaidis/žurnal.info

Odličan :thumbup:

:thumbup: :thumbup:
Post Reply