lady bi razbucala ove kvaziislamologe, kvaziznalce religije i historije i tumace kojecega, ja nju zbog toga neki dan prizivah. ovo tvoje je osnovno politicko znanje i rasudjivanje. doduse, dobro si, ljudi koji su politicki pismeni i misle svojom glavom se ne bacaju nicice pred sultanom u vlastitoj drzavi. mah...Banksy wrote:Na starom forumu, gdje bi lady to razbucala ... Na ovom danas, deset godina kasnije, nisam sigurna.omar little wrote:
ovo valjda samo corav ne vidi i plitak ne zna.
Republika Turska
-
omar little
- Posts: 17417
- Joined: 14/03/2008 21:14
#11401 Re: Republika Turska
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#11402 Re: Republika Turska
Izgleda da je tako. Turska je za njih egejsko-mediteranska obala i Ankara!saja_dj wrote:Nase simpatizere Turske ne interesuje nista drugo osim Istanbula i jos par all-inclusive destinacija.Kikibombona wrote:
Turska nije ravnomjerno razvijena. Ogroman je kontrast izmedju zapada i istoka. Zapad kao da je Evropa - istok kao Afrika. Nedavno je bio dokumentarac na Al Dzaziri. Na istoku ima sela koja izgledaju kao da je vrijeme stalo prije 2 000 godina. U Dijarbakiru 50% mladih nezaposleno. U unutrasnjosti situacija isto nije sjajna.
Zapad je napredan, tu nema spora.
To ti je ona varijanta velikih bh patriota od carsije do marijin-dvora.
Kurdski jugoistok kao da je Afrika. Turski dijelovi drzave poput Sivasa, Erzuruma slicno tome.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... e_2011.svg
Razvoj centralnog dijela i istoka ce biti najveci izazov za Tursku u buducnosti.
Last edited by Kikibombona on 21/07/2016 16:35, edited 1 time in total.
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11403 Re: Republika Turska
ovaj jos nije priznao, al ce uskoroQuaresma wrote:http://balkans.aljazeera.net/vijesti/vi ... -za-gulena
Visokorangirani oficir špijunirao za Gulena

- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#11404 Re: Republika Turska
problem je tvoj sto ti razmisljas lokalno sinko a ne radis nistaIt_is_a_Leclerc wrote:Kako zaljubljenici u brkatog Padišaha gledaju na normalizaciju odnosa bogomodabrane Turske i mrskog nam Izraela, te blagoslovljene Turske i Rusije koja u kontinuitetu kidiše na ovu našu krhotinu od države ?
Nije li to malo kontradiktorno svim tim tvrdnjama o Erdoganu kao čuvaru ummeta, defacto halifi, koji jeca po dženazama, cmače male Palestince, brani svijet nesvrstanih od omraženih Amerikanaca ?
mi smo njemu isprdak i sada košto smo bili i 100 godina prije Ataturku - coek nas tušno za ćup zlata - .....
da ne bi neko pomislio da svrsavam na Erdoana, Turke, SAD - ja sam cojek neutralista (ne znam kako se to strucno kaze
nas jebena seoska lola ala Dodik i pijacarska izdajnicka varalica koja jedva sastavim prostoprosirenu recenicu Izetbegovic pravi moronoidima a razmisljali bi globalno i prdili o globalizmu unedogled
Last edited by commendatore on 21/07/2016 16:46, edited 1 time in total.
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#11405 Re: Republika Turska
sta kazu je l se puno trudio dok je smisljao tako vaznu misaoButtscratcha wrote:Bakir izjavio da je po prvi puta ponosan na muslimane bošnjake.
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66020
- Joined: 03/08/2010 19:04
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11407 Re: Republika Turska
commendatore wrote:problem je tvoj sto ti razmisljas lokalno sinko a ne radis nistaIt_is_a_Leclerc wrote:Kako zaljubljenici u brkatog Padišaha gledaju na normalizaciju odnosa bogomodabrane Turske i mrskog nam Izraela, te blagoslovljene Turske i Rusije koja u kontinuitetu kidiše na ovu našu krhotinu od države ?
Nije li to malo kontradiktorno svim tim tvrdnjama o Erdoganu kao čuvaru ummeta, defacto halifi, koji jeca po dženazama, cmače male Palestince, brani svijet nesvrstanih od omraženih Amerikanaca ?- a brko (poceo) globalno a radi (lolkalno)
mi smo njemu isprdak i sada košto smo bili i 100 godina prije Ataturku - coek nas tušno za ćup zlata - .....
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#11408 Re: Republika Turska
I muslimani bosnjaci bi to voljeli reci za njega, ali avaj...Buttscratcha wrote:Bakir izjavio da je po prvi puta ponosan na muslimane bošnjake.
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11409 Re: Republika Turska
Nema lady više šta da traži ovdje. Ko je pratio ovaj forum zadnjih desetak godina, ko je bio tu i imao strpljenja, jasno je mogao vidjeti, i na dnevnoj bazi pratiti, sporu, ali sigurnu distorziju, iskrivljenje političkog i društvenog života Bosne, gledati svojim očima kako se misleći ljudi melju, kako podliježu, kako ih se uklanja, kako ih se za siću kupuje, kako mijenjaju stavove i kako im se zatvaraju usta, sve dok na kraju sve nije podleglo, ili promijenilo ploču ili umorno zašutjelo. Oni koje smo prije deset godina brutalno ismijavali danas vode glavnu riječ, ono čemu smo se grohotom smijali, danas je mejnstrim, ono s čim smo se izrugivali danas je naša svakodnevnica... Samo što dalje odavde.omar little wrote:lady bi razbucala ove kvaziislamologe, kvaziznalce religije i historije i tumace kojecega, ja nju zbog toga neki dan prizivah. ovo tvoje je osnovno politicko znanje i rasudjivanje. doduse, dobro si, ljudi koji su politicki pismeni i misle svojom glavom se ne bacaju nicice pred sultanom u vlastitoj drzavi. mah...Banksy wrote:Na starom forumu, gdje bi lady to razbucala ... Na ovom danas, deset godina kasnije, nisam sigurna.omar little wrote:
ovo valjda samo corav ne vidi i plitak ne zna.
-
handžar88
- Posts: 1895
- Joined: 06/04/2013 11:51
#11410 Re: Republika Turska
Tako to radfe klix komentatori, negdje cuo da su nas turci prodali za cup zlata i dosao da prozbori koju pametnu iako nema pojma o cemu prica.. i takvih je ovdje 90%, procitaju negdje nesto i uzimaju kao gotovo znanje nesto o cemu pojma nemaju.sunceKOtepsija wrote:commendatore wrote: problem je tvoj sto ti razmisljas lokalno sinko a ne radis nista- a brko (poceo) globalno a radi (lolkalno)
mi smo njemu isprdak i sada košto smo bili i 100 godina prije Ataturku - coek nas tušno za ćup zlata - .....
ataturk roden 1881. a Turci-edit osmanlije
nas prodali 1878. you do the math my good man
Attaturk nije bio ni u planu, da si ti ziv i zdrav
- Bosanac sa dna kace
- Posts: 10147
- Joined: 27/06/2005 20:21
- Location: ponutrače
#11411 Re: Republika Turska
Nijesam nesto ekspeditivan sa slikama, mislim da ce him u buduce biti vako:Matzan wrote:

- Bosanac sa dna kace
- Posts: 10147
- Joined: 27/06/2005 20:21
- Location: ponutrače
#11412 Re: Republika Turska
Ima li imena za ove sa İstanbul Üniversitesi???sunceKOtepsija wrote:nisam vidio, bice negdjeBosanac sa dna kace wrote:Imaju li gdje imena???sunceKOtepsija wrote:95 prof. istanbulskog univerziteta suspendovano zbog veza s pokusajem drzavnog udara![]()
![]()
http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/07/ ... lastirildi
http://haber.sol.org.tr/toplum/istanbul ... ldi-162751
Nidje nisam iskop'o...
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11413 Re: Republika Turska
...zbunio ih narod koji se stavio na stranu Erdogana, a ne na stranu vojske kao u Egiptu...kao drugo, a kao prvo vjerovatno se iza kulisa odvijala partija šaha između sekularista i islamista u samoj vojsci...znači tu noć su obavještajne službe vodile glavnu riječ, a Erdogan je imao veliku sreću da su bile na njegovoj poliiitčkoj liniji...inače, dnas bi mi ispisivali dijametralno suprotne postove, svi redom...madner wrote:Sto se tice vojske i ubi zapali itd, da su bili spremni za taj potez, bilo bi puno vise mrtvih.
Vako smo gledali zbunjene vojnike koji cuvaju svoju opremu dok ih jednog po jednog privode.
Nisam vidio ni jedan unisten tenk, tako da tesko da su ih zaustavili.
Last edited by Kaligula I on 21/07/2016 21:49, edited 1 time in total.
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#11414 Re: Republika Turska
1914 je koliko se ja sjecam nestala Osmanska imperija definitivno sine moj....sunceKOtepsija wrote:commendatore wrote:problem je tvoj sto ti razmisljas lokalno sinko a ne radis nistaIt_is_a_Leclerc wrote:Kako zaljubljenici u brkatog Padišaha gledaju na normalizaciju odnosa bogomodabrane Turske i mrskog nam Izraela, te blagoslovljene Turske i Rusije koja u kontinuitetu kidiše na ovu našu krhotinu od države ?
Nije li to malo kontradiktorno svim tim tvrdnjama o Erdoganu kao čuvaru ummeta, defacto halifi, koji jeca po dženazama, cmače male Palestince, brani svijet nesvrstanih od omraženih Amerikanaca ?- a brko (poceo) globalno a radi (lolkalno)
mi smo njemu isprdak i sada košto smo bili i 100 godina prije Ataturku - coek nas tušno za ćup zlata - .....
ataturk roden 1881. a Turci-edit osmanlije
nas prodali 1878. you do the math my good man
Attaturk nije bio ni u planu, da si ti ziv i zdrav
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10267
- Joined: 12/10/2014 01:12
#11415 Re: Republika Turska
Tu sam ja jednu deceniju i kusur, i tada je bio SDP-ov forum i kako je ta partija gubila na značaju i stvarala razočarenje, tako se simpatizeri rasuše....Banksy wrote: Ko je pratio ovaj forum zadnjih desetak godina, ko je bio tu i imao strpljenja, jasno je mogao vidjeti, i na dnevnoj bazi pratiti, sporu, ali sigurnu distorziju, iskrivljenje političkog i društvenog života Bosne...
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#11416 Re: Republika Turska
Sada će privremeno suspendirati konvenciju o ljudskim pravima kažu turski zvaničnici.
A kao konvencija je na snazi kada je stanje redovno a kad nekog hoćeš da
biješ i zatvaraš bez posljedica onda je samo suspendiraš.
A kao konvencija je na snazi kada je stanje redovno a kad nekog hoćeš da
biješ i zatvaraš bez posljedica onda je samo suspendiraš.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#11417 Re: Republika Turska
Sinoć prilog na njemačkom ZDF-u o dešavanjima.madner wrote:Sto se tice vojske i ubi zapali itd, da su bili spremni za taj potez, bilo bi puno vise mrtvih.
Vako smo gledali zbunjene vojnike koji cuvaju svoju opremu dok ih jednog po jednog privode.
Nisam vidio ni jedan unisten tenk, tako da tesko da su ih zaustavili.
Jedni se hvale kako su skakali na tenkove i kažu sreća pa je narod izišao na ulice inače bi se porokali vojska i policija.
Ljudi nigdje ne rekoše ni jednu lošu za vojnike. Na kraju krajeva naouružanih vojnika je poginulo duplo više nego civila.
Vođa neke opozicione stranke reče da su ovaj optuženi general (komadant ) i Erdoan bili veliki prijatelji i da taj mnogo zna o Erdoanu pa ga zato uklanja.
- SkyLimit
- Posts: 5193
- Joined: 10/10/2012 15:49
#11418 Re: Republika Turska
Turski Ambasador Erginay za FACETV: Očekujem da vlasti Bosne i Hercegovine poduzmu akciju protiv BOSNA SEMA škola
http://facetv.ba/novost/11688/ekskluziv ... sema-skola
Komentar na ovo od strane publiciste, novinara i intelektualca Fatmira Alispahića:
http://facetv.ba/novost/11688/ekskluziv ... sema-skola
Komentar na ovo od strane publiciste, novinara i intelektualca Fatmira Alispahića:
PAŽNJA - OPASNOST
Turski građanski rat među Bošnjacima
Zahtjev turskog ambasadora da mi ovdje progonimo nekakve ljude i zatvaramo nekakve škole - na osnovu sumnje, bez sudskog procesa i dokazane krivice, te podrška koju ova politika linča ima od bošnjačkog vazalskog establišmenta, ne samo da je udarac na pravni sistem i demokratsku kulturu, već je ozbiljna prijetnja za jedinstvo i sigurnost bošnjačkog naroda!!!
Turski ambasador besramno traži da se turski rat vodi na teritoriji Bosne i Hercegovine, baš onako kako su američki teroristi poručivali: Ko nije s nama taj je protiv nas.
Turskom ambasadoru treba poručiti: Bosna i Bošnjaci su uz turski narod, u dovama i u mislima, podržavamo i Erdoana kao trenutno najbolje rješenje za Tursku, ali to ne znači da imate ikakvo pravo nas smatrati svojim vazalima i podanicima, nama naređivati šta ćemo i kako raditi. Ako je u Turskoj moguće ljude progoniti i osuđivati na osnovu sumnje, to u Bosni nije moguće, ovo je pravna država - u kojoj je svako nevin dok mu se krivica ne dokaže.
Napisano: 21.07.2016.
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11419 Re: Republika Turska
nisam vidio, samo brojka, bilo je jutros na sabahu il sozcuu cini mi se za jos jedan dva univerziteta iz istanbula suspenzije dok traje istraga, isto tako samo brojkeBosanac sa dna kace wrote:Ima li imena za ove sa İstanbul Üniversitesi???sunceKOtepsija wrote:nisam vidio, bice negdjeBosanac sa dna kace wrote: Imaju li gdje imena???![]()
![]()
http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/07/ ... lastirildi
http://haber.sol.org.tr/toplum/istanbul ... ldi-162751
Nidje nisam iskop'o...
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#11420 Re: Republika Turska
ni ta god ti nije tacna al opet mi nije jasno kakve veze ima s 1878.commendatore wrote:1914 je koliko se ja sjecam nestala Osmanska imperija definitivno sine moj....sunceKOtepsija wrote:commendatore wrote: problem je tvoj sto ti razmisljas lokalno sinko a ne radis nista- a brko (poceo) globalno a radi (lolkalno)
mi smo njemu isprdak i sada košto smo bili i 100 godina prije Ataturku - coek nas tušno za ćup zlata - .....
ataturk roden 1881. a Turci-edit osmanlije
nas prodali 1878. you do the math my good man
Attaturk nije bio ni u planu, da si ti ziv i zdrav
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11421 Re: Republika Turska
...eh evo za Erdu izlaza, ako nema upraženjenih kapaciteta u svojoj zemlji ima na milom i dragom mu Zapadu...Kaligula I wrote:...kažu vijesti da je oko 50 000. ljudi sto zatvorio, što suspendirao...neka je fifti fifti, al', ipak, treba prihvatit 25000. zatvorenika....bit će tu dosta grotesknih slika, a najgrotesknija će biti suđenje sudijama...oni koji su do jučer djelili pravdu od danas će na prevaspitanje...zbog čega?...zbog ličnih uvjerenja...sekularne civilizacijske vrijednosti će ih koštat posla, karijere ili glave...još se jednom pokazalo da je najbolje biti poltron, yebi ti njega...što je sigurno, sigurno...
http://www.klix.ba/magazin/holandija-zb ... /160721016
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#11422 Re: RYa epublika Turska
Šta se ovo dešava sa Fatmirom? Ispast će na kraju salonac i đikan.
Ovo je prvi put da neki veliki Bošnjak priča protiv majke Turske.
Ovo je prvi put da neki veliki Bošnjak priča protiv majke Turske.
-
Satelit_
- Posts: 74
- Joined: 16/07/2016 21:59
#11423 Re: Republika Turska
Otvorena podrska bosnjacke politicke vlasti diktatoru u Turskoj i sutnja, odnosno implicitna solidarnost prema Erdiganu koju pokazuje ckelokupna bosnjacka javnost, je slika strahovitog moralnog dna ovog drustva. Uzas.
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#11424 Re: RYa epublika Turska
Cherry-Cherry wrote:Šta se ovo dešava sa Fatmirom? Ispast će na kraju salonac i đikan.![]()
Ovo je prvi put da neki veliki Bošnjak priča protiv majke Turske.
Fatmir je srpsko-masonsko-cionističko-alienski igrač...
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11425 Re: Republika Turska
...to ne dokazuje, usuđujem se reći, natpolovična većina Bošnjaka koji se milom trpaju u turske vazale...na kraju krajeva nema ništa loše u tome, treba znati i to, bolje biti i dobar sluga nego loš gospodar...SkyLimit wrote:Turski Ambasador Erginay za FACETV: Očekujem da vlasti Bosne i Hercegovine poduzmu akciju protiv BOSNA SEMA škola
http://facetv.ba/novost/11688/ekskluziv ... sema-skola
Komentar na ovo od strane publiciste, novinara i intelektualca Fatmira Alispahića:
PAŽNJA - OPASNOST
Turski građanski rat među Bošnjacima
Zahtjev turskog ambasadora da mi ovdje progonimo nekakve ljude i zatvaramo nekakve škole - na osnovu sumnje, bez sudskog procesa i dokazane krivice, te podrška koju ova politika linča ima od bošnjačkog vazalskog establišmenta, ne samo da je udarac na pravni sistem i demokratsku kulturu, već je ozbiljna prijetnja za jedinstvo i sigurnost bošnjačkog naroda!!!
Turski ambasador besramno traži da se turski rat vodi na teritoriji Bosne i Hercegovine, baš onako kako su američki teroristi poručivali: Ko nije s nama taj je protiv nas.
Turskom ambasadoru treba poručiti: Bosna i Bošnjaci su uz turski narod, u dovama i u mislima, podržavamo i Erdoana kao trenutno najbolje rješenje za Tursku, ali to ne znači da imate ikakvo pravo nas smatrati svojim vazalima i podanicima, nama naređivati šta ćemo i kako raditi. Ako je u Turskoj moguće ljude progoniti i osuđivati na osnovu sumnje, to u Bosni nije moguće, ovo je pravna država - u kojoj je svako nevin dok mu se krivica ne dokaže.
Napisano: 21.07.2016.

