Desavanja u Hrvatskoj
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#11377 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Čitam ove komentare po facebooku i ne vjerujem. Čak i ludi Srbi dobrim dijelom osuđuju četničke pokrete, ali Hrvati zadrti u branjenju ustaša. Da ih ne znam pomislio bih da su Evropljani. 
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#11378 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Uglavnom hercegovciHamolj wrote:Čitam ove komentare po facebooku i ne vjerujem. Čak i ludi Srbi dobrim dijelom osuđuju četničke pokrete, ali Hrvati zadrti u branjenju ustaša. Da ih ne znam pomislio bih da su Evropljani.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#11379 Re: Desavanja u Hrvatskoj
mene iskreno zaboli ona stvar za te skupove sacice desnicara i laprdanja navijackog sljama. u rijetko kojem gotovo milijunskom gradu u europe se nece naci skupina od par sto ekstremista. na stadione i onako ide pijani sljam koji ne moze predstavljati narod vec samo njegov talog, jer u suprotnom bismo imali fasizam u svakoj europskoj zemlji. bitno je sto rade institucije. a da rade savrseno, ne rade, jer da rade govanca ala buljanac i alic bi bili procesuirani za govor mrznje, prijetnje i tako to. no opet, eto toga jednog nekog bezveznjakovica je uhitilo. opet, koliko otvorenih radikala sjedi u saboru rh?
a na zamjerke gospode s istoka - dok su vam predsjednik i premijer ova dva mislim da nemate pravo nazivati hrvatsku fasistickom. u redu je, narocito na ovoj temi, diskutirati o tim pojavama ali kvalificirati hrvatsku kao fasisticku je kao kad idu mrav i slon drvenim mostom pa kaze mrav "a jest ga ljuljamo"
a na zamjerke gospode s istoka - dok su vam predsjednik i premijer ova dva mislim da nemate pravo nazivati hrvatsku fasistickom. u redu je, narocito na ovoj temi, diskutirati o tim pojavama ali kvalificirati hrvatsku kao fasisticku je kao kad idu mrav i slon drvenim mostom pa kaze mrav "a jest ga ljuljamo"
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#11380 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Salis se pitanjem o radikalima jelde? I uvijek ista prica. Ima vecih govana pa nasa ne smrdezg1911 wrote:mene iskreno zaboli ona stvar za te skupove sacice desnicara i laprdanja navijackog sljama. u rijetko kojem gotovo milijunskom gradu u europe se nece naci skupina od par sto ekstremista. na stadione i onako ide pijani sljam koji ne moze predstavljati narod vec samo njegov talog, jer u suprotnom bismo imali fasizam u svakoj europskoj zemlji. bitno je sto rade institucije. a da rade savrseno, ne rade, jer da rade govanca ala buljanac i alic bi bili procesuirani za govor mrznje, prijetnje i tako to. no opet, eto toga jednog nekog bezveznjakovica je uhitilo. opet, koliko otvorenih radikala sjedi u saboru rh?
a na zamjerke gospode s istoka - dok su vam predsjednik i premijer ova dva mislim da nemate pravo nazivati hrvatsku fasistickom. u redu je, narocito na ovoj temi, diskutirati o tim pojavama ali kvalificirati hrvatsku kao fasisticku je kao kad idu mrav i slon drvenim mostom pa kaze mrav "a jest ga ljuljamo"
I da, podizanje spomenija fasistickim formacijama uz podrsku sistema je fasizam. Nebitno koliko mrav ljulja
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65952
- Joined: 03/08/2010 19:04
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#11382 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Američki filmovi VS Život u Hrvatskoj: Dolazak kući za Božić
Američki film
Nakon naporne jeseni u svom odvjetničkom uredu na 89. katu Trumpovog nebodera na Manhattanu nakon nekoliko godina odlaziš kući za blagdane. Posao se isplatio, napokon si postao partner u tvrtki, milijuni su na računu, jedino ti nedostaje žena koja će tvoj život učiniti savršenim.
Dok se voziš kroz pitoreskne netaknutim snijegom prekrivene dijelove američke unutrašnjosti sa radija se čuje “Driving home for Christmas”. U tvom mjestu kao da je vrijeme stalo od one jeseni kad si se otisnuo u bijeli svijet. Okićene kuće, idilične obitelji i otac koji te čeka na trijemu, točno na mjestu gdje te posljednji put ispratio.
Grliš majku, brata koji je oženio srednjoškolsku ljubav, purica je već na stolu. Tvoja soba je netaknuta, baš onakva kakvu si je ostavio kad si s 18 godina uz pomoć stipendije moćnog sveučilišta napustio kuću.
Nakon večere, odlaziš u bar, srećeš ekipu iz škole, prisjećate se svih zajedničkih trenutaka. Vrhunac večeri je susret sa srednjoškolskom ljubavi koja je, eto vraga, svježe razvedena. Božićni blagdani pokazat će ti da nije sve u novcu i odvjetničkom uredu, a sljedeće godine kući ćeš, umjesto u bijesnom kabrioletu, kući doći u monovolumenu zajedno sa suprugom i troje preslatke djece.
Stvarni život u Hrvatskoj
Pošto nikome ne trebaju usluge diplomiranog indologa i profesora srednjovjekovne poljske književnosti, zaposlio si se u kafiću na crno za 2000 kuna. Pošto nisi uspio dobiti slobodne dane, izmislio si da ti je umrla baba nebi li na Božić otišao na par dana iz Zagreba u svoje rodno mjesto.
Dok se voziš prenatrpanim autobusom vozač nemilosrdno pušta Narodni radio. Kod kuće je sve isto kao kad si pred 13 godina otišao studirati na Filozofski u Zagreb – otac i majka bez posla, sestra bez morala, a kuća bez fasade.
Ulaziš u svoju staru sobu, ali je ona odavno pretvorena u šupu gdje majka drži zimnicu i kese, a otac oružje koje nije razdužio nakon rata. Iako si gladan jer nisi jeo četiri dana, Badnjak je tako da je majka izbacila svo meso da ti ili pripiti otac ne bi došli u napast. Dok se majka priprema za polnoćku, otac pijan psuje Boga što zato jer je prošlo 18 sati da nije okusio meso, što zato jer se dojava iz druge iranske nogometne lige opet pokazala lažnom. Tisućiti put zaredom.
Odlaziš s majkom i sestrom na polnoćku i slušaš svećenika kako priča o tome kako bi Isus bio ustaša da je živio u 20. stoljeću. U ponoć ispred crkve počinje paljba kakve bi se ni ISIS-ovci ne bi posramili.
Sa starom ekipom odlaziš u lokalnu krčmu gdje pričate o HDZ-u, SDP-u, MOST-u, šatorašima, fašizmu, pederima, izbjeglicama i Ladislavu Ilčiću. Vrhunac večeri je kad srećeš ljubav iz srednje. Sad ima 120 kila i veće brkove nego Chewbacca. Do kraja praznika dane provodiš bez kune i dinara, ekipu pokušavaš uvjeriti da se priključe Radničkoj fronti. Kičma ti se iskrivila više nego pogledi na svijet Ive Banca jer spavaš na kauču. Naime, jedini krevet viška koji imate u kući zauzela je debela teta iz Njemačke. Nju svi mrze, ali joj se roditelji ulizuju jer ima novca kojim će pomoći tvojoj sestri da pokrene fitness centar u selu.
Dan prije polaska nazad primaš poziv. Gazda iz kafića ti daje otkaz jer je našao 18-godišnjakinju koja pravi jednako groznu kavu, ali barem lokalni kroneri umjesto u tebe mogu gledati u sise.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- GeeTnT
- Posts: 5738
- Joined: 06/01/2015 10:15
- Location: ...u krompiru
#11384 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Prošle godine iz Hrvatske se u inozemstvo odselilo nešto manje od 30 tisuća osoba, dok se
u Hrvatsku doselilo tek nešto više od 11 tisuća osoba te je saldo migracije s inozemstvom bio
negativan i iznosio je -17 945. Migracijski saldo posljednji je put bio pozitivan 2008., kada je
iznosio 7 053, a tek godinu poslije iznosio je -1 472. Najveći skok u migracijskom saldu među
pojedinačnim godinama zabilježen je u 2014., kada se razlika između broja doseljenih i
odseljenih više nego udvostručila u odnosu na godinu prije.
u Hrvatsku doselilo tek nešto više od 11 tisuća osoba te je saldo migracije s inozemstvom bio
negativan i iznosio je -17 945. Migracijski saldo posljednji je put bio pozitivan 2008., kada je
iznosio 7 053, a tek godinu poslije iznosio je -1 472. Najveći skok u migracijskom saldu među
pojedinačnim godinama zabilježen je u 2014., kada se razlika između broja doseljenih i
odseljenih više nego udvostručila u odnosu na godinu prije.
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#11385 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Slavonski Brod: Građani negoduju zbog zagađenog zraka, najavljuju blokadu granice Hrvatske i BiH

Nekoliko stotina stanovnika Slavonskog Broda okupilo se danas na prilazu graničnom prelazu sa BiH protestujući zbog toga što nadležne hrvatske institucije ne preduzimaju...
kvalitetne mjere na sprečavanju zagađenja vazduha u ovom gradu.
Gradonačelnik Slavonskog Broda Mirko Duspara rekao je da oni ne traže zatvaranje Rafinerije u Brodu, već da budu ravnopravni građani EU.
Duspara kaže da nema nikakvih pomaka u rješavanju problema zagađenja vazduha, navodeći da ga neće ni biti dok ljudi u vladi ne shvate da je to problem koji oni treba, moraju i mogu riješiti.
Mladen Sudar, u ime koordinacije udruženja iz Slavonskog Broda koja predvode borbu za čist vazduh u tom gradu, poručio je institucijama Hrvatske, BiH i Rafineriji nafte Brod da su iscrpili sve mogućnosti pregovaranja, prenosi Srna.
"Za sve dalje aktivnosti, ako ne budu ispunjeni naši zahtjevi, Vlada Hrvatske preuzima odgovornost", poručio je Sudar.
Koordinacija podsjeća da je slanjem samo državnog sekretara na nedavni sastanak u Slavonskom Brodu već prekršen prvi zahtjev, te da je u petak istekao rok za sastanak međudržavne komisije za praćenje problema zagađenja vazduha.
Prema najavama iz hrvatskog Ministarstva zaštite životne sredine, komisija će se sastati u utorak, 20. decembra, u Brodu, prenose hrvatski mediji.
Osim zbog kašnjenja, udruženja tvrde da nije ispunjen ni njihov zahtjev da prisustvuju sastanku.
"To što nismo pozvani smatramo potpunim promašajem spoljne politike Vlade Hrvatske. Ako se na tom sastanku ništa konkretno ne dogovori, čekamo rok u januaru i tada ćemo napraviti sve da zaštitimo našu djecu", rekao je Sudar, ističući da je protest uz sam granični prelaz jasna poruka odlučnosti stanovnika Slavonskog Broda.
Organizatori protesta kažu da razmišljaju i o blokadi granice između Hrvatske i BiH na ovom području.

Nekoliko stotina stanovnika Slavonskog Broda okupilo se danas na prilazu graničnom prelazu sa BiH protestujući zbog toga što nadležne hrvatske institucije ne preduzimaju...
kvalitetne mjere na sprečavanju zagađenja vazduha u ovom gradu.
Gradonačelnik Slavonskog Broda Mirko Duspara rekao je da oni ne traže zatvaranje Rafinerije u Brodu, već da budu ravnopravni građani EU.
Duspara kaže da nema nikakvih pomaka u rješavanju problema zagađenja vazduha, navodeći da ga neće ni biti dok ljudi u vladi ne shvate da je to problem koji oni treba, moraju i mogu riješiti.
Mladen Sudar, u ime koordinacije udruženja iz Slavonskog Broda koja predvode borbu za čist vazduh u tom gradu, poručio je institucijama Hrvatske, BiH i Rafineriji nafte Brod da su iscrpili sve mogućnosti pregovaranja, prenosi Srna.
"Za sve dalje aktivnosti, ako ne budu ispunjeni naši zahtjevi, Vlada Hrvatske preuzima odgovornost", poručio je Sudar.
Koordinacija podsjeća da je slanjem samo državnog sekretara na nedavni sastanak u Slavonskom Brodu već prekršen prvi zahtjev, te da je u petak istekao rok za sastanak međudržavne komisije za praćenje problema zagađenja vazduha.
Prema najavama iz hrvatskog Ministarstva zaštite životne sredine, komisija će se sastati u utorak, 20. decembra, u Brodu, prenose hrvatski mediji.
Osim zbog kašnjenja, udruženja tvrde da nije ispunjen ni njihov zahtjev da prisustvuju sastanku.
"To što nismo pozvani smatramo potpunim promašajem spoljne politike Vlade Hrvatske. Ako se na tom sastanku ništa konkretno ne dogovori, čekamo rok u januaru i tada ćemo napraviti sve da zaštitimo našu djecu", rekao je Sudar, ističući da je protest uz sam granični prelaz jasna poruka odlučnosti stanovnika Slavonskog Broda.
Organizatori protesta kažu da razmišljaju i o blokadi granice između Hrvatske i BiH na ovom području.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11386 Re: Desavanja u Hrvatskoj
on dobar posoGeeTnT wrote:Prošle godine iz Hrvatske se u inozemstvo odselilo nešto manje od 30 tisuća osoba, dok se
u Hrvatsku doselilo tek nešto više od 11 tisuća osoba te je saldo migracije s inozemstvom bio
negativan i iznosio je -17 945. Migracijski saldo posljednji je put bio pozitivan 2008., kada je
iznosio 7 053, a tek godinu poslije iznosio je -1 472. Najveći skok u migracijskom saldu među
pojedinačnim godinama zabilježen je u 2014., kada se razlika između broja doseljenih i
odseljenih više nego udvostručila u odnosu na godinu prije.
ona dobar poso
on u nekom ministarstvu
ona u šupljatorskoj agenciji kojoj je svaka druga ostajte ovdje
dobili dijete
oboje su sad u irskoj u gradu gdje ne možeš kupiti stan niti se prave zgrade
pametni ljudi dosta im je građevinske mafije
ali kad ase obrne malo povijest... znamo da su se irci masovno iseljavali nekada davno
a sad se kod njih doseljavaju sa svih strana svijeta
samo je bitno zaustaviti taj trend i čekati pogodan trenutak za porezne olakšice stranim kompanijama i neko ekonomsko čudo
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#11387 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Iseljavanje je i mnogo veće samo velik broj ljudi i ne prijavi odlazak nego se neko vrijeme krpi po inostranstvu i traži posao ili radi na crno.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65952
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11388 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Bodkin wrote:Salis se pitanjem o radikalima jelde? I uvijek ista prica. Ima vecih govana pa nasa ne smrdezg1911 wrote:mene iskreno zaboli ona stvar za te skupove sacice desnicara i laprdanja navijackog sljama. u rijetko kojem gotovo milijunskom gradu u europe se nece naci skupina od par sto ekstremista. na stadione i onako ide pijani sljam koji ne moze predstavljati narod vec samo njegov talog, jer u suprotnom bismo imali fasizam u svakoj europskoj zemlji. bitno je sto rade institucije. a da rade savrseno, ne rade, jer da rade govanca ala buljanac i alic bi bili procesuirani za govor mrznje, prijetnje i tako to. no opet, eto toga jednog nekog bezveznjakovica je uhitilo. opet, koliko otvorenih radikala sjedi u saboru rh?
a na zamjerke gospode s istoka - dok su vam predsjednik i premijer ova dva mislim da nemate pravo nazivati hrvatsku fasistickom. u redu je, narocito na ovoj temi, diskutirati o tim pojavama ali kvalificirati hrvatsku kao fasisticku je kao kad idu mrav i slon drvenim mostom pa kaze mrav "a jest ga ljuljamo"tom logikom niko nista bosnjacima ne smije reci. A pricaju.
I da, podizanje spomenija fasistickim formacijama uz podrsku sistema je fasizam. Nebitno koliko mrav ljulja
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#11389 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Najnovije vijesti iz lijepe nase!
Komisija ministarstva kulture odbila uvrstiti nove knjige Tomića, Dežulovića, Lucića i Đuderije u hrvatske knjižnice
RDD - 15.12.2016.
'Dobrodošli u društvo prešućenih pjesnika i pisaca! Komisija za otkup knjiga Ministarstva kulture odlučila je da ove knjige neće vidjeti police hrvatskih knjižnica. Dobrodošli u rani srednji vijek hrvatske kulture. No one expects the Spanish Inquisition, but... this had happened. Sada nema druge nego kupit, ili fotokopirat', oglasio se tim povodom Dragan Ogurlić, direktor izdavačke kuće Adamić.Smoje, Lucić, Dežulovi, Đuderija... nepoćudni naslovi za hrvatske knjižnice odlukom ministarstva kulture
Nove knjige popularnih i čitanih autora sramotnom odlukom komisije ministarstva kulture koja odlučuje o otkupu knjiga za fond knjižnica neće se naći na policama hrvatskih knjižnica. Tim činom učinjena je namjerna alijenizacija i diskriminacija uglednih spisateljskih imena nacionalne kulture.
A riječ o romanu Ante Tomića “Ustav Republike Hrvatske” po kojem je Rajko Grlić snimio istoimeni fim ove godine, zatim pjesničkoj zbirci Predtaga Lucića “Step by Step – Stepinac & još mnoge popularne pjesme”, pa obnovljeno izdanje “Pasje novele” Miljenka Smoje kojeg su priredili Boris Dežulović, Predrag Lucić i Dragan Ogurlić, također “Pjesme iz Lore” Borisa Dežulovića i “Zovem u vezi posla” Bobe Đuderije.
Kako je Dragan Ogurlić iz izdavačke kuće Adamić kazao u intervjuu za portal HeraZnanje.com: “Mi smo u Adamiću u svega godinu i dva mjeseca prošli put od izdavača koji je svojim naslovm “Smijeh slobode” predstavljao Hrvatsku na Sajmu knjige u Frankfurtu 2015., do izdavača kojem se ne otkupljuju knjige za knjižnice.”
Komisija ministarstva kulture odbila uvrstiti nove knjige Tomića, Dežulovića, Lucića i Đuderije u hrvatske knjižnice
RDD - 15.12.2016.
'Dobrodošli u društvo prešućenih pjesnika i pisaca! Komisija za otkup knjiga Ministarstva kulture odlučila je da ove knjige neće vidjeti police hrvatskih knjižnica. Dobrodošli u rani srednji vijek hrvatske kulture. No one expects the Spanish Inquisition, but... this had happened. Sada nema druge nego kupit, ili fotokopirat', oglasio se tim povodom Dragan Ogurlić, direktor izdavačke kuće Adamić.Smoje, Lucić, Dežulovi, Đuderija... nepoćudni naslovi za hrvatske knjižnice odlukom ministarstva kulture
Nove knjige popularnih i čitanih autora sramotnom odlukom komisije ministarstva kulture koja odlučuje o otkupu knjiga za fond knjižnica neće se naći na policama hrvatskih knjižnica. Tim činom učinjena je namjerna alijenizacija i diskriminacija uglednih spisateljskih imena nacionalne kulture.
A riječ o romanu Ante Tomića “Ustav Republike Hrvatske” po kojem je Rajko Grlić snimio istoimeni fim ove godine, zatim pjesničkoj zbirci Predtaga Lucića “Step by Step – Stepinac & još mnoge popularne pjesme”, pa obnovljeno izdanje “Pasje novele” Miljenka Smoje kojeg su priredili Boris Dežulović, Predrag Lucić i Dragan Ogurlić, također “Pjesme iz Lore” Borisa Dežulovića i “Zovem u vezi posla” Bobe Đuderije.
Kako je Dragan Ogurlić iz izdavačke kuće Adamić kazao u intervjuu za portal HeraZnanje.com: “Mi smo u Adamiću u svega godinu i dva mjeseca prošli put od izdavača koji je svojim naslovm “Smijeh slobode” predstavljao Hrvatsku na Sajmu knjige u Frankfurtu 2015., do izdavača kojem se ne otkupljuju knjige za knjižnice.”
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11390 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ima dovoljno stranih i domacih pisaca da se uvrscuju ti poluproizvodi
cim sam vidio tomic dalje nisam citao
poserem mu se u šešir
cim sam vidio tomic dalje nisam citao
poserem mu se u šešir
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#11391 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Black swan wrote:ima dovoljno stranih i domacih pisaca da se uvrscuju ti poluproizvodi
cim sam vidio tomic dalje nisam citao
poserem mu se u šešir
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11392 Re: Desavanja u Hrvatskoj
zivjela slobodna hrvatska i njezine demokratske instirucije
u inat hjeterima i hrvatomrscima
u inat hjeterima i hrvatomrscima
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#11393 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Prema Zakonu o knjižnicama i obveznom primjerku sve navedene knjige nalaze se na policama Nacionalne i sveučilišne knjižnice i drugih zakonom određenih sveučilišnih i narodnih knjižnica
Druga stvar je što ne žele otkupit još primjeraka
Druga stvar je što ne žele otkupit još primjeraka
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11394 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ionako niko nista ne cita
jos da ta subverzivna smutljicarska stiva neko 0pogleda
garant mikrotiraz
jos da ta subverzivna smutljicarska stiva neko 0pogleda
garant mikrotiraz
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#11395 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Poistovjećuješ ustaštvo i njegovo povampirenje sa hrvatstvom i hrvatskim patriotizmom?Black swan wrote:zivjela slobodna hrvatska i njezine demokratske instirucije
u inat hjeterima i hrvatomrscima
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#11396 Re: Desavanja u Hrvatskoj
How yes no, zato su i zabranili što ih niko ne čita! :wink:Black swan wrote:ionako niko nista ne cita
jos da ta subverzivna smutljicarska stiva neko 0pogleda
garant mikrotiraz :roll:
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#11397 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Radi se o zabrani prodaje u knjižarama, zašto?Jednostavno, radi političke nepodobnosti nerežimskih autora i straha od njihovog pera, to je klasični fašizam, već viđeno.annoy wrote:Prema Zakonu o knjižnicama i obveznom primjerku sve navedene knjige nalaze se na policama Nacionalne i sveučilišne knjižnice i drugih zakonom određenih sveučilišnih i narodnih knjižnica
Druga stvar je što ne žele otkupit još primjeraka
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65952
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11398 Re: Desavanja u Hrvatskoj
da,tomić,dežulović,lucić,ivančić su poznati hrvatomrsci,jebo ti logiku po kojoj su oni hrvatomrsci a hasanbegović i božidar alić to nisu
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#11399 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa čekaj sad, u članku se govori o tome da ministarstvo kulture ne želi otkupiti dodatne primjerke za KNJIŽNICEfatamorgana wrote:
Radi se o zabrani prodaje u knjižarama, zašto?Jednostavno, radi političke nepodobnosti nerežimskih autora i straha od njihovog pera, to je klasični fašizam, već viđeno.
Sve ove knjige mogu se normalno kupiti u knjižari izdavačke kuće
I sam izdavač kaže
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11400 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Tuzna sudbina...
Starica koja je preživela Jasenovac, ubijena u Oluji
Beograd -- U Zagrebu je u petak identifikovano još 17 posmrtnih ostataka Srba stradalih na području Hrvatske i Republike Srpske krajine.
18.12.2016. | 12:29
U Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku Medicinskog fakulteta u Zagrebu, među ekshumiranim telima u zadnjih 16 godina iz masovnih, zajedničkih i pojedinačnih grobnica, identifikovano još 17 posmrtnih ostataka Srba stradalih na području Hrvatske i bivše Republike Srpske krajine (RSK) u periodu od 1991. do 1995. godine, saopštio je "Veritas".
Kako je navedeno na sajtu dokumentaciono-informativnog centra, među žrtvama je identifikovana i Julka Kostanjček (1914), rođena Koljanin, iz sela Drljače kod Siska, koja je u hrvatskoj akciji pod kodnim nazivom "Oluja", izvedenoj početkom avgusta 1995. na zaštićeno područje UN-a sektor "Sever" i "Jug", ostala jedina u selu u kojem su je i ubili pripadnici Hrvatske vojske, najverovatnije 7. avgusta 1995. godine.
Navodi se da je ona preživela logor Jasenovac i bila udata za Hrvata Stevu Kostanjčeka, a posle muževljeve smrti živela je kod ćerke u Drljačama.
"Veritas" je naveo da je u poslednjih 16 godina iz zajedničkih, masovnih i pojedinačnih grobnica na području Hrvatske i bivše RSK ekshumirano ukupno 1.396 leševa srpskih žrtava, od čega je do sada identifikovano 1.003 posmrtna ostatka.
Na "Veritasovom" spisku nestalih još se nalazi 1.843 osobe srpske nacinalnosti, koji su nestali u periodu 1991-1995. na području Hrvatske i bivše RSK.
Među nestalima je 1.303 civila, od čega 506 žena.

